TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Поразен е арамилукот!

Фокус - 20.10.2019

Предвремените избори се неминовни по она што се случуваше во земјата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба што вечерва се одржа во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Албанци во Гостивар ме прегрнуваа и ми велеа ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, кажа Мицкоски по лидерската средба

Сакам да кажам - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на предвремените парламентарни избори на 12 април очекува поддршка да добие не само од Македонците туку и од Албанците и другите етнички заедници во земјава.

Мицкоски: Сите заедно одиме на голема победа која ќе ја донесе обновата на Македонија

Курир - 20.10.2019

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Од 3-ти јануари техничка влада на 12-ти април избори. Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен.

Мицкоски: Сите заедно одиме во обнова на Македонија

Нетпрес - 20.10.2019

„Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада, објави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил. „Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори.

Мицкоски: На изборите ќе победи обновата за Македонија, сигурен сум дека ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 20.10.2019

На денешната средба кај претседателот сите учесници ги реафирмираа ставовите за тоа дека Македонија е за членство во НАТО и за продолжување на преговорите за членство во ЕУ. Друга алтерантива за нас и не постои, изјави вечерва по средбата во Вила ...

Мицкоски: Во Брисел беа поразени арамилукот, неправдите и аферите, на изборите ќе победи обновата на Македонија

Слободен Печат - 20.10.2019

Тој вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе гарантира модерна европска политика за државата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба на вила Водно изјави дека неговата партија останува посветена на евроинтеграциите и дека никој од учесниците ...

Заев ја предава функцијата на 3-ти јануари 2020 на техничкиот премиер

ММС - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјавата по лидерската средба кажа дека на оваа средба не се разговарало за персонални прашања, вклучувајќи го и името на техничкиот премиер, кој ќе раководи со Пржинската влада до изборот на нова.

(ВИДЕО) Мицкоски: На 12 април ќе победи Обновата за Македонија

А1 On - 20.10.2019

Предвремените избори се неминовни по она што се случуваше во земјата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба што вечерва се одржа во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Мицкоски по изборите ќе бара одговорност од обвинители и судии за „Рекет“ и ќе носи закон за имот на политичари (ВИДЕО)

+инфо - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, порача дека Обновата на Македонија ќе победи на предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 12 април, според договорот постигнат на вечерашната лидерска средба во претседателската Вила Водно.

Мицкоски: Поразени се арамилукот, неправдите и сите оние криминални афери коишто се случуваат во изминатиот период

Курир - 20.10.2019

Имавме плодна и квалитетна дебата во првиот дел ги реафирмираа сите учесници на средбата ставовите дека остануваме посветени на евроатланската интеграција на Република Македонија, членството во НАТО Алијансата и се разбира работењето понатаму во ...

(Видео) Мицкоски: По 3 јануари имаме техничка влада и нова реалност

Макфакс - 20.10.2019

Имаме нова реалност. На 3 јануари имаме нов технички премиер, а по изборите и нова влада, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба што попладнево се одржа на Вилата Водно.

ВМРО ДПМНЕ ја демантира веста на ЦивилМедиа дека Мицкоски му изразил признание на Заев за успесите

Нетпрес - 20.10.2019

Од ВМРО ДПМНЕ ја демантираат објавата во ЦивилМедиа дека Христијан Мицкоски изразил признание за успесите, храброста и одговорноста на Зоран Заев, што порталот ја објави како ексклузивна вест од лидерската средба што се одржува во претседателската ...

Мицкоски: Барам резолуција во Собрание дека не ни паѓа на памет да постапиме по барањата на Бугарија

+инфо - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по вечерашната лидерска средба во Вила Водно посочи дека барал да не се разговара за теми кои не се во ингеренциите на претседателот туку за она што е и во негова надлежност, како што е одбраната и ...

Закажувањето на изборите претставува пораз на неправдите и криминалот, смета Мицкоски

Нетпрес - 20.10.2019

Резултатот од разговорите претставува пораз се арамилукот, неправдите и сите криминални афери коишто се случуваат во изминатиот период, изјави во неделата вечерта претседателот на опоизициската ВМРО-ДПМНЕ по лидерската средба која се одржуваше во ...

Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори

Тера - 20.10.2019

По лидерската средба лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека остануваат посветени на членството на земјата во Европската унија и НАТО и дека друга алтернатива за Македонија нема.

Мицкоски: Следуваат предвремени избори, победуваме

iPortal - 20.10.2019

За Република Македонија нема друга алтернатива и за тоа сите се договоривме, рече кратко лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба. „Следуваат предврмени избори, победува Обновата за Македонија, а потоа работа, работа секој ден, ...

Мицкоски: Завршува арамилукот и срамот на Заев, од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори!

Република - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати порака до граѓаните на Македонија дека завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Мицкоски открива дека од 3 јануари ќе има техничка влада, на 12 април ...

Мицкоски: На 12 април ќе имаме нов победник, тоа е Обновата за Македонија

Локално - 20.10.2019

За Република Македонија нема друга алтернатива и за тоа сите се договоривме, рече кратко лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба. „Следуваат предврмени избори, победува Обновата за Македонија, а потоа работа, работа секој ден, ...

Мицкоски: Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Заев

24Инфо - 20.10.2019

,,Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада, напиша Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски.

Мицкоски на ФБ: Завршува арамилукот, срамот и неправдите од Заев, одиме на избори

PressingTV - 20.10.2019

„Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада, објави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил. „Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори.

Мицкоски не знае кои ќе бидат техничките министри и заменици, важно му е дека Заев ќе замине на 3 јануари

Либертас - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, на одговор на новинарско прашање рече дека се уште не е одлучено кои ќе бидат техничките министри за внатрешни работи и труд и социјална политика, кои согласно Договорот ...

МИЦКОСКИ ПОТВРДИ: Техничкиот премиер ќе ја презеде Владата на 3 јануари

Фактор - 20.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјавата по лидерската средба рече дека на оваа средба не се разговарало за персонални прашања, вклучувајќи го и името на техничкиот премиер, кој ќе раководи со Пржинската влада до изборот на нова.

Мицкоски по договорот за избори: Победува обновата на Македонија, а потоа засукување на ракави и безкомппромисна работа

PressingTV - 20.10.2019

Имавме плодна и квалитетна дебата во првиот дел ги реафирмираа сите учесници на средбата ставовите дека остануваме посветени на евроатланската интеграција на Република Македонија, членството во НАТО Алијансата и се разбира работењето понатаму во ...

На предвремените избори ќе победи обновата на Македонија

Република - 20.10.2019

На денешната средба кај претседателот Стево Пендаровски сите учесници ги реафирмираа ставовите за тоа дека Македонија е за членство во НАТО и за продолжување на преговорите за членство во ЕУ.

Мицкоски: Имавме плодна и квалитетна дебата

CivilMedia - 20.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба изјави дека имале плодна и квалитетна дебата. „Остануваме посветени на ЕУ интеграцијата на Македонија и добивање датум.

Мицкоски му признал на Заев за неговата храброст и одговорност да понуди избори

iPortal - 20.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва за време на лидерската средба во претседателската резиденција, му изразил признание за успесите на премиерот Зоран Заев во Брисел, како и за неговата храброст и одговорност да понуди ...

Христијан Мицкоски изразил признание за храброста и одговорноста на Зоран Заев

CivilMedia - 20.10.2019

Од лидерската средба што се одржува во претседателската резиденција вечерва, се дознаваат неколку ексклузивни детали. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, на средбата реферирал за поддршката што нашата земја ја добила од сите лидери на земјите ...

Мицкоски изразил признание за успесите, храброста и одговорноста на Заев

24Инфо - 20.10.2019

Од лидерската средба што се одржува во претседателската резиденција вечерва, Цивилмедиа.мк пренесува неколку ексклузивни детали. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, на средбата реферирал за поддршката што нашата земја ја добила од сите лидери на ...

Мицкоски најави одговорност од обвинители и судии за „Рекет“, но и чешлање на богатството на политичарите

Република - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарските прашања по завршувањето на лидерската средба во вилата Водно, најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи Закон за потекло на сите актуелни и поранешни политичари. , рече Мицкоски.

Мицкоски: Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада

Опсервер - 20.10.2019

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори. Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен.

Мицкоски: Албанци во Гостивар ме прегрнуваа и ми кажуваа дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 20.10.2019

Запрашан за тоа дали ВМРО-ДПМНЕ очекува гласови од Албанците и од другите помали етнички заедници, лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, се пофали со состојбата на терен. Тој рече дека при неодамнешната посета на Гостивар, Албанци кои биле ...

Мицкоски ги пофалил успесите на Заев во Брисел

Локално - 20.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва за време на лидерската средба во претседателската резиденција, му изразил признание за успесите на премиерот Зоран Заев во Брисел, како и за неговата храброст и одговорност да понуди ...

За Мицкоски арамилукот заврши, за Села 12 април е датум за промени

Фактор - 20.10.2019

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Тој ова го напиша на Фејсбук. Заеднички интерес е најпрво да се ратификува протоколот за наше членство во ...

Мицкоски: Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада – Одиме на голема ...

Скопје1 - 20.10.2019

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Од 3-ти јануари техничка влада на 12-ти април избори. Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен.

Мицкоски: „Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада“

365 - 20.10.2019

По постигнатиот договор за предвремени избори кои што ќе се одржат на 12.април 2020 се огласи и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил: „Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа ...

Мицкоски на ФБ: Завршува арамилукот, срамот и неправдите од Заев, одиме на избори

AKO - 20.10.2019

Додека траеа изјавите на учесниците на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, соработниците на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, напишаа статус со следната содржина: ,,Завршува арамилукот, срамот, неправдите и ...

Навреди и ниеден коментар со подршка за Шеќеринска (ВИДЕО)

Expres - 20.10.2019

Ниту еден позитивен коментар на политички пост на потпретседателката на СДСМ и Владата Радмила Шеќеринска во која тврди дека лидерот на опозицијата Мицкоски се радува на блокадата за ЕУ. Во коментарите во кој нема никаква поддршка од тие што и ...

Мицкоски: На предвремените парламентарни избори ќе победи обновата на Македонија, а потоа засукување на ракави и ...

Скопје1 - 20.10.2019

Интегрална изјава на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската ...

Шеќеринска: Само Мицкоски се радуваше на неуспехот во Брисел

Канал5 - 19.10.2019

Со чист образ отидовме во Брисел, ние испорачавме, но не и европската унија, рече потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска на трибината под мотото на прав пат во Струга. Повеќе во ...

Мицкоски ја прифати фрлената ракавица на Заев

Телма - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, го прифати предлогот на Зоран Заев за брзи предвремени парламентарни избори, но не е се уште сигурен дали премиерот ќе го одржи денешниот збор.

Мицкоски: Знае ли некој до каде е планот 3, 6, 9 и 18 за ЕУ

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 потсети на планот на СДСМ за 3,6,9 и 18 за ЕУ при што потенцираше следново: -Jас појма немам, ниту пак некој го ...

Мицкоски: Заев треба да понесе одговорност за поразите

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес гостуваше во „Стадион“ на „Канал 77“ и посочи дека за сите порази што ги доживеа Македонија, Заев треба да понесе одговорност. Јас би рекол дека ова е најмала шлаканица која што сега ја добивме, ...

Христијан Мицкоски гостин во „Стадион“: СДСМ ќе го победиме со минимум 100.000 гласа разлика

ММС - 19.10.2019

„Гарантирам – на предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во наша полза во однос на СДСМ“, рече петседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој беше гостин во денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“.

Мицкоски: Да се види потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ

Нетпрес - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотребите и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски на средба со младите во Гостивар (ФОТО)

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во работна посета на Гостивар, а попладнево се сретна и со најмладите од овој град. Мицкоски ги слушаше нивните проблеми и најави решенија во новата изборна програма на ...

Политичарите мора да понесат одговорност за своите погрешни политики

Нетпрес - 19.10.2019

Во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“, каде гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: Мора еднаш да се стави крај на злоупотребите, да се види потеклото на имотот на политичарите без оглед на тоа ...

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Мора политичарите да понесат одговорност за своите погрешни политики

Курир - 19.10.2019

Во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: Знае ли некој до каде е планот 3, 6, 9 и 18 за ЕУ

Република - 19.10.2019

Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 потсети на планот на СДСМ за 3,6,9 и 18 за ЕУ при што потенцираше следново: Jас појма немам, ниту пак некој го ...

Мицкоски: Мора политичарите да понесат одговорност за своите погрешни политики

Локално - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“ посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: За жал, во оваа држава политичката одговорност стана за потсмев

iPortal - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“ посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: Секој политичар да подлежи на еден вид ревизија, да се провери потеклото на имот

Република - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Политичка одговорност мора да има!

Република - 19.10.2019

Во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: Секој политичар да подлежи на еден вид ревизија, да се провери потеклото на имот

PressingTV - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Политичка одговорност мора да има

PressingTV - 19.10.2019

Во емисијата „Стадион“ на „Канал 77“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: Ќе се залагам да се испита потеклото на имотот на сите политичари

MakPress - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Повикувам на средба на државниот врв, изборите се логично решение, во меѓувреме потребни се итни реформи

24 Вести - 18.10.2019

„Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години.

Брисел ја крена македонската опозиција - најавена „последна пресметка“

Deutsche Welle - 18.10.2019

Седумнаесети октомври е денот кога завршува трпението на ВМРО-ДПМНЕ. Од денеска почнува последната пресметка, повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, најавувајќи битка и победа на предвремени избори.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски најави последна пресметка

Сакам да кажам - 18.10.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на предвремени избори и најави „последна пресметка“ со власта, од партиската трибина во Гевгелија. „Сите сме ние денес иста генерација и делиме иста судбина.

ВМРО-ДПМНЕ најави прес-конференција на Мицкоски во 13:30 часот

ТВ21 - 18.10.2019

После случувањата во ЕУ во изминатите неколку дена, каде што многу веројатно дека нема да се добие датум за почеток за преговорите со Европската Унија, со реакција ќе се јави и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски ќе дојде на средба кај претседателот

Телма - 18.10.2019

„ ВМРО – ДПМНЕ им даде доволна шанса на овие политичари да испорачаат нешто за Македонија и граѓаните но, гледаме дека тоа се изневерени очекувања и криминал. Ние рековме ВМРО – ДПМНЕ излегува на плоштадите, улиците и ќе разговараме со граѓаните за ...

Мицкоски: Не добивањето датум е пораз за политиките на Зоран Заев

Канал5 - 18.10.2019

Попладнево на прес конференција се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. По одлуката на ЕУ лидерите да не се одобри датум за пристапните преговори со Македонија, во Владата се одржуваат политички консултации на повеќе нивоа и се ...

Мицкоски: Штетата е направена, нема време за губење, потребни се реални реформи

Алсат-М - 18.10.2019

Датум нема поради лошите полкитики на владата предводена од Зоран Заев, рече на денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој додаде дека штетата е веќе направена и оти ќе зборува повеќе за тоа што треба да следува, ...

Мицкоски: Заев требаше многу порано да поднесе оставка

ТВ21 - 18.10.2019

Христијан Мицкоски на прес-конференцијата денеска рече дека Зоран Заев требало многу порано да си поднесе оставка од функцијата, и да стане историја како најнеуспешен премиер во Македонија.

Мицкоски бара предвремени избори и очекува Заев денес да си поднесе оставка

Сакам да кажам - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара предвремени избори и средба на државниот врв, како единствено решение, како што рече, за излез од кризата настаната со недобивање датум за почеток на преговори со Европската Унија.

Мицкоски: Кога велев да не им веруваме дека Заев ќе омекнувал срца на европски политичари

Фокус - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се обрати од прес-конфереција во врска со последните актуелни случувања на политички план во Македонија. Тој порача дека ја разбира разочараноста кај луѓето, додавајќи дека тоа е пораз на политиките ...

Мицкоски повика на средба на државниот врв

Фокус - 18.10.2019

Првиот човек на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска повика на средба на државниот врв по недобивањето датум за преговори од ЕУ и блокадата од Франција. Тој нагласи дека го повикува државниот врв на средба, а на прашањето дали ќе ...

Мицкоски: Не ми се потребни избори за пуста власт

Фокус - 18.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ не сака избори само поради пуста власт. Ова денеска го посочи лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Тој додаде дека Македонија нема време за губење и додаде дека има иднина за која сите заедно ќе се изборат. „Народот се гледа.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Заев и предвремени

Телма - 18.10.2019

ВМРО ДПМНЕ бара оставка од Премиерот Заев и предвремени парламентарни избори.недобивањето датум за преговори е лоша и непосакувана вест. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во едно големо разочарување а сето тоа е последица на погрешните ...

Мицкоски: Неуспехот во Брисел е поради Заев

Канал5 - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара предвремени избори и очекува оставка од премиерот Заев. Не добивањето на датум е лоша и непосакувана вест, рече опозицискиот лидер. Повеќе детали од Јулијана Николовска.

Опозиционерот Мицкоски бара лидерска средба и ги повика граѓаните да застанат зад ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 18.10.2019

Оставка од Заев и формирање на техничка влада побара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Недобивањето датум е лоша и непосакувана вест. Ваквата одлука е пораз, но не за народот и граѓаните, туку за политиките на Заев и неговата власт, рече на прес-конференција ...

Мицкоски бара оставка од Заев и предвремени избори

Канал5 - 18.10.2019

Оставка и предвремени избори, лидерите на опозициските партии го повикаа премиерот Зоран Заев да ја понесе одговорноста за тоа што одлуката за датум за преговори повторно е одложена. Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели ваквиот исход ...

Опозицијата бара оставка и предвремени избори – Мицкоски, Касами и Села: „Виновен е премиерот Заев“

ТВ21 - 18.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Владата на чело со премиерот Зоран Заев. Недобивањето датум е лоша и непосакувана вест. Ваквата одлука е пораз, но не за народот и граѓаните, туку за политиките на Зоран Заев и неговата власт, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Недобивањето датум резултат на погубните политики на власта

Сител - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почетопк на преговори со ЕУ.

Мицкоски: Одлуката за недобивање датум е пораз, но не на граѓаните на Македонија, тоа е пораз на политиките на Заев и ...

Курир - 18.10.2019

Недобивањето на датум е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Недобивањето на датум за избори е пораз на политиките на Зоран Заев и оваа власт

OhridNews - 18.10.2019

Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Ќе се согласам дека ваквата одлука за недобивање датум е пораз, но тоа не е пораз на македонскиот народ и граѓаните на Македонија, тоа е пораз на политиките на Зоран Заев и ...

Мицкоски бара избори – ова не е пораз за народот туку за владата

Алфа - 18.10.2019

Одлуката на ЕУ,Македонија да не добие датум за почеток на преговори не е пораз на македонскиот народ и граѓаните на Македонија, туку е пораз на политиките на Зоран Заев рече денеска лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, кој неколку пати ...

Мицкоски: Недобивањето датум е резултат на лошите политики на Владата на Заев

Нова ТВ - 18.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почеток на преговори со ЕУ.

За ВМРО - ДПМНЕ власта е виновна за недобивањето датум - Мицкоски очекува оставка од Заев

Сител - 18.10.2019

Не добивањето на датум за старт на преговорите со ЕУ е разочарување но очекуван исход според ВМРО ДПМНЕ. Мицковски потсети дека одамна предупредувал оти политиките на премиерот не водат кон просперитет.

Мицкоски: Предвремени парламентарни избори за да се надмине кризата

Алфа - 18.10.2019

Одлуката за недобивање датум е пораз, но не пораз на народот, туку на политиките на Заев и оваа власт, навлезена во криминал и корупција, рече во обраќањето лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и додаде дека станува збор за политика што го ...

ВИДЕО: Мицкоски бара средба на државниот врв и избори

А1 On - 18.10.2019

„Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години.

Мицкоски: Ќе учествуваме на лидерска средба кај претседателот ако добиеме официјална покана

МКД - 18.10.2019

„Недобивањето датум е лоша и непосакувана вест за Македонија, и државата влегува во разочарување. Ваквата одлука е пораз, но не на македонскиот народ и граѓаните, туку на политиките на Зоран Заев и на оваа власт“, рече денес на прес-конференција ...

Не добивањето датум е пораз за политиките на Зоран Заев

Нетпрес - 18.10.2019

Попладнево на прес конференција се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. По одлуката на ЕУ лидерите да не се одобри датум за пристапните преговори со Македонија, во Владата се одржуваат политички консултации на повеќе нивоа и се ...

Мицкоски: Потребни се реформи, има надеж да седнеме на маса со државниот врв

Слободен Печат - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека СДСМ ги рушеа преговарачките позиции за да може подолго да останат на власт. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека за недобивањето на датум за преговори е виновна власта но сепак има иднина и надеж дека ...

Мицкоски повика на средба на државниот врв

Р.С.Европа - 18.10.2019

Недобивањето датум е лоша и непосакувана вест. Ваквата одлука е пораз, но не за народот и граѓаните, туку за политиките на Зоран Заев и неговата власт, рече на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

(Видео) Мицкоски: Предвремени парламентарни избори за да се надмине кризата

Макфакс - 18.10.2019

Одлуката за недобивање датум е пораз, но не пораз на народот, туку на политиките на Заев и оваа власт, навлезена во криминал и корупција, рече во обраќањето лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и додаде дека станува збор за политика што го ...

Мицкоски ќе оди кај Пендаровски: Неуспехот во Брисел е поради Заев

Независен - 18.10.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски констатираше дека неуспехот во Брисел да добиеме датум за преговори со Европската унија е исклучиво поради погрешните политики на премиерот Зоран Заев, односно на корупцијата, нефункционирањето на правната ...

Мицкоски: Недобивањето датум резултат на погубните политики на власта

Независен - 18.10.2019

Фото: Б. Грданоски Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почетопк на преговори со ЕУ.

Мицкоски бара итни реформи до изборите кои се единствено решение

Курир - 18.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека бара итни реформи до изборите кои се единствено решение. „Нема време ниту за оние помалку чудни анализи за душата, срцето и петата, и други вакви комични испади, ниту пак за некои други ...

Мицкоски повика на средба на државниот врв, изборите се логично решение а во меѓувреме неопходни се итни реформи

Нетпрес - 18.10.2019

Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години, истакна во денешното обраќање ...

Прес-конференција на Мицкоски во 13:30 часот

Курир - 18.10.2019

Во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во 13:30 часот, ќе се одржи прес конференција за медиуми на која ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. КУРИР ќе ја пренесува во живо ...

Мицкоски: Нема да преземеме радикални чекори, потребни се избори ама не по секоја цена (ВИДЕО)

+инфо - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на средба на државниот врв и порача дека ќе присуствува на средба ако добие покана за средбата која се најавува откај претседателот Стево Пендаровски за во недела попладне.

Мицкоски: Велев да не им веруваме дека Заев ќе омекнувал срца на европски политичари

360 степени - 18.10.2019

„Колку и да се противи власта, избори ќе дојдат, а со тоа доаѓа и политичкиот крај на Зоран Заев, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ“, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција Државата влегува во разочарување, а ова е последица на погрешните ...

Мицкоски: Нема да отпочнам лов на виновници за немањето датум, не ни треба ниту маскирање на неуспехот

Курир - 18.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес конференција потенцираше дека нема да отпочне лов на виновници за немањето датум, но потесети и дека не ни треба ниту маскирање на неуспехот.

За ВМРО – ДПМНЕ власта е виновна за недобивањето датум – Мицкоски очекува оставка од Заев

4NEWS - 18.10.2019

Не добивањето на датум за старт на преговорите со ЕУ е разочарување но очекуван исход според ВМРО ДПМНЕ. Мицковски потсети дека одамна предупредувал оти политиките на премиерот не водат кон просперитет.

Опозицијата бара оставка и предвремени избори – Мицкоски, Касами и Села: „Виновен е премиерот Заев“

4NEWS - 18.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Владата на чело со премиерот Зоран Заев. Недобивањето датум е лоша и непосакувана вест. Ваквата одлука е пораз, но не за народот и граѓаните, туку за политиките на Зоран Заев и неговата власт, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски

Република - 13.02.2022

Во насока на транспарентноста и отвореноста кон граѓаните ВМРО-ДПМНЕ во денес ќе одржи целодневен настан во објектот на Македонската Филхармонија кој ќе финишира со отчет за првите 100 дена од управувањето на општините од страна на градоначалниците ...

Мицкоски: Повикувам на средба на државниот врв, изборите се логично решение, во меѓувреме потребни се итни реформи

24Инфо - 18.10.2019

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. „Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е ...

Мицкоски повика на избори и итни реформи

Мета - 18.10.2019

Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија.Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години.

Мицкоски: Од денеска за опозицијата 24 часа на ден домот ќе бидат улиците и плоштадите

Бизнис Вести - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на граѓаните да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите. – Знам дека ова се тешки моменти, знам дека сите ние очекуваме да ...

Мицкоски: Одлуката за недобивање датум е пораз на политиките на Заев и оваа власт

Вечер Прес - 18.10.2019

Недобивањето на датум е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Предвремени парламентарни избори за да се надмине кризата

Centar - 18.10.2019

Одлуката за недобивање на датум е пораз, но не пораз на народот, туку на политиките на Заев и оваа валст, навлезена во кирминал и корупција, рече во обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека станува збор за политика која го ...

Мицкоски: Оваа власт ќе биде заменета и ќе потоне во заборав

iPortal - 18.10.2019

„Покрај големата разочараност, нема време за губење и Македонија го нема лускузот да загуби ниту еден ден, час повеќе. Нема време ниту за оние помалку чудни анализи за душата, срцео и петата и други комични испади.

ВО ЖИВО: Прес конференција на Мицкоски

Либертас - 18.10.2019

Следете ВО ЖИВО: Прес конференција на Мицкоски Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски Posted by MИА.mk on Петок, 18 октомври ...

Мицкоски: Недобивањето датум не е пораз на граѓаните, туку на политиките на Заев и власта

еМагазин - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почеток на преговори со ЕУ.

Мицкоски повика на средба на државниот врв

Тера - 18.10.2019

Во животот секогаш има избор, и ова не е крајот, туку почеток на промените кои мора да се случат. Треба да излеземе посилни и помудри од секој еден неуспех. Македонија е европска земја, а Европската Унија е наша заедничка цел, вака се обрати лидерот ...

Мицкоски: На 17 октомври завршува трпението на ВМРО ДПМНЕ

Тера - 18.10.2019

17 октомври е денот кога завршува концесијата, 17 октомври е денот кога завршува трпението на ВМРО-ДПМНЕ, порача вчера лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија. „Ние рековме ќе му дадеме шанса на процесот 17 октомври е денот кога завршува концесијата, 17 ...

Мицкоски: Заев да поднесе оставка, подготвуваме реформски план

Фактор - 18.10.2019

Одлуката Македонија да не добие датум за преговори за членство во Европската Унија е резултат на погрешените политики. Оваа одлука е пораз за македонските граѓани и пораз на политиките на Зоран Заев и на оваа власт, рече претседателот на ВМРО - ...

Мицкоски: Не добивањето датум е пораз за политиките на Зоран Заев, требаше многу порано да поднесе оставка

Точка - 18.10.2019

Одлуката за недобивање на датум е пораз, но не пораз на народот, туку на политиките на Заев и оваа власт, навлезена во криминал и корупција, рече во обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека станува збор за политика која го ...

Брисел ја крена македонската опозиција – најавена „последна пресметка“

Либертас - 18.10.2019

Седумнаесети октомври е денот кога завршува трпението на ВМРО-ДПМНЕ. Од денеска почнува последната пресметка, повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, најавувајќи битка и победа на предвремени избори, пишува Дојче веле .

Мицкоски: Недобивањето датум резултат на погубните политики на власта на Заев, потребни предвремени избори

Либертас - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почетопк на преговори со ЕУ.

Мицкоски повика што поскоро на избори

Република - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почетопк на преговори со ЕУ.

Мицкоски повика што поскоро на избори

PressingTV - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почетопк на преговори со ЕУ.

Мицкоски: Недобивањето датум резултат на погубните политики на власта

4NEWS - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почетопк на преговори со ЕУ.

МИЦКОСКИ: Предвремени парламентарни избори и крај за Заев се единствено логично решение

Денешен - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот Стево Пендаровски, откако Македонија не доби датум за почеток на преговори со ЕУ.

Мицкоски ќе учествува на лидерска кај Претседателот

CivilMedia - 18.10.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на прес конференција побара лидерска средба, но потврди дека ќе учествува и ако средбата ја свика и иницира претседателот Стево Пендаровски. Мицкоски рече дека не е важно кој ја иницира, туку важно е да се ...

Мицкоски: Од Франција треба да учиме!

Локално - 18.10.2019

На денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при одговарање на новинарски прашања, за тоа дали доколку има техничка влада знае кои функционери би биле дел од неа, тој истакна дека за партијата поважни се процесите.

Мицкоски: Од Франција треба да учиме и да земеме пример како треба да растеме како општество

iPortal - 18.10.2019

На денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при одговарање на новинарски прашања, за тоа дали доколку има техничка влада знае кои функционери би биле дел од неа, тој истакна дека за партијата поважни се процесите.

Мицкоски: Предвремени парламентарни избори за да се надмине кризата

MTM - 18.10.2019

Одлуката за недобивање датум е пораз, но не пораз на народот, туку на политиките на Заев и оваа власт, навлезена во криминал и корупција, рече во обраќањето лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и додаде дека станува збор за политика што го ...

Мицкоски: Недобивањето датум резултат на погубните политики на власта

Скопје инфо - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе учествува на лидерската средба што ја организира претседателот на државта Стево Пендаровски, откако земјава не доби датум за почетопк на преговори со ЕУ.

Што правеа три години во опозиција? Доколку има утре избори, Мицкоски нема ниту програма, ниту решенија за техничка ...

Centar - 18.10.2019

Како ВМРО ДПМННЕ ќе излезе на избори без програма? На денешната прес конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при одговарање на новинарски прашања, за тоа дали доколку има техничка влада дали знае кои функционери би биле дел од неа, ...

Мицкоски: Сето она кое што беше политика, а која Заев ја предводеше се распадна како кула од карти

Локално - 18.10.2019

„Покрај големата разочараност, нема време за губење и Македонија го нема лускузот да загуби ниту еден ден, час повеќе. Нема време ниту за оние помалку чудни анализи за душата, срцето и петата и други комични испади.

Изборите се единствено решение, барам итни реформи!

Република - 18.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во денешното обраќање истакна дека се потребни итни рефори, односно коренити реформи пред изборите кои според него се логично решение. Ова е наша земја, а тука граѓаните се главни.

Мицкоски бара предвремени избори, без претходно да ја реформира партијата на Груевски?

iPortal - 18.10.2019

Наместо да даде поддршка на раководството на државата која во последниве години се бори за добивање датум за преговори со ЕУ, од денешниот настап на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се добива впечаток дека со денови се надевал за неуспех на ...

Мицкоски бара предвремени избори, без претходно да ја реформира партијата на Груевски?

Локално - 18.10.2019

Наместо да даде поддршка на раководството на државата која во последниве години се бори за добивање датум за преговори со ЕУ, од денешниот настап на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се добива впечаток дека со денови се надевал за неуспех на ...

Мицкоски: Поразот со недобивањето на датум не е на народот, тој е поради политиките на Заев

Република - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека недобивањето на датум не е на народот туку поради политиките на Заев. Според него, оправдано се добива чувството кај граѓаните дека таа политика не втурна во бесконечен круг на многу откажувања, ...

Мицкоски: Заев требаше многу порано да поднесе оставка

4NEWS - 18.10.2019

Христијан Мицкоски на прес-конференцијата денеска рече дека Зоран Заев требало многу порано да си поднесе оставка од функцијата, и да стане историја како најнеуспешен премиер во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ најави прес-конференција на Мицкоски во 13:30 часот

4NEWS - 18.10.2019

После случувањата во ЕУ во изминатите неколку дена, каде што многу веројатно дека нема да се добие датум за почеток за преговорите со Европската Унија, со реакција ќе се јави и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски закажа вонредна прес-конференција

Република - 18.10.2019

По последните случувања во Брисел и недобивањето на датум за почеток на преговорите со Европската унија, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски закажа вонредна прес-конференција. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ќе се обрати до јавноста во 13:30 часот.

Мицкоски: Заев требаше да си поднесе оставка и многу порано

MakPress - 18.10.2019

На денешната прес конференција, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повика на предвремени избори и решавање на кризата во која Македонија се наоѓа. - Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на ...

ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија ја продолжи кампањата „Обнова на Македонија“

MakPress - 18.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: Повикувам на средба на државниот врв, изборите се логично решение, во меѓувреме потребни се итни реформи

Скопје1 - 18.10.2019

Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години.

Мицкоски: Народат бара и посакува предвремени избори, исто и јас

AKO - 18.10.2019

,,Недобивањето на датум за избори е лоша и непосакувана вест за Македонија. Треба да бидеме свесни дека државата влегува во разочарување и сето ова е последица на погрешните политики водени во последните неколку години.

Мицкоски: Заврши трпението на ВМРО-ДПМНЕ, од денеска започнува последната пресметка

Фокус - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: Опозицијата излегува на улиците и плоштадите

Алсат-М - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против преговори со ЕУ

Канал5 - 17.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои работат против преговори со ЕУ, но нема да ја вратат државата назад во изолација и режим. ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои се против ЕУ и НАТО, против сигурна и стабилна иднина на државата.

Мицкоски: 17 октомври е денот кога заврши трпението на ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ повеќе нема трпение, потребно е обединување

Алфа - 17.10.2019

Во своето обраќање како дел од кампањата „Обнова“ Мицкоски изјави дека како партија му дале шанса на процесот на пристапување во ЕУ и дека „17 октомври е денот кога завршува концесијата“, ден кога завршува трпението и ги повика сите да се придружат ...

Мицкоски од Гевгелија: Денеска завршува концесијата, опозицијата излегува на улиците и плоштадите

+инфо - 17.10.2019

Од денеска за опозицијата 24 часа на ден домот ќе биде плоштадот, улицата, вратата на нашите соседи и нашите сограѓани ширум целата Македонија. Сите сме ние денес иста генерација и делиме иста судбина.

Сите за датум за ЕУ, Мицкоски за датум за избори

Слободен Печат - 17.10.2019

Ќе има избори Мицко, не се секирај. Ќе дојде и тој ден. Изборите не ти бегаат. Ама датумов ќе ни избега. И после „шу праиме“. Избори, па избори. Се фатил Мицкоски за изборите како слеп за стап. Ние сме за чист датум со ЕУ, ако не, бараме избори.

Мицкоски: Од денеска ВМРО-ДПМНЕ излегува на улиците

А1 On - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски најави протести од утре

Р.С.Европа - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите. Во своето обраќањекако дел од кампањата „Обнова“ Мицкоски изјави дека како партија му дале шанса на процесот на пристапување ...

Заврши трпението на Мицкоски, опозицијата излегува на улица

Слободен Печат - 17.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека како партија му дале шанса на процесот за влез во Европската Унија. Најави дека ќе дојдат луѓе кои ќе знаат како Македонија да ја внесат во европското семејство.

Мицкоски од Гевгелија: 17 октомври е денот кога завршува концесијата!

Нетпрес - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски најави дека опозицијата излегува на улица

МКД - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: Од денеска обединети и на улица!

Република - 17.10.2019

17 октомври е денот кога завршува концесијата, 17 октомври е денот кога завршува трпението на ВМРО-ДПМНЕ, порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија. рече Мицкоски. Не очекувајте дека овие арамии, додаде Мицкоски, овие камиказа политичари ...

Мицкоски: Нивната неспособност не смее да стане неспособност на сите

Република - 17.10.2019

Престседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари состанок со Општинскиот Комитет Гевгелија, по што го посети и населеното место Богородица. , порача оттаму Мицкоски. ...

МИЦКОСКИ: Од денеска почнува последната пресметка, трпението заврши!

Денешен - 17.10.2019

Мицкоски денеска во Гевгелија: Ние рековме ќе му дадеме шанса на процесот 17 октомври е денот кога завршува концесијата, 17 октомври е денот кога завршува трпението на ВМРО-ДПМНЕ, 17 октомври е денот денешен кога јас овде пред вас стојам и ви велам ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да ја вратат државата во изолација и режим

Либертас - 17.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се единствените кои работат против преговори со ЕУ, но нема да ја вратат државата назад во изолација и режим. ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои се против ЕУ и НАТО, против сигурна и стабилна иднина на државата.

Мицкоски: Заврши трпението на ВМРО-ДПМНЕ, од денеска започнува последната пресметка

Centar - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се единствените кои работат против преговори со ЕУ, но нема да ја вратат државата назад во ...

Centar - 17.10.2019

– ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои се против ЕУ и НАТО, против сигурна и стабилна иднина на државата, регираат од СДСМ на соопштение за јавност на ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДППМНЕ и Христијан Мицкоски не само што навиваат државата да не започне прегвори со ...

Мицкоски од Гевгелија: Од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите

Либертас - 17.10.2019

– Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: Сите што мислат дека не можеме подобро се жртви на пропагандата на СДСМ и Зоран Заев

Република - 17.10.2019

Караванот на ВМРО-ДПМНЕ „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ на чело со лидерот Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Гевгелија. Како што рече Мицкоски, веќе неколку недели теренската активност на ВМРО-ДПМНЕ и ...

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се единствените кои работат против преговори со ЕУ, но нема да ја вратат државата назад во ...

24Инфо - 17.10.2019

Соопштение за јавност – реакција на соопштение за јавност на ВМРО-ДПМНЕ. „ ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои се против ЕУ и НАТО, против сигурна и стабилна иднина на државата. ВМРО-ДППМНЕ и Христијан Мицкоски не само што навиваат државата да не започне ...

„Обнова на Македонија“ започнува од Гевгелија

iPortal - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија ја почна кампањата „Обнова на Македонија“

Локално - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: Сите ние веруваме во европска иднина и ќе продолжиме да веруваме, но нема да нè водат политичари лажливци

Скопје1 - 17.10.2019

Караванот на ВМРО-ДПМНЕ „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ на чело со лидерот Христијан Мицкоски денеска беше во посета на ...

Мицкоски: Заврши нашето трпение, од денеска 24 часа на ден дом ќе ни бидат плоштадот и улицата!

Expres - 17.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Гевгелија објави дека заврши трпението на опозицијата во интерес на евроинтеграцијата и по недобивањето датум за преговори тргнуваат во уривање на Владата на Зоран Заев на предвремени избори.

Мицкоски: Досега бевме конструктивна опозиција само заради Европската иднина на Македонија

MakPress - 17.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски се обрати на настанот за кампањата „Разговори за Обнова на Македонија - Проблеми, решенија и програма" во Гевгелија. Тој во својот говор истакна дека досега како опозиција биле критикувани заради тоа ...

Мицкоски ја најави „последната пресметка“ – Николоски очекува оставка од Заев

1tv - 17.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата излегува на улиците и плоштадите.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Алсат-М - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски од Кисела Вода: До сега повеќе од 15.000 наши сограѓани ги артикулираа своите проблеми до ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше средби со граѓаните на скопската општина Кисела Вода. ,,Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги ...

Мицкоски: Владата не заслужува датум за преговори, ама граѓаните и државата заслужуваат

Фокус - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по посетата на Кисела Вода, изјави дека Македонија треба да добие чиста датум за почнување на преговори, иако Владата тоа не го заслужува.

Мицкоски: Ако немаме чист датум за ЕУ, владата на Заев е делегитимирана

Телма - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оцени дека очекува чист датум за почнување преговори со ЕУ, иако оваа влада тоа најмалку го заслужува. Се што е надвор од тоа , ќе биде голем неуспех и делегитимирање на владата на Заев, изјави ...

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Канал5 - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

24 Вести - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

СДСМ: Државата е на вистинскиот пат, само ВМРО-ДПМНЕ работи против НАТО и ЕУ

Канал5 - 16.10.2019

Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се против ЕУ и НАТО, против реформите, против концептот со кој парите се враќаат на граѓаните, ...

Мицкоски: Очекуваме да добиеме датум за почнување на преговори со ЕУ

Слободен Печат - 16.10.2019

Според партискиот лидер, граѓаните на Македонија и државата заслужуваат таква разврска. Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната средба со граѓани во Општина Кисела Вода, потенцираше дека тој и неговата партиа очекуваат ...

Мицкоски: Чист датум за преговори или техничка влада и предвремени избори

МКД - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ апелира да се добие чист датум

360 степени - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ очекува земјава да добие чист датум за отпочнување на преговори за членство во Европската Унија. Сѐ што е надвор од тоа, ќе биде голем неуспех на Владата на Зоран Заев и коалицијата која ја предводи тој, порача Мицкоски ...

Мицкоски од Кисела Вода: Почнуваме со отворен ден во штабовите на ВМРО-ДПМНЕ, постои огромна поддршка од граѓаните за ...

Курир - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

Очекуваме датум за преговори, иако оваа влада тоа најмалку го заслужува – вели Мицкоски (Видео)

ММС - 16.10.2019

Опозицијата очекува чист датум за отпочнување преговори со ЕУ, иако како што смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, актуелната влада тоа најмалку го заслужува: „Сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат и нашата држава тоа го ...

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Сител - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски на средби со граѓани во Општина Кисела Вода

Алфа - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава, а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

Мицкоски: Сѐ што е надвор од чистиот датум, е целосно делeгитимирање на овие камиказа арамиски политики на Заев (ВИДЕО)

+инфо - 16.10.2019

Секој ден штабовите на ВМРО-ДПМНЕ ширум нашата татковина ќе бидат отворени за граѓаните да можат да дојдат, да бидат сослушан, пречекани од страна на активистите на ВМРО-ДПМНЕ, најави Мицкоски.

Мицкоски денеска во Кисела Вода

Курир - 16.10.2019

Денес во 17:30 часот во просториите на ОК Кисела Вода, ќе се одржи настанот „Отворени денови во општинските комитети“ во рамките на акцијата „Разговори за обнова на Македонија“. На настанот ќе присуствува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

СДСМ: Целиот свет го призна нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ стојат на страна

Макфакс - 16.10.2019

Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот, велат од СДСМ како реакција на изјавата на портпаролот на опозициската партија, Наум Стоилковски, кој обвини дека ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите

А1 On - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан Мицкоски од бизнисот со хидроцентрали и да побара од него да ги врати парите кај граѓаните, реагираат од СДСМ ...

Мицкоски: Посакувам датум, не затоа што Владата го заслужува туку затоа што тоа е важно за граѓаните и иднината

Курир - 16.10.2019

Очекуваме се разбира тоа што цело време го зборуваме да добиеме чиста дата за отпочнување на преговори со ЕУ. Иако ќе кажам оваа влада најмалку го заслужува, сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат и нашата држава тоа го заслужува.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Нова ТВ - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Макфакс - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше запрашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски смета дека граѓаните заслужуваат чист датум за старт на преговори со ЕУ

Нетпрес - 16.10.2019

„Очекуваме, тоа што цело време го зборуваме, да добиеме чист датум за отпочнување на преговори со ЕУ. Иако ќе кажам оваа Влада најмалку тоа го заслужува, сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Независен - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Над 15.000 граѓани ги кажале своите проблеми на ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 16.10.2019

„Поради големиот интерес што последните денови владее ширум нашата држава, а е поврзан со акцијата и теренските активности што ги води ВМРО-ДПМНЕ, тоа се разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности“, рече ...

(Видео) Мицкоски: Голем интерес за акцијата на ВМРО-ДПМНЕ, над 15.000 граѓани посочија на проблеми

Макфакс - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва оствари средба со граѓаните од Кисела Вода, на која порача дека партијата започнува нови активности, поради, како што кажа, големиот интерес во државата во врска со акцијата и теренските активности што ги води ...

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Вечер Прес - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентарни избори.

Државата е на вистинскиот пат, само ВМРО-ДПМНЕ работи против НАТО и ЕУ

24Инфо - 16.10.2019

Соопштение за јавност од СДСМ, реакција на одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски. „Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

Опсервер - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

24Инфо - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

МИЦКОСКИ: Очекуваме чист датум, во спротивно техничка влада и предвремени избори

Денешен - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оцени дека очекува чист датум за почнување преговори со ЕУ, иако оваа влада тоа најмалку го заслужува. „Очекуваме тоа што цело време го зборуваме, да добиеме чиста дата за отпочнување преговори со ЕУ, иако ...

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

MTM - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

4NEWS - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите

Опсервер - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан ...

ВМРО-ДПМНЕ ги отвора штабовите за граѓаните

Република - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги отвора штабовите за граѓаните, најави денеска од Кисела Вода претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. На средбата со граѓаните на Кисела Вода Мицкоски изрази задоволство што интересот на граѓаните е голем и што постои огромна ...

СДСМ: Цел свет ни призна дека сме на прав пат

Република - 16.10.2019

Целиот свет го призна нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против и стојат на страна, се истакнува во денешното соопштение владејачката СДСМ. се вели во соопштението. ...

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Точка - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

СДСМ: Цел свет ни призна дека сме на прав пат

Денешен - 16.10.2019

Целиот свет го призна нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против и стојат на страна, истакнува во денешното соопштение владејачкиот СДСМ. – Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...

Мицкоски: Очекуваме да добиеме чиста дата за отпочнување на преговори со ЕУ (ВИДЕО)

Локално - 16.10.2019

„Очекуваме се разбира тоа што цело време го зборуваме да добиеме чиста дата за отпочнување на преговори со ЕУ. Иако ќе кажам оваа влада најмалку го заслужува, сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат и нашата држава тоа го заслужува.

ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите, реагира СДСМ

Centar - 16.10.2019

-ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан Мицкоски од бизнисот со хидроцентрали и да побара од него да ги врати парите кај граѓаните, реагираат од СДСМ ...

Посакувам датум не затоа што владата заслужува, туку затоа што тоа е важно за граѓаните и иднината

Република - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на штабот во Кисела Вода, а по средбата со жителите во изјава за медиумите ја коментира изјавата на премиерот Зоран Заев дадена во Куманово дека ВМРО-ДПМНЕ има проблем со срцето, ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ апелира да се добие чист датум за отпочнување на преговори со ЕУ

iPortal - 16.10.2019

„Очекуваме се разбира тоа што цело време го зборуваме да добиеме чиста дата за отпочнување на преговори со ЕУ. Иако ќе кажам оваа влада најмалку го заслужува, сепак граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат и нашата држава тоа го заслужува.

Мицкоски: Сѐ што е надвор од чистиот датум, е целосно делeгитимирање на арамиските политики на Заев

Либертас - 16.10.2019

Почнувајќи од следниот викенд, секој ден штабовите на ВМРО-ДПМНЕ ширум нашата татковина ќе бидат отворени за граѓаните да можат да дојдат, да бидат сослушан, пречекани од страна на активистите на ВМРО-ДПМНЕ во тие општини каде што ќе дојдат, да ...

Државата е на вистинскиот пат, само ВМРО-ДПМНЕ работи против НАТО и ЕУ, реагираат од СДСМ

Centar - 16.10.2019

-Не само што се против евроинтеграциите и членството во НАТО, туку ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски дури и навиваат против напредокот, реагираат од СДСМ на одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски.

Што очекува Мицкоски од Брисел?

Фактор - 16.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека очекува чист датум за почнување преговори со ЕУ, иако оваа влада тоа најмалку го заслужува. „Она што е надвор од тоа, ќе биде голем неуспех и делегитимирање на владата на Заев“, изјави ...

Мицкоски: Очекуваме чист датум за преговори

PressingTV - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Мицкоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите

24Инфо - 16.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Микцоски од бизнисот со хидроцентралите и да побара да ги врати парите ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку нивниот портпарол. Наместо да лаже, ВМРО ДПМНЕ да каже колку заработил Христијан ...

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Н.Македонија - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите очекувања околу датумот со преговорите со ЕУ.

Мицкоски: Владата не заслужува датум за преговори но граѓаните го заслужуваат

MakPress - 16.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека очекува препорака и чист датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, а во спротивно формирање техничка влада и предвремени парламентрани избори.

Мицкоски: До сега повеќе од 15.000 наши сограѓани ги артикулираа своите проблеми до ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

Мицкоски од Кисела Вода: Гледаме колку Владата „блеска“ потребни се итни предвремени избори

MakPress - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности.

(ВИДЕО) Мицкоски: Очекуваме датум зошто тоа го заслужуваат граѓаните

Магазин - 16.10.2019

Поради големиот интерес кој што последните денови владее ширум нашата држава, а е побрзан со акцијата и теренските активности кои што ги води ВМРО-ДПМНЕ тоа е разговорите за обнова на Македонија, од денеска започнуваме уште две нови активности ...

СДСМ: Мицкоски да каже колку пари заработи од хидроцентралите за кои земјата му ја даде Груевски?

Канал5 - 15.10.2019

Наместо несериозни изјави и прес конференции во кои ВМРО-ДПМНЕ го пушта Стоилковски неумешно да го брани, Мицкоски треба да излезе пред граѓаните и да каже: Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски ...

Интервју со Никола Попоски: Не бркам фотелја и не формирам партија, но сакам промени

Независен - 15.10.2019

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Попоски ретко се појавува во медиумите, но и при партиските активности на ВМРО-ДПМНЕ. Во интервју за „Независен весник“, тој зборува за шпекулациите дека ќе формира нова партија, каков е неговиот ...

СДСМ: Мицкоски да ги врати парите кај граѓаните и да каже колку пари заработи од хидроцентралите за кои земјата му ја ...

Centar - 15.10.2019

Мицкоски да ги врати парите кај граѓаните и да каже колку пари заработи од хидроцентралите за кои земјата му ја даде Груевски? – реагира СДСМ на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Никола Попоски: Не бркам фотелја и не формирам партија, но сакам промени

Либертас - 15.10.2019

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Попоски ретко се појавува во медиумите, но и при партиските активности на ВМРО-ДПМНЕ. Во интервју за „ Независен весник “, тој зборува за шпекулациите дека ќе формира нова партија, каков е неговиот ...

Мицкоски да ги врати парите кај граѓаните  и да каже колку пари заработи од хидроцентралите за кои земјата му ја даде ...

24Инфо - 15.10.2019

Наместо несериозни изјави и прес конференции во кои ВМРО-ДПМНЕ го пушта Стоилковски неумешно да го брани, Мицкоски треба да излезе пред граѓаните и да каже: Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски ...

Костадинов: Што сака да се сокрие за хидроцентралите на Мицкоски?

Фокус - 14.10.2019

Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите?, прашува Костадин Костадинов од СДСМ. „Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција ...

Костадинов: Што сака да сокрие Мицкоски со повлекување од бизнисот со хидроцентралите

Канал5 - 14.10.2019

Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција веќе има отворено предмет за неговите ...

(ВИДЕО) Костадинов: За хидроцентралите на Мицкоски предмет отвори ДКСК, фирми должат данок, што сака да сокрие?

А1 On - 14.10.2019

„Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција веќе има отворено предмет за неговите ...

(Видео) Костадинов: ДКСК отвори предмет за хидроцентралите на Мицкоски

Макфакс - 14.10.2019

Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните, многу добро знае дека Државната комисија за спречување корупција веќе има отворено предмет за неговите ...

Антикорупциската не се откажува од предметите за Мицкоски независно што ги продал уделите

А1 On - 14.10.2019

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“ , рече дека ги продал уделите од седум проценти во компанијата што поседува хидроцентралите, од Државната комисија за спречување на корупцијата за „А1он“ потврдија дека ...

ВМРО-ДПМНЕ- Мицкоски се откажа од удел во компанија, тоа да го стори и власта

Р.С.Европа - 14.10.2019

Од ВМРО-ДПМНЕ бараат сите вршители на јавни функции да ја отуѓат сопственоста во компаниите, оти, како што наведуваат, со тоа што се вршители на функции и истовремено сопственици, или влијателни акционери на компании, се остава можност за корупција ...

Костадинов: Што сака Мицкоски да сокрие за хидроцентралите?

Либертас - 14.10.2019

Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите?, прашува Костадин Костадинов од СДСМ. „Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција ...

Мицкоски: Условен датум за преговори, а може и да го нема

Тера - 14.10.2019

„Трета година по ред ни ветуваат европска иднина, а веќе доаѓа тој 17ти октомври, а гледаме дека ниту европска иднина ќе имаме, ниту пак тој долго посакуван датум кој што морам да признам дека и ние како ВМРО-ДПМНЕ, како политичка партија, како ...

За хидроцентралите на Мицкоски предмет отвори ДКСК, фирми должат данок

24Инфо - 14.10.2019

Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција веќе има отворено предмет за неговите ...

Костадинов: За хидроцентралите на Мицкоски предмет отвори ДКСК, фирми должат данок, што сака да сокрие?

Centar - 14.10.2019

– Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција веќе има отворено предмет за неговите ...

Костадинов: За хидроцентралите на Мицкоски предмет отвори ДКСК, фирми должат данок, што сака да сокрие? (ВИДЕО)

Локално - 14.10.2019

Прес конференција на Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ. “Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите?” – изјави Костадинов на денешната прес конференција.

(ВИДЕО) Костадинов: За хидроцентралите на Мицкоски предмет отвори ДКСК, фирми должат данок, што сака да сокрие?

Бриф - 14.10.2019

„Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција веќе има отворено предмет за неговите ...

СДСМ: Што крие Мицкоцки за хидроцентралите (ВИДЕО)

iPortal - 14.10.2019

Прес конференција на Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ. “Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите?” – изјави Костадинов на денешната прес конференција.

Мицкоски ги оттуѓи, ама Антикорупциска не се откажува од хидроцентралите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

365 - 14.10.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) не се откажува од предметите за хидроцентралите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, без оглед што тој самиот се откажа од својот удел од 7% во компанијата, велат од Антикорупциска за „а1он“ .

Костадинов: Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со ...

Скопје1 - 14.10.2019

Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните многу добро знаат дека Државната комисија за спречување на корупција веќе има отворено предмет за неговите ...