TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата на Борисов под знак прашање

Вечер Прес - 18.07.2009

Формирањето на новата влада на Бугарија е доведено под знак прашање, откако конзервативната "Сина коалиција" и партијата Ред, ...

Бојко Борисов прифати да биде иден премиер

Утрински - 17.07.2009

СОФИЈА - Бојко Борисов, чија централнодесничарска партија ГЕРБ победи на изборите што се одржаа на 5 јули, вчера се согласи да ...

„Шерифот“ Борисов го чува истокот на ЕУ

Дневник - 17.07.2009

Некои европски дипломати оценија дека Борисов е најдобриот избор за премиер на Бугарија, а еден го нарече шериф и чувар на ...

Борисов доби мандат да формира влада

SETimes - 17.07.2009

СОФИЈА, Бугарија -- Претседателот Георги Парванов во четвртокот (16-ти јули) официјално му додели мандат за формирање влада на ...

Борисов сака сам да формира влада

Вест - 16.07.2009

СОФИЈА, 16 јули (Ројтерс) - Централно-десната партија што победи на изборите на 5 јули во Бугарија сака да формира малцинска ...

Победникот на изборите во Бугарија сака сам да формира влада

Утрински - 16.07.2009

СОФИЈА - Централнодесничарската партија што победи на изборите во Бугарија на 5 јули има цел да формира малцинска влада со ...

Борисов и официјално мандатар за состав на новата бугарска влада

Канал5 - 16.07.2009

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов и официјално е 50 мандатар за состав на новата бугарска влада.

ГЕРБ ќе добие мандат за формирање влада

SETimes - 15.07.2009

СОФИЈА, Бугарија -- Претседателот Георги Парванов в четврток (16-ти јули) ќе й даде на партијата што победи на изборите, ...

Борисов бара замрзнување на енергетските проекти со Русија

Вест - 14.07.2009

Новиот премиер на Бугарија Бојко Борисов, кој оваа недела треба да застане на чело на владата, побара замрзнување на сите ...

Бојко Борисов против гасоводот Јужен тек

Телма - 13.07.2009

Кандидатот за премиер на Бугарија, Бојко Борисов се залага за стопирање на преговорите околу гасоводот Јужен тек, што ...

Комерсант: Борисов се противи на изградбата на Јужен тек

Макфакс - 13.07.2009

Кандидатот за премиер на Бугарија, Бојко Борисов се залага за стопирање на преговорите околу гасоводот Јужен тек, што ...