TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ прогласи победа во Центар

Нова ТВ - 21.04.2013

СДСМ прогласи победа во Центар од досега пребројаните гласачки ливчиња, каде кандидатот на „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски има освоено победа.

СДСМ: Жерновски е новиот градоначалник на Центар

Нова ТВ - 21.04.2013

Андреј Жерновски е новиот градоначалник на Центар, објави пред малку СДСМ. Според пребројани на 90 проценти од гласачките ливчиња тој има предност од над 2.500 гласови пред досегашниот градоначалник ...

ДИК: Жерновски води со над 2000 гласови

Нова ТВ - 21.04.2013

На интернет страницата на Државната изборна комисија од 90 проценти од избирачките места од кои пристигнале податоци за прегласувањето во вториот круг, кандидатот за градоначалник на општина Центар, ...

ВИДЕО: Славење за пoбедата на Жерновски

Нова ТВ - 21.04.2013

Пред општинскиот штаб на СДСМ во Центар започна славењето на победата на Жерновски. Неколку стотици поддржувачи и симпатизери на опозицијата скандираат и пеат: Центар не Пустец! Никој од нас веќе не ...

Жерновски прогласи победа во Центар

Р.С.Европа - 21.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски прогласи победа на изборите по денешното прегласување на 29 од вкупно 66 гласачки места.

Жерновски прогласи победа и во третиот круг во Центар

Вест - 21.04.2013

Да му се заблагодарам на дипломатскиот кор, кој прати порака дека нема да дозволи да има фалсификат на изборите. Да им се заблагодарам на граѓаните на Центар, кои не еднаш, не двапати, туку трипати ...

Жерновски конечно стана градоначалник на Центар

МКД - 21.04.2013

СДСМ прогласи победа во скопската општина Центар, информираат од партијата по пребројувањето на гласачките ливчиња. Андреј Жерновски Кандидат на „Сојузот за иднината“ за Центар е Андреј Жерновски.

Победивме и по трет пат

МКД - 21.04.2013

И покрај сите случувања денеска во Центар победи волјата на центарци. Ви благодарам што го одбранивме граѓанскиот концепт.

Народот победи и Жерновски е градоначалник

МКД - 21.04.2013

Победата во Центар е победа на граѓаните кои се за подобра иднина, изјави вечерва Игор Ивановски , шеф на изборниот штаб на здружената опозиција.

Жерновски прогласи победа во Центар

Утрински - 21.04.2013

Од изборниот штаб на здружената опозиција објавија дека неофицијално Жерновски освоил приближно 3.000 гласови повеќе од Тодоровиќ Андреј Жерновски прогласи победа по трет пат во општина Центар.

Андреј Жерновски победи во Центар

Телма - 21.04.2013

Со околу 3 илјади гласови кандидатот за градоначалник на Центар на здружената опозиција Андреј Жерновски е во големо водство пред кандидатот на владејачката коалиција Владимир Тодоровиќ.

Андреј Жерновски слави

МКД - 21.04.2013

Андреј Жерновски, новиот градоначалник на скопската општина Центар, кандидат на опозициската коалиција „Сојуз за иднината“ веќе ја прославува победата пред изборниот штаб по прегласувањето од вториот ...

Жерновски победи, заслужи да му се честита!

МКД - 21.04.2013

Граѓаните гласаа, Жерновски победи, заслужи да му се честита! Ова е последната твитер-порака што Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ му ја испрати на Андреј Жерновски, по повод неговата победа на ...

Жерновски 15.061 : Тодоровиќ 12.010 гласа

МКД - 21.04.2013

Државната изборна комисија по пребројувањето на сите избирачки места и официјално сооопшти дека Андреј Жерновски освои 15.061 гласа, а Владимир Тодоровиќ 12.010 гласа.

Жерновски води

А1 On - 21.04.2013

Според досега преброените гласови за Центар, А1он дознава дека Андреј Жерновски води со повеќе од 2.000 ...

ВИДЕО: Жерновски прогласи победа во Центар

А1 On - 21.04.2013

Андреј Жерновски прогласи победа по трет пат во општина Центар. Овојпат, неофицијално според преброените гласови неговата победа е уште поубедлива и со поголема разлика пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Ивановски: Убедлива победа – Жерновски е нов градоначалник на Центар

Капитал - 21.04.2013

Опозицијата победи во Центар, објавија од изборниот штаб на кандидатот Андреј Жерновски. Шефот на изборниот штаб, Игор Ивановски, им се заблагодари на граѓани кои покажале и докажале, како што рече, ...

Жерновски прогласи победа во Центар

Н.Македонија - 21.04.2013

Андреј Жерновски како што соопшти СДСМ со околу 2 500 гласа води пред неговиот противкандидат Владимир Тодоровиќ од владејачката ВМРО-ДПМНЕ На својата страница на социјалната мрежа Фејсбук и ...

Жерновски прогласи победа во Центар

Кајгана - 21.04.2013

Според податоците на Државната изборна комисија (ДИК), кандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од опозицискиот Сојуз на иднината, Андреј Жерновски е во водство со околу две илјади ...

Милошоски на Твитер му ја честиташе победата на Жерновски

А1 On - 21.04.2013

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој е познато дека е многу активен на Твитер, му ја честиташе победата на Андреј Жерновски во ...

(ВИДЕО) Сојуз за иднината ја слави победата во Центар

А1 On - 21.04.2013

Новиот градоначалник на Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски, ја слави победата од прегласувањето на вториот круг на локалните избори.

Официјално и според ДИК, Жерновски нов градоначалник на Центар

А1 On - 21.04.2013

Државната изборна комисија по пребројувањето на сите гласови излезе со официјално соопштение според кое Андреј Жерновски со 15.061 гласови го победи Владимир Тодоровиќ кој освои 12.010 гласа.

Андреј Жерновски победник и во третиот круг?

+инфо - 21.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот на „Сојузот за иднината“ најверојатно е победник на прегласувањето за локалните избори во општина Центар, дознава неофицијално „Плусинфо“.

Жерновски победи во Центар со 2.502 гласа разлика

+инфо - 21.04.2013

Со 2.502 гласа разлика кандидатот на здружената опозиција за општина Центар, Андреј Жерновски, извојува голема победа во однос на неговиот противкандидат од коалицијата „За подобра Македонија“, ...

Жерновски: Победив, мојата победа е изборена по трет пат!

+инфо - 21.04.2013

Игор Ивановски, шеф на изборниот штаб на зружената опозиција, пред малку откако беше е потврдена победата на Андреј Жерновски, им се заблагодари на граѓани кои покажале и докажале, како што рече, ...

Контроверзни информации: Жерновски веќе слави, а Тодоровиќ имал тесно водство!

Фактор - 21.04.2013

Игор Ивановски, шеф на изборниот штаб на зружената опозиција, пред малку откако беше потврдена победата на Андреј Жерновски, им се заблагодари на граѓани кои покажале и докажале, како што рече, дека ...

Жерновски на Фејсбук ја објави победата

+инфо - 21.04.2013

И покрај сите случувања, денес во Центар победи волјата на центарци. Ви благодарам што го одбранивте граѓанскиот концепт.

ГАЛЕРИЈА Новиот градоначалник на Центар ја слави победата

+инфо - 21.04.2013

Новиот градоначалник на Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски, ја слави победата од прегласувањето на вториот круг на локалните избори.

Дилемите расчистени, Жерновски победник, ВМРО ДПМНЕ честиташе!

Фактор - 21.04.2013

Жерновски и дефинитивно е новиот градоначалник на Центар. Пред малку на прес конференција Илија Димовски, директорот на Центарот за комуникации на ВМРО – ДПМНЕ им ја честиташе победата во Центар на ...

ГАЛЕРИЈА Победата во Центар се прослави со зурли и со тапани

+инфо - 21.04.2013

Носен на рамена од членовите на неговиот изборен штаб, а придружуван од голем број жители на општина Центар, новиот градоначалник Андреј Жерновски ја прослави победата пред бараките на општината, ...

Андреј Жерновски по трет пат победи во Центар

Либертас - 21.04.2013

Извесно е дека Андреј Жерновски ќе биде новиот градоначалник на општина Центар, дознава Либертас од партиски извори. Според информациите од Сојузот за иднината, преброени се најголемиот дел од ...

Андреј Жерновски победник и во третиот круг?

Локално - 21.04.2013

Андреј Жерновски, кандидатот на „Сојузот за иднината“ најверојатно е победник на прегласувањето за локалните избори во општина Центар, дознава неофицијално „Плусинфо“.

Жерновски води во Центар?

Канал5 - 21.04.2013

Според досега преброените гласови за Центар, Андреј Жерновски води со повеќе од 2.000 гласа, објавија „опозициските медиуми“.

Гласовите преброени! Жерновски победи!

Либертас - 21.04.2013

Според информациите од изборниот штаб на Сојуз за иднината нов градоначалник на Центар е Андреј Жерновски. Обработени се сите 29 избирачки места на кои се прегласуваше и Жерновски има над 3 илјади ...

СДСМ си прогласи победа во Центар

Вечер - 21.04.2013

Иако поминаа само два часа од затворање на гласачките места, СДСМ избра и прогласи победа во Центар. Игор Ивановски, шеф на изборниот штаб на зружената опозиција, пред малку изјави дека Андреј ...

Жерновски победи и во третиот круг во Центар

Кирилица - 21.04.2013

Андреј Жерновски е новиот градоначалник на Центар, објави пред малку самиот тој на своите Фејсбук и Твитер профили, но и од опозициската СДСМ Игор Ивановски, шефот на изборниот штаб на зружената ...

Жерновски прогласи победа во Центар

Либертас - 21.04.2013

Андреј Жерновски прогласи победа по трет пат во општина Центар. Овојпат, неофицијално според преброените гласови неговата победа е уште поубедлива и со поголема разлика пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Контроверзни информации: Жерновски веќе слави, а Тодоровиќ имал тесно водство!

Локално - 21.04.2013

Победа најавуваат и Жерновски и Вмро Дпмне. Игор Ивановски, шеф на изборниот штаб на зружената опозиција, пред малку откако беше потврдена победата на Андреј Жерновски, им се заблагодари на граѓани ...

Жерновски градоначалник на Центар – славеше со зурли и тапани (Видео/Фото)

МК News - 21.04.2013

Носен на рамена од членовите на неговиот изборен штаб, а придружуван од голем број жители на општина Центар, новиот градоначалник Андреј Жерновски ја прослави победата пред бараките на општината, ...

Жерновски прогласи победа во општина Центар

Сител - 21.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски вечерва објави победа со повеќе од 3.000 гласа разлика од неговиот опонент Владимир ...

ФОТО+ВИДЕО: Жерновски ја слави победата во Центар

Либертас - 21.04.2013

Новиот градоначалник на Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски, ја слави победата од прегласувањето на вториот круг на локалните избори.

Милошоски на Твитер: Граѓаните гласаа, Жерновски победи, заслужи да му се честита!

Либертас - 21.04.2013

По прогласувањето победа на локалните избори за општина Центар Андреј Жерновски добива честитки од сите страни. Еден од нив е и поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски кој преку ...

ВМРО-ДПМНЕ му ја честиташе победата на Жерновски

Вечер - 21.04.2013

Би сакал да ја честитам и победата на кандидатите на СДСМ и ДПА во општините Центар и Струга. На сите нив им посакуваме плодна работа во која основна грижа ќе им биде интересот и потребите на ...

И според ДИК, Жерновски триумфираше со над 3.000 гласа разлика

Либертас - 21.04.2013

Државната изборна комисија по пребројувањето на сите гласови излезе со официјално соопштение според кое Андреј Жерновски со 15.061 гласови го победи Владимир Тодоровиќ кој освои 12.010 гласа.

Кафана

Вечер - 21.04.2013

Српската напредна странка го доби Карпош, ама го загуби Косово. Тоа ти е политика. Не можеш секаде да добиваш. Ама, затоа, поразите можеш да ги нижеш колку сакаш. Никој не те спречува во тоа.

Жерновски прогласи победа во општина Центар

Канал5 - 21.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски вечерва објави победа со повеќе од 3.000 гласа разлика од неговиот опонент Владимир ...

Жерновски: Победивме и по трет пат!

Бриф - 21.04.2013

- И покрај сите случувања, денес во Центар победи волјата на центарци. Ви благодарам што го одбранивте граѓанскиот концепт – изјави кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на ...

(ВИДЕО) Жерновски: Oд утре почнуваме со работа

Бриф - 21.04.2013

Кандидатот од Здружената опозиција Сојуз за иднината, Андреј Жерновски по третпат победи во Центар. -Не е лесно по трет пат да се добиваат честитки за победа – се пошегува тој пред своите сопартијци ...

(ВИДЕО) Атмосферата пред штабот на Андреј Жерновски

Бриф - 21.04.2013

Славеничко расположение пред штабот на кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на опозициската коалиција Андреј Жерновски откако ја прогласи победата по денешното ...

(ФОТО) И Милошоски му ја честита победата на Андреј

Бриф - 21.04.2013

Честитки за победата, Андреј Жерновски добиваше од сите страни а изненадувачка беше честитката која му ја упати и поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милошевски, кој на својот Твитер ...

И официјално, новиот градоначалник на Центар е Андреј Жерновски!

Точка - 21.04.2013

Андреј Жерновски и официјално е новиот градоначалник на општината Центар, откако во третиот круг на изборите беше потврдена неговата победа! Според резултатите објавени на официјалната интернет ...

ВИДЕО: И Бранко се радуваше за Жерновски

Бриф - 21.04.2013

Еуфорична атмосфера имаше вечерва во општинскиот штаб на СДСМ, каде Андреј Жерновски и неговите соработници одлучија да ги дочекаат изборните резултати.

Андреј Жерновски слави

Тера - 21.04.2013

Андреј Жерновски, новиот градоначалник на скопската општина Центар, кандидат на опозициската коалиција „Сојуз за иднината" веќе ја прославува победата пред изборниот штаб по прегласувањето од вториот ...

Андреј Жерновски повторно води

Sky - 21.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од редовите на коалицијата „Сојуз за иднината“, Андреј Жерновски, според нашите информации, води со повеќе од 2.000 гласови, со што најверојатно и по трет пат ...

СДСМ прогласи победа во Центар

Sky - 21.04.2013

Социјалдемократите прогласија победа во Центар. Според досега пребројаните ливчиеа, Андреј Жерновски е победник на овие избори, јави Нова ТВ.

Андреј Жерновски прогласи победа над ДПМНЕ по трети пат

Sky - 21.04.2013

- И покрај сите случувања, денес во Центар победи волјата на центарци. Ви благодарам што го одбранивте граѓанскиот концепт.

Тодоровиќ во тесно водство во Центар

Press24 - 21.04.2013

Треба да се наомене дека во овие 5 избирачки места, Жерновски практично ја надмоестил предноста од 400 гласа, која Тодоровиќ ја имаше уште пред стартот на прегласувањето.

ФОТО: Жерновски прогласи победа во Центар

Press24 - 21.04.2013

Андреј Жерновски на социјалнте мрежи веќе прогласи победа во Центар Андреј Жерновски на facebook им се заблагодари на гласачите и објави дека победил по прегласувањето.

Тодоровиќ во благо водство

БезПардон - 21.04.2013

Кнадидаот за градоначалник на колаицијата „За подобра Македонија“ Владимр Тодоровиќ е во тесно водство пред Андреј Жереновски од „Сојузот за иднинаат“ од пребројување на гласовите од 5 избирачки ...

Славје на централниот плоштад во Скопје - Македонците ја прославуваат победата

Sky - 21.04.2013

Стотици членови на опозицијата ја слават големата победа, на Андреј Жерновски и македонската опозиција во општина Центар.

Жерновски прогласи победа на Facebook

Хајд Парк - 21.04.2013

Прочитано: 172 пати Кандидатот на „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, на својот Facebook профил прогласи победа на денешното прегласување во Општина Центар.

Жерновски: Победата е доказ дека волјата на народот насила никој не може да ја смени

Sky - 21.04.2013

Новиот градоначалник на Центар Андреј Жерновски вечерва им се заблагодари на граѓаните, пратениците од опозицијата, но и на дипломатскиот кор, кои според него, ја штителе демократијата на избирачките ...

Жерновски во водство

БезПардон - 21.04.2013

Според податоците на ДИК, со околу илјади гласови кандидатот за градоначалник на Центар на здружената опозиција Андреј Жерновски е во водство пред кандидатот на владејачката коалиција Владимир ...

Жерновски победи во Центар

БезПардон - 21.04.2013

ндреј Жерновски е новиот градоначалник на Центар, објави пред малку самиот тој на своите Фејсбук и Твитер профили, но и од опозициската СДСМ.

ВИДЕО: Андреј Жерновски по трет пат избран за градоначалник на Центар

Sky - 21.04.2013

Со повеќе од 2.500 гласови разлика над досегашниот градоначалник Владимир Тодоровиќ, Андреј Жерновски е новиот градоначалник на општина Центар, објави СДСМ.

Жерновски ја слави победата

Фама - 21.04.2013

Андреј Жерновски е новиот градоначалник на општина Центар, рече Игор Ивановски од СДСМ. „Вчера и денеска владата со разни малверзации и трикови прво ги убедуваше граѓаните дека нема избори, а потоа ...

(ВИДЕО) Жерновски: СДСМ ќе го победи ВМРО-ДПМНЕ и на предвремените парламентарни избори

Press24 - 21.04.2013

Жерновски по победата во Центар рече дека паднал митот за непобедливоста на ВМРО-ДПМНЕ by by ВИДЕО: ...

ВМРО-ДПМНЕ му ја честиташе победата на Жерновски

Курир - 21.04.2013

Би сакал да ја честитам и победата на кандидатите на СДСМ и ДПА во општините Центар и Струга. На сите нив им посакуваме плодна работа во која основна грижа ќе им биде интересот и потребите на ...

ВМРО-ДПМНЕ му ја честиташе победата на Жерновски

БезПардон - 21.04.2013

Би сакал да ја честитам и победата на кандидатите на СДСМ и ДПА во општините Центар и Струга. На сите нив им посакуваме плодна работа во која основна грижа ќе им биде интересот и потребите на ...

Жерновски победи со тројно поголема разлика

eReporter - 21.04.2013

Кандидатот на опозицијата, Андреј Жерновски победи и на повтореното гласање од вториот круг за градоначалник на Центар. Жерновски го победи Владимир Тодоровиќ од ВМРО-ДПМНЕ со 3051гласови разлика, со ...

ВИДЕО: Од Центар ќе започне падот на ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 21.04.2013

Социјалдемократскиот сојуз на својот официјален канал на Јутјуб објави видео под наслов „Од Центар ќе започне падот на ВМРО-ДПМНЕ“, во кое се забележани изјавите на шефот на изборниот штаб на СДСМ ...

Антонио Милошоски: Жерновски заслужи да му се честита!

БезПардон - 21.04.2013

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник во Собранието Антонио Милошоски преку својот „Твитер“ профил упати честитка до победникот во општина Центар Андреј Жерновски од „Сојузот ...

ФОТО: И официјално според ДИК, Жерновски победи со 3052 гласови разлика

Sky - 21.04.2013

И официјално според Државната изборна комисија, новиот градоначалник на општина Центар е Анреј Жерновски од здружената опозиција со освоени 15.061 гласови, наспроти кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир ...

Жерновски 15.061, а Тодоровиќ 12.010 гласа

БезПардон - 21.04.2013

По пребројувањето на сите избирачки места, ДИК и официјално соопшти дека Андреј Жерновски од „Сојузот за иднината“ освои 15.061 гласа, а Владимир Тодоровиќ од коалицијата „За подобра Македонија“ ...

Милошоски: Жерновски заслужи да му се честита

Press24 - 21.04.2013

Екс министерот за надворешни работи и пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ преку Твитер му ја честиташе победата на Андреј Жерновски во ...

Жерновски прогласи победа во Центар, Митровски во Ѓорче Петров

Макфакс - 21.04.2013

Според податоците на Државната изборна комисија (ДИК), кандидатот за градоначалник на скопската општина Центар од опозицискиот Сојуз на иднината, Андреј Жерновски е во водство со околу три илјади ...

Андреј Жерновски ја однесе победата во скопски Центар

Inpress - 21.04.2013

Скопје, 21. април 2013 (ИНПРЕС) Народот победи. Андреј Жерновски е новиот градоначалник на скопската општина Центар, рече Игор Ивановски, шеф на изборниот штаб на зружената опозиција.

Тодоровиќ во тесно водство во Центар

Maxim - 21.04.2013

Владимр Тодоровиќ е во тесно водство од нешто под 80 гласа по пребројување на гласовите од 5 избирачки места од вкупно 29 во колку што се прегласува во општина Центар.

ФОТО: Жерновски прогласи победа во Центар

Maxim - 21.04.2013

Андреј Жерновски на facebook им се заблагодари на гласачите и објави дека победил по прегласувањето. Тој е во водство и според последните и највно резултати објавени од Државната изборна комисија.

Химна за Жерновски

Оff.net - 20.04.2013

Музичка поддршка за Андреј Жерновски и тоа не општо туку конкретно, за третата мајка. Ако, убаво е тоа, со песна да се поддржи оној за кого навиваш.

Меѓународната заедница ќе го следи и третиот круг избори

Р.С.Европа - 19.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски е задоволен што ОБСЕ и меѓународниот фактор ќе го набљудуваат изборниот ден.

Два пати победи Жерновски, ќе има ли конечна одлука за Центар в недела?!

Капитал - 19.04.2013

В недела по трети пат ќе се гласа за градоначалник на Центар, а првите два пати победи Жерновски. Прашањето е дали сега ќе победи ВМРО-ДПМНЕ, откако од Управниот суд доби право на „трета среќа“, ...

ОБНОВЕНО Каде е градоначалникот на Центар Владимир Тодоровиќ?

+инфо - 19.04.2013

Во пресрет на повторувањето на вториот изборен круг во Општина Центар, каде копјата се кршат меѓу кандидатите Андреј Жерновски и Владимир Тодоровиќ, евидентно се проретчија активностите на актуелниот ...

Жерновски веќе се откажа од СДСМ

Вечер - 19.04.2013

Непосредно пред прегласувањето во општина Центар, кандидатот на Сојузот на иднината Андреј Жерновски ги тргна симболите на СДСМ од партискиот плакат.

Исчезна градоначалникот на Центар Владимир Тодоровиќ!?

Бриф - 19.04.2013

Пред почетокот на повторувањето на вториот изборен круг во Општина Центар, актуелниот градоначалник и кандидат за уште еден мандат Владимир Тодоровиќ воопшто не се појавува во јавноста.

ФОТО: „Исчезна“ Владимир Тодоровиќ

Sky - 19.04.2013

На два дена пред прегласувањето на вториот изборен круг во општина Центар, „исчезна“ градоначалникот и кандидат за уште еден мандат Владимир Тодоровиќ, пишува Бриф.

Жерновски на средба со странските амбасадори

Нова ТВ - 18.04.2013

Во скопскиот ресторан „Пелистер“ во се оддржа средба на Андреј Жерновски со амбасадорите на Холандија, Франција и Шпанија.

Дипломатите живо заинтересирани за Жерновски (ФОТО)

МКД - 18.04.2013

Андреј Жерновски денеска се сретна со амбасадорите на Холандија, Франција и Шпанија во пресрет на неделното прегласување на вториот изборен круг во општината Центар.

Амбасадорите од западните земји ќе ги следат изборите во Центар

Телма - 18.04.2013

Амбасадорите на САД и на земји членки на Европската унија в недела ќе ги набљудуваат избирачките места на кои ќе се гласа во општина Центар.

Жерновски разговара со амбасадоритe

Утрински - 18.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар на „Сојузот на иднината“, Андреј Жерновски, имаше средба со неколку видни амбасадори.

ВИДЕО: Жерновски на средба со амбасадорите на Холандија, Франција и Шпанија

А1 On - 18.04.2013

Во скопскиот ресторан Пелистер во тек е средба на Андреј Жерновски со амбасадорите на Холандија, Франција и Шпанија. Средбата е на барање на амбасадорите, а тема е актуелната состојба посебно за она ...

Жерновски со сите сили се бори за Центар

Н.Македонија - 18.04.2013

Жителите на општина Центар, деновиве добиваат несекојдневни партиски писма. Ако до сега на вратите можевме да видиме најразличен пропаганден материјал, сега, симпатизерите на кандидатот на Сојузот за ...

ВИДЕО: Амасадорите на ЕУ и САД во недела ќе го следат гласањето во Центар

А1 On - 18.04.2013

По средбата во скопскиот ресторан Пелистер на Андреј Жерновски со амбасадорите на Германија, Холандија и Шпанија, тој изјави дека е добро што се наоѓаат на иста страна, на страна на демократијата и ...

ГАЛЕРИЈА Жерновски: Среќен сум што ЕУ и САД ќе ги набљудуваат изборите в недела

+инфо - 18.04.2013

Во скопскиот ресторан Пелистер, кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, чија победа двократно беше оспорувана, се сретна со амбасадорите на Холандија, Шпанија и Франција.

(ВИДЕО) Жерновски: Амбасадорите на ЕУ и САД ќе го следат гласањето во Центар

Либертас - 18.04.2013

По средбата во скопскиот ресторан Пелистер на Андреј Жерновски со амбасадорите на Германија, Холандија и Шпанија, тој изјави дека е добро што се наоѓаат на иста страна, на страна на демократијата и ...

Жерновски бара помош од амбасадорите на ЕУ и САД

Локално - 18.04.2013

Непотврдениот победник за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски ја повика меѓународната заедница на своја страна ,и да ги набљудува изборите во Недела.

(ВИДЕО) Жерновски до жителите на Пустец: Не дозволувајте да бидете злоупотребени и искористени

Либертас - 18.04.2013

Во интервју за порталот А1он , кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски најавува дека и во недела власта подготвува сценарија за крадење на изборите.

ЕУ и САД ќе ги набљудуваат изборите во Центар

Sky - 18.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска го заокружи сегментот на средби со амбасадорскиот кор.

Жерновски: Каде е Тодоровиќ?

24 Вести - 17.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од Сојузот за иднианта Андреј Жерновски порача дека како што рече ќе го сопрел нагрдувањето на плоштадот.

Шеќеринска: Во недела да ја казниме власта

Нова ТВ - 17.04.2013

Кандидатот за градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, и пратеничката на СДСМ, Радмила Шекеринска, дадоа заедничка изјава за медиумите пред рингишпилот на плоштад.

Каде е Владимир Тодоровиќ и зошто ви е овој циркус?

МКД - 17.04.2013

В недела со масовен одѕив дефинитивно ќе му се стави крај на обезличувањето и лудилото, а од понеделник ќе градиме модерна општина", истакна Жерновски.

Жерновски и шекеринска: овој маратон ќе го добијат граѓаните на Центар

Телма - 17.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар Андреј Жерновски одржа прес - конференција пред вртелешката на градскиот плоштад. Центарот на Скопје се` повеќе наликува на панаѓур, рече Жерновски повикувајќи ...

(ВИДЕО) Хитлер дознава за победата на Жерновски

А1 On - 17.04.2013

По сагата околу изборот за градоначалник на општина Центар и оспорувањето и одземањето на победата на Андреј Жерновски, на интернет се појави видео од Хитлер во филмот Der Untergang „преведен“ на ...

Поништено гласањето само на места каде Жерносвки имал предност

А1 On - 17.04.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги обжали, а Управен суд го поништи гласањето на 29 избирачки места во Центар. И тоа, доколку направите анализа, се само места каде што Андреј Жерновски има предност или поголема доверба ...

(ВИДЕО) Жерновски: Рингишпилот е синоним на панаѓур, од понеделник крај на лудилото

А1 On - 17.04.2013

Денешната прес конференција Андреј Жерновски ја одржа пред новиот рингишпил во центарот на Скопје. Вчера, рече го повикавме Владимир Тодоровиќ да каже дали ќе се натпреварува, дали има концепт.

ФОТО: Средба Волерс-Жерновски во Тренд

А1 On - 17.04.2013

Нашиот фото-репортер ја регистрираше средбата на амбасадорот на САД Пол Волерс и кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

Жерновски: Тодоровиќ стави споменици кога јасно беше поразен

Н.Македонија - 17.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски денеска пред новата вртелешка која е поставена на градскиот плоштад, рече дека плоштадот се повеќе наликува на панаѓур Жерновски уште ...

ГАЛЕРИЈА Жерновски: Зошто беше потребен овој циркус и каде е Тодоровиќ два дена?

+инфо - 17.04.2013

Дваесет и четири часа нема никаква информација од мојот противкандидат Владимир Тодоровиќ, дали ќе се натпреварува во повторениот втор круг од локалните избори за општина Центар.

Жерновски и Волерс се дружеа во „Тренд“

+инфо - 17.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, денеска во кафулето „Тренд“ на скопскиот плоштад имал средба со амбасадорот на САД, Пол Волерс, јави А1он.

(ВИДЕО) Жерновски: Од понеделник крај на лудилото

Либертас - 17.04.2013

Денешната прес конференција Андреј Жерновски ја одржа пред новиот рингишпил во центарот на Скопје, јавува А1он. Вчера, рече го повикавме Владимир Тодоровиќ да каже дали ќе се натпреварува, дали има ...

Тодоровиќ со 400 гласа предност пред Жерновски во Центар

Сител - 17.04.2013

На избирачките места каде што е поништено гласањето се запишани 25.980 избирачи, а на изборите во вториот круг излегле 15. 746 гласачи.

ФОТО: Жерновски на кафе со Волерс

Либертас - 17.04.2013

Порталот А1он објави фотографија од средбата на амбасадорот на САД, Пол Волерс, и кандидатот за градоначалник на Центар од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски.

Тодоровиќ води со 400 гласа пред Жерновски во Центар

Press24 - 17.04.2013

На избирачките места каде што е поништено гласањето се запишани 25.980 избирачи, а на изборите во вториот круг излегле 15. 746 гласачи.

Тодоровиќ во водство пред Жерновски

Република - 17.04.2013

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Тодоровиќ води пред стартот на прегласувањето во општиан Центар со 434 гласа, велат пресметките на Утрински весник .

Видео: Хитлер дознава за победата на Жерновски

Фама - 17.04.2013

По случувањата во вториот круг за градоначалник на општина Центар и победата на Андреј Жерновски, на интернет се појави видео од Хитлер во филмот Der Untergang „преведен“ на македонски.

Центар: Поништено гласањето на местата каде што води Жерновски

Sky - 17.04.2013

Управен суд го поништи гласањето на 29 избирачки места во Центар, и тоа токму на оние места каде што кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски има предност пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир ...

Жерновски: Ќе ставиме крај на нагрдувањето на плоштадот

Sky - 17.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на опозицијата Андреј Жерновски, на денешната прес-конференција изјави дека вчера го повикал Тодоровиќ да излезе и да каже дали ќе се ...

ФОТО: Жерновски и амбасадорот Волерс се дружеа во 'Тренд'

Press24 - 17.04.2013

Денеска Жерновски и Пол Волерс се дружеа во кафулето Тренд лоцирано на плоштадот Македонија, пренесе А1.он Денеска кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски се ...

ФОТО: Жерновски и Волерс на кафе во „Тренд“

Sky - 17.04.2013

Фото-репортерот на А1он денеска ја забележа средбата на амбасадорот на САД Пол Волерс и кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски во скопското кафуле Тренд.

ФОТО: Жерновски „фатен“ на средба со Волерс

Press24 - 17.04.2013

Кандидатот за градоначлник на општина Центар на средба со американскиот амбасадор Пол Волерс во кафуле во центарот на Скопје снимена низ објективнот на А1он.

Тодоровиќ води со 400 гласа пред Жерновски во Центар

Maxim - 17.04.2013

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Тодоровиќ води пред стартот на прегласувањето во општиан Центар со 434 гласа, пресметал .

ФОТО: Жерновски и амбасадорот Волерс се дружеа во 'Тренд'

Maxim - 17.04.2013

Денеска Жерновски и Пол Волерс се дружеа во кафулето Тренд лоцирано на плоштадот Македонија, пренесе А1.он Денеска кандидатот за градоначалник на Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски се ...

ФОТО: Жерновски „фатен“ на средба со Волерс

Maxim - 17.04.2013

Кандидатот за градоначлник на општина Центар на средба со американскиот амбасадор Пол Волерс во кафуле во центарот на Скопје снимена низ објективнот на А1он.

Жерновски: Каде исчезна Тодоровиќ?

Maxim - 17.04.2013

Каде исчезна Тодоровиќ и зошто се крие. Ова прашање денеска јавно на плоштадот во Скопје го постави кандидатот за градоначалник на Центар од редовите на опозицијата Андреј Жерновски.

Граѓаните на Центар му покажаа црвен картон на Тодоровиќ

Нова ТВ - 16.04.2013

Со скандирање „Уа лопови“, Андреј Жерновски и неговите поддржувачи, граѓаните на Центар , револтот за според нив украдената победа, го изразија пред централниот штаб на неговиот противкандидат ...

Тодоровиќ на прегласувањето стартува со предност од 434 гласа

Утрински - 16.04.2013

Резултатите од поништеното гласање на 29 избирачки места се: 8.349 гласа за Андреј Жерновски и 6.934 за Владимир Тодоровиќ По одлуката на Управниот суд да ги прифати тужбите на коалицијата на ...

Црвен картон за Тодоровиќ

МКД - 16.04.2013

Со свирчиња и црвени картони приврзаниците на Андреј Жерновски денеска го искажаа незадоволството од одлуките на Управниот суд за повторување на гласањето пред изборниот штаб на кандидатот на ...

Жерновски - Колку пати треба да се гласа во Центар?

Утрински - 16.04.2013

Колку пати треба да се гласа во Центар за на Тодоровиќ да му стане јасно дека граѓаните сакаат тој да си замине, праша дневник Андреј Жерновски, опозицискиот кандидат за градоначалник, чија победа во ...

Тимот на Жерновски му даде црвен картон на Тодоровиќ

Телма - 16.04.2013

Огорчени од вчерашната одлука на Управниот суд да се поништи гласањето на 29 избирачки места, приврзаници на Андреј Жерновски и членови на новиот и претходниот состав на советот на Општина Центар ...

Жерновски: Ќе се бориме до крај и ќе оствариме поубедлива победа

Дневник - 16.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.

Каде за Велигден? Како каде? На 4-ти круг гласање за Центар…

А1 On - 16.04.2013

Жители на Центар и други места се револтирани од украдената победа на Андреј Жерновски во вториот изборен круг. Прашуваат до кога ќе треба да се гласа, за да види Тодоровиќ дека народот не го сака.

Жерновски: Поништени се само местата кај што изгуби Тодоровиќ

Капитал - 16.04.2013

Доказ за изборниот криминал што го прави власта е што Управниот суд го поништи гласањето на сите избирачки места каде што изгуби Тодоровиќ, изјави кандидатот за градоначалник на општина Центар, ...

(ВИДЕО) Жерновски: Црвен картон за Тодоровиќ

А1 On - 16.04.2013

Андреј Жерновски, негови поддржувачи и граѓани од Центар својот револт за украдената победа во вториот изборен круг за Центар ја изразија пред Централниот штаб на неговиот против кандидат Владимир ...

„Црвен картон“ за Тодоровиќ

Кајгана - 16.04.2013

Приврзаници на Андреј Жерновски, кандидатот заградоначалник на Општина Центар од Сојузот за иднината со свирчиња и црвени картони се собраа пред штабот на неговиот противкандидат Владимир Тодоровиќ ...

Симпатизери на Жерновски, му дадоа црвен картон на Тодоровиќ

Н.Македонија - 16.04.2013

Симпатизери на Андреј Жерновски и припадници на опозицијата денес се собраа пред штабот на досегашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, наводно за да му покажат црвен картон, со ...

ГАЛЕРИЈА Жерновски: Власта предизвика контра-ефект во Центар на своја штета

+инфо - 16.04.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, чија победа двапати по ред беше оспорена, го повика својот противкандидат Владимир Тодоровиќ да каже колку пати треба да се гласа во Центар, ...

(ВИДЕО) Жерновски: Колку пати треба Тодоровиќ да изгуби за да му стане јасно дека жителите сакаат да си замине?!

Либертас - 16.04.2013

Андреј Жерновски, негови поддржувачи и граѓани од Центар својот револт за украдената победа во вториот изборен круг за Центар ја изразија пред Централниот штаб на неговиот против кандидат Владимир ...

ВИДЕО: Хитлер дознава за победата на Жерновски

Либертас - 16.04.2013

По бламажата со изборот за градоначалник на општина Центар каде му беше оспорена и одземена победата на Андреј Жерновски, на интернет се појави видео како Хитлер реагира откако ја разбра веста за ...

Жерновски

Окно - 16.04.2013

Се разбира дека тоа што стана градоначалник на „најцентарската“ и можеби најградска општина во Македонија, на Андреј Жерновски не му го дава правото да биде прогласен за „урбан топоним“.

„Црвен картон“ за Тодоровиќ

Sky - 16.04.2013

Пред Централниот штаб на кандидатот за градоначалник за општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Тодоровиќ, своето незадоволство поради украдената победа од вториот круг на локалните избори го изразија ...

`Црвен картон` за Тодоровиќ

Макфакс - 16.04.2013

Приврзаници на Андреј Жерновски, кандидатот заградоначалник на Општина Центар од Сојузот за иднината со свирчиња и црвени картони, во вторникот се собраа пред штабот на неговиот противкандат Владимир ...

Жерновски најави поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори

24 Вести - 15.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.

Жерновски: Одиме на уште една победа

Нова ТВ - 15.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски со реакција на одлуката на Управниот суд за прегласување на вториот круг во оваа скопска општина.

Жерновски- ќе се борам до крај за Центар

Р.С.Европа - 15.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски изјави денеска дека ќе се бори до крај и најави дека ќе извојува поубедлива победа на повторениот втор круг од ...

Срамна одлука на Управниот суд, одиме пак на победа

МКД - 15.04.2013

Ние бело знаме не дигаме. Одиме на уште една победа и се надевам дека граѓаните на општината Центар уште еднаш ќе им кажат кој сакаат да ги води.

Жерновски - Ќе се бориме до крај и ќе оствариме поубедлива победа

Утрински - 15.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.

Жерновски: Не креваме бело знаме! Пак ќе победиме против срамот и карикатурата од демократија

Капитал - 15.04.2013

„Ова што денес се случува е срам за Македонија. Карикатура од демократија! Ова го нема ни во најозогласените режими! Ја газат, ја понижуваат волјата на граѓаните на Центар кои во двата круга јасно се ...

Жерновски: Колку круга сакаат нека има, џабе им е !

Н.Македонија - 15.04.2013

Лоберал-демократите на Андреј Жерновски, моментално се наоѓаат пред Собранието на Република Македонија, како резултат на револт поради како што велат украдените гласови и намерата по секоја цел, ...

Додека Управниот суд ја рушеше победата на Жерновски, падна одлука за пет нови споменици

А1 On - 15.04.2013

А1он дознава дека во моментите кога Управниот суд ги носеше одлуките за да ја поништи победата на Андреј Жерновски во вториот круг за Општина Центар, донесена е одлука за поставување на пет нови ...

(ВИДЕО) Жерновски: Со бело знаме во Центар ќе излезе Груевски

А1 On - 15.04.2013

Ова е срамота, вака Андреј Жерновски ја коментира украдената изборна победа во вториот круг на локалните избори. Со одлука на Управниот суд во недела ќе има прегласување на одделни избирачки места.

Жерновски: Не дигаме бело знаме

Кајгана - 15.04.2013

Бело знаме не дигаме, граѓаните на Центар уште еднаш ќе кажат кој сака да ги води, рече кандидатот за градоначалник на Сојузот на иднината Андреј Жерновски откако Управниот суд уважи 16 тужби на ...

Уште пет нови споменици ќе никнат во Центар

+инфо - 15.04.2013

Додека денеска Управниот суд одлучуваше да ја поништи победата во вториот круг на кандидатот за градоначалик на Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски, донесена е одлука за поставување на ...

ГАЛЕРИЈА Жерновски: Со бело знаме ќе излезе Груевски, а не јас!

+инфо - 15.04.2013

Победникот во двата изборни круга за градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски, по денешната одлука на Управниот суд да ги оспори одлуките на ДИК по приговорите на ВМРО-ДПМНЕ, револтирано ...

Андреј Жерновски побара поддршка од своите симпатизери

Либертас - 15.04.2013

Андреј Жерновски преку својот Фејсбук профил ја осуди одлуката на Управниот Суд да ја оспори победата во општина Центар на локалните избори.

Управниот суд одлучи: Ќе се прегласува во Центар – Жерновски најавува прес конференција

МК News - 15.04.2013

До овој момент, според информациите до кои дојде Press24 Прифатени се 16 тужби поднесени до Државната изборна комисија од страна на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во општина Центар.

Жерновски: Бело знаме не дигаме, ќе го откриеме криминалот со Скопје 2014!

Либертас - 15.04.2013

Пред малку кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски излезе со реакција на одлуката на Управниот суд за прегласување на вториот круг во оваа скопска општина.

Жерновски: Колку круга сакаат нека има, џабе им е – протест пред собранието

МК News - 15.04.2013

Либерал-демократите на Андреј Жерновски, моментално се наоѓаат пред Собранието на Република Македонија, како резултат на револт поради како што велат украдените гласови и намерата по секоја цел, ...

Жерновски: Ќе се бориме до крај и ќе оствариме поубедлива победа

Канал5 - 15.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.

Жерновски: Ќе се бориме до крај и ќе оствариме поубедлива победа

Кирилица - 15.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.

Жерновски: Одлуката на Управниот суд е срамна

Локално - 15.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.

Ќе ја изнесе ли Управниот Суд опозицијата на улица?!

Либертас - 15.04.2013

Одлуката на Управниот суд за поништување на повеќе избирачки места за општина Центар со што се одзема победата на Андреј Жерновски како нов градоначалник најверојатно ќе предизвика и улични протести ...

Жерновски: Пак ќе го победам Тодоровиќ и ќе го откријам криминалот во „Скопје 2014“

Бриф - 15.04.2013

По одлуката на Управниот суд за прегласување во општината Центар, со што му се одзема победата на Андреј Жерновски, кандидатот за градоначалник од опозицискиот Сојуз за иднината ја оцени оваа одлука ...

Жерновски: Не дигаме бело знаме

Тера - 15.04.2013

Бело знаме не дигаме, граѓаните на Центар уште еднаш ќе кажат кој сака да ги води, рече кандидатот за градоначалник на Сојузот на иднината Андреј Жерновски откако Управниот суд уважи 16 тужби на ...

Ништо од победата на Жерновски во Центар, најмалку 10.000 гласачи повторно пред гласачките кутии

БезПардон - 15.04.2013

По вториот круг, Жерновски имаше предност од нешто помалку од 1000 гласа пред Владимир Тодоровиќ. Жерновски највројатно предвреме ја прослави победата во општина Центар.

Ништо од победата на Жерновски во Центар - најмалку 10.000 гласачи повторно пред гласачките кутии

Press24 - 15.04.2013

По вториот круг, Жерновски имаше предност од нешто помалку од 1000 гласа пред Владимир Тодоровиќ. Жерновски највројатно предвреме ја прослави победата во општина Центар.

Над 10.000 гласачи ќе прегласуваат во Центар

Курир - 15.04.2013

Од момент во момент расте бројот на прифатени тужби од страна на Управниот суд, а поднесени од страна на ВМРО-ДПМНЕ за општина Центар.

Жерновски: Не се предаваме, ќе го откриеме криминалот со Скопје 2014!

БезПардон - 15.04.2013

Денешната одлука на Управниот суд е срамна и е само резултат на режимот со кој се соочуваме, предмалку реагираше Андреј Жерновски, кандидатот за градоначалник на општина Центар.

Се поизвесно, ќе се прегласува во Центар

Нетпрес - 15.04.2013

Управниот суд прифати 16 тужби поднесени до Државната изборна комисија од страна на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во општина Центар.

Жерновски: Ќе се бориме до крај, Груевски ќе излезе со бело знаме!

Sky - 15.04.2013

- Ова што денеска се случува во Македонија може да се објасни само со еден збор, ова е срамота, ова е голема срамота за Македонија, рече на денешната прес-конференција Андреј Жерновски, откако ...

Пет нови споменици ќе никнат во Центар

Sky - 15.04.2013

Во моментите кога Управниот суд ги носеше одлуките за да ја поништи победата на Андреј Жерновски во вториот круг за Општина Центар, донесена е одлука за поставување на пет нови споменици во Општина ...

Во Центар ќе има прегласување

Фама - 15.04.2013

Управниот суд на Македонија досега прифати 16 од 34 тужби поднесени од ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во Центар. Според ваквата одлука, прегласување во Центар ќе има, бидејќи бројот на регистрирани гласачи ...

Жерновски: Не дигаме бело знаме

Хајд Парк - 15.04.2013

Прочитано: 45 пати Бело знаме не дигаме, граѓаните на Центар уште еднаш ќе кажат кој сака да ги води, рече кандидатот за градоначалник на Сојузот на иднината Андреј Жерновски откако Управниот суд ...

Жерновски: Ќе се борам до крај

Нетпрес - 15.04.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј Жерновски изјави дека ќе се бори до крај и најави дека ќе извојува поубедлива победа на повторениот втор круг од ...

Жерновски: Одлуката на Управниот суд е срамна

Република - 15.04.2013

- Ова е срамота! И во првиот и во вториот круг победивме според волјата на граѓаните на Центар, но власта се обидува преку судот да ја поништи волјата на граѓаните, со единствена цел да не се открие ...

Жерновски: Не дигам бело знаме во Центар

Press24 - 15.04.2013

„Ова што денеска се случува во Македонија може да се објасни само со еден збор – срамота! Ова е голема срамота за Република Македонија“ - рече Жерновски откако Управниот суд одлучи да има ...

Жерновски: Ќе се бориме до крај!

БезПардон - 15.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.

Опозицијата на протести ќе ја брани победата на Жерновски?!

Sky - 15.04.2013

Одлуката на Управниот суд за поништување на повеќе избирачки места за општина Центар со што се одзема победата на Андреј Жерновски како нов градоначалник најверојатно ќе предизвика и улични протести ...

Жерновски: Не дигаме бело знаме

Макфакс - 15.04.2013

Бело знаме не дигаме, граѓаните на Центар уште еднаш ќе кажат кој сака да ги води, рече кандидатот за градоначалник на Сојузот на иднината Андреј Жерновски откако Управниот суд уважи 16 тужби на ...

Жерновски: Одлуката на Управниот суд е срамна

Макфакс - 15.04.2013

Денешната одлука на Управниот суд е срамна, изјави во понеделник Андреј Жерновски, опозициски кандидат за градоначалник на Центар, по одлуката на Управниот суд за прегласување на неколку избирачки ...

Ништо од победата на Жерновски во Центар - најмалку 10.000 гласачи повторно пред гласачките кутии

Maxim - 15.04.2013

Жерновски највројатно предвреме ја прослави победата во општина Центар. Од момент во момент расте бројот на прифатени тужби од страна на Упавниот суд.

Жерновски: Не дигам бело знаме во Центар

Maxim - 15.04.2013

Ќе се бориме до крај, изјави денеска кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“ Андреј Жерновски најавувајќи поубедлива победа на повторениот втор круг од локалните избори.