TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жерновски пред победа во Центар

Телма - 07.04.2013

Лидерот на ЛДП и кандидат на здружената опозиција Андреј Жерновски е најверојатниот победник на изборите за градоначалник во Центар.

Жерновски ќе прогласи победа во Центар?

Канал5 - 07.04.2013

Кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски, како што најави СДСМ, ќе прогласи победа во Центар. Според истите извори победата на Жерновски е веќе извесна во оваа општина.

Жерновски: Во Центар победија граѓаните, гордоста и честа

24 Вести - 07.04.2013

„И покрај Пустец и покрај Мала Преспа, победивме во Центар“. Вака кандидатот на опозицијата за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски ја објави својата победа од прес центарот на СДСМ.

Жерновски: Центар падна поради „Скопје 2014“

Канал5 - 07.04.2013

Со победата во Центар започнува пролетта во Македонија, рече Жерновски. - И покрај Пустец и покрај Мала Преспа, победивме во Центар - ја објави својата победа вечерва во прес-центарот на СДСМ, ...

Жерновски: И покрај Пустец, победивме во Центар

Вест - 07.04.2013

"И покрај Пустец и покрај Мала Преспа, победивме во Центар", вака кандидатот на Сојузот за Македонија Андреј Жерновски ја објави победата во прес - центарот на СДСМ, кандидатот на опозицијата за нов ...

Жерновски прогласи победа во Центар, за СДСМ изборите не биле фер

Р.С.Европа - 07.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот на коалицијата „Сојуз за иднината“ за градоначалник на Центар, вечерва објави победа во вториот круг од локалните избори.

ОБНОВЕНО Хакиран фејсбук профилот на Андреј Жерновски

+инфо - 07.04.2013

Фејсбук профилот на кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски, во која се спроведува вториот изборен круг, а кој на првиот круг освои поголем ...

Хакиран фејсбук профилот на кандидат за градоначалник

+инфо - 07.04.2013

Фејсбук профилот на кандидат за градоначалник на општина во која се спроведува вториот изборен круг, а кој на првиот круг освои поголем број гласови од неговиот противкандидат, е хакиран денеска и на ...

Фејсбукот на Жерновски хакиран

Кирилица - 07.04.2013

„Жерновски - предавникот“ и „ Да ја потврдиме бедата“ - вака е заменета насловната фотографија на фан страната на кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски.

Жерновски засега води во Центар

Кирилица - 07.04.2013

Засега мала предност на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски пред неговиот противкандидат Владимир Тодоровиќ од ВМРО-ДПМНЕ.

Андреј Жерновски во блага предност

МКД - 07.04.2013

Коце Трајановски убедливо води пред кандидатот на СДСМ Јани Макрадули за градоначалник на Скопје, а во општината Центар кандидатот на СДСМ Андреј Жерновски е во блага предност.

ФОТО: Хакиран фејсбук профилот на Жерновски

А1 On - 07.04.2013

Фејсбук профилот на кандидатот за градоначалник на општина Центар, од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски е хакиран денеска и на неговиот времеплов се постирани коментари со навредлива содржина.

ВМРО - ДПМНЕ и СДСМ: Жерновски води

Нова ТВ - 07.04.2013

Извори од изборните штабови на ВМРО - ДПМНЕ и СДСМ се вели дека од досега преброените гласови, кандидатот на здружената опозиција Анреј Жерносвки води во Центар.

Жерновски ја одржува предноста во Центар

+инфо - 07.04.2013

Кандидатот на „Сојузот за иднината“ за општина Центар, Андреј Жерновски, води со 54,60 отсто наспроти кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник, Владимир Тодоровиќ со 45,40 отсто од ...

Жерновски во блага предност пред Тодоровиќ

Нетпрес - 07.04.2013

Кандидатот на “Сојузот на иднината“ Андреј Жерновски, според најновите информации од Државната изборна комисија, е во блага предност пред неговиот противкандидат од коалицијата “За подобра ...

Неофицијално: Жерновски води во Центар

Курир - 07.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицијата, Андреј Жерновски, во моментов има водство од околу 800 гласови, велат неофицијалните информации од СДСМ Сојузот на иднината освен во ...

Жерновски пречекан со солзи-радосници откако победи со 1.000 гласа разлика

+инфо - 07.04.2013

Илјада гласови - толку беа потребни за во вториот круг избори на градоначалник на општина Центар да победи Андреј Жерновски, кандидатот на „Сојузот за иднината“.

Хакиран фејсбук профилот на кандидат за градоначалник

А1 On - 07.04.2013

Фејсбук профилот на кандидат за градоначалник на општина во која се спроведува вториот изборен круг, а кој на првиот круг освои поголем број гласови од неговиот противкандидат, е хакиран денеска и на ...

Жерновски прогласи победа во Центар

Капитал - 07.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски прогласи победа пред неговиот противкандидат Владимир Тодоровиќ од ВМРО-ДПМНЕ.

Андреј Жерновски го освои Центар

МКД - 07.04.2013

Победата во Центар е на Андреј Жерновски, кандидатот на Сојузот за иднината. Тој со голема радост е пречекан во штабот на Бихаќка каде што во секој момент се очекува да ја објави победата и освоените ...

Жерновски победи во Центар

А1 On - 07.04.2013

Андреј Жерновски е сигурен победник во општина Центар, иако не е изброено уште едно избирачко место. Разликата меѓу него и кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ е над 1000 гласа.

Жерновски води со 500 гласа пред Тодоровиќ

Кирилица - 07.04.2013

По обработени 28,79 проценти од гласовите, односно гласачките ливчиња од 17 избирачки места во општина Центар, Андреј Жерновски е во водство пред Владимир Тодоровиќ.

Во Центар победија граѓаните, гордоста и честа!

МКД - 07.04.2013

Новиот градоначалник на општината Центар изјави дека и покрај сите обиди за нерегуларности во гласањето граѓаните ја извојуваа победата. И покрај Пустец, Мало Брдо и Преспа, Центар победи.

Жерновски: Победа во Центар-почнува пролетта во Македонија

Нова ТВ - 07.04.2013

„И покрај Пустец и покрај Мала Преспа, победивме во Центар“, ја објави својата победа вечерва во прес центарот на СДСМ, кандидатот на опозицијата за нов градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

ДИК: Жерновски води во Центар

Сител - 07.04.2013

Според последните податоци од ДИК во општина Центар води кандидатот од коалицијата Сојуз на иднината, Андреј Жерновски, со освоени 54,97% од преброените гласови, додека Владимир Тодоровиќ од ...

ДИК: Во Центар води Жерновски

Курир - 07.04.2013

Во општина Центар, според последните информации од ДИК, води кандидатот од коалицијата Сојуз на иднината, Андреј Жерновски, со освоени 54,97% од преброените гласови, додека Владимир Тодоровиќ од ...

Жерновски: Не победив јас, туку граѓаните на Центар

Нетпрес - 07.04.2013

Не победив јас, ниту советничката листа, ниту коалицијата, туку победија граѓаните на општина Центар, рече вечерва кандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицијата.

Жерновски прогласи победа, за Црвенковски изборите не се легитимни

Курир - 07.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот на коалицијата „Сојуз за иднината“ вечерва објави победа во вториот круг од локалните избори во скопската општина Центар.

Жерновски: И покрај Пустец, Центар вечерва победи

Кирилица - 07.04.2013

Андреј Жерновски е новиот градоначалник на Општина Центар. Тој се заблагодари од седиштето на СДСМ на Бихакќа. - И покрај Пустец, Голо Брдо и Мала Преспа, Центар вечерва победи.

Жерновски: Победата е дело на граѓаните кои се против „Скопје 2014“

+инфо - 07.04.2013

Новиот градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, вечерва изјави дека победата што ја извојува против актуелниот градоначалник, Владимир Тодоровиќ, е дело на граѓаните, кои ...

Жерновски прогласи победа во Центар, за СДСМ изборите не биле фер

Inpress - 07.04.2013

Скопје, 7. април 2013 (ИНПРЕС) Андреј Жерновски, кандидатот на коалицијата „Сојуз за иднината“ вечерва објави победа во вториот круг од локалните избори во скопската општина Центар.

Жерновски: Иако Груевски вели дека Центар не е готов - работата во Центар е готова

Press24 - 07.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот од опозициската коалиција за општина Центар ја слави својата победа, иако гласовите од општината не се целосно обработени.Цемтар вечерва победи, благодарност до сите што ...

Илјадници симпатизери слават за големата победа на СДСМ и Андреј Жерновски

Sky - 07.04.2013

Со повеќе од 1000 гласови, Социјалдемократите со Андреј Жерновски прогласија победа над кандидатот на Никола Груевски, Владимир Тодоровиќ.

Жерновски победи во Центар

Sky - 07.04.2013

Извесно е дека Андреј Жерновски ќе биде новиот градоначалник на општина Центар, јави Либертас повикувајќи се на партиски извори.

ДИК: Жерновски води во Центар

Вечер Прес - 07.04.2013

Според последните податоци од ДИК во општина Центар води кандидатот од коалицијата Сојуз на иднината, Андреј Жерновски, со освоени 54,97% од преброените гласови, додека Владимир Тодоровиќ од ...

Андреј Жерновски победи во Центар

Либертас - 07.04.2013

Извесно е дека Андреј Жерновски ќе биде новиот градоначалник на општина Центар, дознава Либертас од партиски извори. Според информациите од Сојузот за иднината, преброени се најголемиот дел од ...

(ВИДЕО) Со овации и силен аплауз беше поздравен Жерновски

Бриф - 07.04.2013

Со овации и силен аплауз неофицијалниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски беше пречекан пред седиштето на СДСМ.

ДИК: Во Центар Жерновски води со 55,02%, Тодоровиќ 41,98%

Вечер Прес - 07.04.2013

Во Центар според резултатите од 18,18 отсто од избирачките места води Андреј Жерновски од СДСМ со 1.625 гласови (55,02%) наспроти Владимир Тодоровиќ од ВМРО-ДПМНЕ со 1.236 гласови ...

ФОТО: Хакиран ФБ профилот на Жерновски

Sky - 07.04.2013

Фејсбук профилот на кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска беше хакиран, а на неговиот времеплов се постирани коментари со навредлива содржина.

Жерновски: Груевски нека не се лаже повеќе, Центар падна, поради Скопје 2014!

Фактор - 07.04.2013

Андреј Жерновски го повика премиерот Груевски да не се залажува Груевски, оти „Центар го победивме и во прв и во втор круг.

Андреј Жерновски: Победија граѓаните на Центар

Република - 07.04.2013

И покрај Пустец, Голо Брдо и Мала Преспа, Центар вечерва победи. Сакам од сесрце да им се заблагодарам на тие што животот го дадоа во оваа кампања, 24 часа трчаа за оваа кампања.

Хакирана фан-страницата на Андреј Жерновски

Република - 07.04.2013

Фан-страницата на „Фејсбук“ на кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски, во која се спроведува вториот изборен круг, а кој на првиот круг ...

ВИДЕО: Како беше пречекан Жерновски пред седиштето на СДСМ

Sky - 07.04.2013

Со овации и силен аплауз вечерва беше пречекан, според неофицијалните информации, новиот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

ФОТО: Хакиран фејсбук профилот на Жерновски

МК News - 07.04.2013

Фејсбук профилот на кандидатот за градоначалник на општина Центар, од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски е хакиран денеска и на неговиот времеплов се постирани коментари со навредлива содржина.

Жерновски 50,25 проценти, Тодоровиќ 46,63

Република - 07.04.2013

Андреј Жерновски е во мала предност пред Владимир Тодоровиќ во општина Центар. Според податоците на ДИК, кандидатот на здружената опозиција има освоено 50,25 проценти од досега обработените гласови ...

Жерновски го освои Центар

Локално - 07.04.2013

Победата во Центар е на Андреј Жерновски, кандидатот на Сојузот за иднината. Тој со голема радост е пречекан во штабот на Бихаќка, каде што во секој момент се очекува да ја објави победата и ...

ДИК: Во Центар води Жерновски

Тера - 07.04.2013

Во општина Центар, според последните информации од ДИК, води кандидатот од коалицијата Сојуз на иднината, Андреј Жерновски, со освоени 54,97% од преброените гласови, додека Владимир Тодоровиќ од ...

Жерновски победи во Центар

Бриф - 07.04.2013

По пребројувањето на гласовите во општина Центар, неофицијално и во вториот круг победник е Андреј Жерновски, кандидатот на Сојузот за иднината.

Жерновски во предност од околу 500 гласа

Република - 07.04.2013

Андреј Жерновски води во Центар по обработени 28,79 процентиод гласовите, односно гласовите од 17 избирачки места. Во центар се гласа на 66 избирачки места.

Жерновски: Победија граѓаните на општина Центар, нивната гордост, чест, решителност и непоткупливост

Либертас - 07.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот на коалицијата „Сојуз за иднината“ вечерва објави победа во вториот круг од локалните избори во скопската општина Центар.

Жерновски: Со победата на Центар почнува пролетта во Македонија

Sky - 07.04.2013

Кандидатот на коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски вечерва прогласи победа во вториот круг од локалните избори во општина Центар.

Победа во Центар на Андреј Жерновски?

Фактор - 07.04.2013

И партиски извори на ВМРО ДПМНЕ велат дека во Центар води кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски, исто како што претходно објави и СДСМ.

Писмо од граѓанин до Жерновски: Не тргај ги сите споменици во Скопје

Република - 07.04.2013

Откако Андреј Жерновски ја објави победата во скопската општина Центар, граѓанин на оваа општина на неговиот профил на „Фејсбук“ веднаш му пишал писмо во кое убаво го замолува да не ги трга сите ...

Жерновски: Вечерва во Скопје, падна "Скопје 2014"

Н.Македонија - 07.04.2013

Коалицијата Сојуз за иднината и официјално прогласи победа во општина Центар нарекувајќи ја истата, победа на граѓаните на Центар кои и покрај сите изборни нерегуларности ја покажаа нивната гордост, ...

Станбена афера го тресе Центар пред вториот круг

Утрински - 05.04.2013

Последниот ден пред изборниот молк кулминираат престрелките меѓу ривалите за освојувањето на главната скопска општина Скопската општина Центар вчера предизвика вистинска војна меѓу двајцата кандидати ...

На виделина непријавениот имот на Жерновски?!

Дневник - 05.04.2013

Сеуште се во постапка двете прекршочни постапки и барањето упатено до УЈП од страна на антиккорупциската комисија во врска со имотот на кандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од ...

Жерновски: Граѓаните масовно да излезат на гласање во недела

24 Вести - 05.04.2013

Граѓаните масовно да излезат на гласање во недела, побара кандидатот за градоначалник на коалицијата предводена од СДСМ Андреј Жерновски.

Жерновски: „нема да дозволам да ми биде украдена победата“

Телма - 05.04.2013

Нема да дозволам да ми биде украдена победата, и` порача на власта кандидатот на за градоначалник на општина Центар од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски на последниот ден од изборната кампања.

Делата говорат дека изминатиот мандат ми беше успешен

Дневник - 05.04.2013

Жерновски не успеа да задржи достоинствено ниво на кампања. Наместо тоа, тој целата своја кампања ја фокусира на напади врз мене, изнесување лаги и конструкции, наместо на презентирање проекти што се ...

Советска кампања во Центар

Дневник - 05.04.2013

- Ни пречи фактот што се атакува врз угледот на компаниите наместо да се води политичка борба меѓу кандидатите - рече завчера Мирче Чекреџи, заменик-претседател на Сојузот на стопанските комори по ...

ВИДЕО „Плоштад Слобода“ ги повика жителите на Центар да гласаат за Жерновски

+инфо - 05.04.2013

Невладината „Плоштад Слобода“ ги повика жителите на Центар во недела масовно да излезат на избори и својот глас да го дадат за кандидатот Андреј Жерновски.

Шеќеринска: Поддржете го Жерновски

Нова ТВ - 05.04.2013

„Стоички ги издржавме сите притисоци и лагите од страна на власта“, истакна денеска Андреј Жерновски кандидат за градоначалник на Центар од Сојузот за иднината.

ВИДЕО Жерновски: Во недела Пустец ќе биде пуст, но нема да дозволиме да ни ја украдат победата!

+инфо - 05.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Созјуот за иднината“, Андреј Жерновски, на последниот ден од изборната кампања им се заблагодари на граѓаните од Центар што ги издржале сите закани, ...

В недела да ја потврдиме победата во Центар!

МКД - 05.04.2013

Кандидатот за градоначалник Андреј Жерновски ги повика граѓаните в недела масовно да излезат на гласање и да ја потврдат победата во Центар. „Центар не може да се купи со пари, брашно и јајца.

Жерновски е невработен ама има имот како богаташ

Нетпрес - 05.04.2013

Андреј Жерновски кој е актуелно невработен граѓанин досега се утврди дека поседува имот на кој може да му позавиди и поимотен бизнисмен.

Жерновски очекува поддшка од жителите на Центар во вториот круг

Press24 - 05.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Созјуот за иднината“ Андреј Жерновски, на последниот ден од изборната кампања, ги повика граѓаните в недела масовно да излезат на гласање и да му ја ...

УЈП и Антикорупциска го чешлаат имотот на Жерновски

Нова ТВ - 05.04.2013

Управата за јавни приходи и антуикорупциската комисија под полна пареа работат на двете прекршочни постапки во врска со имотот на кандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од редовите ...

Шеќеринска ги повика граѓаните да гласаат за Жерновски

Нетпрес - 05.04.2013

Радмила Шеќеринска од СДСМ денеска ги повика граѓаните на општина Центар во вторниот круг од локалните избори својот глас да го дадат за кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски.

Жерновски: Во недела Пустец ќе биде пуст, но нема да ни ја украдат победата

Кирилица - 05.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Созјуот за иднината“ Андреј Жерновски, на последниот ден од изборната кампања, ги повика граѓаните в недела масовно да излезат на гласање и да му ја ...

Ексклузивно: Жерновски прегазил полицаец!

Кирилица - 05.04.2013

Кирилица екслузивно дознава пред Антикорупциска, Сител и Курир дека Андреј Жерновски има прегазено полицаец Екслузивно и на само 12 часови пред изборниот молк дознаваме дека Андреј Жерновски еднаш ...

ВМРО ДПМНЕ: Шеќеринска и Наумовски требаше да објаснат како Жерновски да не пријавува имот

Нетпрес - 05.04.2013

Наумовски и Шеќеринска денес требаше да ја искористат приликата и на јавноста за да и објаснат, како е можно нивниот кандидат Жерновски да не пријавува имот на анкетен листа, како е возможно да ...

Социјалдемократите изненадени од скандалите на Жерновски

Сител - 05.04.2013

Управата за јавни приходи ќе има многу работа по барањето на антикорупционерите да проверат со колку имот располага кандидатот за градоначлник на Центар, Андреј Жерновски.

УЈП и Антикорупциска работат на имотот на Жерновски

Алфа - 05.04.2013

Управата за јавни приходи и антуикорупциската комисија под полна пареа работат на двете прекршочни постапки во врска со имотот на кандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од редовите ...

Твитер сатира: Жерновски има уште непријавен имот - куќата на кучето!

+инфо - 05.04.2013

Анти-кампањата што владејачката партија ја води против кандидатот за градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски, ги инспирира и испровоцира твитерџиите.

(ИНТЕРВЈУ) Жерновски: Граѓаните ќе је бранат победата од фалсификат пред општина Центар

А1 On - 05.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот за градоначалник на Центар на „Сојузот за иднината“, во интервју за А1 говори за линчот кој против него го води Владата.

Како невработениот Жерновски стекнал толкав имот?

Курир - 05.04.2013

Податоците за имотната состојба на Андреј Жерновски, го направија овој политичар најбогатиот невработен човек во земјава.

(ВИДЕО) Шиповиќ: Чесни луѓе како Жерновски може да бидат на функција

А1 On - 05.04.2013

Носителот на советничката листа на Сојузот за иднината на општина Центар, Мирослав Шиповиќ ги повика жителите на Центар масовно да излезат во недела на гласање и да го дадат гласот за Андреј ...

(ВИДЕО) Шеќеринска: Гласајте за Жерновски, власта не може да ги силува граѓаните

А1 On - 05.04.2013

Радмила Шеќеринска ги повика граѓаните на Центар да ја дадат поддршката за Андреј Жерновски и масовно да излезат на гласање.

(ВИДЕО) Жерновски: Центар има гордост и не се купува со брашно и јајца

А1 On - 05.04.2013

Кандидатот за градоначалник Андреј Жерновски јасно и порача на власта дека овој пат нема да им дозволат да ја украдат победата.

Како невработениот Жерновски стекнал толкав имот?

Вечер Прес - 05.04.2013

Податоците за имотната состојба на Андреј Жерновски, го направија овој политичар најбогатиот невработен човек во земјава.

(ВИДЕО) Шекеринска: Граѓаните на Центар да гласаат за Жерновски и да покажат дека оваа власт не може да ја силува ...

Бриф - 05.04.2013

Општина Центар е во рацете на ВМРО-ДПМНЕ веќе 13 години и во овој период оваа партија и ги отвори вратите на урбаната мафија и буквално ја предаде во рацете на оние кои што ја претворија во бетонска ...

Жерновски:Центар има гордост, не може да се купи со јајца и брашно!

Фактор - 05.04.2013

Граѓаните масовно да излезат на гласање во недела, повика денеска кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

Жерновски ги избркал сопствениците на куќата на Ленинова

Вечер Прес - 05.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот за градоначалник на општина Центар, ги избркал станарите од куќата на Ленинова која тој ја пријавил како земјиште за градба, вели сопственичката на куќата Лила Афизова.

Жерновски: Нема да дозволиме власта да ни ја украде победата

Sky - 05.04.2013

Андреј Жерновски, кандидат за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за индината“ и порача на власта дека овој пат нема да дозволат да им ја украдат победата.

ВИДЕО „Плоштад Слобода“: Излезете на избори и дајте го гласот за Жерновски

Sky - 05.04.2013

Жителите на Центар во недела масовно да излезат на избори и да гласаат за кандидатот Андреј Жерновски, повикаа денеска од невладината „Плоштад Слобода“.

Твитер сатира: Жерновски има уште непријавен имот - куќата на кучето!

Локално - 05.04.2013

Анти-кампањата што владејачката партија ја води против кандидатот за градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски, ги инспирира и испровоцира твитерџиите.

(ВИДЕО) Жерновски: Центар има гордост и не може да се купи со пари

Бриф - 05.04.2013

-Сакам да им се заблагодарам на жителите на општина Центар кои што ги издржаа особено во овој втор круг сите закани, уцени, и сите притисоци кои што беа нанесени од страна на владеачката гарнитура.

Ексклузивно: Сите гревови на Жерновски – прегазил полицаец!

МК News - 05.04.2013

Кирилица ексклузивно дознава пред Антикорупциска, Сител и Курир дека Андреј Жерновски има прегазено полицаец - Ексклузивно и на само 12 часови пред изборниот молк дознаваме дека Андреј Жерновски ...

Како Жерновски е невработен, а има стекнато толкав имот

Денешен - 05.04.2013

Податоците за имотната состојба на Андреј Жерновски, го направија овој политичар најбогатиот невработен човек во земјава, пишува Курир.

(ВИДЕО) Наумовски: Младите ќе го поддржат Андреј Жерновски за градоначалник

Либертас - 05.04.2013

Невладината „Плоштад Слобода“ ги повика жителите на Центар во недела масовно да излезат на избори и својот глас да го дадат за кандидатот Андреј Жерновски.

(ВИДЕО) Жерновски: Центар има гордост

Либертас - 05.04.2013

Кандидатот за градоначалник Андреј Жерновски јасно и порача на власта дека овој пат нема да им дозволат да ја украдат победата. „Во Центар живеат достоинствени луѓе.

Жерновски: Не може да ни ја одземат победата во Центар

Н.Македонија - 05.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, на последниот ден од изборната кампања рече дека нема да дозволи да се повтори сценариото од првиот круг и да ...

Државната комисија бара гонење на Жерновски

Дневник - 04.04.2013

Државната комисија за спречување на корупцијата поведе две прекршочни постапки и побара од УЈП да ја испита имотната состојба на кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј ...

Антикорупциска поведе постапка против Жерновски

Утрински - 04.04.2013

Дали станот во Кисела Вода е наследство или е купен? Жерновски тврди дека е наследство од мајка му Антикорупциската комисија вчера покрена прекршочна постапка против поранешниот пратеник, а сега ...

Жерновски - Немам сокриено никаков имот

Утрински - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ ги отфрли сите обвинувања на Антикорупциската комисија „Во оваа држава не смее да бидете кандидат на опозицијата.

ДКСК: Две прекршочни и основ за кривична за Жерновски

Канал5 - 04.04.2013

Две прекршочни и основано сомневање за поведување кривична постапка, утврди Антикорупциската комисија откако ги разгледа анкетните листови на Андреј Жерновски.

„Тинекс“ го вложува целиот профит во развој

Утрински - 04.04.2013

Од „Тинекс“ денеска повторно излегоа со соопштение околу нападите на опозицијата врз компанијата, а чија цел, според нив, е да се оцрни кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ.

Жерновски: владата е во страв од ревизија на „Скопје 2014“

Телма - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски е револтиран од различните форми на притисок врз него и неговите гласачи, кои вчера кулминираа со вклучувањето и на Антикорупциската ...

Антикорупциска: Две прекршочни и основ за кривична за Жерновски

Канал5 - 04.04.2013

Изигрува жртва, а всушност е човек кој своите политички позиции ги злоупотребувал за лично богатење и вработување на целата своја фамилија , реагираа од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Андреј Жерновски.

Жерновски ги отфрли обвинувањата на антикорупциска

24 Вести - 04.04.2013

Андреј Жерновски, опозицискиот кандидат за градоначалник на општина Центар, ги отфрли обвинувањата на антикорупциска дека давал неточни податоци во анкетните листови за неговата имотна состојба.

Антикорупциска: Жерновски давал неточни и непотполни податоци за својот имот

Дневник - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни информации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

Жерновски: Антикорупциска е продолжена рака на власта

Нова ТВ - 04.04.2013

„Денеска во оваа држава не може да се биде опозициски кандидат. Антикорупциска која што не заседава, сега се обидува да најде секави лаги против мени - десетина станови и куки“, изјави од пред ...

УЈП ќе утврдува со колкав имот располага Жерновски

Алфа - 04.04.2013

Управата за јавни приходи ќе испитува со колкав имот располага Андреј Жерновски. Од Антикорупциската комисија велат дека барањето за проверка на имотната состојба на кандидатот за градоначалник на ...

Твитер иронија: Твитерџии го “открија” Жерновски

Нова ТВ - 04.04.2013

Покрај големите број на дубари што Жерновски ги има направено, а ДПМНЕ дознаено за нив, Твитер заедницата влезе во потрага по поексклузивни далавери кој самиот тој ги правел до сега, а притоа никој ...

Жерновски половина семејство си го вработил во “Водовод“

Нетпрес - 04.04.2013

Сопругата братот и неговата поранешна сопруга и братучед на Андреј Жерновски се вработени во Јавното претпријатие “Водовод“, дел од нив во ова претпријатие дошле токму во времето кога Жерновски беше ...

Жерновски: Во оваа држава не смее да се биде противкандидат на власта

Нетпрес - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на опозицијата, Андреј Жерновски, денеска рече дека во оваа држава не смеело да се биде противкандидат на власта.

Жерновски: Тодоровиќ го победив, во вториот круг се борам против Груевски!

+инфо - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојзуот за иднината“, Андреј Жерновски, денеска истакна дека во Македонија не смее да се биде противкандидат на власта и опозициски кандидат, бидејќи во ...

(ВИДЕО) Жерновски: Груевски е мојот противник во вториот круг и нарачателот на линчот

А1 On - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, пресконференцијата ја одржа пред Владата на Република Македонија, каде што нагласи дека во Република Македонија, денеска не смее да се биде ...

Антикорупциска го ’чешла’ Жерновски

Таратур - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни инфомации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

Жерновски си вработил половина семејство во „Водовод“

Курир - 04.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот на Сојузот за иднината за градоначалник на Центар , во својата политичка кариера се врзува тесно со Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, но најмногу од се' се врзува со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски се збогатил користејќи политички функции

Курир - 04.04.2013

Жерновски не е жртва, тој е човек кој неосновано се збогатил користејќи политички функции, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Андреј Жерновски изигрува жртва, а всушност е човек кој своите политички позиции ги ...

Твитер: Нова дубара од Жерновски: Баба му се уште му дава по сто денари, а тој не ги пријавил во Антикорупциска

А1 On - 04.04.2013

Твитер заедницата коментира за линчот кој деновиве се прави за кандидатот за градоначалник на центар, Андреј Жерновски. Еве неколку од нив: -Мајка му на Жерновски имала болки при породување.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски изигрува жртва, а политиката ја злоупотребил за лично богатење

Нетпрес - 04.04.2013

Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ, велат дека Андреј Жерновски изигружва жртва, но тој е човек кој своите политички позиции ги злоупотребувал за лично богатење.

Жерновски: Антикорупциска е продолжена рака на владата

Макфакс - 04.04.2013

Антикорупциската комисија е продолжена рака на владата, вели кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски и ги отфрла наводите на Комисијата, откако од таму побараа да се поведе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски изигрува жртва

Макфакс - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од Сојузот на иднината, Андреј Жерновски изигрува жртва, а всушност е човек кој своите политички позиции ги злоупотребувал за лично богатење и вработување на ...

Што криеше Жерновски од Антикорупциска?

Курир - 04.04.2013

Државната комисија за спречување на корупција вчера потврди- Андреј Жерновски криел имот. Кандидатот за градоначалник на Центар од опозицијата е соочен со кривични пријави поради лажните информации ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски изигрува жртва и си ги премолчува аферите

+инфо - 04.04.2013

Жерновски не е жртва, тој е човек кој неосновано се збогатил користејќи политички функции, реагираат од владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ на денешната изјава на опозицискиот кандидат за градоначалник ...

Жерновски ја ‘’вдомил’’ во водовод целата своја фамилија!?

Сител - 04.04.2013

Андреј Жерновски не сака да каже, како половина негово семејство се вработило во јавното претпрејатие водовод во времето кога тој му беш советник на тогашниот скопски градоначлник Ристо Пенов.

Жерновски ја обвинува Антикорупциска, ВМРО ДПМНЕ возвраќа

Р.С.Европа - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски изјави дека Антикорупциската комисија е продолжена рака на владата.

Државните тела зависни од политиката

Р.С.Европа - 04.04.2013

Земјава ќе покаже дека е зрела да спроведе фер и демократски избори доколку инстуциите почнат да постапуваат неселективно и кога сите политички актери ќе почувствуваат дека има норми за спречување на ...

Антикорупциска ден пред молкот ке суди кандидат на опозицијата

Локално - 04.04.2013

Антикорупциската комисија покрена постапка за имотот на кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски кој во анкетниот лист кој го доставил до нив дал неточни информации.

Жерновски криел имот, антикорупциска потврди

Денешен - 04.04.2013

Државната комисија за спречување на корупцијата побара кривична одговорност од кандидатот за градоначалник на Центар од Здружената опозиција, Андреј Жерновски бидејќи криел имот.

Антикорупциска бара да се гони Жерновски за непријавен имот

МК News - 04.04.2013

Државната комисија за спречување на корупцијата поведе две прекршочни постапки и побара од УЈП да ја испита имотната состојба на кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј ...

(ВИДЕО) Жерновски: Груевски е мојот противник во вториот круг

Либертас - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, пресконференцијата ја одржа пред Владата на Република Македонија, каде што нагласи дека во Република Македонија, денеска не смее да се биде ...

Што криеше Жерновски од Антикорупциска?

Денешен - 04.04.2013

Државната комисија за спречување на корупција вчера потврди- Андреј Жерновски криел имот. Кандидатот за градоначалник на Центар од опозицијата е соочен со кривични пријави поради лажните информации ...

(ВИДЕО) Жерновски: Тодоровиќ го победив во првиот круг, сега противник ми е Груевски

Бриф - 04.04.2013

-Денес во оваа држава не смее да се биде противкандидат на Власта. Денес не смее да се биде опозиција. Денес во оваа држава ако сте кандидат на опозицијата ќе ви измислат такви лаги и невистини, ќе ...

Жерновски половина семејство си го вработил во “Водовод“

Точка - 04.04.2013

Сопругата братот и неговата поранешна сопруга и братучед на Андреј Жерновски се вработени во Јавното претпријатие “Водовод“, дел од нив во ова претпријатие дошле токму во времето кога Жерновски беше ...

Жерновски: Антикорупциска сега ќе открие дека и Зебра не е на Тодоровиќ туку моја

Sky - 04.04.2013

Во Македонија денеска не смее да се биде противкандидат на власта и опозициски кандидат, доколку тоа е така, се прави линч со кој се оцрнува и кандидатот и неговото семејство- изјави денеска ...

Жерновски: Антикорупциска е продолжена рака на Владата и премиерот

Фактор - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски ги отфрли сите обвинувања на Антикорупциската комисија, која отвори предмет поради сомневање дека давал неточни податоци во анкетните ...

Жерновски си вработил половина семејство во „Водовод“

Денешен - 04.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот на Сојузот за иднината за градоначалник на Центар , во својата политичка кариера се врзува тесно со Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, но најмногу од се’ се врзува со ...

Кандидиран од СДСМ, а работи за Љубчо, за својата фирма и за своите роднини

Вечер Прес - 04.04.2013

Додека бил советник на Ристо Пенов, Жерновски во ЈП "Водовод" си го вработил половина од семејството Освен што сокрил дел од имотот, што потврди и Антикорупциската комисија и најави кривична пријава, ...

Кој е најбогатиот невработен граѓанин на Македонија?

Република - 04.04.2013

Државната антикорупциска комисија во случајот Жерновски утврдила уште две нови неправилности. Според извори во комисијата покрај непријавениот имот на улицата Петар Драпшин Жерновски пријавил ...

Жерновски ја негира Антикорупциската комисија

Н.Македонија - 04.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ ги отфрли сите обвинувања на Антикорупциската комисија, која побара и Управата за јавни приходи да ја провери неговата имотна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски да каже како стекнал толку вреден имот

Канал5 - 03.04.2013

Андреј Жерновски продолжува неосновано да напаѓа за да го прикрие од јавноста својот криминал и непријавениот имот вреден милиони евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната изјава на Жерновски.

Антикорупциска комисија отвори предмет за Жерновски

Телма - 03.04.2013

Антикорупциската комисија реагира на изнесените тврдења во јавноста и соопшти дека пред две недели е отворен предмет во однос на имотот на Андреј Жерновски, и дека вчера е поднесена претставка од ...

Oбвинувања за злоупотреба на службена положба во Центар

Телма - 03.04.2013

Продолжува битката за градоначалничката функција во Центар. Андреј Жерновски објави дека според српски медиуми противкандидатот Владимир Тодоровиќ инвестира во Србија пари кои ги зел од граѓаните на ...

Антикорупциска ќе го гони Жерновски

24 Вести - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни инфомации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

Жерновски го кани Тодоровиќ на ТВ дуел

24 Вести - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник за општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски денеска упати покана до неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ да излезат на ...

Антикорупциска - Жерновски со неточни податоци за својот имот

Утрински - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни инфомации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

Антикорупциска: Жерновски давал неточни податоци за својот имот

Канал5 - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни инфомации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

ДКСК: Жерновски криел имот

Макфакс - 03.04.2013

Државната комисија за спречување на корупција утврдила дека кандидатот за градоначалник од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски криел имот, односно давал неточни и непотполни податоци за својот имот.

Антикорупциска: Жерновски давал неточни и непотполни податоци за својот имот

Сител - 03.04.2013

Комисисјата за спречување на корупцијата покрена прекршочна постапка против екс пратеникот, Андреј Жерновски за неточни податоици во анкетните листови за неговата имотана состојба, а воедно Државната ...

Антикорупциска ќе го гони Жерновски

+инфо - 03.04.2013

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), прекршочно ќе го гони лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски. Антикорупциска повлече нога, па после повеќето изборни нерегуларности кои беа нотирани ...

Жерновски го кани Тодоровиќ на ТВ дуел

Press24 - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник за општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски денеска упати покана до неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ да излезат на ...

Жерновски е избор на Љубчо заради заеднички бизнис интереси

Сител - 03.04.2013

Андреј Жерновски е избор на Љубчо Георгиевски, а не на СДСМ. Незадоволни членови на најголемата опозициска партија за Сител велат дека лидерот на ВМРО-Народна му дал јасен услов на Црвенковски.

Тодоровиќ ги отфрли обвинувњата од Жерновски

Курир - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ, денеска ги отфрли тврдењата на неговиот противкандидат Андреј Жерновски, дека ...

Антикорупциската комисија отвори предмет за Жерновски

Inpress - 03.04.2013

Скопје, 3. април 2013 (ИНПРЕС) Антикорупциската комисија реагира на изнесените тврдења во јавноста и соопшти дека пред две недели е отворен предмет во однос на имотот на Андреј Жерновски, и дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски да одговара за својот криминал

+инфо - 03.04.2013

Андреј Жерновски продолжува неосновано да напаѓа за да го прикрие од јавноста својот криминал и непријавениот имот вреден милиони евра, реагираше ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.

Антикорупциска и ВМРО ДПМНЕ за имотот на Жерновски

Р.С.Европа - 03.04.2013

Државната комисија за спречување на корупцијата соопшти денеска дека кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни ...

Антикорупциска Комисија:Жерновски криел имот

Алфа - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар на“Сојузот за иднината” Андреј Жерновски во анкетниот лист кој го доставил до Антикорупциската комисија дал неточни информации за имотот кој го поседува.

Антикорупциска: Жерновски давал неточни и непотполни податоци за својот имот

Алфа - 03.04.2013

Ваквата оценка следи по направениот увид во сите анкетни листови што ги има давано Андреј Жерновски во својство на пратеник од 2003 година до денес, обезбедените имотни листови за имотот што се води ...

Антикорупциска: Жерновски давал неточни и непотполни податоци за својот имот

А1 On - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни инфомации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

Жерновски го обвини Тодоровиќ за злоупотреба на функцијата

Нова ТВ - 03.04.2013

Кандидатот на здружената опозиција за градоначалник на Центар Андреј Жерновски, го обвини неговиот противкандидат Владимир Тодоровиќ дека српските медиуми пишуваат за инвестиции во Србија, од пари ...

Изборна кампања: Преглед на денот

Нова ТВ - 03.04.2013

ИЗБОРНА КАМПАЊА: Преглед на денот Кандидатот на здружената опозиција за градоначалник на Центар Андреј Жерновски, го обвини неговиот противкандидат Владимир Тодоровиќ дека српските медиуми пишуваат ...

Тодоровиќ ги отфрли обвинувњата од Жерновски

Press24 - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ денеска ги отфрли тврдењата на неговиот противкандидат Андреј Жерновски оти ...

Тодоровиќ ги отфрли обвинувњата од Жерновски

А1 On - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ денеска ги отфрли тврдењата на неговиот противкандидат Андреј Жерновски оти ...

Жерновски давал неточни и непотполни податоци за својот имот

МРТ - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни инфомации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

Тодоровиќ ги отфрли обвинувњата од Жерновски

Сител - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ денеска ги отфрли тврдењата на неговиот противкандидат Андреј Жерновски оти ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски да каже како стекнал толку вреден имот

А1 On - 03.04.2013

Андреј Жерновски продолжува неосновано да напаѓа за да го прикрие од јавноста својот криминал и непријавениот имот вреден милиони евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната изјава на Жерновски.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски да каже како стекнал толку вреден имот

Сител - 03.04.2013

Андреј Жерновски продолжува неосновано да напаѓа за да го прикрие од јавноста својот криминал и непријавениот имот вреден милиони евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната изјава на Жерновски.

Антикорупциска - Жерновски не го пријавил имотот

Нова ТВ - 03.04.2013

Државната комисија за спречување на корупција утврдила дека кандидатот за градоначалник од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски криел имот, односно давал неточни и непотполни податоци за својот имот.

ФОТО: Жерновски добива подарен стан од Венекс?

Курир - 03.04.2013

Секојдневно излегуваат нови информации анализи кои говорат за сомнителни зделки и договарањата од работењето на актуелниот кандидат за градоначалник на Центар Андреј Жерновски.

Како Жерновски добил стан по багателна цена?

Нетпрес - 03.04.2013

Како кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски успеал да си обезбеди стан на падините на Водно по неверојатно пониска цена од пазарната? Според договорот што го објави ...

(ВИДЕО) Жерновски: Има ли институција во државата која не се снабдува од „Тинекс“?

А1 On - 03.04.2013

На два дена пред изборниот молк, кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, го повика уште еднаш противкандидатот Владимир Тодоровиќ на ТВ дуел, на кој ќе се расчисти кој и како работел ...

Антикорупционерите потврдија дека Жерновски криел имот

Курир - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од Здружената опозиција, Андреј Жерновски криел имот. Државната комисија за спречување на корупцијата побара кривична одговорност.

Жерновски: Има ли државна институција што не се снабдува од „Тинекс“?!

+инфо - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски, денеска му упати директна порака на неговиот противкандидат Владимир Тодоровиќ да излезе на телевизиски дуел на било ...

Антикорупциска ги потврди пишувањата на Нетпрес: Жерновски не го пријавил целиот имот

Нетпрес - 03.04.2013

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) ги потврди пишувањата на Нетпрес дека Андреј Жерновски, кандидат за градоначалник на општина Центар, не го пријавил целиот свој имот во анкетниот ...

ДКСК: Андреј Жерновски да одговара кривично

Press24 - 03.04.2013

Врз основа на вака направениот увид ДКСК констатира низа неправилности со кои е прекршен Законот за спречување на корупција согласно со кој избраните и наименуваните лица податоците ги даваат на ...

Жерновски го кани Тодоровиќ на дуел, ВМРО бара да каже како стекнал толку имот

Економски - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник за општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски денеска упати покана до неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ да излезат на ...

(ВИДЕО) Жерновски: Тодоровиќ ајде на ТВ дуел

Либертас - 03.04.2013

На два дена пред изборниот молк, кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, на денешната пресконференција го повика уште еднаш противкандидатот Владимир Тодоровиќ на ТВ дуел, на кој ќе ...

Антикорупциска ги потврди пишувањата на Нетпрес: Жерновски не го пријавил целиот имот

Точка - 03.04.2013

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) ги потврди пишувањата на Нетпрес дека Андреј Жерновски, кандидат за градоначалник на општина Центар, не го пријавил целиот свој имот во анкетниот ...

Тодоровиќ ги отфрли обвинувњата од Жерновски

Либертас - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ денеска ги отфрли тврдењата на неговиот противкандидат Андреј Жерновски оти ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски да каже како стекнал толку вреден имот

Либертас - 03.04.2013

Андреј Жерновски продолжува неосновано да напаѓа за да го прикрие од јавноста својот криминал и непријавениот имот вреден милиони евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната изјава на Жерновски.

Антикорупциска: Жерновски со неточни податоци за својот имот

Либертас - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни инфомации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

(ВИДЕО) Жерновски: Тодоровиќ да дојде на ТВ дуел и да расчистиме

Бриф - 03.04.2013

Господинот Владимир Тодоровиќ да дојде на телевизиски дуел и конечно да расчистиме кој како работел и за кого граѓаните треба да го дадат својот глас – рече кандидатот за градоначалник од опозицијата ...

Жерновски давал неточни информации, тврди Антикорупциска комисија

Република - 03.04.2013

Бил направен увид во сите анкетни листови што ги дал Жерновски во својство на пратеник од 2003 година до денес, обезбедените имотни листови за имотот што се води на негово име во Агенцијата за ...

Андреј и Љубчо ќе го рушат Центар за да градат за себе

Вечер Прес - 03.04.2013

Жерновски и Георгиевски имаат заеднички интереси во градежниот бизнис, а општина Центар е просторот во кој од градежништво се прават најмногу пари.

Уште еднаш Жерновски повика на ТВ Дуел со Тодоровиќ

Sky - 03.04.2013

Уште еднаш, кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски, го повика неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Тодоровиќ да се сретнат и да ...

ФОТО: Како Жерновски доби подарен стан од Венекс

Денешен - 03.04.2013

Секојдневно излегуваат нови информации анализи кои говорат за сомнителни зделки и договарањата од работењето на актуелниот кандидат за градоначалник на Центар Андреј Жерновски.

Антикорупциска отвара предмет против Жерновски

Sky - 03.04.2013

Антикорупциската комисија соопшти дека пред две недели е отворен предмет за имотот на Андреј Жерновски а дека вчера е поднесена претставка од страна на ВМРО-ДПМНЕ.

На три дена пред избори, Антикорупциска го чешла имотот на Жерновски

Фактор - 03.04.2013

Антикорупциската комисија покрена постапка за имотот на кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски кој во анкетниот лист кој го доставил до нив дал неточни информации.

СИТЕЛ: Жерновски е желба на Љубчо

Република - 03.04.2013

Андреј Жерновски е избор на Љубчо Георгиевски, а не на СДСМ. Незадоволни членови на најголемата опозициска партија за Сител велат дека лидерот на ВМРО-Народна му дал јасен услов на Црвенковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски да каже како стекнал толку вреден имот

Н.Македонија - 03.04.2013

Андреј Жерновски продолжува неосновано да напаѓа за да го прикрие од јавноста својот криминал и непријавениот имот вреден милиони евра, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната изјава на Жерновски, пренесува ...

“Тинекс” препукувања меѓу Жерновски и Тодоровиќ

Н.Македонија - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник за општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски денеска упати покана до неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ да излезат на ...

Антикорупциска: Жерновски давал неточни податоци за својот имот

Н.Македонија - 03.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски давал неточни и непотполни информации за неговиот имот што создава основа за барање кривична ...

„Тинекс“ - Да престанат нападите кон компанијата

Утрински - 02.04.2013

„Тинекс“ го обвини кандидатот за градоначалникот на Центар на „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, за напади кон компанијата за, како што сметаат, неговата желба да победи на локалните избори.

Жерновски: лица од Пустец на адреса на функционер на ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 02.04.2013

Пет лица од Пустец се сместени во станот на семејството на носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на градската партиска организација, соопшти кандидатот за градоначалник на ...

Васовски: не сум дете па да ми вршат притисок

Телма - 02.04.2013

Љупчо Васовски, кој беше кандидат за градоначалник за општина Кисела Вода од СДСМ, е под силни притисоци да зборува против мене, вели кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

Жерновски - Лица од Пустец се донесени да гласаат за Тодоровиќ

Утрински - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за идинината“ Андреј Жерновски обвини дека има информации оти пет лица од Пустец, Албанија, се сместени во стан на носителот на советничка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски додека бил пратеник не го пријавил целиот имот кој го поседува

24 Вести - 02.04.2013

Од пред Aнтикорупциската комисија ВМРО-ДПМНЕ со обвинувања адресирани до кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

Жерновски тврди дека лица од Пустец се донесени да гласаат за Тодоровиќ

24 Вести - 02.04.2013

Со обвинување излезе и кандидатот за градоначалник за Центар од Сојузот на иднината и Андреј Жерновски. Тврди дека во станот на семејството на носителот на советничка листа на ВМРО-ДПМНЕ, сместени се ...

Жерновски: Пет лица од Пустец се донесени да гласаат за Тодоровиќ

Нетпрес - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од “Сојузот за идинината“ Андреј Жерновски рече дека пет лица од Пустец, Албанија, се сместени во стан на носителот на советничка листа на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Жерновски: Пет лица од Пустец се донесени да гласаат за Тодоровиќ

Курир - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за идинината“ Андреј Жерновски обвини дека има информации оти пет лица од Пустец, Албанија, се сместени во стан на носителот на советничка ...

Кои беа советите на Жерновски до Пенов

Курир - 02.04.2013

Поврзаноста меѓу Ристо Пенов и Андреј Жерновски деновиве се актуелизира откако поранешниот градоначалник на Скопје Ристо Пенов му даде отворена поддршка на својот сопартиец во трката за кандидат за ...

Рејтинг: И во втор круг победа на Андреј Жерновски во Центар

А1 On - 02.04.2013

Агенцијата „Рејтинг“ која во првиот круг прецизно ги прогнозираше резултатите во Општина Центар со просечно отстапување од само +/- 0,5%, повторно спроведе независно испитување на јавното мислење во ...

Рејтинг: Во вториот круг победата во Центар резервирана за Андреј Жерновски

+инфо - 02.04.2013

Агенцијата „Рејтинг“ која во првиот круг прецизно ги прогнозираше резултатите во Општина Центар со просечно отстапување од само +/- 0,5%, повторно спроведе независно испитување на јавното мислење во ...

Бичиклиски: Жерновски не пријавил се што поседува

+инфо - 02.04.2013

Медиумите известија дека кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски сокрил и не пријавил имот. Сомневањата се дека во времето додека Жерновски ја извршувал пратеничката функција, не го ...

Бичиклиски: Криењето имот на Жерновски повлекува кривична одговорност

Курир - 02.04.2013

Според изнесените информации во медиумите Андреј Жерновски криел дека се стекнал со удел во недвижнина, на улицата Петар Драпшин број 39 во Центар, обвини денеска на прес конференција пред Агенцијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК да ги провери информациите за имотната состојба на Жерновски

А1 On - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ја повикува Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да го разгледа случајот со имотната состојба на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски, за кого ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциска да ги провери информациите за имотната состојба на Жерновски

Макфакс - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ бара од Државната комисија за спречување на корупцијата да ги провери информациите за имотната состојба на кандидатот за градоначалник од Сојузот за иднината за општина Центар, Андреј ...

Жерновски: Петмина од Пустец живеат во стан на семејството на носител на листа на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 02.04.2013

Во станот на семејството на носителот на советничка листа на ВМРО-ДПМНЕ, односно претседател на градската организација на ВМРО-ДПМНЕ, сместени се пет лица од Пустец, рече на денешната ...

Жерновски: Пет лица од Пустец се донесени да гласаат за Тодоровиќ

Press24 - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за идинината“ Андреј Жерновски обвини дека има информации оти пет лица од Пустец, Албанија, се сместени во стан на носителот на советничка ...

(ВИДЕО) Жерновски: Пет лица од Пустец вдомил носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ за Центар

А1 On - 02.04.2013

Во станот на семејството на носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ за Центар и претседател на ОК Центар се доселиле 5 лица од Пустец.

(ВИДЕО) Жерновски: Живеам во стан на дедо ми изграден во 1936-та година

А1 On - 02.04.2013

Жерновски одговори и на обвинувањето за становите од страна на ВМРО-ДПМНЕ и за тоа дека не ја пријавил имотната состојба.

МВР: Жерновски за состојбата на избирачниот список да го контактира Кондарко

Курир - 02.04.2013

Неоснованите закани нема да му го зголемат рејтингот, ниту пак ќе го компензираат недостатокот од довербата кај граѓаните.

Кој е надлежен за "фантомските гласачи", ДИК или МВР?

Р.С.Европа - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за идинината“ Андреј Жерновски соопшти дека има информации оти пет лица од Пустец, Албанија, се сместени во стан на носителот на советничка ...

МВР: Неоснованите закани нема да го зголемат рејтингот на Жерновски

Нетпрес - 02.04.2013

Неоснованите закани нема да му го зголемата рејтиногот, велат од Министерството за внатрешни работи реагирајќи на денешната изјава на кандидатот за градоначалник на општина Центар од “Сојуз за ...

Јанкуловска го препрати Жерновски кај Кондарко

+инфо - 02.04.2013

Министерството за внатрешни работи, на барањето на кандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицијата, Андреј Жерновски, да се произнесе за детектирањето на жители од Пустец во Избирачкиот ...

МВР кон Жерновски: Нема да се изволвираме во ничија кампања поврзана со Локалните избори

Press24 - 02.04.2013

Неоснованите закани нема да му го зголемат рејтингот, ниту пак ќе го компензираат недостатокот од довербата кај граѓаните.

Жерновски: Жители од Пустец живеат во Центар

Нова ТВ - 02.04.2013

Во станот на семејството на носителот на советничка листа на ВМРО-ДПМНЕ, односно претседател на градската организација на ВМРО-ДПМНЕ, сместени се пет лица од Пустец, објави на денеска Андреј ...

МВР: Неоснованите закани нема да му го зголемат рејтингот на Жерновски

А1 On - 02.04.2013

Неоснованите закани нема да му го зголемат рејтингот, ниту пак ќе го компензираат недостатокот од довербата кај граѓаните.

ВМРО – ДПМНЕ бара антикорупциска да го провери имотот на Жерновски

Сител - 02.04.2013

Колку имот поседува Жерновски и зошто го крие од очите на јавноста. Владејчката ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до антикорупциската комисија побара проверка на имотната состојба на кандидатот на ...

„Тинекс“: Жерновски да престане со обвинувањата кон компанијата

Курир - 02.04.2013

Менаџментот на компанијата „Тинекс“ ги отфрли обвинувањата од страна на кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ, Андреј Жерновски дека имотот на компанијата е бесправно стекнат и дека ...

Носител на листа од ВМРО-ДПМНЕ во својот стан сместил пет лица од Пустец

МКД - 02.04.2013

При детална проверка на Избирачкиот список, како што вели Андреј Жерновски, кандидатот за градоначалник на Центар од Сојузот за иднината, дошол до фрапантен податок - на улицата Народен фронт во ...

Тодоровиќ и Жерновски водат борба за секој глас

Алфа - 02.04.2013

Се заострува битката пред вториот круг од локалните избори за градоначалник на Центар. Двајцата кандидати Тодоровиќ и Жерновски водат борба за секој глас.

Реакција на МВР на изјавата на Жерновски

Сител - 02.04.2013

Неоснованите закани нема да му го зголемат рејтингот, ниту пак ќе го компензираат недостатокот од довербата кај граѓаните.

„Рејтинг“: Жерновски со мала предност пред Тодоровиќ

Нова ТВ - 02.04.2013

Агенцијата „Рејтинг“ која во првиот круг прецизно ги прогнозираше резултатите во Општина Центар со просечно отстапување од само +/- 0,5%, повторно спроведе независно испитување на јавното мислење во ...

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК да ги провери информациите за имотната состојба на Жерновски

Сител - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ја повикува Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да го разгледа случајот со имотната состојба на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски, за кого ...

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК да ги провери информациите за имотната состојба на Жерновски

Кирилица - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ја повикува Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да го разгледа случајот со имотната состојба на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски, за кого ...

ВМРО ДПМНЕ побара ДКСК да ги провери информациите за имотната состојба на Жерновски

Press24 - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ја повикува Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да го разгледа случајот со имотната состојба на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски, за кого ...

Жерновски тврди дека лица од Пустец се донесени да гласаат за неговиот противкандидат

Кирилица - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за идинината“ Андреј Жерновски обвини дека има информации оти пет лица од Пустец, Албанија, се сместени во стан на носителот на советничка ...

Жерновски му даваше “отровни“ совети на Пенов

Нетпрес - 02.04.2013

Поранешниот градоначалник, Ристо Пенов, го поддржа својот сопартиец во трката за кандидат за општина Центар, Андреј Жерновски, кој за време на неговиот мандат му беше и советник.

Кои беа советите кои Жерновски ги упати до Пенов

Денешен - 02.04.2013

Откако поранешниот градоначалник на Скопје, Ристо Пенов му даде отворена поддршка на својот сопартиец во трката за кандидат за општина Центар, Андреј Жерновски, поврзаноста меѓу нив двајца деновиве ...

Рејтинг: И во втор круг победа на Андреј Жерновски во Центар

Либертас - 02.04.2013

Агенцијата „Рејтинг“ која во првиот круг прецизно ги прогнозираше резултатите во Општина Центар со просечно отстапување од само +/- 0,5%, повторно спроведе независно испитување на јавното мислење во ...

(ВИДЕО) Жерновски обзнани нов скандал: Пет лица од Пустец вдомил носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ за Центар

Либертас - 02.04.2013

Во станот на семејството на носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ за Центар и претседател на ОК Центар се доселиле 5 лица од Пустец.

Реакција на МВР на изјавата на Жерновски

Денешен - 02.04.2013

Неоснованите закани нема да му го зголемат рејтингот, ниту пак ќе го компензираат недостатокот од довербата кај граѓаните.

(ВИДЕО) Жерновски: Живеам во стан на дедо ми изграден во 1936-та година

Либертас - 02.04.2013

Жерновски денес на прес конференција одговори и на обвинувањето за становите од страна на ВМРО-ДПМНЕ и за тоа дека не ја пријавил имотната состојба, јавува А1он .

МВР влезе во политичка пресметка со Жерновски

Либертас - 02.04.2013

Неоснованите закани нема да му го зголемат рејтингот, ниту пак ќе го компензираат недостатокот од довербата кај граѓаните.

Жерновски не пријавил во анкетниот лист дека поседува куќа во Центар?

Вечер Прес - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ БАРА КОМИСИЈАТА ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НА КОРУПЦИЈА ДА ГИ ПРОВЕРИ ИНФОРМАЦИИТЕ ЗА ИМОТНАТА СОСТОЈБА НА ЖЕРНОВСКИ Кандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од редовите на Сојузот за ...

„Тинекс“ ги отфрли обвинувањата на Жерновски за криминал за купување на земјиште во Центар

Скопје инфо - 02.04.2013

Компанијата „Тинекс“ ги отфрли обвинувањата за наводен криминал при купувањето на земјиштето за катна гаража на ул. „Даме Груев“ искажани од страна на кандидатот за градоначалник на коалицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК да ja провери имотната состојба на Жерновски

Денешен - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ја повикува Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да го разгледа случајот со имотната состојба на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски, за кого ...

(ВИДЕО) Жерновски: Во станот на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во Центар се сместени петмина гласачи од Пустец

Бриф - 02.04.2013

Петмина увезени гласачи од Пустец се сместени во станот на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ, што е врв на злоупотребите со гласањето на луѓе донесени од Пустец и ја опишува стратегијата на ...

„Нетпрес“: Жерновски не пријавил во анкетниот лист дека поседува куќа во Центар?

Република - 02.04.2013

Kандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од редовите на „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, во време додека ја извршувал пратеничката функција не пријавил во анкетниот лист во ...

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК да ги провери информациите за имотната состојба на Жерновски

Либертас - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ја повикува Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да го разгледа случајот со имотната состојба на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски, за кого ...

Жерновски: Жители на Пустец живеат во стан на носител на советничка листа на ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар, од „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, денеска на прес-конференција објави дека во станот на семејството на носителот на советничка листа на ВМРО-ДПМНЕ, и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да се разгледа имотната состојба на Жерновски

Н.Македонија - 02.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ја повикува Државната комисија за спречување на корупцијата да го разгледа случајот со имотната состојба на кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски, за кого ...

Жерновски- МВР, за избирачките списоци

Н.Македонија - 02.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски обвини дека има информации оти пет лица од Пустец, Албанија, се сместени во стан на носителот на советничка ...

Жерновски и Тодоровиќ во борба за секој глас

Н.Македонија - 02.04.2013

Центар е специфичен поради тоа што ја има симболиката на целиот владин проект „Скопје 2014“ и всушност претставува референдум дали на жителите на таа општина им се допаѓа проектот или не - Жидас ...

Кандидатот на СДСМ за Кисела вода го демантира Жерновски

Телма - 01.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од СДСМ и финансиски директор на ТИНЕКС, Љупчо Васовски застана во одбрана на својот работодавец и партиски соперник, Владимир Тодоровиќ.

Тинекс ќе ја презентира инвестицијата во проект за катна гаража

Макфакс - 01.04.2013

Во понеделник во 13 часот во просториите на компанијата „Тинекс" на улица "Трета Македонска Бригада' бр. 56, менаџментот на компанијата Тинекс ќе ја претстави детално инвестицијата на компанијата во ...

„Тинекс“ ги отфрли обвинувањата на Жерновски

Курир - 01.04.2013

Менаџментот на компанијата „Тинекс“ денеска ги демантираше обвинувањата и коментарите на кандидатот за градоначалник Андреј Жерновски во врска со купопродажниот договор на деловниот простор во ...

„Тинекс“ ги отфрла обвинувањата на Жерновски за криминал за купување на простор во Центар

Сител - 01.04.2013

Компанијата „Тинекс“ ги отфрли обвинувањата за наводен криминал при купувањето на просторот за катна гаража на ул. „Даме Груев“ искажани од страна на кандидатот за градоначалник на коалицијата „Сојуз ...

„Тинекс“ ги отфрла обвинувањата на Жерновски за криминал за купување на земјиште во Центар

Сител - 01.04.2013

Компанијата „Тинекс“ ги отфрли обвинувањата за наводен криминал при купувањето на земјиштето за катна гаража на ул. „Даме Груев“ искажани од страна на кандидатот за градоначалник на коалицијата ...

Тинекс ги отфрли обвинувањата на Жерновски

Press24 - 01.04.2013

Од компанијата Тинекс беа отфрлени сите обвинувања од страна на кандидатот за градоначалник на опозицијата во Центар, Андреј Жерновски, за наводно купување на земјиштето за катна гаража на улица Даме ...

Жерновски: В недела е политичкиот двобој за Центар

+инфо - 01.04.2013

Граѓаните на Центар нека одлучат во недела на кого ќе му ја дадат довербата, тој ден ќе биде политичкиот двобој помеѓу мене и мојот противкандидат Владимир Тодоровиќ, нагласи денеска кандидатот за ...

(ВИДЕО) Жерновски: Тодоровиќ ми ги копира идеите, моите проекти победија

А1 On - 01.04.2013

Моите проекти победија, вака кандидатот за Центар, Андреј Жерновски, ги коментира потезите на неговиот против кандидат Тодоровиќ, кој вели,му ги копира идеите и проектите .

„Тинекс“ го демантира Жерновски

+инфо - 01.04.2013

Компанијата „Тинекс“ како неосновани ги отфрла сите обвинувања од страна на кандидатот за градоначалник на опозицијата во Центар, Андреј Жерновски за наводно купување на земјиштето за катна гаража на ...

Андреј Жерновски не пријавил во Анкетниот лист дека поседува куќа во Центар?

Нетпрес - 01.04.2013

Kандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од редовите на „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, кој е и поранешен пратеник во Собранието на Република Македонија, во време додека ја ...

„Тинекс“ го демантира Жерновски

А1 On - 01.04.2013

Компанијата „Тинекс“ како неосновани ги отфрла сите обвинувања од страна на кандидатот за градоначалник на опозицијата во Центар, Андреј Жерновски за наводно купување на земјиштето за катна гаража на ...

Жерновски не пријавил куќа во анкетниот лист на Антикорупциска

Сител - 01.04.2013

Андреј Жерновски не пријавил во анкетниот лист дека поседува куќа во Центар, објавува Нетпрес. Жерновски во време кога бил пратеник во собранието го изиграл законот и не ја испочитувал законската ...

Тинекс ги отфрла обвинувањата на Жерновски за криминал за купување на земјиште во Центар

Економски - 01.04.2013

Компанијата „Тинекс“ ги отфрли обвинувањата за наводен криминал при купувањето на земјиштето за катна гаража на ул. „Даме Груев“ искажани од страна на кандидатот за градоначалник на коалицијата ...

Нетпрес: Жерновски не пријавил во Анкетниот лист дека поседува куќа во Центар?

Курир - 01.04.2013

Kандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од редовите на „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, кој е и поранешен пратеник во Собранието на Република Македонија, во време додека ја ...

Презентирани фактите за купопродажбата на просторот на Тинекс

Точка - 01.04.2013

Презентирани фактите за купопродажбата на просторот на Тинекс во катната гаража наспроти Беко. Скопје, 01 Април 2013 – Чувствуваме должност да и објасниме на јавноста и да и ги презентираме фактите и ...

Просторот во катната гаража спроти Беко е купен чесно

Вечер Прес - 01.04.2013

Деловниот простор во катната гаража спроти Беко е купен на јавно наддавање на кое компанијата Тинекс имаше најповолна понуда, објаснуваат од оваа компанија откако кандидатот за градоначалник Андреј ...

Нетпрес: Жерновски не пријавил се што поседува?

Денешен - 01.04.2013

Kандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од редовите на „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, кој е и поранешен пратеник во Собранието на Република Македонија, во време додека ја ...

Жерновски вели дека Тодоровиќ му ги копирал проектите

Sky - 01.04.2013

Граѓаните на Центар нека одлучат во недела на кого ќе му ја дадат довербата, рече денеска Андреј Жерновски, кандидат за градоначалник на Центар од здружената опозиција.

(ВИДЕО) Жерновски: Тодоровиќ ми ги копира идеите

Либертас - 01.04.2013

Моите проекти победија, вака кандидатот за Центар, Андреј Жерновски, ги коментира потезите на неговиот против кандидат Тодоровиќ, кој вели,му ги копира идеите и проектите, јавува А1он .