TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вкупно 8 починати од коронавирус и уште 214 позитивни од 2.133 тестови

Сакам да кажам - 20.03.2022

Вкупно 8 починати од ковид, од кои 7 со коморбидитети, и уште 214 нови заразени од 2.133 тестови се регистрирани за 24 часа, објави Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 33 се реинфекциии.

Регистрирани 214 нови случаи на коронавирус, пријавени осум починати лица

ТВ21 - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

8 починати лица, регистрирани 214 новозаразени со коронавирус

Макфакс - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

8 починати и 214 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Сител - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид - по 10, ...

Осум лица починаа од ковид-19, 214 нови случаи на заразата

МКД - 20.03.2022

Во последните 24 часа осум лица ја загубија ботката со коронавирусот, а регистрирани се 214 новозаразени, од кои 33 лица по вторпат имале позитивен тест на ковид-19. Како оздравени се запишани 96 лица.

Осуммина починати и 214 нови случаи на Ковид-19

А1 On - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Регистрирани се 214 новозаразени со Ковид-19 , пријавени се 8 починати лица

Канал5 - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19.

Дневен ковид биланс: 219 случаи на новозаразени од 2.133 тестови, 93 оздравени и осум починати

Вечер Прес - 20.03.2022

Во последните 24 часа , регистрирани се нови 214 случаи на Ковид-19 од направени 2.133 тестови и 93 оздравени пациенти. Евидентирани се вкупно осум починати, пет лица во последното деноноќие и три преку системот „Мој термин“, информира ...

Регистрирани 214 нови случаи на коронавирус, пријавени осум починати лица

Либертас - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

ДНЕВНА КОВИД СТАТИСТИКА: Живитот го загубија уште 8 лица, а регистрирани се нови 214 случаи

Курир - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Нови 219 случаи на Ковид-19 од 2.133 тестови, 93 оздравени и осум починати

Бриф - 20.03.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се нови 214 случаи на Ковид-19 од направени 2.133 тестови и 93 оздравени пациенти. Евидентирани се вкупно осум починати, пет лица во последното деноноќие и три преку системот „Мој термин“, информира Министерството ...

КОРОНА БИЛАНС: 273 нови случаи, 8 починати лица

Пулс24 - 20.03.2022

Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, Охрид -11, Куманово – 10, Струмица – 6, Тетово и Гостивар – по 5, Кичево – 4, Велес, Штип и Струга – по 3, Кочани, ...

214 новозаразени, 8 починати – коронавирус дневна статистика

Centar - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Нови 214 на Ковид-19 од 2.133 тестови, 33 се реинфекциии

еМагазин - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Уште 8 лица починаа од корона, 7 од нив биле со коморбидитети

Република - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

За осум зголемена бројката починати од Covid-19, над 200 нови коронаинфекции

Нетпрес - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа со 2.133 направени тестови регистрирани се 214 нови случаи на Covid-19, а вкупната бројка на смртни исходи се зголеми за осум.

КОВИД 19: Осум починати, 214 позитивни од 2 133 тестови или 10 отсто

Денешен - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Осум починати лица, регистрирани 214 новозаразени со коронавирус

24Инфо - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

8 починати лица, регистрирани 214 новозаразени со коронавирус

MTM - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид - по 10, ...

КОВИД-19: 8 починати и голем број на новозаразени

Press24 - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид - по 10, ...

Дневен ковид-биланс: 214 новозаразени и 5 починати

Кајгана - 20.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.133 тестови, регистрирани се 214 нови случаи на COVID-19, додека 5 пациенти починале – информираше Институтот за јавно здравје. Новозаразените се во следниве градови: Од вкупниот број на позитивни (214), ...

Регистрирани 214 заразени со коронавирус, починаа 8 лица

Денар - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

8 починати лица, регистрирани 214 новозаразени со коронавирус

Точка - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Уште 8 лица починаа од корона, 7 од нив биле со коморбидитети

Zoom - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

20 нови случаи во Битола и 2 починати пациенти

Тера - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Регистрирани 214 новозаразени со ковид-19, починати 8 лица

Локално - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, се направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на ковид-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

214 заразени со ковид, починаа осум лица

Скопје1 - 20.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.133 тестови, а регистрирани се 214 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 20, Прилеп и Охрид – по 10, ...

Нови 219 случаи на Ковид-19 од 2.133 тестови, 93 оздравени и осум починати

Опсервер - 20.03.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се нови 214 случаи на Ковид-19 од направени 2.133 тестови и 93 оздравени пациенти. Евидентирани се вкупно осум починати, пет лица во последното деноноќие и три преку системот „Мој термин“, информира Министерството ...

Вкупно 8 починати од ковид од 43 до 81 година и уште 273 позитивни од 2.799 тестови

Сакам да кажам - 19.03.2022

Вкупно 8 починатиод коронавирус, сите со коморбидитети, и уште 273 новозаразени од 2.799 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 45 се реинфекциии.

Нови 273 случаи на ковид-19, починале 8 луѓе

360 степени - 19.03.2022

Од направени 2 799 тестирања, во изминатото деноноќие регистрирани се 273 нови случаи на ковид-19, од кои во Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, Охрид -11, Куманово – 10, Струмица – 6, Тетово и Гостивар – по 5, Кичево – 4, Велес, ...

Регистрирани нови 273 случаи на коронавирус, осум лица починаа

ТВ21 - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Регистрирани се 273 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 8 починати лица

Канал5 - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19.

Вкупно осуммина починати и 273 нови случаи на Ковид-19

Макфакс - 19.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, Охрид -11, Куманово – 10, Струмица – 6, Тетово и ...

Уште 8 лица починаа од ковид-19, 273 новозаразени, 45 реинфекции

МКД - 19.03.2022

Од направени 2.799 тестови, во последните 24 часа регистрирани се 273 лица позитивни на ковид-19, што е приближно 10 проценти од тестираните, а 45 лица по вторпат се заразиле со вирусот. Од компликации од болеста починале 5 лица, а во регистерот на ...

273 нови случаи на Ковид-19, починале 8 лица

Сител - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

273 нови случаи на Ковид-19, вкупно починати осум лица

А1 On - 19.03.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – ...

Во изминатото деноноќие регистрирани нови 273 КОВИД-случаи и пет починати

Вечер Прес - 19.03.2022

Нови 273 случаи на КОВИД-19 од 2799 направени тестови се регистрирани во изминатите 24 часа, а од нив 45 се реинфекции. Пријавени се вкупно осум починати лица, од кои пет во изминатото деноноќие.

КОРОНАТА ЗЕДЕ ОСУМ ЖИВОТИ Регистрирани се 273 новозаболени, 45 од нив се реинфекции

+инфо - 19.03.2022

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 303.140, бројот на оздравени пациенти е 291.952, на починати е 9.172, а бројот на активни случаи изнесува 2.016.

КОВИД-19: 8 починати и трицифрен број на новозаразени

Press24 - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Осум починати и 273 нови случаи на коронавирус

Република - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Регистрирани се 273 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 8 починати лица

Lider - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19.

Бројката смртни исходи од Covid-19 зголемена за осум, над 270 нови коронаинфекции

Нетпрес - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Вкупно осуммина починати и 273 нови случаи на Ковид-19

24Инфо - 19.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, Охрид -11, Куманово – 10, Струмица – 6, Тетово и ...

Регистрирани 273 новозаразени и осум починати

Н.Македонија - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на ковид-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Вкупно осуммина починати и 273 нови случаи на Ковид-19

MTM - 19.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, Охрид -11, Куманово – 10, Струмица - 6, Тетово и ...

Нови 273 случаи на Ковид-19 од 2.799 тестови, 45 се реинфекциии

еМагазин - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Од Ковид-19 починаа осум лица, регистрирани нови 273 случаи од 2.799 тестирани

Независен - 19.03.2022

Нови 273 случаи на КОВИД-19 од 2.799 направени тестови се регистрирани во изминатите 24 часа, а од нив 45 се реинфекции. Пријавени се вкупно осум починати лица, од кои пет во изминатото деноноќие.

Нови 273 случаи на коронавирус и повисок број на починати од вчера

Centar - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

273 нови лабораториски позитивни случаи на коронавирус

Скопје инфо - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Дневен ковид-биланс: 273 новозаразени и 5 починати

Кајгана - 19.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, регистрирани се 273 нови случаи на COVID-19, додека 5 пациенти починале – информираше Институтот за јавно здравје. Новозаразените се во следниве градови: Од вкупниот број на позитивни (273), ...

Регистрирани 273 случаи на Ковид-19, починаа 8 лица

Денар - 19.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, Охрид -11, Куманово – 10, Струмица – 6, Тетово и ...

МЗ: Во последните 24 часа регистрирани 273 нови случаи на Ковид-19, пријавени 8 починати лица

Точка - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – ...

Во Битола 21 нов случај и 1 починат пациент

Тера - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

319 позитивни граѓани на Ковид во последните 24 часа, двајца пациенти починаа

MakPress - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Еден починат и 10 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Осум лица починаа од ковид

Скопје1 - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Ковид-19 биланс денеска: Нови 273, додека 8 пациенти починале како последица од коронавирусот, 233 се регистрирани како ...

Порта - 19.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 161 • Битола – 21 • Прилеп – 16 • Кавадарци – 12 • Охрид -11 • Куманово – 10 • Струмица – 6 • Тетово и Гостивар – по 5 • Кичево – 4 • Велес, ...

Денес се регистрирани 273 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 8 починати лица

Опсервер - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Осум починати и 273 нови случаи на коронавирус

Zoom - 19.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.799 тестови, а регистрирани се 273 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 161, Битола – 21, Прилеп – 16, Кавадарци – 12, ...

Уште 319 позитивни на коронавирус од 2.250 тестови и Двајца починати

Сакам да кажам - 18.03.2022

Двајца починати од ковид-19 со коморбидитети, и уште 319 нови позитивни од 2.250 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 54 се реинфекциии.

Нови 319 позитивни случаи на ковид-19, оздравени се 288 пациенти, починаа две лица

360 степени - 18.03.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1 933 038 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 302.867, бројот на оздравени пациенти е 291 719, на починати е 9 164, а бројот ...

319 новозаразени со ковид-19, оздравени 288, две лица починаа од болеста

МКД - 18.03.2022

Во псоледните 24 часа, според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 319 нови случаи на ковид-19 од направени 2.250 тгестови, од нив 54 лица по вторпат се заразиле со вирусот. Како оздравени се запишани 288 лица.

319 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати

Телма - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

319 нови случаи на Ковид-19, починале 2 лица

Сител - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Денеска се регистрирани 319 случаи на Ковид-19, починаа 2 лица

24 Вести - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Ковид состојба: 319 нови случаи, 288 оздравени и двајца починати

Слободен Печат - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

319 нови случаи на ковид-19 – пријавени 2 починати лица

ТВ21 - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

319 нови позитивни случаи, двајца починати

А1 On - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Денес се регистрирани 319 нови позитивни случаи на Ковид-19

Алсат-М - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

МЗ: 319 новозаболени, 288 оздравени, двајца починати

Канал5 - 18.03.2022

Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови ...

Двајца починати и 319 нови случаи на Ковид-19

Макфакс - 18.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, Куманово – 16, Охрид и Гевгелија – по 10, Кичево и ...

Со коронавирус се заразиле уште 319 македонски граѓани – ова е новата статистика

Курир - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

БРОЈКИТЕ СЕ НАМАЛУВААТ-319 НОВОЗАРАЗЕНИ, ПОЧИНАА ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ: Регистрирани сe 288 оздравени лица

Фактор - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Нови 319 случаи на КОВИД-19, 288 оздравени и двајца починати

Вечер Прес - 18.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19, 288 оздравени пациенти и две починати лица, соопшти Министерството за здравство.

Од вкупниот број 319 позитивни, регистрирани се 54 реинфекциии

24Инфо - 18.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.250 теста, а регистрирани се 319 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, Куманово – 16, Охрид и Гевгелија – по 10, Кичево и ...

Над 300 новозаразени од ковид, има и голем број оздравени

Скопје инфо - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Нови 319 случаи на Ковид-19 од 2.250 тестови, 54 се реинфекциии

еМагазин - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Двајца починати и 319 нови случаи на Ковид-19

MTM - 18.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.250 теста, а регистрирани се 319 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, Куманово – 16, Охрид и Гевгелија – по 10, Кичево и ...

Регистрирани двајца починати и 319 нови случаи на ковид-19

Н.Македонија - 18.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, Куманово – 16, Охрид и Гевгелија – по 10, Кичево и ...

КОВИД 19: Две починати лица, 319 позитивни од 2 250 тестови или 14 отсто

Денешен - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Двајца починаа, 319 нови случаи на ковид-19

Нетпрес - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на ковид-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Со коронавирус се заразиле уште 319 македонски граѓани

Lider - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Пандемијата спласнува: 319 новозаразени, двајца починати – еве детали

Centar - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Уште 319 заразени со Ковид-19, починаа двајца

Независен - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

КОВИД-19: Двајца починати и трицифрен број на новозаразени

Press24 - 18.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.385 тестови, а регистрирани се нови 504 случаи на КОВИД-19: Скопје – 264, Битола - 38, Велес – 30, Куманово – 26, ...

Двајца починати и 319 новозаразени со ковид од 2.250 тестови

Република - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Регистрирани 319 нови случаи на Ковид-19, починаа две лица

Денар - 18.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.250 теста, а регистрирани се 319 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, Куманово – 16, Охрид и Гевгелија – по 10, Кичево и ...

319 нови случаи на Ковид-19, пријавени 2 починати лица

Точка - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Нови 16 случаи на ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 18.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на ковид-19. По градови во: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, Куманово – 16, Охрид и Гевгелија – по ...

319 нови случаи на ковид-19 – пријавени 2 починати лица

4NEWS - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Двајца починати и 319 новозаразени со ковид од 2.250 тестови

Zoom - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Денес се регистрирани 319 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 2 починати лица

Опсервер - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

319 лица заразени со ковид

Скопје1 - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Смирен коронавирусот: Од 2.250 тестирани, 319 позитивни

Gostivarpress.mk - 18.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 162 • Битола – 23 • Прилеп – 21 • Кавадарци – 20 • Куманово – 16 • Охрид и Гевгелија – по 10 • Кичево и Ресен – по 7 • Тетово – 6 • Велес, ...

Двајца починати и трицифрен број на новозаразени со ковид

Локално - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Двајца починати и 319 нови случаи на Ковид-19

PressingTV - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Регистрирани 319 нови позитивни случаи на Ковид-19, оздравени 288, починати 2 лица

Frontline - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19.

Вчера во Битола 19 нови случаи и 24 оздравени пациенти

Тера - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Нови 319 случаи на КОВИД-19, 288 оздравени и двајца починати

ММС - 18.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19, 288 оздравени пациенти и две починати лица, соопшти Министерството за здравство.

319 нови случаи, од нив 23 во Битола

Тера - 18.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.250 тестови, а регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 162, Битола – 23, Прилеп – 21, Кавадарци – 20, ...

Ковид-19: Нови 324 позитивни случаи, изминатото деноноќие починало едно лице

360 степени - 17.03.2022

Изминатото деноноќие за починато е пријавено само едно лице, а согласно Регистарот за починати лица со дијагноза ковид-19 од Мој термин пријавени се дополнително две починати лица со датум на смрт на 4 и 5 март.

Уште тројца починати од ковид и 324 позитивни од 2.290 тестови

Сакам да кажам - 17.03.2022

Вкупно тројца починати од ковид-19, сите со коморбидитети, и уште 324 нови заразени од 2.290 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, регистрирани се 49 реинфекциии.

Нови 324 случаи на ковид-19, починаа уште 3 лица

МКД - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на ковид-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

МЗ: 324 новозаболени, вкупно 3 починати, 287 оздравени

Канал5 - 17.03.2022

Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови ...

324 нови случаи на КОВИД-19

Сител - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

324 нови случаи на ковид-19 – пријавени 3 починати лица

ТВ21 - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Нови 324 позитивни на Ковид 19 - починаа тројца пациенти

24 Вести - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

324 нови случаи на Ковид-19, тројца починати

А1 On - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Регистрирани 324 нови случаи на коронавирус, починаа 3 лица

Макфакс - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, Куманово – 11, Кавадарци – 9, Тетово и Велес ...

Нови 324 ковид случаи, тројца починати

Слободен Печат - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Нови 324 заразени, вкупно тројца починати

Фокус - 17.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со КОВИД-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. Од новозаболените 324 случаи од Скопје се 207, Битола 19, Прилеп 17, ...

13 нови случаи на Ковид 19 во Охрид, оздравени 4 лица

OhridNews - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со КОВИД-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Од коронавирусот во Македонија починале 9.162 македонски граѓани – проверете колку заразени има во вашиот град

Курир - 17.03.2022

Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, Куманово – 11, Кавадарци – 9, Тетово и Велес – по 6, Неготино – 5, Кичево и Гевгелија – по 4, Гостивар, Струмица, Кочани, ...

Ковид билтен: Регистрирани 324 нови случаи, еден починат и 287 оздравени пациенти

Вечер Прес - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со КОВИД-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

324 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 Починаа уште 3 лица

+инфо - 17.03.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.930.788 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 302.548, бројот на оздравени пациенти е 291.431, на починати е 9.162, а бројот ...

НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД 324, ПОЧИНАЛЕ ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ: Во два града нема активни случаи на корона вирусот

Фактор - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Еден починат, а новозаразени 324 граѓани со Ковид-19

Нетпрес - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Од вкупниот број 324 позитивни, регистрирани се 49 реинфекциии

24Инфо - 17.03.2022

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 теста, а регистрирани се 324 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, Куманово – 11, Кавадарци – 9, Тетово и ...

Нови 324 случаи со Ковид-19, еден починат и 287 оздравени пациенти

Press24 - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со КОВИД-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

324 новозаразени од ковид, починати 3 лица

Lider - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Уште тројца пациенти починаа од ковид-19, 324 новозаразени

Република - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Регистрирани 324 нови случаи на коронавирус, починаа 3 лица

MTM - 17.03.2022

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 теста, а регистрирани се 324 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, Куманово – 11, Кавадарци – 9, Тетово и ...

КОВИД 19: Тројца починати, 324 позитивни од 2 290 тестови или 14 отсто

Денешен - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Нови 324 случаи на Ковид-19 од 2.290 тестови, 49 се реинфекции

еМагазин - 17.03.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Короната и натаму доста присутна во Македонија: 324 новозаразени, едноцифрен број на починати

Centar - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

324 новозаразени од ковид, починаа 3 лица

Скопје инфо - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Се смируваат Ковид бројките: 324 новозаразени и тројца починати

Независен - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со Ковид-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Тројца починати и 324 нови случаи на ковид-19, од кои 49 се реинфекции

Н.Македонија - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со ковид-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 324 заразени со коронавирус, починаа 3 лица

Денар - 17.03.2022

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 теста, а регистрирани се 324 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, Куманово – 11, Кавадарци – 9, Тетово и ...

Нови 324 случаи со COVID-19, еден починат и 287 оздравени пациенти

Кајгана - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со COVID-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 324 позитивни на Ковид 19 - починаа тројца пациенти

Точка - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Нови 324 случаи со Ковид-19, еден починат и 287 оздравени пациенти

ММС - 17.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи со КОВИД-19, едно починато лице и 287 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани 324 нови позитивни случаи на Ковид-19

Frontline - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19.

Денес се регистрирани 324 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 3 починати лица

Опсервер - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

324 нови случаи на ковид-19 – пријавени 3 починати лица

4NEWS - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Уште тројца пациенти починаа од ковид-19, 324 новозаразени

Zoom - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

19 нови случаи во Битола и 24 оздравени пациенти

Тера - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

11 нови случаи на ковид во Куманово

Кумановски м. - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Пријавени 3 починати лица, нови 324 случаи на ковид

Локално - 17.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.290 тестови, а регистрирани се 324 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 207, Битола – 19, Прилеп – 17, Охрид – 13, ...

Вкупно 4 починати од КОВИД и уште 328 заразени од 2.535 тестови

Сакам да кажам - 16.03.2022

Вкупно 4 починати од коронавирус, од кои 3 со коморбидитети и уште 328 нови заразени од 2.535 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, регистрирани се 65 реинфекциии.

Ковид-19: Пријавени се четири починати лица од кои едно во последното деноноќие и 328 нови позитивни случаи

360 степени - 16.03.2022

Изминатото деноноќие пријавени се и 237 оздравени пациенти, а моменталниот број на активни ковид-случаи во земјава изнесува 1 921 Во последното деноноќие се направени 2 535 тестови , а регистрирани се 328 нови позитивни случаи од кои 65 се ...

328 нови случаи на Ковид-19, починале 4 лица

Сител - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Регистрирани нови 328 случаи на Ковид -19, починале четири лица

Телма - 16.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 328 случаи на Ковид-19, од направени 2.535 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени три починати лица во период од 9 март до 12 март.

МЗ: Регистрирани 328 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 4 починати лица

Канал5 - 16.03.2022

Од вкупниот број на позитивни (328), регистрирани се 65 реинфекциии. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи ...

Четворица починати од ковид-19, во изминатиот ден 382 нови случаи

Слободен Печат - 16.03.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19 , во: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по ...

328 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

ТВ21 - 16.03.2022

инистерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Регистрирани 328 нови случаи на ковид, починаа 4 лица

Макфакс - 16.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, Куманово и Велес – по 10, Охрид и Кичево – по 9, Ресен – 7, Штип – 6, Гостивар, Струга и Радовиш ...

За 24 часа 328 нови случаи на ковид-19 и еден починат

МКД - 16.03.2022

Нови 328 случаи на ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 2.535 тестови, а од нив 65 се реинфекции. Оздравени се 237 пациенти, а починало едно лице. Дополнително се пријавени уште три лица кои починале минатата недела, а биле на ...

Четворица починати и 328 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Денеска се регистрирани 328 случаи на Ковид-19, починаа 4 лица

24 Вести - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

КОРОНАТА ЗЕДЕ ЧЕТИРИ ЖИВОТИ Регистрирани се 328 новозаболени, а од нив 65 се реинфекции

+инфо - 16.03.2022

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 302.224, бројот на оздравени пациенти е 291.144, на починати е 9.159, а бројот на активни случаи изнесува 1.921.

Регистрирани 9 нови случаи на КОВИД -19 во Охрид, оздравени пет лица

OhridNews - 16.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 328 случаи на КОВИД-19, од направени 2535 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени три починати лица во период од 9 март до 12 март.

Има 328 заразени и 4 починати од коронавирусот

Фактор - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Регистрирани 328 нови случаи на КОВИД -19, оздравени 237, починале четири лица

Бриф - 16.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 328 случаи на КОВИД-19, од направени 2535 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени три починати лица во период од 9 март до 12 март.

Во изминатото деноноќие се регистрирани 328 нови случаи на КОВИД -19, оздравени 237, починале 4 лица

Вечер Прес - 16.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 328 случаи на КОВИД-19, од направени 2535 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени три починати лица во период од 9 март до 12 март.

Над 300 новозаразени и четири смртни исходи од Covid-19

Нетпрес - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

328 новозаразени, починаа 4 лица

24Инфо - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

328 нови случаи на ковид-19, починаа четири лица

Скопје инфо - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

328 новозаразени, починаа 4 лица

Centar - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Починаа четири лица, нови 328 случаи на ковид-19

Република - 16.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 328 случаи на КОВИД-19, од направени 2535 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени три починати лица во период од 9 март до 12 март.

КОВИД 19: Четири починати, 328 починати од 2 535 тестови или 13 отсто

Денешен - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Регистрирани 328 нови случаи на ковид, починаа 4 лица

MTM - 16.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, Куманово и Велес – по 10, Охрид и Кичево – по 9, Ресен – 7, Штип – 6, Гостивар, Струга и Радовиш ...

328 нови случаи на Ковид-19 од 2.535 тестови, 65 се реинфекциии

еМагазин - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Новата статистика на Kоронавирус, заразени и починати

Lider - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Регистрирани 328 нови случаи на ковид-19, починале четири лица

Н.Македонија - 16.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 328 случаи на ковид-19, од направени 2535 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени три починати лица во период од 9 март до 12 март.

МЗ: Во последните 24 часа регистрирани 328 нови случаи на коронавирус, пријавени 4 починати лица

Точка - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Нови 328 случаи на COVID-19, оздравени 237, починати четири лица

Кајгана - 16.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 328 случаи на COVID-19, од направени 2.535 тестирања. Починало едно лице, а дополнително се пријавени три починати лица во период од 9 март до 12 март.

Нови 328 заразени со коронавирус, починаа 4 лица

Денар - 16.03.2022

Во последните 24 часа направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, Куманово и Велес – по 10, Охрид и Кичево – по 9, Ресен – 7, Штип – 6, Гостивар, Струга и Радовиш ...

328 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

4NEWS - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Денес се регистрирани 328 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 4 починати лица

Опсервер - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Четири починати, 328 нови случаи

Скопје1 - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

10 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

328 позитивни граѓани на ковид, 4 починати пациенти

MakPress - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Нови 328 заразени со корона, од нив 65 се реинфекции

Локално - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

17 нови случаи во Битола и 14 оздравени пациенти

Тера - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 179, Прилеп – 21, Битола и Кавадарци – по 17, ...

Регистрирани 328 нови позитивни случаи на Ковид-19

Frontline - 16.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.535 тестови, а регистрирани се 328 нови случаи на КОВИД-19.

Ковид-19: Нови 312 случаи во последното деноноќие, бројот на активни случаи е 1 833

360 степени - 15.03.2022

Во изминатото деноноќие за починато е пријавено само едно лице, а според Регистарот за починати лица од ковид-19 од „Мој термин“ пријавени се дополнително четири лица со датум на смрт од 19 февруари до 9 март.

Вкупно 5 починати од коронавирус и уште 312 позитивни од 2.605 тестови

Сакам да кажам - 15.03.2022

Вкупно 5 починати од ковид, од кои 4 со коморбидитети, и уште 312 нови позитивни од 2.605 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, регистрирана е 51 реинфекција.

5 починати и 312 нови случаи на Ковид-19

Сител - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

МЗ: Регистрирани 312 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 5 починати лица

Канал5 - 15.03.2022

Од вкупно регистрираните починати лица (5), кај 4 лица се регистрирани коморбидитети. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се ...

Петмина починати и 312 нови случаи на Ковид-19

А1 On - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Нови 312 случаи на ковид-19, пет починати

Слободен Печат - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

312 нови случаи на ковид-19 – пријавени 5 починати лица

ТВ21 - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Регистрирани 312 нови случаи на Ковид-19, починаа 5 лица

Макфакс - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.605 теста, а регистрирани се 312 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по ...

Има 5 починати и 312 заразени со коронавирусот

Фактор - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Во изминатото деноноќие: Регистрирани се 312 случаи на КОВИД-19, оздравени 290, починало едно лице

Вечер Прес - 15.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 312 случаи на КОВИД-19, од направени 2.605 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени четири починати лица во период од 19 февруари до 9 март.

Нови 312 случаи на КОВИД-19, оздравени 290, починало едно лице

Бриф - 15.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 312 случаи на КОВИД-19, од направени 2.605 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени четири починати лица во период од 19 февруари до 9 март.

Регистрирани 312 нови случаи на ковид, починаа 5 лица

MTM - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Уште пет пациенти починаа од ковид-19, 312 се новозаразени

Република - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Дневна статистика: Денеска повеќе заразени пациенти, отколку оздравени

Press24 - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Нови 312 случаи на Ковид-19 од 2.065 тестови, 51 се реинфекции

еМагазин - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

319 новозаразни и пет починати лица од ковид за едно деноноќие

Скопје инфо - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Напрaвени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Дојран и Пехчево без заболени со ковид 19

24Инфо - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Регистрирани 312 нови случаи на Ковид-19, починаа 5 лица

24Инфо - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.605 теста, а регистрирани се 312 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по ...

Уште еден македонски град со 0 активни случаи на ковид -19

Скопје инфо - 15.03.2022

Македонски Брод е уште еден од македонските градови каде нема активни случаи на коронавирус. Изминатите денови е забележан тренд на намалување на бројот на заразени во целата земја. Заклучно со денес, состојбата е следна: Скопје 141095, Активни 982 ...

Нови 312 случаи на коронавирус, 5 починати

Centar - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Регистрирани петмина починати и 312 нови случаи на ковид-19

Н.Македонија - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на ковид-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Пет пациенти починаа од ковид-19, 312 се новозаразени

Lider - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

КОВИД 19: Пет починати, 312 позитивни од 2 605 тестови или 12 отсто

Денешен - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

5 починати и 312 нови случаи на Ковид-19

Точка - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Нови 312 заразени со корона, починаа 5 лица

Денар - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Нови 312 случаи на COVID-19, оздравени 290, починало едно лице

Кајгана - 15.03.2022

Скопје, 15 март 2022 (МИА) – Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 312 случаи на COVID-19, од направени 2.605 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени четири починати лица во период од 19 февруари до 9 март.

Уште пет пациенти починаа од ковид-19, 312 се новозаразени

Zoom - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Гостивар со потврдени 8 нови ковид позитивни, во Македонија 312

Gostivarpress.mk - 15.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 312 случаи на КОВИД-19, од направени 2.605 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени четири починати лица во период од 19 февруари до 9 март.

Регистрирани 312 нови позитивни случаи на Ковид-19, оздравени 290, починати 5 лица

Frontline - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19.

Нови позитивни 312 случаи, пријавени 5 починати лица

Локално - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Денес се регистрирани 312 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 5 починати лица

Опсервер - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Расте бројот на заразени, статистики за денеска

Скопје1 - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

13 нови случаи во Битола и 13 оздравени пациенти

Тера - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

312 нови случаи на ковид-19 – пријавени 5 починати лица

4NEWS - 15.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.605 тестови, а регистрирани се 312 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 181, Прилеп – 17, Битола и Кавадарци – по 13, ...

Нови 312 случаи на КОВИД-19, од нив 51 реинфекција, регистрирани 5 починати лица

MakPress - 15.03.2022

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 312 случаи на КОВИД-19, од направени 2.605 тестови. Починало едно лице, а дополнително се пријавени четири починати лица во период од 19 февруари до 9 март.

4 починати и 92 нови случаи на КОВИД-19 од 1.176 тестови

Сакам да кажам - 14.03.2022

Во последните 24 часа се регистрирани 92 нови случаи на ковид-19 од направени 1.176 тестови, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Новите случаи се од: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп ...

Регистрирани се 92 новозаболени со Ковид-19, пријавени се 4 починати лица

Канал5 - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19.

Ковид-биланс: 92 нови случаи и четворица починати

МКД - 14.03.2022

Во изминатите 24 часа од направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи на ковид-19 од кои 13 се реинфекции. Оздравени се 363 пациенти, а починале 3 лица. Дополнително е пријавено уште едно лице кое починало на 31 јануари.

Позната најновата состојба со новозаболени и починати од Ковид-19

Алсат-М - 15.08.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 12.08 до 14.08.2022): Направени се 2.095 тестови, а регистрирани се 889 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 390, Битола – 75, ...

4 починати и 92 нови случаи на Ковид-19

Сител - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

92 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

ТВ21 - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Денеска се регистрирани 92 случаи на Ковид-19, починаа 4 лица

24 Вести - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Четворица починати и 92 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Четворица починати и 92 нови случаја на Ковид-19

Макфакс - 14.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.176 теста, а регистрирани се 92 нови случаја на Ковид-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид по 6, Прилеп – 5, Струмица – 4, Куманово и Гостивар по 2 и по еден заразен од ...

Нови 92 случаи на ковид и четири починати лица

Слободен Печат - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

КОРОНАТА ПОЛЕКА СЕ ОДЈАВУВА Регистрирани се 92 новозаразени и 363 оздравени

+инфо - 14.03.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.923.358 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 301.583, бројот на оздравени пациенти е 290.617, на починати е 9.150, а бројот ...

92 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

Либертас - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Дневен ковид биланс: Регистрирани 92 случаи на новозаразени, тројца починати и 363 оздравени пациенти

Вечер Прес - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со КОВИД-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

КОРОНАВИРУС: Има 92 заразени и 4 починати

Фактор - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Нови 92 случаи со Ковид-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти

Бриф - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со КОВИД-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

92 нови случаи на Ковид 19, од нив 6 во Охрид

OhridNews - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со Ковид-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Пандемијата спласнува: Само 92 новозаразени, 4 починати

Centar - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Четири нови смртни исходи од Covid-19 и над 90 новозаразени

Нетпрес - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Забележани четири смртни случаи, 92 новозаразени и 363 закрепнати од ковид-19

Н.Македонија - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на ковид-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Починаа четворица, 92 нови случаи на Ковид-19

24Инфо - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Дневна статистика: Бројката на нови позитивни случаи на ковид-19 падна под 100

Press24 - 14.03.2022

Денес се регистрирани 92 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 301.583- Оздравени се 363 пациенти – пријавени се 4 починати лица , Министерството за здравство ...

Нови 92 случаи со Ковид-19, четворица починати и 363 оздравени пациенти

Независен - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со Ковид-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 92 случаи на Ковид-19 од 1.176 тестови, 13 се реинфекции

еМагазин - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Четворица починати и 92 нови случаја на Ковид-19

MTM - 14.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.176 теста, а регистрирани се 92 нови случаја на Ковид-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид по 6, Прилеп – 5, Струмица – 4, Куманово и Гостивар по 2 и по еден заразен од ...

Нови 92 случаи со Ковид-19, четири починати лица

Lider - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со КОВИД-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

КОВИД 19: Четворица починати и само 92 позитивни од 1 176 тестови

Денешен - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Конечно двоцифрена бројка на новозаразни од ковид, починаа 4 лица

Скопје инфо - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Уште четворица починаа од коронавирус, 92 се новозаразени

Република - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Регистрирани 92 нови случаи на Ковид-19, починаа четири лица

Денар - 14.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид по 6, Прилеп – 5, Струмица – 4, Куманово и Гостивар по 2 и по еден заразен од ...

Ковид биланс: Двоцифрен број на новозаболени во последното деноноќие, пријавени 4 починати лица

Точка - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Нови 92 случаи со COVID-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти

Кајгана - 14.03.2022

Скопје, 14 март 2022 (МИА) – Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со COVID-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за ...

Бројката на нови случаи на ковид денес падна под 100

Gostivarpress.mk - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со КОВИД-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Под 100 заразени и четири починати од коронавирус

Скопје1 - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Регистрирани 92 нови позитивни случаи, оздравени 363, починати 4 лица

Frontline - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19.

Уште 76 активни ковид случаи во Куманово

Кумановски м. - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Двајца новозаболени и 17 оздравени од ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 14.03.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа нправени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на ковид-19. По градови во: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, Струмица – 4, Куманово и Гостивар – по 2, ...

Денес се регистрирани 92 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 4 починати лица

Опсервер - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Регистрирани нови 92 случаи и четири починати лица од Ковид-19

PressingTV - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Нови 92 случаи со Ковид-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти

MakPress - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со КОВИД-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Вирусот стивнува: 4 починати и 92 нови случаи на Ковид-19

Локално - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Уште четворица починаа од коронавирус, 92 се новозаразени

Zoom - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

92 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

4NEWS - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...

Бројот на новозаразени под 100, тројца починати и 363 оздравени од ковид

ММС - 14.03.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени 1.176 тестови регистрирани се 92 нови случаи со КОВИД-19, тројца починати и 363 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

92 нови случаи и 4 починати лица

Тера - 14.03.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 1.176 тестови, а регистрирани се 92 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 60, Кавадарци и Охрид – по 6, Прилеп – 5, ...