TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Играјте како Џордан!

БидиIn - 13.09.2009

Ова се наводните Џорданки за 2050 година. Можете да ги нарачате уште од сега, со 10% попуст. :) Ако веќе сме сериозни, ова е уметничко дело направено од ...

Летечкиот Мајкл во Куќата на славните

Вечер - 13.09.2009

Можеби ќе ме видите како играм и на 50 години. Немојте да се смеете. Никогаш не треба да се каже никогаш, бидејќи границите како што е стравот, често се само ...

Џордан, Стоктон и Робинсон се преселија во куќата на славните

Спортски - 12.09.2009

Еден од најголемите играчи на сите времиња во НБА, Мајкл Џордан, денес влезе во “куќата на славните“.

Мајкл Џордан влезе во Салата на славните

Алфа - 12.09.2009

Легендарниот Мајкл Џордан влезе во Салата на славните во Спрингфилд. Самиот тој изјави дека уште при номинирањето бил изненаден од предлогот да го добие ова ...

Видео: Џордан во Кошаркарската куќа на славни

Спорт Денес - 12.09.2009

Легендарниот а веројатно и најдобриот кошаркар на сите времиња Мајкл Џордан е примен во кошаркарската куќа на славни, или популарната „Basketball Hall of Fame“.

Џордан во Hall of Fame/Видео

Алсат-М - 12.09.2009

Мајкл Џордан е примен во “Naismith Memorial Hall of Fame” во Спрингфилд, заедно со Дејвид Робинсон, Џон Стоктон како и со тренерите Џери Слон и Чарлен Вивиан ...

ВИДЕО: Џордан и Стоктон во "Куќата на славните"

Спортнет - 11.09.2009

Ако за некого веќе повеќе од две децение се говори дека е "еден од најдобрите кои било кога играл кошарка", тогаш може да се каже дека Мајкл Џордан премногу ...

Мајкл Џордан влегува во куќата на славните

Спорт Денес - 11.09.2009

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња Мајкл Џордан вечерва ќе биде примен во Куќата на Славните во американскиот град Спрингфилд Џордан ја предводи ...

Мајкл Џордан во Куќата на славните

Кирилица - 11.09.2009

Покрај Џордан, ќе бидат примени и кошаркарските легенди Џон Стоктон, Дејвид Робинсон, тренерите Џери Слоун и Ц.

Џордан во силни страсти со Алекс и пред синовите

Форум - 10.09.2009

Британската старлета Кејти Прајс, позната како Џордан која никогаш не криеше дека не е срамежлива, љубовта кон нејзиниот нов партнер не ја крие ниту пред ...

Џордан го прослави разводот со шише шампањско

Кирилица - 10.09.2009

Кети Прајс, попозната како Џордан, разводот од бившиот сопруг, пејачот Питер Андре, го прослави со шише шампањско, а на старлетата и се приклучи и нејзината ...

Џордан го прослави разводот со шампањско

Вечер - 10.09.2009

Кети Прајс, попозната како Џордан, разводот од бившиот сопруг, пејачот Питер Андре, го прославила со шише шампањско, а на старлетата и се приклучила и ...

Џордан ги изложила на сонце сите свои адути

Точка - 10.09.2009

По што ова лето позирала во прозирен костим за капење, британската старлета Кети Прајс - Џордан одлучила да направи чекор понатаму.