TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ниту на селските гробишта „нема место“ за убиецот Богдановиќ

Локално - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча потпишуваат петиција со која се бара убиецот Љубиша Богдановиќ да не биде погребан на селските гробишта.

Не сакаат да го погребаат масовниот убиец од Србија на гробиштата – ќе биде кремиран

МК News - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча потпишуваат петиција со која се бара убиецот Љубиша Богдановиќ да не биде погребан на селските гробишта.

Петиција во Велика Иванча: Убиецот да не се погребува на селските гробишта

Сител - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча во Србија, каде пред неколку денови Љубиша Богдановиќ изврши масакр и усмрти 13 лица, потпишуваат петиција тој да не биде погребан во селото, пренесе српски „Блиц“.

Петиција во Иванча: Масовниот убиец да не биде погребан на селските гробишта

Бриф - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча од вчера започнале со собирање потписи и бараат масовниот убиец, Љубиша Богдановиќ, да не почива на селските гробишта.

Петиција во Велика Иванча: Љубиша да не се погребува во селото

Курир - 14.04.2013

Жителите на селото Велика Иванча, каде се случи досега најголемиот масакр на Балканот, од вчера потпишуваат петиција со барање убиецот Љубиша Боградовиќ да не биде погребан на селските гробишта.

Отворена петиција во Велика Иванча: Убиецот Љубиша да не се погребува во селото!

БезПардон - 14.04.2013

Жителите на селото Велика Иванча, каде се случи досега најголемиот масакр на Балканот, од вчера потпишуваат петиција со барање убиецот Љубиша Богдановиќ да не биде погребан на селските гробишта.

Жителите на Велика Иванча не сакаат таму да се погреба убиецот

Република - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча во Србија, каде пред неколку денови Љубиша Богдановиќ изврши масакр и усмрти 13 лица, потпишуваат петиција тој да не биде погребан во селото, пренесе српски Блиц Во нашиот ...

Петиција во Велика Иванча: Убиецот да не се погребува во селото

Press24 - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча во Србија, каде пред неколку денови Љубиша Богдановиќ изврши масакр и усмрти 13 лица, потпишуваат петиција тој да не биде погребан во селото, пренесе српски Блиц -Во нашиот ...

Петиција во Велика Иванча: Убиецот да не се погребува на селските гробишта

Нетпрес - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча во Србија, каде пред неколку денови Љубиша Богдановиќ изврши масакр и усмрти 13 лица, потпишуваат петиција тој да не биде погребан во селото, пренесе српски „Блиц“.

Петиција во Велика Иванча: Убиецот да не се погребува во селото

Maxim - 14.04.2013

Жителите на Велика Иванча во Србија, каде пред неколку денови Љубиша Богдановиќ изврши масакр и усмрти 13 лица, потпишуваат петиција тој да не биде погребан во селото, пренесе српски Блиц Во нашиот ...

Сопругата на убиецот од Голема Иванча: Беше во паника и страв од сиромаштија

Кајгана - 13.04.2013

Сопругата на извршителот на масовното убиство во Голема Иванча, Србија, кој уби 13 лица и себе, извршила краток разговор со полицијата, но се уште не може да се разоткрие мотивот за злосторот.

Синот Бранко – причина за масакрот во Велика Иванча

Сител - 13.04.2013

Никогаш нема да се дознае дали незадоволството од Бранко, било причина таткото Љубиша да го направи најмонструозното злосторство во Србија.

Јаворка уште не знае дека нејзиниот сопруг убил 13 луѓе

Вечер - 14.04.2013

Убиени беа 13 луѓе. Масакрот се случи на 09.04.2013 (9+4=13). Телата на жртвите од Судска медицина биле земени во 13 часот, а погребот беше во петокот исто така во 13 часот.

Сопругата на српскиот масовен убиец: Живееше во страв од сиромаштија

Точка - 13.04.2013

Полицијата разговарала со Јаворка Богдановиќ, но таа не открила кој би можел да е мотивот за тешкото злосторство на нејзиниот сопруг Љубиша, кој уби 13 лица, а потоа пукаше во неа и во себе.

Сведочење на сопругата на убиецот од Иванча: Љубиша беше мирен и никогаш не пиеше алкохол

Бриф - 13.04.2013

Сопругата на убиецот од Иванча, Јаворка Богдановиќ се опоравува. Во изјавата на полицијата за Љубиша рекла дека тој никогаш не испил ниту една таблета, ниту пак чашка ракија.

Телото на убиецот од Иванча ќе биде кремирано

Бриф - 13.04.2013

Жителите на селото Голема Иванча се обидуваат да пронајдат мир по масакрот на Љубиша Богдановиќ. Секој плаче за своите. Роднините на жртвите ги оплакуваат најмилите.

Девојката поради која се случи масакрот во Србија се појави на погребот!

Press24 - 13.04.2013

Девојката поради која Љубиша Богдановиќ од Велика Иванча во Србија изврши масакр во кој усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно дете, реши да се појави на погребот на жртвите Како што пренесува , К.Д.

Сопругата на српскиот масовен убиец: Живееше во страв од сиромаштија

Нетпрес - 13.04.2013

Полицијата разговарала со Јаворка Богдановиќ, но таа не открила кој би можел да е мотивот за тешкото злосторство на нејзиниот сопруг Љубиша, кој уби 13 лица, а потоа пукаше во неа и во себе.

Српскиот масовен убиец живеел во постојан страв од сиромаштија

Република - 13.04.2013

Љубиша Богдановиќ, српскиот масовен убиец кој уби 13 лица живеел во постојан стран од сиромаштија и затоа постојано ги терал жена си и синот да работат.

Сопругата на убиецот од Голема Иванча: Беше во паника и страв од сиромаштија

Хајд Парк - 13.04.2013

Прочитано: 58 пати Сопругата на извршителот на масовното убиство во Голема Иванча, Србија кој уби 13 лица и себе, обавила краток разговор со полицијата но се уште не може да се разоткрие мотивот за ...

Сопругата на масовниот убиец не знае дека тој убил 13 лица

Курир - 13.04.2013

Полицијата разговарала со Јаворка Богдановиќ, но таа не открила кој би можел да е мотивот за тешкото злосторство на нејзиниот сопруг Љубиша, кој уби 13 лица, а потоа пукаше во неа и во себе.

Сопругата на убиецот од Велика Иванча не знае дека тој убил 13 лица

Sky - 13.04.2013

Со Јаворка Богдановиќ, сопруга на убиецот од Велика Иванча кој уби 13 лица, а потоа пукаше во неа и во себе, завчера, разговарала српската полиција, но таа не открила кој би можел да е мотивот за ...

Сопругата на убиецот од Голема Иванча: Беше во паника и страв од сиромаштија

Макфакс - 13.04.2013

Сопругата на извршителот на масовното убиство во Голема Иванча, Србија кој уби 13 лица и себе, обавила краток разговор со полицијата но се уште ен може да се разоткрие мотивот за злосторот.

Девојката поради која се случи бруталното убиство во Србија се појави на погребот!

Maxim - 13.04.2013

Девојката поради која Љубиша Богдановиќ од Велика Иванча во Србија изврши масакр во кој усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно дете, реши да се појави на погребот на жртвите Како што пренесува , К.Д.

Денеска ќе бидат погребани 13 жртви од Велика Иванча

24 Вести - 12.04.2013

На селските гробишта во Велика Иванча денеска попладне ќе бидат погребани 13-те жртви кои ладнокрвно беа убиени од страна на нивниот роднина Љубиша Богдановиќ.

Погребани жртвите на масакрот во Велика Иванча

24 Вести - 12.04.2013

Трагично загинатите членови на петте семејствата од Велика Иванча, во близина на градовите Младеновац и Топола во Србија денеска беа погребани на локалните гробишта.

Денеска е погребот на 13 жртви од Велика Иванча

Нова ТВ - 12.04.2013

Во Велика Иванча денеска попладне ќе бидат погребани 13-те жртви на масакрот извршен од страна на Љубиша Богдановиќ, кој вчера почина во Ургентниот центар во Белград.

Фактори што доведуваат до масакри

Оff.net - 12.04.2013

Психијатри идруги познавачи на темните страни на човековата душа се обидуваат да ги исцртаат контурите на масакрот во Велика Иванча, слика која никогаш нема до крај да биде целосна бидејќи главниот ...

Еве која е девојката-наводна причина за масакрот во Иванча

Нова ТВ - 12.04.2013

Дваесет и едногодишната Кристина Димитријевиќ од Влашко Поле е девојката поради која монструмот Богдановиќ го извршил злосторничкиот чин и пукаше во сопствената жена и во синот, а потоа во уште 12 ...

Откриена девојката поради која Богдановиќ уби 13 лица

Утрински - 12.04.2013

Кристина Димитриевиќ (21 година) е девојката поради која Љубиша Богдановиќ во вторникот уби 13 луѓе во селото Велика Иванча, објави српскиот портал „ Телеграф“.

Истрелите од Иванча

Дневник - 12.04.2013

Во филмот „Паѓање“, сообраќајниот метеж е капката што му ја прелева чашата на главниот лик Вилијам Фостер, кој почнува крвава серија убиства.

Убиецот од Иванча не ја одобрувал новата љубовна врска на синот?

Н.Македонија - 12.04.2013

Можен мотив за масовното убиство во српското село Велика Иванча било не одобрувањето на врската на синот на убиецот со една млада девојка, која била во врска со повеќе мажи од околината Соселаните на ...

Пронајдена девојката на убиениот син на монструмот Богдановиќ

Дневник - 12.04.2013

Дваесет и едногодишната Кристина Д. е девојката поради која Љубиша Богдановиќ во вторникот наутро го изврши смртоносниот поход во селото Велика Иванча каде уби 13 луѓе, објави српскиот портал „ “.

Телеграф: Девојката поради која настрдаа 13 соселани на Богдановиќ

А1 On - 12.04.2013

Кристина Димитриевиќ (21) е девојката поради која Љубиша Богдановиќ пред 3 дена уби 13 луѓе во селото Велика Иванча, објави српскиот портал „Телеграф“.

Погребани жртвите на масакрот во Велика Иванча

Н.Македонија - 12.04.2013

Трагично загинатите членови на петте семејствата од Велика Иванча, во близина на градовите Младеновац и Топола во Србија денеска беа погребани на локалните гробишта, пренесува МИА Тринаесетмината ...

Погребани жртвите на масакрот во Велика Иванча

А1 On - 12.04.2013

Убиените членови на петте семејствата од Велика Иванча, во близина на градовите Младеновац и Топола во Србија денеска беа погребани на локалните гробишта.

Во Србија погребани 13-те жртви од масакрот во Шумадија

Кајгана - 12.04.2013

На локалните гробишта во селото Велика Иванча, шеесетина километри од Белград беа погребани жртвите на масовното убиство што во вторникот го изврши шеесетгодишниот Љубиша Богдановиќ, кој откако уби ...

Денеска ќе бидат погребани убиените од Иванча

+инфо - 12.04.2013

Ден откако масовниот убиец , Љубиша Богдановиќ, почина во клиничкиот центар во Белград, ќе се одржи закопот на 13 жртви во кои пукаше пред зори во вторникот.

Ова е девојката заради која Богдановиќ уби 13 соселани

+инфо - 12.04.2013

Кристина Димитриевиќ (21) е девојката поради која Љубиша Богдановиќ во вторникот уби 13 луѓе во селото Велика Иванча, објави српскиот портал „Телеграф“.

Откриен мотивот за злосторството во Велика Иванча

Локално - 12.04.2013

Три дена по стравичниот масакр во Велика Иванча, соседите на убиецот, за српскит медиуми ги обелоденија мотивите за однесувањето на навидум мирниот човек Љубиша Богдановиќ, кој неочекувано изврши ...

Ова е девојката поради која монструмот убил 13 луѓе во Србија (Фото)

МК News - 12.04.2013

Дваесет и едногодишната Кристина Димитриевиќ е девојката поради која Љубиша Богдановиќ во вторникот наутро го изврши смртоносниот поход во селото Велика Иванча каде уби 13 луѓе, објави српскиот ...

Погребани жртвите на масакрот во Велика Иванча

Сител - 12.04.2013

Трагично загинатите членови на петте семејствата од Велика Иванча, во близина на градовите Младеновац и Топола во Србија денеска беа погребани на локалните гробишта.

Фото: Србија жали. Погребани жртвите на масакрот во Велика Иванча

Канал5 - 12.04.2013

Трагично загинатите членови на петте семејствата од Велика Иванча, во близина на градовите Младеновац и Топола во Србија денеска беа погребани на локалните гробишта.

Погребани жртвите на масакрот во Велика Иванча

Либертас - 12.04.2013

Трагично загинатите членови на петте семејствата од Велика Иванча, во близина на градовите Младеновац и Топола во Србија денеска беа погребани на локалните гробишта.

Која е девојката поради која е извршен масакрот во Велика Иванча!?

Вечер - 12.04.2013

"Би сакала сите да ме остават на мир, овие приказни не ми се потребни. Не сум проститутка, туку сум нормална девојка, школувана и морална.

Девојката поради која Љубиша ги уби соседите!

Точка - 12.04.2013

Масакрот кој во селото Велика Иванча го изврши Љубиша Богдановиќ е главна тема во регионалните медиуми во текот на последните неколку денови, па така, со секој изминат час се пласираат нови ...

Србија во црно, денес е погребот на жртвите од масакрот во Велика Иванча

Точка - 12.04.2013

Ден откако масовниот убиец, Љубиша Богдановиќ, им подлегна на повредите, ќе се одржи закопот на неговите 13 жртви во кои пукаше пред зори во вторникот.

Телеграф ја пронашол девојката поради која што се случил масакрот во Иванча

Бриф - 12.04.2013

Српските новинари успеале да ја пронајдат девојката за која што зборува цела Србија. Кристина Димитријевиќ (21) од едно село во близина на Голема Иванча, е девојката за која што кружат приказни дека ...

(ВИДЕО) Погреб на убиените во Иванча

Бриф - 12.04.2013

Во Голема Иванча денеска ќе бидат погребани 13-те убиени, кои што ги уби соселанецот Љубиша Богдановиќ. Богдановиќ почина вчера во Ургентниот центар во Белград а неговата сопруга се опоравува од ...

Црн ден во Велика Иванча: Се одржува погребот на лицата убиени од Љубиша Богдановиќ

Точка - 12.04.2013

Пријатели и роднини почнале да пристигнуваат во селото. Полицијата ги блокирала гробиштата, се очекува пристигнување на некои државните службеници. Семејството на убиецот одвоено од останатите.

Исповед од болничката соба: Како сега јас ќе живеам?!

Точка - 12.04.2013

Единствената преживеана личност од масакрот во српското село Велика Иванча е жената на убиецот Љубиша Богдановиќ, Јаворка, која се уште не ги знае вистинските размери од трагедијата.

Се откриваат мотивите за масакрот во Велика Иванча: соседите го запознале Бранко со проститука

Република - 12.04.2013

Се посилни се шпекулациите дека девојка по име Кристина од соседното село била причината за крвавиот масакр во Велика Иванча.

13-те жртви од монструозното убиство во Србија ќе бидат погребани денес

Press24 - 12.04.2013

Трагично настраданите жители од Младеновци, кои беа ладнокрвно убиени од страна на нивниот роднина Љубиша Богдановиќ денеска ќе бидат погребани на селските гробишта Погребот ќе се случи во 13 часот, ...

ФОТО: Жртвите од српскиот масакр испратени во вечниот дом

Нетпрес - 12.04.2013

Ден откако масовниот убиец, Љубиша Богдановиќ, им подлегна на повредите, се одржа закопот на неговите 13 жртви во кои пукаше пред зори во вторникот.

Српски “Телеграф“ја пронајде девојката поради која се случи масакрот во Велика Иванча

Нетпрес - 12.04.2013

Дваесет и едногодишната Кристина Димитријевиќ од Влашко Поле во близина на Младеновац, село во близината на Велика Иванча, во кое 60-годишниот Љубиша Бодановиќ во вторникот пикаше во сопствената жена ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Црн ден во Велика Иванча, погреб на 13-те луѓе што ги уби Љубиша Богдановиќ!

БезПардон - 12.04.2013

Пријатели, роднини почнаа да доаѓаат на гробиштата во Велика Иванча, полицијата го блокираше сообраќајот, се очекува доаѓањето на државниците. Семејствата на убиените се одвоени од останатите.

ФОТО: Србија завиена во црно - погребани 13-те жртви на масакрот

Press24 - 12.04.2013

Погребот на дванаесетмината луѓе и едното дете кои ги уби Љубиша Богдановиќ во вторникот утрото се одржува денеска На погребот се собра голем број на народ, роднини, пријатели, го стигаат од Велика ...

ФОТО: Откриена девојката поради која настана масакрот во Србија

Press24 - 12.04.2013

Девојката поради која што 60 годишниот Љубиша Богдановиќ го изврши масакрот во вторникот утрото, живее во Влашко Поле место во близина на Младеновац Дваесет и едногоришната Кристина Димитријевиќ ...

Ѓаволската симболика на бројот 13 во масакрот во Србија!

БезПардон - 12.04.2013

Суеверие или нешто друго, но бројот 13 го одбележа масакрот во Велика Иванча, Србија. Убиени се 13 луѓе. Масакрот се случи на 09.04.2013 години (9+4=13).

ФОТО: Ова е девојката-причина за масакрот во Србија

Курир - 12.04.2013

Тврдам дека синот на убиецот и јас никогаш не сме биле во врска и дека сета таа работа е измислена. Сите зборуваат дека сум проститутка, но тоа не е вистина, имам долга врска и го сакам своето момче.

ФОТО: Србија завиена во црно – погребани жртвите од масакрот кај Велика Иванча

Курир - 12.04.2013

Започна погребот на настраданите од масакрот кај Велика Иванча, каде животот го загубија 13 лица, помеѓу кои и едно 2-годишно дете.

ФОТО: Откриена девојката поради која настана масакрот во Велика Иванча

Sky - 12.04.2013

Откриена девојката поради која настана масакрот во Велика Иванча, Србија. Српски Телеграф јавува дека таа живее во Влашко Поле место во близина на Младеновац Кристина Димитриевиќ (21) изјави дека ...

Велика Иванча се прости од 13 жртви на Богдановиќ

Sky - 12.04.2013

Денеска на локалните гробишта беа погребани жртвите на масакрот од Велика Иванча во кој беа убиени 13 лица. Имено во вторникот Љубомир Богдановиќ со својот пиштол уби 13 лица, ја застрела сопругата а ...

Во Србија беа заеднички погребани 13-те жртви на масакрот во Шумадија

Макфакс - 12.04.2013

На локалните гробишта во шумадиското село Велика Иванча, шеесетина километри од српската престолнина Белград, во петокот беа погребани жртвите на масовното убиство коишто во вторникот го изврши ...

Денес ќе бидат погребани жртвите од масакрот во Велика Иванча

Денешен - 12.04.2013

Денеска попладне на селските гробишта во Велика Иванча ќе бидат погребани 13-те жртви кои ладнокрвно беа убиени од страна на нивниот роднина Љубиша Богдановиќ.

Денеска ќе бидат погребани жртвите од убиството во Србија

Maxim - 12.04.2013

Трагично настраданите жители од Младеновци, кои беа ладнокрвно убиени од страна на нивниот роднина Љубиша Богдановиќ денеска ќе бидат погребани на селските гробишта Погребот ќе се случи во 13 часот, ...

ФОТО: Србија во црно - погребани 13-те жртви на масакрот

Maxim - 12.04.2013

Погребот на дванаесетмината луѓе и едното дете кои ги уби Љубиша Богдановиќ во вторникот утрото се одржува денеска На погребот се собра голем број на народ, роднини, пријатели, го стигаат од Велика ...

ФОТО:Ова е девојката поради која настана масакрот во Србија

Maxim - 12.04.2013

Девојката поради која што 60 годишниот Љубиша Богдановиќ го изврши масакрот во вторникот утрото, живее во Влашко Поле место во близина на Младеновац Дваесет и едногоришната Кристина Димитријевиќ ...

Убиецот од Велика Иванча им подлегна на повредите

24 Вести - 11.04.2013

60 годишниот Љубиша Богдановиќ кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Убиецот од Велика Иванча почина од повредите

Р.С.Европа - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Почина убиецот на 13 луѓе во Велика Иванча

Нова ТВ - 11.04.2013

Во Ургентниот центар во Белград на повредите им подлегна 60 годишниот Љубиша Богдановиќ кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча.

Имаше лош карактер

Утрински - 11.04.2013

Сопругата на убиецот од Младеновац преживеа и од интензивна нега го обвини сопругот БЕЛГРАД – „Не насетував што ќе направи.

Во раката држеше пиштол и ми кажа дека за нас повеќе нема живот

МКД - 11.04.2013

„Љубиша стана околу пет часот наутро и го запали светлото во спалната соба. Држеше пиштол во раката. Мислев дека е играчка и дека се шегува. Ми кажа дека за нас повеќе нема живот...

Убиецот од Велика Иванча им подлегна на повредите

Утрински - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Почина и убиецот од Велика Иванча

Телма - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Почина масовниот убиец од Велика Иванча

МКД - 11.04.2013

Богдановиќ по масакрот го свртел пиштолот кон себе и до денеска беше во критична состојба во болница. Осомничениот за убиствата на 13 луѓе, меѓу кои и едно двегодишно бебе, во Велика Иванча, Србија, ...

Убиецот од Иванча ја тепал сопругата со мокро јаже и синџир за кучиња

МКД - 11.04.2013

Љубиша ја тепаше сестра ми Јаворка додека децата им беа мали. Тој ѝ удирал шлаканици, ја тепал со мокро јаже, а дознав и дека еднаш ја камшикувал со метален синџир за врзување кучиња.

Мислев дека пиштолот е играчка

Дневник - 11.04.2013

Љубиша стана околу пет часот и го запали светлото во спалната соба. Држеше пиштол во раката. Мислев дека тоа е играчка и дека се шегува.

Почина монструмот кој уби 13 лица во Србија

Дневник - 11.04.2013

Почина Љубиша Богдановиќ кој во вторникот со пиштол усмрти 13 луѓе во селото Велика Иванча, во Србија, а потоа се обиде и да се самоубие пукајќи си во главата.

Убиецот од Велика Иванча им подлегна на повредите

А1 On - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Почина српскиот масовен убиец

БркајРабота - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ кој со пиштол усмрти 13 лица, почина денеска точно во 14 часот во Ургентниот центар. Неговата здравствена состојба откако беше примен во болницата беше критична.

Почина српскиот масовен убиец на 13 луѓе

Кајгана - 11.04.2013

Масовниот убиец од српското село Велика Иванча во областа Шумадија, Љубиша Богдановиќ, кој во вторникот во мугрите од пиштол уби 13 луѓе, починал денеска околу 14 часот, потврдија од Ургентниот ...

Србија бара одговори за масовното убиство

SETimes - 11.04.2013

Експертите велат дека илјадници луѓе во регионот страдаат од посттрауматски стрес. Билјана Пекушиќ за Southeast European Times во Белград – 11.04.13 Масовното убиство во кое загинаа 13 лица, а беше ...

Почина српскиот убиец на 13 лица

Н.Македонија - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ, кој во вторникот уби 13 лица во Србија, почина вчера во Ургентниот центар во Белград. Неговата здравствена состојба била критична од кога бил примен, а поради сериозните повреди ...

Здравствената состојба на Љубиша критична

+инфо - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ, човекот кој уби 13 лица во Србија, се наоѓа во критична здравствена состојба, додека неговата сопруга Јаворка полека се опоравува, соопштуваат од Ургентниот центар во Србија.

Почина убиецот од Иванча

+инфо - 11.04.2013

Шеесетгодишниот Љубиша Богдановиќ кој вчера во Велика Иванча уби 13 луѓе почина денеска во ургентниот центар во Белград. Неговата сопруга се уште се бори за живот.

Јаворка успешно оперирана, но е во животна опасност

Локално - 11.04.2013

Сопругата на монструмот од Србија, Љубиша Богдановиќ кој изврши масакр и усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно дете е успешно оперирана и ја чуваат тројца полицајци кои се постојано покрај неа.

Рутата по која убивал Богдановиќ

Локално - 11.04.2013

Рутата по која убивал Љубиша Богдановиќ денеска ја објавија српските медиуми. Со психолошки профил на убиецот,опишуваат дека се работи за човек кој се грижел за домот и семејството.

Здраствената состојба на Љубиша Богдановиќ и понатаму останува критична

Сител - 11.04.2013

Здраствената состојба на човекот кој што го изврши вчерашниот масакр во Србија и понатаму останува критична, додека за разлика од него, неговата сопруга засега е подобра.

Убиецот од Велика Иванча им подлегна на повредите

Сител - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Почина убиецот од Велика Иванча

Канал5 - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ, кој во вторникот уби 13 лица во Велика Иванча, починал денес во Ургентниот центар. Шеесетгодишниот Богдановиќ во вторникот рано наутро од пиштол CZ 88 за кој имал дозвола, убил ...

Почина масовниот убиец од Србија

МК News - 11.04.2013

Денеска во ургентиот центар во Белград на повредите им подлегна Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија.

Убиецот од Велика Иванча им подлегна на повредите

МРТ - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Крвникот од Младеновац им подлегна на повредите

Либертас - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60), кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, Србија, денеска им подлегна на повредите во Ургентниот центар во Белград.

Почина убиецот што остави пустош во Велика Иванча

Вечер - 11.04.2013

На ден по најмонструозното злосторство во Србија, во Велика Иванча беа собрани роднините на жртвите на убиецот Љубиша Богдановиќ, нивните пријатели, новинари...

Причина за српскиот масакр е идната снаа која била со многу мажи?

Точка - 11.04.2013

Србија е завиткана во црно, веста за масовното убиство во Велика Иванча уште го потресува народот и секој се прашува зошто? Според српските медиуми причината за крвавиот поход во кој 60-годишниот ...

Почина убиецот од Иванча

Бриф - 11.04.2013

Убиецот од Голема Иванча Љубиша Богдановиќ кој што со пиштол усмртил 13 лица, починал денеска точно во 14 часот. Неговата здраствена состојба од кога бил примен во Ургентниот центар била критична.

Почина убиецот од Велика Иванча

Точка - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ кој во вторникот уби 13 лица во Велика Иванча, починал денес во Ургентниот центар. Шеесетгодишниот Богдановиќ во вторникот рано наутро од пиштол CZ 88 за кој имал дозвола, убил шест ...

Сопругата на убиецот од Србија успешно оперирана

Press24 - 11.04.2013

Сопругата на монструмот од Србија, Љубиша Богдановиќ кој изврши масакр и усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно дете е успешно оперирана и ја чуваат тројца полицајци кои се постојано покрај неа Откако ...

Сопругата на монструмот од Србија ја чуваат тројца полицајци

БезПардон - 11.04.2013

Сопругата на монструмот од Србија, Љубиша Богдановиќ кој изврши масакр и усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно дете е успешно оперирана и ја чуваат тројца полицајци кои се постојано покрај неа.

Причина за српскиот масакр е идната снаа која била со многу мажи?

Нетпрес - 11.04.2013

Србија е завиткана во црно, веста за масовното убиство во Велика Иванча уште го потресува народот и секој се прашува зошто? Според српските медиуми причината за крвавиот поход во кој 60-годишниот ...

Состојбата на српскиот убиец и понатаму критична

Курир - 11.04.2013

Здравствената состојба на Љубиша Богдановиќ и понатаму е критична, додека состојбата на неговата сопруга Јаворка е нешто подобра, соопштуваат денес од Ургентниот центар.

Здраствената состојба на Љубиша Богдановиќ и понатаму останува критична

Press24 - 11.04.2013

Здраствената состојба на човекот кој што го изврши вчерашниот масакр во Србија и понатаму останува критична, додека за разлика од него, неговата сопруга засега е подобра Ова беше пренесено од страна ...

Критична здравствената состојба на српскиот убиец

Sky - 11.04.2013

Критична е здравствената состојба на Љубиша Богдановиќ кој пред два дена кај Велика Иванча уби 13 лица. Според лакарите стабилни се виталните функции на неговата сопруга која беше жртва на нападот и ...

Почина српскиот масовен убиец

Курир - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ кој со пиштол усмрти 13 лица, почина денеска точно во 14 часот во Ургентниот центар. Неговата здравствена состојба откако беше примен во болницата беше критична.

Почина убиецот кој ја зави Србија во црно

Press24 - 11.04.2013

Човекот кој што го изврши вчерашниот масакр во Србија, Љубиша Богдановиќ им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград Засега состојбата на неговата сопруга шеесетгодишната Јаворка ...

Почина убиецот кој уби шест мажи, шест жени и двегодишно дете

БезПардон - 11.04.2013

Човекот кој што го изврши вчерашниот масакр во Србија, Љубиша Богдановиќ им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Почина српскиот масовен убиец на 13 луѓе

Хајд Парк - 11.04.2013

Прочитано: 46 пати Масовниот убиец од српското село Велика Иванча во областа Шумадија, Љубиша Богдановиќ, кој во вторникот во мугрите од пиштол уби 13 луѓе, починал во четвртокот околу 14 часот, ...

Богдановиќ им подлегна на повредите

Sky - 11.04.2013

Денеска во ургентиот центар во Белград на повредите им подлегна Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија.

Почина убиецот од Велика Иванча

еВести - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) кој во вторникот уби 13 луѓе во Велика Иванча, во Србија, им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград.

Почина монструмот што уби 13 лица во Србија

Република - 11.04.2013

Љубиша Богдановиќ, кој во вторникот со пиштол усмрти 13 луѓе во селото Велика Иванча, во Србија, а потоа се обиде и да се самоубие пукајќи си во главата, почина.

Почина српскиот масовен убиец на 13 луѓе

Макфакс - 11.04.2013

Масовниот убиец од српското село Велика Иванча во областа Шумадија, Љубиша Богдановиќ, кој во вторникот во мугрите од пиштол уби 13 луѓе, починал во четвртокот околу 14 часот, потврдија од Ургентниот ...

Ќерките на убиецот: Мама се уште не знае дека синот и е мртов

Денешен - 11.04.2013

Ќерките на Љубиша, масовниот убиец од Велика Иванча кај Младеновац, во Ургентниот центар ја посетија мајка им која вчера беше оперирана.

Сопругата на монструмот од Србија успешно оперирана

Maxim - 11.04.2013

Сопругата на монструмот од Србија, Љубиша Богдановиќ кој изврши масакр и усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно дете е успешно оперирана и ја чуваат тројца полицајци кои се постојано покрај неа Откако ...

Здраствената состојба на Љубиша Богдановиќ и понатаму останува критичн

Maxim - 11.04.2013

Здраствената состојба на човекот кој што го изврши вчерашниот масакр во Србија и понатаму останува критична, додека за разлика од него, неговата сопруга засега е подобра Ова беше пренесено од страна ...

Почина убиецот кој ја расплаче цела Србија

Maxim - 11.04.2013

Човекот кој што го изврши вчерашниот масакр во Србија, Љубиша Богдановиќ им подлегна на повредите денеска во Ургентниот центар во Белград Засега состојбата на неговата сопруга шеесетгодишната Јаворка ...

Многу прашања по масакрот во Србија

Deutsche Welle - 10.04.2013

Во Србија денеска е Ден на жалост по страотниот масакр во селото Велика Иванча кај Младеновац. Јавноста шпекулира за можните причини за злосторството, а социолозите упатуваат на фрустрациите во ...

Ден на жалост во Србија по масакрот во Велика Иванча

24 Вести - 10.04.2013

Во Србија денеска е ден на жалост. Владата на Србија одлучи денеска да биде ден на жалост поради вчерашниот незапаметен масакр во Велика Иванча, каде Љубиша Богдановиќ уби 13 луѓе.

Србија тагува по жртвите од масакрот

Нова ТВ - 10.04.2013

Поради убиството на 13 луѓе во Велика Иванча, кај Малденовац, српската влада го прогласи 10 април за Ден на жалост. Мотовот за масакрот кој го изврши 60-годишниот Љубиша Богдановиќ се уште не е ...

Ова се жртвите на примерниот домаќин кој уби 14 лица

Вест - 10.04.2013

СРБИЈА (Блиц) - 60-годишниот Љубиша Богдановиќ, до неодамна мирен комшија и домаќин од Велика Иванча, го потегна пиштолот ЦЗ 88 и го уби синот и уште 12 роднини кои ги затекна на спиење во нивните ...

Ден на жалост во Србија

Утрински - 10.04.2013

Во Србија денеска е ден на жалост, поради вчерашниот масакр во Велика Иванча во кој беа убиени 13 луѓе. Трагедија се случила кога Љубиша Богдановиќ (60) со пиштол на лице место во неколку куќи убил ...

„Среќа што Љубиша не ни тропна на врата!“

Дневник - 10.04.2013

Таткото на Богдановиќ, кој уби 14 луѓе, меѓу кои и двегодишно дете, се обесил пред тој да тргне на училиште. Неговата сосетка Станица ни го раскажува последниот разговор со убиецот.

Србија во шок и бара одговор за масакрот

Н.Македонија - 10.04.2013

Поголема трагедија била спречена благодарение на патрола на српската полиција, бидејќи Богдановиќ си стрелал во главата откако ги здогледал полицајците Полицијата сѐ уште не ги знае причините и ...

Изјава на сопругата на убиецот: Го држеше пиштолот и рече дека за нас нема повеќе живот!

БркајРабота - 10.04.2013

Јаворка Богдановиќ, сопруга на Љубиша Богдановиќ, којшто вчера сурово уби 13 лица, даде шокантна изјава за медиумите. -Љубиша стана околу 5 часот наутро и го запали светлото во спалната соба.

Проститутка е причина за убиството на 13 лица во Србија?

БркајРабота - 10.04.2013

Монструмот кој ја потресе цела Србија со убиствата на 13-те лица, Љубиша Богдановиќ, ден пред да го изврши масакарот бил бесен на својот син бидејќи се забавувал со девојка, која наводно била ...

Преживеанот од Велика Иванча: Спиев додека ми го убиваа семејството

А1 On - 10.04.2013

Спиев и ништо не видов. Мојата покојна мајка секогаш велеше, еден ден ќе те украдат додека спиеш. Не знам што се случи со Љубиша, тој беше добар човек и пријател, изјави единствениот преживеан од ...

Монструмот од Србија убил 13 лица бидејќи син му бил со проститутка?!

+инфо - 10.04.2013

Љубиша Богдановиќ, според зборовите на неговите најблиски роднини, еден ден пред да го изврши масакарот во селото Велика Иванча во кој уби 13 лица, меѓу кои и едно дете, бил бесен на својот син кој ...

Сосед: Спиев додека ми го убиваа семејството

+инфо - 10.04.2013

25-годишниот Александар Стенкиќ е единствениот кој го преживеа страшниот масакр кој вчера Љубиша Богдановиќ го изврши во селото Велика Иванча во Србија и уби 13 луѓе. - Не знам ништо бидејќи спиев.

По масакрот во Велика Иванча денеска ден на жалост во Србија

Локално - 10.04.2013

Во Србија денеска е ден на жалост. Владата на Србија одлучи денеска да биде ден на жалост поради вчерашниот незапаметен масакр во Велика Иванча, каде Љубиша Богдановиќ уби 13 луѓе.

ФОТО: Убиецот од Србија со жртвите на заедничка фотографија

МК News - 10.04.2013

Заедничка фотографија на убиецот Љубиша Богдановиќ со фамилијата и соседите, на која се наоѓаат и седум лица кои утринава беа монструозно убиени.

Единствениот преживеан од вчерашниот масакр: Спиев додека ми го убиваа семејството

Сител - 10.04.2013

25-годишниот Александар Стенкиќ е единствениот кој го преживеа страшниот масакр кој вчера Љубиша Богдановиќ го изврши во селото Велика Иванча во Србија, при што усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно ...

Спиев додека ми го убиваа семејството

Вечер - 10.04.2013

25-годишниот Александар Стенкиќ е единствениот кој го преживеа страшниот масакр кој вчера Љубиша Богдановиќ го изврши во селото Велика Иванча во Србија, при што усмрти 13 лица меѓу кои и двегодишно ...

Проколнати: Ромка го проколнала семејството на убиецот од Србија – сите да полудите

МК News - 10.04.2013

Мештаните од Велика Иванча кажуваат дека прабабата на Љубиша Богдановиќ за време на Втората светска војна пријавила еден Ром на Германците.

Сопругата на убиецот изјави дека Љубиша бил со тежок карактер

Локално - 10.04.2013

„Не можев нида претпоставам што се може да направи. Беше со тежок карактер“, изјавила Јаворка Богдановиќ, жртва и сопруга на бруталниот убиец Љубиша, кој вчера во српското село Велика Иванча усмрти ...

Ден на жалост во Србија – убиецот во себе имал уште 16 куршуми

Канал5 - 10.04.2013

Во Србија е ден на жалост по вчерашниот масакр во Велика Иванча, кога жител на селото уби 13 луѓе, ја рани сопругата и се обиде да се самоубие.

Проститутка е причина за убиството на 13 лица во Србија?

Вечер - 10.04.2013

Монструмот кој ја потресе цела Србија со убиствата на 13-те лица, Љубиша Богдановиќ, ден пред да го изврши масакарот бил бесен на својот син бидејќи се забавувал со девојка, која наводно била ...

Причина за масакрот во Србија - Синот кој се забавувал со проститутка

Сител - 10.04.2013

Откриена причината поради која вчера изутрината Љубиша Богдановиќ изврши масакр во српското село Велика Иванча, при што усмрти 13 лица меѓу кои и едно двегодишно дете.

Слики од жртвите на Богдановиќ

Локално - 10.04.2013

Слики од жртвите на српскиот убиец Лубиша Богдановиќ.Спрски „Блиц“ пишува дека Богдановиќ посегнал по пиштолот ЦЗ 88 и го убил синот и уште 12 роднини кои ги затекнал на спиење во нивните куќи.Во ...

Го извршил масакарот во Србија зошто синот му се забавувал со проститутка (Фото)

МК News - 10.04.2013

Монструмот кој ја потресе цела Србија со убиствата на 13-те лица, Љубиша Богдановиќ, ден пред да го изврши масакарот бил бесен на својот син бидејќи се забавувал со девојка, која наводно била ...

Спиел додека Љубиша Богдановиќ му ја убил мајката

Вечер - 10.04.2013

25-годишниот Александар Стенкиќ е единствениот кој го преживеа страшниот масакр што го изврши Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча во Србија и што усмрти 13 лица, меѓу кои и двегодишно дете.

Единствениот преживеан од српскиот масакр: Спиев додека ми го убиваа семејството

Точка - 10.04.2013

Србија е во шок и тага, многу семејства се завиткани во црно, откако вчера, во утринските часови, маж уби 13 лица, меѓу кои и двегодишно дете.

Еден ден по масакрот: Во Иванча повеќе нема никој!

Точка - 10.04.2013

Еден ден по најмонструозниот злочин во Србија, во Велика Иванча се собрани роднините на жртвите на убиецот Љубиша Богдановиќ, нивните пријатели, новинари...

По масакрот во Србија откриена причината зошто Богдановиќ „збеснал“

Бриф - 10.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) во вторникот во српско Иванци егзекутираше 13 луѓе, меѓу кои и неговиот син, а сериозно ја повреди и својата сопруга.

Србија завиена во црно: Ден на жалост по вчерашниот масакр

Press24 - 10.04.2013

Владата на Србија по повод страшниот масакр кој вчера го изврши Љубиша Богдановиќ го прогласи 10 април за Ден на жалост Цела Србија тагува откако вчера Љубиша Богдановиќ изврши масакр и уби 13 лица, ...

Сопругата на Љубиша Богдановиќ: Го држеше пиштолот и рече „Нема за нас веќе живот“!

БезПардон - 10.04.2013

„Љубиша стана околу 5 часот наутро и го запали светлото во спалната соба. Го држеше пиштолот во рака. Мислев дека е тоа играчка и дека се шегува. Рече дека за нас нема веќе живот“.

ФОТО: Ова се жртвите на српскиот убиец

Курир - 10.04.2013

Љубиша Богдановиќ, кој до неодамна бил примерен и домаќин човек, вчера уби 13 лица во Велика Иванча, помеѓу кои се и неговиот син, сопругата и двегодишно детенце.

Единствениот преживеан од вчерашниот масакр: Спиев додека ми го убиваа семејството

Press24 - 10.04.2013

- Спиев и ништо не видов. Мојата покојна мајка секогаш велеше, еден ден ќе те украдат додека спиеш. Не знам што се случи со Љубиша, тој беше добар човек и пријател, изјави единствениот преживеан од ...

ФОТО: Ова се жртвите на убиецот од Србија

Press24 - 10.04.2013

Ова се жртвите на Љубиша Богдановиќ кој цела Србија ја зави во црно. Тој вчера изврши масакр во селото Велика Иванча и уби 13 лица меѓу кои и едно двегодишно дете.

Преживеан од масакрот во Србија: Спиев додека ми го убиваа семејството!

БезПардон - 10.04.2013

„Спиев и ништо не видов. Мојата покојна мајка секогаш велеше, еден ден ќе те украдат додека спиеш. Не знам што се случи со Љубиша, тој беше добар човек и пријател“, изјави единствениот преживеан од ...

Фрлена клетва врз „Куќата на смртта“ во Србија?

Курир - 10.04.2013

Еден ден после потресниот масакар во кој Љубиша Богдановиќ уби 13 лица, мотивот e сеуште непознат. Жителите на Велика Иванча, раскажуваат дека за време на Втората Светска војна, прабабата на Љубиша ...

Преживеан од вчерашниот масакр: Спиев додека ја убиваа мајка ми

Курир - 10.04.2013

Спиев и не видов ништо. Мојата покојна мајка секогаш велеше- еден ден ќе те украдат додека спиеш. Не знам што се случи со Љубиша, тој беше добар човек и пријател, изјавил преживеан по вчерашниот ...

Шокантни сознанија за масакрот во Србија: Го крстил детето, па го убил (ВИДЕО)

БезПардон - 10.04.2013

Давид бил повеќе во куќата на Љубиша отколку во својата. Не знам што го натерало Љубиша да убие 13 луѓе, вели прадедото на убиеното дете во масакрот кој вчера ја потресе Србија.

Клетва врз убиецот: „Да даде Бог цела ваша фамилија да полуди“

БезПардон - 10.04.2013

Еден ден после потресниот масакар во кој Љубиша Богдановиќ уби 13 лица, мотивот e сеуште e непознат. Жителите на Велика Иванча, раскажуваат дека за време на Втората Светска војна, прабабата на Љубиша ...

„Alo.rs“: Монструмот убил 13 луѓе оти син му бил со проститутка!?

БезПардон - 10.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60) според зборовите на неговите најблиски роднини, ден пред да го изврши масакрот во Велика Иванча бил бесен на својот син кој се забавувал со девојка која, наводно се занимавала ...

Изјава на сопругата на убиецот: Го држеше пиштолот и рече дека за нас нема повеќе живот!

Курир - 10.04.2013

Јаворка Богдановиќ, сопруга на Љубиша Богдановиќ, којшто вчера сурово уби 13 лица, даде шокантна изјава за медиумите. -Љубиша стана околу 5 часот наутро и го запали светлото во спалната соба.

Проститутка е причина за убиството на 13 лица во Србија?

Курир - 10.04.2013

Монструмот кој ја потресе цела Србија со убиствата на 13-те лица, Љубиша Богдановиќ, ден пред да го изврши масакарот бил бесен на својот син бидејќи се забавувал со девојка, која наводно била ...

Единствениот преживеан од српскиот масакр: Спиев додека ми го убиваа семејството

Нетпрес - 10.04.2013

Србија е во шок и тага, многу семејства се завиткани во црно, откако вчера, во утринските часови, маж уби 13 лица, меѓу кои и двегодишно дете.

Монструмот од Србија извршил масакр бидејќи син му се забавувал со проститутка

Press24 - 10.04.2013

Откриена причината поради која вчера изутрината Љубиша Богдановиќ изврши масакр во српското село Велика Иванча, при што усмрти 13 лица меѓу кои и едно двегодишно дете Љубиша според тврдењата на ...

Братот на масовниот убиец: “Зар тој го направи тоа, не знам што му се случи“

Sky - 10.04.2013

Километар од местото каде што се случи невиден масакр во Велика Иванча живее Радмило, роден брат на Љубиша Богдановиќ, со неговото семејство. Семејството е во шок и неверување.

ФОТО: Жртвите на српскиот домаќин Љубиша

Нетпрес - 10.04.2013

Велат бил мирен човек и домаќин и никој не знае што го натерало 60-годишниот Љубиша Богдановиќ да пука во својот син, роднини и соседи.

Фото: Куќата на смртта во Србија и нејзиното проклетство

Денешен - 10.04.2013

Еден ден после потресниот масакар во кој Љубиша Богдановиќ уби 13 лица, мотивот e сеуште непознат. Жителите на Велика Иванча, раскажуваат дека за време на Втората Светска војна, прабабата на Љубиша ...

Видео: Убиецот од Србија бил на крштевка кај детето што го убил

Денешен - 10.04.2013

Давид бил повеќе во куќата на Љубиша отколку во својата. Не знам што го натерало Љубиша да убие 13 луѓе, вели прадедото на убиеното дете во масакрот кој вчера ја потресе Србија.

Фото: Убил 13 лица бидејќи син му бил со проститутка?!

Денешен - 10.04.2013

Монструмот кој ја потресе цела Србија со убиствата на 13-те лица, ЉубишаБогдановиќ, ден пред да го изврши масакарот тој бил бесен на својот син бидејќи син му се забавувал со девојка, која наводно ...

Србија тагува: Ден на жалост по вчерашниот масакр

Maxim - 10.04.2013

Владата на Србија по повод страшниот масакр кој вчера го изврши Љубиша Богдановиќ го прогласи 10 април за Ден на жалост Цела Србија тагува откако вчера Љубиша Богдановиќ изврши масакр и уби 13 лица, ...

Единствениот преживеан од вчерашниот масакр: Спиев додека ми го убиваа семејството

Maxim - 10.04.2013

- Спиев и ништо не видов. Мојата покојна мајка секогаш велеше, еден ден ќе те украдат додека спиеш. Не знам што се случи со Љубиша, тој беше добар човек и пријател, изјави единствениот преживеан од ...

ФОТО: Жртвите на убиецот од Србија

Maxim - 10.04.2013

Ова се жртвите на Љубиша Богдановиќ кој цела Србија ја зави во црно. Тој вчера изврши масакр во селото Велика Иванча и уби 13 лица меѓу кои и едно двегодишно дете.

Проститутка е причина за убиството на 13-те лица во Србија?

Maxim - 10.04.2013

Откриена причината поради која вчера изутрината Љубиша Богдановиќ изврши масакр во српското село Велика Иванча, при што усмрти 13 лица меѓу кои и едно двегодишно дете.

Во Србија маж убил 13 лица

Р.С.Европа - 09.04.2013

Во село Велика Иванча кај Младеновац еден 60 годишен маж убил 13 луѓе, потврди српската полиција. Тој од огнено оружје убил шест мажи, шест жени и едно бебе, а според, неофицијални информации, потоа ...

13 убиени во масакр во Србија

Оn.net - 09.04.2013

60-годишен Србин застрелал најмалку 13 лица во селото Велика Иванча кај Младеновац, јавуваат српските медиуми. Прво го убил сопствениот син, па сопругата, а потоа тргнал на крвав поход низ селото.

Почина сопругата на убиецот - 14 жртва во масакрот

Нова ТВ - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва во масовното убиство кое во раните утрински часови го изврши Љубиша Богдановиќ (60) во селото Велика Иванча, кое се наоѓа меѓу градовите Младеновац и Топола во Србија.

Во Србија ден на жалост

Нова ТВ - 09.04.2013

Србија утрешниот ден го прогласи за ден на жалост поради незапаметениот масакр, во Велика Иванча, каде Љубиша Богданивиќ уби 13 луѓе, меѓу кои и неговото две годишно дете.

Сите ќе не сотреше

Вест - 09.04.2013

СРБИЈА (АП) - Шеесетгодишен ветеран уби 14 луѓе во Србија, вклучувајќи едно новороденче и сопствените сопруга и син, во бурното одење од куќа до куќа што се случувало пред зори, а потоа пробал да се ...

Убиени 13 лица

МКД - 09.04.2013

Вистински масакр се случил утрово во селото Велика Иванча кај Младеновац, Србија. Тринаесет лица биле убиени од 60 годишен маж, потврди српската полиција. Љубиша Б.

Масакр кај Младеновац, убиени 13 лица

МКД - 09.04.2013

Љубиша Б. (60) во Велика Иванча убил 13 луѓе – шест мажи, шест жени и едно двегодишно дете, а потоа се обидел да ја убие сопругата и себе.

Бројот на жртвите во масакрот во Србија се искачи на 14

Утрински - 09.04.2013

Сопругата на извршителот на масакрот им подлегна на повредите, откако вооружен маж во местото Велика Иванча застрела 13 лица Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го ...

Србија - масакр кај Младеновац, вооружен маж уби 13 лица

Телма - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

Профилот на убиецот: бил во војна, нема досие, минатата година останал без работа (ВИДЕО)

МКД - 09.04.2013

60-годишниот Љубиша Богдановиќ, кој утринава убил 13 соседи во Велика Иванча кај Младеновац, немал полициско досие, а полицијата истражува зошто овој мирен човек, како што сите го опишуваат, извршил ...

Убиецот немилосрдно му пукал во главата на двегодишно момче

МКД - 09.04.2013

Она што дополнително ги шокирало сите жители на селото Велика Иванча кај Младеновац, а и цела Србија, е потресниот факт што ни најмладиот член на семејството Деспотовиќ, двегодишното синче на ...

(ВИДЕО) Кој е човекот кој уби 13 луѓе во Србија?

Утрински - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ, 60-годишниот човек кој утрово уби 13 членови на неговото семејство и соседи со кои бил во роднинска врска, немал полициско досие.

Брачниот пар Костадиновиќ за малку ја избегнал смртта: Ќе нè убиеше да не наидеше полицијата

МКД - 09.04.2013

Брачниот пар Костадиновиќ, првите соседи на Љубиша Богдановиќ, масовниот убиец од селото Велика Иванча, за влакно ја избегнал смртта. Нив ги спасила полицијата, која се појавила токму во тој момент.

Масакр во Србија-маж уби 12 соседи и бебе

Н.Македонија - 09.04.2013

Постар маж утринава со пушка уби 13 соседи во градот Велика ивањача во билина на Малденовац, пренесуваат српските агенции. Љ. Б.

Масакр во Србија: Вооружениот маж убивал од куќа во куќа

Дневник - 09.04.2013

Во рани зори, во време кога соседите уште не биле разбудени, 60-годишниот Љубиша Б., вооружен го почнал својот крвав поход по куќите низ соседството во Велика Иванча, кај Младеновац, смртно ...

Хорор во Србија, маж убил 13 луѓе

Кајгана - 09.04.2013

60-годишниот Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча кај Младеновац утрово убил 13 луѓе, потврди српската полиција. Тој од огнено оружје убил шест мажи, шест жени и едно бебе, а според неофицијални ...

Дополнето: Хорор во Србија, маж уби 13 луѓе

Кајгана - 09.04.2013

Шест мажи, шест жени и едно бебе настрадаа во масакрот што го изврши шеесетгодишниот Љубиша Богдановиќ утрово во местото Велика Иванча кај Младеновац.

Сопругата на извршителот на масакрот во Србија им подлегна на повредите

Алфа - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

ВИДЕО: Кој е човекот кој уби 13 луѓе во Србија

А1 On - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ кој изутринава уби 13 свои соседи во местото Велика Иванча кај Младеновац во Србија, досега немал полициско досие, пренесува српски Блиц.

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство

Идивиди - 09.04.2013

Белград, 9 април 2013 (МИА) - Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од ...

Веќе и 14 жртви во масакрот во Србија - ги убил на спиење

Дневник - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Истражители го запоседнаа селото каде беше извршен масакр

Дневник - 09.04.2013

Бројни истражители, полицајци и лекарски екипи се наоѓаат во селото Велика Иванча во Србија, каде рано утринава убиецот Љубиша Богдановиќ застрела 14 луѓе, меѓу кои и сопсвениот син и сопругата.

Тринаесет жртви – биланс на масакрот во Велика Иванча

Алфа - 09.04.2013

Тринаесет жртви е билансот на чудовишното злосторство кое утринава се случи во Велика Иванча кај Младеновац и ја потресе Српската и светската јавност.

Соседи: Ќе нè убиеше да не наидеше полицијата

+инфо - 09.04.2013

Брачниот пар Костадиновиќ , првите соседи на Љубиша Богдановиќ, масовниот убиец од селото Велика Иванча, за влакно ја избегнал смртта. Нив ги спасила полицијата, која се појавила токму во тој момент.

И двегодишно момче жртва на убиецот од Иванча

+инфо - 09.04.2013

Во селото Велика Иванча кај Младеновац , а и цела Србија застрелан е најмладиот член на семејството Деспотовиќ, двегодишното синче на убиените Горан и Јована Деспотовиќ, не бил поштеден во денешниот ...

Убиецот од Иванча навидум мирен, но сепак со мистериозно минато

+инфо - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ бил близок со соседите кои ги убил, за тоа е докази и оваа фотографија на која е заедно со семејството и соседите.

Масакрот во Србија еден од 15-те најкрвави во светот!

+инфо - 09.04.2013

Масакрот во Србија во кој мирниот сосед Љубиша Богдановиќ им ги одзеде животите на 14 свои соселани, помеѓу кои биле и неговата сопруга и едно бебе во српското село Велика Иванча претставува ...

ВИДЕО: Масакр во Србија: Го убил син му, 11 соседи и бебе, па пукал во жена му и во себе

Либертас - 09.04.2013

Постар маж утринава во близина на Младеновац, Србија со пушка застрела 13 соседи, а една од жртвите е бебе. Љ.Б. најпрвин во неговиот дом го убил својот син со истрел во главата, а потоа отишол во во ...

Убиецот од Младеновац не бил психијатриски случај

Локално - 09.04.2013

Лекарите во ургентиот центар во Белград се уште се борат за животот на две лица кои утринава беа жртва на масакрот кој се случи во местото Велика Иванча кај српскиот град Младнеовац каде беа убиени ...

Сопругата на извршителот на масакрот во Србија им подлегна на повредите

Сител - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

Ова е човекот кој уби 14 лица во Србија (ФОТО)

Вечер - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ, 60-годишниот човек кој утрово уби 14 членови на неговото семејство и соседи со кои бил во роднинска врска, немал полициско досие.

Масакр во Србија: Убил бебе и 12 соседи, па пукал во жената и во себе (Видео/Фото)

МК News - 09.04.2013

Шест мажи, шест жени и едно бебе настрадаа во масакрот којшто го изврши шеесетгодишниот Љубиша Богдановиќ утрово во местото Велика Иванча кај Младеновац, јавува ...

Убиецот од Србија минатата година останал без работа, учествувал во војната и нема досие

МК News - 09.04.2013

Србинот Љубиша Богдановиќ кој утрово уби 13 лица во местото Велика Иванча кај Младеновац, немал полициско досие, а полицијата истражува зошто овој мирен човек, како што го опишуваат неговите ...

Масакр во Србија убиени 13 жители на Велика Иванча

Канал5 - 09.04.2013

Пет семејства заспаа и никогаш не се разбудија во српска Велика Иванча. На 13 соседи – шест жени, шест мажи и на 2-годишно бебе, во сон им пресуди 60-годишниот Љубиша Богдановиќ.

Почина и 14-тата жртва, сопругата на крвникот од Младеновац

Либертас - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го изврши Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, место на 15 километри од белградската општина Младеновац, изјавија ...

Сопругата на извршителот на масакрот во Србија им подлегна на повредите

МРТ - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

Масакр во Србија, воен ветеран искасапи 13 лица и си пукаше себеси

Сител - 09.04.2013

Масакр во српското село Велика Иванча. 60 годишниот Љубиша Богдановиќ, 60-годишниот човек утрово уби 13 членови на неговото семејство и соседи со кои бил во роднинска врска.

Маж уби 13 луѓе, меѓу кои и двегодишно дете

Вечер - 09.04.2013

Убиецот најпрво во својата куќа го убил синот Бранко со еден куршум во главата, а потоа се упатил кон куќите на соседите и таму направил масакр.

Ќерките на убиецот во шок, тој се бори за живот

Вечер - 09.04.2013

Ќерките на Љубиша Богдановиќ кој утринава уби 13 лица, велат дека се во шок, но и дека ништо не укажувало дека таков масакр може да се случи.

Масакр во Србија: Убил 13 соседи, па се обидел да се самоубие

Точка - 09.04.2013

Трагедија во малиот српски град, Велика Иванча, помеѓу Младеновац и Топола, постар маж убил 13 лица, шест мажи, шест жени и едно бебе, а потоа се обидел да ја убие сопругата и себеси.

Се’ уште не се јасни мотивите за масовното убиство во Србија

Точка - 09.04.2013

Бројот на жртвите од денешното убиство во селото Велика Иванча помеѓу Младеновац и Топола достигна 14 лица. Во болница е и напаѓачот Љубиша Богдановиќ, кој е во тешка состојба и лекарите се борат за ...

Ќерките на масовниот убиец од Србија: Во неделата бевме кај мама и тато, се’ беше вообичаено

Точка - 09.04.2013

Ќерките на Љубиша Богдановиќ, кој рано наутро во Голема Иванча стори досега незабележан злочин во Србија, убивајќи 14 луѓе, не можат да поверуваат дека нивниот татко е виновник за таква трагедија, ...

Масакрот во Србија, најстрашен на Балканот и помеѓу 15-те најкрвави во светот!

Точка - 09.04.2013

Една од главните теми во последните неколку часа е масакрот во српското село Велика Иванча, во кој што мирниот сосед Љубиша Богдановиќ им ги одзема животите на четиринаесет свои соселани, помеѓу кои ...

Ќерките на убиецот од Велика Иванча: Во неделата бевме кај мама и тато, се беше вообичаено

Бриф - 09.04.2013

Ќерките на Љубиша Богдановиќ, кој денеска рано наутро во српската Велика Иванча уби 14 лица, не можат да веруваат дека нивниот татко направил таков масакар.

Масакр во Србија: Убил 13 соседи, па се обидел да се самоубие

Нетпрес - 09.04.2013

Трагедија во малиот српски град, Велика Иванча, помеѓу Младеновац и Топола, постар маж убил 13 лица, шест мажи, шест жени и едно бебе, а потоа се обидел да ја убие сопругата и себеси.

Масакр во Србија: Си го убил синот, 11 соседи и едно бебе, па пукал во сопругата и на крај во себе

Република - 09.04.2013

Вистински масакр се случил утрово во местото Велика Иванка кај Младеновац откако разбеснет шеесетгодишен човек убил шест мажи, шест жени и едно бебе, објави „Блиц“.

Масакр во Србија: Убил бебе и 12 лица

Фама - 09.04.2013

Љубиша Б. (60) рано утринава убил 13 лица во местото Велика Иванча – шест мажи, шест жени и двогодишно момче, а потоа се обидел да ја убие својата сопруга и себе.

Масакр во Србија: Им пукал во глава на жената и синот додека спиеле, па убил 11 роднини

Курир - 09.04.2013

Билансот на денешниот трагичен масакр во Србија е тринаесет жртви, откако еден маж во куќа во Велика Иванча им пукал во глава додека спиеле.

ФОТО: Ова е човекот кој изврши масакр во Србија

Press24 - 09.04.2013

Рано изутринава Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча во Србија изврши масакр при што уби 13 лица, а потоа си ги застрела и членовите на своето ...

Почина и сопругата на убиецот во Србија

еВести - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

Почина сопругата на Богдановиќ, човекот кој што утринава изврши масакр во Србија

Press24 - 09.04.2013

Почина сопругата на Љубиша Богдановиќ човекот кој што утринава го направи масакрот во Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац Во нападот 12 лица се убиени на ...

Сопругата на извршителот на масакрот во Србија им подлегна на повредите

БезПардон - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

ФОТО: Ова се најмладите жртви во денешниот масакр во Србија!

БезПардон - 09.04.2013

Во семејната куќа кај Деспотовиќ, во масакрот во Велика Иванчи убиени се Михајло (61), Милена (61) Горан (31), неговата сопруга Јована (21) и нивниот син Давид (2), пренесе „Телеграф“.

ФОТО/ВИДЕО: Се’ уште не се јасни мотивите за масовното убиство во Србија

Нетпрес - 09.04.2013

Бројот на жртвите од денешното убиство во селото Велика Иванча помеѓу Младеновац и Топола достигна 14 лица. Во болница е и напаѓачот Љубиша Богдановиќ, кој е во тешка состојба и лекарите се борат за ...

ФОТО: Ова е човекот кој уби 13 лица во Србија

Курир - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ, 60-годишниот човек кој утрово уби 13 членови на неговото семејство и соседи со кои бил во роднинска врска, немал полициско досие.

Почина и сопругата на убиецот од Србија

Курир - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Истражители го запоседнаа селото каде беше извршен масакр

БезПардон - 09.04.2013

Бројни истражители, полицајци и лекарски екипи се наоѓаат во селото Велика Иванча во Србија, каде рано утринава убиецот Љубиша Богдановиќ застрела 14 луѓе, меѓу кои и сопсвениот син и сопругата.

ФОТО: Ова е човекот кој уби 13 лица во Србија

БезПардон - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ, 60-годишниот човек кој утрово уби 13 членови на неговото семејство и соседи со кои бил во роднинска врска, немал полициско досие.

Масакр кај Младеновац: Убил бебе и 12 соседи, па пукал во жената и во себе

Хајд Парк - 09.04.2013

Прочитано: 110 пати Шест мажи, шест жени и едно бебе настрадаа во масакрот којшто го изврши шеесетгодишниот Љубиша Богдановиќ утрово во местото Велика Иванча кај Младеновац, јавува Блиц.

ФОТО: Масовниот убиец во Србија

За Се - 09.04.2013

Станува збор за 60- годишниот Љубиша Богдановиќ кој усмрти 14 челенови од неговото семејтво и неколку соседи кои биле во роднинска врска со убиецот.

Убиецот на 13 лица е во кома, а жена му преживеала

Република - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ, кој утринава изврши масакр во српското село Велика Иванча убивајќи 13 лица, е во кома, а неговата сопруга преживеала. Во масакрот Богдановиќ уби едно бебе, a го уби и својот син.

Убиецот од Србија минатата година останал без работа, учествувал во војната и нема досие

Хајд Парк - 09.04.2013

Прочитано: 197 пати Србинот Љубиша Богдановиќ кој утрово уби 13 лица во местото Велика Иванча кај Младеновац, немал полициско досие, а полицијата истражува зошто овој мирен човек, како што го ...

Фото: Убиецот во Србија со своите жртви

Република - 09.04.2013

Заедничка фотографија на убиецот Љубиша Богдановиќ со фамилијата и соседите, на која се наоѓаат и седум лица кои утринава беа монструозно убиени.

ФОТО: Убиецот од Србија со жртвите на заедничка фотографија

Курир - 09.04.2013

Заедничка фотографија на убиецот Љубиша Богдановиќ со фамилијата и соседите, на која се наоѓаат и седум лица кои утринава беа монструозно убиени.

Почина и сопругата на извршителот на масакрот во Србија

Sky - 09.04.2013

И 14-та жртва од масакрот во селото Велика Иванча им подлегна на повредите. Станува збор за сопругата на извршителот Љубиша Богдановиќ, Јаворка која им подлегна на тешките повреди.

ФОТО: Заедничка фотографија на убиецот од Србија со неговите жртви

Press24 - 09.04.2013

На фотографијата се наоѓаат Љубиша Богдановиќ и сдумина лица кои утринава беа ...

ФОТО: Убиецот немилосрдно пукал во главата на двегодишното дете

Курир - 09.04.2013

Ни двегодишно дете не беше утринава поштедено во крвавиот поход на Љубиша Богдановиќ во српското село кај Младеновци. Сите жители, но и јавноста останаа во неверување од потресниот податок дека и ...

ФОТО: Најмладата жртва на Богдановиќ е двегодишно момче

Press24 - 09.04.2013

Во монструозниот чин на Љубиша Богдановиќ кој утринава се случи во српското село кај Младеновци, не беше поштедено ниту двегодишното дете Сите жители но и целата јавност беа потресени од фактот што и ...

Полицијата спречила поголем масакр во Србија, спасено едно семејство

Курир - 09.04.2013

Брачниот пар Костадиновиќ, првите соседи на убиецот Љубиша Богдановиќ, за влакно ја избегнале смртта. Ги спасила полицијата која во тој момент се појавила.

ФОТО Профил на убиецот од Србија: Бил во војна, нема досие, минатата година ја изгубил работата

Sky - 09.04.2013

Љубиша Богдановиќ (60), кој утрово уби 13 соседи во местото Велика Иванча, кај Младеновац, немал криминално досие, а полицијата истражува зошто овој смирен човек, како што го опишуваат познаниците, ...

Ќерките на убиецот во шок, тој се бори за живот

Курир - 09.04.2013

Ќерките на Љубиша Богдановиќ кој утринава уби 13 лица, велат дека се во шок, но и дека ништо не укажувало дека таков масакр може да се случи.

Фото: Убиецот од Србија со жртвите на заедничка фотографија

Таратур - 09.04.2013

Заедничка фотографија на убиецот Љубиша Богдановиќ со фамилијата и соседите, на која се наоѓаат и седум лица кои утринава беа монструозно убиени.

Масакр во Србија: Им пукал во глава на жената и синот, па убил 11 роднини

Таратур - 09.04.2013

Билансот на денешниот трагичен масакр во Србија е тринаесет жртви, откако еден маж во куќа во Велика Иванча им пукал во глава додека спиеле.

Ќерките на убиецот Богдановиќ во шок

Нетпрес - 09.04.2013

Ќерката на 60-годишниот Љубиша Богдановиќ, кој утрово уби 14 лица и се обиде да се самоубие, изјави дека е шокирана од она што се случило, бидејќи нејзиниот татко не бил убиец.

Таткото на српскиот убиец се обесил пред неколку години

Курир - 09.04.2013

Таткото на масовниот убиец од Велика Иванча, Љубиша Богдановиќ (60) се обесил пред неколку години, што е податок кој би можел да го открие мотивот и можната причина за масакрот кој денеска се случи, ...

Проклети: Маѓионичарка фрлила клетва врз семејството на убиецот од Србија кој уби 14 лица

Sky - 09.04.2013

Мештаните од Велика Иванча кажуваат дека прабабата на Љубиша Богдановиќ за време на Втората светска војна пријавила еден Ром на Германците.

Хорор во Србија, маж убил 13 луѓе

Макфакс - 09.04.2013

60-годишниот Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча кај Младеновац утрово убил 13 луѓе, потврди српската полиција. Тој од огнено оружје убил шест мажи, шест жени и едно бебе, а според неофицијални ...

Масакр кај Младеновац: Убил бебе и 12 соседи, па пукал во жената и во себе (обновено)

Макфакс - 09.04.2013

Шест мажи, шест жени и едно бебе настрадаа во масакрот којшто го изврши шеесетгодишниот Љубиша Богдановиќ утрово во местото Велика Иванча кај Младеновац, јавува Блиц.

Убиецот од Србија минатата година останал без работа, учествувал во војната и нема досие

Макфакс - 09.04.2013

Србинот Љубиша Богдановиќ кој утрово уби 13 лица во местото Велика Иванча кај Младеновац, немал полициско досие, а полицијата истражува зошто овој мирен човек, како што го опишуваат неговите ...

Умре и сопругата на извршителот на утринскиот масакр во Србија

Денешен - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

Фото: Заедничка фотографија на убиецот со жртвите

Денешен - 09.04.2013

Погледнете ја заедничката фотографија на убиецот Љубиша Богдановиќ со фамилијата и соседите, на која се наоѓаат и седум лица кои утринава беа монструозно убиени.

Ќерките на убиецот, што ќе правиме сега ќе не мрази цело село

Денешен - 09.04.2013

Зорица и Славица ќерките на Љубиша Богдановиќ кој утрово уби 14 лица изјавија дека со мајка им и со татко им се слушнале вчера и дека се било во ред. Во неделата сите заедно биле на семеен ручек.

ФОТО: Ова е човекот кој Србија ја зави во црно

Maxim - 09.04.2013

Рано изутринава Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча во Србија изврши масакр при што уби 13 лица, а потоа си ги застрела и членовите на своето ...

Сопругата на извршителот на масакрот во Србија им подлегна на повредите

Maxim - 09.04.2013

Почина уште една, 14-та жртва на масовното убиство, кое рано изутринава го извршил Љубиша Богдановиќ во селото Велика Иванча, оддалечено околу 15 километри од белградската општина Младеновац, ...

ФОТО: Заедничка фотографија на убиецот од Србија со неговите жртви

Maxim - 09.04.2013

На фотографијата се наоѓаат Љубиша Богдановиќ и сдумина лица кои утринава беа убиени во ...

ФОТО: Најмладата жртва на убиецот од Србија е двегодишно момче

Maxim - 09.04.2013

Во монструозниот чин на Љубиша Богдановиќ кој утринава се случи во српското село кај Младеновци, не беше поштедено ниту двегодишното дете Сите жители но и целата јавност беа потресени од фактот што и ...