TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тухел негираше дека се скарал со Мбапе

А1 On - 27.10.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел ги негираше гласините дека имал спор со напаѓачот Килијан Мбапе. Германецот изјави дека не разговарал со играчот по натпреварот во Лигата на шампионите со Бриж (5-0).

Дуото Икарди-Мбапе го „казни“ Марсеј во првото полувреме (видео)

Макфакс - 27.10.2019

Мауро Икарди Килијан Мбапе постигнаа по два гола во првото полувреме, за Пари Сен-Жермен да го издоминира Марсеј во француското дерби и да стигне до 4:0 победа, деветта во шампионатот, по што разликата во поени меѓу двата тима е дури 11 поени.

Нема мир на релација Мбапе – Тухел, последицата ПСЖ ќе ја почувствува на лето

Спортклуб - 27.10.2019

Проблемите меѓу Томас Тухел и Килијан Мбапе продолжуваат. Се започна минатата година, на крајот од сезоната кога Французинот изјави дека е подготвен да преземе поголема одговорност, а се испостави дека е лут на тренерот кој го одмараше во шест меча ...

Мбапе и Тухел со влошени односи, Реал ја следи ситуацијата

TopSport - 27.10.2019

Килијан Мбапе и Томас Тухел работат заедно 15 месеци во Пари Сен-Жермен, но во ниту еден момент нивните односи не успеале да се „кренат“ од ниското ниво, тврди францускиот весник „Ле паризиен“, што дава надеж на Реал Мадрид дека ќе можат да го ...

Реал Мадрид ја следи ситуацијата во Париз: Мбапе и Тухел пак се скараа!

СуперСпорт - 27.10.2019

Младата ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе кажа дека е време да добие поголема одговорност во Париз или можеби на некое друго место, па тие негови зборови беа протолкувани како да сака да го напушти францускиот шампион.

АС: Односот меѓу Мбапе и Тухел станува полош, во Реал се на „готовс“

SportMedia - 27.10.2019

Килијан Мбпае по добивањето на наградата за најдобар млад фудбалер во Лига 1 најави дека е време за поголема одговорност, можеби во Париз, а можеби и во друг клуб. Овие зборови ги размрдаа челниците во ПСЖ, според многумина ова е еден вид на најава ...

Реал Мадрид чека во „заседа“: Мбапе има сè полош однос со Тухел

Sport 1 - 27.10.2019

Реал Мадрид долго време е заинтересиран за услугите на францускиот напаѓач Килијан Мбапе, но досега не успеа да го ангажира од ПСЖ. Сепак, младиот фудбалер во последно време не е во најдобри односи со тренерот Томас Тухел, па повторно се отвори ...

Мбапе и Тухел се во лоши односи – тоа е шанса за Реал Мадрид

Спортски - 27.10.2019

Реал не ја започна добро оваа сезона, а шпанските медиуми тврдат дека Перез сака новата деценија да биде нов почеток на „Галактикоси“. Поради тоа „кралевите“ спремаат нов бомбастичен трансфер следното лето, а главна цел е ѕвездата на ПСЖ, Килијан ...

Икарди и Мбапе го нокаутираа Марсеј за едно полувреме

Екипа - 27.10.2019

Францускиот првак Пари Сен Жермен го декласира Олимпик Марсеј со 4-0 на домашен терен остварувајќи ја деветтата победа во шампионатот. Избраниците на Томас Тухел беа посебно инспирирани за овој дерби-дуел и работата ја завршија за 45 минути.

Икарди и Мбапе за едно полувреме го „преслушаа“ Олимпик Марсеј (ВИДЕО)

SportMedia - 27.10.2019

Со по два гола на Икарди и Мбапе, ПСЖ за само 45 минути ја реши дилемата околу победникот на дербито на 11. коло во француската Лига 1. Новото засилување на „светците“, Мауро Икарди ги постигна првите два гола за ПСЖ во 10. и 26.

ВИДЕО: Шоу на Икарди и Мбапе, ПСЖ го прегази Марсеј во „Ле Класик“

Gol.mk - 27.10.2019

Францускиот првак Пари Сен Жермен забележа нова убедлива победа во домашниот шампионат и во дерби-дуелот со Олимпик Марсеј славеше полесно од очекуваното (4-0). Извештај од натпреварот: „Светците“ важеа за апсолутни фаворити и пред својата публика ...

Икарди и Мбапе го преслушаа Олимпик Марсеј за едно полувреме (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.10.2019

Во Франција повеќе нема вистинско „Ле Класик“ дерби помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј. Актуелниот првак лесно го преслуша својот лут ривал и вечерва на „Паркот на принцовите“ во рамки на 11.коло во Лига 1 славеше со 4-0.

(ВИДЕО) ПСЖ моќно – Мбапе и Икарди го демолираа Олимпик Марсеј

Спортклуб - 27.10.2019

Во дерби дуелот од францускиот шампионат, актуелниот шампион ПСЖ славеше убедлива победа над Олимпик Марсеј со резултат од 4-0. Интересно, сите четири гола беа постигнати во првиот дел. Креатори на истите беа Икарди кој погоди во 10. и 26.

Дуото Икарди-Мбапе го „казни“ Марсеј во првото полувреме (видео)

TopSport - 27.10.2019

Мауро Икарди Килијан Мбапе постигнаа по два гола во првото полувреме, за Пари Сен-Жермен да го издоминира Марсеј во француското дерби и да стигне до 4:0 победа, деветта во шампионатот, по што разликата во поени меѓу двата тима е дури 11 поени.

(ФОТО) Никој како Мбапе – она што го направи во последните три меча е ЧУДО

Спортклуб - 27.10.2019

ПСЖ сигурно го доби дербито со Олимпик Марсеј со 4-0, а стрелец на два од погодоците беше Килијан Мбапе. Младата ѕвезда на „светците“ вечерва влезе во историјата со досега невиден подвиг. Имено Мбапе на последните три меча за 115 минута постигна ...

Тухел негираше дека се скарал со Мбапе

Опсервер - 27.10.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел ги негираше гласините дека имал спор со напаѓачот Килијан Мбапе. Германецот изјави дека не разговарал со играчот по натпреварот во Лигата на шампионите со Бриж (5-0).

Тухел негираше дека се скарал со Мбапе

MakPress - 27.10.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел ги негираше гласините дека имал спор со напаѓачот Килијан Мбапе. Германецот изјави дека не разговарал со играчот по натпреварот во Лигата на шампионите со Бриж (5-0).

Тутоспорт: Јувентус има план како да го донесе Мбапе, кој така ќе стане насјкапиот играч во историјата

Спортски - 26.10.2019

Килијан Мбапе пред две години стана вториот најскап играч на светот откако ПСЖ го донесе од Монако за неверојатни 180 милиони евра. Мбапе со ПСЖ потпиша договор до летото 2022. година. Францускиот клуб истото лето во своите редови го донесе и ...

Јувентус му ги расипува плановите на Реал: „Старата дама“ знае како да го купи!?

СуперСпорт - 26.10.2019

Килијан Мбапе пред две години стана вториот најскап фудбалер во светот, откако ПСЖ го ангажираше од Монако за неверојатни 180 милиони евра, а Французинот потпиша договор со шампионот до 2022 година.

Италијанците откриваат: Јувентус веќе има план за да го доведе Мбапе

Спортклуб - 26.10.2019

Килијан Мбапе пред две години стана вториот најскап играч на светот откако ПСЖ го доведе од Монако за неверојатни 180 милиони евра. Мбапе со Парижаните потпиша договор до летото 2022. година и пристигна со цел ПСЖ конечно да дојде на тронот на ...

Јуве за 380 милиони евра ќе го доведе Мбапе во Торино?

TopSport - 26.10.2019

Килијан Мбапе пред две години стана вториот најскап фудбалер во историјата откако ПСЖ го доведе од Монако за 180 милиони евра. Најдобриот млад играч во светот со првакот на Франција потпиша договор до летото 2022 година, а на „Паркот на принцовите е ...

ПЕРЕЗ ИСПРАТИ ПОРАКА ДО ОДБОРОТ НА ДИРЕКТОРИ: Најдете начин и купете го Мбапе!

SportMedia - 26.10.2019

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го почна финалниот притисок за да го донесе Килијан Мбапе на „Бернабеу“. Како што пренесува денешен „АС“, за време на натпреварот од 3. коло од групната фаза од Лигата на шампионите меѓу Бриж и ПСЖ, ...

Реал Мадрид подготвил 250 милиони евра за Мбапе

Екипа - 26.10.2019

Реал Мадрид по секоја цена сака да го доведе Килијан Мбапе на „Сантијаго Бернабеу“ следното лето. Претседателот Флорентино Перез е сигурен дека Мбапе во иднина ќе прерасне во најдобар фудбалер во светот и сака да го ангажира без разлика колку тоа ќе ...

И ЈУВЕ ИМА ПЛАН ЗА НАПАД: „Дамата“ подготвува трансфер пакет од 380 милиони евра за Мбапе!

SportMedia - 26.10.2019

Раководството на италијанскиот шампион Јувентус развива тајна стратегија за реализација на еден од најголемите трансфери во историјата на фудбалот, открива весникот „Тутоспорт“. Според информацијата објавена во јавноста, станува збор за „Операција ...

СЕНЗАЦИЈА: Мбапе за 380 милиони евра во италијанскиот великан?!

Слободен Печат - 26.10.2019

Килијан Мбапе пред две сезони стана вториот најскап фудбалер на сите времиња откако ПСЖ го купи од Монако за неверојатни 180 милиони евра. Францускиот репрезентативец со парискиот клуб потпиша договор до лето 2022.

Јуве за 380 милиони евра ќе го доведе Мбапе во Торино?

Макфакс - 26.10.2019

Килијан Мбапе пред две години стана вториот најскап фудбалер во историјата откако ПСЖ го доведе од Монако за 180 милиони евра. Најдобриот млад играч во светот со првакот на Франција потпиша договор до летото 2022 година, а на „Паркот на принцовите е ...

Јувентус наредното лето тргнува по уште една голема sвезда

Sport 1 - 26.10.2019

Раководството на Јувентус планира да привлече уште една светска фудбалска Ѕвезда. Ова ќе се случи во летото 2020 година, пренесува „Газета дело Спорт“. На списокот на „бјанконерите“ има три големи имиња.

Легендарен Французин го критикуваше Мбапе: Бегај од Нејмар, ќе станеш лош како него!

Sport 1 - 26.10.2019

Поранешниот француски репрезентативец, Кристоф Дугари го критикуваше младиот и талентиран Килијан Мбапе поради изјавата која ја даде по мечот од третото коло во Лигата на шампиони. Дугари во минатото беше познат по тоа што знаеше да го критикува ...

Јуве за 380 милиони евра ќе го доведе Мбапе во Торино?

Точка - 26.10.2019

Килијан Мбапе пред две години стана вториот најскап фудбалер во историјата откако ПСЖ го доведе од Монако за 180 милиони евра. Најдобриот млад играч во светот со првакот на Франција потпиша договор до летото 2022 година, а на „Паркот на принцовите е ...

Реал ја одбра ѕвездата што ќе ја купува следната сезона и ќе постигне рекорд

Канал5 - 25.10.2019

Килијан Мбапе ова лето остана во Париз , но ќе биде големно чудо доколку во истиот клуб го дочека и следното лето. Мадридски АС објави дека решиле во Реал Мадрид да дадат се од себе за 20-годишниот Французин да стане нова sвезда на клубот од ...

Реал со 300 милиони евра ќе го рушат светскиот рекорд

Макфакс - 25.10.2019

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, наредното лето бил подготвен да истури огромна сума на пари за да донесе играч кој со својот квалитет би можел да му носи успеси на тимот во наредната деценија.

Јувентус привлекува светска sвезда летото 2020 година

Курир - 25.10.2019

Раководството на Јувентус планира да привлече уште една светска фудбалска везда. Ова ќе се случи во летото 2020 година, пренесува „Газета дело Спорт“. На списокот на „нјанконерите“ има 3 големи имиња.

Јувентус привлекува светска sвезда летото 2020 година

А1 On - 25.10.2019

Раководството на Јувентус планира да привлече уште една светска фудбалска везда. Ова ќе се случи во летото 2020 година, пренесува „Газета дело Спорт“. На списокот на „нјанконерите“ има 3 големи имиња.

Луис Саха го посочи фудбалерот кој треба да го донесе Манчестер Јунајтед

Дерби - 25.10.2019

Манчестер Јунајтед се мачи оваа сезона и во резултатски, но и во играчки план. Освен првото коло од Премиер лигата кога го совладаа Челси со 4:0, „ѓаволите“ на сите следни натпревари немаат постигнато повеќе од еден погодок на натпревар.

Дури сега нема да има кој да го сопре Јувентус!

Спортманија - 25.10.2019

Претседателот на најтрофејниот италијански клуб ги откри плановите. Актуелниот италијански првак Јувентус во скоро време ќе добие „финансиска инјекција“ од 300 милиони евра која треба да биде наменета за доведување нови играчи.

Реал Мадрид има приоритет следното лето - Килијан Мбапе

Sport 1 - 25.10.2019

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде трансфер-цел број 1 на Реал Мадрид идното лето, пишува весникот „АС“. Претседателот Флорентино Перез ќе направи сè за да го доведе фанатстичниот Французин на „Сантијаго Бернабе“.

Мбапе е главна цел на Реал – Перез спреми 300 милиони!

Спортски - 25.10.2019

Реал не ја започна добро оваа сезона, дури дојдоа до тоа еден натпревар да го дели Зидан од сериозно загрозување на позицијата во клубот. Победата против Галатасарај ги смири страстите, меѓутоа, она што е проблем е што нема напредок во играта.

Повеќе нема дилеми: Јасно е кој е приоритет број еден за идното лето на Реал Мадрид

Спортклуб - 25.10.2019

Ниту 300 милиони евра вложени во нови засилувања не донесоа резултат на Реал Мадрид кој оваа сезона повторно ги разочарува своите навивачи. Како што пренесува „АС“, младата ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде играчт кој следното лето по секја ...

Реал со 300 милиони евра ќе го рушат светскиот рекорд

TopSport - 25.10.2019

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, наредното лето бил подготвен да истури огромна сума на пари за да донесе играч кој со својот квалитет би можел да му носи успеси на тимот во наредната деценија.

Перез ќе го урне светскиот рекорд: Реал Мадрид се засилува со страшен напаѓач од 300 милиони евра

СуперСпорт - 25.10.2019

Реал Мадрид не игра најдобро ниту на стартот на новата сезона, па поради тоа тренерот Зинедин Зидан се соочи со голем притисок, па би можел да добие отказ доколку нешто не се промени наскоро.

Реал со долгорочна стратегија: Ќе го „лови“ Мбапе, а за тоа..

СуперСпорт - 25.10.2019

Од Реал Мадрди не се откажуваат од намерата да го ангажираат фудбалерт на ПСЖ, Килијан Мбапе. Јасно е дека доколку сакаат да го сторат тоа ќе мора да платат многу повеќе од актуелниот рекорден трансфер кој ПСЖ го реализираше кога плати 222 милиони ...

Ањели најави: Јуве купува супер-ѕвезда во 2020 година

Gol.mk - 25.10.2019

Оптимистички вести за приврзаниците на Јувентус стигнуваат од редовното собрание на акционери на клубот, кое вчера се одржа во Торино. Раководството планира да доведе уште една светска фудбалска ѕвезда следното лето.

Мбапе се претвора во Неимар

Вечер Прес - 25.10.2019

Килијан Мбапе одигра фантастично во 3. коло од групната фаза во Лигата на шампиони. Иако ги одигра само последните 40 минути од дуелот против екипата на Бриж, бомбардерот постигна хет-трик и запиша една асистенција, а ПСЖ запиша убедлив триумф од ...

Јувентус привлекува светска sвезда летото 2020 година

Опсервер - 25.10.2019

Раководството на Јувентус планира да привлече уште една светска фудбалска везда. Ова ќе се случи во летото 2020 година, пренесува „Газета дело Спорт“. На списокот на „нјанконерите“ има 3 големи имиња.

Реал со 300 милиони евра ќе го рушат светскиот рекорд

Точка - 25.10.2019

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, наредното лето бил подготвен да истури огромна сума на пари за да донесе играч кој со својот квалитет би можел да му носи успеси на тимот во наредната деценија.

Луис Саха го посочи фудбалерот кој треба да го донесе Манчестер Јунајтед

Точка - 25.10.2019

Манчестер Јунајтед се мачи оваа сезона и во резултатски, но и во играчки план. Освен првото коло од Премиер лигата кога го совладаа Челси со 4:0, „ѓаволите“ на сите следни натпревари немаат постигнато повеќе од еден погодок на натпревар.

Ривалдо директно му посочи на Мбапе што треба да направи за да биде најдобар на светот

Точка - 25.10.2019

Килијан Мбапе е еден од играчите пред кого е светла иднина, играч за кого голем број на фудбалски експерти, аналитичари сметаат дека во иднина може да биде број еден и да ги замени Лионел Меси и Кристијано Роналдо кои долго време се на самиот врв на ...

Јувентус привлекува светска sвезда летото 2020 година

MakPress - 25.10.2019

Раководството на Јувентус планира да привлече уште една светска фудбалска везда. Ова ќе се случи во летото 2020 година, пренесува „Газета дело Спорт“. На списокот на „нјанконерите“ има 3 големи имиња.

Газда Ањели побара од акционерите 300 милиони евра, Јувентус подготвува нова бомба во името на Мбапе, Нејмар или ...

24Фудбал - 24.10.2019

Првиот човек на Јувентус, Аднреа Ањели на денешното собрание на акциониери побара докапитаилизација вредна 300 милиони евра, медиумите шпекулираат за нова бомба и ангажман на играч како Килијан Мбапе, Нејмар или Пол Погба.

Дугари шокиран од изјавата на младата ѕвезда: Мбапе се „Нејмаризираше“!

Дерби - 24.10.2019

Килијан Мбапе завчера имаше блескава ноќ на гостувањето кај Клуб Бриж, бидејќи како резерва на тренерот Томас Тухел, успеа да постигне три гола за нецели 30 минути игра на теренот. ПСЖ славеше со 0:5 во натпревар во кој Мбапе заврши со топката во ...

Француската легенда: Мбапе станува себично момче

Спортски - 24.10.2019

Килијан Мбапе беше фантастичен во натпреварот од Лигата на шампионите и победата на ПСЖ против Клуб Бриж со 0:5. Овој натпревар Мбапе го почна од клупата, а после натпреварот даде изјава во која отворено кажа дека му пречи тоа што Томас Тухел го ...

Дугари: „Мбапе се претвора во втор Нејмар, а тоа е лошо…“

Екипа - 24.10.2019

Килијан Мбапе по победата на ПСЖ од 5-0 против Бриж во која постигна три гола искажа незадоволство од одлуката на тренерот Томас Тухел да го изостави од почетниот состав. „Вистина е дека сакав да почнам од првата минута, и мислев дека тоа ќе се ...

„Мбапе мора да оди во Шпанија или Англија, за да стане Меси или Роналдо!“

Gol.mk - 24.10.2019

Францускиот фудбалер Килијан Мбапе урива рекорди, а неговата кариера е на стартот. Се смета како прв фаворит за наследник на доминацијата на Меси и Роналдо, а бразилската легенда Ривалдо кажа нешто повеќе на оваа тема.

Кафу објасни зошто Мбапе мора да го напушти ПСЖ и зошто Барса тешко би го довела

Спортски - 24.10.2019

Бразилската фудбалска легенда Ривалдо тврди дека Килијан Мбапе не може да го исполни својот потенцијал во ПСЖ и дека ќе мора да премине во Шпанија или Англија за да стане најдобар во светот. Во новата сезона Мбапе игра одлично.

Саха: Јунајтед имаат пари, нека го купат Мбапе

TopSport - 24.10.2019

Манчестер јунајтед мораат да го „отворат ковчежето“ и да го купат Килијан Мбапе за да го преродат тимот, смета поранешниот фаворит на навивачите на „ѓаволите“, Луис Саха. Слабите резултати на Јунајтед оваа сезона посебно се видливи во нападот, каде ...

Ривалдо директно му посочи на Мбапе што треба да направи за да биде најдобар на светот

Дерби - 24.10.2019

Килијан Мбапе е еден од играчите пред кого е светла иднина, играч за кого голем број на фудбалски експерти, аналитичари сметаат дека во иднина може да биде број еден и да ги замени Лионел Меси и Кристијано Роналдо кои долго време се на самиот врв на ...

Дугари: Мбапе почнува да личи на Нејмар

SportMedia - 24.10.2019

Француската фудбалска легенда, Кристоф Дугари, кој е светски и европски првак со Франција во 1998 и 2000 година, му замери на Мбапе, кој е незадоволен поради тоа што од клупата добива шанса во редовите на ПСЖ, а не е стартер и покрај одличната форма ...

Јувентус подготвува нова бомба, Ањели побара од акционерите 300 милиони евра!

МКД - 24.10.2019

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели побара 300 милиони евра од акционерите на денешното собрание, медиумите шпекулираат дека ќе се купува ново звучно име и на листата со желби се Килијан Мбапе, Нејмар и Пол Погба.

Петнаесет легенди кои имаат помалку голови во ЛШ од Мбапе

Gol.mk - 24.10.2019

Килиан Мбапе беше прво име во составот на ПСЖ во високата победа на гости кај Клуб Бриж. Францускиот напаѓач, кој важи за еден од најголемите таленти на денешницата, доби шанса од клупата за резерви и за само 20-тина минути постигна три гола.

Мбапе: Повредата е минато, подготвен сум целосно

ММС - 23.10.2019

Фудбалерот на Париз Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе: Повредата е минато, подготвен сум

А1 On - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе: Повредата е минато, подготвен сум целосно

+инфо - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

ВИДЕО: Мбапе како резерва - егзибиција, хет-трик и овации во Бриж!

Gol.mk - 23.10.2019

Влезе во игра во 52. минута на местото на Чупо Мотенг и како резерва постигна три гола во мрежата на Бриж. До денес непоразениот белгиски гигант наиде на фудбалер кој со години ќе доминира низ светските терени - Килиан Мпабе.

Мбапе го собори рекордот на Меси

Спортклуб - 23.10.2019

ПСЖ синоќа на крилата на Килијан Мбапе го совлада Клуб Бриж во рамките на 3. коло од Лигата на шампионите. Францускиот тим во целост го надигра Клуб Бриж и на крајот славеше со 5:0, а прво име на натпреварот, без дилеми, беше Килијан Мбапе кој уште ...

Мбапе урна рекорд на Меси: Сакав да докажам без мене е многу потешко

Екипа - 23.10.2019

Килијан Мбапе постигна хет – трик за ПСЖ против Клуб Бриж во триумфот од 0-5 иако во игра влезе во второто полувреме. Францускиот репрезентативец со тоа го урна рекордот на Лео Меси станувајќи најмладиот играч кој постигнал 15 гола во Лигата на ...

Со кој фудбалер е опседнат Перез?

SportMedia - 23.10.2019

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез години наназад носеше големи имиња во својот клуб. Сепак само еден фудбалер не успеа да го види во дресот на шпанскиот тим. Перез е опседнат со Килијан Мбапе, пишува „Марка“.

Сега Французинот е главен: Мбапе го урна рекордот на Меси

SportMedia - 23.10.2019

Килијан Мбапе во убедливата победа на ПСЖ против Клуб Бриж постигна хет-трик. Францускиот фудбалер на овој начин успеа да го урне рекордот на Лионел Меси, стана најмладиот играч во историјата на Лигата на шампионите кој постигнал 15 голови.

Мбапе влезе во историјата на Лигата на шампионите

TopSport - 23.10.2019

Килијан Мбапе синоќа во Бриж испиша историја во Лигата на шампионите. Напаѓачот на ПСЖ на теренот влезе во 52 минута и во наредните 22 минути намести еден и постигна три гола. 20 годишниот Мбапе во кариерата има одиграно 27 натпревари на кои ...

Супер ефикасни дуели во ЛШ постигнати 30 голови

Сител - 23.10.2019

Фаворитите нема проблеми да стигнат до три бода, на синоќешните средби од 3.коло во ЛШ, на кои беа постигнати дури 30 голови на осумте одиграни натпревари. Килијан Мбапе беше стрелец на три од петте голови на ПСЖ на гостувањето кај Бриж, а Икарди ...

Мбапе го сруши рекордот на Лионел Меси во Лигата на шампионите

Sport M - 23.10.2019

Напаѓачот на ПСЖ Килијан Мбапе постави рекорд во Лигата на шампионите. Тој стана најмладиот фудбалер кој успеал да постигне 15 голови. Мбапе во игра против Бриж влезе од клупата, и за само 22 минути постигна три гола и една асистенција во победата ...

Меси и Роналдо се „тепаат“ меѓу себе, ама нивните рекорди кратко ќе траат

Спортклуб - 23.10.2019

Кристијано Роналдо е најдобар стрелец во историјата на Лигата на шампионите со 126 гола, 14 помалку има Лионел Меси и за неколку години, кога ќе завршат со фудбалот, ќе се знае кој ќе биде на првото место.

Не „цветаат рози“ во ПСЖ: Мбапе не е задоволен, Тухел вели дека не е глуп

SportMedia - 23.10.2019

ПСЖ без поголеми проблеми дојде до нова победа во ЛШ, во центарот на вниманието беше Килијан Мбапе, кој постигна хет-трик и го урна рекордот на Меси. На теренот изгледаше се совршено, но се чини во таборот на францускиот првак сепак имаат проблеми.

Мбапе го собори рекордот на Меси

Sport M - 23.10.2019

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе го сруши рекордот на sвездата на Барселона, Лионел Меси. Французинот вчера постигна хет-трик во длабоката победа над Клуб Бриж кој го претвори во најновиот играч кој постигна хет-трик во Лигата на шампионите.

Мбапе е цар! Им го разубаве денот на сите дечиња (ВИДЕО)

Курир - 23.10.2019

Фудбалерот на француски ПСЖ Килијан Мбапе на несекојдневен начин им го разубаве денот на дечињата од младинските категории на ...

Супер ефикасни дуели во ЛШ постигнати 30 голови

4NEWS - 23.10.2019

Фаворитите нема проблеми да стигнат до три бода, на синоќешните средби од 3.коло во ЛШ, на кои беа постигнати дури 30 голови на осумте одиграни натпревари. Килијан Мбапе беше стрелец на три од петте голови на ПСЖ на гостувањето кај Бриж, а Икарди ...

Мбапе: Целосно сум подготвен по повредата

Денешен - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе: Повредата е минато, подготвен сум целосно

Опсервер - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе: Повредата е минато, подготвен сум целосно

Локално - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе: Без мене е многу потешко, отколку со мене

iPortal - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе: Повредата е минато, подготвен сум целосно

MakPress - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе: Повредата е минато, подготвен сум целосно

1tv - 23.10.2019

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, по гостинската победа (5:0) над Клуб Бриж синоќа во 3. коло од Лигата на шампионите, истакна дека закрепнал 100 проценти. Французинот постигна три гола и направи асистенција, иако на средбата влезе како ...

Мбапе е незапирлив - ги симна Меси и Раул од врвот (ФОТО)

Sport 1 - 22.10.2019

Килијан Мбапе постигна хет-трик во мечот против Клуб Бриж, па така се запиша уште еднаш во историјата, откако по 11 години израмни рекорд на Љоренте, кој како замена постигна три гола. Сепак, Французинот урна уште еден рекорд.

Мбапе си игра со бројките – За половина час нанижа хет-трик и асистенција

Спортманија - 22.10.2019

Вториот најскап играч во историјата на фудбалската игра влезе во 52. минута и потоа си играше со бројките Килијан Мбапе е брилијантен, а имаше перфектна претстава во Бриж против белгискиот претставник во Лигата на шампионите.

Ѕвездите на ПСЖ со ограничена минутажа против Бриж

Sport M - 22.10.2019

„Тешко дека Мбапе може да игра 90 минути, но е премногу за него во моментов. Тоа важи и за Единсон Кавани”, рече Тухел пред гостувањето во Белгија. Тој додава дека се радува што Килијан и Еди се вратија, а жали што се повредил Идриса Геј, кој внел ...

Тухел: Мбапе и Кавани не се подготвени да играат 90 минути

Спортманија - 22.10.2019

Ѕвездите на ПСЖ со ограничена минутажа против Бриж. Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, даде јасно на знаење дека ѕвездата Килијан Мбапе вечерва ќе има ограничена минутажа при гостувањето кај Бриж во Лигата на шампиоините.

ВИДЕО: Реал преку Галатасарај до прва радост во ЛШ, Мбапе го „наполни“ Бриж

Gol.mk - 22.10.2019

Во третиот обид сезонава Реал Мадрид стигна до првиот успех во Лигата на шампионите и победи на жешкото гостување кај Галатасарај (0-1). Многуте шанси не донесоа голеада, а затоа мечот беше одлучен од еден погодок, постигнат уште во првото полувреме.

Мбапе израмни рекорд на Љоренте стар 11 години (ФОТО)

Sport 1 - 22.10.2019

Килијан Мбапе имаше неверојатна ноќ во Лигата на шампиони, откако влезе во игра против Клуб Бриж во 52. минута, а до крајот на мечот постигна хет-трик. Младиот Французин на тој начин израмни рекорд на Љоренте, кој со Вилјареал во 2008 година против ...