TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марјан Герасимовски отпаѓа поради повреда?

Дневник - 17.03.2001

ФУДБАЛ - од списокот на репрезентациЈата Бранителот во македонската фудбалска репрезентација Марјан Герасимовски, член на Партизан од Белград, според селекторот Драган Канатларовски најверојатно ќе отпадне од списокот на репрезентативци што тој ги повика за претстојните квалификациски средби со ...

Здравевски и Николовски повратници во тимот

Вест - 16.03.2001

Селекторот Драган Канатлоровски ги објави списоците на репрезентативци за мечевите со Шведска и Турција По подолго време во составот на нашата најдобра фудбалска селекција повикани се и првотимците на Слога Југомагнат Сашо Здравевски и Јане Николовски.

Се враќаат Николовски и Герасимовски, голманите проблем

Вест - 14.03.2001

Селекторот Канатларовски утре го објавува списокот на репрезентативци за мечевите со Шведска и Турција Пак во тимот.- Марјан Герасимовски За престојните квалификациски натпревари за Светското првенство против Шведска и Турција, селекторот на нашата фудбалска репрезентација Драган Кантатларовски ...

Јане Николоски - ново име во репрезентацијата?

Дневник - 14.03.2001

УТРЕ СПИСОК ЗА МЕЧЕВИТЕ СО ШВЕДСКА И СО ТУРЦИЈА Македонскиот селектор Драган Канатларовски утре ќе го објави списокот со имињата на 20 фудбалери на кои ќе смета за претстојните два квалификациски меча за пласман на Светското првенство во 2002 година, против Шведска (на гости) и противТурција (во ...