TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДИК ќе ги официјализира изборните резултати

Скопје инфо - 25.07.2020

Откако Управниот суд ги одби сите тужби на политичките партии поднесени против одбиените приговори на Државната изборна комисија, се очекува денеска ДИК да ја закаже седницата за да ги објави конечните и официјални резултати од предвремените избори, ...

Тужбите до Управен суд не ги променија одлуките на ДИК, хакирани страниците на министерствата за здравство и ...

CivilMedia - 25.07.2020

Поднесените тужби од политичките парти до Управен суд, против решенијата донесени од Државната изборна комисија не донесоа ништо ново. Со исклучок на две тужби на ВМРО-ДПМНЕ и по една на партијата Демократи и на Единствена Македонија, што ќе бидат ...

ДИК ќе ги официјализира изборните резултати

Expres - 25.07.2020

Откако Управниот суд ги одби сите тужби на политичките партии поднесени против одбиените приговори на Државната изборна комисија, се очекува денеска ДИК да ја закаже седницата за да ги објави конечните и официјални резултати од предвремените избори, ...

Управниот суд како неосновани ги отфрли и двете последни тужби

Канал5 - 24.07.2020

Управен суд ги одби и последните четири тужби од партиите и коалициите поврзани со изборите. Како неосновани беа отфрлени двете тужби на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата Обнова за Македонија. Едната тужба на партијата се однесуваше на постапката за сумирање ...

Управниот суд денес одлучува по трите последни тужби

Канал5 - 24.07.2020

Управниот суд одлучува по две тужби на ВМРО-ДПМНЕ и по една на партијата Демократи и Единствена Македонија. Досега судот ги одби сите тужби, поднесени од Алијанса за Албанците – Алтернатива и партиите Левица, Интегра и Моро, кои се оценети како ...

Управниот суд отфрли сè, резултатот од изборите на 15 јули не се менува

Алсат-М - 24.07.2020

Управниот суд ги отфрли сите 185 приговори на политичките партии за наводни неправилности на изборите на 15 јули и ги потврди прелиминарните одлуки на ДИК. Денеска Управниот суд отфрли две тужби на ВМРО-ДПМНЕ и една од Партијата „Демократи.

Одбиени тужбите на ВМРО-ДПМНЕ, нема да се брои ливче по ливче

Телма - 24.07.2020

Управниот суд ја отфрли тужбата на ВМРО-ДПМНЕ за сумирање на изборните резултати и нема да се преборјуваат гласовите ливче по ливче. Повеќе од еден час овластен претставник на коалицијата изнесуваше аргументи пред судечкиот совет со тврдење дека се ...

Управен ги одби тужбите од сите политички партии

Сител - 24.07.2020

Расчистен патот на Државната изборна комисија за објавување на официјалните резултати од изборите. Управниот суд ги одби и последните четири тужби од партиите и коалициите кои имаа забелешки околу изборниот процес.

Изборниот процес пред завршница, Судот денеска ќе одлучува за последните тужби за резултатите

360 степени - 24.07.2020

Се очекува ДИК деновиве да ги објави конечните резултати и да им ги врачи решенијата на новоизбраните пратеници, кои во почетокот на август би се собрале на конститутивна седница на 10 Собрание Управниот суд, денеска, на нова јавна седница, ќе ...

ДИК утре ќе ги официјализира резултатите

Нетпрес - 24.07.2020

Државната изборна комисија утре треба да ја закаже седницата за да ги објави конечните и официјални резултати од предвремените избори. Со ова се затвора изборниот процес, и течат процесите за конституирање на новото Собрание чиј последен рок е 4 ...

Одбиени сите тужби од Управниот суд

Сител - 24.07.2020

Судиите во Управниот суд ги одбија и последните четири тужби од партиите и коалициите во врска со изборниот процес. Како неосновани беа оценети две од ВМРО-ДПМНЕ и коалцијата “Обнова за Македонија” и по една од партијата “Демократи” и Коалицијата ...

Управниот суд ги одби сите тужби од партиите за изборите

Макфакс - 24.07.2020

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија. „Денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција “Обнова на ...

Одбиени тужбите на ВМРО-ДПМНЕ, нема пребројување на гласачките ливчиња

Нетпрес - 24.07.2020

Управниот суд ја отфрли тужбата на ВМРО-ДПМНЕ за сумирање на изборните резултати и нема да се преборјуваат гласовите ливче по ливче. Повеќе од еден час овластен претставник на коалицијата изнесуваше аргументи пред судечкиот совет со тврдење дека се ...

Управен суд ќе одлучува за последните тужби за изборните резултати

Нетпрес - 24.07.2020

Управниот суд ќе одлучува во петокот за последните тужби за изборите на нова јавна седница, по што се очекува ДИК да ги објави официјалните резултати и да им ги врачи решенијата на новоизбраните пратеници, кои на почетокот на август би се собрале на ...

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите

Мета - 24.07.2020

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија (ДИК). По изготвување на одлуките, тие јавно ќе бидат објавени на веб-страната на Управниот суд.

Досега Управен ги одбиени сите разгледани тужби на партиите, Сејдини очекува до утре да бидат завршени сите тужби

4NEWS - 24.07.2020

Управните судии досега не прифатија ниту една тужба од партиите. Тие ги одбија сите 101 тужба од Левица, а не се прифатени ниту тужбите на СДУ и на Демократи. Ова е епилогот од вториот ден од рапсравата на управните судии по тужбите на партиите ...

Утре ДИК треба да ги соопшти конечните резултати од изборите, почнуваат да течат роковите за Собрание и Влада

Република - 24.07.2020

Државната изборна комисија утре најверојатно треба да ја закаже седницата за да ги објави конечните и официјални резултати од предвремените избори. Со ова се затвора изборниот процес, и течат процесите за конституирање на новото Собрание чиј ...

Управниот суд ги одби и двете тужби на ВМРО-ДПМНЕ, резултатите од изборите се официјално конечни

Фактор - 24.07.2020

Резултатите од предвремените парламентарни избори се официјално конечни, откако Управниот суд ги одби како неосновани сите 185 тужби поднесени до сега од партиите. Денеска беа одбиени последните четири тужби, меѓу кои и двете на ВМРО-ДПМНЕ.

Управниот суд денеска ќе одлучува за последните тужби за изборните резултати

Тера - 24.07.2020

Управниот суд денеска ќе одлучува за последните тужби за изборите на нова јавна седница, по што се очекува ДИК да ги објави официјалните резултати и да им ги врачи решенијата на новоизбраните пратеници, кои на почетокот на август би се собрале на ...

Управен ги одби тужбите од сите политички партии

4NEWS - 24.07.2020

Расчистен патот на Државната изборна комисија за објавување на официјалните резултати од изборите. Управниот суд ги одби и последните четири тужби од партиите и коалициите кои имаа забелешки околу изборниот процес.

Управниот суд ги одби сите тужби од партиите за изборите

Н.Македонија - 24.07.2020

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија. „Денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ‘Обнова на ...

Управен суд денеска ќе одлучува за последните тужби за изборните резултати

Н.Македонија - 24.07.2020

Управниот суд денеска ќе одлучува за последните тужби за изборите на нова јавна седница, по што се очекува ДИК да ги објави официјалните резултати и да им ги врачи решенијата на новоизбраните пратеници, кои на почетокот на август би се собрале на ...

Управниот суд ги одби сите тужби од партиите за изборите

Вечер - 24.07.2020

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија. „Денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција “Обнова на ...

Управниот суд со скор од нула позитивно решени тужби за изборите

Expres - 24.07.2020

Управниот суд ги одби и последните четири тужби од партиите и коалициите кои имаа забелешки околу изборниот процес со што вкупниот број на прифатени тужби изнесува нулс. На четири одделни седници, судечките совети ги одбија двете тужби од ВМРО-ДПМНЕ ...

Управниот суд ги одби сите 185 тужби за изборите

Скопје1 - 24.07.2020

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија. „Денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ‘Обнова на ...

Управен суд ги одби сите тужби од Левица и Моро-работничка партија

Канал5 - 23.07.2020

Управниот суд ги одби сите тужби за изборите поднесени од Левица, вкупно 101. Од досега разгледаните, судиите не прифатија ниту еден аргумент на политичките партии со образложение дека се неосновани.

Досега Управен ги одбиени сите разгледани тужби на партиите, Сејдини очекува до утре да бидат завршени сите тужби

ТВ21 - 23.07.2020

Управните судии досега не прифатија ниту една тужба од партиите. Тие ги одбија сите 101 тужба од Левица, а не се прифатени ниту тужбите на СДУ и на Демократи. Ова е епилогот од вториот ден од рапсравата на управните судии по тужбите на партиите ...

Преглед на вести во 15 часот: Доставени првичните извештаи за донации за изборната кампања, потврдени сите решенија од ...

Frontline - 23.07.2020

Одбиени сите тужби од Алијанса, Алтернатива и Интегра , потврдени решенијата на ДИК. Во Прилеп денес 2 нови случаи на коронавирус и 6 оздравени. Деспотовски : Доставени рекорден број инвестициски планови , ќе се бара модел за поддршка и на големите ...

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Фокус - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

24 Вести - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Канал5 - 22.07.2020

Интегра има поднесено една, а АА и Алтернатива 75 тужби, кои Управниот суд треба да ги разгледа на јавна седница во рок од 60 часа од нивниот прием. Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од ...

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Алсат-М - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Уште шест тужби стигнаа до Управниот суд

Фокус - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ, одбиена една тужба од Интегра

ТВ21 - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Управниот суд одби 40 тужби од алијансата за албанците и алтернатива

24 Вести - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

ТВ21 - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Поднесени 76 тужби до Управен суд од две политички партии

Слободен Печат - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Кајгана - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Сител - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Кајгана - 22.07.2020

– Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата Демократи, една од политичката партија Единствени за Македонија, односно коалицијата „Никогаш Северна, само Македонија”, и една од МРО Работничка партија, потврдија за МИА ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Уште шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

ММС - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Поднесени 76 тужби за изборите до Управен суд

+инфо - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Press24 - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. „Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 22.07.2020

Управниот суд денеска одби 40 од поднесените 75 тужби од Алијанса за Албанците и Алтернатива, и ги потврди одлуките од Државната изборна комисија Одбиена е и една тужба поднесена од ИНТЕГРА.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Нови шест тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за предвремените парламентарните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентaрните избори одржани на 15 јули. „Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

До Управен суд досега се поднесени 76 тужби, Левица за денеска најави 101 тужба

МКД - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

ММС - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Управен суд: Досега се поднесени 76 тужби од две политички партии

Нова ТВ - 22.07.2020

Тужби до Управниот суд по решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за отфрлање на приговорите за предвремените парламентарни избори, досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива (АА/А).

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Независен - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 22.07.2020

Рокот за поднесување тужби до Управниот суд е 24 часа откако политичките партии ќе ги добијат решенијата од Државната изборна комисија за отфрлање или одбивање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. -Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии до Управен суд

CivilMedia - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Скопје инфо - 22.07.2020

Интегра има поднесено една, а АА и Алтернатива 75 тужби, кои Управниот суд треба да ги разгледа на јавна седница во рок од 60 часа од нивниот прием. Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Досега до Управен тужби поднесоа Алтернатива со Алијанса и Интегра, се чекаат оние на Левица и ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Република - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

4NEWS - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ, одбиена една тужба од Интегра

4NEWS - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 22.07.2020

– Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички партии се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од ...

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Курир - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Република - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Граѓански збор - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

Алијанса за Албанците и Интегра ги поднесоа своите тужби до Управен суд

Локално - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер - 22.07.2020

Скопје, 22 јули 2020 () – Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Frontline - 22.07.2020

По одлуката на Управниот суд и добивањето на евентуалните одлуки од Уставниот судот, за заштитата на избирачкото право, во ДИК, согласно законот, Комисијата ќе ги објави официјалните конечни резултати од предвремените парламентарни избори.

До Управен суд поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

iPortal - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Бизнис Вести - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Опсервер - 22.07.2020

Скопје, 22 јули 2020 () – Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за ...

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

24Инфо - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Либертас - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Досега се поднесени 76 ТУЖБИ ЗА ИЗБОРИТЕ, УШТЕ СТОТИНА ВО НАЈАВА

Вечер - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До Управен суд стигнале 76 тужби од коалицијата АА/Алтернатива и од Интегра

Expres - 22.07.2020

Откако Државната изборна комисија отфрли над 2.000 приговори поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори, правда од Управниот засега побарале само партијата Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Шест нови тужби до Управниот суд, две од ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе две тужби до Управниот суд, дополнително одбиена една тужба поднесена од Интегра

MakPress - 22.07.2020

Шест нови тужби од политички парти се поднесени до Управниот суд по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија за парламентраните избори одржани на 15 јули. – Две тужби се поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, две од партијата ...

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

MakPress - 22.07.2020

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива.

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Фокус - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Канал5 - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

24 Вести - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Алсат-М - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Канал5 - 21.07.2020

– Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели Сејдини.

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Канал5 - 21.07.2020

ДИК треба да ги достави решенијата за одлуките до политичките партии, по што почнува да тече 24-часовниот рок за поднесување на тужби. До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Телма - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До Управниот суд се уште не пристигнале тужби од политичките партии

Фокус - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До 16 часот само една тужба во Управниот суд

Алсат-М - 21.07.2020

Управниот суд е подготвен да разгледа голем број на тужби најавени од политичките партии, за да може во рок од 60 часа да донесе одлуки. Ова го тврди претседателот на судот Бурим Сејдини кој вели дека доколку нема сериозни обиди за блокада ќе успеат ...

До 15 часот пристигнале само две тужби до Управен суд – една од жител од Куманово, втора од Интегра

ТВ21 - 21.07.2020

Само две тужби пристигнале до Управен суд по одржаните предвремени парламентарни избори и откако ДИК ги одби сите приговори кои беа доставени до нив. Едната е од жител на Куманово која била спречена да гласа, а втората е од партијата Интегра и се ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Алсат-М - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Алсат-М - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира ...

Сите најавија никој не тужи: До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Независен - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Press24 - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До Управниот суд се уште нема пристигнати тужби од политичките партии

Слободен Печат - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

ММС - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Сител - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира претседателот на Управен суд ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

+инфо - 21.07.2020

ДИК треба да ги достави решенијата за одлуките до политичките партии, по што почнува да тече 24-часовниот рок за поднесување на тужби. До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Сител - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

А1 On - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

МКД - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Нова ТВ - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До Управниот суд до 14 часот никој не поднел тужби

Слободен Печат - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Press24 - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

Ниту една партија до 14 часот нема поднесено тужба до Управниот суд

360 степени - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Кајгана - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Ниту една тужба до 14 часот не е доставена до Управен суд

+инфо - 21.07.2020

ДИК треба да ги достави решенијата за одлуките до политичките партии, по што почнува да тече 24-часовниот рок за поднесување на тужби. До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

А1 On - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Ниту една политичка партија не поднела тужба до Управниот суд до 14 часот

Кајгана - 21.07.2020

Скопје, 21 јули 2020 (МИА) – До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА ...

До 16 часот само една тужба во Управниот суд

Press24 - 21.07.2020

Управниот суд е подготвен да разгледа голем број на тужби најавени од политичките партии, за да може во рок од 60 часа да донесе одлуки. Ова го тврди претседателот на судот Бурим Сејдини кој вели дека доколку нема сериозни обиди за блокада ќе успеат ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Слободен Печат - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Сител - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Сејдиу: Ќе ги решиме сите приговори ако не не блокираат намерно

Независен - 21.07.2020

Фото: Б. Грданоски Во Управниот суд пристигнале 75 тужби од Алијансата за Албанците, откако претходно партијата Интегра поднесе една тужбa,а се очекуваат и најавените две тужби од ВМРО-ДПМНЕ и од Левица.

До сега ниту една тужба од партиите до Управен суд

Нетпрес - 21.07.2020

До сега не е пристигната ниту една тужба од партиите до Управниот суд, откако Државната изборна комисија не им прифати ниту еден од поднесените 2.142 приговори за евентуални нерегуларности при резултатите од предвремените парламентарни избори.

Избори 2020: Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

ММС - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Нова ТВ - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До Управниот суд пристигнаа 75 тужби од Алијансата за Албанците, Сејдини не ја исклучува можноста судот да биде ...

Слободен Печат - 21.07.2020

Сејдини посочува дека во Управниот суд сè е организирано и дека се направени сите напори во законски рок судот да ги донесе одлуките, но под услов доколку нема сериозни обиди да се блокираат институциите.

На работа сите судии на Управниот суд, чекаат грамада тужби од партиите

+инфо - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Управниот суд ги чека тужбите од партиите за изборниот процес

МКД - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

А1 On - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира претседателот на Управен суд ...

Управен суд: До 10 часот ниту една тужба

Нова ТВ - 21.07.2020

До 10 часот утрово нема пристигнато ниту една тужба од политичка партија до Управниот суд по сите отфрлени 2.142 приговора од Државната Изборна Комисија (ДИК) за предвремените парламентарни избори, информира претседателот на Управен суд, Бурим ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд - ДИК едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите

Press24 - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Независен - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Frontline - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Опсервер - 21.07.2020

Скопје, 21 јули 2020 () – Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори.

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Либертас - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

24Инфо - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот сè уште нема пристигнато ниту една тужба од политичките партии до Управниот суд

Локално - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Курир - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

По одбивањето на приговорите од ДИК, партиите поднесуваат тужби и жалби до Уставен суд

4NEWS - 21.07.2020

Откако Државната изборна комисија ги одби сите приговори поднесени од партиите по одржаните предвремени парламентарни избори, сега тие се жалат до Управен суд кој е последна надеж за истите.

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Скопје инфо - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

Ниту една тужба не е поднесена до Управниот суд до 14 часот

CivilMedia - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

Управниот суд ги чека тужбите од партиите за изборниот процес

Вечер Прес - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. Тужби до Управниот суд најавија полтичките партии ВМРО-ДПМНЕ, ...

До 15 часот пристигнале само две тужби до Управен суд – една од жител од Куманово, втора од Интегра

4NEWS - 21.07.2020

Само две тужби пристигнале до Управен суд по одржаните предвремени парламентарни избори и откако ДИК ги одби сите приговори кои беа доставени до нив. Едната е од жител на Куманово која била спречена да гласа, а втората е од партијата Интегра и се ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Вечер Прес - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Скопје инфо - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Либертас - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

Управниот суд ги очекува најавените тужби од ВМРО-ДПМНЕ, Алијансата, Левица и Интегра

Локално - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

CivilMedia - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Република - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Тера - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

CivilMedia - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Република - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

24Инфо - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Frontline - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 14 часот ниту една од политичките партии нема поднесено тужби до Управниот суд

Frontline - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

Курир - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Курир - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

ИЗБОРИ 2020: Победниците на одмор до Илинден, Управниот суд се готви за поплава од тужби кои треба да ги реши за 60 ...

Денешен - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Опсервер - 21.07.2020

Скопје, 21 јули 2020 () – До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за претседателот ...

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

24Инфо - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

Опсервер - 21.07.2020

Скопје, 21 јули 2020 () – До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за ...

Рокот продолжува да тече: До сега ниту една тужба од партиите до Управен суд

Фактор - 21.07.2020

До сега не е пристигната ниту една тужба од партиите до Управниот суд, откако Државната изборна комисија не им прифати ниту еден од поднесените 2.142 приговори за евентуални нерегуларности при резултатите од предвремените парламентарни избори.

Ниту една политичка партија НЕ ПОДНЕЛА ТУЖБА ДО УПРАВЕН СУД ДО 10 ЧАСОТ

Вечер - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

До 14 часот ниту една од политичките партии НЕ ПОДНЕЛА ТУЖБА ДО УПРАВНИОТ СУД

Вечер - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

За прв пат во историјата ТОЛКУ ГОЛЕМ БРОЈ НА ТУЖБИ ЗА ИЗБОРИ

Вечер - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Тече рокот за поднесување тужби до Управен суд

MakPress - 21.07.2020

Тече рокот за поднесување тужби до Управниот суд откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори. ДИК треба да ги достави одлуките до политичките партии и потоа ...

Сејдини: Управниот суд е подготвен за брзо и ефикасно одлучување по тужбите на партиите

MakPress - 21.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

До 14 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

MakPress - 21.07.2020

До Управниот суд до 14 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен суд Бурим ...

До 10 часот никој не поднел тужби до Управниот суд

MakPress - 21.07.2020

До Управниот суд до утрово до 10 часот не се пристигнати тужби од политичките партии, откако Државната изборна комисија едногласно ги отфрли сите 2.142 нивни приговори за предвремените парламентарни избори, информира за МИА претседателот на Управен ...

Тече рокот за партиите за поднесување тужби до Управниот суд

Канал5 - 20.07.2020

Тече рокот од 24 часа што партиите го имаат за поднесување тужби до управниот суд откако Државната изборна комисија ги одби сите приговори пристигнати на нејзина адреса. Пред Управниот суд е Јана Јосифоска.

По одбивањето на приговорите од ДИК, партиите поднесуваат тужби и жалби до Уставен суд

ТВ21 - 20.07.2020

Откако Државната изборна комисија ги одби сите приговори поднесени од партиите по одржаните предвремени парламентарни избори, сега тие се жалат до Управен суд кој е последна надеж за истите.

28 управни судии имаат 60 часа за најавените 2.000 тужби

Телма - 20.07.2020

Ако до Управниот суд пристигнат тужби од сите одбиени приговори од ДИК над 2.000, тоа ке биде рекордна бројка со која овој суд до сега не се соочил, вели за Телма претседателот на овој суд Бурим Сејдини.

Партиите со тужби до Управен суд – ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето: Гласовите рачно да се пребројат

ТВ21 - 20.07.2020

По одлуката на Државната изборна комисија едногласно да ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори, веќе течат роковите за поднесување приговори до Управниот суд.

ВМРО-ДПМНЕ и натаму бара рачно пребројување на гласовите

Телма - 20.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ поднесе две тужби до Управниот суд за изборите, првата се однесува на барањето за рачно пребројување на гласачките ливчиња и доцнењето на повеќе од 12 часа на првичните неофицијални резултати.

Засега нема тужби до Управниот суд по решенијата на ДИК

Канал5 - 20.07.2020

Ниту една партија досега нема поднесено тужби до Управниот суд кој што треба да одлучува откако државната изборна комисија ги отфрли сите приговори доставени од учесниците во изборниот процес.

Андоновски: ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето за физичко пребројување на гласовите

Нетпрес - 20.07.2020

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ,во своето гостување во емисијата Топ тема на Телма телевизија изјави дека ВМРО-ДПМНЕ поднесе две суштински тужби до управниот суд. ВМРО-ДПМНЕ поденсе две суштински жалби до државната изборна комисија по одбивањето на ...

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

Слободен Печат - 20.07.2020

Во вечерашното гостувањето на Топ Тема, Сејдини изрази надеж дека нема да дојде до блокада на судот, бидејќи се преземени сите активности и мерки за судот да функционира во целиот свој капацитет.

Сејдини: До овој момент нема поднесено тужби до Управниот суд

+инфо - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

ДИК ги одби приговорите за изборите, Левица најави тужби до Управниот суд

Академик - 20.07.2020

Државната изборна комисија ги отфрли сите приговори за изборите поднесени од политичките партии. До ДИК беа поднесени 2142 приговори, а најмногу приговори поднесе партијата „Левица“, односно 1.982 приговори. Според ДИК, приговорите биле невалидни.

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

МКД - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Претседателот на Управниот суд Сејдиу: Подготвени сме да ги примиме тужбите за изборите

А1 On - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Партиите најавија тужби за одлуките на ДИК, ама во Управен сѐ уште ги нема

+инфо - 20.07.2020

Тужби до Управниот суд најавија полтичките партии ВМРО-ДПМНЕ, коалицијата Алијанса на Албанците и Алтернатива, Левица и Интегра До Управниот суд сѐ уште нема приститгнато ниту една тужба од политичките партии, иако повеќето најавија дека ќе се жалат ...

Кривична за ДИК и тужби до Управниот суд по отфрлените приговори

Сител - 20.07.2020

Со кривични пријави и жалби партиите и коалициите ја продолжуваат правната постизборна битка. Основното јавно обвинителство денеска го посетија од коалицијата “Никогаш северна, само Македонија”, кои поднесоа кривична пријава против членовите на ...

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

Нова ТВ - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Управниот суд подготвен за тужбите на партиите

360 степени - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Четири партии најавија тужби до Управниот суд поради одлуките на ДИК

Нетпрес - 20.07.2020

Четри политички партии односно коалиции најавуваат тужби до Управниот суд, заради одбивањето на нивните приговори за нерегуларности на изборите од страна на Државната изборна коалиција Први кое објавија дека ќе тужат се Левица.

За евентуалните 2000 тужби ќе одлучуваат 28 управни судии за 60 часа

Нетпрес - 20.07.2020

До Управниот суд се уште не е приситгната ниту една тужба од партиите чии приговори ДИК ги одби вчера. ДИК треба да ги достави одлуките до партиите и потоа почнува да тече 24 часовниот рок за поднесување на тужби по што Управен има 60 часа за да ...

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

Frontline - 20.07.2020

-За првпат Управниот суд, како што се најавите, ќе се соочи со оваа бројка на тужби. Моментално сите стручни соработници, сите судии се на располагање, правиме соодветни симулации како да се обезбеди тоа да навремено одлучиме во рокот од 60 часа по ...

Пет политички парти најавија тужби до управен суд за одлуките на ДИК

Алфа - 20.07.2020

Пет политички партии односно коалиции најавуваат тужби до Управниот суд, заради одбивањето на нивните приговори за нерегуларности на изборите од страна на Државната изборна коалиција. ВМРО-ДПМНЕ велат дека одбивањето на нивните два приговори го ...

Сејдини: За првпат Управниот суд ќе се соочи со оваа бројка на тужби, сите судии се на располагање

Локално - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

Вечер Прес - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

24Инфо - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

Либертас - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд Бурим Сејдини.

Партиите со тужби до Управен суд – ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето: Гласовите рачно да се пребројат

4NEWS - 20.07.2020

По одлуката на Државната изборна комисија едногласно да ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори, веќе течат роковите за поднесување приговори до Управниот суд.

Првиот човек на Управен суд: Извршена е жрепката за одлучување по избори

Република - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд .

Претседателот на Управен суд, Сејдини: Нема поднесено тужби по решенијата на ДИК

еМагазин - 20.07.2020

Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен суд, Бурим Сејдини .

Андоновски: ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето за физичко пребројување на гласовите

Курир - 20.07.2020

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ,во своето гостување во емисијата Топ Тема на Телма телевизија изјави дека ВМРО-ДПМНЕ поднесе две суштински тужби до управниот суд. ВМРО-ДПМНЕ поденсе две суштински жалби до државната изборна комисија по одбивањето на ...

ДИК ги отфрли сите приговори на партиите, најави за тужби до Управен суд

Мета - 20.07.2020

Државната изборна комисија (ДИК), вчера ги отфрли сите 2.141 приговори поднесени од партиите во врска со предвремените парламентарни избори кои се одржаа на 15 јули. Левица поднесе 1.982 приговори, но ДИК најголемиот дел од нив ги отфрли бидејќи ...

Сејдини: Управниот суд е подготвен да прими тужби по решенијата на ДИК

Опсервер - 20.07.2020

Скопје, 20 јули 2020 () – Подготвени сме да примиме тужби од страна на овластени претставници на листите на кандидати за пратеници во текот на денешниот или утрешниот ден, меѓутоа, до овој момент нема поднесено тужби, вели претседателот на Управен ...

Управен суд ќе решава ЗА НЕВАЖЕЧКИТЕ ЛИВЧИЊА СО ГЛАСОВИ ЗА ВМРО И ШКРТНАТА СЕВЕРНА

Вечер - 20.07.2020

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во емисијата Топ тема на Телма телевизија изјави дека ВМРО-ДПМНЕ поднесе две суштински тужби до управниот суд. ВМРО-ДПМНЕ поденсе две суштински жалби до државната изборна комисија по одбивањето на ...