TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сад - убил пет лица По што се самоубил

Телма - 12.09.2010

Вооружен маж синоќа уби пет луѓе, а потоа се самоуби во американската сојузна држава Кентаки. Инцидентот се случи во кампот Маунт Кармаел во близина на градот Џексон.

Насилник усмртил пет луѓе и се самоубил

Кирилица - 12.09.2010

Најс (47) ја застрелал сопругата и нејзината ќерка. Потоа убил уште три лица кои биле сведоци на инцидентот и се самоубил Вооружен маж синоќа уби пет луѓе, а потоа се самоуби во американската сојузна ...

Во Кентаки насилник усмртил пет луѓе и се самоубил

Сител - 12.09.2010

Вооружен маж синоќа уби пет луѓе, а потоа се самоуби во американската сојузна држава Кентаки. Инцидентот се случи во кампот Маунт Кармаел во близина на градот Џексон.

Нови самоубиства го потресоа Франс телеком

Кирилица - 12.09.2010

Париското обвинителство покрена истрага во врска со самоубиствата во април врз основа на пријава која ја поднел работничкиот синдикат обвинувајќи го „Франс телеком“ за намерно создавање на стресна ...

Усмртил петмина, па се самоубил

Вечер - 12.09.2010

Вооружен маж прексиноќа во американската Сојузна Држава Кентаки уби петмина луѓе, а потоа се самоуби. Станува збор за некојси Стенли Најс (47), кој прво почнал банална расправија со сопругата, ...

Кентаки: Убил пет лица па се самоубил

Нетпрес - 12.09.2010

Вооружен маж со пушка уби пет лица минатата ноќ пред тој изврши самоубиство во источната американска држава Кентаки, пренесуваат светските медиуми.

Пет самоубиства во France T-com за две седмици

Форум - 11.09.2010

Петмина вработени во фнацуската телекомуникациска компанија во последните две седмици извршиле самоубиство, што ја возбуди тамошната јавност бидејќи во компанијата која е во еден дел во државна ...

Американското министерство за одбрана во кампања против самоубиствата

Канал5 - 11.09.2010

И американското министерство за одбрана се вклучи во националната кампања за намалување на бројот на самоубиства, имајќи го во предвид се поголемиот број американски војници кои посегнуваат по своите ...

Пет самоубиства во "Франс Телеком" за две недели

eReporter - 11.09.2010

Петмина вработени во „Франс Телеком“ извршиле самоубиства во последните две недели, јавија француските медиуми. Тоа повторно ја вознеми јавноста, затоа што во компанијата, од која еден дел е во ...

Пет самоубиства за две недели во „Франц телеком“

Макфакс - 11.09.2010

Пет самоубиства се случиле изминативе две недели во „Франц телеком“, а според податоците, од 2008 година кога еден дел од компанијата паднал во рацете на држвата, се случиле 58 самоубиства на ...

На секои 40 секунди, самоубиство!

Р.С.Европа - 10.09.2010

Денеска е светски ден за превенција на самоубиствата, кои се во постојан пораст и се проценува дека има милион случаи годишно.

Србија: Речиси 1.400 самоубиства годишно

Сител - 10.09.2010

Бројот на самоубиства последните години во Србија забележал пораст. Секоја година близу 1.400 луѓе посегнуваат по својот живот, главна причина за таквиот чекор се психичките проблеми, рекле експерти ...

Србија: Речиси 1.400 самоубиства годишно

Нетпрес - 10.09.2010

Бројот на самоубиства последните години во Србија забележал пораст. Секоја година близу 1.400 луѓе посегнуваат по својот живот, главна причина за таквиот чекор се психичките проблеми, рекле експерти ...

За самоубиствата

Окно - 10.09.2010

Бројот на самоубиствата во светот секоја година се зголемува, претставувајќи значаен процент во стапката на смртноста на луѓето.

Самоубиствата Јапонија ја чинат 32 милијарди долари

Нетпрес - 10.09.2010

Јапонската влада соопшти дека самоубиствата и депресијата минатата година ја чинеле економијата на оваа земја 32 милијарди долари. Бројката се однесува на изгубените приходи и трошоците за лечење.

Самоубиствата и депресиите ја чинат Јапонија 32 милијарди долари

Макфакс - 09.09.2010

Самоубиствата и депресиите во 2009 година ја чинеле јапонската економија 2,3 трилиони јени или 32 милијарди долари, соопштија јапонските власти.

Самоубиствата и депресиите во Јапонија ја загрозуваат економијата

Р.С.Европа - 07.09.2010

Јапонската влада соопшти дека самоубиствата и депресиите ја чинеле земјата околу 32 милијарди долари во минатата година.

Цената на јапонските самоубиства и депресија

Оn.net - 07.09.2010

32 милијарди долари е штетата која минатата година ја претрпела економијата на Јапонија, како резултат на масовниот бран самоубиства и депресијата во која западнале огромен број Јапонци, открива ...

Самоубиствата ја чинат Јапонија 32 милијарди долари

eReporter - 07.09.2010

Самоубиствата и депресијата, минатата година, ја чинеле Јапонија 32 милијарди долари, соопшти денеска јапонската влада. Бројката се однесува на изгубените приходи и трошоци за лекување.