TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Канал5 - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Телма - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

24 Вести - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Фокус - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово, информираа од МВР.

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Гевгелија

Канал5 - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово - Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Канал5 - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Трагедија – загина жена на делницата меѓу селата Удово и Марвинци

Канал5 - 22.07.2017

Секое лето автопатот Скопје- Гевгелија зема по една жртва од Србија кои најчесто заминуваат на одмор во соседна Грција. Најкритична точка сепак останува Демир Капија. Утрово жртва на оваа делница е 60 годишната Д.П од соседна Србија која починала ...

Починала на лице место - страшна несреќа ја разбуди Македонија

Press24 - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Детали за тешката сообраќајка кај Удово, загина жена

Скопје24 - 22.07.2017

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа која меѓу две возила се случи утринава на автопатот А2 делница село Удово – село Марвинци, спроти село Јосифово. Од МВР за Курир велат дека во несреќата учествувале две возила со српски национални ...

Детали за страшната сообраќајка кај Удово - Едно лице загина

Сител - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Сообраќајка на автопатот кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Курир - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Српска државјанка загина утрово кај Удово

Макфакс - 22.07.2017

Во сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот А-1, на делницата Удово-Марвинци, наспроти селото Јосифово, загина Д.П (56), државјанка на Србија, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Стандард - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Сообраќајка на автопатот кај Јосифово

+инфо - 22.07.2017

Sообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ. Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ ...

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

+инфо - 22.07.2017

Несреќата се случи утринава во 9.20 часот делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, ...

Српска државјанка утрово загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Слободен Печат - 22.07.2017

Д.П (56), државјанка на Србија, утринава загина во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот А-1, на делница Удово – Марвинци, наспроти селото Јосифово, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Српска државјанка загина утрово кај Удово

Кајгана - 22.07.2017

Во сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот А-1, на делницата Удово-Марвинци, наспроти селото Јосифово, загина Д.П (56), државјанка на Србија, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Сообраќајка на автопатот А1 - сообраќајот се пренасочува

Press24 - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Страшна сообраќајка одзеде живот во Македонија - сообраќајот нормализиран

Press24 - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово - Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

А1 On - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Гевгелија

Сител - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово - Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Нормализиран сообраќајот кај Удово

Макфакс - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

По страшната сообраќајка нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Скопје24 - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Сообраќајка на автопатот кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Скопје24 - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот кај Удово

+инфо - 22.07.2017

Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава кај село Јосифово. Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ.

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

А1 On - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Детали за тешката сообраќајка кај Удово, загина жена

Курир - 22.07.2017

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа која меѓу две возила се случи утринава на автопатот А2 делница село Удово – село Марвинци, спроти село Јосифово. Од МВР за Курир велат дека во несреќата учествувале две возила со српски национални ...

Сообраќајка на автопатот кај Удово

Сител - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Српска државјанка загина во тешка сообраќајка кај Удово

Нетпрес - 22.07.2017

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа меѓу две возила во саботата утрото на автопатот А2 делница село Удово – село Марвинци, спроти село Јосифово. Порталот Курир.мк, повикувајќи се на полициски извори, пренесе дека во несреќата учествувале ...

Загина државјанка на Србија на патот Удово-Марвинци

МКД - 22.07.2017

Д.П. (56), граѓанка на Србија загина утрово во тешката сообраќајна несреќа што се случила на патот Удово - Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека Д.П.

Србинка загина во сообраќајка кај Удово

Алфа - 22.07.2017

Според информациите на полицијата, во сообраќајката учествувале две возила, со српски регистарски ознаки, марки „пежо“ и „тојота“. Шеесет и едногодишна државјанка на Србија загина во стравотна сообраќајна несреќа што утрово се случи на делницата ...

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

А1 On - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Канал 77 - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Скопје инфо - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

Локално - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Србинка почина на лице место- делницата кај Удово зеде нова жртва

Република - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Сите детали: Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

еМагазин - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Србинка загина на делницата Удово – Марвинци, спроти Јосифово

Фактор - 22.07.2017

Д.П. (56), државјанка на Србија, утрoво загина во сообраќајна несреќа што се случи на делницата Удово – Марвинци, наспроти селото Јосифово, соопшти Министерството за внатрешни работи. Србинката била сопатничка во возилото и починала на лице место.

Тешка сообраќајна несреќа кај делница село Удово- село Марвинци

Пулс24 - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Сообраќајка на автопатот кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото

МК News - 22.07.2017

Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по локален пат низ село Удово, соопшти АМСМ.

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Либертас - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Српска државјанка загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Мета - 22.07.2017

Д.П (56), државјанка на Србија, утринава загина во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот А-1, на делница Удово – Марвинци, наспроти селото Јосифово, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово

Локално - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во сообраќајната несреќа на ...

Детали за тешката сообраќајка кај Удово – загина жена

МК News - 22.07.2017

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа која меѓу две возила се случи утринава на автопатот А2 делница село Удово – село Марвинци, спроти село Јосифово. Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се ...

Српска државјанка загина утрово кај Удово

Точка - 22.07.2017

Во сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот А-1, на делницата Удово-Марвинци, наспроти селото Јосифово, загина Д.П (56), државјанка на Србија, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Државјанка на Србија загина во сообраќајната несреќа кај Удово

Канал 77 - 22.07.2017

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајната несреќа што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово. Според МВР, на лице место починала Д.П. сопатник во патничко возило.

После тешката сообраќајка, нормализиран сообраќајот на патот Удово-Гевгелија

Република - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово...

Н.Македонија - 22.07.2017

Државјанка на Србија загина во сообраќајна несреќа кај Удово Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово.

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Гевгелија...

Н.Македонија - 22.07.2017

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Гевгелија Во 13:45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово - Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се ...

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото...

Н.Македонија - 22.07.2017

Сообраќајка на автопатот А1 кај Удово, сообраќајот се пренасочува низ селото Поради сообраќајна несреќа што пред околу еден час се случила на автопатот А-1 делница село Удово-село Марвинци, наспроти село Јосифово, сообраќајот се пренасочува по ...

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Фокус - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

ТВ21 - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

24 Вести - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Скопје24 - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Гевгелија

Press24 - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово - Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Нетпрес - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Сител - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

А1 On - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Сообраќајка направи прекин во сообраќајот - еве каде не се вози

Press24 - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Поради сообраќајка сѐ уште во прекин патот Удово-Гевгелија (ФОТО)

МКД - 17.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска клучка поради сообраќајна ...

Последна вест: Нормализиран сообраќајот на патот Удово-Гевгелија

Авто Магазин - 17.07.2017

Според надлжените служби задолжени за известување за текот на сообраќајот во Македонија, од 11 часот и 50 минути сообраќајот на магистралниот пат А1 Удово-Гевгелија кој беше во прекин поради сообраќајна незгода кај местото кај Марвинска клучка е ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Курир - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Возачи заобиколувајте го патот Удово - Гевгелија, кај Марвинска-има сообраќајна незгода и е во прекин

Фактор - 17.07.2017

Сообраќајна незгода е причината поради која утринава 20 минути после 8 часот, сообраќајот кај Марвинска е прекинат. Доколку патот утрово ве носи кон магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија избегнувајте го или заобиколете од споредни патишта.

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Либертас - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, сообраќајот во прекин

Либертас - 17.07.2017

Сообраќајна несреќа се случила утрово во 08:20 часот на магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска. Поради сообраќајката во прекин е сообраќајот на овој ...

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Република - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Точка - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.