TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца келнери од бифето во МВР заразени со Ковид -19, служеле во кабинетите на Петровска и Тасевски

Фокус - 14.06.2020

Двајца келнери кои работат во бифето на МВР се заразени од Ковид 19. Според информациите на Телма ги опслужувале канцелариите на четврти кат каде се наоѓа кабинетот на заменик министерката во техничката влада Славјанка Петровска, директорот на БЈБ ...

Две лица од бифето во главната зграда во МВР заразени со коронавирус, му носеле кафе и на Чулев

Сакам да кажам - 14.06.2020

Двајца вработени во бифето во министерската зграда во МВР, во која има околу 200 вработени, се позитивни на коронавирус, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Овие лица влегувале во сите канцеларии каде требало да носат кафе, сок, вода, а го служеле и министерот ...

СДК.МК: Вработени во бифето на МВР заразени со коронавирус

ТВ21 - 14.06.2020

Двајца вработени во бифето во министерската зграда во МВР, во која има околу 200 вработени, се позитивни на коронавирус, дознава СДК.МК. Тие пишуваат дека овие лица одат во сите канцеларии каде би требало да однесат кафе, сок или вода, а го служеле ...

Двајца келнери во бифе во МВР заразени, служеле во кабинетите на заменик министерката и директорот на БЈБ

Телма - 14.06.2020

Двајца келнери кои работат во бифето на МВР се заразени од Ковид 19. Според информациите на Телма ги опслужувале канцелариите на четврти кат каде се наоѓа кабинетот на заменик министерката во техничката влада Славјанка Петровска,директорот на БЈБ ...

Филипче и епидемиолозите се запознаени со коронавирусот во зградата на МВР и дејствуваат, заразените келнери не го ...

Сакам да кажам - 14.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека не бил во контакт со двајцата келнери од бифето во министерската зграда во МВР, зашто за кабинетот на министерот има друго бифе. Практично, во централната зграда има две бифиња, едно за кабинетот и ...

Чулев не одговори, а Петровска тврди дека носела маска при контактот со заболените вработени во бифето

А1 On - 14.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, не одговори конкретно дали имал контакт со заразените вработени во бифето на Министерството за внатрешни работи. Тој за „А1он“ посочи дека е побарано од министерот Венко Филипче најитно да се ...

Двајца келнери во бифето на МВР заразени од ковид-19, носеле кафе и кај Петровска и кај Тасевски

+инфо - 14.06.2020

Тие ги опслужувале канцелариите на четврти кат каде се наоѓа кабинетот на заменик министерката во техничката влада, Славјанка Петровска, директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски и дел од советниците на министерот Наќе Чулев.

Двајца келнери од бифето на МВР позитивни на ковид-19, послужувани биле Петровска и Тасевски

МКД - 14.06.2020

Утрово е потврдено дека двајца келнери вработени во бифето во МВР се заразени од коронавирусот. Овие двајца келнери деновиве ги послужувале дополнителната министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска и директорот на Јавна безбедност Сашо ...

Вработени во бифето на МВР кои служеле пијалоци на вработените заразени со коронавирус

А1 On - 14.06.2020

Двајца вработени во бифето во Министерството за внатрешни работи се позитивни на коронавирусот, дознава „А1он“. Тие последен пат на работа биле во петокот. Станува збор за лица кои правеле кафиња и служеле пијалаци на дел од вработените во зградата.

Двајца келнери од бифето во МВР заразени со Ковид-19

Слободен Печат - 14.06.2020

Од страна на стручните служби во МВР е остварен контакт со епидемиолози и во тек е преземање на понатамошни мерки. Двајца келнери кои работат во бифето на МВР се заразени од Ковид 19. Тие ги опслужувале канцелариите на четврти кат каде се наоѓа ...

Двајца келнери во бифе во МВР заразени, служеле во кабинетите на заменик министерката и директорот на БЈБ

Press24 - 14.06.2020

Двајца келнери кои работат во бифето на МВР се заразени од Ковид 19. Како што јавуваат повеќе медиуми, тие ги опслужувале канцелариите на заменик-министерката Славјанка Петровска, директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски и дел од ...

Вработени во бифето на МВР заразени со коронавирус

ММС - 14.06.2020

Двајца вработени во бифето на Министерството за внатрешни работи, кои послужувале пијалоци се позитивни на коронавирус, дознава „А1он“. Како што пишува „А1он“, а според кажувања на вработени во МВР, вработените во бифето последен пат биле на работа ...

Вработени во бифето на МВР заразени со коронавирус

Локално - 14.06.2020

Двајца келнери вработени во бифето во МВР се заразени од коронавирусот , а деновиве ги послужувале дополнителната министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска и директорот на Јавна безбедност Сашо Тасевски.

Покрај советникот уште двајца од бифето кои му носеле кафе на Чулев заразени со корона

Либертас - 14.06.2020

Двајца вработени во бифето во министерската зграда во МВР, во која има околу 200 вработени, се позитивни на коронавирус, пренесува СДК. Овие лица влегувале во сите канцеларии каде требало да носат кафе, сок, вода, а го служеле и министерот Наќе ...

Келнери од бифето на МВР позитивни на ковид-19

Вечер Прес - 14.06.2020

Утрово е потврдено дека двајца келнери вработени во бифето во МВР се заразени од коронавирусот. Овие двајца келнери, пренесува мкд.мк деновиве ги послужувале дополнителната министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска и директорот на Јавна ...

Двајца келнери во бифето на МВР позитивни на Ковид-19, го послужувале поголемиот дел од тамошниот кадар

Точка - 14.06.2020

Двајца келнери кои работат во бифето на МВР се заразени од Ковид 19. Според информациите на „Телма“ ги опслужувале канцелариите на четврти кат каде се наоѓа кабинетот на заменик министерката во техничката влада Славјанка Петровска, директорот на БЈБ ...

Две лица од бифето во главната зграда во МВР заразени со коронавирус, му носеле кафе и на Чулев

iPortal - 14.06.2020

Двајца вработени во бифето во министерската зграда во МВР, во која има околу 200 вработени, се позитивни на коронавирус, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Овие лица влегувале во сите канцеларии каде требало да носат кафе, сок, вода, а го служеле и министерот ...

Келнери од бифето во МВР кои служеле во кабинетите на заменик министерката и директорот на БЈБ позитивни на ...

24Инфо - 14.06.2020

Двајца келнери кои работат во бифето на МВР се заразени од Ковид 19. Според информациите кои ги објави ТВ Телма, тие ги опслужувале канцелариите на четврти кат каде се наоѓа кабинетот на заменик министерката во техничката влада Славјанка Петровска и ...

Двајца келнери од бифето на МВР позитивни на ковид-19

Н.Македонија - 14.06.2020

Двајца келнери вработени во бифето во МВР се заразени од коронавирусот. Двајцата келнери деновиве ги послужувале дополнителната министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска и директорот на Јавна безбедност Сашо Тасевски.

Двајца вработени во бифето во МВР, позитивни на коронавирусот

Скопје1 - 14.06.2020

Двајца вработени во бифето во Министерството за внатрешни работи се позитивни на коронавирусот, дознава „А1он“. Тие последен пат на работа биле во петокот, велат вработени во МВР. Станува збор за лица кои правеле кафиња и служеле пијалаци на дел од ...

Чулев: Нови лажни вести против мене, за сопругата на Чавков е постапено согласно извештај од внатрешна контрола

MakPress - 14.06.2020

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период, реагира Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи на својот ...

Демант на министерот Чулев на соопштението на СДСМ за унапредување на сопругата на Чавков

Канал5 - 13.06.2020

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период, ги демантира министерот Чулев наводите на СДСМ.

Чулев призна дека ја унапредил сопругата на Чавков, но тоа било затоа што претходно била незаконски деградирана

Фокус - 13.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потврди дека е унапредена сопругата на еден од неговите претходници во МВР- Митко Чавков, кој сега издржува затворска казна за случувањата во парламентот на 27 април 2017 година, кога тој беше директор на ...

СДСМ: Чулев повторно се става над законот, спротивно на систематизацијата ја унапредил сопругата на Чавков

Канал5 - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот, се наведува во соопштението на СДСМ.

СДСМ: Чулев незаконски ја унапредил сопругата на Чавков

Фокус - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот, се вели во соопштението на СДСМ. Според нив техничкиот министер од редовите на опозицијата, без распишан ...

Чулев ја унапредил сопругата на Чавков, за да ги исправи „неправдите од минатото“

360 степени - 13.06.2020

Според министерот за внатрешни работи, Јасмина Чавкова била незаконски деградирана и најавувала тужба, наспроти тврдењата на СДСМ дека е незаконско нејзиното унапредување за неколку скалила Според министерот за внатрешни работи, Јасмина Чавкова била ...

Чулев: Унапредувањето на Јасмина Чавкова е исправување на неправда од минатото

Макфакс - 13.06.2020

Техничкиот мнистер за внатрешни работи Наќе Чулев реагира на обвинувањата од СДСМ дека незаконски ја унапредил сопругата на Митко Чавков, објаснувајќи дека станува збор за исправање на неправди од минатото.

Чулев: Лажна е веста за сопругата на Чавков

МКД - 13.06.2020

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период, реагира министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на обвинувањата ...

Демант на министерот Чулев на соопштението на СДСМ за унапредување на сопругата на Чавков

Сител - 13.06.2020

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период. Можеби исправањето на неправдите од минатото на некого му пречи, но ...

СДСМ: Чулев над законот, ја унапредил сопругата на Чавков спротивно на систематизацијата

МКД - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот. Чулев, без распишан интерен оглас во Mинистерството за внатрешни работи, ја унапредил ...

Чулев: Унапредувањето на сопругата на Чавков е исправење на неправда што ја направи Спасовски

А1 On - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, по четири часа, наместо одговори за унапредувањето на Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, на „Фејсбук“ напиша демант на текстот на „А1он“ во ...

Чулев демантира: Чавкова е распоредена согласно законските прописи и тоа е исправање на неправдите од минатото

+инфо - 13.06.2020

Можеби исправањето на неправдите од минатото на некого му пречи, но јас и понатаму ќе бидам на страна на вработените и ќе постапувам исклучиво во согласност со законите - вели Чулев. Ја информирам јавноста дека конкретното распоредување е направено ...

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

А1 On - 13.06.2020

Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, дознава „А1он“.

СДСМ за унапредувањето на Чавкова: Чулев не може да се одвои од режимската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот. Чулев, без распишан интерен оглас во министерството за внатрешни работи, ја унапредил ...

Чулев: Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ

Курир - 13.06.2020

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период, реагира Наќе Чулев, министер за внатрешни работи.

СДСМ: Чулев сака да го врати ВМРО-МВРО, незаконски ја унапредил сопругата на Чавков

Макфакс - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот, велат во реакција од СДСМ. Како што посочуваат од владејачката партија, техничкиот министер од реедовите ...

Чулев: Спасовски незаконски ја деградирал Чавкова, ја исправив неправдата

24Инфо - 13.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев ја демантира веста дека незаконски ја унапредил сопругата на поранешниот министер, Митко Чавков и оти станува збор за уште една лажна вест креирана од СДСМ.

Демант на министерот Чулев на соопштението на СДСМ за унапредување на сопругата на Чавков

Опсервер - 13.06.2020

Скопје, 13 јуни 2020 Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период.

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Frontline - 13.06.2020

Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, дознава „А1он“ .

СДСМ: Чулев повторно се става над законот, спротивно на систематизацијата ја унапредил сопругата на Чавков

24Инфо - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот. Чулев, без распишан интерен оглас во министерството за внатрешни работи, ја унапредил ...

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Локално - 13.06.2020

Сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков – Јасмина е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, пренесе „А1 он“ .

Преглед на вести во 18 часот: Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР, ВМРО ...

Frontline - 13.06.2020

ЧУЛЕВ без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР. СДСМ со реакција на изнесените ставови на Иванка Василевска од ВМРО-ДПМНЕ. СПАСОВСКИ и Сугарески: Градежна офанзива е одговор на руинираната инфраструктура што ја ...

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила во МВР

24Инфо - 13.06.2020

Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, дознава „А1он “.

СДСМ: Чулев сака да го врати ВМРО-МВРО, незаконски ја унапредил сопругата на Чавков

Точка - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот, велат во реакција од СДСМ. Како што посочуваат од владејачката партија, техничкиот министер од редовите ...

СДСМ: Чулев повторно се става над законот, спротивно на систематизацијата ја унапредил сопругата на Чавков

iPortal - 13.06.2020

„Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот. Чулев, без распишан интерен оглас во министерството за внатрешни работи, ја унапредил ...

Чулев призна за унапредувањето на сопругата на Чавков, но „исправал неправди“

Локално - 13.06.2020

„Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период. Можеби исправањето на неправдите од минатото на некого му пречи, ...

Чулев вели дека унапредувањето на сопругата на Чавков е „исправање неправди од минатото“

Либертас - 13.06.2020

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период. Можеби исправањето на неправдите од минатото на некого му пречи, но ...

СДСМ: Чулев повторно се става над законот, спротивно на систематизацијата ја унапредил сопругата на Чавков

Либертас - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев, повторно се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот. Чулев, без распишан интерен оглас во министерството за внатрешни работи, ја унапредил ...

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

CivilMedia - 13.06.2020

Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, дознава „А1он“ .

Чулев изјави: Унапредувањето на сопругата на Чавков е „исправање неправди од минатото“

Поглед - 13.06.2020

Уште една лага, односно лажна вест креирана од страна на структурите на СДСМ. Но и случај кој уште еднаш го потврдува незаконското работење на Оливер Спасовски во изминатиот период. Можеби исправањето на неправдите од минатото на некого му пречи, но ...

A1on.mk: Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Centar - 13.06.2020

Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, објави „А1он“ .

Чулев призна дека ја унапредил сопругата на Чавков, но тоа било затоа што претходно била незаконски деградирана

Мак. Весник - 13.06.2020

Чулев реагираше на фејсбук, откако СДСМ преку соопштение го обвини дека „се става над законот, во обид за партизација на институциите и враќање на режимот“. Тој тврди дека СДСМ креира лажни вести, со што, како што вели, се потврдува незаконското ...

Чулев со демант кој потврдува дека Чавкова е унапредена без оглас, на повисока позиција од дозволеното

Скопје1 - 13.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, наместо демант до медиумите испрати текст кој потврдува дека Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока ...

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Мак. Весник - 13.06.2020

Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, дознава „А1он“ .

Чулев со унапредување за сопругата на Чавков, без оглас за три скалила повисоко работно место

Скопје1 - 13.06.2020

Јасмина Чавкова, сопругата на ексдиректорот на БЈБ и осуден за „27 април“, Митко Чавков, е унапредена во МВР за три скалила повисока позиција од страна на техничкиот министер, Наќе Чулев, дознава „А1он“.

Чулев: Непродолжувањето на вонредната состојба е според политичко влијание, а не според стручно мислење

ТВ21 - 12.06.2020

По повод одлуката на Стево Пендаровски да не ја продолжи вонредната состојба во државата, се огласи и министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кој што истакна дека поради тоа што претседателот не се консултирал со најважните институции, отвора ...

Чулев реагира зошто Пендаровски не се консултирал со него за вонредната состојба

Фокус - 12.06.2020

Mинистерот за внатрешни работи Наќе Чулев реагира зошто претседателот Стево Пендаровски пред да одлучи дека нема да прогласи нова вонредна состојба не се консултирал и со него, како што се консултирал во Венко Филипче, бидејќи тој раководи со МВР ...

Што не го сменат Наќе Чулев ако е одговорен за неказнувањето, праша Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев

Сакам да кажам - 12.06.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во онлајн интервју синоќа на ТВ 24 праша зошто техничката влада не го смени министерот за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Наќе Чулев ако е одговорен за неказнувањето на прекршителите на мерките за ...

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

Канал5 - 12.06.2020

„Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е донесена повеќе врз основа на политичко влијание“.

Николовски: Брзо ќе го смениме Чулев, но и други министри

Фокус - 12.06.2020

Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри, најави генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, откако Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ праша зошто власта не го смени министерот за внатрешни работи Чулев ако, како што рече, ...

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

А1 On - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на стручно мислење поради тоа ...

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

Сител - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на стручно мислење поради тоа ...

Чулев: Апелирам политиката да ја тргнеме на страна и да се издигнеме над партиските интереси

Слободен Печат - 12.06.2020

Министерот Наќе Чулев се огласи по денешната прес конференција на претседателот Пендаровски . Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја погледнав во целост и во неколку точки ќе го сублимирам моjот став по истата: Прво, носењето ...

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

МКД - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на стручно мислење поради тоа ...

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

Кајгана - 12.06.2020

Скопје, 12 јуни 2020 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на ...

Чулев: Носењето нови одлуки мора да биде во интерес на здравјето на граѓаните

Нетпрес - 12.06.2020

❗ Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја погледнав во целост и во неколку точки ќе го сублимирам моjот став по истата: ✅ Прво, носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните ...

Чулев: Носењето нови одлуки мора да биде во интерес на здравјето на граѓаните

Курир - 12.06.2020

❗ Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја погледнав во целост и во неколку точки ќе го сублимирам моjот став по истата: ✅ Прво, носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните ...

Чулев реагира зошто Пендаровски не се консултирал и со него за вонредната состојба

360 степени - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, реагира зошто претседателот Стево Пендаровски пред да одлучи дека нема да прогласи нова вонредна состојба не се консултирал и со него, како што се консултирал во Венко Филипче, бидејќи тој раководи со МВР ...

Чулев против предлогот на владата да продолжат изборните активности

Алфа - 12.06.2020

ОБСЕ и ОДИХР се клучниот партнер на полицијата во спроведување на фер и демократски избори, па поради тоа, треба доволно време истите протоколи да се имлементираат вели министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Николовски: Mестата кои Чулевци и некои други ќе ги испразнат, ќе ги пополниме со чесни луѓе, домаќини

Слободен Печат - 12.06.2020

Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри, најави генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, откако Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ праша зошто власта не го смени министерот за внатрешни работи Чулев ако, како што рече, ...

Чулев: Одлуката на Пендаровски за вонредната состојба е политичка

Макфакс - 12.06.2020

Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е донесена повеќе врз основа на политичко влијание, а многу помалку врз основа на стручното ...

Чулев: Носењето нови одлуки мора да биде во интерес на здравјето на граѓаните

Press24 - 12.06.2020

По денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски на фејсбук се огласи и техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев кој вели дека носењето на одлуки тераба да биде во интерест на здравјето на граѓаните.

Чулев: Одлуката на Пендаровски да не прогласи вонредна состојба е политичка

+инфо - 12.06.2020

еговата позиција, не дозволува одлуките кои се носат да бидат донесени без консултација со сите релеватни фактори, а уште помалку доколку во прашање е здравјето на граѓаните Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се ...

Николовски: За брзо време ќе го смениме Чулев, но и други министри

Локално - 12.06.2020

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на својот Фејсбук профил најави дека ќе се смени за брзо време Наќе Чулев, но дека ќе се сменат и други министри. „Ќе си имаме фер и безбедни избори, без нарушување на здравствените мерки.

Чулев: Oдлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора ...

Опсервер - 12.06.2020

❗ Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја погледнав во целост и во неколку точки ќе го сублимирам моjот став по истата: ✅ Прво, носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните ...

Николовски: Ќе се смени за брзо Чулев, ќе си имаме фер и безбедни избори, доаѓаат убави времиња

Frontline - 12.06.2020

Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз, Љупчо Николовски со оптимистички пост на Фејбук ги најави промените кои престојат, откако генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев со провокативна изјава која се рашири низ медиумите праша ...

ЧУЛЕВ: Пендаровски донесе одлука под политичко влијание, индиректните обвинувања кон мене се паушални!

Денешен - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на стручно мислење поради тоа ...

Чулев: Одлуката на Пендровски е политичка, не се консултирал со институциите

Centar - 12.06.2020

Фејсбук статус на Наќе Чулев, технички министер за внатрешни работи: ❗ Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја погледнав во целост и во неколку точки ќе го сублимирам моjот став по истата: ✅ Прво, носењето на одлуката за ...

Чулев: Одлуката на Пендаровски за вонредната состојба е политичка

Точка - 12.06.2020

Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е донесена повеќе врз основа на политичко влијание, а многу помалку врз основа на стручното ...

Чулев на фејсбук: Одлуката на Пендаровски да нема нова вонредна состојба е политичка

Либертас - 12.06.2020

Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е донесена повеќе врз основа на политичко влијание, а многу помалку врз основа на стручното ...

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

Опсервер - 12.06.2020

Скопје, 12 јуни 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на ...

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

Скопје инфо - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на стручно мислење поради тоа ...

Чулев: Денешната одлука на Пендаровски отвора сомнеж дека е донесена од политичко влијание

Локално - 12.06.2020

По денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски на фејсбук се огласи и техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев кој вели дека носењето на одлуки тераба да биде во интерест на здравјето на граѓаните.

Чулев: Носењето нови одлуки мора да биде во интерес на здравјето на граѓаните

Република - 12.06.2020

Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е донесена повеќе врз основа на политичко влијание, а многу помалку врз основа на стручното ...

Николовски: Местата кои Чулевци и некои други ќе ги испразнат, ќе ги пополниме со чесни луѓе, домаќини

iPortal - 12.06.2020

Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри! Ќе си имаме фер и безбедни избори, без нарушување на здравствените мерки. И ќе се вратиме конечно во колосек. – порача денес генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски.

Чулев: Се идентификуваат и се бараат купувачите од продавницата во Чаир

Фактор - 12.06.2020

Наќе Чулев, техничкиот министер за внатрешни работи, како гостин во денешната утринска програма на ТВ Алфа рече дека се идентификуваат граѓаните кои купуваа во фамозната продавница во Чаир за време на 80-ласовниот карантин во Скопје, а кои беа ...

Љупчо Николовски најави убави времиња: Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри!

Centar - 12.06.2020

Фејсбук статус на Љупчо Николовски: Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри! Ќе си имаме фер и безбедни избори, без нарушување на здравствените мерки. И ќе се вратиме конечно во колосек.

Николовски до Јанушев: Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, неговото место ќе го пополни чесен човек

Поглед - 12.06.2020

Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри! Ќе си имаме фер и безбедни избори, без нарушување на здравствените мерки. И ќе се вратиме конечно во колосек. А местата кои Чулевци и некои други ќе ги испразнат, ќе ги пополниме со ...

Чулев: Одлуката на Пендровски е политичка, не се консултирал со институциите

24Инфо - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на Фејсбук ја коментираше прес конференцијата на Претседателот Стево Пендаровски и неговата одлука да не ја продолжи вонредната состојба. -Прво, носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба ...

Николовски: Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри

Локално - 12.06.2020

„Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри!“, реагира генсекот на СДСМ, Љупчо Николовски на пресот на Игор Јанушев. „Ќе си имаме фер и безбедни избори, без нарушување на здравствените мерки. И ќе се вратиме конечно во колосек.

Николовски му порача на Јанушев: Чулев ќе го смениме, ќе ставиме чесни луѓе, домаќини!

Бриф - 12.06.2020

Ќе се смени за брзо Наќе Чулев, но ќе се сменат и други министри! Ќе си имаме фер и безбедни избори, без нарушување на здравствените мерки. И ќе се вратиме конечно во колосек. А местата кои Чулевци и некои други ќе ги испразнат, ќе ги пополниме со ...

Чулев: Одлуката на Пендаровски за вонредната состојба е политичка

Н.Македонија - 12.06.2020

Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е донесена повеќе врз основа на политичко влијание, а многу помалку врз основа на стручното ...

Чулев: Одлуката на Пендаровски без консултација со најважните институции, е донесена на политичка основа

Скопје1 - 12.06.2020

Денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски ја погледнав во целост и во неколку точки ќе го сублимирам моjот став по истата, напиша на својот ФБ министерот за здравство наќе Чулев.

Чулев: Власта води политичка хајка против мене во пресрет на парламентарните избори

MakPress - 12.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Чулев: Пендаровски не побара став од МВР во врска со вонредната состојба, се сомневам дека донесе одлука под политичко ...

MakPress - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание отколку на стручно мислење поради тоа ...

Чулев: Одлуката на Пендаровски да не прогласи вонредна состојба е политичка

Мак. Весник - 12.06.2020

Носењето на одлуката за непродолжување на вонредна состојба без да се консултираат најважните институции во државата отвора кај мене сомнеж дека одлуката е донесена повеќе врз основа на политичко влијание, а многу помалку врз основа на стручното ...

Чулев: Одлуката за непродолжување на вонредната состојба е донесена под политичко влијание!

Магазин - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се огласи по повод денешната прес конференцијата на Претседателот Пендаровски каде ја извести јавноста дека нема да се продолжи вонредната состојба и во неколку точки го сублимираше својот став по истата: ...

Чулев апелира Пендаровски да се издигне над партиските интереси на СДСМ

Expres - 12.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев открива дека при носење одлука за непродолжување на вонредна состојба претседателот Пендаровски го консултирал само министерот за здравство а не и него како прв човек на македонската полиција.

Чулев: Обвинувањата кон мене се политички, бидејќи доаѓаат избори

Фокус - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Заев: Има грешки Чулев, јас побарав оставка да поднесе!

ТВ21 - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 посочи дека побарал министерот за внатрешни работи Наќе Чулев да побара оставка поради тоа што има грешки во борбата со пандемијата со коронавирусот.

Чулев го впери прстот кон директорот на БЈБ – кој направи притисок Димитриевски кривично да биде гонет?

ТВ21 - 11.06.2020

Кривична пријава против градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски како последица на политичките притисоци од БЈБ во МВР тврди техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев. Според тоа што го тврди Чулев, сите материјали од Здравствениот ...

Чулев: Ако одлуките не се носат со политички консензус ни се заканува и политичка криза

Press24 - 11.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за Сител рече дека вчера не гласал за Уредбата со законска сила за дополнување на Уредбата за прашања поврзани со изборниот процес бидејќи, како што рече, целосно го дерогира Изборниот законик.

Чулев: Сите одлуки треба да се носат пред сè консензуално, во спротивно економско- здравствена криза, може да прерасне ...

Слободен Печат - 11.06.2020

Вчера на владината седница гласав против Уредбата за ажурирање на Избирачкиот список, принципиелно гласав против Уредбата, бидејќи таа е дополнување на претходната, рече техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во интервју за Сител ...

Чулев: Обвинувањата спрема мене се политички, бидејќи доаѓаат избори

Нетпрес - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

Кајгана - 11.06.2020

– Сите одлуки и уредби донесени од Владата, без разлика што јас некогаш имав различно мислење и укажував на одредени потешкотии во имплементација на одредени одлуки на самиот терен, во Министерството за внатрешни работи, преку Бирото за јавна ...

Чулев: Полицијата не може да биде присутна на секое сокаче и пред секој маркет

МКД - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од ковид-19 во државата, ги смета како политички ...

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

Курир - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

ММС - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Чулев: Обвинувањата од Владата за зголемениот број новозаразени се политички

Слободен Печат - 11.06.2020

Тој нагласи дека Министерството за внатрешни работи постапува за случаите каде беше прекршен полицискиот час. Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека ...

Чулев: Полицијата не може да биде на секое сокаче, обвинувањата од Владата се политички пред изборите

+инфо - 11.06.2020

Во тек се и контроли на постапување на полицијата во сите сектори за внатрешни работи. Со оглед на огромниот обем на работни активности и задачи, и огромниот број на припадници на вработени во МВР, грешки и пропусти се можни, и јас не велам дека не ...

Министерот Наќе Чулев гостин во утринската програма на ТВ Алфа во петок

Алфа - 11.06.2020

Постојат ли паралелни структури во МВР? Постои си селективен пристап во казнувањето за непочитување на мерките? Што правеше тој лично за време на катантинскиот викенд? Ова се само дел од темите на кои ќе разговараме со техничкиот Министер за ...

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

Либертас - 11.06.2020

– Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како ...

Заев: Има грешки Чулев, јас побарав оставка да поднесе!

24Инфо - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 посочи дека побарал министерот за внатрешни работи Наќе Чулев да побара оставка поради тоа што има грешки во борбата со пандемијата со коронавирусот.

Чулев за литиите и прекршувањата на полицискиот час: Грешки се направени и во мое име се извинувам

Локално - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, во интервју за Сител телевизија изјави дека сите одлуки и уредби кои биле донесени од Владата, без разлика на нивното различно мислење со нив, тој максимално ги имплементирал како МВР, во ...

Чулев: Обвинувањата на Владата кон мене се политички мотивирани

Република - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Заев за Чулев: Имаше многу грешки, побарав да си поднесе оставка

Локално - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев за емисијата „Клик плус“ изјави дека техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев имал многу грешки. „Тие беа толку големи што јас побарав тој да си поднесе оставка.

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

24Инфо - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Преглед на вести во 18 часот: Над 20 заразени од семејни собири, кој советник на Чулев е позитивен на Ковид-19 и други ...

Frontline - 11.06.2020

ССНМ ја поздрави одлуката на Владата да го прифати барањето за субвенционирање на придонесите за социјално и пензиско осигурување за вработените во медиумите. ФИЛИПЧЕ : Жалам што дополнителната заменик-министерка не го потпишува заемот , осум пати ...

ВИДЕО: Чулев не се откажува од отсјајот во видеото на Мицкоски од теретаната

Либертас - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, во интервју за Канал 5 уште еднаш потврди дека тоа што го видел на снимката од теретаната на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е отсјај, а не се ...

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

Вечер Прес - 11.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во државата, ги смета како политички ...

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

Опсервер - 11.06.2020

Скопје, 11 јуни 2020 () – Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозарзени од КОВИД-19 во ...

ЧУЛЕВ: Го запознав Амбасадорот Жбогар за зголемениот број случаи на криумчарење мигранти и илегална миграција во ...

Магазин - 11.06.2020

Вчера министерот Наќе Чулев оствари работна средба со Амбасадорот на ЕУ Н.Е. Самуел Жбогар, на која разговараа за предизвиците со кои се соочува Министерството за внатрешни работи во своето работење.

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

Алсат-М - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник на Чулев е позитивен на корона вирус

Фокус - 10.06.2020

Советник во кабинетот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19, информираат од МВР. Оттаму посочија дека советникот на се инфицирал додека бил на работното место.

Чулев: Советник се заразил во домашни услови, а до сега не сум побарал да ми го „дадат“ медија центарот на Владата за ...

Канал5 - 10.06.2020

Меѓу новозаразените еден е и советник на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.Не правел пресови во Влада зашто не го поканиле, но исто така не ни побарал да му дозволат прес во медија центарот За ова, како и за обвинувањата дека и тој има ...

Чулев за полицајците кои стоеја пред продавница која работеше во полициски час: Полицајците се уморни, работат без ...

Фокус - 10.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 прашан зошто полицајците не реагираа за продавницата која работеше за време на полициски час, а стоеја пред истата, рече дека тие ќе бидат казнети, но ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

Канал5 - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на коронавирус

ТВ21 - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Еден од советниците на Наќе Чулев е ковид позитивен

Телма - 10.06.2020

Еден од советниците на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е ковид позитивен. Станува збор за Мухамед Исмаили за кого МВР вели дека не се инфицирал на работно место. Последната средба на Чулев и Исмаили се случила на 24 мај.

Чулев на работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи

Канал5 - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работен состанок со началниците на секторите за внатрешни работи. Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имале важна улога во справување со пандемијата ...

Советник на Чулев позитивен на ковид-19, никој од Кабинетот не е во изолација

360 степени - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил објави дека советник од неговиот кабинет е позитивен на ковид- 19. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Чулев оствари работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи

Курир - 10.06.2020

Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во справување со пандемијата од Covid 19, и тие покажаа исклучително високо ниво на одговорност и професионалност.

Чулев за полицајците кои стоеја пред продавница која работеше во полициски час: Полицајците се уморни, работат без ...

Скопје24 - 10.06.2020

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 прашан зошто полицајците не реагираа за продавницата која работеше за време на полициски час, а стоеја пред истата, рече дека тие ќе бидат казнети, но ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

ММС - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник од кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

Нетпрес - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник од кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

Курир - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник во кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

Р.С.Европа - 10.06.2020

Мухамет Исмаили, советник во кабинетот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19, потврди МВР, но со напомена дека Исмаили не се инфицирал додека извршувал работни задачи.

Чулев на средба со полициски началници: И натаму инсистирам полицајците да ја добијат наградата

Макфакс - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев имаше работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи. На состанокот, Чулев нагласи дека полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имале важна улога во ...

Чулев: Убеден сум и понатаму ќе инсиситирам полицајците да ја добијат наградата која ја заслужуваат

Press24 - 10.06.2020

Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во справување со пандемијата од Covid 19, и тие покажаа исклучително високо ниво на одговорност и професионалност.

Чулев на состанок со началниците на СВР-и: Професионално и одговорно при извршување на работните задачи

Нетпрес - 10.06.2020

Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во справување со пандемијата од Ковид-19, и тие покажаа исклучително високо ниво на одговорност и професионалност.

Чулев: Убеден сум и понатаму ќе инсиситирам полицајците да ја добијат наградата која ја заслужуваат

А1 On - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев имаше работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи. На состанокот, Чулев нагласи дека полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имале важна улога во ...

Советник на министерот Чулев е позитивен на ковид-19

+инфо - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека еден советник од неговиот кабинет е позитивен на ковид-19. „Ја информирам јавноста дека еден советник од мојот кабинет е позитивен на ковид-19.

Советник на министерот Чулев е позитивен на ковид-19

МКД - 10.06.2020

Мухамет Исмаили, советник во кабинетот на министерот за внатрешни работи е позитивен на ковид-19. Од МВР информираат дека советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Чулев: Советник од мојот Кабинет е позитивен на COVID-19

Кајгана - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека еден советник од неговиот Кабинет е позитивен на COVID-19. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното ...

Советник од кабинетот на Наќе Чулев е заразен со коронавирус

Press24 - 10.06.2020

Ја информирам јавноста дека еден советник од мојот кабинет е позитивен на Ковид-19, напиша министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, на својот Фејсбук профил. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на ...

Советник на Наќе Чулев позитивен на ковид-19

Слободен Печат - 10.06.2020

Од МВР велат дека Мухамет Исмаили не се инфицирал додека извршувал работни ...

Еден од советниците на Наќе Чулев е ковид позитивен

Нова ТВ - 10.06.2020

Еден од советниците на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е ковид позитивен. Станува збор за Мухамед Исмаили за кого МВР вели дека не се инфицирал на работно место. Последната средба на Чулев и Исмаили се случила на 24 мај.

Советник на Чулев заразен со коронавирус

А1 On - 10.06.2020

На советник од Кабинетот на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, му е дијагностицирано дека е заболен од коронавирус. Тој тестот го направил пред четири дена. Од МВР велат дека советникот не се инфицирал додека извршувал работни ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

Сител - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник од кабинетот на Чулев заразен со коронавирус

Макфакс - 10.06.2020

Советник од кабинетот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19. Како што информираше Чулев, советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи. Советникот последен пат бил на работа на 2 јуни, а тестот го ...

Чулев оствари работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи

Република - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи. Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во справување со пандемијата од ...

Чулев на работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи

Скопје инфо - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работен состанок со началниците на секторите за внатрешни работи. Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имале важна улога во справување со пандемијата ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

Бриф - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

Опсервер - 10.06.2020

Скопје, 10 јуни 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на ковид-19

Република - 10.06.2020

Советник од кабинетот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19. Како што информираше Чулев, советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи. Советникот последен пат бил на работа на 2 јуни, а тестот го ...

Советник од кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

Тера - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев соопшти дека еден советник од неговиот кабинет е позитивен на Ковид 19. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

Вечер Прес - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник од кабинетот на министерот Наќе Чулев позитивен на корона вирусот

еМагазин - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Ковид-19. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Еден од советниците на Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19

Точка - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека еден советник од неговиот Кабинет е позитивен на Ковид-19. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

CivilMedia - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денеска информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на КОВИД-19. Чулев соопшти дека советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното ...

Советник на Наќе Чулев заразен со коронавирус

Centar - 10.06.2020

Еден од советниците на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е ковид позитивен. Станува збор за Мухамед Исмаили за кого МВР вели дека не се инфицирал на работно место. Последната средба на Чулев и Исмаили се случила на 24 мај.

Без да се запази дистанца, министерот Чулев оддржа работен состанок со началниците

Centar - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес оствари работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи а протоколите за дистанца не се запазени. Денес беше објавено дека еден советник на министерот Чулев е заразен од ...

Советник на Чулев e заразен со коронавирус

Пулс24 - 10.06.2020

Чулев информираше дека негов советник е позитивен на КОРОНАВИРУСОТ. Според него советникот не се инфицирал на работа. На работа лицето последен пат било на втори јуни. Тестот му е направен на 6 јуни. Со министерот последен пат се виделе на 24 мај.

Советник на Чулев е позитивен на Ковид - 19

Фактор - 10.06.2020

Mинистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска соопшти дека негов советник е позитивен на Ковид -19. Од МВР информираат дека советникот не се заразил додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

КОХА: Чулев не го кани на состанок единствениот Албанец – началник на СВР

Либертас - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска го заобиколи и не го викна на состанок единствениот началник на секторот за внатрешни работи на целата територија на Македонија кој е етнички Албанец, објави весникот КОХА , пренесува Либертас.

Чулев на денешниот состанок не го поканил единствениот началник Албанец

Локално - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, на денешниот состанок за состојбата во врска со безбедноста во време на пандемија, не го поканил единствениот началник на секторот за внатрешни работи на целата територија на Македонија кој е етнички ...

Советник од кабинетот на Чулев e позитивен на Ковид-19

Граѓански збор - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник од кабинетот на Чулев е позитивен на Ковид-19

iPortal - 10.06.2020

Ја информирам јавноста дека еден советник од мојот кабинет е позитивен на Covid 19, соопшти министерот за внатрешни работи Наќе Чулев. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Чулев за случајот „Теретана“: Го видов отсјајот на ракавиците, истото го пишуваше во извештајот на Внатрешната контрола

Локално - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев за вестите на Канал 5 ТВ, за случајот „Теретана“, изјави дека ја видел снимката и го видел отсјајот на ракавиците. „Ја видов снимката тоа е точно, но истото го пишуваше и во извештајот на Внатрешната ...

Чулев: Против полицајците кои не реагираа на отворената продавница во полициски час се покренати дисциплински постапки

Локално - 10.06.2020

На прашањето зошто полицајците не реагирале за отворената продавница која работеше за време на полицискиот час во изминатиот викенд во една скопска населба, техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев изјави дека се покренати дисциплински ...

Еден од советниците на Чулев позитивен на коронавирусот

Локално - 10.06.2020

Ја информирам јавноста дека еден советник од мојот кабинет е позитивен на Ковид-19, напиша министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, на својот Фејсбук профил. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на ...

Советник на Чулев позитивен на Ковид-19

24Инфо - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека еден советник од неговиот Кабинет е позитивен на Ковид 19. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното ...

ЧУЛЕВ: Советник од мојот кабинет, кој е тестиран на 6 јуни, е позитивен на Ковид-19

Денешен - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Чулев на состанок со началниците, инсистира полицајците да бидат наградени

24Инфо - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес оствари работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи. -Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во справување со пандемијата од ...

Чулев: Советник од мојот Кабинет е позитивен на COVID-19

Скопје инфо - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека еден советник од неговиот Кабинет е позитивен на COVID-19. „Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното ...

Чулев на работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи

Опсервер - 10.06.2020

Скопје, 10 јуни 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работен состанок со началниците на секторите за внатрешни работи. Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имале важна улога во ...

Ковид 19 и во кабинетот на техничкиот министер Чулев

Либертас - 10.06.2020

Советник на техничкиот министер Наќе Чулев е позитивен на вирусот Ковид ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

Бизнис Вести - 10.06.2020

Скопје, 10 јуни 2020 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно ...

Чулев инсистира полицајците да бидат наградени

Н.Македонија - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев имаше работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи. На состанокот, Чулев нагласи дека полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имале важна улога во ...

Советник од кабинетот на министерот Чулев позитивен на КОВИД-19

MakPress - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. -Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Советник на министерот Чулев позитивен на корона

Expres - 10.06.2020

Мухамет Исмаили, советник во кабинетот на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев е позитивен на ковид-19. „Имаили последен пат бил на работа на 2 јуни, а тестот го направил на 6 јуни кога е потврдено дека е позитивен“ информиаа од МВР.

Советник од кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

Магазин - 10.06.2020

Денеска на својот официјален Фејсбук профил министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ја информираше јавноста дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. Тој информира дека последната негова средба со ова лице била на 24 минатиот ...

Чулев не бил во контакт подолго време со советникот позитивен на КОВИД 19

AKO - 10.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, информираше дека еден советник од неговиот кабинет е позитивен на Covid 19. ,, Советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, односно додека бил на работното место.

Чулев на координација со полициските началници: Неселективно да се постапува во борбата против коронавирусот

MakPress - 10.06.2020

Работен состанок со началниците на секторите за внатрешни работи од цела Македонија оствари денеска Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев. - Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во ...

Советник од кабинетот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19

Скопје1 - 10.06.2020

Советник од кабинетот на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19. Како што информираше Чулев, советникот не се инфицирал додека извршувал работни задачи, објави Макфакс.

Советник од кабинетот на Чулев позитивен на Ковид-19

365 - 10.06.2020

Советник од кабинетот на Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19, информираше министерот за внатрешни работи. Тој потенцира дека советникот не се заразил додека извршувал работни задачи, односно не се заразил на работното место.

Владата бега од вонредна состојба заради Заевите избори, префрлајќи ја топката кај министерот Чулев?

Курир - 09.06.2020

Владата на техничкиот премиер Спасовски и покрај секојдневно енормниот број заразени од КВИД-19 бега од нова вонредна состојба. Целта е јасна и видлива, толкуваат познавачите за Курир, Владата станува исполнувач и директен учесник во реализација на ...

Партиите продолжуваат со меѓусебни обвинувања за бројот на новозаболени

Макфакс - 09.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ преку соопштенија меѓусебно продолжуваат да се обвинуваат за состојбата со ковид-19 и бројот на новозаболени во државата. Додека власта бара вина кај министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Партиите продолжуваат со меѓусебни обвинувања за бројот на новозаболени

MTM - 09.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ преку соопштенија меѓусебно продолжуваат да се обвинуваат за состојбата со ковид-19 и бројот на новозаболени во државата. Додека власта бара вина кај министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Партиите продолжуваат со меѓусебни обвинувања за бројот на новозаболени

Н.Македонија - 09.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ преку соопштенија меѓусебно продолжуваат да се обвинуваат за состојбата со ковид-19 и бројот на новозаболени во државата. Додека власта бара вина кај министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

ТВ21 - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

Канал5 - 08.06.2020

Дозвола за работење на колонијалите даваат локалните Кризни штабови, но тие дозволи не се за продавање директно туку за продавање со достава до домовите. Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на ...

Чулев: Ќе има дисциплинска постапка за вчерашното однесување полицајците во Чаир

Канал5 - 08.06.2020

Ќе се утврдува евентуална одговорност кај полицајците, кои вчера рамнодушно ги посматраа случувањата во скопски Чаир, каде освен раздвиженост, работеше и локална продавница.. Продавницата во Чаир.

Дисциплински постапки за полицајците кои во Чаир дозволиле луѓе да си пазаруваат во продавница

А1 On - 08.06.2020

По тридневниот карантин во Скопје, Министерството за внатрешни работи ќе поведе дисциплински постапки за полицајците кои не ги казниле лицата во Чаир кои пазарувале во продавница. Неколку медиуми вчера јавија дека и покрај карантинот и забраната за ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

Сител - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Дисциплинска за полицајците кои во Чаир дозволиле луѓе да си пазаруваат

Слободен Печат - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска најави дека ќе се преземат мерки за полицајците. Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на ...

Дисциплинска за полицајците кои не интервенираа за пазарувањето на чаирчани во полициски час

+инфо - 08.06.2020

Прашан дали МВР утврдило за која цел портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски ја користел дозволата за движење за време на полициски час, Чулев информира дека тој располага со валидна дозвола за движење и оти не е регистрирано дека се однесувал ...

Чулев: Дисциплински постапки за полицајците кои во Чаир дозволиле луѓе да си пазаруваат во продавница

Press24 - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во Чаир

Кајгана - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Дисциплинска за полицајците кои не интервенираа за пазарувањето во Чаир во полициски час

Нетпрес - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Чулев: Дисциплинска за полицајци кои не постапувале во полициски час во Чаир

Нова ТВ - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска најави дисциплинска постапка против полициски службеници за утврдување на нивна евентуална одговорност за непостапување за време на полициски час во скопски Чаир.

Чулев: Дисциплински постапки ќе бидат поведени за полицајците што дозволиле во Чаир луѓе да си пазаруваат во продавница

Макфакс - 08.06.2020

По тридневниот карантин во Скопје, Министерството за внатрешни работи ќе поведе дисциплински постапки за полицајците кои не ги казниле лицата во Чаир кои пазарувале во продавница. Неколку медиуми вчера јавија дека и покрај карантинот и забраната за ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Чулев

Курир - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев со почеток во 12:30 часот ќе одржи прес-конференција. Истата може во живо да ја следите на видеото во ...

Чулев најави дисциплински постапки за полицајците во Чаир кои не реагираат додека луѓе пазарат во полициски час

МКД - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес на прес-конференција најави дека ќе има дисциплински постапки за полицајците од контролниот пункт во Чаир кои Телма ги забележа како пропуштаат граѓани да купуваат во локална продавница за време на ...

Чулев: Ќе има дисциплински постапки за полицајците кај продавницата во Чаир

Фактор - 08.06.2020

Наќе Чулев, министерот за внатрешпни работи, на денешната прес-конференција рече дека ќе има дисциплински постапки за полицајците од контролниот пункт во Чаир кои телевизиската камера на Телма ги забележа како ладнокрвно пропуштаат граѓани да ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

4NEWS - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во Чаир

еМагазин - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

Опсервер - 08.06.2020

Скопје, 8 јуни 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе ...

Чулев му одговори на ЦИВИЛ на прашањата за случајот со Диме Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ и за својот советник Андоновски

CivilMedia - 08.06.2020

Во пресрет на денешната прес конференција на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, од Редакцијата ЦИВИЛ Медиа беа поставени неколку прашања. Во овој прилог, ги објавуваме прашањата од Редакцијата и одговорите на министерот.

Дисциплински постапки за полицајците кои во Чаир дозволиле пазарување за време на полициски час

Точка - 08.06.2020

По тридневниот карантин во Скопје, Министерството за внатрешни работи ќе поведе дисциплински постапки за полицајците кои не ги казниле лицата во Чаир кои пазарувале во продавница за време на полициски час.

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

24Инфо - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Чулев: Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

Либертас - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Затоа што Телма ги снимала, Чулев ќе ги казни?! Или?!

Бриф - 08.06.2020

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, на денешната прес-конференција рече дека ќе има дисциплински постапки за полицајците од контролниот пункт во Чаир кои телевизиската камера на Телма ги забележа како ладнокрвно пропуштаат граѓани да ...

Дисциплинска постапка за полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во Чаир

Република - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

iPortal - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Чулев: Дисциплински постапки ќе бидат покренати за полицајците кои дозволиле во Чаир луѓе да си пазаруваат во ...

MTM - 08.06.2020

По тридневниот карантин во Скопје, Министерството за внатрешни работи ќе поведе дисциплински постапки за полицајците кои не ги казниле лицата во Чаир кои пазарувале во продавница. Неколку медиуми вчера јавија дека и покрај карантинот и забраната за ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

Скопје инфо - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...

Прес-конференција на министерот Чулев (во живо)

Опсервер - 08.06.2020

Скопје, 8 јуни 2020 () – Прес-конференција на министерот за внатрешни работи Наќе ...

Дисциплински постапки за полицајците што дозволиле во Чаир луѓе да пазаруваат

Н.Македонија - 08.06.2020

По тридневниот карантин во Скопје, Министерството за внатрешни работи ќе поведе дисциплински постапки за полицајците кои не ги казниле лицата во Чаир кои пазарувале во продавница. Неколку медиуми вчера јавија дека и покрај карантинот и забраната за ...

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во скопски Чаир

MakPress - 08.06.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евентуална ...