TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗ: Продолжен рокот за пријавување доктори за работа во јавните здравствени установи

Канал5 - 15.06.2019

Министерство за здравство информира дека јавниот повик за изразување на интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом, се продолжува до 30 јуни 2019 година.

Здравство: Краен рок за пријавување на јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во ПЗЗ во ...

А1 On - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека денеска е крајниот рок за пријавување на јавниот повик за изразување на интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом.

Јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во ПЗЗ продолжен до 30 јуни

Сител - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом, се продолжува до 30 јуни.

Лекари, до 30 јуни е рокот за пријавување за работа во здравствен дом

+инфо - 15.06.2019

Министерството за здравство го продолжи јавниот повик за изразување на интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом, до 30 јуни 2019 година.

Истекува рокот за пријавување на доктори за практика во примарното здравство

Нетпрес - 15.06.2019

Крајниот рок за пријавување на јавниот повик за изразување на интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом е денеска, информира Министерство за здравство.

МЗ: Денеска е крајниот рок за пријавување на јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во ...

Локално - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека денеска е крајниот рок за пријавување на јавниот повик за изразување на интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом.

Јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во ПЗЗ продолжен до 30 јуни

24Инфо - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом, се продолжува до 30 јуни.

МЗ: Денеска е крајниот рок за пријавување на јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во ...

Либертас - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека денеска е крајниот рок за пријавување на јавниот повик за изразување на интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом.

Јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во ПЗЗ продолжен до 30 јуни

Опсервер - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом, се продолжува до 30 јуни.

Јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во ПЗЗ продолжен до 30 јуни

1tv - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом, се продолжува до 30 јуни.

До 30-ти јуни продолжен огласот за ангажирање на доктори во здравствените домови

MakPress - 15.06.2019

Министерство за здравство соопшти дека јавниот повик за изразување интерес за работа на доктори на медицина во примарна здравствена заштита (ПЗЗ) во здравствен дом, се продолжува до 30 јуни.

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

Канал5 - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Пуштени во употреба новите шест амбулантски возила наменети за градот Скопје

ТВ21 - 11.06.2019

Министерството за здравство информира дека се пуштени во употреба новите шест возила за Итната медицинска помош (ИМП) при Здравствен дом Скопје. Амбулантните возила се регистрирани, доопремени со потребната медицинска опрема и од синоќа се во ...

Итна помош доби 6 нови возила

Слободен Печат - 11.06.2019

По завршените административно –технички работи, во текот на вчерашниот ден сите шест амбулантски возила се регистрирани и се доопремени со потребната медицинска опрема и се во фунција на потребите на граѓаните на Град Скопје и околните места Во ...

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

МКД - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Новите амбулантни возила во употреба по завршување на административно-техничките работи

ММС - 11.06.2019

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите болници во Струга и во Дебар ќе бидат пуштени во употреба веднаш по завршување на ...

Пуштени во употреба новите 6 амбулантски возила

Нетпрес - 11.06.2019

Новите шест амбулантски возила на Службата за Итна медицинска помош се пуштени во употреба, соопшти Здравствен дом на Скопје. Со тоа, за прв пат по подолг временски период, Службата за итна медицинска помош во Скопје ќе има на располагање ...

Итната помош од вчера има уште 6 нови возила

+инфо - 11.06.2019

Новите шест амбулантски возила на Службата за Итна медицинска помош се пуштени во употреба, соопшти Здравствен дом на Скопје. Со тоа, за прв пат по подолг временски период, Службата за итна медицинска помош во Скопје ќе има на располагање ...

Пуштени во употреба новите амбулантски возила на Итната медицинска помош

Сител - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Итната медицинска помош на Скопје со шест нови амбулантни возила

Макфакс - 11.06.2019

ЈЗУ Здравствен Дом на Скопје соопшти дека се пуштени во употреба новите шест амбулантски возила на Службата за Итна медицинска помош. Со тоа, велат од Здравствениот дом – Скопје, првпат по подолг временски период, Службата за итна медицинска помош ...

Новите возила на Брза помош во Скопје пуштени во употреба

Факултети - 11.06.2019

Шесте амбулантски возила на службата за Итна медицинска помош при Здравствен дом Скопје се пуштени во употреба, информираат оттаму. -Со тоа, за прв пат по подолг временски период, ќе имаме на располагање четирнаесет возила.

Пуштени во употреба новите шест амбулантски возила

Press24 - 11.06.2019

ЈЗУ Здравствен Дом на Скопје соопшти дека се пуштени во употреба новите шест амбулантски возила на Службата за Итна медицинска помош. Со тоа, велат од Здравствениот дом – Скопје, првпат по подолг временски период, Службата за итна медицинска помош ...

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

Локално - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

Либертас - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Итната помош од вчера има уште 6 нови возила

Република - 11.06.2019

Новите шест амбулантски возила на Службата за Итна медицинска помош се пуштени во употреба, соопшти Здравствен дом на Скопје. Со тоа, за прв пат по подолг временски период, Службата за итна медицинска помош во Скопје ќе има на располагање ...

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

MTM - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

Опсервер - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

iPortal - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Пуштени во употреба новите шест амбулантски возила за Брзата помош

Вечер Прес - 11.06.2019

Ставени во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом – Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Итна медицинска помош доби шест нови возила

Пулс24 - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Нови шест амбулантни возила за Скопје, другите шест се за Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, Струга и Дебар

Република - 11.06.2019

Министерството за здравство информира дека се пуштени во употреба новите шест возила за Итната медицинска помош (ИМП) при Здравствен дом Скопје. Амбулантните возила се регистрирани, доопремени со потребната медицинска опрема и од синоќа се во ...

Амбулантните возила за Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, Струга и Дебар во употреба по завршување на ...

Опсервер - 11.06.2019

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите болници во Струга и во Дебар ќе бидат пуштени во употреба веднаш по завршување на ...

Амбулантните возила за Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, Струга и Дебар во употреба по завршување на ...

24Инфо - 11.06.2019

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите болници во Струга и во Дебар ќе бидат пуштени во употреба веднаш по завршување на ...

Амбулантните возила за Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, Струга и Дебар во употреба по завршување на ...

Бриф - 11.06.2019

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите болници во Струга и во Дебар ќе бидат пуштени во употреба веднаш по завршување на ...

Итната медицинска помош на Скопје со шест нови амбулантни возила

24Инфо - 11.06.2019

ЈЗУ Здравствен Дом на Скопје соопшти дека се пуштени во употреба новите шест амбулантски возила на Службата за Итна медицинска помош. Со тоа, велат од Здравствениот дом – Скопје, првпат по подолг временски период, Службата за итна медицинска помош ...

Амбулантните возила за Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, Струга и Дебар во употреба по завршување на ...

MTM - 11.06.2019

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите болници во Струга и во Дебар ќе бидат пуштени во употреба веднаш по завршување на ...

Новите шест амбулантни возила на Службата за Итна медицинска помош се пуштени во употреба

Скопје инфо - 11.06.2019

Новите шест амбулантски возила на Службата за Итна медицинска помош се пуштени во употреба, соопшти Здравствен дом на Скопје. Со тоа, за прв пат по подолг временски период, Службата за итна медицинска помош во Скопје ќе има на располагање ...

Амбулантните возила за Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, Струга и Дебар во употреба по завршување на ...

Локално - 11.06.2019

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите болници во Струга и во Дебар ќе бидат пуштени во употреба веднаш по завршување на ...

Актуелните настани, случувања, известувања и сервисни информации од градот

MTM - 11.06.2019

Загина возач во сообраќајка на скопската обиколница Рано утрово во 03.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки изгубило контрола и се ...

По реакцијата на јавноста и медиумите пуштени во употреба новите возила на Итната помош

MakPress - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

6 градови ќе чекаат административни процедури за да ги добијат возилата за брза помош

MakPress - 11.06.2019

Министерството за здравство соопшти дека новите шест амбулантни возила, наменети за здравствените домови во Крушево, Крива Паланка, Берово, Кичево, општите болници во Струга и во Дебар ќе бидат пуштени во употреба веднаш по завршување на ...

Пуштени во употреба новите амбулатски возила на Итната медицинска помош

1tv - 11.06.2019

Во функција се новите шест амбулантски возила на Службата за итна медицинска помош при Здравствен дом на Скопје, реализирани со набавката на медицински возила преку Министерството за здравство.

Пуштени во употреба новите шест амбулантски возила наменети за градот Скопје

Скопје1 - 11.06.2019

Министерството за здравство информира дека се пуштени во употреба новите шест возила за Итната медицинска помош (ИМП) при Здравствен дом Скопје. Амбулантните возила се регистрирани, доопремени со потребната медицинска опрема и од синоќа се во ...

До 15 јуни пријавување за работа на лекари во примарна здравствена заштита

Нова ТВ - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

До 15 јуни пријавување за работа на лекари во примарна здравствена заштита

Курир - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

До 15 јуни пријавување за работа на лекари во примарна здравствена заштита

Факултети - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

До 15 јуни пријавување за работа на лекари во примарна здравствена заштита

Сител - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

Идни специјализанти, пријавете се за работа во здравствен дом

+инфо - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до Министерството за здравство, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

До 15 јуни пријавување за работа на лекари во примарна здравствена заштита

ММС - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

До 15 јуни пријавување за работа на лекари во примарна здравствена заштита

Опсервер - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

Министерството за здравство ги повикува идните специјализанти да се пријават за работа во здравствен дом

Република - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до Министерството за здравство, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

До 15 јуни пријавување за работа на лекари во примарна здравствена заштита

Локално - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

МЗ:Сите лекари до 15 јуни да се пријават за работа

Вечер Прес - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

МЗ: Сите лекари до 15 јуни да се пријават за работа

Н.Македонија - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...

Јавен повик за работа на доктори во примарна здравствена заштита во здравствен дом

Скопје1 - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до Министерството за здравство, најдоцна до 15.06.2019 ...

До 15 јуни трае огласот за работа на лекари во примарна здравствена заштита

MakPress - 10.06.2019

Министерството за здравство ги повикува заинтересираните доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита да се пријават на јавниот повик и да достават писмо за интерес до ресорното Министерството, најдоцна до 15 јуни 2019 ...