TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

24 Вести - 19.08.2018

Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред граѓаните и да соопшти за што е. Или е за светла иднина, напредок, членство во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет или за уназадување, ...

СДСМ: Цели 11 години ДПМНЕ постојано зборуваше за референдум, а сега нема јасен став

Фокус - 19.08.2018

Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот и не кажуваат за што се, реагираат од владејачката СДСМ. „Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира ...

Мицкоски: Став за референдумот по широки консултации, сите опции се отворени

Либертас - 19.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

Сител - 19.08.2018

Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот и не кажуваат за што се Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред ...

СДСМ: Фокусот на граѓаните е членство во НАТО и ЕУ-идентитетот е обезбеден, Мицкоски да каже за што е

Либертас - 19.08.2018

Скопје, 18 август 2018 Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски. Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, со зачуван и зајакнат македонски идентитет.

СДСМ: Граѓаните се за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став

Макфакс - 19.08.2018

Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред граѓаните и да соопшти за што е, велат од СДСМ. Во нивното соопштение додаваат дека Мицкоски или е за светла иднина, напредок, членство во ...

СДСМ:Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за ...

Канал5 - 19.08.2018

Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред граѓаните и да соопшти за што е. се наведува во соопштението на СДСМ. Или е за светла иднина, напредок, членство во НАТО и ЕУ со признаен ...

СДСМ: Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 19.08.2018

„Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред граѓаните и да соопшти за што е. Или е за светла иднина, напредок, членство во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет или за уназадување, ...

Мицковски одлуките не ги носи сам, Нацев не знае до каде е дебатата

ТВ21 - 19.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ се уште тактизира околу конечниот став на партијата за референдумот во септември. Лидерот Христијан Мицкоски сега вели дека прво ќе се консултира со граѓаните и со сите партиски органи.

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

Република - 19.08.2018

Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот и не кажуваат за што се – се вели во соопштението на СДСМ. Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира ...

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

Независен - 19.08.2018

Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот и не кажуваат за што се Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред ...

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

1tv - 19.08.2018

„Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот и не кажуваат за што се. Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе ...

СДСМ: Граѓаните се за светла иднина, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот

Локално - 19.08.2018

Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за референдумот и не кажуваат за што се. Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред ...

СДСМ: Несериозно и неодговорно кон граѓаните и државата е да се нема јасен став за референдумот

Слободен Печат - 19.08.2018

Оттаму велат дека „Македонија нема друга алтернатива освен членство во ЕУ и НАТО". Христијан Мицкоски да не се крие зад лажните вести што ги пласира неговата ВМРО-ДПМНЕ, туку да излезе пред граѓаните и да соопшти за што е, се вели во соопштението од ...

Мицкоски: Ставот за референдумот по спроведените широки консултации

24Инфо - 19.08.2018

Мицкоски: Ставот за референдумот по спроведените широки консултации Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските ...

Мицкоски: Кампањата за референдумот ќе биде стерилна и тросмислена за да се дефокусираат граѓаните

МКД - 18.08.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатна консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: Зошто на Мицкоски му пречи тоа што македонскиот идентитет ќе биде признаен од целиот свет?

Фокус - 18.08.2018

Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски, реагира СДСМ на изреченото во интервјуто за Алсат М, на лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

СДСМ: ДПМНЕ се спремни да се жртвуваат само да го спасат Груевски

Фокус - 18.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата, останува да соопштат за што се, граѓните се за светла иднина, за напредок, за членство во НАТО и ЕУ, се наведува во партиското соопштение на ...

Мицкоски се уште не се изјаснува за референдумот: Одлуките не ги носиме меѓу тројца елитисти затворени во канцеларија ...

Фокус - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште нема став за клучното прашање за иднината на државата

Либертас - 18.08.2018

Скопје, 18 август 2018 Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата, останува да соопштат за што се, граѓните се за светла иднина, за напредок, за членство во НАТО и ЕУ Референдумот на којшто ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште нема став за клучното прашање за иднината на државата

Сител - 18.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата, останува да соопштат за што се, граѓните се за светла иднина, за напредок, за членство во НАТО и ЕУ Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат ...

Мицкоски: Ставот за референдумот по спроведените широки консултации

Сител - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште немаат став за референдумот

Макфакс - 18.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата, останува да соопштат за што се, вели СДСМ преку соопштение испратено до јавноста. Владејачката партија вели дека на референдумот граѓаните ќе го кажат ...

Мицкоски: Ако не е заштитен институционалниот не е спасен ни националниот идентитет

+инфо - 18.08.2018

Mногу внимателно треба да се однесуваме во овие чувствителни моменти од историско значење за македонскиот народ, граѓаните на Република Македонија, но и за самата Република Македонија, смета Мицкоски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се подготвени да ја жртвуваат иднината само за амнестија на Груевски

А1 On - 18.08.2018

„Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат последниот збор за иднината на државата е пред нас. Прогресивните сили, прогресивните демократски партии, граѓаните, граѓанските организации, сите се обединети за светла иднина, за членство на Македонија ...

СДСМ: Зошто на Мицкоски му пречи тоа што македонскиот идентитет ќе биде признаен од целиот свет?

+инфо - 18.08.2018

Мцкоски да не се крие зад лажните вести што секојдневно ги пласира ВМРО-ДПМНЕ, да излезе пред граѓаните и да соопшти за што е, бара СДСМ. Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски, реагира СДСМ на изреченото во ...

СДСМ: Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата

Канал5 - 18.08.2018

Останува да соопштат за што се, граѓните се за светла иднина, за напредок, за членство во НАТО и ЕУ, се наведува во соопштението на СДСМ. Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат последниот збор за иднината на државата е пред нас.

Мицкоски: Ставот за референдумот по спроведените широки консултации

МК News - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

Не е заштитен институционалниот идентитет, а со тоа не е спасен ниту националниот идентитет

Република - 18.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Алсат ТВ истакна дека кампањата за рефереднумот ќе биде стерила и тросмислена се со цел да се дефокусираат граѓаните на Република Македонија.

Мицкоски: Ставот за референдумот ќе се изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и во партијата

Република - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

Мицкоски: Позицијата за референдумот по завршувањето на внатрепартиските консултации, иако не очекуваме ништо повеќе од ...

Вечер - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

ВМРО-ДПМНЕ со став за референдум по широките консултации

Слободен Печат - 18.08.2018

Според Мицкоски, кампањата за референдумот ќе биде стерилна и тросмислена со цел да се дефокусираат граѓаните. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште нема став за клучното прашање за иднината на државата

Слободен Печат - 18.08.2018

Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат последниот збор за иднината на државата е пред нас. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата, останува да соопштат за што се, граѓните се за светла ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата

iPortal - 18.08.2018

“Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат последниот збор за иднината на државата е пред нас. Прогресивните сили, прогресивните демократски партии, граѓаните, граѓанските организации, сите се обединети за светла иднина, за членство на Македонија ...

Мицкоски: Став за референдумот по широки консултации

1tv - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

Мицкоски: Став за референдумот по спроведените широки консултации

Локално - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да кажат за што се

Слободен Печат - 18.08.2018

Зошто на Мицкоски му пречи тоа што македонскиот идентет ќе биде признаен од целиот свет? Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски, се вели во соопштението на СДСМ, кое го пренесуваме во продолжение: Граѓаните ...

СДСМ: Зошто на Мицкоски му пречи тоа што македонскиот идентитет ќе биде признаен од целиот свет?

iPortal - 18.08.2018

Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски, реагира СДСМ на изреченото во интервјуто за Алсат М, на лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: кампањата за референдумот ќе биде стерилна

Независен - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатна консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: Фокусот на граѓаните е членство во НАТО и ЕУ-идентитетот е обезбеден, Мицкоски да каже за што е

Стандард - 18.08.2018

„Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски. Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, со зачуван и зајакнат македонски идентитет“, реагираат од СДСМ на интервјуто на Мицкоски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се уште нема став за клучното прашање за иднината на државата

Вечер - 18.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата, останува да соопштат за што се, граѓните се за светла иднина, за напредок, за членство во НАТО и ЕУ Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат ...

97 проценти

iPortal - 18.08.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: -Додека Владата одмара, ВМРО-ДПМНЕ работи. И тоа мудро. Велат дека за референдумот ќе го кажат ставот кога ќе поминел екот на годишните одмори на 10 септември.

СДСМ: Фокусот на граѓаните за ЕУ и НАТО не е погрешен како што тврди Мицкоски

1tv - 18.08.2018

Од СДСМ го критикуваа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека се уште не донел став во врска со референдумот и за ширење на „лажни вести“. -Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски.

97 проценти

Локално - 18.08.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Додека Владата одмара, ВМРО-ДПМНЕ работи. И тоа мудро. Велат дека за референдумот ќе го кажат ставот кога ќе поминел екот на годишните одмори на 10 септември.

Мицкоски: Ставот за референдумот по спроведените широки консултации

Стандард - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата

Бриф - 18.08.2018

Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат последниот збор за иднината на државата е пред нас. Прогресивните сили, прогресивните демократски партии, граѓаните, граѓанските организации, сите се обединети за светла иднина, за членство на Македонија ...

СДСМ: Граѓаните сакаат во НАТО и ЕУ-идентитетот е обезбеден, Мицкоски да каже за што е

Независен - 18.08.2018

„ Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски. Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, со зачуван и зајакнат македонски идентитет“, велат од владејачката партија СДСМ.

Мицкоски: Со договорот со Грција не е заштитен институционалниот идентитет, ниту националниот идентитет

Курир - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашното интервју за Алсат ТВ истакна дека кампањата за рефереднумот ќе биде стерила и тросмислена се со цел да се дефокусираат граѓаните на Република Македонија.

Мицкоски: Во однос на референдумот нашиот став ќе се темели согласно интересот на граѓаните

Курир - 18.08.2018

Во минатото во многу наврати кажавме дека ВМРО-ДПМНЕ е народна партија и легитимитетот на битисувањето на постоењето како организирана политичка гарнитура го црпи од народот и во име на тоа ние сакаме да извршиме што е можно посеопфатна и потемелна ...

СДСМ: Фокусот на граѓаните е членство во НАТО и ЕУ-идентитетот е обезбеден, Мицкоски да каже за што е

Вечер - 18.08.2018

Фокусот на граѓание воопшто не е погрешен како што се обидува да тврди Мицкоски. Граѓаните се за светла иднина, за членство во НАТО и ЕУ, со зачуван и зајакнат македонски идентитет. Во Член 1 од Договорот, стои дека државјанството е „македонско“ а ...

СДСМ:Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата

24Инфо - 18.08.2018

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за клучното прашање за иднината на државата Референдумот на којшто граѓаните ќе го кажат последниот збор за иднината на државата е пред нас. Прогресивните сили, прогресивните демократски партии, граѓаните, ...

МИЦКОСКИ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ: Кај нас одлуките не се носат од двајца-тројца елитисти во четири ѕида

Денешен - 18.08.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повтори дека позицијата на партијата во врска со референдумот ќе ја изнесе по сеопфатана консултација со граѓаните и внатрепартиските консултации кои се одвиваат паралелно.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања од врвен национален интерес

МКД - 17.08.2018

Социјалдемократскиот сојуз во денешното соопштение вели дека ВМРО-ДПМНЕ има несериозен однос кон граѓаните и кон државата, бидејќи партијата и претседателот Христијан Мицкоски сѐ уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален ...

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

24 Вести - 17.08.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

ВМРО ДПМНЕ носи одлука за референдумот – членовите на ИК поделени

Нова ТВ - 17.08.2018

Партискиот врв на ВМРО ДПМНЕ синоќа дебатирал за референдумот, но конечна одлука не донел. На седницата на Извршниот комитет која траела 4 часа, дел од членовите ја застапувале тезата дека референдумот треба да се бојкотира затоа што тоа било ...

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

Либертас - 17.08.2018

Скопје, 17 август 2018 ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

Канал5 - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, се наведува во соопштението на СДСМ. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ: Единствено ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања

Макфакс - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, се вели во партиското соопштение на СДСМ. Оттаму наведуваат дека ова го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ ...

97 проценти

Либертас - 17.08.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Додека Владата одмара, ВМРО-ДПМНЕ работи. И тоа мудро. Велат дека за референдумот ќе го кажат ставот кога ќе поминел екот на годишните одмори на 10 септември.

СДСМ: Единствено ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

А1 On - 17.08.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште вага како да се однесува со референдумот

+инфо - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ се поверојатно е дека и по вчерашниот состанок на Извршниот комитет нема конечен став за референдумот или си остава период за размислување до 10 септември како што најави лидеорт на партијата Христијан Мицкоски.

97 проценти

Сакам да кажам - 17.08.2018

1 Ајдее… Од комарци преминавме на радиоактивна прашина. До 30 септември којзнае уште што сѐ ќе ни смислат руските тролови, па нашите информирани граѓани спремно ќе го прифатат, а медиумите темелно ќе го пренесат без проверка.

Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ поделен околу ставот за референдумот

365 - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ вчера имаа состанок на Извршниот комитет, но и после тоа немаат конкретен став околу референдумот. Но, како што стојат работите, опозицијата најверојатно нема да го бојкотира референдумот.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат став за македонската иднина

Локално - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, сметаат од владејачката СДСМ. „Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања за државата

1tv - 17.08.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ: Единствено ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат јасен став за клучните прашања

Точка - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните, се вели во партиското соопштение на СДСМ. Оттаму наведуваат дека ова го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ нема да го бојкотира референдумот, но конечен став не е донесен

Локално - 17.08.2018

По вчерашниот состанок на Извршниот комитет во ВМРО-ДПМНЕ се уште не е изграден партискиот став за референдумот, иако поминаа повеќе од две недели откако Собранието донесе одлука за распишување на референдумот.

ВМРО-ДПМНЕ нема да го бојкотира референдумот?

Слободен Печат - 17.08.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека ставот околку референдумот ќе го соопштат најдоцна до 10 септември. По вчерашниот состанок на Извршниот комитет во ВМРО-ДПМНЕ се уште не е изграден партискиот став за референдумот, иако поминаа ...

Во ВМРО-ДПМНЕ и гласови „за“ договорот со Грција

Независен - 17.08.2018

Теми врзани со тековната економско-политичка состојба беа предмет на расправа на вчерашната седница на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Прашањето околу референдумот не беше отворено ниту на оваа седница.

СДСМ бара од Мицкоски да го повика членството да излезе на референдум

Денешен - 17.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште намаат јасен став за клучните прашања од најголем национален интерес за државата и граѓаните. Тоа го покажува несериозниот однос на ВМРО-ДПМНЕ кон граѓаните и кон државата.

СДСМ: Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за референдумот

МКД - 16.08.2018

Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет треба да ги повикате членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат на референдум и да изберат ...

СДСМ кон Мицкоски: Време е, охрабри се и изјасни се за што си

Фокус - 16.08.2018

СДСМ повторно го повик лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, да се изјасне за што е на претстофнот референдум кој треба да се одржи на 30-ти септември. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо ...

Референдумот стигна до белата палата на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 16.08.2018

Референдумот стигна до белата палата на Христијан Мицкоски. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја отвара партиската дебата со најблиските соработници за референдумот, брифира за ТВ 24 висок партиски функционер.

СДСМ: Мицкоски, изјасни се!

Либертас - 16.08.2018

СДСМ повторно го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјасни за референдумот. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски.

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

Канал5 - 16.08.2018

Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен ...

СДСМ: Мицкоски, изјасни се!

+инфо - 16.08.2018

СДСМ повторно го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјасни за референдумот. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски.

ГДУ: Мицкоски да излезе и јавно да го каже својот став за референдумот

Либертас - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира. Го повикуваме Христијан Мицкоски да излезе и да каже пред јавноста дали ги повикува неговите поддржувачи да ...

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

Сител - 16.08.2018

Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен ...

СДСМ до Мицкоски: Изјасни се за што си

Макфакс - 16.08.2018

Владејачката СДСМ преку соопштение бара од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјани за референудмот. „Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет треба да ги повикате членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат ...

ГДУ го повика Мицкоски да се изјасни за референдумот

Макфакс - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира, се вели во соопштението испратено до медиумите од страна на Граѓанско Демократската унија.

СДСМ: Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си

А1 On - 16.08.2018

„Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот. Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со признаен македонски идентитет треба да ги повикате членовите на ВМРО-ДПМНЕ да излезат на референдум и да изберат ...

ГДУ: Излези Мицко право на тераса и кажи му на народот да гласа

+инфо - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира. Го повикуваме Христијан Мицкоски да излезе и да каже пред јавноста дали ги повикува неговите поддржувачи да ...

СДСМ кон Мицкоски: Време е, охрабри се и изјасни се за што си

iPortal - 16.08.2018

СДСМ повторно го повик лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, да се изјасне за што е на претстофнот референдум кој треба да се одржи на 30-ти септември. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо ...

Утрински будилник од СДСМ за Мицкоски

CivilMedia - 16.08.2018

„Време е Мицкоски. Конечно треба да кажете за што сте и да се изјасните за референдумот.“ – се вели во утринскиот будилник-соопштение на СДСМ денеска. Во краткото соопштение на СДСМ понатаму се вели: „Ако сте за иднина на Македонија во НАТО и ЕУ со ...

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

Слободен Печат - 16.08.2018

СДСМ повторно го повикува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се изјасни за референдумот. „Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднина наместо небиднина. Време е Мицкоски.

ГДУ: Мицкоски да излезе и јавно да го каже својот став за референдумот

1tv - 16.08.2018

Иако кампањата за референдумот официјално стартува на 10 септември, власта веќе почна да пропагира, а ДПМНЕ и натаму тактизира и калкулира. Го повикуваме Христијан Мицкоски да излезе и да каже пред јавноста дали ги повикува неговите поддржувачи да ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ конечно да кажат за што се

24 Вести - 15.08.2018

Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го имаат последниот збор, да одлучат за ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ конечно да кажат за што се и да се изјаснат за референдумот

Либертас - 15.08.2018

15 август 2018 Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го имаат последниот збор, да ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ конечно да кажат за што се и да се изјаснат за референдумот

Сител - 15.08.2018

Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го имаат последниот збор, да одлучат за ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ конечно да кажат за што се и да се изјаснат за референдумот

Канал5 - 15.08.2018

Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го имаат последниот збор, да одлучат за ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ конечно да кажат за што се и да се изјаснат за референдумот

А1 On - 15.08.2018

„Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го имаат последниот збор, да одлучат за ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ конечно да кажат за што се и да се изјаснат за референдумот

Локално - 15.08.2018

Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните, сметаат од владејачката СДСМ и бараат од ВМРО-ДПМНЕ, која десет години зборувала за референдум и право на граѓаните да го имаат последниот збор, да одлучат за ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ конечно да кажат за што се и да се изјаснат за референдумот

1tv - 15.08.2018

„Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го имаат последниот збор, да одлучат за ...

Кој и како ги дели граѓаните на референдумски табори

CivilMedia - 15.08.2018

Референдумот се поставува како најважно политичко прашање во моментот во Македонија околу кое се води прилично жестока битка. Инволвираните страни или страна, затоа што се работи за целата земја и сите нејзини жители, сама со себе се бори на три ...

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

24Инфо - 15.08.2018

СДСМ: Време е Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот

24 Вести - 14.08.2018

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните. Цела деценија ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го изберат патот по кој ќе се движи ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и натаму молчат за најважното прашање за државата

МКД - 14.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште не се изјасниле за референдумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот

Канал5 - 14.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните. Цела деценија ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го изберат патот по кој ќе се движи ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот

Сител - 14.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните. Цела деценија ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го изберат патот по кој ќе се движи ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат јасен став за најважните прашања за државата

Макфакс - 14.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште не се изјасниле за референдумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните.Цела деценија ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го изберат патот по кој ќе се движи ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат јасен став за најважните прашања за државата

А1 On - 14.08.2018

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните. Цела деценија ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го изберат патот по кој ќе се движи ...

СДСМ бара Мицкоски да каже дали е за НАТО и ЕУ или за одбрана на криминалот

AKO - 14.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните-потсетуваат и денеска од владејачката СДСМ. ,,Цела деценија ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на ...

Опозициското „работно лето“ замина на годишен одмор

Независен - 14.08.2018

Случувањата околу лидерските средби, закажаниот референдум без постигнат договор меѓу партиите, илинденските празници, летните одмори, но и внатрешните рововски битки го „оладија“ планираното „работно лето“ на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Мицкоски да каже дали е за НАТО и ЕУ или за одбрана на криминалот

Мета - 14.08.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за референдумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните. Цела деценија ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за референдум и право на граѓаните да го изберат патот по кој ќе се движи ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ немаат став за најважните прашања за државата и граѓаните

24Инфо - 14.08.2018

СДСМ: Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ немаат став за најважните прашања за државата и граѓаните Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните.

СДСМ: Дали Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се за иднина или враќање во црното минато на криминал?

Фокус - 13.08.2018

Продожуваат партиските препукувања помеѓу СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ во врска со одржувањето на референдумот. Христијан Мицкоски и неговата партија порача дека до 10-ти септември ќе се знае дали ќе биде повикан бојкот за референдумот.

СДСМ: Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се

24 Вести - 13.08.2018

„Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, СДСМ обезбедува иднина, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се. Со полноправно членство во НАТО и ЕУ Македонија ја обезбедува својата иднина, со зајакнат и признаен македонски идентитет.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консултациите ќе се изјасни за референдумската кампања

24 Вести - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Кои се тезите на власта и опозицијата „за“ и „против“ референдумот

Нова ТВ - 13.08.2018

Утре на владина седница ќе се дeбатира за планот за водење на кампањата за есенскиот референдум. Според информации на НОВА ТВ, кампањата ќе се води слично како за избори, преку средби со граѓани и митинзи, а ќе бидат вклучени поголемиот дел од ...

Мицкоски: Македонија набрзо ќе биде сведок на уште едно фијаско кое ќе изобилува со криминалии

Фокус - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски: Кампањата за референдумот ќе биде фијаско полно со недоречени работи

МКД - 13.08.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ сè уште не донела одлука дали ќе учествува на референдумот, а официјалниот став ќе биде објавен кога ќе завршат консултациите, најави претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

СДСМ: Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се

А1 On - 13.08.2018

„Со полноправно членство во НАТО и ЕУ Македонија ја обезбедува својата иднина, со зајакнат и признаен македонски идентитет. Членството во ЕУ и НАТО немаат алтернатива. На референдумот на 30 септември Македонија има вистинска, историска шанса за ...

СДСМ: Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, СДСМ обезбедува иднина, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се

Канал5 - 13.08.2018

Со полноправно членство во НАТО и ЕУ Македонија ја обезбедува својата иднина, со зајакнат и признаен македонски идентитет, се наведува во соопштението на СДСМ. Членството во ЕУ и НАТО немаат алтернатива.На референдумот на 30 септември Македонија има ...

СДСМ: Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се

Сител - 13.08.2018

Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, СДСМ обезбедува иднина, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се Со полноправно членство во НАТО и ЕУ Македонија ја обезбедува својата иднина, со зајакнат и признаен македонски идентитет.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат дали се за иднина

Макфакс - 13.08.2018

Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива. СДСМ обезбедува иднина, а ВМРО-ДПМНЕ и нивниот лидер Христијан Мицкоски треба да кажат за што се, вели Социјалдемократскиот сојуз преку соопштение.

СДСМ: Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се

Либертас - 13.08.2018

Скопје, 13 август 2018 Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, СДСМ обезбедува иднина, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се Со полноправно членство во НАТО и ЕУ Македонија ја обезбедува својата иднина, со зајакнат и признаен македонски ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ сè уште не одлучила дали ќе учествува на референдумот

Макфакс - 13.08.2018

Потребни се реформи во економијата, образованието и здравството, а не криминални иновации, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, според кого СДСМ не направил ништо од тоа што ветил.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не одлучила дали ќе учествува на референдумот

А1 On - 13.08.2018

Потребни се реформи во економијата, образованието и здравството, а не криминални иновации, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски според кого СДСМ не направиле ништо од тоа што ветиле.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

Сител - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консултациите ќе се изјасни за референдумската кампања

+инфо - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

Либертас - 13.08.2018

– ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

Press24 - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

Тера - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

ВМРО-ДПМНЕ сè уште не одлучила дали ќе учествува на референдумот

Точка - 13.08.2018

Потребни се реформи во економијата, образованието и здравството, а не криминални иновации, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, според кого СДСМ не направил ништо од тоа што ветил.

ВМРО-ДПМНЕ сè уште не одлучила дали ќе учествува на референдумот

Слободен Печат - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ сè уште не донела одлука дали ќе учествува на референдумот, рече лидерот, кој истакна дека ќе мора да завршат консултациите пред да излезат во јавноста со официјален став. Потребни се реформи во економијата, образованието и здравството, а ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консултациите ќе се изјасни за референдумската кампања

Курир - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски за референдумот: Погрешен одговор е полош отколку никаков одговор

Мета - 13.08.2018

Има една максима која што вели дека погрешен одговор е полош отколку никаков одговор, изјави претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање дали ВМРО-ДПМНЕ ќе води кампања против референдумот или за бојкот на референдумот.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

Локално - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

Стандард - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

1tv - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Владата нема капацитет да се справи со предизвик како референдумот: Како е зачуван идентитетот кога институционалниот ...

Република - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

Мицкоски: Со договорот со Грција е загрозен институционалниот идентитет кој е столбот на идентитетот на една држава и ...

Курир - 13.08.2018

Од она што можам да го забележам што се случува деновите, но и неделите претходно, кампањата на владата е сериозно забрефтана, потенцираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Веќе серозно е присутна дали на социјалните мрежи или ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

МК News - 13.08.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ќе излеземе до јавноста со официјален став.

СДСМ убедени дека граѓаните ќе кажат ДА за референдумот

Фактор - 13.08.2018

Со полноправно членство во НАТО и ЕУ Македонија ја обезбедува својата иднина, со зајакнат и признаен македонски идентитет. Членството во ЕУ и НАТО немаат алтернатива“, посочуваат утринава од владеачката партија.

Кога Мицкоски ќе се изјасни за референдумот?

Фактор - 13.08.2018

Има максима која вели дека погрешен одговор е подобар отколку никаков одговор, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски по панелот што се одржа во Клубот во пратениците по повод 17-годишнината од потпишувањето на Рамковниот договор.

Мицкоски: Погрешен одговор е полош отколку никаков одговор

еМагазин - 13.08.2018

Погрешен одговор е полош отколку никаков одговор, изјави претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање дали ВМРО-ДПМНЕ ќе води кампања против референдумот или за бојкот на референдумот.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања

24Инфо - 13.08.2018

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ по консулатциите ќе се изјасни за референдумската кампања ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме во рамки на партиските тела, и тогаш ...