TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украле два тона цигари, пријавиле грабеж

Вест - 19.02.2005

МОНТИРАНО РАЗБОЈНИШТВО ВО СКОПЈЕ Полицијата вчера им поднела кривични пријави на Шенол Р. (31), Елвис С. (26) и на Драгиша Н. (32), сите од Скопје, поради сомневање дека скроиле план и со монтирано разбојништво си присвоиле 1.850 килограми цигари.

Зошто цигарите завршиле кај таткото на Пеце Наумовски?

Дневник - 19.02.2005

ПОЛИЦИЈАТА ГО РАСВЕТЛУВА НАМЕСТЕНИОТ ГРАБЕЖ Тројца заработија кривични пријави од бизнисот со наместениот грабеж на комбито преполно со украдени цигари. Полицијата се уште не знае зошто цигарите завршиле во магацинот на Михајло Наумовски, татко на кошаркарот Пеце Наумовски, ниту каде е еден од ...

Братот на Пеце Наумовски вмешан во кражба на цигари

Време - 19.02.2005

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЛАЖНИ КРАДЦИ Ивица Антевски <> Тројца скопјани вчера биле осомничени од полицијата дека во вторникот пријавиле лажно грабнување комби со околу 1.800 килограми цигари, кои ги скриле во магацин на фирмата на братот на познатиот македонски кошаркар Пеце Наумовски.

Фатени “Фалц" разбојници

Вечер Прес - 19.02.2005

Скопската полиција расветли случај за лажно разбојништво на тон цигари и за тоа поднесе кривични пријави против три лица. За затајување и лажно пријавување разбојништво е осомничен Шенол Р.(31), а за помагање во извршување на делата Елвис С.(29) и Драгиша Н (32) од Скопје.

Тон украдени цигари најдени кај Пеце Наумовски

Дневник - 18.02.2005

ЛАЖИРАНО РАЗБОЈНИШТВО Комби преполно со украдени цигари, вредни 55.000 евра, било пронајдено во магацин на познатиот македонски кошаркар и бизнисмен Петар Наумовски во фабриката "Комуна" во Скопје, дознава "Дневник". Украдените цигари биле сопственост на Енвер Малиќи, сопственик на фирмата "Гемак ...