TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Новите избори се најдобра дебата и суд за намерите на СДСМ

МКД - 26.03.2017

СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а тоа е дали СДСМ ја има прифатено тиранската платформа, реагира ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови избори се решение за излез од кризата

МКД - 26.03.2017

Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата, смета ВМРО-ДПМНЕ. „Аболицираниот криминалец Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста од Тиранската платформа со лажни здравствени проекти

Таратур - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на прес конференцијата Јагода Шахпаска, потенцирајќи дека „СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за Тиранската платформа, која тие очигледно ја имаат прифатено во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори – Решение за излез од политичката криза

ТВ21 - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. – Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза

А1 On - 26.03.2017

„Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. Аболицираниот криминалец Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо план за живот, донесоа план за редефинирање на државата

А1 On - 26.03.2017

СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а тоа е дали СДСМ ја има прифатено Тиранската Платформа. СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската Платформа и елементите во ...

ВМРО-ДПМНЕ го слуша народот, СДСМ ја следи Тирана

Вест - 26.03.2017

Во пресрет на утрешното продолжение на конститутивната седница на Собранието и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ излегоа со соопштенија. ВМРО-ДПМНЕ го слуша гласот на народот и бара избори, а СДСМ сака по секоја цена да формира власт и да ја спроведува платформата ...

ВМРО-ДПМНЕ:Нови предвремени парламентарни избори - решение за излез од политичката криза

Канал5 - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. - Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша ...

ВМРО-ДПМНЕ:Нови предвремени парламентарни избори - решение за излез од политичката криза

Сител - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. - Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ одбегнува да им одговори на граѓаните дали ја прифаќа тиранската платформа

Канал5 - 26.03.2017

СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а тоа е дали СДСМ ја има прифатено тиранската платформа, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани ...

ВМРО-ДПМНЕ БАРА НОВИ ИЗБОРИ: Тиранската платформа го загрозува и поништува мултиетничкиот и унитарен карактер на ...

Телеграф - 26.03.2017

Зоран Заев е фатен на дело и обвинет во повеќе криминални афери. Дополнително секој ден гледаме како полицијата апси трговци со дрога, лица кои се дел од неговото потесно опкружување и со кои тој работел во кампања Нови предвремени парламентарни ...

Нема веќе платформи и декларации, само програма за новата влада

Тера - 26.03.2017

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во дневникот на Канал 5 посочи дека одбивањето на Иванов да го додели мандатот е голема грешка која ја продлабочи кризата, а се прават злоупотреби со т.н. Тиранска платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори – решение за излез од политичката криза

Нетпрес - 26.03.2017

Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша во криминал е спремен во целост да ја реализира Тиранската Платформа и со тоа да ја редефинира Република Македонија, стои во денешното соопштение од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори – Решение за излез од политичката криза

Репортер - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. – Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза

Макфакс - 26.03.2017

– ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на сватот дека само нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. „Аболицираниот криминалец Зоран Заев во обид да се спаси себе си ...

ВМРО-ДПМНЕ убедува: Ја отфрливме Платформата уште во текот на преговорите

Репортер - 26.03.2017

Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ во редовното утринско соопштение. „За да се спаси себе и екипата околу себе, Заев ја прифати ...

ВМРО-ДПМНЕ убедува: Ја отфрливме Платформата уште во текот на преговорите

Либертас - 26.03.2017

Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ во редовното утринско соопштение. „За да се спаси себе и екипата околу себе, Заев ја прифати ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската платформа

Репортер - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ посочува дека СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а тоа е дали СДСМ ја има прифатено Тиранската Платформа. „СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори – решение за излез од политичката криза

Курир - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. – Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ја отфрливме Платформата уште во текот на преговорите

Мета - 26.03.2017

Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ во редовното утринско соопштение. „За да се спаси себе и екипата околу себе, Заев ја прифати ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо план за живот, СДСМ донесе план за редефинирање на државата

Курир - 26.03.2017

СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а тоа е дали СДСМ ја има прифатено Тиранската Платформа, се вели во ракцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Во подолжение интегрално ви ја пренесуваме целата реакција ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската платформа

Макфакс - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ посочува дека СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а тоа е дали СДСМ ја има прифатено Тиранската Платформа. „СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза

Локално - 26.03.2017

„Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. Аболицираниот криминалец Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ ја избегнува главната тема- дали ја прифатике Тиранската Платформа

Press24 - 26.03.2017

СДСМ се обидува со своите соопштенија да ја одбегне главната тема која го интересира народот, а тоа е дали СДСМ ја има прифатено Тиранската Платформа. СДСМ молчи, па дури и преку своите наводни експерти ја брани Тиранската П латформа и елементите во ...

Заев: Нема веќе платформи и декларации, само програма за новата влада

Фактор - 26.03.2017

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во дневникот на Канал 5 посочи дека одбивањето на Иванов да го додели мандатот е голема грешка која ја продлабочи кризата, а се прават злоупотреби со т.н. Тиранска платформа.

Заев: Не се откажувам од Тиранската платформа, претседателското место во Собрание оди кај ДУИ

Курир - 26.03.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, при денешното гостување во Дневникот на Канал 5 телевизија потврди дека тој и СДСМ не се откажуваат од Тиранската платформа, замајувајќи ја јавноста дека немало платформи и декларации, туку имало само програма на ...

Ќе го поддржиме Заев за спас на Македонија: Ако помине концептот што го прифати Заев, ќе дојде до федерализација на ...

Република - 26.03.2017

Се уште е актуелна нашата нашата понуда до Заев за поддрѓка на малцинската влада само за да не дојде до спроведување на Тиранската плаформа, а нашата цел е да ја спасиме дражавата, повтори Илија Димовски вечерва во ТВ-интервју за ТВ Сител.

Димовски: Тиранската платформа не ја гласаа граѓаните, а сега е основа за договор за влада

Курир - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги почитува Уставот, Деловникот за работа на Собранието и Законите, но ќе се бори за да ги зачува државните и националните интереси, изјави во вестите на Сител пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори за излез од политичката криза

Пулс24 - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. – Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша ...

Заев: Не се откажувам од Тиранската платформа, претседателското место во Собрание оди кај ДУИ

Маркукуле - 26.03.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, при денешното гостување во Дневникот на Канал 5 телевизија потврди дека тој и СДСМ не се откажуваат од Тиранската платформа, замајувајќи ја јавноста дека немало платформи и декларации, туку имало само програма на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови предвремени парламентарни избори – решение за излез од политичката криза

Телевизија Нова - 26.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата. – Зоран Заев во обид да се спаси себе си и својата криминална дружина кои се потонати до гуша ...

Груевски: Влада со програма што не е одобрена на избори нема легитимитет

Телевизија Нова - 26.03.2017

Влада која ќе ја спроведува Тиранската платформа направена и оформена во друга држава, не може да биде реформска, туку е антидржавна, влада која ќе работи по програма која не ја одобриле граѓаните на избори, е влада без легитимитет, вели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев на избори да излезе со тиранската платформа

МКД - 25.03.2017

Ако аболицираниот криминалец Зоран Заев не ја отфрли тиранската платформа, револтот кај граѓаните секој ден сѐ повеќе ќе расте. Народот е на нозе. Македонија се буди. Тиранската платформа не поминува, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за тиранската платформа

ТВ21 - 25.03.2017

СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за „тиранската платформа“ кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес – конференцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови парламентарни избори

А1 On - 25.03.2017

„Криминогеното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот се чувствува навреден и изигран од страна на СДСМ

А1 On - 25.03.2017

Одржување на нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза. Само на тој начин граѓаните ќе ја вратат целосната контрола врз иднината на Република Македонија и нивната волја нема да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Здравството во време на СДСМ најдобро го отсликува скандалот со Владо Димов

А1 On - 25.03.2017

„СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за Тиранската Платформа кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост. СДСМ беа поразени на изборите, исто како и проектите содржани во неа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со тиранската платформа СДСМ ја втурна Македонија во федерализација

Вест - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека СДСМ и Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле. Според ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ со самото прифаќање на против ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со прифаќањето на тиранската платформа СДСМ ја втурнаа Република Македонија во процес на федерализација

Телеграф - 25.03.2017

Доколку Заев смета дека треба да се прифати и реализира тиранската платформа нека ја претстави во својата изборна програма и граѓаните нека се изјаснат што мислат за неа. Во спротивно револтот кај граѓаните секој ден се повеќе ќе расне, стои во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со прифаќањето на тиранската платформа СДСМ ја втурнаа Македонија во процес на федерализација

Канал5 - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека СДСМ и Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле. Според ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ со самото прифаќање на против ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста од тиранската платформа...

Н.Македонија - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста од тиранската платформа СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за „тиранската платформа“ кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост, стои ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја втурна Македонија во процес на федерализација...

Н.Македонија - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја втурна Македонија во процес на федерализација ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека СДСМ и Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси, само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за тиранската платформа

Канал5 - 25.03.2017

СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за „тиранската платформа“ кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со прифаќањето на тиранската платформа СДСМ ја втурнаа Република Македонија во процес на федерализација

Сител - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека СДСМ и Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле. Според ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ со самото прифаќање на против ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за тиранската платформа

Сител - 25.03.2017

СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за „тиранската платформа“ кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Крајна цел на платформата е редефинирање на државата и промена на името

Канал5 - 25.03.2017

Одржување на нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза велат од ВМРО-ДПМНЕ Од партијата сметаат дека на овој начин ќе се избегне заобиколувањето на волјата на граѓаните преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на Тиранската платформа ја втурна земјата во процес на федерализација

Позитив.мк - 25.03.2017

Со самото прифаќање на против уставната Тиранската Платформа Заев и СДСМ во целост ја втурнаа Република Македонија во процес на федерализација, велат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот го прочита Заев, платформата не проаѓа

Фактор - 25.03.2017

Со самото прифаќање на против уставната Тиранската Платформа Заев и СДСМ во целост ја втурнаа Република Македонија во процес на федерализација, велат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ на критиките на Шахпаска одговори со сите проекти во здравството

Фактор - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ на критиките на Јагода Шахпаска за состојбите во здравството одговори со потстување на сите проекти кои се реализирани во изминатите години за разлика од времето кога СДСМ раководеше со овој сектор и го остави во многу лоша состојба.

ВМРО-ДПМНЕ: Здравството во време на СДСМ најдобро го отсликува скандалот со Владо Димов

Репортер - 25.03.2017

„СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за Тиранската Платформа кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост. СДСМ беа поразени на изборите, исто како и проектите содржани во неа ...

Граѓаните се непремостлива пречка во исполнување на агендата од Тиранската платформа

Нетпрес - 25.03.2017

Најзначајните прашања, тоа се идната владина програма, платформата на Социјал-демократите, платформата на албанските политички партии, Законот за употреба на јазиците усогласени. Тоа беа суштествените работи, останува да седнеме со Претседателите на ...

Граѓаните се непремостлива пречка во исполнување на агендата од Тиранската платформа

Курир - 25.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Сараево на 23 февруари изјави дека за 10 до 15 дена Македонија ќе добие влада, но фактите покажуваат дека еден месец подоцна тој се уште не успеа да формира влада.

„Нови Стандард“: МАКЕДОНИЈА или кога непопустливоста носи резултати

Нетпрес - 25.03.2017

Огорчени од перспективата- СДСМ со албанските партии да формира влада врз основа на т.н. „Тиранска платформа“, која води кон албанизација и распад на земјата, граѓаните на Македонија веќе со недели протестираат на улиците во скоро сите македонски ...

„Нови Стандард“: Македонија или кога непопустливоста носи резултати

Република - 25.03.2017

Кризата во Македонија која отпочна после парламентарните избори одржани на 11 декември минатата година, кога владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ доби 51 мандат, а опозициската СДСМ- 49, додека албанските партии освоија вкупно 20 мандати- по ...

ВМРО-ДПМНЕ остро се спротивстави на реализација на Тиранската Платформа

Press24 - 25.03.2017

Криминогеното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле.

„Нови Стандард“: МАКЕДОНИЈА или кога непопустливоста носи резултати

Press24 - 25.03.2017

Кризата во Македонија која отпочна после парламентарните избори одржани на 11 декември минатата година, кога владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ доби 51 мандат, а опозициската СДСМ- 49, додека албанските партии освоија вкупно 20 мандати- по ...

Попова: Народот се чувствува изигран од СДСМ- пред изборите најавуваа план за живот, а после почнаа со разнебитување на ...

Курир - 25.03.2017

Одржување на нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Ирена Попова.

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за тиранската платформа

Курир - 25.03.2017

СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за „тиранската платформа“ кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес – конференцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со прифаќањето на тиранската платформа СДСМ ја втурнаа Република Македонија во процес на федерализација

Курир - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека СДСМ и Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле. Според ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ со самото прифаќање на против ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го предизвикува гневот и револтот на народот

Локално - 25.03.2017

Народот се чувствува навреден и изигран од страна на СДСМ, кој пред изборите најавуваше план за живот, а по избори почна да реализира план за разнебитување на Македонија, базиран на тиранската платформа, изјави денеска на прес-конференција Ирена ...

ВМРО ДПМНЕ: предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза.

Press24 - 25.03.2017

Одржување на нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза. Само на тој начин граѓаните ќе ја вратат целосната контрола врз иднината на Република Македонија и нивната волја нема да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста од Тиранската платформа со лажни здравствени проекти

Макфакс - 25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на прес конференцијата Јагода Шахпаска, потенцирајќи дека „СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за Тиранската платформа, која тие очигледно ја имаат прифатено во ...

„Нови Стандард“: МАКЕДОНИЈА или кога непопустливоста носи резултати

Курир - 25.03.2017

Кризата во Македонија која отпочна после парламентарните избори одржани на 11 декември минатат година, кога владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ доби 51 мандат, а опозициската СДСМ- 49, додека албанските партии освоија вкупно 20 мандати- по неформирањето ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го предизвикува гневот и револтот на народот

Мета - 25.03.2017

Народот се чувствува навреден и изигран од страна на СДСМ, кој пред изборите најавуваше план за живот, а после избори отпочна да реализира план за разнебитување на Македонија, базиран на Тиранската Платформа, изјави денеска на прес-конференција ...

Граѓаните се непремостлива пречка во исполнување на агендата од Тиранската платформа

Пулс24 - 25.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Сараево на 23 февруари изјави дека за 10 до 15 дена Македонија ќе добие влада, но фактите покажуваат дека еден месец подоцна тој се уште не успеа да формира влада.

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ ја дефокусира јавноста со секакви теми, само да не се зборува за тиранската платформа

Пулс24 - 25.03.2017

СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за „тиранската платформа“ кои тие очигледно ја имаат прифатено во целост, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес – конференцијата на ...

Заев е прочитан- секој ден граѓаните му порачуваат дека нема да ја прифатат Тиранската Платформа

Пулс24 - 25.03.2017

Криминогеното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза

Пулс24 - 25.03.2017

Само на тој начин граѓаните ќе ја вратат целосната контрола врз иднината на Република Македонија и нивната волја нема да биде заобиколена преку разни пост изборни договори кои имаат еден заеднички именител, а тоа е реализирање на сеалбанската ...

МАКЕДОНИЈА или кога непопустливоста носи резултати

Пулс24 - 25.03.2017

Кризата во Македонија која отпочна после парламентарните избори одржани на 11 декември минатат година, кога владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ доби 51 мандат, а опозициската СДСМ- 49, додека албанските партии освоија вкупно 20 мандати- по неформирањето ...

Српски Нови Стандарт ,,Македонија или кога непопусливоста носи резултати,,

Телевизија Нова - 25.03.2017

Македонската непопустливост во одбраната на својата држава и нејзиното уредување почнува да ги носи првите позитивни резултати, пишува српскиот портал Нови стандарт за новата фаза на политичката криза во која влезе земјава, по платформата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е прочитан- секој ден граѓаните му порачуваат дека нема да ја прифатат Тиранската Платформа

Телевизија Нова - 25.03.2017

Криминогеното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев не можат да тргуваат со највисоките национални и државни интереси само за да се спасат и да не одговараат за криминалите што ги сториле, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото е јасно – ова е подмолен обид да се изврши притисок и да се смени името

Телевизија Нова - 25.03.2017

Одржување на нови предвремени парламентарни избори, заедно со локалните е најдоброто решение за излез од политичката криза во Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Само на овој начин, граѓаните ќе ја вратат целосната контрола врз иднината на државата, а ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа противуставна, води кон федерализација

24 Вести - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека тиранската платформа е противуставна и оти нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. „ВМРО-ДПМНЕ остро се спротивставува на реализација на тиранската Платформа, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови избори за граѓаните да не бидат постизборно измамени

МКД - 24.03.2017

Тиранската платформа е противуставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација и има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава, обвини ВМРО-ДПМНЕ во редовното утринско ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ја отфрлиле тиранската платформа

МКД - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли Тиранската Платформа и остро се спротивставува на нејзиното реализирање. Таа претставува класична уцена и со неа се поткопува и руши уставниот поредок во Република Македонија, изјави Крсте Јовановски.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа противуставна, води кон федерализација

Идивиди - 24.03.2017

Скопје, 24 март 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека тиранската платформа е противуставна и оти нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација.

ВМРО-ДПМНЕ: Нови парламентарни избори, за граѓаните да не бидат постизборно измамени од Заев

ТВ21 - 24.03.2017

Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската Платформа не поминува!

А1 On - 24.03.2017

„Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ негира дека ја прифатила платформата

А1 On - 24.03.2017

Тиранската Платформа е противуставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација и растурање на државата. Тиранската Платформа ја разнебитува државата и од мултиетничка ја претвора во бинационална држава, рече Крсте ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста

А1 On - 24.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираат на прес конференцијата на Петар Атанасов. „СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа е противуставна, води кон федерализација

Телеграф - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ остро се спротивставува на реализација на тиранската платформа бидејќи смета дека истовремено претставува класична уцена, но и рушење на највисоките државни и национални интереси ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа противуставна, води кон федерализација

Канал5 - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека тиранската платформа е противуставна и оти нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. - ВМРО-ДПМНЕ остро се спротивставува на реализација на тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на тиранската платформа

Сител - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на тиранската платформа. - Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа води кон федерализација...

Н.Македонија - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа води кон федерализација ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека тиранската платформа е противуставна и оти нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на тиранската платформа

Канал5 - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на тиранската платформа. - Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Потребни се нови парламентарни избори со цел граѓаните да не бидат пост изборно измамени од Заев

Сител - 24.03.2017

Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

ГЛАСОТ НА НАРОДОТ МОРА ДА СЕ СЛУШНЕ: ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат предвремени избори

Телеграф - 24.03.2017

Зоран Заев треба пред граѓаните да излезе со тиранската платформа што сака да ја реализира, наместо да им ја подметнува постизборно како кукавичко јајце, вели Крсте Јовановски ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови предвремени парламентарни избори, ...

Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат предвремени парламентарни избори

Сител - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови предвремени парламентарни избори, рече денеска на прес-конференција Крсте Јовановски. Според него, граѓаните ја прочитаа перфидната политика на СДСМ и се чувствуваат измамени.

СЕ ВОДИ ВАЖНА БИТКА ЗА МАКЕДОНИЈА: Граѓаните низ државата масовно застанаа во одбрана на унитарноста

Телеграф - 24.03.2017

На протестите низ македонските градови уште еднаш беше упатена порака за отфрлање на тиранската платформа Движењето „За заедничка Македонија“ и вечерва протестираше низ македонските градови.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа е противуставна

Канал5 - 24.03.2017

Тиранската платформа е противуставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација и растурање на државата, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ја отфрлиле тиранската платформа

Тера - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли Тиранската Платформа и остро се спротивставува на нејзиното реализирање. Таа претставува класична уцена и со неа се поткопува и руши уставниот поредок во Република Македонија, изјави Крсте ...

Во Куманово протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 24.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на протестниот марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ и уште еднаш ги упатија пораките за унитарна Македонија и за отфрлање на тиранската платфора.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа ќе ја разнебити Македонија и претвори во бинационална држава

Точка - 24.03.2017

„Тиранската платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава“, порачуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Излез од кризата се нови парламентарни избори

Позитив.мк - 24.03.2017

Изборите се најдобрата дебата што Зоран Заев може да ја направи за тиранската платформа и за елементите содржани во неа, се вели во редовното утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата додаваат дека во спротивно револтот ќе се зголемува и секој ...

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се кошкаат: Едни бараат мандат, другите нови избори

Фактор - 24.03.2017

Двете вечни ривалски партии СДСМ и ВМРО продолжуваат со дневните препукувања. И двете партии остануваат на ставовите кои ги истакнуваат секојдневно. СДСМ бара мирен трансфер на власта, од ВМРО ДПМНЕ пак бараат нови избори за излез од кризата.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ја прочитаа политиката на СДСМ

Стандард - 24.03.2017

„ВМРО-ДПМНЕ остро се спротивставува на реализација на Тиранската Платформа, бидејќи смета дека истовремено преставува класична уцена, но и рушење на највисоките државни и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Потребни се нови парламентарни избори со цел граѓаните да не бидат пост изборно измамени од Заев

Вечер - 24.03.2017

Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Излез од кризата се нови парламентарни избори

Локално - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека тиранската платформа е противуставна и оти нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. – ВМРО-ДПМНЕ остро се спротивставува на реализација на тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа ја втурнува Македонија во процес на федерализација

МРТ - 24.03.2017

СДСМ очигледно оваа Тиранска платформа ја има прифатено штом молчи и не ја одбива во целост. Граѓаните ја прочитаа оваа политика на СДСМ и затоа се загрижени и оправдано манифестираат силен револт, се вели во соопштението.

„За заедничка Македонија“: Народот не дозволи да се формира Тиранска влада

Точка - 24.03.2017

Заговорниците на Тиранската платформа рекоа дека до 24 март ќе има влада која ќе функционира според овој срамен документ. Денес е 24 март и благодарение на над 200-те илјади граѓаните кои излгоа на на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, во повеќе од 40 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Потребни се нови избори, во спротивно револтот ќе се зголемува

Мета - 24.03.2017

Изборите се најдобрата дебата што Зоран Заев може да ја направи за тиранската платформа и за елементите содржани во неа, се вели во редовното утринско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата додаваат дека во спротивно револтот ќе се зголемува и секој ...

24 март – нема тиранска влада: До тука било вашето, до црвено-жолтата линија! (ФОТО+ВИДЕО)

Република - 24.03.2017

Илјадници граѓани и денес, 26-ти ден по ред маршираат низ улиците во Скопје и градовите во цела Македонија изразувајќи го своето незадоволство од воведување на двојазичност и федерализирање на Република Македонија.

За заедничка Македонија прогласи победа – Нема влада со Тиранската платформа

Позитив.мк - 24.03.2017

Иницијатавата За заедничка Македонија која веќе 26 дена ги предводи протестните маршеви за како што велат зачувување на унитарноста денес прогласи победа бидејќи СДСМ иако најавила сеуште не успеала да формира влада во коалиција со ДУИ, БЕСА и ...

ВМРО ДПМНЕ: Остро се спротивставуваме на реализација на Тиранската Платформа

Репортер - 24.03.2017

Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

Граѓаните за заедничка Македонија порачаа: Победа, на 24 март нема Тиранска влада (ФОТО)

Нетпрес - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива речиси еден месец одржува протести низ цела Македонија за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската платформа, која е вовед во федерализација на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа

Стандард - 24.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираат на прес конференцијата на Петар Атанасов. „СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста.

Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат предвремени парламентарни избори

Репортер - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови предвремени парламентарни избори, рече денеска на прес-конференција Крсте Јовановски. Според него, граѓаните ја прочитаа перфидната политика на СДСМ и се чувствуваат измамени.

(ВИДЕО) Од ВМРО-ДПМНЕ се правдаат дека тие не ја прифатиле Платформата, како што откри ДУИ

Репортер - 24.03.2017

Интегрален текст од прес конференција на Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација и растурање на државата.

Граѓаните јасно порачаа: Победа, на 24 март нема Тиранска влада

Press24 - 24.03.2017

Илјадници граѓани и денес, 26-ти ден по ред маршираат низ улиците во Скопје и градовите во цела Македонија изразувајќи го своето незадоволство од воведување на двојазичност и федерализирање на Република Македонија.

СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа

Вечер - 24.03.2017

СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја Тиранската Платформа, прифаќа ...

Благодарение на граѓаните денес во Македонија нема да се формира Тиранска влада

Вечер - 24.03.2017

Заговорниците на Тиранската платформа рекоа дека до 24 март ќе има влада која ќе функционира според овој срамен документ. Денес е 24 март и благодарение на над 200-те илјади граѓаните кои излгоа на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, на повеќе од 40 ...

Граѓаните за заедничка Македонија порачаа: Победа, на 24 март нема Тиранска влада (ФОТО)

Вечер - 24.03.2017

Илјадници граѓани и денес, 26-ти ден по ред маршираат низ улиците во Скопје и градовите во цела Македонија изразувајќи го своето незадоволство од воведување на двојазичност и федерализирање на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа ќе ја разнебити Македонија и претвори во бинационална држава

Макфакс - 24.03.2017

„Тиранската платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава“, порачуваат од ...

Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат предвремени парламентарни избори

Република - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови предвремени парламентарни избори, рече денеска на прес-конференција Крсте Јовановски. Според него, граѓаните ја прочитаа перфидната политика на СДСМ и се чувствуваат измамени.

„За заедничка Македонија“: Народот не дозволи да се формира Тиранска влада

Нетпрес - 24.03.2017

Заговорниците на Тиранската платформа рекоа дека до 24 март ќе има влада која ќе функционира според овој срамен документ. Денес е 24 март и благодарение на над 200-те илјади граѓаните кои излгоа на на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, во повеќе од 40 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Потребни се нови парламентарни избори со цел граѓаните да не бидат пост изборно измамени од Заев

Курир - 24.03.2017

Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската ...

Курир - 24.03.2017

СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја Тиранската Платформа, прифаќа ...

Фрчкоски: Локалните избори ќе се одложат за да не се гласа против СДСМ

Вечер - 24.03.2017

СДСМ не планира да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори. Идеологот на СДСМ, Љубомир Фрчковски, во интервју за 24 вести вели дека доколку сега би имало избори, СДСМ ќе ...

„За заедничка Македонија“: Благодарение на граѓаните денес во Македонија нема тиранска влада

Република - 24.03.2017

Заговорниците на Тиранската платформа рекоа дека до 24 март ќе има влада која ќе функционира според овој срамен документ. Денес е 24 март и благодарение на над 200-те илјади граѓаните кои излегоа на на улиците „За Заедничка Македонија“, во повеќе од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите се најдобрата дебата која Заев може да ја направи за Тиранската платформа

Нетпрес - 24.03.2017

СДСМ очигледно оваа Тиранска Платформа ја има прифатено штом молчи и не ја одбива во целост. Затоа СДСМ има потреба да бара од одредени политичари да бидат нивни портпароли, кои со своите изјави ќе ја релативизираат Тиранската Платформа и елементите ...

Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат предвремени парламентарни избори

Курир - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови предвремени парламентарни избори, рече денеска на прес-конференција Крсте Јовановски. Според него, граѓаните ја прочитаа перфидната политика на СДСМ и се чувствуваат измамени.

Протест во Куманово: Толку ли е тешко да се отфрли тиранска платформа?

Press24 - 24.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на протестниот марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ и уште еднаш ги упатија пораките за унитарна Македонија и за отфрлање на тиранската платфора.

ВМРО-ДПМНЕ: Ја отфрламе Тиранската платформа и се спротивставуваме на нејзината реализација

Точка - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на ставот дека Тиранската платформа е против уставна, а нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација и растурање на државата. „ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли Тиранската платформа и остро се спротивставува ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста

Press24 - 24.03.2017

СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја Тиранската Платформа, прифаќа ...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Благодарение на граѓаните денес во Македонија нема да се формира Тиранска влада

Press24 - 24.03.2017

Заговорниците на Тиранската платформа рекоа дека до 24 март ќе има влада која ќе функционира според овој срамен документ. Денес е 24 март и благодарение на над 200-те илјади граѓаните кои излгоа на на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, во повеќе од 40 ...

ФОТО: Скоро еден месец протести низ цела Македонија- граѓаните ја отфрлаат Тиранската платформа

Press24 - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ веќе скоро еден месец одржува протести низ цела Македонија за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската платформа, која е вовед во федерализација на Македонија.

Протест во Куманово: Толку ли е тешко да се отфрли тиранска платформа?

Курир - 24.03.2017

Кумановци и вечерва се приклучија на протестниот марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ и уште еднаш ги упатија пораките за унитарна Македонија и за отфрлање на тиранската платфора.

ВМРО-ДПМНЕ: Ја отфрламе Тиранската платформа и се спротивставуваме на нејзината реализација

Макфакс - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на ставот дека Тиранската платформа е против уставна, а нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација и растурање на државата. „ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли Тиранската платформа и остро се спротивставува ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку темата образование ја дефокусира јавноста од Тиранската платформа

Макфакс - 24.03.2017

„СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја Тиранската Платформа, прифаќа ...

Граѓаните за заедничка Македонија порачаа: Победа, на 24 март нема Тиранска влада (ФОТО)

Курир - 24.03.2017

Илјадници граѓани и денес, 26-ти ден по ред маршираат низ улиците во Скопје и градовите во цела Македонија изразувајќи го своето незадоволство од воведување на двојазичност и федерализирање на Република Македонија.

Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ ја отфрли Тиранската Платформа

Фактор - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и натаму негира дека прифатиле било што од барањата на ДУИ кои се дел од албанската платформа, без оглед што постојано излегуваат албански политичари кои откриваат дел од преговорите како тоа дека било предложено полициските униформи да ...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Благодарение на граѓаните денес во Македонија нема да се формира Тиранска влада

Курир - 24.03.2017

Заговорниците на Тиранската платформа рекоа дека до 24 март ќе има влада која ќе функционира според овој срамен документ. Денес е 24 март и благодарение на над 200-те илјади граѓаните кои излгоа на на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, во повеќе од 40 ...

ВМРО ДПМНЕ: Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија

Press24 - 24.03.2017

Тиранската П латформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат предвремени парламентарни избори

Press24 - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови предвремени парламентарни избори, рече денеска на прес-конференција Крсте Јовановски. Според него, граѓаните ја прочитаа перфидната политика на СДСМ и се чувствуваат измамени.

ФОТО: Скоро еден месец протести низ цела Македонија- граѓаните ја отфрлаат Тиранската платформа

Курир - 24.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ веќе скоро еден месец одржува протести низ цела Македонија за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на Тиранската платформа, која е вовед во федерализација на Македонија.

Собраниската седница закажана за в понеделник напладне

МРТ - 24.03.2017

За в понеделник напладне е закажано продолжението на конститутивната собраниската седница. На дневен ред- изборот на претседател и членови на Комисијата за избори и именувања, како и избор на претседател на Закодавниот дом.

„Американски спектатор“: САД со инвестиции во медиумите и во граѓанското општество го туркаат СДСМ на власт

Република - 24.03.2017

„Надворешна интервенција“ е петтиот дел на анализата „Македонија до Џорџ Сорос и УСАИД – Одете си!“ објавена во „Американски спектатор“, каде отворено се пишува за американското туркање на СДСМ да се позиционира за враќање на власт, како резултат на ...

ФОТО:Граѓаните за заедничка Македонија порачаа: Победа, на 24 март нема Тиранска влада

Пулс24 - 24.03.2017

Илјадници граѓани и денес, 26-ти ден по ред маршираат низ улиците во Скопје и градовите во цела Македонија изразувајќи го своето незадоволство од воведување на двојазичност и федерализирање на Република Македонија.

Потребни се нови парламентарни избори со цел граѓаните да не бидат пост изборно измамени од Заев

Пулс24 - 24.03.2017

Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

Фрчкоски потврди дека СДСМ не се откажува од Тиранската платформа

Пулс24 - 24.03.2017

СДСМ не планира да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори. Идеологот на СДСМ, Љубомир Фрчковски, во интервју за 24 вести вели дека доколку сега би имало избори, СДСМ ќе ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста

Пулс24 - 24.03.2017

СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на Тиранската Платформа. Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја Тиранската Платформа, прифаќа ...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Благодарение на граѓаните денес во Македонија нема да се формира Тиранска влада

Пулс24 - 24.03.2017

Заговорниците на Тиранската платформа рекоа дека до 24 март ќе има влада која ќе функционира според овој срамен документ. Денес е 24 март и благодарение на над 200-те илјади граѓаните кои излгоа на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, на повеќе од 40 ...

ВМРО-ДПМНЕ негира дека ја прифатила платформата

Канал 77 - 24.03.2017

Тииранската Платформа е противуставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација и растурање на државата. Тиранската Платформа ја разнебитува државата и од мултиетничка ја претвора во бинационална држава, рече Крсте ...

Неподносливата леснотија НА релативизирањето

Пулс24 - 24.03.2017

25 дена собири #ЗаЗаедничкаМакедонија . Луѓето се на улица. Не ја даваат Македонија. Само таа земја можеме да ја наречеме родина, мајка. Една е на светов наша Македонија. Нам ни е јасно зошто сме таму.

За заедничка Македонија: Победа, на 24 март нема Тиранска влада

Телевизија Нова - 24.03.2017

Илјадници граѓани и денес, 26-ти ден по ред маршираат низ улиците во Скопје и градовите во цела Македонија изразувајќи го своето незадоволство од воведување на двојазичност и федерализирање на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа противуставна, води кон федерализација

Телевизија Нова - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го повтори ставот дека тиранската платформа е противуставна и оти нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. – ВМРО-ДПМНЕ остро се спротивставува на реализација на тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на тиранската платформа

Телевизија Нова - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ на секој можен начин се обидува да ја дефокусира јавноста од темата за прифаќањето на тиранската платформа. – Затоа сега манипулираат со јавноста. Не сакаат во јавноста да се зборува дека СДСМ прифаќајќи ја тиранската ...

Јовановски: ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат предвремени парламентарни избори

Телевизија Нова - 24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ инсистира да се одржат нови предвремени парламентарни избори, рече денеска на прес-конференција Крсте Јовановски. Според него, граѓаните ја прочитаа перфидната политика на СДСМ и се чувствуваат измамени.

За заедничка Македонија: Граѓаните да протестираат додека не се отфрли тиранската платформа

Телевизија Нова - 24.03.2017

Денеска е 24 март и се уште нема формирано Влада како што велеа заговорниците на тиранската платформа. Ова е голема победа за народот кој секојдневно протестираше на улиците и ја подржа иницијативата за заедничка Македонија – истакнаа од граѓанската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Потребни се нови парламентарни избори со цел граѓаните да не бидат пост изборно измамени од Заев

Exclusive.mk - 24.03.2017

Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има за цел да ја разнебити Македонија и да ја претвори од мултиетничка во бинационална држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

24 Вести - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Алсат-М - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ако е храбар, нека излезе на избори со платформата

МКД - 23.03.2017

Ако Зоран Заев е убеден дека платформата му носи поени нека распише избори и ВМРО-ДПМНЕ ќе ги признае резултатите. Ако мисли дека нема ништо да се смени доколку ВМРО-ДПМНЕ има 62 дебело се лаже, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Идивиди - 23.03.2017

Скопје, 23 март 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ ја демантира изјавата на Бејта

А1 On - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираше на изјавата на потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејта , во која што тој кажа дека ВМРО-ДПМНЕ ја прифатиле платформата на албанските партии. „ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не постигнаа договор за идно коалицирање бидејќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Вест - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Канал5 - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Телеграф - 23.03.2017

Според ВМРО-ДПМНЕ, стотици илјади граѓани на Заев секојдневно му порачуваат дека нема да му ја прифатат тиранската платформа и тиранската влада што има намера да ја формира и со која ќе ја доведе во прашање иднината на Македонија ВМРО-ДПМНЕ денеска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси...

Н.Македонија - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Сител - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

НОНКУЛОВСКИ: Македонија е во сопственост и на сите идни генерации

Телеграф - 23.03.2017

Неотфрлањето на Тиранската платформа од страна на СДСМ, Нонкуловски го оцени како антидржавен чекор Македонија не е во сопственот на оваа генерација, туку и на сите идни генерации кои секогаш ќе се спротивставуваат на какви било поделби и ...

Проф. д-р Гордана Силјановска: Тиранската платформа е неуставна и води кон федерализација на државата

Вест - 23.03.2017

За точката од тиранската платформа: „Правилно спроведување на принципот на мултиетничноста во Уставот на Република Македонија, каде Албанците се сметаат како државотворна нација, поддржување на секаква правна и уставна иницијатива која ја зајакнува ...

25-ти ден протести „За заедничка Македонија“

Канал5 - 23.03.2017

Дваесет и петти ден по ред, граѓаните обединети околу иницијативата „За заедничка Македонија,, побараа отфрлање на таканаречената тиранска платформа, нови избори и ставање крај на како што велат, плановите за разнебитување на државата.

Експертите оценуваат дека тиранската платформа е неуставна

Канал5 - 23.03.2017

СДСМ останува на ставот дека предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нови избори не се решение за излез од кризата, туку обид за продлабочување на истата. Преку партиски соопштенија од ВМРО-ДПМНЕ секојдневно го повикуваат Заев да се откаже од албанската ...

Силјановска: Делови од платформата се противуставни

Сител - 23.03.2017

Платформата од албанските партии е не уставна и надвор од рамковниот договор тврди професорката по уставно право Гордана Силјановска. Во интервју за телевизијата 24 вести, потенцира дека по изјавите дадени од политичарите од албанскиот политички ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Локално - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Вечер - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Репортер - 23.03.2017

– ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Курир - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

Силјановска: Тиранската платформа е неуставна и води кон федерализација на државата

Вечер - 23.03.2017

Професорката Гордана Силјановска, смета дека многу делови од Платформата го кршат Уставот на Република Македонија. Таа овие свои ставови ги изнесе во гостувањето во емисијата Фактор 24. За точката од тиранската платформа: „Правилно спроведување на ...

Фрчкоски ги има сите одговори за кои СДСМ молчи: Нормално дека локалните избори ќе се одложат (ВИДЕО)

Република - 23.03.2017

Идеологот на СДСМ, поддржувачот на политиките на Зоран Заев, Љубомир Фрчковски во емисијата „24 Анализа“ вчера го потврди партискиот став, дека немаат намера да се откажат од Тиранската Платформа и затоа нема да одат на избори.

Д-р Нонкуловски: Македонија не е во сопственот на оваа генерација, туку и на сите идни генерации

Press24 - 23.03.2017

Ја повика СДСМ и нејзиниот лидер, Зоран Заев, јавно да се откажат и да ја отфрлат Тиранската платформа и со тоа да докажат дека, како што вели, малку ја заслужуваат буквата „М“ која ја носат во нивното име.

Заев нема храброст да ја отфрли Тиранската платформа

Нетпрес - 23.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само за да си ја спаси кожата и да не одговара за криминалите што ги сторил, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Грчките медиуми секојдневно известуваат за политичката состојба во Македонија

МРТ - 23.03.2017

Грчките медиуми речиси секојдневно известуваат за политичката состојба во Македонија. Меѓу другите и весникот „Ризоспастис“, се осврнува на последната посета на еврокомесарот Хан, на Тиранската платформа, на парламентарното мнозинство предводено од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бејта со изјавата потврдува дека ДУИ и СДСМ се согласиле околу Тиранската Платформа и имаат сериозна намера ...

Република - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не постигнаа договор за идно коалицирање бидејќи за нас е целосно неприфатлив принципот на уцени и формирање на Влада по цена на рушење на највисоките национални и државни интереси, демантираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Нонкуловски: Македонија не е во сопственот на оваа генерација, туку и на сите идни генерации

Република - 23.03.2017

Македонија не е во сопственот на оваа генерација, туку и на сите идни генерации кои секогаш ќе се спротивставуваат на какви било поделби и федерализации, истакна на вечерашниот протестен марш на граѓанската иницијатива, лекарот од Универзитетската ...

Силјановска: Тиранската платформа е неуставна и води кон федерализација на државата

Република - 23.03.2017

Професорката Гордана Силјановска, смета дека многу делови од Платформата го кршат Уставот на Република Македонија. Таа овие свои ставови ги изнесе во гостувањето во емисијата Фактор 24. За точката од тиранската платформа: „Правилно спроведување на ...

СДСМ бега од соочување со народот- Тиранската платформа е поважна (ВИДЕО)

Курир - 23.03.2017

Идеологот на СДСМ, поддржувачот на политиките на Зоран Заев, Љубомир Фрчковски во емисијата „24 Анализа“ вчера го потврди партискиот став, дека немаат намера да се откажат од Тиранската Платформа и затоа нема да одат на избори.

ВМРО ДПМНЕ Битола: Отсекогаш не води само една визија – Силна и суверена Република Македонија!

Репортер - 23.03.2017

Очигледно е дека битолската опозиција доби директива од централата на СДСМ во Скопје да се појавува секој ден на беззначајни прес конференции, заради една единствена причина а тоа е да ја дефокусира јавноста од нивната Тиранска платформа.

Грчки медиуми: Заев обезбеди мнозинство прифаќајќи ја Тиранската платформа

Нетпрес - 23.03.2017

Воведување на Албанскиот како втор официјален јазик и менување на државните симболи се дел од условите од Тиранската платформа прифатена од лидерот на СДСМ Зоран Заев со цел да формира влада, информираат грчките медиуми.

ВМРО-ДПМНЕ: Бејта со изјавата потврдува дека ДУИ и СДСМ се согласиле околу Тиранската Платформа и имаат сериозна намера ...

Курир - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не постигнаа договор за идно коалицирање бидејќи за нас е целосно неприфатлив принципот на уцени и формирање на Влада по цена на рушење на највисоките национални и државни интереси, демантираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Нонкуловски: Македонија не е во сопственот на оваа генерација, туку и на сите идни генерации

Курир - 23.03.2017

Македонија не е во сопственот на оваа генерација, туку и на сите идни генерации кои секогаш ќе се спротивставуваат на какви било поделби и федерализации, истакна на вечерашниот протестен марш на граѓанската иницијатива, лекарот од Универзитетската ...

Силјановска: Голем дел од Тиранската платформа е надвор од Рамковниот договор и од Уставот

Алфа - 23.03.2017

Поголем дел од Тиранската платформа е надвор од Рамковниот договор и го крши Уставот вели универзитетската професорка Гордана Силјановска, која важи за еден од најголемите познавачи на уставното право.

Фрчкоски потврди дека СДСМ не се откажува од Тиранската платформа- ќе ги одложува локалните избори (ВИДЕО)

Курир - 23.03.2017

СДСМ не планира да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори. Идеологот на СДСМ, Љубомир Фрчковски, во интервју за 24 вести вели дека доколку сега би имало избори, СДСМ ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Пулс24 - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

СДСМ бега од соочување со народот

Пулс24 - 23.03.2017

Идеологот на СДСМ, поддржувачот на политиките на Зоран Заев, Љубомир Фрчковски во емисијата „24 Анализа“ вчера го потврди партискиот став, дека немаат намера да се откажат од Тиранската Платформа и затоа нема да одат на избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните интереси

Телевизија Нова - 23.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека претседателот на СДСМ Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само, како што соопштуваат, да не одговара за криминалите што ги сторил.

Фрчкоски: Локалните избори ќе се одложат за да не се гласа против СДСМ

Телевизија Нова - 23.03.2017

СДСМ не планира да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори. Идеологот на СДСМ, Љубомир Фрчковски, во интервју за 24 вести вели дека доколку сега би имало избори, СДСМ ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нека излезе на избори и нека провери дали расте рејтингот на СДСМ

МКД - 22.03.2017

Доколку Заев смета дека со прифаќањето на тиранската платформа расте рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа. Ако навистина освои поголем број на пратеници ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати волјата на народот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминогеното раководство на СДСМ тоне од ден во ден

А1 On - 22.03.2017

„Криминогеното раководство на СДСМ, предводено од аболицираниот криминалец Зоран Заев тоне од ден во ден. Граѓаните ја прочитаа и се помасовно и поенергично ја отфрлаат нивната антидржавна и антинационална политика, а тоа предизвикува огромна паника ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин

А1 On - 22.03.2017

„Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев. Партиски функционер да нападне граѓанин само заради тоа што излегуваат на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси за да ја спаси кожата

А1 On - 22.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев може да тргува со интересите на Вицето и со семејните фирми во кои ги има сокриено милионите евра украдени од народот. Аболицираниот Заев може да се пазари и со интересите на партијата што ја води се додека има ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ освои повеќе пратеници, ќе ја прифатиме волјата на народот

Сител - 22.03.2017

Доколку Заев смета дека со прифаќањето на тиранската платформа расне рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа. Ако навистина освои поголем број на пратеници, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати волјата на народот, наведува ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот во Куманово

Сител - 22.03.2017

Партиски функционер да нападне граѓанин само заради тоа што излегува на улиците и се спротивставува на тиранската платформа и пазарењето со највисоките национални и државни интереси е чин за осуда и чин кој покажува колку СДСМ е отуѓена од граѓаните ...

ВМРО-ДПМНЕ МУ ОДГОВОРИ НА ЗАЕВ: Ако освоиме 62 пратеници, тиранската платформа нема да биде услов за коалиција

Телеграф - 22.03.2017

Доколку Заев смета дека со прифаќањето на тиранската платформа расте рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа Криминогеното раководство на СДСМ, предводено од аболираниот криминалец Зоран Заев тоне од ден во ден.

Заев: Нови избори не се решение за излез од кризата; ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ освои повеќе пратеници, ќе ја прифатиме ...

Канал5 - 22.03.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека нови избори не се решение за излез од политичката криза и оти треба да им се даде шанса на демократските процеси и да се формира влада. - Да гледавме решение, ние веднаш ќе го инициравме тоа прашање.

ВМРО-ДПМНЕ: Инцидентот во Куманово покажува во каков очај е СДСМ

Канал5 - 22.03.2017

„Партиски функционер да нападне граѓанин само заради тоа што излегуваат на улиците и се спротивставуваат на Тиранската Платформа и пазарењето со највисоките национални и државни интереси е чин за осуда и чин кој покажува колку СДС е отуѓена од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминогеното раководство на СДСМ тоне од ден во ден

Локално - 22.03.2017

„Криминогеното раководство на СДСМ, предводено од аболицираниот криминалец Зоран Заев тоне од ден во ден. Граѓаните ја прочитаа и се помасовно и поенергично ја отфрлаат нивната антидржавна и антинационална политика, а тоа предизвикува огромна паника ...

ВМРО-ДПМНЕ го осудува инцидентот во Куманово и го обвинува СДСМ

Позитив.мк - 22.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој според нив најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се лаже ако смета дека нема да се сменат работите ако излезе на избори

Стандард - 22.03.2017

„Доколку Заев смета дека со прифаќањето на Тиранската Платформа расне рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа. Ако навистина освои поголем број на пратеници ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати волјата на народот.

ВМРО-ДПМНЕ: Расте нервозата на СДСМ, тоа што функционер на СДСМ го направи е грозно

Фактор - 22.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој според нив најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се лаже ако мисли дека нови избори нема да сменат ништо

Локално - 22.03.2017

Доколку Зоран Заев смета дека со прифаќањето на „тиранската платформа“ се подобрува рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната изјава на лидерот на СДСМ.

Петковски: Тоа што се случи во Куманово е срамен и недоличен чин

Кумановски м. - 22.03.2017

„Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев. Партиски функционер да нападне граѓанин само заради тоа што излегуваат на ...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот во Куманово

Репортер - 22.03.2017

Партиски функционер да нападне граѓанин само заради тоа што излегува на улиците и се спротивставува на тиранската платформа и пазарењето со највисоките национални и државни интереси е чин за осуда и чин кој покажува колку СДСМ е отуѓена од граѓаните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ освои повеќе пратеници, ќе ја прифатиме волјата на народот

Press24 - 22.03.2017

Доколку Заев смета дека со прифаќањето на тиранската платформа расне рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа. Ако навистина освои поголем број на пратеници, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати волјата на народот, наведува ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е подготвен да удри по сопствениот народ, само за да формира Влада врз темелите на Тиранската ...

Press24 - 22.03.2017

Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ освои повеќе пратеници, ќе ја прифатиме волјата на народот

Репортер - 22.03.2017

Доколку Заев смета дека со прифаќањето на тиранската платформа расне рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа. Ако навистина освои поголем број на пратеници, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати волјата на народот, наведува ВМРО-ДПМНЕ во ...

Петковски: СДСM удрира по сопствениот народ, само за да формира Влада со Тиранска платформа

Нетпрес - 22.03.2017

Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се лаже ако мисли дека нови избори нема да сменат ништо

Мета - 22.03.2017

Доколку Зоран Заев смета дека со прифаќањето на „тиранската платформа“ се подобрува рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната изјава на лидерот на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин

Локално - 22.03.2017

„Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев. Партиски функционер да нападне граѓанин само заради тоа што излегуваат на ...

ФОТО: Граѓаните на Конче се кренаа на нозе - „нема да ви помине тиранската платформа"

Press24 - 22.03.2017

И граѓаните на општина Конче вчера дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Се крена против антидржавните политики на СДСМ и партиите кои ја прифатија штетната тиранска платформа и порачаа дека истата нема да ...

СЈО како адолесцент во развој, наместо сериозна институција доби задача да дефокусира од Тиранската платформа

Нетпрес - 22.03.2017

Имено, тие пресот на фанфари го објавија на својот Фејсбук профил, и притоа во шифри се обидуваат да загатнат новите случаи кои се всушност нарачка од СДСМ за дефокус на јавноста од протестите од Тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ освои повеќе пратеници, ќе ја прифатиме волјата на народот

Курир - 22.03.2017

Доколку Заев смета дека со прифаќањето на тиранската платформа расне рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа. Ако навистина освои поголем број на пратеници, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати волјата на народот, наведува ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е подготвен да удри по сопствениот народ, само за да формира Влада врз темелите на Тиранската ...

Курир - 22.03.2017

Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев не смее да тргува со највисоките национални државни интереси

Репортер - 22.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев може да тргува со сопствените интереси. Аболицираниот криминалец може да се пазари со интересите на Вицето и со семејните фирми во кои ги има сокриено милионите евра украдени од народот.

И граѓаните на Конче се кренаа против антидржавните политики и тиранската платформа

Курир - 22.03.2017

И граѓаните на општина Конче вчера дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Се крена против антидржавните политики на СДСМ и партиите кои ја прифатија штетната тиранска платформа и порачаа дека истата нема да ...

24 ден од Заедничка МАКЕДОНИЈА, најмасовни протести за унитарност на джавата

Вечер - 22.03.2017

Минувајќи ја познатата маршрута, од Владата до Собранието, со пеење патриотски песни, пароли и развиорени македонски знамиња, граѓаните уште еднаш рекоа „не" за тиранската платформа и за федерализација на Македонија.

СЈО наместо сериозна институција, како адолесцент во развој, доби задача да дефокусира од Тиранската платформа

Курир - 22.03.2017

Наместо сериозна, професионална институција, Специјалното Јавно Обвинителство се однесува како адолесцент во развоj. Имено, тие пресот на фанфари го објавија на својот Фејсбук профил, и притоа во шифри се обидуваат да загатнат новите случаи кои се ...

После големите народни собири кавга во СДСМ, Заев убедувал “мора да издржиме, важно е да се дојде до власт и фотелја“

Курир - 22.03.2017

Над 240 илјади граѓани во текот на вчерашниот ден излегоа на улица низ цела држава на вкупно 43 места со цел да се спротивстават на тиранската платформа и да го изразат својот револт кон оние кој ја прифатија.

Заев убедува дека Македонија нема да се редефинира, партнерите го демантираат

Нетпрес - 22.03.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако се фати на орото со платформата на албанските партии, од петни жили се обдува да го „смири“ македокиот народ дека иако на јавноста и’ се добро познати сеператистичките барања на ДУИ, БЕСА и Алијансата на ...

(ВИДЕО) Заев: Нови избори не се решение за излез од кризата

еМагазин - 22.03.2017

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека нови избори не се решение за излез од политичката криза и оти треба да им се даде шанса на демократските процеси и да се формира влада. - Да гледавме решение, ние веднаш ќе го инициравме тоа прашање.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е подготвен да удри по сопствениот народ, само за да формира Влада врз темелите на Тиранската ...

Пулс24 - 22.03.2017

Тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

После големите народни собири кавга во СДСМ, Заев убедувал “мора да издржиме, важно е да се дојде до власт и фотелја“

Пулс24 - 22.03.2017

Над 240 илјади граѓани во текот на вчерашниот ден излегоа на улица низ цела држава на вкупно 43 места со цел да се спротивстават на тиранската платформа и да го изразат својот револт кон оние кој ја прифатија.

После големите народни собири кавга во СДСМ, Заев убедувал “мора да издржиме, важно е да се дојде до власт и фотелја“

Маркукуле - 22.03.2017

Над 240 илјади граѓани во текот на вчерашниот ден излегоа на улица низ цела држава на вкупно 43 места со цел да се спротивстават на тиранската платформа и да го изразат својот револт кон оние кој ја прифатија.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ освои повеќе пратеници, ќе ја прифатиме волјата на народот

Exclusive.mk - 22.03.2017

Доколку Заев смета дека со прифаќањето на тиранската платформа расне рејтингот на СДСМ, нека излезе на избори и нека го провери тоа. Ако навистина освои поголем број на пратеници, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати волјата на народот, наведува ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Надворешни фактори во Заев најдоа човек подготвен по секоја цена да дојде на власт

МКД - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека раководството на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа. „СДСМ и нивниот претседател, аболицираниот Зоран Заев отидоа до таа крајност, велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален ...

ВМРО-ДМНЕ: Во интерес на граѓаните е гласот против улицата на Кеј и против тиранската платформа

МКД - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградба на улицата на Кејот „13 Ноември“. Единствено ВМРО-ДПМНЕ бара општина Центар своите одлуки да ги носи согласно со законските прописи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

ТВ21 - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада. – Гласот на народот не смее да биде изманипулиран од аболицираниот Зоран Заев, кој поради криминалот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Општина Центар своите одлуки да ги носи согласно со законските прописи во државата

А1 On - 21.03.2017

„ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградба на улицата на Кејот „13 Ноември“. Единствено ВМРО-ДПМНЕ бара општина Центар своите одлуки да ги носи согласно со законските прописи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат катастрофални

А1 On - 21.03.2017

„Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа. СДСМ и нивниот претседател аболицираниот Зоран Заев отидоа до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да го оттргне вниманието од платформата

А1 On - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираше на изјавата на Роберт Алаѓозовски од СДСМ. „СДСМ продолжува да ја замајува и манипулира јавноста со прес конференции со кои сакаат да го оттргнат вниманието од актуелната политичка ситуација.

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

Вест - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада. - Гласот на народот не смее да биде изманипулиран од аболицираниот Зоран Заев, кој поради криминалот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

Телеграф - 21.03.2017

Последиците од реализирање на тиранската платформа ќе бидат катастрофални, затоа ВМРО-ДПМНЕ го охрабрува да се откаже од уцената. Зоран Заев нека се откаже јасно и гласно од тиранската платформа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе даде поддршка за малцинска влада, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

Канал5 - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада. - Гласот на народот не смее да биде изманипулиран од аболицираниот Зоран Заев, кој поради криминалот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

Сител - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада. - Гласот на народот не смее да биде изманипулиран од аболицираниот Зоран Заев, кој поради криминалот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

Вечер - 21.03.2017

- ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада. - Гласот на народот не смее да биде изманипулиран од аболицираниот Зоран Заев, кој поради ...

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика СДСМ да се огради од Тиранската платформа

Макфакс - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика СДСМ да се огради од Тиранската пларформа. Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа, се посочува во соопштението на партијата објавено во вторникот.

ВМРО-ДПМНЕ: Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа

Точка - 21.03.2017

Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и нивниот претседател аболицираниот Зоран Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

Локално - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада. – Гласот на народот не смее да биде изманипулиран од аболицираниот Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Не гласавме за улица на кеј, СДСМ да отстапи од тиранската платформа

Мета - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградба на улицата на Кејот 13 Ноември, се вели во партиското соопштение. „Единствено ВМРО-ДПМНЕ бара Општина Центар своите одлуки да ги носи ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ продолжува да ја манипулира јавноста

Press24 - 21.03.2017

СДСМ продолжува да ја замајува и манипулира јавноста со прес конференции со кои сакаат да го оттргнат вниманието од актуелната политичка ситуација. Ваквите беспредметни прес конференции нема да му помогнат на СДСМ во обидот да ја спроведат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа

Нетпрес - 21.03.2017

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ и нивниот претседател аболицираниот Зоран Заев отидоа до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес.

Реализирање на тиранската платформа или самоопределување на Aлбанците

Вечер - 21.03.2017

Во текот на вчерашната емисија „Топ Тема", политикологот и аналитичар Башким Бакиу изнесе теза дека доколку не се реализира барањето од тиранската платформа за двојазичност во Македонија, тогаш Албанците ќе отпочнат процес за самоопределување.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако улицата во Центар е од големо значење, одбивањето на Тиранската Платформа е од суштинско значење

Нетпрес - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградба на улицата на Кејот „13 Ноември“. Единствено ВМРО-ДПМНЕ бара општина Центар своите одлуки да ги носи согласно со законските прописи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа

Курир - 21.03.2017

Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Реализирање на тиранската платформа или самоопределување на Aлбанците (ВИДЕО)

Курир - 21.03.2017

Во текот на вчерашната емисија „Топ Тема“, политикологот и аналитичар Башким Бакиу изнесе теза дека доколку не се реализира барањето од Тиранската платформа за двојазичност во Македонија, тогаш Албанците ќе отпочнат процес за самоопределување.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако улицата во општина Центар е од големо значење за граѓаните, одбивањето на Тиранската Платформа е од ...

Курир - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградба на улицата на Кејот „13 Ноември“. Единствено ВМРО-ДПМНЕ бара општина Центар своите одлуки да ги носи согласно со законските прописи ...

(ВИДЕО) Заев за Ал Џезира: Нема да дозволиме народот да се судри со народот

еМагазин - 21.03.2017

Повеќе од два месеци во Македонија постои голем страв од насилно ескалирање на политичката криза, но СДСМ нема да го дозволи тоа, вели лидерот на партијата Зоран Заев во интервју за Ал Џезира Балкан „За конфликт се потребни две страни, а ние нема да ...

ВМРО-ДПМНЕ откриваат детали околу целта за растурање на Македонија

Бизнис Вести - 21.03.2017

Ви го пренесуваме соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во целост: Криминогенотo раководство на СДСМ не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа. СДСМ и нивниот претседател аболицираниот Зоран Заев отидоа до таа крајност велејќи дека ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако улицата во општина Центар е од големо значење за граѓаните, одбивањето на Тиранската Платформа е од ...

Пулс24 - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградба на улицата на Кејот „13 Ноември“. Единствено ВМРО-ДПМНЕ бара општина Центар своите одлуки да ги носи согласно со законските прописи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Откажување од платформата и парламентарни избори заедно со локалните

Телевизија Нова - 21.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш истакнува дека доколку Заев се откаже од тиранската платформа, ќе дадат поддршка за малцинска влада. – Гласот на народот не смее да биде изманипулиран од аболицираниот Зоран Заев, кој поради криминалот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

24 Вести - 20.03.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие ...

ВМРО-ДПМНЕ повторно со понуда за поддршка за малцинска влада на СДСМ

Р.С.Европа - 20.03.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси, Зоран Заев ја жртвува Македонија

МКД - 20.03.2017

Проектот за растурање на Македонија постои скоро цела деценија, но сега ја има својата кулминација бидејќи одредени фактори од надвор во криминалецот Зоран Заев најдоа човек подготвен по секоја цена да дојде на власт за да се спаси себе од ...

Данев: Мнозинството Македонци гласаа за ВМРО-ДПМНЕ и не смеат да бидат изманипулирани

МКД - 20.03.2017

Мнозинството Македонци гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, изјави денеска Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски: На СДСМ му нудиме малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

Таратур - 20.03.2017

ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ВМРО ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев

А1 On - 20.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките државни и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ТВ21 - 20.03.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев сака да ја реализира платформата, нека излезе со неа на избори

А1 On - 20.03.2017

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност.

ВМРО-ДПМНЕ за Зоран Заев – Го нарекуваат крадец, а му ветуваат поддршка за Влада

ТВ21 - 20.03.2017

Во четири минутното интервју, поранешниот премиер Никола Груевски ги изнесе овие ставови. Иако Заев го гледа како криминалец, тој би го поддржал само доколку лидерот на СДСМ се откаже од заедничката Декларација на албанските партии, или како што ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Канал5 - 20.03.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Сител - 20.03.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа е најголема опасност за Македонија

Телеграф - 20.03.2017

Доколку Зоран Заев се плаши од уцените и ветувањата што ги дал, нека ја изнесе платформата од Тирана на избори за народот да му каже што мисли за неа, посочуваат во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ Најголемата опасност за Македонија во моментов е ...

ГРУЕВСКИ: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Вест - 20.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на „Канал 5“ коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во туѓа држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Канал5 - 20.03.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, ...

Груевски очекува еврокомесарот Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Сител - 20.03.2017

Хан да ја осуди тиранската платформа очекува лидерот на ВМРО ДПМНЕ. Во телевизиско интервју Никола Груевски рече дека како партија на средбата со еврокомесарот ќе му понудат она што и до сега го говореле и е во духот на партијата, осуда за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Телеграф - 20.03.2017

Заев одработува туѓи агенди на штета на Македонија бидејќи е соочен со своите и криминалите на своите соработници, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи.

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Сител - 20.03.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците од Тиранската платформа се несогледливи за Македонија

Вест - 20.03.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, ...

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а тој ќе ја бранел државата од Заев

Локално - 20.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии во Македонија, рече лидерот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

Курир - 20.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките државни и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Макфакс - 20.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за цел да го претрупа ВМРО-ДПМНЕ со неосновани ...

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев подготвен е да падне на уцените на Села, само да седне на премиерското место

Репортер - 20.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките државни и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Алфа - 20.03.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира подмолно да ги реализира сите точки од платформата

Нетпрес - 20.03.2017

Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за цел да го претрупа ВМРО-ДПМНЕ со неосновани пријави со цел целосен дефокус на јавноста од вистинската агенда: двојазичноста, федерализацијата и промената на името на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Точка - 20.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за цел да го претрупа ВМРО-ДПМНЕ со неосновани ...

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата

МК News - 20.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија на мира и да не ја распарчува.

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Курир - 20.03.2017

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Данев: Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи

Мета - 20.03.2017

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

Данев: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев

Стандард - 20.03.2017

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана.Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност“, соопшти денеска Драган ...

Груевски: ќе понудиме документ за излез од кризата и за зачувување на унитарноста на државата

Алфа - 20.03.2017

Народот мора да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема ако биде оставена на еден човек и неговите сценаристи, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во изјава за национална телевизија.

Данев: Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи

Локално - 20.03.2017

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

Данев: Не смее да се манипулира гласот на мнозинството Македонци

Фактор - 20.03.2017

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев сака да ја реализира платформата, нека излезе со неа на избори

Репортер - 20.03.2017

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност.

Жителите на Љубанци: Ќе се собираме секојдневно се додека СДСМ не ја отфрли Тиранската платформа (ВИДЕО)

Курир - 20.03.2017

Македонија треба да остане таква каква што е, унитарна, без делби, без кантонизација и се знае дека македонскиот јазик треба да биде единствен на целата територија на Македонија, порачаа на денешниот масовен протестен марш жителите на село Љубанци.

Жителите на Љубанци: Ќе се собираме секојдневно се додека СДСМ не ја отфрли Тиранската платформа

Вечер - 20.03.2017

Македонија треба да остане таква каква што е, унитарна, без делби, без кантонизација и се знае дека македонскиот јазик треба да биде единствен на целата територија на Македонија, порачаа на денешниот масовен протестен марш жителите на село Љубанци.

Заев: Нема да дозволиме народот да се судри со народ, решението на кризата е низ институциите

Макфакс - 20.03.2017

Повеќе од два месеци во Македонија постои голем страв од насилно ескалирање на политичката криза, но СДСМ нема да го дозволи тоа, вели лидерот на партијата Зоран Заев во интервју за Al Jazeera.

Никола Груевски излезе со нов предлог до Заев

Бизнис Вести - 20.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија на мира и да не ја распарчува.

Еве што ќе му понуди Груевски на Хан во врска Тиранската платформа

Бизнис Вести - 20.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во туѓа држава. Она што ние ќе го понудиме на средбата со Хан е она што и ние го говориме ...

Предмалку се огласија од ВМРО-ДПМНЕ! Еве што порачаа

Бизнис Вести - 20.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките државни и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Телевизија Нова - 20.03.2017

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Телевизија Нова - 20.03.2017

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, ...