TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан подготвува забава за својот 120. роденден

А1 On - 01.12.2019

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е многу блиску до потпишување на договор со Милан, а според некои италијански медиуми, претставувањето на Златан како ново засилување за „росонерите“ ќе се случи за две недели.

Златан се враќа дома: Милан веќе го одредил датумот за претставување на Ибрахимовиќ

Спортклуб - 01.12.2019

Се уште Златан Ибрахимовиќ не донел конечна одлука околу продолжувањето на својата кариера, но во Милан веруваат дека ќе ја прифати нивната понуда. Ибрахимовиќ веќе настапуваше во Милан, а на „Сан Сиро“ веруваат дека 38-годишниот фудбалер повторно ...

Милан сака да потпише со Ибра на големиот јубилеј?

Спортски - 01.12.2019

Се уште Златан Ибрахимовиќ не донел одлука за продолжување на кариерата, но во Милано веруваат дека ќе ја прифати нивната понуда. Ибрахимовиќ веќе настапуваше во Милано, а на „Сан Сиро“ веруваат дека 38 годишниот фудбалер може да придонесе за ...

Милан го одреди датумот кога ќе го претстави Ибрахимовиќ?

СуперСпорт - 01.12.2019

Златан Ибрахимовиќ уште официјално не ја кажа својата одлука за продолжување на кариерата, но во Милан веруваат дека ќе ја прифати нивната понуда. Швеѓанецот веќе настапуваше во Милано, а на „Сан Сиро“ верувааат дека 38-годишниот фудбалер може да ги ...

Милан го потпишува Ибра на денот на големиот клупски јубилеј?

SportMedia - 01.12.2019

Милан, наводно, се надева дека ќе успее да го претстави Златан Ибрахимовиќ како ново засилување за тимот токму на прославата на 120 – годишнина од основањето на клубот која е планирана за 15 декември.

Ибра во Милан е завршена работа, одреден и датумот на претставувањето

Спортманија - 01.12.2019

„Росонерите“ својот 120-ти роденден ќе го прослават со екстра засилување. Познатиот фудбалски портал „Калчомеркато“ објави дека шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ е многу блиску до потпишување на договор со Милан, а претставувањето на Златан како ...

Милан ќе прави прослава за својот 120-ти роденден и подготвува големо изненадување за фановите

Sport M - 01.12.2019

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е многу блиску до потпишување на договор со Милан, а според некои италијански медиуми, претставувањето на Златан како ново засилување за „росонерите“ ќе се случи за две недели.

Милан сака да го претстави Ибрахимовиќ на својот јубилеј

Дерби - 01.12.2019

Раководството на Милан не се откажало од Златан Ибрахимовиќ и сака да ги израдува фановите со негово ангажирање барем до крајот на сезоната. Швеѓанецот ќе биде слободен агент откако му истекува договорот со Л.А Галакси, а досега самиот конкретно не ...

Милан подготвува забава за својот 120. роденден

Опсервер - 01.12.2019

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е многу блиску до потпишување на договор со Милан, а според некои италијански медиуми, претставувањето на Златан како ново засилување за „росонерите“ ќе се случи за две недели.

СЕРИЈА А: Милан на својот 120. роденден на 15 декември ќе објави враќање на Ибрахимовиќ

Денешен - 01.12.2019

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е многу блиску до потпишување на договор со Милан, а според некои италијански медиуми, претставувањето на Златан како ново засилување за „росонерите“ ќе се случи за две недели.

Милан подготвува забава за својот 120. роденден

MakPress - 01.12.2019

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е многу блиску до потпишување на договор со Милан, а според некои италијански медиуми, претставувањето на Златан како ново засилување за „росонерите“ ќе се случи за две недели.

Ибрахимовиќ: Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст

А1 On - 29.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Ибрахимовиќ ги подгреа шпекулациите: Милано е мој дом, можам да играм до 50 години

Спортски - 29.11.2019

Скоро сигурно шведскиот ветеран ќе се врати на „Стариот континет“, прашање е само кој клуб ќе го избере. Златан Ибрахимовиќ овие денови е една од главните теми во европските спортски медиуми.

Ибра дополнително ги подгреа шпекулациите: Милан е мој втор дом…

Дерби - 29.11.2019

Златан Ибрахимовиќ за два дена станува слободен агент и ќе може сам да избира во кој клуб ќе ја продолжи кариерата. Шведскиот напаѓач се наоѓа пред враќање во Серија А од каде најзаинтересирани во моментов се Милан и Болоња.

Златан: Милан е мојот „втор дом“, а Михајловиќ е уникатна личност

TopSport - 29.11.2019

Златан Ибрахимовиќ уште го чека својот следен ангажман, а по шпекулациите дека тоа ќе биде во Италија, вели дека Милан е неговиот „втор дом“, но исто така потврдува дека тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ е „уникатна личност“.

Ибра ги збуни сите: Милан е мојот втор дом, но Михајловиќ е неверојатен човек

Sport 1 - 29.11.2019

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ја заврши авантурата во Лос Анџелес и се очекува негово враќање во европскиот фудбал. Во моментов голем број клубови му нудат нов договор на Ибрахимовиќ, но 38-годишниот Швеѓанец е најблиску до Серија А.

Ибрахимовиќ во свој стил: Можам да играм до 50 години, но само ако…

Дерби - 29.11.2019

Веќе е познато дека Златан Ибрахимовиќ ја заврши својата приказна со МЛС составот Лос Анџелес Галакси, па сега како слобоген агент ќе може да одлучи каде ќе ја продолжи кариерата со оглед на тоа што се уште не планира да ги закачи копачките на клин.

Навивачите на Малме со барање: Извадете ја статуата со Ибрахимовиќ, ставете на Розенберг

SportMedia - 29.11.2019

Статуата на Златан Ибрахимовиќ пред стадионот во Малме и натаму е „топ тема“ во Шведска. Во меѓувреме вчера Маркус Розенберг го одигра својот последен натпревар на домашен терен, каде што постигна два гола во победата над Динамо Киев од 4:3 во ...

Познат италијански новинар: Милан ќе донесе напаѓач без оглед на тоа дали ќе дојде Ибрахимовиќ

СуперСпорт - 29.11.2019

Познатиот италијански новинар Пепе Ди Стефано пренесува дека Милан со сигурност ќе донесе напаѓач без оглед на фактот дали Ибрахимовиќ ќе пристигне во клубот овој јануари. Милан е најблиску до Ибра меѓутоа клубот од „Сан Сиро“ планира да донесе уште ...

Навивачите на Малме го навредија Ибрахимовиќ и на - босански! (ФОТО)

Sport 1 - 29.11.2019

Златан Ибрахимовиќ не ни претпоставуваше каков хаос во Шведска ќе предизвика неговата одлука да инвестира во Хамарби. Легендарниот фудбалер неодамна наполни 38 години и е пред крајот на кариерата, а потоа ќе му се посвети на Хамарби.

Ибрахимовиќ малку се прецени: Можам да играм на високо ниво и до 50 години

Sport M - 29.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Златан: Милан е мојот „втор дом“, а Михајловиќ е уникатна личност

Макфакс - 29.11.2019

Златан Ибрахимовиќ уште го чека својот следен ангажман, а по шпекулациите дека тоа ќе биде во Италија, вели дека Милан е неговиот „втор дом“, но исто така потврдува дека тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ е „уникатна личност“.

Ибра се пофали: Можам да играм до 50 години

Курир - 29.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Ибрахимовиќ на раскрсница меѓу Милан и Болоња

SportMedia - 29.11.2019

Златан Ибрахимовиќ ја заврши својата авантура во МЛС-лигата, а сега е подготвен да се врати во Серија А, но се наоѓа на раскрсница. Односно се двоуми меѓу Милан и Болоња. На Сан Сиро се надеваат дека Ибра ќе се врати во тимот и дека парите нема да ...

Не е Златан, Маркус е синот на Малме

Оff.net - 29.11.2019

Во чест на една од своите најголеми клупски легенди, Маркус Розенберг, виоскиот центарфор кој од свои 5 години е во Малме, а кој синоќа го одигра последниот меч за шведскиот клуб затоа што оди во пензија, навивачите подготвиле прекрасна ...

Не запираат нападите врз Ибрахимовиќ: Навивачите му порачаа „умри цигане“ (ВИДЕО)

Спортски - 29.11.2019

Не запираат нападите од навивачите на Малме врз Ибрахимовиќ. Вчера навивачите испишуваа „Јуда“ пред неговиот дом, но и ја запалија неговата статуа. Сега новинарите снимија и натпис на „Умри До“, што во превод значи „умри цигане“.

Милан нуди шест милиони евра, Ибрахимовиќ сака повеќе

Sport 1 - 29.11.2019

Златан Ибрахиомвиќ и Милан продолжуваат со преговорите, но засега двете страни се далеку од договор. Ветеранот сака да се врати во Италија и да ја продолжи кариерата иако веќе има 38 години.

Ибрахимовиќ: Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст

Локално - 29.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Ибрахимовиќ: Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст

Опсервер - 29.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Главните кандидати за ангажман на Ибрахимовиќ се Милан и Болоња

iPortal - 29.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Ибрахимовиќ: Можам да играм на мое ниво до 50-годишна возраст

MakPress - 29.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ изјави дека може да игра фудбал на негово ниво до 50-годишна возраст. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец ќе стане слободен агент во зима по истекот на договорот со Лос Анџелес галакси.

Златан во пламен , разочараните навивачи му напишаа : ,,Јуда”

Канал5 - 28.11.2019

Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ е цел на серија напади , откако стана сопственик на ривалскиот тим на енговиот Малме , каде ја почна кариерата и сега е најдобар фудбалер на Шведска на сите времиња.

НАВИВАЧИТЕ ПРЕТЕРАА: Го нападнаа семејниот дом на Ибрахимовиќ со солна киселина

Слободен Печат - 28.11.2019

Навивачите на Малме не престануваат со нападите на Златан Ибрахимовиќ. Хајката на навивачите на Малме на Златан Ибрахимовиќ не престанува откако тој вчера купи акции во најголемиот ривал, Хамарби.

Навивачите на Малме му се одмаздуваат на Ибрахимовиќ откако влезе во ривалскиот клуб Хамарби

24Фудбал - 28.11.2019

Ибрахимовиќ го привлече гневот кај навивачите на клубот каде тој ги имаше своите почетоци во фудбалската кариера, важеше за нивен миленик, но, многу работи се променија по една негова бизнис зделка.

Навивачите на Малме гневни, го запалија споменикот на Ибра

Кајгана - 28.11.2019

Минатиот месец Малме му крена споменик, а потоа Ибрахимовиќ реши да инвестира во ривалот Хамарби. Тоа ги налути навивачите на Малме. Статуата на Златан Ибрахимовиќ пред „Сведбанк“ стадионот во Малме беше вандализирана од група навивачи на Малме во ...

„Јуда“ осамна на портата од домот на Ибрахимовиќ во Шведска

Кајгана - 28.11.2019

Откако му го запалија споменикот, навивачи на Малме го нападнаа и домот на Златан Ибрахимовиќ во кој тој сепак не живее. Продолжува гневот на навивачите на Малме кон Златан Ибрахимовиќ кој е обвинет за предавство откако купи четвртина од акциите од ...

Ибрахимовиќ се поблиску до премин во Милан

СуперСпорт - 28.11.2019

„Спортмедијасет“ пренесува дека Милан е чекор поблиску до ангажман на Златан Ибрахимовиќ кој во моментов е слободен агент. Наводно „росонерите“ се во постојан контакт со агентот на напаѓачот, Мино Раиола и во моментов се преговараат бонусите во ...

Статуата на Ибрахимовиќ во Малме вивна во пламен

Sport M - 28.11.2019

Тенка е линијата помеѓу омилен и омразен лик во животот. Најдобро на своја кожа го осети Златан Ибрахимовиќ, кој преку ноќ стана непосакувана личност во Малме, откако одлучи да инвестира во клубот Хамарби кој го голем ривал на матичниот клуб од ...

„Јуда“: Ибра ги разгневи навивачите на шведски Малме

Таратур - 28.11.2019

Потегот на Златан Ибрахимовиќ финансиски да инвестира во фудбалскиот клуб Хамарби беше причина за голем гнев кај навивачите на Малме, клубот каде што Златан ги направи првите чекори. Ибрахимовиќ купи 25% од акциите на Хамарби и веројатно ниту самиот ...

Бесот кон Ибра е преголем: Навивачите на Малме ја палат статуата на шведската ѕвезда (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2019

Иако станува збор за суперѕвезда, за фудбалер кој цела Шведска го обожава и му се поклонува, навивачите на Малме во Златан Ибрахимовиќ од вчера имаат – непријател. А, до пред два дена им беше најомилен лик.

Навивачите го покажаа гневот: Оштетена стаутата на Ибрахимовиќ во Малме (ФОТО)

Спортски - 28.11.2019

Златан Ибрахимовиќ предзивика голем гнев кај навивачите на Малме откако одлучи да инвестира пари во друг шведски клуб, Хамарби. Легендата на шведскиот фудбал купи 25% од акциите за овој клуб и поради тоа навивачите на Малме го прогласија за ...

Запалена статуата на Ибрахимовиќ во Малме (Видео)

Спортманија - 28.11.2019

Тоа што беше најавено, навивачите го исполнија Статуата на Златан Ибрахимовиќ пред стадионот на Малме синоќа беше во пламен. Иако беше поставена пред помалку од два месеци, а Ибрахимовиќ доби овации од фановите на клубот во кој ја започна кариерата, ...

Жесток одговор на навивачите, гори статуата на Златан! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.11.2019

Златан Ибрахимовиќ подигна прашина во родната земја Шведска... Малме со поделени мислења, откако нивниот миленик стана ко-сопственик на Хамарби, лутиот противник на Малме на домашната фудбалска сцена.

ВИДЕО: Сурова одмазда на хулиганите на Малме, запалена статуата на Златан!

Gol.mk - 28.11.2019

Откако се дозна дека Златан Ибрахимовиќ купи половина од акциите во екипата на Хамарби, навивачите на Малме постојано се во центарот на вниманието. Тие не се задоволни од ова „предавство“ на нивниот миленик, па својот гнев го исфрлија на неговата ...

Навивачите на Малме ја уништија статуата на Ибрахимовиќ откако тој стана косопственик на Хамарби (Видео)

Дерби - 28.11.2019

Златан Ибрахимовиќ потврди дека ќе преземе дел од акциите на шведскиот клуб Хамарби и со тоа ќе стане косопственик на овој клуб. Тој негов потег го навлече гневот кај фановите на Малме, клуб во кој легендарниот напаѓач ја започна својата кариера.

Ова што му го направивте на Ибра има влијание ко ланскиот снег

Оff.net - 28.11.2019

Група навивачи на шведскиот клуб Малме, го изразија својот гнев што нивниот миленик до вчера, Златан Ибрахимовиќ купува 50% од акциите на клубот Хамарби. После капакот од вц шолја, сега запалија неколку бакљи врз неговата статуа.

„Би-Би-Си“ открива: Ибрахимовиќ влезе во Хамарби заради едно нешто!

Дерби - 28.11.2019

Додека навивачите на Малме беснеат и својот гнев за инвестицискиот потег на Златан Ибрахимовиќ во Хамарби го искажуваат кон неодамна поставената статуа од клубот каде што тој ги направи првите чекори, англиските медиуми ја анализираат неговата ...

„Би-Би-Си“ открива зошто Ибрахимовиќ влезе во Хамарби

Спортски - 28.11.2019

Вчера официјално беше објавено дека Златан Ибрахимовиќ откупил дел од акциите на шведски Хамарби, а тоа ги налути навивачите на Малме кои ја оштетија статуата пред нивниот стадион во негова чест.

Статуата на Ибрахимовиќ во Малме вивна во пламен

OhridNews - 28.11.2019

Тенка е линијата помеѓу омилен и омразен лик во животот. Најдобро на своја кожа го осети Златан Ибрахимовиќ, кој преку ноќ стана непосакувана личност во Малме, откако одлучи да инвестира во клубот Хамарби кој го голем ривал на матичниот клуб од ...

Моментот кога беше запалена статуата на Ибрахимовиќ во Малме (ВИДЕО)

Спортски - 28.11.2019

Навивачите на шведскки Малме се изреволтирани од потегот на нивниот довчерашен миленик Златан Ибрахимовиќ да инвестира во Хамарби. Веднаш по информациите дека Ибрахимовиќ купил 25% од акциите на Хамарби навивачите преку писмено соопштение се откажаа ...

(ВИДЕО) Моментот кога беше запалена статуата на Ибрахимовиќ

Спортклуб - 28.11.2019

Многумина ги мислат Швеѓаните за мирни и културни луѓе, но тоа очигледно не важи за навивачите на Малме кои никако не можеа да му простат на Златан Ибрахимовиќ за неверството. Откако купи половина од акциите во екипата на Хамарби, навивачите на ...

Не стивнуваат нападите кон Златан, сега настрада и неговата куќа: Напад со солна киселина и една порака на вратата ...

Дерби - 28.11.2019

Последниот потег на Златана Ибрахимовиќ и купувањето на дел од акциите на Хамарби ги натера навивачите на Малме да вандализираат се што ги асоцира на шведскиот голгетер. Најпрво ја оштетија статуата која беше поставена неодамна, а сега на ред дојде ...

Ибрахимовиќ е „Јуда“ за навивачите на Малме (фото)

Макфакс - 28.11.2019

Навивачите на шведски Малме не престануваат да сквернават се што има врска со легендарниот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ. Нивната хајка не престанува. Ибрахимовиќ ја подели земјата и предизвика гнев кај навивачите во неговиот роден град, во ...

„Јуда“: Ибра ги разгневи навивачите на Малме

Спортски - 28.11.2019

Потегот на Златан Ибрахимовиќ финансиски да инвестира во фудбалскиот клуб Хамарби беше причина за голем гнев кај навивачите на Малме, клубот каде што Златан ги направи првите чекори. Ибрахимовиќ купи 25% од акциите на Хамарби и веројатно ниту самиот ...

Најжесток напад кон Ибрахимовиќ: Куќата му ја ишараа со зборовите – Јуда! (ФОТО)

Sport 1 - 28.11.2019

Омразата кон својот идол Златан Ибрахимовиќ кулминира во Стокхолм откако навивачите на Малме после „предавството“ на својот миленик ја нападнаа и куќата на шведската ѕвезда, па ја ишараа со зборови „Јуда“, откако напаѓачот реши да стане ...

Ибрахимовиќ и Милан се близу договор!

Sport M - 28.11.2019

Милан-Ибрахимовиќ се близу до договор, но времето истекува и Швеѓанецот треба да одлучи кој ќе биде следниот чекор во неговата кариера. Интерес покажаа Болоња и Неапол, но без конкретни чекори, како тимот од Милано.

Ибрахимовиќ е „Јуда“ за навивачите на Малме (фото)

TopSport - 28.11.2019

Навивачите на шведски Малме не престануваат да сквернават се што има врска со легендарниот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ. Нивната хајка не престанува. Ибрахимовиќ ја подели земјата и предизвика гнев кај навивачите во неговиот роден град, во ...

„Би-Би-Си“ открива: Ибрахимовиќ влезе во Хамарби заради едно нешто!

Точка - 28.11.2019

Додека навивачите на Малме беснеат и својот гнев за инвестицискиот потег на Златан Ибрахимовиќ во Хамарби го искажуваат кон неодамна поставената статуа од клубот каде што тој ги направи првите чекори, англиските медиуми ја анализираат неговата ...

Ибра сака милион повеќе

Вечер Прес - 28.11.2019

Италијанскиот калчо гигант Милан и понатаму важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на најдобриот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ. Искусниот напаѓач од 1. јануари 2020 година ќе има статус на слободен играч, а неговиот агент, Мино Раиола, ...

Навивачите на Малме ја уништија статуата на Ибрахимовиќ откако тој стана косопственик на Хамарби

Точка - 28.11.2019

Златан Ибрахимовиќ потврди дека ќе преземе дел од акциите на шведскиот клуб Хамарби и со тоа ќе стане косопственик на овој клуб. Тој негов потег го навлече гневот кај фановите на Малме, клуб во кој легендарниот напаѓач ја започна својата кариера.

Домот на Ибрахимовиќ ОПКОЛЕН СО ПОЛИЦИЈА: Во Шведска напната ситуација- ВРИЕ ОД ИНСПЕКТОРИ

Магазин - 28.11.2019

Имотот на фудбалската звезда Златан Ибрахимовиќ во центарот на Стокхолм, беше вандализиран во текот на минатата ноќ. Пред домот од Ибрахимовиќ во Стокхолм, полицијата заплени плакета на која пишува ПРЕДАВНИК и RIP.

Вандализирана статуата на Ибрахимовиќ во Малме : Предавник!

Канал5 - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ на почетокот на октомври во родниот град Малме доби голема бронзена статуа од Шведската фудбалска федерација. Најдобриот шведски фудбалер на сите времиња самиот го откри својот споменик , а на церемонијата имаше неколку илјади ...

Потврда од Шведска: Ибра доаѓа во Хамарби, но не како фудбалер (ФОТО)

Sport 1 - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ вчера ја изненади фудбалската јавност, откако објави дрес на Хамарби со неговото презиме, па многумина помислија дека тоа ќе биде негов нов клуб. На официјалниот сајт на клубот беше објавено дека Ибра ќе дојде во клубот, но за да ...

Златан сепак ќе оди во Хамарби, ама како газда

Кајгана - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ синоќа на социјалните мрежи се пофали со дрес од Хамарби со своето име на грбот со што многумина натера да помислат дека тоа е неговиот нареден клуб. Сега ја откри причината.

Навивачите на Малме ја преминаа границата и ја нагрдија статуата на Ибрахимовиќ (ФОТО)

СуперСпорт - 27.11.2019

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ реши да вложи во шведскиот тим Хамарби. Ибрахимовиќ реши да направи најдобар клуб во Скандинавија од Хамарби, а тоа ги налути навивачите на Малме, каде што настапуваше во минатото.

Во Малме се лути: Ставија тоалет на статуата на Златан, па ја запалија! (видео)

TopSport - 27.11.2019

Одлуката на Златан Ибрахимовиќ да стане делумен сопственик на шведскиот клуб Хамарби не наиде на најдобар прием кај навивачите на неговиот поранешен клуб Малме, кои прво во текот на денот му закачија тоалет на неговата статуа пред стадионот на ...

Навивачите на Малме бесни на Ибрахимовиќ, настрада неговата статуа (Видео)

Дерби - 27.11.2019

Информацијата дека Златан Ибрахимовиќ станал косопственик на шведскиот клуб Хамарби, најмногу ги погоди навивачите на неговиот матичен клуб Малме. Покрај жестоките реакции и навреди на социјалните мрежи, дел од фановите отидоа подалеку и решија да ...

Од Малме грмат: Ибрахимовиќ е предавник, да се избрише неговото име од клубот

SportMedia - 27.11.2019

Одлуката Златан Ибрахимовиќ да биде косопственик на клубот Хамарби од Стокхолм ги налути навивачите на Малме, клубот во кој репрезентативецот на Шведска со босански корени ја почна фудбалската кариера и кој го вивна во височините.

Навивачите на Малме се откажаа од Ибра: Твојата статуа повеќе не е важна…

Спортски - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ купи дел од шведски Хамарби. Легендарниот напаѓач стана еден од сопствениците на овој клуб. Тој купи една четвртина од акциите и порача: „Ќе му помогнам на Хамарби да стане најдобриот клуб во Скандинавија“.

Конечно официјално ставен крај на дилемите кои ги загатна Ибрахимовиќ со објавта за Хамарби: Можноста да се приклучам ...

Дерби - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ со својата објава на социјалните мрежи вчера го привлече вниманието од светската фудбалска сцена. Тој објави дресо до шведскиот клуб Хамарби и многумина тоа го протолкуваа дека Ибра го објавува својот нов клуб каде ќе ја продолжи ...

Навивачите на Малме се откажаа од Ибра: Твојата статуа повеќе не значи ништо!

Sport 1 - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ купи акции во шведски Хамарби, па легендарниот напаѓач стана еден од сопствениците на клуот. Швеѓанецот порача дека ќе се обиде да го направи Хамарби најдобар клуб во Скандинавија, а тоа не им се допадна на навивачите на неговиот ...

Ибрахимовиќ доаѓа во Хамарби, но за да купи дел од акциите на клубот

Екипа - 27.11.2019

Шведскиот голгетер Златан Ибрахимовиќ облече дрес на Хамарби и тоа јавноста го сфати како најава за изненадувачки трансфер во клубот, но, сепак, Ибракадабра ќе му помага на сосема поинаков начин. Напаѓачот ќе купи дел од акциите на Хамарби.

Ги потврди најавите: „Газда“ Ибрахимовиќ стана дел од Хамарби

Спортклуб - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ официјално станува дел од Хамарби, но не како играч, туку како еден од сопствениците. Тој купи половина од акциите во клубот од Стокхолм. „Фантастични се, имаат фанатични навивачи, заслужуваат голема почит во Стокхолм и цела ...

Ибрахимовиќ во Хамерби, но не како играч

SportMedia - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ навистина ќе го засили шведскиот клуб Хамерби, но не како играч, туку како оден од сопствениците. „Хамерби е фантастичен клуб со страствени навивачи и е почитуван клуб во Стокхолм и Шведска.

Малме му го врти грбот на Златан откако тој стана ко-сопственик на Хамарби

TopSport - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ станал ко-сопственик на фудбалскиот клуб Хамарби откако купил 50 отсто од кациите на овој шведски клуб. „Хамарби е голем клуб со одлични навивачи и историја која е за почит.

Официјално: Ибрахимовиќ потпиша со својот нов клуб

Sport M - 27.11.2019

Сега е официјално. Златан Ибрахимовиќ купи 50% од Хамарби. Ова го објави самиот шведски клуб на официјалната веб-страница, откако 38-годишниот фудбалер вчера даде индикации, објавувајќи фотографии на социјалните медиуми со нивниот дрес.

Сега и официјално: Ибрахимовиќ стана газда на Хамарби

Спортски - 27.11.2019

Фудбалскиот свет остана изненаден после последната објава на Златан Ибрахимовиќ, а денес работите станаа појасни. Прославениот фудбалер вчера објави фотографија од дресот на шведскиот тим Хамарби.

Ибрахимовиќ нема да игра фудбал за Хамарби: Швеѓанецот купи дел од акциите!

СуперСпорт - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ наскоро ќе го соопшти името на новиот клуб, откако му завршува договорот со Лос Анџелес Галакси, а вчера ја изненади јавноста откако објави дрес на Хамарби. Сепак, Швеѓанецот денеска реши да ја објасни мистеријата и порача дека ...

Капак од вц шолја над статуата на Ибрахимовиќ

Оff.net - 27.11.2019

Навивачите на Малме се гневни што човекот кој израсна во нивниот клуб и кој важи за најголема клупска икона, се сврти кон нивниот ривал Хамарби. Златан решил да купи дел од акциите на Хамарби а се шпекулира дека и кариерата би можел да ја продолжи ...

Конечно официјално ставен крај на дилемите кои ги загатна Ибрахимовиќ со објавата за Хамарби: Можноста да се приклучам ...

Точка - 27.11.2019

Златан Ибрахимовиќ со својата објава на социјалните мрежи вчера го привлече вниманието од светската фудбалска сцена. Тој објави дрес од шведскиот клуб Хамарби и многумина тоа го протолкуваа дека Ибра го објавува својот нов клуб каде ќе ја продолжи ...

Ибрахимовиќ ги изненади сите со изборот на новиот клуб

Фокус - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ниту Милан, ниту Јунајтед: Ибрахимовиќ го објави неговиот нов клуб!? (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ со најновата објава на Инстаграм ги изненади своите фанови. За неговата иднина секој ден имаше различни шпекулации, па многу клубови се бореа за неговиот потпис, а очигледно шведскиот напаѓач решил да потпише за Хамарби.

(ВИДЕО) Шега или не? Ибрахимовиќ утрово го објави името на својот нов клуб

Спортклуб - 26.11.2019

Златана Ибрахимовиќ со својата најнова објава на Инстаграм ги изненади сите свои фанови. Последнитие седмици медиумите од ден на ден шпекулираат за следниот клуб на Швеѓеанецот. Со оглед на тоа што му истекува договорот со ЛА Галакси, многу клубови ...

Златан Ибрахимовиќ ги изненади сите со новиот клуб! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.11.2019

Навивачите не можат да поверуваат во ваквиот евентуален трансфер потег на Швеѓанецот Фудбалскиот свет е шокиран, благо кажано, иако и во изминатиот период Швеѓанецот знаел да се пошегува кога е во прашање неговата иднина како професионален играч.

ФОТО: Ибра сите ги изненади со новиот клуб, првпат ќе игра во „зелено“

Gol.mk - 26.11.2019

Медиумите беа преполни со потенцијални клубови во кои Златан Ибрахимовиќ ќе ја продолжи кариерата, но очигледно ниту еден не го погоди новиот клуб на шведската легенда. Враќањето во Италија, опциите Милан, Болоња и Наполи беа најреална опција, но ...

Хамерби без конкретен одговор за објавата на Ибрахимовиќ

SportMedia - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ утринава го шокираше фудбалскиот свет откако на своите профили на социјалните мрежи го стави своето презиме на дресот на шведски Хамерби. Тамошните медиуми веќе објавија дека првите луѓе на клубот биле во Лос Анџелес да ...

Хамарби реагираше на објавата на Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2019

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ја шокираше јавноста утринава, откако на Инстаграм објави дрес на Хамарби со неговото име, па многумина помислија дека потпишал за нив. Во претодните недели се шпекулираше за многу клубови, но информацијата за ...

Шега или не? Ибрахимовиќ го објави името на новиот клуб

СуперСпорт - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ со својата најнова објава на неговиот Инстаграм ги изненади своите обожаватели. Во последните седмици медиумите од ден на ден шпекулираат околу наредната дестинација на Ибрахимовиќ.

Објавата на Ибрахимовиќ предизвика бурни реакции, се огласија и од Хамарби

Спортски - 26.11.2019

Фудбалскиот свет остана изненаден после последната објава на Златан Ибрахимовиќ. Прославениот фудбалер рано утрово објави фотографија од дресот на шведскиот тим Хамарби. На дресот се наоѓаше и неговото презима, па јавноста се прашуваше дали ова ...

Ибрахимовиќ објави каде ќе ја продолжи кариерата?

TopSport - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи (Фејсбук, Твитер и Инстаграм) објави дрес на Хамарби со неговото презиме на грбот. 38 годишникот е слободен играч откако му заврши договорот со Лос Анџелес Галакси, а са неговиот потпис се борат Милан и Болоња.

Стигна одговор од Хамарби – Ибра се уште не е наш фудбалер

Екипа - 26.11.2019

Прославениот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ утрово сподели фотографија од дрес на Хамарби на кој е испишано неговото презиме, што беше окарактеризирано како негово враќање во татковината.

Стигна одговор од еден од лицата задолжени за односи со јавност на Хамарби: Ибрахимовиќ…

Дерби - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ го разбранува фудбалскиот свет со објавата на социјалните мрежи на која го постави дресот на Хамарби на кое беше неговото име. Многумина тоа го протолкуваа како откривање на новиот клуб на шведскиот голгетер, а брзо стигна ...

Стигна одговор од Хамарби: Што му е планот на Ибрахимовиќ?

СуперСпорт - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ пред неколку часа објави видео на Инстаграм на кое може да се забележи дека го претставува дресот на шведскиот прволигаш Хамарби, а на него е испишано и презимето на напаѓачот.

Скај: Ибрахимовиќ нема да се пресели во Хамарби, еве што значеше неговиот пост

24Фудбал - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ крена многу прашина со својот пост на социјалните мрежи, но според Скај Италија, напаѓачот нема да се пресели во Хамарби и објавата всушност е најава за спонзорски договор со клубот од Стокхолм.

ВИДЕО: Ибра не оди во Хамарби, тоа е уште еден маркетиншки трик

Sport M - 26.11.2019

Челните луѓе на шведскиот тим Хамарби реагираа откако се прошири видеото на Златан Ибрахимовиќ објавено на неговиот Инстаграм, во кое на клупскиот дрес беше испишано неговото презиме. Велат не контактирале со него, ниту разговарале за трансфер.

Неофицијално: Ибра ќе игра за шведскиот клуб Хамарби

Кајгана - 26.11.2019

Веќе некое време е актуелна темата за тоа во кој клуб ќе замине Златан Ибрахимовиќ. Тој на неговиот Facebook профил објави видео во кое се гледа неговото име напишано на дресот на шведскиот клубот Хамарби од Стокхолм.

Ибрахимовиќ го избра Хамарби

Сител - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ибрахимовиќ го избра Хамарби

А1 On - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Скај: Ибрахимовиќ нема да потпише за Хамарби, ова е причината за неговата објава

МКД - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ сабајлево имаше објава со која предизвика големо внимание, но од Скај Спортс велат дека напаѓачот нема да ја продолжи кариерата во Хамарби и само ќе има спонзорски договор со клубот од Стокхолм.

ВИДЕО: Ибрахимовиќ го објави новиот дрес

Курир - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ибрахимовиќ го откри новиот клуб и ги изненади сите (ВИДЕО)

МКД - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи веројатно го откри неговиот нов клуб. Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи објави дрес од шведскиот клуб Хамарби, тоа веројатно значи дека се враќа во татковината каде што ќе ја заврши кариерата.

Ибра објави дрес на социјалните мрежи, ако тоа е неговиот нов клуб, Златан ги изненади сите! (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи можеби го откри неговиот нов клуб. Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи објави дрес од шведскиот клуб Хамарби, тоа веројатно значи дека се враќа во татковината каде што ќе ја заврши кариерата.

Шега или не? Ибрахимовиќ објави каде ја продолжува кариерата?! (ФОТО)

Спортски - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ со својата последна објава ја зачуди и изненади јавноста. Во последните недели од ден во ден се шпекулираше за тоа кој ќе биде новиот клуб на Ибрахимовиќ. Со оглед на тоа дека му истекува договорот со Галакси повеќе клубови се ...

Ги запрепасти сите: Ибрахимовиќ го објави името на новиот клуб ?

Дерби - 26.11.2019

Иако многумина очекуваат Златан Ибрахимовиќ да потпише договор со некој голем тим, шведскиот напаѓач објави видео на социјалните мрежи со кои ги зачуди сите фудбалски фанови. Напаѓачот утрово на своите профили на социјалните мрежи објави кратко ...

Ибрахимовиќ има нов клуб, а изборот ги изненади сите (ВИДЕО)

SportMedia - 26.11.2019

Долго време се шпекулираше каде Златан Ибрахимовиќ ќе ја продолжи кариерата по неговото завршување на договорот со Л.А. Галакси, а тој утринава се огласи со видео кое ги изненади неговите фанови.

„Бомба“ на денот: Ибрахимовиќ се враќа дома

Екипа - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ на својот инстаграм-профил објави кратко видео со кое најверојатно го обелодени следниот чекор во кариерата, шокантен за фудбалскиот свет бидејќи Швеѓанецот реши да се врати назад во татковината, и тоа во редовите на Хамарби.

ВИДЕО: Ибрахимовиќ повторно шокира, дали е ова неговиот нов клуб?

Sport M - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ објави ново видео на Инстаграм, овој пат дрес од Хамарби, на кое е испишано неговото презиме. Со оглед на тоа дека се очекува тој за еден месец да има нов клуб, ова видео делуваше шокантно за фановите.

Каде ќе се сели Ибрахимовиќ: На Инстаграм го избра Хамарби

Денешен - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ибрахимовиќ ќе игра за Хамарби

iPortal - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ги запрепасти сите: Ибрахимовиќ го објави името на новиот клуб?

Точка - 26.11.2019

Иако многумина очекуваат Златан Ибрахимовиќ да потпише договор со некој голем тим, шведскиот напаѓач објави видео на социјалните мрежи со кои ги зачуди сите фудбалски фанови. Напаѓачот утрово на своите профили на социјалните мрежи објави кратко ...

Стигна одговор од лице задолжено за односи со јавноста на Хамарби: Ибрахимовиќ…

Точка - 26.11.2019

Златан Ибрахимовиќ го разбранува фудбалскиот свет со објавата на социјалните мрежи на која го постави дресот на Хамарби на кое беше неговото име. Многумина тоа го протолкуваа како откривање на новиот клуб на шведскиот голгетер, а брзо стигна ...

Ниту Милан, ниту Болоња: Ибрахимовиќ го избра Хамарби

PressingTV - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ибрахимовиќ го избра Хамарби

Опсервер - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ибрахимовиќ го избра Хамарби (ВИДЕО)

Локално - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ибрахимовиќ го избра Хамарби

Либертас - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Ибрахимовиќ го избра Хамарби

MakPress - 26.11.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм објави видео, на кое е напишано неговото име на дрес на шведскиот клуб Хамарби од Стокхолм. Ова информација е големо изненадување за фудбалската јавност која очекуваше 38-годишниот Швеѓанец кој си ...

Не е само Ибрахимовиќ: Милан во јануари носи и поранешен фудбалер на Јувентус

СуперСпорт - 25.11.2019

Лошиот старт на сезоната од раководството на Милан ќе се обидат да го поправат со ангажман на неколку јануарски засилувања. Нормално, најзвучно име е Златан Ибрахимовиќ кој е и најблиску до премин на „Сан Сиро“ каде треба да биде ударен играч за ...

„Ибрахимовиќ сигурно ќе се врати во Италија...“

Gol.mk - 25.11.2019

Иднината на Златан Ибрахимовиќ останува знак прашалник, а секој ден се појавува нова информација и изјава која шпекулира каде ќе продолжи неговата кариера. Последен кој зборуваше за шведскиот напаѓач е неговиот поранешен соиграч од Манчестер ...