TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пеп се плаши, повреден му е еден од најдобрите

СуперСпорт - 25.09.2016

Пеп Гвардиола има проблем после мечот со Свонси во рамките на Премиер лигата. 10 од 10. Тоа е учинокот на Пеп Гвардиола откако седна на клупата на Манчестер Сити, победи во сите натпревари и многумина и не гледаат крај на оваа серија.

Гвардиола го стигна рекордот на Анчелоти

СуперСпорт - 25.09.2016

Манчестер Сити игра одлично откако шпанскиот стручнак Пеп Гвардиола стигна на кормилото на Граѓаните. Дека е така, зборува и актот дека токму Сити оствари максимален учинок во Премиер лигата во оваа сезона.

„Мојот син е паметен, но мора да се извини“

СуперСпорт - 25.09.2016

Таткото на Јаја Туре смета дека неговиот тим треба да се извини на Пеп Гвардиола. Туре е во немилост на тренерот Гвардиола и никако не игра во Манчестер Сити од доаѓањето на Шпанецот. Пеп бара извинување од Туре, а таткото на 33-годишниот фудбалер ...

Гвардиола го израмни рекордот на Анчелоти во Премиер – лигата

Екипа - 25.09.2016

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, само неколку месеци е на кормилото на „граѓаните“, а веќе стигна до првиот рекорд. Тој го израмни рекордот на Италијанецот Карло Анчелоти, кој исто така имаше шест победи на стартот на сезоната во Премиер ...

Агентот на Јаја: Пеп да разбере – Англија не е Северна Кореја!

Стандард - 25.09.2016

Агентот на Јаја Туре – Димитри Селук упати нов вербален напад кон менаџерот на Манчестер Сити, Хосеп Гвардиола поради исклучувањето на неговиот клиент од составот. Токму првите предизвикувачки коментари на Русинот беа причина за мерките што ги ...

Прв голем проблем за Сити: Гвардиола еден месец без својот најдобар фудбалер

Дерби - 25.09.2016

Пеп Гвардиола има перфектен старт со Манчестер Сити во Премиер лигата, но наредниот период ќе мора да се снаоѓа без една од најголемите ѕвезди во својот тим. Впрочем, ако ги земеме предвид изјавите на шпанскиот стручњак, Кевин де Брујн во моментов е ...

Потврдено: Пеп без еден од најдобрите речиси месец дена

СуперСпорт - 25.09.2016

Гвардиола од ова се плашеше, без Белгијанецот ќе мора на мегдан на поренешниот клуб! Кевин Де Брујн вчера се повреди, го напушти теренот во текот на мечот со Свонси на девет минути пред крајот, а Гвардиола се плашеше дека повредата може да биде ...

Агентот на Туре за Гвардиола: Целосно г ** но!

Локално - 25.09.2016

Агентот на Јаја Туре – Димитри Слејук, ги продолжува нападите против менаџерот на Манчестер Сити Хосеп Гвардиола поради исклучувањето на неговиот клиент од составот на “граѓаните”. “Шефовите на Манчестер Сити треба да му кажат на Гвардиола:” Јаја е ...

На Гвардиола му е потребен борец како Бонучи

Сител - 24.09.2016

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одново ќе се обиде да го донесе дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи. Англиските медиуми пренесуваат дека Гвардиола подготвил 60 милиони евра за трансферот на италијанскиот репрезентативец.

Пеп не се откажува: Сити нуди 60 милиони евра оваа зима за Бонучи

Gol.mk - 24.09.2016

Пеп Гвардиола пак ќе испрати понуда за дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи. Манчестер Сити подготви 60 милиони евра за трансферот на италијанскиот репрезентативец во јануарскиот преоден рок.

Пеп: Не е фер она што навивачите на Јунајтед му го прават на Жозе Мурињо

Спортклуб - 24.09.2016

Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола важат за едни од најголемите ривали на фудбалските терени во денешно време, но исклучок е некогаш, кога еден со друг знаат да се одбранат. Иако можеби тоа и не е искрено, двајцата менаџери на клубовите од Манчестер, се ...

Вистинска војна во Манчестер - Гвардиола алчен си и губи се во Авганистан

Спортклуб - 24.09.2016

Јаја Туре не е ниту првата ниту последната ѕвезда од која Пеп Гвардиола се откажа по преземањето на клубот. Откако пред шест години, токму од Барселона која тогаш беше под палка на Гвардиола, премина во Сити, Туре стана симболика на тимот, неумрен ...

Од „првиот отпишан“ до херој од сенка и „богатството на Пеп“ - Александар Коларов

Спортклуб - 24.09.2016

Од играч без иднина на „Етихад“, до чуварот на клучот на играта на Манчестер Сити - Александар Коларов. Пред само неколку месеци се очекуваше Александар Коларов да ги спакува куферите и да го напушти Сити.

Расплет во ситуацијата: Туре го напушта Сити, но не и Премиер лигата

Спортклуб - 24.09.2016

Јаја Туре долго време беше клучниот играч на Манчестер Сити со кој освои две шампионски титули, но со доаѓањето на Пеп Гвардиола беше јасно дека тој статус ќе биде променет. Туре беше еден од најбараните играчи ова лето на трансфер пазарот, но тој ...

Гвардиола го израмни рекордот на Анчелоти, а е на чекор од легендарно достигнување

Дерби - 24.09.2016

Манчестер Сити својот перфектен учинок во оваа сезона во Премиер лигата го задржа и денеска на гостувањето кај Свонси кое го доби со 3-1 што за нив е шеста победа во исто толку натпревари.

Нешто му фали на Пеп: Агуеро постигна 11 гола, а Гвардиола е незадоволен

Спортклуб - 24.09.2016

Под водство на Пеп Гвардиола, Манчестер Сити гази во новата сезона и веќе стигна до десеттата победа во исто толку дуели во сите натпреварувања. Особено импресивен е Серхио Агуеро кој на шест натпревари постигна 11 гола и е буквално препороден иако ...

Гвардиола да покаже каков тренер е со тим без многу пари

Идивиди - 24.09.2016

Јосеп Гвардиола има одличен старт во тимот на Манчестер Сити откако победи на сите девет досегашни средби. Шпанскиот тренер е без грешка, па дури ни англиските медиуми засега нема за ништо да му забележат и да го искритикуваат.

Гвардиола подготвил 60 милиони евра за Бонучи

Кајгана - 23.09.2016

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одново ќе се обиде да го донесе дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи. Англиските медиуми пренесуваат дека Гвардиола подготвил 60 милиони евра за трансферот на италијанскиот репрезентативец.

Јаја Туре е бесен на својот менаџер?!

СуперСпорт - 23.09.2016

Дали се ова конечно ќе заврши? На Јаја Туре му прекипе и побара од својот менацер да престане со повикување на Пеп Гвардоола. Јаја Туре и понатака е надвор од тимот во екипата на Манчестер Сирти и тоа се е поради тешките зборови и критики на Димитри ...

Пеп ќе го тестира Јуве и ќе оди до крај: Сити испраќа рекордна понуда за Бонучи

Спортклуб - 23.09.2016

Леонардо Бонучи е омилениот фудбалер на Пеп Гвардиола, барем така тврди каталонскиот тренер, па затоа и не треба да зачудува што Манчестер Сити повторно ќе се обиде да го доведе италијанскиот стопер и тоа за рекордна трансфер сума.

Гвардиола се огласи за критиките кои ги добива Мурињо и ја изненади спортската јавност на Островот

Дерби - 23.09.2016

Пеп Гвардиола и Жозе Мурињо имаа крајно џентлменски пристап наспроти сите најави дека ќе има голема тензија при нивното ново среќавање на „Олд Трафорд“, но дека нивниот однос оди кон подобро може да се заклучи и од последната изјава на менаџерот на ...

Гвардиола подготвил 60 млн. евра за Бонучи

Макфакс - 23.09.2016

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одново ќе се обиде да го донесе дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи. Англиските медиуми пренесуваат дека Гвардиола подготвил 60 милиони евра за трансферот на италијанскиот репрезентативец.

Пеп е спремен да оди до крај,  рекордна понуда за стопер!

СуперСпорт - 23.09.2016

Каталонецот го обнови интересот за стоперот на Јувентус, овој пат е спремен да ги помести границите. Пеп во летото нудеше десет милиони помалку, а сега е спремен да ја зголеми понудата за 29-годишниот стопер.

Гвардиола најави непопуларни мерки за своите играчи доколку има „јавни испади“

Спортклуб - 23.09.2016

Поучен од тоа што му се случува сега со агентот на Јаја Туре, Пеп Гвардиола ги предупреди играчите, дека треба да си ги смират своите агенти, и да ги остават надвор од јавната дебата. Гвардиола во повеќе наврати навлегуваше во војна со агентот на ...

Како Гвардиола го направи непобедлив Сити? Овој гол ни открива се

СуперСпорт - 23.09.2016

Без сомнение, Манчестер Сити според моменталната форма е најдобра екипа на светот и тешко дека има некој, барем во Англија,да им застане на патот во брзо време. Пеп Гвардиола и онака силниот тим го разигра, а нивните претстави се „рај за очите“ на ...

Гвардиола се огласи за критиките кои ги добива Мурињо и ја изненади спортската јавност на Островот

Точка - 23.09.2016

Пеп Гвардиола и Жозе Мурињо имаа крајно џентлменски пристап наспроти сите најави дека ќе има голема тензија при нивното ново среќавање на „Олд Трафорд“, но дека нивниот однос оди кон подобро може да се заклучи и од последната изјава на менаџерот на ...

Кој е менаџерот Украинец што го нападна Пеп Гвардиола

Оff.net - 22.09.2016

Менаџерот на Јаја Туре, Димитри Шелук ја продолжи вербалната војна со тренерот на Сити за кого изјави дека кога Туре си одел од Барселона во Сити му рекол: Не оди во тој срање клуб. Пеп бара извинување во спротивно Туре нема да го види зелениот ...

Гвардиола постави рекорд со кој ги надмина Манчини и Пелегрини

Gol.mk - 22.09.2016

Шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола запиша нов рекорд на клупата на Манчестер Сити. Шпанецот стана првиот тренер со девет последователни победи со „граѓаните“, надминувајќи ги неговите претходници, Роберто Манчини и Мануел Пелегрини.

Туре молчеше, па експлодира - Остави ме да играм ..

Спортклуб - 22.09.2016

Јаја Туре збесна и побара од својот менаџер да ја престане јавната војна со Пеп Гвардиола. Интернационалецот на Брегот на слоновата коска, веќе подолго време е надвор од тимот на Сити и тоа поради тешките зборови на неговиот менаџер, упатени кон ...

Селук: Ако е голем тренер Гвардиола нека го направи шампион Сандерленд!

Сител - 22.09.2016

Димитри Селук, менаџерот на фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре, продолжи со остри зборови да го напаѓа тренерот на клубот, Пеп Гвардиола, кој во вторникот, порача дека Туре нема да игра сѐ додека поради зборовите на менаџерот не им се извини на ...

Ждрепката од Лига Купот на Англија носи нова пресметка помеѓу Мурињо и Гвардиола

24Фудбал - 22.09.2016

Дербито на Манчестер ќе се игра во осминафиналето од Лига Купот, Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола повторно на мегдан, интересен ќе биде и дуелот помеѓу Ливерпул и Тотенхем. Жозе Мурињо ќе има шанса да му се реваншира на Пеп Гвардиола кога на Олд Трафорд ...

Мурињо доби шанса за реванш: Градско дерби во осминафиналето на Лига Купот

Gol.mk - 22.09.2016

Вечерва во телевизиско студио во Лондон беа извлечени двојките за осминафиналето на Лига Купот на Англија и во него имаше место за две градски дерби пресметки, во Лондон и во Манчестер. Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед само две и пол недели по ...

Претстои нова битка меѓу Мурињо и Гвардиола

SportMedia - 22.09.2016

Манчестер јунајтед ќе игра против Манчестер Сити во осминафиналето на Лига Купот во Англија. Тоа беше одлучено на вечерашната ждрепка. Дербито на Манчестер ќе биде најатрактивниот дуел во оваа фаза на ова натпреварување.

Ждрепката за Лига купот обезбеди уште еден дуел на Мурињо и Гвардиола

Дерби - 22.09.2016

Манчестер Сити го доби првото градско дерби со Манчестер Јунајтед, но Пеп Гвардиола и Жозе Мурињо добија дополнителна пресметка сезонава откако ждрепката сакаше големите ривали да се сретнат во 4. коло на англискиот Лига куп.

Манчестер јунајтед против Манчестер Сити во Лига купот, нов дуел на Мурињо и Гвардиола

МКД - 22.09.2016

Нова пресметка помеѓу Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола, овој пат во осминафиналето од Лига купот на Англија, ждрепката ги спои градските ривали. Жозе Мурињо ќе има шанса да му се реваншира на Пеп Гвардиола кога на Олд Трафорд ќе се сретнат Јунајтед и ...

Туре сака да остане во Англија

Стандард - 22.09.2016

Халфот на Манчестер Сити е цврст во својата желба да ја продолжи кариерата во англиската Премиер лига. Напаѓачот е свесен дека нема иднина на „Етихад“ по конфликтот кој избувна меѓу неговиот менаџер, Дмитриј Селук и Хосеп Гвардиола и подготвен е да ...

Мурињо доби шанса за одмазда - Португалецот ќе прави двојна промена за да победи

Спортклуб - 22.09.2016

Жозе Мурињо добива шанса за освета против Пеп Гвардиола и Манчестер Сити, многу побрзо од тоа што тој се надеваше, но сега прашање дали Мурињо го има потребниот тим за да го возврати ударот и да го елиминира Сити од Лига купот.

Сега е јасно: Јаја Туре си оди од Сити, но останува во Премиер лигата

Спортклуб - 22.09.2016

Фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре нема намера да му се извинува на Пеп Гвардиола и поради тоа ќе си замине во јануарскиот преоден рок, но нема да ја менува лигата. Тој останува во Англија и покрај тоа што има отворена понуда од Интер, а за ...

Критичарите замолкнаа: Гвардиола постави нов рекорд

Спортклуб - 22.09.2016

Пеп Гвардиола е неполни два месеци во Манчестер Сити, а уште не ја почувствувал горчината на поразот, ниту на нерешениот резултат. Како последица на тоа, тој постави нов рекорд бидејќи стана првиот менаџер во историјата на Манчестер Сити кој ...

Мурињо против Гвардиола на 24. октомври

Вечер Прес - 22.09.2016

На тој начин, португалскиот стручњак доби шанса да му се реваншира на вечниот ривал, Пеп Гвардиола, кој пред две недели го победи Јунајтед во првенствениот дуел одигран на "Олд Трафорд" Предводник на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, ја имаше таа ...

Мојот дедо ќе освоеше титула со Баерн (М), а не Гвардиола

Вечер Прес - 22.09.2016

Менаџерот на фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре, остро го критикуваше Пеп Гвардиола и му испрати јасна порака дека треба да го менаџира Сандерленд и Сарагоса, за да докаже дека е голем стручњак Фудбалскиот менаџер Димитри Селук и шпанскиот ...

Туре ги напушта „Граѓаните", но не и Англија

Точка - 22.09.2016

Фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска иако во изминативе сезони важеше за еден од најдобрите играчи на Сити, по доаѓањето на Пеп Гвардиола не одигра ниту еден натпревар во Премиер лигата.

Агентот на Јаја ја продолжи „војната“ со уште побрутално издание: Мојот дедо ќе го направеше тоа што го направи Пеп

Дерби - 21.09.2016

Димитри Селјок експресно му одговори на Пеп Гвардиола откако шпанскиот стручњак јавно го прозва агентот на Јаја Туре на вчерашната прес-конферција со новинарите, но дека војната нема да заврши тука најдобро говори последната изјава која ја даде ...

„Мојот дедо би ја освоил титулата со Баерн, а не Гвардиола“

СуперСпорт - 21.09.2016

Менаџерот на фудбалерите на Манчестер Сити Јаја Туре ошто денеска го критикуваше тренерот на екипата Пеп Гвардиола и рече дека Шпанецот треба да оди да работи во Сандерленд или Сарагоса за да докаже дека е голем стручнак.

Пеп во 2010: Манчестер сити е ср.ње тим!

SportMedia - 21.09.2016

Туре освои шест титули со Сити од времето кога си замина од Барселона во 2010, додека Гвардиола си замина од каталонскиот тим во 2012, за оваа година да стане менаџер токму на сити. „Кога Туре заминуваше во Сити, Гвардиола самиот му порача дека оди ...

Сензација од Островот: Гвардиола сака под итно да доведе поранешен Каталонец од дури 60 милиони евра

СуперСпорт - 21.09.2016

Пеп Гвардиола беше во Португалија, каде што го следеше дербито меѓу Бенфика и Брага. Медиумите открија дека причината е всушност левиот бек на Орлите, Алекс Грималдо. Ова момче, роден во Австралија, стигна во прочуената Ла Масија уште во 2011 година.

Чави: Гвардиола има само една зацртана цел

Дерби - 21.09.2016

Шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола на перфектен начин ја започна својата работа во Манчестер Сити и досега забележа победи на сите официјални натпревари со своите нови избраници. Многумина не очекуваа ваков старт на Пеп особено затоа што дојде во една ...

Агентот на Туре не престанува: Пред неколку години Гвардиола велеше дека Сити е пос*ан тим

МКД - 21.09.2016

Димитри Селук и понатаму продолжува со нападите кон Пеп Гвардиола, вели дека во 2010 стратегот немал високо мислење за „Граѓаните" Шпанецот вчера испрати ултиматум до Јаја Туре и му порача дека нема да заигра се додека неговиот агент не се извини.

Легендата посочува - Пеп со Сити ќе освои се

Спортклуб - 21.09.2016

Некогашниот играч за коса на Барселона, Чави Ернандез смета дека неговиот некогашен тренер, Пеп Гвардиола, може да ја освои ПЛ и ЛШ со Манчестер Сити. По успешните сезони кои ги имаше со Барселона и Баерн, Шпанецот ова лето го презеде Манчестер Сити ...

ВИДЕО: Јунајтед пак победува, Сити со деветти триумф под Гвардиола

Gol.mk - 21.09.2016

Двата клуба од Манчестер обезбедија пласман во осминафиналето на англискиот Лига Куп со победи на гостински терен. Пеп Гвардиола ја забележа и деветтата победа откако го наследи Пелегрини, откако Манчестер Сити триумфираше на гостувањето кај Свонси ...

Гвардиола оди во Сандерленд да видиме колку си навистина добар

Репортер - 21.09.2016

Димитри Селук, менаџерот на фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре, продолжи со остри зборови да го напаѓа тренерот на клубот, Пеп Гвардиола, кој во вторникот, порача дека Туре нема да игра сѐ додека поради зборовите на менаџерот не им се извини на ...

Гвардиола оди во Сандерленд да видиме колку си навистина добар

А1 On - 21.09.2016

Димитри Селук, менаџерот на фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре, продолжи со остри зборови да го напаѓа тренерот на клубот, Пеп Гвардиола, кој во вторникот, порача дека Туре нема да игра сѐ додека поради зборовите на менаџерот не им се извини на ...

Гвардиола: Туре ќе заигра дури кога ќе го направи ова!

СуперСпорт - 21.09.2016

Пеп Гвардиола има старт од соништата на клупата на Манчестер Сити. Осум официјални мечеви и максимален учинок. Податок за секој респект. Шпанецот воведе доста иновации во играта на Граѓаните, и врати во живот некои отпишани играчи.

Гвардиола: Туре нема да игра додека не се извини неговиот агент

Кајгана - 21.09.2016

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, најави дека нема да го врати Јаја Туре во тимот, се додека неговиот агент не се извини за критиките поради изоставувањето на овој играч. Целиот случај го предизвика невклучувањето на 33 годишниот играч во ...

Гвардиола не може без играчи од Барса: Во Сити стигнува лев бек

Спортклуб - 21.09.2016

Тренерот на Манестер Сити, Пеп Гвардиола планира да го засили тимот со уште еден поранешен фудбалер на Барселона. Станува збор за сегашниот член на Бенфика, Алекс Грималдо со чии квалитети е добро запознат бидејќи краток период му беше тренер во ...

Гвардиола оди во Сандерленд да видиме колку си навистина добар

Макфакс - 21.09.2016

Димитри Селук, менаџерот на фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре, продолжи со остри зборови да го напаѓа тренерот на клубот, Пеп Гвардиола, кој во вторникот, порача дека Туре нема да игра сѐ додека поради зборовите на менаџерот не им се извини на ...

Агентот на Туре ја открива вистината: Пеп да им каже на „граѓаните“ што рече за нив 2010 година

Спортклуб - 21.09.2016

Продолжува вербалната војна помеѓу агентот на Јаја Туре и Пеп Гвардиола. Димитри Селук сега имаше нешто посериозно да објави, од тоа што во минатото му рекол Гвардиола на неговиот клиент Туре.

Менаџерот на Јаја Туре со порака до Гвардиола: И мојот дедо ќе освоеше титула во Баерн Минхен

Точка - 21.09.2016

Менаџерот на Јаја Туре, Димитри Селук го нападна тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола кој го изостави Туре од екипата за Лигата на шампионите. Селук неодамна изјави дека Гвардиола не го почитувал Туре и го понижил со тоа што го изоставил од ...

Гвардиола оди во Сандерленд да видиме колку си навистина добар

Локално - 21.09.2016

Димитри Селук, менаџерот на фудбалерот на Манчестер Сити, Јаја Туре, продолжи со остри зборови да го напаѓа тренерот на клубот, Пеп Гвардиола, кој во вторникот, порача дека Туре нема да игра сѐ додека поради зборовите на менаџерот не им се извини на ...

Гвардиола во војна со агентот на Туре: Јаја нема да игра додека не добијам извинување

Екипа - 20.09.2016

На Јаја Туре му се заканува да не одигра ниту еден меч за Манчестер сити до крајот на сезонава откако неговиот агент Димитри Селук влезе во отворена војна со Пеп Гвардиола. Агентот на Туре остро го критикуваше трофејниот стручњак поради одлуката да ...

Селук: Гвардиола победи на неколку натпревари и мисли дека е крал

МКД - 20.09.2016

Агентот на Јаја Туре не само што одби да се извини, туку го повика Пеп Гвардиола тој да го направи тоа. На денешната прес конференција Пеп Гвардиола изјави дека се додека агентот на Јаја Туре не се извини за изјавите во медиумите, фудбалерот нема да ...

Гвардиола: Туре да се извини инаку нема да игра

Макфакс - 20.09.2016

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, нема намера во тимот да го врати Јаја Туре, сé додека од фудбалерот не добие извинување. Шпанскиот тренер Гвардиола бара Туре да им се извини на клубот и навивачите поради изјавите на неговиот менаџер ...

Агентот на Јаја кон Пеп: Победи во неколку натпревари и мисли дека е крал

Стандард - 20.09.2016

Агентот на Јаја Туре, Дмитриј Селук даде брз одговор на Пеп Гвардиола, но практично ги „изгоре“ шансите на својот клиент да заигра повторно за „граѓаните“. – За што да му се извинувам? Гвардиола освои неколку натпревари и мисли дека е крал.

Агентот на Туре: Ако Гвардиола сака војна ќе ја добие

Дерби - 20.09.2016

Денеска во светот на фудбалот една од најактуелните теми е препукувањето меѓу менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола и агентот на Јаја Туре, Димитри Селук. Шпанскиот стратег посочи оти Јаја нема да биде во комбинација за настап се додека ...

Како Пеп го препороди Сити? Во овие петмина е клуч!

СуперСпорт - 20.09.2016

Манчестер Сити делува импресивно на стартот на сезоната, Пеп Гвардиола има максимален учинок во Премиер лигата и Лигата на шампионите. Меѓутоа, како Каталонецот успеа од речиси едентична екипа која во минатата сезона едвај успеа да стигне до ...

(Видео) Го прашаа Гвардиола дали Сити може да дојде до четири трофеи, а неговите пцовки кажуваат се

Спортклуб - 20.09.2016

Сосема човечка реакција на тренерот на „Граѓаните“. Манчестер Сити го игра најдобриот и најубавиот фудбал во Англија во овој момент. И она што е најважно за Пеп Гвардиола, го победи секој меч од почетокот на сезоната во сите натпреварувања, а беа ...

Јаја Туре се повлече од репрезентацијата!

СуперСпорт - 20.09.2016

Еден од најдобрите играчи на Сити во претходните 10 години одлучи да се повлече од репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска. „После 14 години на високо ниво, дојде време да си заминам“ „Имам 33 години, многу тренинзи со Сити, многу натпревари, ...

Гвардиола е немилосрден: Јаја Туре мора да направи една работа за да се врати во тимот

Спортклуб - 20.09.2016

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола му порача на Јаја Туре дека мора да направи една работа ако сака оваа сезона да заигра во тимот. Станува збор за извинување и тоа не кон него директно, туку кон раководството и своите соиграчи за ...

Гвардиола со ултиматум до Туре: Или твојот агент ќе се извини или нема да заиграш

МКД - 20.09.2016

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека Јаја Туре нема да заигра се додека неговиот агент не му се извини на клубот Откако Јаја Туре беше изоставен од тимот на „Граѓаните" за Лигата на Шампионите, агентот на играчот распали по Пеп ...

Гвардиола конечно објасни зошто го игнорира Туре: Нема да заигра се додека…

Дерби - 20.09.2016

Пеп Гвардиола го прецрта Јаја Туре од својот список на фудбалери на кое ќе смета во Лигата на шампионите, но шпанскиот стручњак денеска посочи дека ценетиот играч од средниот ред нема да заигра за Манчестер Сити се додека не го „исчисти“ она што го ...

Јаја Туре одлучи да се повлече!

SportMedia - 20.09.2016

Јаја Туре повеќе нема да го носи дресот на Брегот на Слоновата Коска. Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер сити во изминатите 10 години одлучи да се повлече од националниот тим. „По 14 години минати во националниот дрес, мислам дека е вистински ...

Агентот на Туре со жесток одговор за Гвардиола

Дерби - 20.09.2016

Ситуацијата со Јаја Туре и неговиот статус во Манчестер Сити дополнително се искомпликува по денешната најава на Пеп Гвардиола, но и брзиот одговор кој пристигна од агентот на фудбалерот. Шпанскиот стручњак денеска најави дека Туре ќе биде вратен во ...

Војната продолжува - Агентот на Туре се погласен во однос на Пеп

Спортклуб - 20.09.2016

Откако Шпанецот на денешната конференција за медиумите истакна дека Јаја Туре ќе биде дел од тимот откако неговиот агент ќе му се извини, Шелук од друга страна нападна уште погласно во однос на Пеп.

Гвардиола конечно објасни зошто го игнорира Туре: Нема да заигра се додека…

Точка - 20.09.2016

Пеп Гвардиола го прецрта Јаја Туре од својот список на фудбалери на кое ќе смета во Лигата на шампионите, но шпанскиот стручњак денеска посочи дека ценетиот играч од средниот ред нема да заигра за Манчестер Сити се додека не го „исчисти“ она што го ...

Ќе мора да се случи нешто посебно, за да Сити не биде шампион

Вечер Прес - 20.09.2016

Во првите пет кола од новата сезона, популарните "граѓани" забележаа пет победи, а совршен учинок избраниците на Пеп Гвардиола имаат и во одиграните три натпревари од Лигата на шампиони Легендарниот фудбалер на Арсенал, Тјери Анри, е убеден дека ...

Гундоган направи споредба меѓу Пеп и Клоп и изненади многумина

Спортклуб - 19.09.2016

Британските медиуми побараа мислење од Илкај Гундоган, новиот играч на Сити, да направи споредба помеѓу неговиот сегашен шеф Пеп Гвардиола, и неговиот поранешен тренер во Дортмунд Јирген Клоп, па германскиот интернационалец даде интересна изјава.

Гвардиола одговори со невообичаена реакција по шокантното прашање на новинарот (Видео)

Дерби - 19.09.2016

Пеп Гвардиола на пефектен начин ја започна својата авантура во англискиот фудбал, а дека неговите методи навистино влијаеја позитивно меѓу играчите на Сити најдобро говори фактот што тие освоија максимални 15 бода на првите пет одиграни меча во ...

„Гвардиола е поголем гение од Клоп“

СуперСпорт - 19.09.2016

Играчот за врска на Манчестер Сити Илкај Гундоган на прашањето на британските новинари да ги спореди менаџерите Јирген Клоп и Пеп Гвардиола, даде предност на шпанскиот стручнак. Некогашниот фудбалер на Дортмунд во Германија соработуваше со Клоп, ...

ГУНДОГАН: Клоп е страстен, но Гвардиола е гениј

Телеграф - 19.09.2016

Новиот играч на граѓаните со многу пофалби за менаџерот Фудбалерот на Манчестер сити, Илкај Гундоган рече дека Пеп Гвардиола веројатно е најдобриот менаџер во светот. Гундоган работеше со Јирген Клоп, сегашниот менаџер на Ливерпул, додека го водеше ...

Гвардиола: Не сакаме пофалби, има уште многу работа пред нас…

Екипа - 19.09.2016

Манчестер сити игра фантастично оваа сезона, победувајќи на сите досегашни дуели од Премиер – лигата. Веднаш стигнаа пофалби од фудбалскиот свет за формата на „граѓаните“, но менаџерот Гвардиола смета дека нема потреба од такво нешто, затоа што знае ...

Подобро е сега да не обрнуваме внимание на пофалбите

Вечер Прес - 19.09.2016

Иако неговио тим е единствениот кој има совршен скор во Премиер лигата, Гвардиола испрати јасна порака дека сега не е време за пофалби затоа што неговите избраници можат да играат уште подобро Најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер ...

Гундоган: Гвардиола е генијалец

Точка - 19.09.2016

Гундоган во летниот преоден рок ја напушти екипата на Борусија Дортмунд и се пресели во редовите на Манчестер Сити. Германскиот репрезентативец се враќа во својата препознатлива форма, а за англиските медиуми направи споредба помеѓу неговиот ...

Гвардиола одговори со невообичаена реакција по шокантното прашање на новинарот

Точка - 19.09.2016

Пеп Гвардиола на пефектен начин ја започна својата авантура во англискиот фудбал, а дека неговите методи навистино влијаеја позитивно меѓу играчите на Сити најдобро говори фактот што тие освоија максимални 15 бода на првите пет одиграни меча во ...

Гвардиола: Сè уште е рано за пофалби, ни претстои долга и тешка сезона

Република - 19.09.2016

Манчестер сити игра фантастично оваа сезона, победувајќи на сите досегашни дуели од Премиер-лигата. Веднаш стигнаа пофалби од фудбалскиот свет за формата на „граѓаните“, но менаџерот Гвардиола смета дека нема потреба од такво нешто, затоа што знае ...