TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лионел Меси израмни неверојатен рекорд на Герд Милер (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.12.2017

Лионел Меси со вечерашниот погодок на гостувањето кај Вилјареал стигна до 525 гола во дресот на Барселона. Тој се израмни со легендарниот германски голгетер Герд Милер, кој исто така има 525 гола за еден клуб (Баерн Минхен) во петте најсилни лиги во ...

Барселона го победи Вилјареал, Меси се израмни со легендарниот Милер (Видео)

Дерби - 10.12.2017

Фудбалерите на Барселона ги заборавија двете нерешени средби против Валенсија и Селта Виго и вечерва на гостински терен славеа над Вилјареал со 2-0. Каталонците долго време се мачеа да го скршат отпорот на „жолтата подморница“, два пати ја погодуваа ...

ВИДЕО: Меси се израмни со Герд Милер со по 525 гола на врвот на европските топ-голгетери!

Gol.mk - 10.12.2017

Аргентинскиот „волшебник“ Лионел Меси вечерва израмни нестварен рекорд, кој сега го дели со легендарниот германски напаѓач Герд Милер. Со вечерашниот гол на теренот на Виљареал, Меси стигна до 525 гола во дресот на Барселона.

Незаменлив, недопирлив: Меси со гол против Вилјареал допре до бројките на Герд Милер и постави рекорд!

Спортклуб - 10.12.2017

Најдобар начин за да станете неизбришлива легенда во рамките на еден клуб, е да остварите монструозни бројки во тој клуб. Таков е случајот со Лео Меси, легендарниот фудбалер на Барселона, кој вечерва изедначи стар рекорд скоро 40 години, уште од ...

Меси со изјава за синовите: Тиаго е феномен, Матео е злобен

Спортски - 08.12.2017

Лионел Меси неодамна разговараше со новинарите за „ТyC Sports“, a eдна од темите беше и неговото семејство. Новинарите му поставија прашање за неговите синови, а одговорот на Аргентинецот беше навистина интересен. „ Тиаго е феномен.

Виљареал, чувај се: Меси не простува в недела!

Спортклуб - 08.12.2017

Задутре Лионел Меси ќе го одигра 606. натпревар за Барселона и ќе ја бара 300. победа во Ла Лига. Ако продолжи традицијата, тој сигурно ќе му даде гл на Реал, не само затоа што тоа редовно го прави, туку така најавува и статистиката.

Исланѓанец има посебно барање до Меси: Мора да донесе 23 дресови, сите ќе сакаат…

Дерби - 08.12.2017

Во 2018 година се игра Светското првенство во Русија, а во една од групите силите ќе ги одмерат Аргентина, Хрватска, Нигерија и Исланд. Иако до овој настан има уште време (14 јуни до 15 јули) еден исландски фудбалер му испрати порака на Лионел Меси ...

За Меси Русија е последна шанса!

Сител - 07.12.2017

Светското првенство во Русија е последна шанса за оваа аргентинска репрезентација да освои титула, тврди Лионел Меси и дополнува дека доколку не се случи тоа, тогаш сите треба да се повлечат.

Меси: Се повлекуваме од репрезентацијата во случај на неуспех на СП

А1 On - 07.12.2017

Лионел Меси најави негово и на уште неколку други фудбалери повлекување од аргентинската репрезентација во случај на неуспех на Светското првенство во Русија. – Ако одиграме лошо првенство сите треба да се повлечеме.

Лионел Меси изјави дека доколку Аргентина доживее неуспех сите играчи ќе треба да се повлечат од националниот тим

ЗаЗабава - 07.12.2017

Лионел Меси изјави дека доколку репрезентацијата на Аргентина доживее неуспех на Светското првенство во Русија, сите играчи ќе треба да се повлечат од националниот тим. Меси минатата година по поразот на пенали од Чиле во финалето на Копа Америка ...

Според Меси, еден од најдобрите напаѓачи е Гонзало Игуаин!

ЗаЗабава - 07.12.2017

Ѕвездата на Барселона, Меси, постојно врши притисок врз селекторот на аргентинската репрезентација за да го повика во новната репрезентацијата Гонзало ...

„Рибарите“ уште сега се закануваат: Доведете го Меси, не му се плашиме!

Sport 1 - 07.12.2017

Малиот Исланд ќе дебитира на лето на светската фудбалска карта како најмала држава која играла на еден Мундијал, а ждрепката сакаше „рибарите“ на дебити да ја добијат Аргентина, двојниот светски првак предводен од суперѕвездата Лионел Меси.

Гудмундсон: Довете ми го тој Меси

Спортклуб - 07.12.2017

Исланд по првпат ќе игра на едно Светско првенство, а во Русија во групната фаза за противници ќе ги има селекциите на Аргентина, Хрватска и Нигерија. Иако ждрепката не помина нималку добро за „рибарите“, но веќе во редовите на исландската ...

Меси шокира: Ја напуштам репрезентацијата ако…

Спортски - 07.12.2017

Аргентинската ѕвезда Лионел Меси на јавноста во оваа држава и порача во кој случај би ја напуштил репрезентацијата. Најдобриот фудбалер на Барселона изјави дека доколку репрезентацијата на Аргентина доживее неуспех на Светското првенство во Русија ...

Што ќе кажат Икарди и Дибала? Меси јавно посочи кој напаѓач го сака во репрезентацијата!

Спортски - 07.12.2017

Тешко дека селекторот Сампаоли може да му се спротистави на Меси, кој денес јавно му порача кој напаѓач „мора“ да биде повикан на Светското првенство. Аргентина после турбулентните квалификации не е меѓу главните фаворити на Мундијалот, но Меси ...

Меси: Се повлекуваме од репрезентацијата во случај на неуспех на СП

+инфо - 07.12.2017

Меси и другите играчи од репрезентацијата следната година во Русија ќе се обидат да направи чекор напред во однос на последниот Мундијал. Лионел Меси најави негово и на уште неколку други фудбалери повлекување од аргентинската репрезентација во ...

Меси му нареди на Сампаоли: Игуаин мора да игра на СП во Русија!

Sport 1 - 07.12.2017

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси има главен збор не само во Барселона, туку и во Аргентина, а во пресрет на Светското првенство во Русија на лето му порача на селекорот Хорхе Сампаоли дека во тимот мора да најде место за една ѕвезда – ...

Меси дециден во пресрет на Мундијалот: Ќе се повлечам од репрезентацијата…

Спортклуб - 07.12.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона Лионел Меси изјави дека доколку репрезентацијата на Аргентина доживее неуспех на Светското првенство во Русија, сите играчи ќе треба да се повлечат од националниот тим.

Меси: Русија е последна шанса да освоиме нешто

Макфакс - 07.12.2017

Светското првенство во Русија е последна шанса за оваа аргентинска репрезентација да освои титула, тврди Лионел Меси и дополнува дека доколку не се случи тоа, тогаш сите треба да се повлечат.

Меси со интересна изјава за своите два сина: Тиаго е феномен, но Матео e…

Дерби - 07.12.2017

Лионел Меси во ексклузивното интервју за аргентинската телевизија „Тик Спортс“ најде време да говори за својот професионален, но и за својот приватен живот, а со оглед на тоа што навистина добро стои со сите новинари од овој медиум, ѕвездата на ...

Меси е „шефот“ во Аргентина – Игуаин мора да игра на СП!

Екипа - 07.12.2017

Светското првенство во Русија следната година, за Лионел Меси најверојатно ќе биде и последна шанса да ја освои шампионската титула со Аргентина и да ги замолкне сите кои тврдат дека не е најдобриот фудбалер на сите времиња бидејќи никогаш не станал ...

Роналдо: Меси? Се надевам дека битката и натаму ќе продолжи

Gol.mk - 07.12.2017

Најдобриот фудбалер за изминатата година, Кристијано Роналдо на свечената церемонија во Париз ја прими петтата „Златна топка“ и го израмни рекордот на Лионел Меси. ronaldo-zlatna-topka.jpg Португалецот се искачи на врвот на фудбалскиот свет во 2008, ...

Меси: Русија е мојата последна шанса за светска титула

Шеталиште - 07.12.2017

Светското првенство во Русија е последна шанса за оваа аргентинска репрезентација да освои титула, тврди Лионел Меси и дополнува дека доколку не се случи тоа, тогаш сите треба да се повлечат.

Меси: Се повлекуваме од репрезентацијата во случај на неуспех на СП

Sport M - 07.12.2017

Лионел Меси најави негово и на уште неколку други фудбалери повлекување од аргентинската репрезентација во случај на неуспех на Светското првенство во Русија. Тој минатата година по поразот на пенали во финалето на Копа Америка од Чиле решил да се ...

Меси: Русија е последна шанса да освоиме нешто

Точка - 07.12.2017

Светското првенство во Русија е последна шанса за оваа аргентинска репрезентација да освои титула, тврди Лионел Меси и дополнува дека доколку не се случи тоа, тогаш сите треба да се повлечат.

Меси: Се повлекуваме од репрезентацијата во случај на неуспех на СП

Курир - 07.12.2017

Лионел Меси најави негово и на уште неколку други фудбалери повлекување од аргентинската репрезентација во случај на неуспех на Светското првенство во Русија. – Ако одиграме лошо првенство сите треба да се повлечеме.

Меси: Русија е последна шанса да освоиме нешто

Вечер - 07.12.2017

Светското првенство во Русија е последна шанса за оваа аргентинска репрезентација да освои титула, тврди Лионел Меси и дополнува дека доколку не се случи тоа, тогаш сите треба да се повлечат.

Меси: Игуаин е еден од најдобрите напаѓачи на светот

Точка - 07.12.2017

Ѕвездата на Барселона врши притисок врз селекторот на аргентинската репрезентација за да го повика во репрезентацијата Гонзало Игуаин. „Што се однесува до мене, Игуаин е еден од најдобрите напаѓачи на светот.

Меси критичен кон Аргентина пред Мундијалот во Русија

Стандард - 07.12.2017

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси смета дека тимот треба да ја подобри својата игра, за да има реална шанса да го освои Светското првенство во Русија следната година. Меси и неговите соиграчи ќе ја стартуваат кампањата против Исланд на 16 јуни, а ...

Сити нема доволно пари за Меси?!

Сител - 06.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Можете да ја скршите статуата на Меси, но топката не му ја земате (ФОТО)

Sport 1 - 06.12.2017

Статуата на Лионел Меси вчера беше вандализирана, односно искршена во Буенос Аирес, Аргентина. Ова е втор ваков случај со тоа што сега споменикот беше комплетно скршен. Како и да е, можеби статуата е скршена, но топката и натаму му е залепена за ...

Жесус го бркаше Меси по теренот, па му измисли нов прекар со кој стана апсолутен хит во Шпанија (Видео)

Дерби - 06.12.2017

Барселона професионално си ја одработи својата задача и со сигурни 2:0 го победи Спортинг Лисабон на вчерашниот меч во Лигата на шампионите, а наспроти случувањата за време на мечот, на медиумите во фокусот им се најде и една ситуација по крајот на ...

Видео: Тренерот на Спортинг го насмеа целиот свет, погледнете како му дофрлуваше на Меси

Спортски - 06.12.2017

Барселона во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите на свој терен го совлада Спортинг со 2:0 и така како прволасирана се пласираше во нокаут фазата. Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде малку го одмараше Лео Меси кој во игра ...

ВИДЕО: Стратегот на Спортинг го насмеа цел свет – вака довикуваше по Меси

Спортклуб - 06.12.2017

Барселона вчера со победата над Спортигн Лисабон го обезбеди првото место во групата од Лигата на шампионите. Тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде повторно го штедеше Лионел Меси кој во игра влезе при водство на Барселона од 1-0, во 61. минута.

Меси објасни зошто „Златната топка“ веќе не му е приоритет

Дерби - 06.12.2017

Лионел Меси вели дека индивидуалните награди веќе не му се важни и повеќе би сакал да освојува медали со Барселона или Аргентина. Меси во 2015 година стана првиот играч во историјата со пет „златни топки“, но сега вели дека престижната награда веќе ...

Меси ова лето одбил астрономска сума од Сити

Шеталиште - 06.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Жесус го бркаше Меси по теренот, па му измисли нов прекар со кој стана апсолутен хит во Шпанија

Точка - 06.12.2017

Барселона професионално си ја одработи својата задача и со сигурни 2:0 го победи Спортинг Лисабон на вчерашниот меч во Лигата на шампионите, а наспроти случувањата за време на мечот, на медиумите во фокусот им се најде и една ситуација по крајот на ...

Кристијано Јуниор до Меси: Ти благодарам идолу мој!

Поглед - 06.12.2017

Кристијано Роналдо сигурно се гордее со својот син и со фудбалскиот талент што го покажува уште во рани години, меѓутоа знаејќи го неговиот егоцентризам и ривалството со Лионел Меси, сигурно не му паднало убаво кога ја видел објавата на својот син ...

Сега или никогаш: Шеикот на Сити со вистинско богатство го примамувал Меси!

МКД - 05.12.2017

Сопственикот на Манчестер Сити, Шеикот Мансур летоска сакал да ја искористи неизвесноста околу новиот договор на Лео Меси, па на Аргентинецот му пондил бонус од 100 милиони евра и годишна плата од 50 милиони евра Изминатово лето настана голема ...

Синот на Роналдо дебитираше на социјалните мрежи и испрати порака до Меси: Ти благодарам мој идолу (ФОТО)

МКД - 05.12.2017

Кристијано јуниор отвори профил на Инстаграм и веднаш привлече големо внимание откако лутиот ривал на неговиот татко, Лео Меси го опиша како свој идол Синот на Роналдо имаше деби на социјалните мрежи, Кристијано јуниор отвори профил на Инстаграм.

Меси одбил неверојатна понуда од Манчестер сити

ТВ21 - 05.12.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси одолеал на понудата од сопственикот на Манчестер сити која изнесувала бонус од 100 милиони евра при трансферот и годишна плата од 50 милиони евра, објавија шпанските медиуми.

Меси одбил богата понуда од Сити

А1 On - 05.12.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси одолеал на понудата од сопственикот на Манчестер Сити која изнесувала бонус од 100 милиони евра при трансферот и годишна плата од 50 милиони евра, објавија шпанските медиуми.

Откриено: Меси летово одбил АСТРОНОМСКА понуда од Сити

Таратур - 05.12.2017

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси ова лето одбил астрономска понуда од Манчестер Сити, открива еминентниот весник „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер Сити му понудил на Меси бонус од 100 милиони евра само за потпис на договорот и годишна ...

На Каталонците им се заканува дебакл: Барса во тешка финансиска криза поради договорот на Меси

Таратур - 05.12.2017

„Мундо Депортиво“, весник близок до каталонскиот клуб денес ги откри деталите и бонусите од неодамна обновениот договор на Лео Меси. Според овој извор, најдобриот фудбалер на Барселона годишно ќе заработува 35 милиони евра, нето плата, а со бонуси ...

Кристијано Јуниор јавно кажа: Меси ми е идол! (ФОТО)

Sport 1 - 05.12.2017

Кристијано Роналдо сигурно се гордее со својот син и со фудбалскиот талент што го покажува уште во рани години, меѓутоа знаејќи го неговиот егоцентризам и ривалството со Лионел Меси, сигурно не му паднало убаво кога ја видел објавата на својот син ...

Лудата понуда на Манчестер Сити за Меси, Аргентинецот одбил богатство од Шеикот!

24Фудбал - 05.12.2017

Според пишувањата на Марка, „Граѓаните“ се обиделе да го ангажираат Лео Меси со огромно богатство, Шеикот Мансур лично ја доставил понудата до Аргентинецот Изминатово лето настана голема конфузија околу иднината на Лео Меси откако Барселона на ...

Меси одбил богата понуда од Сити

+инфо - 05.12.2017

Меси за помала годишна плата (40 милиони евра) одлучил да остане во Барселона и да го потпише новиот договор. Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси одолеал на понудата од сопственикот на Манчестер Сити која изнесувала бонус од 100 милиони ...

Откриено: Меси летово одбил АСТРОНОМСКА понуда од Сити

Спортски - 05.12.2017

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси ова лето одбил астрономска понуда од Манчестер Сити, открива еминентниот весник „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер Сити му понудил на Меси бонус од 100 милиони евра само за потпис на договорот и годишна ...

Синот на Роналдо отвори профил на Инстаграм и му посвети пост на својот „идол“ Меси (ФОТО)

24Фудбал - 05.12.2017

Кристијано јуниор дебитираше на социјалните мрежи и веќе со својот втор пост му оддаде големо признание на Лео Меси, кој е најголемиот ривал на неговиот татко Синот на Кристијано Роналдо отвори профил на Инстаграм и веднаш го привлече вниманието.

(ФОТО) Цел свет го обожава татко му, а Роналдо Жуниор има друг идол – Лионел Меси

Спортклуб - 05.12.2017

Кристијано Роналдо пред неколку години призна дека неговиот син Жуниор секогаш со задоволство ги гледа натпреварите на Лионел Меси. Но, малиот Португалец отиде дотаму што на својот профил на Инстаграм постави фотографија од поздравувањето на Меси ...

На Каталонците им се заканува дебакл: Барса во тешка финансиска криза поради договорот на Меси

Спортски - 05.12.2017

„Мундо Депортиво“, весник близок до каталонскиот клуб денес ги откри деталите и бонусите од неодамна обновениот договор на Лео Меси. Според овој извор, најдобриот фудбалер на Барселона годишно ќе заработува 35 милиони евра, нето плата, а со бонуси ...

Фото: Пресметано – Еве колкава сума заработува Меси за само еден час!

Спортски - 05.12.2017

Ѕвездата на Барселона неодамна стави потпис на нов договор со Барселона, а потоа во јавноста се појавија и деталите од неговиот договор. Сега беше пресметано колку Аргентинецот ќе заработува за еден час, колку неделно ,а колку годишно.

Меси летово ги одбил милионите на Манчестер сити

Макфакс - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Синот на Роналдо потврди – Негов идол е Меси!

Спортски - 05.12.2017

Иако тоа беше јасно сега стигна и потврда. Синот на фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо потврди дека негов идол е големиот ривал на неговиот татко, Лионел Меси. Роналдо Јуниор тргна по стапките на својот татко, а Португалецот често пати знае да се ...

Меси за еден час ќе заработи исто колку и просечен Македонец за - една година (ФОТО)

Sport 1 - 05.12.2017

Аргентинецот Лео Меси минатиот месец потпиша нов договор со Барселона, а деновиве на виделина излегоа детали околу парите кои тој ќе ги заработува, а кои се – боли глава. Оддолжувањето на продолжувањето на соработката се должи на политичката криза ...

Меси одбил астрономска понуда од Манчестер Сити

Кајгана - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона одбил астрономска понуда од Манчестер Сити, откриваат новинарите на шпанскиот лист „Марка“. Според пишувањето на реномираниот мадридски магазин, Аргентинецот од граѓаните одбил 100 милиони евра бонус за ...

Меси добива 95.000 евра дневно, бонусот за лојалност е 100 милиони евра

Екипа - 05.12.2017

Раководството на Барселона ризикува многу на финансиски план со новиот договор на Лионел Меси, но тие направија буквално се за Аргентинецот да остане на „Камп Ноу“ до крајот на неговата кариера.

Меси летово ги одбил милионите на Манчестер сити

Sport M - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Меси летово ги одбил милионите на Манчестер сити

Точка - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Меси одби милиони

Локално - 05.12.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси одолеал на понудата од сопственикот на Манчестер Сити која изнесувала бонус од 100 милиони евра при трансферот и годишна плата од 50 милиони евра, објавија шпанските медиуми.

Меси летово ги одбил милионите на Манчестер сити

Орбис - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Меси летово ги одбил милионите на Манчестер сити

Вечер - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Меси одбил 150 милиони евра од Манчестер Сити

Стандард - 05.12.2017

Ѕвездата на барселона, Лионел Меси, минатото лето одбил понуда од 150 милиони евра од Манчестер Сити. Според информациите на „Марка“, шеикот Мансур бил подготвен да ја активира ослободувачката клаузула од 300 милиони евра, која беше запишана во ...

Меси летово ги одбил милионите на Манчестер сити

Sky - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Меси летово ги одбил милионите на Манчестер сити

Канал 77 - 05.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Барселона, одбил астрономска понуда од Манчестер сити, откриваат новинарите на „Марка“. Според мадридскиот весник, Манчестер сити му понудил на Аргентинецот бонус 100 милиони евра само за потпис на договорот и ...

Ужасна слика: Ги пресекле нозете на статуата „Меси“ во Буенос Аирес! (ФОТО)

Sport 1 - 04.12.2017

Аргентинските медиуми пријавија нов акт на вандализам врз статуата на Меси во Буенос Аирес. Засега непознати сторители ја вандализирале статуата на Меси, која се наоѓа на „Шеталиштето на славните“.

(ФОТО) Вандали повторно ја уништија статуата на Меси во Буенос Аирес

Спортклуб - 04.12.2017

Статуата на Лионел Меси во Буенос Аирес повторно беше цел на вандалски напад. Непознати сторители ги скршиле нозете од статуата и таа се најде на подот. Денеска треба да биде однесена во Дирекцијата за споменици за да се санира и врати на старото ...

Меси и Агуеро дадоа лудо ветување ако станат светски прваци со Аргентина

Gol.mk - 04.12.2017

Лионел Меси, најдобриот фудбалер на Аргентина, даде лудо ветување непосредно пред Светското првенство (СП) кое ќе се игра во Русија. Еден од најдобрите светски фудбалери ги има сите одличја на клупски и индивидуален план, но му недостасува трофеј со ...

Повторно осквернавена статуата на Меси

Спортски - 04.12.2017

Статуата на аргентинскиот фудбалер Лионел Меси е осквернавена по втор пат во Буенос Аирес, а инцидентот се случи во неделата кога непознати вандали „телото го одвоиле од стапалото“. Ѕвездата на Барселона доби статуа во главниот град на Аргентина во ...

Повторно осквернавена статуата на Меси

Таратур - 04.12.2017

Статуата на аргентинскиот фудбалер Лионел Меси е осквернавена по втор пат во Буенос Аирес, а инцидентот се случи во неделата кога непознати вандали „телото го одвоиле од стапалото“. Ѕвездата на Барселона доби статуа во главниот град на Аргентина во ...

На Меси му ја скршија ногата во Аргентина

SportMedia - 04.12.2017

Статуата на капитенот на аргентинската репрезентација, Лионел Меси, која е поставена во Буенос Ајрес, по втор пат е оштетена. Непознат сторител ја искршил, успевајќи да му ја „скрши ногата“.

Вандалите повторно ја урнаа статуата на Меси во Буенос Аирес

+инфо - 04.12.2017

Статуата на Меси беше урната во јануари, неколку месеци откако беше ставен на плоштадот „Пасео де ла Глорија“ во редот со аргентинските легенди. Статуата на најдобриот фудбалер на Барселона и аргентински капитен, Лионел Меси, е срушена во Буенос ...

Статуата на Меси вандализирана по втор пат

Кајгана - 04.12.2017

Статуата на аргентинскиот фудбалер Лионел Меси во Буенос Аирес беше осквернавена по втор пат годинава, а инцидентот се случил вчера, кога непознати вандали „ја пресекле статуата кај глуждовите“.

Статуата на Меси во Буенос Аирес повторно уништена

Екипа - 04.12.2017

Скулптурата на Лионел Меси која стои во Буенос Аирес е повторно нападната и уништена. Полицијата известува дека се работи за вандализам извршен од непозната група на луѓе, а статуата е најдена на падната земја со пресечени нозе.

Вандалите повторно ја урнаа статуата на Меси во Буенос Аирес

ТВ21 - 04.12.2017

Статуата на најдобриот фудбалер на Барселона и аргентински капитен, Лионел Меси, е срушена во Буенос Аирес по вторпат оваа година. Претходно, статуата на Меси беше урната во јануари, само неколку месеци откако беше ставен на плоштадот „Пасео де ла ...

Статуата на Меси во Буенос Аирес повторно уништена (ФОТО)

24Фудбал - 04.12.2017

Не баш сите имаат симпатии кон капитенот на аргентинската репрезентација. Првата ѕвезда на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси има доста фанови во својата родна земја, но не баш сите го сакаат еден од најдобрите фудбалери на светот.

Како Меси годинава ги фрлаше противниците на земја

Оff.net - 04.12.2017

Просто уживање е да се гледа Аргентинецот кога ќе тргне во налет кон противничкиот гол. Никој не знае кај ќе тргне па оттука и Меси е најтежок за ...