TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ранет ученик од заталкан куршум во Тетово

Вест - 15.10.2003

Завчера во Тетово од заталкан куршум било рането 17-годишно момче. Настанот се случил на улицата "Илинденска" во близина на Средното земјоделско училиште. Ш.У. од село Горно Јаболчиште -велешко, околу 21 часот се враќал дома и кога поминувал покрај оградата од училиштето случнал истел од пиштол.

Ученик ранет од заскитан куршум

Дневник - 15.10.2003

на улицата илинденска во ТЕТОВО Средношколец бил ранет во ногата од заскитан куршум додека се враќал од училиште, завчера, на улицата Илинденска во Тетово. По тешкиот инцидент Ш.У. (17) од велешкото село Горно Јаболчишта бил однесен во тетовскиот Медицински центар, каде што му била санирана ...

Од заталкан куршум рането 20-годишно момче на мотор

Вест - 13.10.2003

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР Во саботата, попладне, на булеварот "Македонско Косовска ударна бригада" бил ранет 20-годишниот А.А. кој со мотоцикл се движел од скопската населба Чаир кон Шуто Оризари. Засега непознато лице, најверојатно во близина пукало од пиштол, а куршумот завршил во десниот колк на момчето.