TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Со Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Канал5 - 29.11.2020

Доктор Сашко Николов е дел од чесната понуда на СДСМ за предвремените локални избори за градоначалник на Општина Штип. Со програмата на Николов и СДСМ, продолжуваме да го градиме Штип за денес и утре.

(Видео) Николов: Штип ќе го направиме еколошки чист град со нови места за рекреација

Макфакс - 29.11.2020

Само заедно вклучени во процесите ќе постигнеме добри резултати, што е нагласено и во програмата со која од вас штипјани и штипјанки ја барам довербата, рече денеска во изјава за медиумите, Сашко Николов, кандидат за градоначалник на општина Штип од ...

ВИДЕО| Шекеринска: Гласот за Николов е глас за поддршка за грижа кон Штип

Слободен Печат - 29.11.2020

Потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска заедно со кандидатот за градоначалник за Општина Штип, Сашко Николов посетија неколку населби и остварија средби со граѓаните согласно протоколите.

(ВИДЕО) Шекеринска: Глас за Николов е глас за продолжување на успешните политики, за модерен Штип

А1 On - 29.11.2020

„Навистина ми е задоволство што денеска сум тука во центрот на истокот во Штип да дадам целосна поддршка, но и да ги повикам сите грѓани на Штип да ја искористат шансата на 13 декември да го дадат Штип во сигурните раце на нашиот почитуван професор, ...

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Кајгана - 29.11.2020

По неверојатните проекти на парламентраните избори летоска, јавноста со нетрпение ги чекаше плановите на Интегра за градот Штип каде има свој кандидат за градоначалник. Универзитетски град, затворен олимписки базен, спортска сала со 6 илјади ...

Николов: Програмата „Во сигурни раце“ нуди решенија за развој на Штип како еколошки чист град

+инфо - 29.11.2020

Штип заслужува да биде во сигурни раце со одговорна општина која ќе направи се за да придонесе за чист воздух, потенцираше Николов. Само заедно вклучени во процесите ќе постигнеме добри резултати, како што е и програмата со која од Вас, штипјани и ...

СДСМ: Со Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

А1 On - 29.11.2020

„Доктор Сашко Николов е дел од чесната понуда на СДСМ за предвремените локални избори за градоначалник на Општина Штип. Со програмата на Николов и СДСМ, продолжуваме да го градиме Штип за денес и утре.

(ВИДЕО) Николов: Штип продолжува да биде отворена општина што работи во интерес на граѓаните

А1 On - 29.11.2020

„Дозволете ми пред се да се заблагодарам на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска што денеска е тука со нас во Штип, и што има можност отворено да разговара со нашите сограѓани.

СДСМ: Со Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

24Инфо - 29.11.2020

Доктор Сашко Николов е дел од чесната понуда на СДСМ за предвремените локални избори за градоначалник на Општина Штип. Со програмата на Николов и СДСМ, продолжуваме да го градиме Штип за денес и утре.

СДСМ: Со Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

iPortal - 29.11.2020

„Доктор Сашко Николов е дел од чесната понуда на СДСМ за предвремените локални избори за градоначалник на Општина Штип. Со програмата на Николов и СДСМ, продолжуваме да го градиме Штип за денес и утре.

На СДСМ поважно им е да имаат градоначалник плус, додека смртноста се зголемува во Штип и вирусот се шири без контрола

Опсервер - 29.11.2020

Оваа „понуда“ за избори во Штип не е ни малку чесна затоа што претставува еден расипнички однос и неможност да се согледаат реалните случувања во земјава. Штип има во моментов има 550 активни случаи на заболени од коронавирус, 2622 од почетокот на ...

Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Фактор - 29.11.2020

Кандидатот за градоначалник на општина Штип од редовите на СДСМ, Сашко Николов, пред воинредните локални избори на 13 декември вклучување на социјалните мрежи, рече дека ќе формира фонд од донации за бесплатни заштитни маски за граѓаните доколку ...

Шекеринска: Глас за Николов е глас за продолжување на успешните политики, за модерен Штип, заеднички дом за сите

24Инфо - 29.11.2020

Навистина ми е задоволство што денеска сум тука во центрот на истокот во Штип да дадам целосна поддршка, но и да ги повикам сите грѓани на Штип да ја искористат шансата на 13 декември да го дадат Штип во сигурните раце на нашиот почитуван професор, ...

СДСМ: Со Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Граѓански збор - 29.11.2020

„Доктор Сашко Николов е дел од чесната понуда на СДСМ за предвремените локални избори за градоначалник на Општина Штип. Со програмата на Николов и СДСМ, продолжуваме да го градиме Штип за денес и утре.

Да не беше трагично ќе беше смешно – кандидатот на СДСМ со маски „купува“ гласови во Штип

Република - 29.11.2020

Ќе биде формиран фонд од донации за бесплатни заштитни маски за граѓаните доколку победи на локлалните во штипм најави кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Сашко Николов. Вонредните локални избори во Штип се закажани за 13 декември.

Шеќеринска и Николов на средби со граѓани во Штип

Опсервер - 29.11.2020

Потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска заедно со кандидатот за градоначалник за Општина Штип, Сашко Николов посетија неколку населби и остварија средби со граѓаните согласно протоколите.

ФИЛИПЧЕ И ШЕКЕРИНСКА ВО АКЦИЈА: Коронавирусот е опасен на куќни слави, но безбедно е за партиска кампања во Штип

Денешен - 29.11.2020

Во ист ден две „сценарија“ од власта за заштитните мерки од коронавирусот: Министерот за здравство Венко Филипче „пишува сценарија“ како да се празнуваат куќните слави, а министерката за одбрана Радмила Шекеринска води кампања низ Штип за нивниот ...

Николов: Програмата „Во сигурни раце“ нуди решенија за развој на Штип како еколошки чист град

CivilMedia - 29.11.2020

Само заедно вклучени во процесите ќе постигнеме добри резултати, како што е и програмата со која од Вас, штипјани и штипјанки ја барам довербата, изјави кандидатот за градоначалник на Штип, д-р Сашко Николов, од редовите на СДСМ.

Шеќеринска и Николов на средби со граѓани во Штип

Либертас - 29.11.2020

Потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска заедно со кандидатот за градоначалник за Општина Штип, Сашко Николов посетија неколку населби и остварија средби со граѓаните согласно протоколите.

Николов: Штип продолжува да биде отворена општина што работи во интерес на граѓаните, следува засилена реализација на ...

24Инфо - 29.11.2020

Дозволете ми пред се да се заблагодарам на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска што денеска е тука со нас во Штип, и што има можност отворено да разговара со нашите сограѓани.

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов најави неколку капитални проекти за Штип

iPortal - 29.11.2020

Изградба на сто куќи за социјално ранливите семејства и брана на река Отиња се едни од приоритетните проекти на кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов. Тој во вечерашново интервју за гледачите на социјалните мрежи потенцираше дека преку ...

(Видео) Николов: Штип ќе го направиме еколошки чист град со нови места за рекреација

Опсервер - 29.11.2020

Само заедно вклучени во процесите ќе постигнеме добри резултати, што е нагласено и во програмата со која од вас штипјани и штипјанки ја барам довербата, рече денеска во изјава за медиумите, Сашко Николов, кандидат за градоначалник на општина Штип од ...

(ВИДЕО) Николов: Штип продолжува да биде отворена општина што работи во интерес на граѓаните

iPortal - 29.11.2020

Дозволете ми пред се да се заблагодарам на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска што денеска е тука со нас во Штип, и што има можност отворено да разговара со нашите сограѓани, истакна д-р Сашко Николов, кандидатот за градоначалник на ...

(ВИДЕО) Николов: Штип продолжува да биде отворена општина што работи во интерес на граѓаните

Поглед - 29.11.2020

Дозволете ми пред се да се заблагодарам на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска што денеска е тука со нас во Штип, и што има можност отворено да разговара со нашите сограѓани, истакна д-р Сашко Николов, кандидатот за градоначалник на ...

Шекеринска: Глас за Николов е глас за продолжување на успешните политики, за модерен Штип

Скопје1 - 29.11.2020

Навистина ми е задоволство што денеска сум тука во центрот на истокот во Штип да дадам целосна поддршка, но и да ги повикам сите грѓани на Штип да ја искористат шансата на 13 декември да го дадат Штип во сигурните раце на нашиот почитуван професор, ...

Ако стане градоначалник на Штип, ќе има бесплатни маски за граѓаните

Expres - 29.11.2020

Ќе биде формиран фонд од донации за бесплатни заштитни маски за граѓаните доколку победи на локлалните во штипм најави кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Сашко Николов. Вонредните локални избори во Штип се закажани за 13 декември.

Николов: Програмата „Во сигурни раце“ нуди решенија за развој на Штип како еколошки чист град

Frontline - 29.11.2020

Само заедно вклучени во процесите ќе постигнеме добри резултати, како што е и програмата со која од Вас, штипјани и штипјанки ја барам довербата, изјави кандидатот за градоначалник на Штип, д-р Сашко Николов, од редовите на СДСМ.

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов најави неколку капитални проекти за Штип

Frontline - 29.11.2020

Изградба на сто куќи за социјално ранливите семејства и брана на река Отиња се едни од приоритетните проекти на кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов. Тој во вчерашното интервју за гледачите на социјалните мрежи потенцираше дека преку ...

Николов: Штип продолжува да биде отворена општина што работи во интерес на граѓаните, следува засилена реализација на ...

Centar - 29.11.2020

Изјава за медиуми, д-р Сашко Николов, кандидат за градоначалник на општина Штип, која ја објавуваме интегрално: Почитувани мои сограѓани, почитувани новинари Дозволете ми пред се да се заблагодарам на заменик претседателката на СДСМ, Радмила ...

(Видео) Николов: Штип ќе го направиме еколошки чист град со нови места за рекреација

Вечер - 29.11.2020

Само заедно вклучени во процесите ќе постигнеме добри резултати, што е нагласено и во програмата со која од вас штипјани и штипјанки ја барам довербата, рече денеска во изјава за медиумите, Сашко Николов, кандидат за градоначалник на општина Штип од ...

Интегра ги промовираше плановите: ШТИП ЌЕ СТАНЕ МАНЧЕСТЕР НА ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА (видео)

Вечер - 29.11.2020

Откако ветуваа неверојатни проекти за парламентарните избори како вселенски и астрономски центар и брзи возови, македонската јавност особено штипјани со нетрпение ги очекуваа проеките на Интегра за Штип на предвремените локални избори.

ТОЈ Е ПРАТЕНИК ОД ВЛАСТА, ЛЕКАР И КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ШТИП: Бесплатни маски ако победам

Вечер - 29.11.2020

Ќе биде формиран фонд од донации за бесплатни заштитни маски за граѓаните доколку победам на локалните во Штип најави кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Сашко Николов. А ако не победи? Вонредните локални избори во Штип се закажани за ...

ВМРО-ДПМНЕ: На СДСМ поважно им е да имаат градоначалник плус, додека смртноста се зголемува во Штип

MakPress - 29.11.2020

Оваа „понуда“ за избори во Штип не е ни малку чесна затоа што претставува еден расипнички однос и неможност да се согледаат реалните случувања во земјава. Штип има во моментов има 550 активни случаи на заболени од коронавирус, 2622 од почетокот на ...

Николовски. Со Николов продолжува развојот на Штип, следува реализација на капитални инвестиции

Канал5 - 28.11.2020

Ние сме горди што ставивме силен аспект на Штип во изминативе неколку години и како централна власт, но горди сме и на политиките на општина Штип предводена од градоначалникот Благој Бочварски.

Николовски: Оваа генерација политичари има обврска да ја интегрира земјата

Сител - 28.11.2020

Се гордеам што сум дел од оваа генерација која има одговорност да ја внесе државата во НАТО и ЕУ, за кои што се бореа со децении сите досегашни Влади и политички гарнитури, е ставот на заменик претседателот на Влада Љупчо Николовски, одговарајќи на ...

(ВИДЕО) Николовски: Сашко Николов е човек со кој Штип може да чекори напред

А1 On - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Сашко Николов најави изградба на 100 типски куќи во Штип

Независен - 28.11.2020

Кандидатот за градоначалник на Штип од СДСМ, Сашко Николов, денеска објави дел од својата програма, во која е и реализацијата на 100 типски куќи во населбата Света Недела. „Со ова ќе им помогнеме на социјално загрозените семејства.

СДСМ ја почна кампањата за локалните избори во Штип

Независен - 28.11.2020

ШТИП – Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

(ВИДЕО) Николов: Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

А1 On - 28.11.2020

„Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

(ВИДЕО) Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

iPortal - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

Либертас - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Сашко Николов: Штип ќе биде дом за еднакви граѓани

24Инфо - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатие години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца.

Сашко Николов: Штип ќе биде дом за еднакви граѓани

Бриф - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатите години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца.

Николов: Ќе изградиме 100 куќи за социјално загрозените и брана на реката Отиња

Бриф - 28.11.2020

„Преку одговорни политики ние создаваме подобри услови за нашите деца и за сите граѓани. Кога зборувам за граѓани мислам буквално на сите затоа што имаме луѓе кои немаат дом, но затоа имаме план за изградба на 100 куќи за тие луѓе.

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

24Инфо - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

Вечер Прес - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Поглед - 28.11.2020

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе продолжиме да работиме. Дел од нашата програма е и реализацијата на проектот 100 штипски куќи во населбата Света Недела за ...

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов најави неколку капитални проекти за Штип

Вечер Прес - 28.11.2020

Изградба на сто куќи за социјално ранливите семејства и брана на река Отиња се едни од приоритетните проекти на кандидатот за градоначалник на СДСМ, Сашко Николов. Тој во вечерашново интервју за гледачите на социјалните мрежи потенцираше дека преку ...

Николов: Штип ќе продолжи по патот на напредокот, ќе се бориме против коронавирусот, обебедуваме бесплатни маски за ...

24Инфо - 28.11.2020

Во вклучување на социјалните мрежи, кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Штип Сашко Николов ја претсави својата преограма и визија за градот Штип. Николов истакна дека Штип ќе продолжи по патот на развојот и напредокот, ќе продолжат и ...

Николов: Ќе изградиме 100 куќи за социјално загрозените и брана на реката Отиња

Локално - 28.11.2020

„Преку одговорни политики ние создаваме подобри услови за нашите деца и за сите граѓани. Кога зборувам за граѓани мислам буквално на сите граѓани затоа што имаме луѓе кои немаат дом, но затоа имаме план за изградба на 100 куќи за тие луѓе.

Николов: Отвораме Ковид центар во Штип, продолжуваме одговорно против пандемијата

Локално - 28.11.2020

„Во време на пандемија, во време на здравствена криза, кога светот е во грч, можам да кажам дека Клиничата болница во Штип и Здравствениот дом добро се справуваат со предизвикот и со лекувањето на пациентите..

Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

24Инфо - 28.11.2020

Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

(ВИДЕО) Николов: Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

iPortal - 28.11.2020

Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

Николовски од Штип: Сите проекти кои ги започнавме ќе ги завршиме, мислењето и потребите на граѓаните се она што не ...

iPortal - 28.11.2020

Мислењето и потребите на граѓаните се она што не води, истакна вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Поглед - 28.11.2020

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов, како иден градоначалник, продолжува развојот и напредокот на општина Штип.

Николовски: Сашко Николов е човек со кој во сигурни раце Штип може да чекори напред

Опсервер - 28.11.2020

Кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип, Сашко Николов е познат целиот регион и човек со кој во сигурни раце Штип може да продолжи да чекори напред, да се модернизира, европеизира и да продолжи развојот на општина Штип, порача на денешната ...

Николов: Штип ќе биде дом за еднакви граѓани

Centar - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатие години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца.

Николов: Приоритет ми се животната средина, сообраќајот и спортот во Штип

Frontline - 28.11.2020

„Сообраќајот е наша заедничка болка, но тоа е знак дека градот расте, се шири и се зголемува бројот на жители. Започнуваме уште веднаш со рекострукција на една од главните крстосници која е многу прометна.

Николов: Штип ќе биде дом на еднакви граѓани

Frontline - 28.11.2020

„Желбата на сите нас е да имаме еколошки чист и безбеден град. Пред се да продолжиме со проектите кои се започнати во изминатие години. Ќе направам сите да сме еднакви, да направиме дом еднаков за сите, дом во кој ќе растат нашите деца“, потенцираше ...

Николов: Имаме програма за развој на Штип, целосно сме посветени и на заштитата на јавното здравје

Скопје1 - 28.11.2020

Пред нас стои шансата да го движиме нашиот Штип по патот на напредокот и да го развиваме онака како што посакуваат штипјани. Започнатите проекти и тие кои наскоро ќе ги реализираме, се во согласност со потребите на градот и барањата на сите кои ...

Николов: Ќе се посветам целосно на заштитата на јавното здравје, помош на сите, создавање квалитетни услови за живот и ...

Frontline - 28.11.2020

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе продолжиме да работиме. Дел од нашата програма е и реализацијата на проектот 100 штипски куќи во населбата Света Недела за ...

Поликарп ја промовира програмата за градоначалник на Штип: Спортски комплекс, затворен пазар, концертна сала

Слободен Печат - 27.11.2020

Кандидатот за градоначалник од Интегра-Македонска кознервативна партија, Симон Поликарп денеска ја презентира својата програма за градоначалник на Штип. Порача дека меѓу првите приоритети во неговата програма е да се изгради нов спортски комплекс во ...

Штип ќе ги има најспецифичните избори до сега

Мета - 27.11.2020

Во ковид услови и препораки за придржување кон здравствените мерки, изминуваат деновите од предизборната кампања за избор на градоначалник во Штип. Нови правила и препораки стигнуваат и од Државната изборна комисија (ДИК), која покрај вообичаените, ...

Кандидатите за градоначалници за Општина Штип од СДСМ и ТМРО презентираа дел од приоритетите

ТВ21 - 25.11.2020

Кандидатот за градоначалник на Општина Штип од СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција презентираше дека како пратеник издејствувал решавање и чистење на каналот за наводнување на земјоделските површини во атарите на штипското село Стар ...

Локални избори Штип-Инфраструктура, поголема безбедност, eвропска перспектива на Штип дел од програмите на кандидатите

ММС - 25.11.2020

Пети ден од кампањата на кандидатите за предвремените парламентарни избори во Штип. Во средба со граѓаните според предвидените протоколи, по некоја прес конференција и презентација на дел од програмите во главно се одвиваат активностите на ...

Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ и иден градоначалник на Штип, Сашко Николов

24Инфо - 24.11.2020

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов.

Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов

Бриф - 24.11.2020

Фејсбук статус на Зоран Заев, премиер и претседател на СДСМ: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов .

Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка за Сашко Николов како иден градоначалник на Штип

iPortal - 24.11.2020

„Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов. Сашко е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина ...

Заев: Д-р Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип

Локално - 24.11.2020

Премиерот Зоран Заев како претседател на СДСМ објави дека му е чест ми е да ја даде целата поддршка на кандидатот на партијата д-р Сашко Николов на изборите за градоначалник во општина Штип.

Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов

Centar - 24.11.2020

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов.

СДСМ Штип: ВМРО-ДПМНЕ прави мрачни перформанси и сценарија, изборите во Штип ќе бидат сигурни и безбедни

Frontline - 24.11.2020

– Изборите во Штип на 13 Декември ќе бидат сигурни и безбедни исто како и парламентарните. Со почитување на мерките и здравствените протоколи, граѓаните ќе можат безбедно да го остварат своето право на глас.

СДСМ: Со Николов како градоначалник продолжуваат успешните политики за развој на општина Штип

Канал5 - 23.11.2020

Доктор Сашко Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип. Во изминатите години Николов се профилираше како млад и квалитетен кардиолог, основач на штипскиот Оддел за интервентна кардиологија.

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип и за време на кампањата ќе волонтира болница

Канал5 - 23.11.2020

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип Сашко Николов и за време на кампањата ќе волонтира во штипската болница. Кандидатот за градоначалник на Штип на СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција најави дека и во време на изборната ...

СДСМ: Со Николов како градоначалник продолжуваат успешните политики за развој на општина Штип

А1 On - 23.11.2020

„Доктор Сашко Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип. Во изминатите години Николов се профилираше како млад и квалитетен кардиолог, основач на штипскиот Оддел за интервентна кардиологија.

СДСМ: Долгогодишниот сон на штипјани станува реалнос, довербата ќе ја дадат на доктор Николов

Слободен Печат - 23.11.2020

Доктор Сашко Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип. Во изминатите години Николов се профилираше како млад и квалитетен кардиолог, основач на штипскиот Оддел за интервентна кардиологија.

ВМРО-ДПМНЕ: Николов место да облече бел мантил, размислува како да се смести во градоначалничка фотелја

Слободен Печат - 23.11.2020

Во време на пандемија кога Република Македонија секојдневно брои жртви од корона вирусот, СДСМ и Сашко Николов се насочени на предвремените локални избори во Штип, немајќи ни малку чувство и емпатија кон сограѓаните додека целиот народ се бори да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со Николов короната може само да продолжи уште полошо и уште повеќе

Press24 - 23.11.2020

Со Николов короната може само да продолжи уште полошо и уште повеќе, велат во реакција од ВМРО-ДПМНЕ. „Во време на пандемија кога Република Македонија секојдневно брои жртви од корона вирусот, СДСМ и Сашко Николов се насочени на предвремените ...

СДСМ: Со Николов како градоначалник продолжуваат успешните политики за развој на општина Штип

Press24 - 23.11.2020

Доктор Сашко Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип, пишува во соопштение СДСМ. „Во изминатите години Николов се профилираше како млад и квалитетен кардиолог, основач на штипскиот Оддел ...

Кандидатот за градоначалник на Штип на СДСМ и во време на изборната кампања ќе волонтира во болница

Слободен Печат - 23.11.2020

Кандидатот за градоначалник на Штип на СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција најави дека и во време на изборната кампања ќе биде со пациентите, односно ќе волонтира на кардиолошкиот оддел во штипската болница, каде што веќе е планирано ...

СДСМ: Со Николов како градоначалник продолжуваат успешните политики за развој на општина Штип

iPortal - 23.11.2020

„Доктор Сашко Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип. Во изминатите години Николов се профилираше како млад и квалитетен кардиолог, основач на штипскиот Оддел за интервентна кардиологија.

Кандидатот за градоначалник на Штип, Сашко Николов и за време на кампањата ќе волонтира во штипската болница

еМагазин - 23.11.2020

Кандидатот за градоначалник на Штип на СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција најави дека и во време на изборната кампања ќе биде со пациентите, односно ќе волонтира на кардиолошкиот оддел во штипската болница, каде што веќе е планирано ...

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип и за време на кампањата ќе волонтира во штипската болница

Вечер Прес - 23.11.2020

Кандидатот за градоначалник на Штип на СДСМ, Сашко Николов на денешната прес-конференција најави дека и во време на изборната кампања ќе биде со пациентите, односно ќе волонтира на кардиолошкиот оддел во штипската болница, каде што веќе е планирано ...

Со Николов како градоначалник продолжуваат успешните политики за развој на Штип

24Инфо - 23.11.2020

Доктор Сашко Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ за овие предвремени локални избори во општина Штип. Во изминатите години Николов се профилираше како млад и квалитетен кардиолог, основач на штипскиот Оддел за интервентна кардиологија.

Пет кандидати почнуваат предизборна трка за избор на градоначалник на Штип

Мета - 23.11.2020

Минатиов викенд почна предизборната кампања за предвремените локални избори за избор на градоначалник во Штип и во Пласница. Во Штип во саботата со кампања стартуваа СДСМ со кандидатот за градоначалник Сашко Николов, и ИНТЕГРА, кои го имаат Симон ...

Со Николов короната може само да продолжи уште полошо и уште повеќе

24Инфо - 23.11.2020

Соопштение до јавноста реакција на соопштението на СДСМ „Во време на пандемија кога Република Македонија секојдневно брои жртви од корона вирусот, СДСМ и Сашко Николов се насочени на предвремените локални избори во Штип, немајќи ни малку чувство и ...

Со Николов короната може само да продолжи уште полошо и уште повеќе

Опсервер - 23.11.2020

Со Николов короната може само да продолжи уште полошо и уште повеќе. Во време на пандемија кога Република Македонија секојдневно брои жртви од корона вирусот, СДСМ и Сашко Николов се насочени на предвремените локални избори во Штип, немајќи ни малку ...

И покрај изборната кампања, Николов останува на располагање на пациентите

iPortal - 23.11.2020

Кандидатот за градоначалник на општина Штип, Д-р Сашко Николов денеска истакна дека и покрај тоа што е започнато со изборната кампања за предвремените локални избори во Штип, во ниту еден момент нема да запре со помошта и грижата за здравјето на ...

Д-р Сашко Николов: ќе останам доктор за сите граѓани и покрај мојата функција

Поглед - 23.11.2020

Кандидатот за градоначалник на општина Штип, Д-р Сашко Николов истакна дека и покрај тоа што започнавме со изборната кампања за предвремените локални избори во Штип, во ниту еден момент нема да запре со помошта и грижата за здравјето на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Со Николов короната може само да продолжи уште полошо и уште повеќе

MakPress - 23.11.2020

Со Николов короната може само да продолжи уште полошо и уште повеќе. Во време на пандемија кога Република Македонија секојдневно брои жртви од корона вирусот, СДСМ и Сашко Николов се насочени на предвремените локални избори во Штип, немајќи ни малку ...