TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре сончево, и многу топло, УВ индексот ќе изнесува 9. темпeратурата до 40 степени.

Канал5 - 19.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Ќе биде уште потопло - какво време не очекува наредната недела

Press24 - 19.07.2015

Времето до крајот на денот ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а само во крајните северозападни делови ке има услови за зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Времето утре – многу топло со температура до 39 степени

А1 On - 19.07.2015

Времетo утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Денеска уште пожешко време со пеколни температури до 40 степени!

МКД - 19.07.2015

Ако вчера највисоката вредност на температурата беше забележана во Демир Капија, 38 степени, за денеска се очекува да биде барем за еден степен потопла. Температурата ќе достигне вредности близу 40 степени во повардарскиот и југоисточниот крај, од ...

Време: Сончево и топло

А1 On - 19.07.2015

Врeмето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од југоисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има услови за краткотраен локален дожд. Темепратурата ќе се движи од 29 до 39 степени, а УВ индексот ќе ...

Македонија се „пржи": Неверојатни температури уште рано наутро

Press24 - 19.07.2015

Од денеска Македонија е во жолтата алертна фаза во која живата на термометарот ќе се искачи и до 40 степени. Моментално, најтопол град е Кавадарци, како и Кочани со 31 степен Целзиусов во десет часот, а најниска температура живата на термометарот ...

(ФОТО) 35 степени во 12 часот: До колку ќе се искачи живата на термометарот?

Press24 - 19.07.2015

Во 12 часот во Кавадарци е измерена највисока температура од 35 степени, а и во Скопје е пеколно топло со 33 степени Целзиусови. Метеоролозите најавија дека Македонија влегува во жолта фаза со температури над 40 степени.

Надвор како во фурна: Погледнете колкави се моменталните температури

Press24 - 19.07.2015

Надвор е пекол! Живата на термометарот во Скопје се искачи до 36 степени, а во другите градови низ Македонија е и 37 степени Целзиусови. Погледнете ги моменталните температури измерени пред 15 ...

Големите градови се претвораат во топлински острови

МКД - 19.07.2015

Подрачјето на Балканскиот Полуостров и во следните неколку дена ќе биде на удар на тропски жештини, па на населението му се препорачува посебно внимание. Најголема опасност им се заканува на оние што живеат во центрите на големите градови, каде ...

Пеколно топло време - Македонија во жолта фаза

Сител - 19.07.2015

Пеколните горештини ги вжештија телефоните во Брза Помош. Хронично болни, пациенти со висок крвен притисок, постари лица – денеска сите бараат помош од дежурните во службата. Бројот на повици е двојно зголемен во спроредба со вчерашниот ден.

Метео: Утре температура до 40 степени

МРТ - 19.07.2015

Утре ќе има појава на мала облачност во западните делови од земјава, ќе дува слаб до умерен северен ветер... Сончевото и многу топло време во Македонија продолжува. Утре ќе има појава на мала облачност во западните делови од земјава, ќе дува слаб до ...

НЕВИДЕН ПЕКОЛ: Tемператури ќе скокнат до...

Sky - 19.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Синоптичарите: Балканот печка со висока ултравиолетова сончевата радијација

Локално - 19.07.2015

Црвена код е прогласен за целата територија на Србија, Косово, Унгарија, Црна Гора и Хрватска поради опасно високи температури. Македонија е е во жолта фаза., до 40 степени. Кај северниот сосед очекуваат температурни рекорди од 41 степени, пишува ...

ЦРВЕН АЛАРМ: Балканот печка со висока ултравиолетова сончевата радијација

МК News - 19.07.2015

Црвен аларм е прогласен за целата територија на Србија, Косово, Унгарија, Црна Гора и Хрватска поради опасно високи температури. Македонија е е во жолта фаза., до 40 степени. Кај северниот сосед очекуваат температурни рекорди од 41 степени, пишува ...

Прогнозата е 40 степени

Локално - 19.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

ВНИМАВАЈТЕ: Пеколно време ќе ја погоди Македонија

Sky - 19.07.2015

Врeмето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од југоисточен правец.Температурата ќе се движи од 29 до 39 степени, а УВ индексот ќе биде 9. Во Скопје слично време со температурата до 38 ...

Утре не чека најтоплиот ден оваа година

Република - 19.07.2015

Понеделник ќе биде најтоплиот ден досега годинава, со потенцијал да биде и најтоплиот ден во 2015та. Ќе биде повторно сончево со сосема мала облачност. Ќе дува повремен слаб до умерен ветер.

Утре температури до 40 степени, УВ-индекс 9

Н.Македонија - 19.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови, јави МИА. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Денеска потопло од вчера, Македонија во жолта алертна фаза

Lider - 19.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Попладне, особено во западните подрачја ќе има појава на умерена облачност а во доцните попладневни часови не е исклучена изолирана појава на краткотраен дожд ...

ФОТО: До крајот на јули пекол, а во август... - временска за цел месец

Press24 - 18.07.2015

Како што беше времето до сега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од 30 степени.

ФОТО: Скопје најтопол град од рано наутро - ова се моменталните температури

Press24 - 18.07.2015

Во Македонија денеска живата на термометарот ќе оди до 38 степени. Моментално Скопје е меѓу најтоплите градови со измерени 30 степени Целзиусови до 11 часот. Најниска температура е измерена во Дебар и тоа 26 степени, а Кавадарци повторно се пржи на ...

ФОТО: Пеколот допрва доаѓа - ова се температурите измерени во 12 часот

Press24 - 18.07.2015

Ова се моменталните температури измерени во Македонија. Инаку, за денеска се најавуваат температури до 38 степени. Ова е моменталната температура во ...

МАКЕДОНИЈА ПОД ВРШНИК: Температурите и до 40 степени (ФОТО)

Телеграф - 18.07.2015

Во главниот град после 16 часот температурите малку се спуштија, па на одредени места во централното градско подрачје се движеа во распон од 36 до 39 степени. Во тоа можевме и самите да се убедиме Жолтата (алармантна) фаза денеска ја зафати и нашата ...

Македонија во жолта алертна фаза, сончево и топло време

Сител - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Попладне, особено во западните подрачја ќе има појава на умерена облачност а во доцните попладневни часови не е исклучена изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи ...

Временска прогноза за 18 јули: Денеска тропски ден

Хитпортал - 18.07.2015

Ако до пред некое време го баравме летото поради нестабилното време и пониските температури кои што ги имавме, сега можеме вистински да уживаме во вистинското лето и високите температури. Во Македонија во сабота не очекува тропски ден.

Значително пониски температури во август

Нетпрес - 18.07.2015

Како што беше времето до сега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од 30 степени.

Од понеделник температури над 40 степени

Курир - 18.07.2015

Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Топло време не очекува и следната недела

Р.С.Европа - 18.07.2015

Времетово Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладнесе очекувана крајниот запад да се појават услови за краткотрајна нестабилност.

Времето денеска: Сончево и многу топло

Кирилица - 18.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност.

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Вчера се „пржевме" - денеска уште потопло

Press24 - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Во август значително пониски температури- лоша вест за сите кои планираат одмор

Курир - 18.07.2015

Како што беше времето до сега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од 30 степени.

До крајот на јули пекол, а во август... - Временска за цел месец

Сител - 18.07.2015

Како што беше времето до сега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од 30 степени.

Скопје најтопол град од рано наутро - Еве ги моменталните температури

Сител - 18.07.2015

Во Македонија денеска живата на термометарот ќе оди до 38 степени. Моментално Скопје е меѓу најтоплите градови со измерени 30 степени Целзиусови до 11 часот. Најниска температура е измерена во Дебар и тоа 26 степени, а Кавадарци повторно се пржи на ...

Жешко време вo наредните денови, од понеделник и до 41 степен

МКД - 18.07.2015

Балканот овој период е под влијание на топла воздушна маса. Денешните максимални дневни температури во Подгорица ќе бидат 39 Целзиусови степени, во Белград 38, во Скопје 37... Стабилно и суво време ќе преовладува во Македоонија во наредните три дена.

Денеска времето сончево и жешко

+инфо - 18.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност.

Временска прогноза - Не очекуваат тропски денови!

Факултети - 18.07.2015

Ако до пред некое време го баравме летото поради нестабилното време и пониските температури кои што ги имавме, сега можеме вистински да уживаме во вистинското лето и високите температури. МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во сабота не очекува тропски ден.

ПЕКОЛНО ЖЕШКО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА - Еве колку ќе достигне температурата

Sky - 18.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Горештините ќе завршат со крајот на јули

Вечер Прес - 18.07.2015

Како што беше времето досега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од 30 степени.

Вршник од 31 до 40 степени

Локално - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови со услови за краткотрајна нестабилност Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а ...

Од понеделник температури над 40 степени

Вечер Прес - 18.07.2015

Особено топлото време во текот на викендот ќе продолжи и на почетокот на следната седмица, кога дневните температури во делови од Повардарието ќе надминат и 40 степени Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, ...

Уште еден врел ден со температура до 40 степени

Пулс24 - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има вредност 9.

ВНИМАНИЕ ЖОЛТА ФАЗА ВО МАКЕДОНИЈА: Температурите ќе стигнат и до 40 степени!

Sky - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер. Попладне на крајниот запад ќе има услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Денеска температурите ќе достигнат до 38-от степен, а од понеделник над 40

Денешен - 18.07.2015

Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Не чека пеколен ден, од понеделник и до 41 степен

Скопје инфо - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има вредност 9.

Започна уште еден жежок ден

Вечер Прес - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

ПЕКОЛ: Еве што прогнозираат синоптичарите

Sky - 18.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од југоисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотраен локален дожд. Вредноста на УВ инндексот ќе изнесува 9.

Пред нас е уште еден врел ден

Република - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има вредност 9.

Високи температури и утре

Република - 18.07.2015

Највисоката вредност на температурата денеска беше забележана во во Демир Капија, 38°С. Недела се очекува да биде за еден степен потопло. Температурата ќе достигне вредности околу 38°С во повардарскиот и југоисточниот крај, околу 35°С во пелагонија ...

Сончево и топло со слаб ветер

Lider - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Денеска температури до 38 степени

Идивиди - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Во август значително пониски температури

Lider - 18.07.2015

Како што беше времето до сега, така ќе биде и во втората половина на јули, пеколно топло. Сепак, во август ќе се спасиме од горештините, со оглед на тоа дека температурите нема да се искачат повеќе од 30 степени.

Од понеделник температури над 40 степени

Вистина.мк - 18.07.2015

Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Тропски температури за викенд

24 Вести - 17.07.2015

Во почетокот на наредната недела се очекува да биде уште потопло, кога на места можно е дневната температура да достигне и до 40 степени. Наредните денови температурите постепено ќе се зголемуваат, а во понеделник ќе достигнат до 40 степени.

Значителен пораст на температурите за време на викендот

Канал5 - 17.07.2015

Во следниве денови нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса, што ќе предизвика значителен пораст на дневните температури. Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец.

ПРОГНОЗА: До крајот на неделава температури до 40 степени

Телеграф - 17.07.2015

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец Поради влијание на топла воздушна маса под која се наоѓа земјава температурите во наредните денови и понатаму ќе продолжат да растат.

Сончево и потопло, во Охрид температури до 35 степени

OhridNews - 17.07.2015

Според прогнозите на синоптичарите, наредните денови во Охрид не очекува сончево и потопло време. Максималните температури ќе бидат во благ пораст и ќе се движат од 30 до 35 степени, а минималните од 18 до 24 степени целзиусови.

ФОТО: Во овие градови е пекол - какви се моменталните температури во Македонија?

Press24 - 17.07.2015

И денеска како и цела недела не очекуваат пеколни температури. Живата на термометарот највисоко се искачи во Кочани и Кавадарци каде моменталната температура е 33 степени Целзиусови. Најниска температура моментално е измерена во Охрид и тоа 27 ...

Скопје моментално најтопол град: Погледнете колку покажува живата на термометарот

Press24 - 17.07.2015

Моментално измерените температури покажуваат дека Скопје е најтопол град со температура од 35 степени Целзиусови. Најниската температура е измерена во Дебар и тоа 26 степени. Ова се моменталните ...

Пеколот не попушта - погледнете ги температурите во моментов

Press24 - 17.07.2015

Пеколот не попушта. Највисоката температура измерена во овој период е измерена во Велес и Штип и тоа 33 степени Целзиусови. Од идната недела метеоролозите најавија уште поголем пекол со температури до 40 ...

Утре времето ќе биде сончево и топло со локална облачност

+инфо - 17.07.2015

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност.

Во Македонија пекол - Ова се моменталните измерени температури

Сител - 17.07.2015

И денеска како и цела недела не очекуваат пеколни температури. Живата на термометарот највисоко се искачи во Кочани и Кавадарци каде моменталната температура е 33 степени Целзиусови. Најниска температура моментално е измерена во Охрид и тоа 27 ...

Времето денес сончево и топло до 37 степени

Сител - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Сончево со локална облачност и високи температури

Кајгана - 17.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 27 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени.

Временска прогноза за 17 јули: Сончево и многу топло

Хитпортал - 17.07.2015

Во петок во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а пак максималните ...

Пекол од рано наутро - живата на термометарот до 40 степени

Press24 - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Денеска горештини

+инфо - 17.07.2015

Денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а максималните ...

Сончев и топол продолжен викенд, од понеделеник и до 40 степени

МКД - 17.07.2015

Утрово во Скопје веќе се измерени 20 Целзиусови степени, што најавува сончев, мирен и многу топол ден и викенд. Од понеделник прогнозата за максималните дневни температури е 40 степени. Денеска максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 37 ...

Сончево со локална облачност и високи температури

Макфакс - 17.07.2015

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 27 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Временска прогноза - Почнуваат горештините!

Факултети - 17.07.2015

МАКЕДОНИЈА - Во петок во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а пак ...

Сончево и топло со температура до 39 степени

Нетпрес - 17.07.2015

Денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 Целзијусови степени, а ...

Не очекува топол викенд

Република - 17.07.2015

Метеоролошката промена во сабота, споредено со петок, ќе се однесува само на температтурата, која ќе биде повисока. Времето останува сончево, објави порталот „Метеопро“. Максималната температура н ќе достигне врдности за нијанса под 40°С во ...

Викендов нѐ очекуваат пеколни температури

Пулс24 - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Пеколен викенд со температури од околу 40 степени

Република - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Пеколно жешко време ќе ја погоди Македонија

Sky - 17.07.2015

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а пак максималните дневни ...

Пеколни температури за продолжениот викенд во Македонија

Кумановски м. - 17.07.2015

Овој продолжен викенд ќе уживаме во вистинско лето. Сончево и стабилно време и температура која е во граници на нормалата за овој период од годината, јавува Метеопро. Максималната температура во петок, ќе достигне вредности од 36°С до 38°С долж ...

СКОПЈЕ ГОРИ: Ова се моменталните температури во Македонија

Пулс24 - 17.07.2015

Ова се моменталните температури во Македонија... Моменталната температура во Скопје достигнува до 34 степени целзиусови. Погледнете ги температурите во другите градови низ ...

Сончево со локална облачност и високи температури

Точка - 17.07.2015

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 27 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 Целзиусови степени.

Kакво време не очекува овој продолжен викенд?

Скопје инфо - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Викендов топло, од понеделник до 40 степени

МК News - 17.07.2015

Во почетокот на наредната недела се очекува да биде уште потопло, кога на места можно е дневната температура да достигне и до 40 степени. Наредните денови температурите постепено ќе се зголемуваат, а во понеделник ќе достигнат до 40 степени.

Во Кувајт денеска температура над 50 степени целзиусови

Канал5 - 16.07.2015

Температурата во Кувајт денеска надминала 50 степени целзиусови што е рекорд за оваа година, соопшти Хидрометеоролошкиот завод на таа пустинска заливска земја. Во 14 часот по локално време измерени се 50,1 степен целзиусов во главниот град, што е ...

Утре до 37 степени, од недела до 40

Канал5 - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ...

Временска прогноза за 16 јули: Сончев и потопол ден

Хитпортал - 16.07.2015

Во Македонија во четврток не очекува сончев и потопол ден, ветерот ако ќе слабее сеуште ќе биде присутен. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува и доумерен слаб североисточен ветер.

Кавадарци се „пржи" на 35 степени - ова се моменталните температури

Press24 - 16.07.2015

Моментално е вистински пекол во Македонија, а од идната недела се најавува уште потопло време кога живата на термометарот ќе стигне до 40 степени. Во 13 часот најтопло е во Кавадарци каде се измерени 35 степени Целзиусови, додека најниска ...

И утре топло - од задутре доаѓа жежок бран

+инфо - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22 Целзиусови степени, а дневната од 31 до 37 степени.

Пеколни горештини во Кувајт, измерени над 50 Целзиусови степени

Макфакс - 16.07.2015

Температурата во четврток во Кувајт помина 50 Целзиусови степени, што е рекорд измерен оваа година, објави Метеоролошкиот центар на оваа пустинска земја на северот на Персискиот залив. Во лето температурите во Кувајт се движат околу 40 степени, а ...

Доаѓаат пеколни температури во викендот

Кирилица - 16.07.2015

Во следните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса, што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив ...

Времето сончево и топло со температури до 37 степен

Сител - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Tопло со температура до 37 степени

А1 On - 16.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

Времето денеска во Македонија сончево и топло

Репортер - 16.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Денеска до 37 степени, следната недела до 40

+инфо - 16.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

ТОПЛОТЕН БРАН: Викендов температури до 40 степени

Телеграф - 16.07.2015

Утре ќе биде сончево, а температурата ќе достигне до 37 степени Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени.

Денеска и наредните денови - вистински летни жештини

МКД - 16.07.2015

Сончев и топол ден со високи дневни температури е прогнозата за денеска. А такво време не очекува до недела со максимални дневни температури и до 38 Целзиусови степени. Во тект на денот ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во ...

Од понеделник до 40 степени

Kumanovo News - 16.07.2015

Наредните денови температурите постепено ќе се зголемуваат, а во понеделник ќе достигнат до 40 степени. Од Управата за хидрометеоролошки работи објаснуваат дека низ целата држава ќе биде топло, со акцент на југоистокот каде вообичаено има повисоки ...

Денеска до 37 степени, следната недела до 40

Либертас - 16.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

Пекол во Македонија, во 11 часот 34 степени

Скопје инфо - 16.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Подгответе се! Деновиве температура до 40 степени

Вечер Прес - 16.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 30 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Tопло со температура до 37 степени

Канал 77 - 16.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

Викендов топло, од понеделник до 40 степени

Република - 16.07.2015

Во почетокот на наредната недела се очекува да биде уште потопло, кога на места можно е дневната температура да достигне и до 40 степени. Наредните денови температурите постепено ќе се зголемуваат, а во понеделник ќе достигнат до 40 степени.

И утре топло – од задутре доаѓа жежок бран

Бриф - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22 Целзиусови степени, а дневната од 31 до 37 степени.

Жежок ден со температура до 37 степени

Кумановски м. - 16.07.2015

Сончево време, речиси без ветер се очекува во четврток. Ќе биде малку потопло во однос на среда. Највисоката дневна температура ќе има вредности околу 34°С во северниот крај, а во југозападниот регион околу 32°С.

Не очекува пеколна недела и температури

МК News - 16.07.2015

Оваа недела времето ќе биде многу топло со температури до 38 степени, речиси без ветер и дожд. topl Утре ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло време

Вистина.мк - 16.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Топло сотемпература до 37 степени

Идивиди - 16.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Утре сончево, температура до 37 степени

Канал5 - 15.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Многу топло со висок УВ индекс

+инфо - 15.07.2015

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност, ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи до 19, а дневната од 28 до 36 степени, со вредност на УВ индексот од 9.

Уште еден топол ден во земјава, температури до 36-от степен

Кирилица - 15.07.2015

Сончево и топло време со температури до 36 степени целзиусови ги очекува денеска граѓаните на Македонија. Според метеролозите, можна е и мала локална облачност со слаб северозападен ветер.

Викендов топло, од понеделник уште потопло

Нетпрес - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

ФОТО: Во 11 часот 34 степени - Пекол во Македонија

Press24 - 15.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Сончево и топло време со мала локална облачност

Курир - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Сончево со локална облачност и слаб северен ветер

Кајгана - 15.07.2015

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 25 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

Следува период на стабилно, суво и многу топло верме

Сител - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Временска прогноза за 15 јули: Сончево, потопло и ветровито

Хитпортал - 15.07.2015

Во Македонија во среда ќе биде сончево, потопло и ветровито. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува доумерен слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе бележат благ пад и ќе се движат од 9 до 20 ...

Времето денеска во Македонија сончево

Репортер - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Викендов топло, од понеделник пекол

Курир - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Временска прогноза до крајот на неделата... Температури до 40 степени

Факултети - 15.07.2015

Во Македонија во среда ќе биде сончево, потопло и ветровито. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува доумерен слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе бележат благ пад и ќе се движат од 9 до 20 ...

Сончево со локална облачност и слаб северен ветер

Макфакс - 15.07.2015

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 25 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Топло со висок УВ индекс

А1 On - 15.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени, со вредност на УВ индексот од 9.

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ОВА: Не очекува пеколна недела и температури до...

Sky - 15.07.2015

Оваа недела времето ќе биде многу топло со температури до 38 степени, речиси без ветер и дожд. петок, сабота и недела ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло време со мала локална облачност

Пулс24 - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

И утре не очекуваат високи температури

Република - 15.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Сончево со локална облачност и слаб северозападен ветер

Точка - 15.07.2015

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 23 до 36 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.

Сончево и топло време со мала локална облачност

Вечер Прес - 15.07.2015

Во петок ќе има мало наоблачување, но и понатаму ќе се задржи суво. Суво ќе биде и за време на викендот Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер.

Викендов топло, од понеделник уште потопло

Точка - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Времето денеска сончево и топло со мала облачност

Sky - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност.Ќе дува и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи до 19, а дневната ќе биде од 28 до 36 степени.

Сончево време со умерен северен ветер

Кумановски м. - 15.07.2015

Сончево време во текот на цел ден среда. Сосема мала облачност и сосема локално е можна во текот на попладнето. Во северниот тек на Вардар ќе дува повремено умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне вредности околу 32°С во северниот ...

Викендов топло, од понеделник пекол

Денешен - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Викендов топло, а од понеделник....

Пулс24 - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Пеколно високи температури за продолжениот викенд!

Идивиди - 15.07.2015

Според временската прогноза за престојниот продолжен викенд можеме да очекуваме пеколно високи температури. Метеоролозите најавуваат пораст на температурите од петок. Во петок, кој воедно е прогласен и за неработен ден, се очекува многу топло време ...

Викендов топло, од понеделник пекол

Вистина.мк - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Сончево време со мала локална облачност

Lider - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Сончево и топло време со мала локална облачност

Вистина.мк - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Времето денеска: сончево, наместа облачно

Алсат-М - 14.07.2015

Во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала до умерена облачност и услови за слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Утре до 36 степени, во Скопје до 34

Канал5 - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево време со температура до 36 степени

Телеграф - 14.07.2015

Ќе следува период на стабилно, суво и топло време. До четврток ќе дува повремено умерен северен ветер, а од петок ветерот ќе биде претежно југоисточен. Во петок ќе има мало наоблачување, но и понатаму ќе се задржи суво и топло време Времето утре во ...

Сончево со умерена облачност и повремено засилен северен ветер

Кајгана - 14.07.2015

Претпладне ќе има мала до умерена облачност и услови за слаб дожд во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 21 до 35 Целзиусови степени.

Сончево време со температура до 35 степени

Нетпрес - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Времето денеска: сончево, наместа облачно

Р.С.Европа - 14.07.2015

Во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала до умерена облачност и услови за слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Од денеска температурите во постојан пораст

МКД - 14.07.2015

Денеска времето ќе биде малку посвежо во однос на вчерашните температури, со мали локални врнежи од дожд, главно во североисточните делови од земјата. Веќе во наредните денови се очекува постојан пораст на дневните температури.

Сончево со умерена облачност и повремено засилен северен ветер

Макфакс - 14.07.2015

Претпладне ќе има мала до умерена облачност и услови за слаб дожд во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 21 до 35 Целзиусови степени.

Временска прогноза за 14 јули: Сончево, топло и ветровито

Хитпортал - 14.07.2015

Во Македонија денот ќе го започнеме со повисоки утрински температури од денешните, а пак максималните ќе бидат пониски за некој степен. Во текот на денот ќе биде претежно сончево, топло и ветровито.

Денеска посвежо, од утре пак пеколно топло

+инфо - 14.07.2015

Времето ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Пеколни горештини: Какво време не очекува денес

Репортер - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Какво ќе биде времето за продолжениот викенд?

Курир - 14.07.2015

Вистински пекол најавуваат метеоролозите за престојниот продолжен викенд. Од петок кој е прогласен за неработен ден, температурите ќе почнат да се движат нагоре. Во петок се очекува многу топло време со температури над 34 степени.

Временска прогноза за престојниот продолжен викенд?

Нетпрес - 14.07.2015

Според временската прогноза за престојниот продолжен викенд можеме да очекуваме пеколно високи температури. Метеоролозите најавуваат пораст на температурите од петок. Во петок , кој воедно е прогласен и за неработен ден, се очекува многу топло време ...

Сончево време со температура до 36 степени утре

+инфо - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура до 19 Целзиусови степени, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени.

Денеска облаците пред сонцето, а температура до 35 степени

Репортер - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови претпладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Не очекува пекол: Што ќе се случува со времето до крајот на неделата?

Press24 - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Од четврток до 25 јули жешки денови без можност за дожд

Република - 14.07.2015

Вторник и среда оваа недела ќе бидат малку попријатни денови во однос на температурата, но од четврток веќе навлегуваме во период на нешто потопли, може да се каже и жешки денови. Според Метеопро станува збор за период на стабилно време, кое ќе трае ...

Сончево и топло време, попладне дожд

Денешен - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Денеска сончево со мала облачност и слаб дожд, температура до 35 степени

Либертас - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови претпладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Сончево време со температура до 35 степени

Sky - 14.07.2015

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево, а во попладневните часови, во северните делови од земјата ќе има мала до умерена облачност и услови за појава на слаб и краткотраен дожд, особено во планинските предели.

Денес разладување ама од утре не чека секој ден пораст на температурите

МК News - 14.07.2015

Денеска времето ќе биде малку посвежо во однос на вчерашните температури, со мали локални врнежи од дожд, главно во североисточните делови од земјата. Веќе во наредните денови се очекува постојан пораст на дневните температури.

Времето утре

Локално - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени.

Пеколно жешко за продолжениот викенд

Вечер Прес - 14.07.2015

Максимумот ќе биде достигнат во недела, кога температурите ќе надминат 35 степени, а во јужните краеви и над 40 степени Вистински пекол најавуваат метеоролозите за престојниот продолжен викенд.

Сончево време со температура до 35 степени

Точка - 11.09.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната од 28 до 35 степени.

Денес и утре посвежо – до крај на јули очекувајте пекол

Кумановски м. - 14.07.2015

Вторник и среда оваа недела ќе бидат малку попријатни денови во однос на температурата, но од четврток веќе навлегуваме во период на нешто потопли, може да се каже и жешки денови, јавува Метеопро.

Денеска посвежо, од утре пак пеколно топло

Вечер Прес - 14.07.2015

Времето ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Нема врнежи, од четврток до 25 јули жешко топло лето

Локално - 14.07.2015

Вторник и среда оваа недела ќе бидат малку попријатни денови во однос на температурата, но од четврток веќе навлегуваме во период на нешто како жешко и топло лето. Дождовите завршија барем засега.

Утре до 36 степени

Н.Македонија - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со слаб умерен северен ветер.

Времето утре сончево со температура до 35 степен

Канал5 - 13.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево со температура до 35 степени

Телеграф - 13.07.2015

Утринската температура утре ќе се спушти во интервал од 10 до 18, а највисоката дневна ќе се движи од 26 до 35 степени Времето утре во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана ...

Сончево со температура до 36 степени и УВ-индекс 8

Курир - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Временска прогноза за денес

Lady - 13.07.2015

Денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен пороен дожд.

Сончево и топло со умерена облачност и ветер

Кајгана - 13.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен пороен дожд, а УВ индексот ќе има вредност 8.

Временска прогноза за 13 јули: Сончево и топло

Хитпортал - 13.07.2015

Во Македонија во понеделник претпладне ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во крајните западните предели ќе дува доумерен слаб западен ветер. Утринските температури од 9 до 20 степени, а пак максималните дневни ...

Денес сончево и топло време

МКД - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. УВ индексот ќе изнесува 8, а максималните дневни температури ќе достигнат ...

Рекордни температури на Балканот: До крајот на неделата ќе се топи асфалтот на улиците

Press24 - 13.07.2015

Темературите на Балканот од ден во ден помалку растат па се до крајот на неделата се очекуваат највисоки температури од 33 до 39 степени целзиусови, најавуваат метролозите. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена ...

Време: Сончево со услови за слаб и краткотраен дожд

А1 On - 13.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Сончево и топло време со температура до 36 степени

Сител - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до ...

ФОТО: Ќе пука сонце па ќе не разлади дожд - ова се моменталните температури

Press24 - 13.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Пеколот допрва доаѓа: Ова се моменталните температури во Македонија

Press24 - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Наутро сончево време, попладне се очекува дожд

Пулс24 - 13.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала до умерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Утре посвежо, повторно високи температури од среда

Република - 13.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Сончево и топло време со температура до 33 степени

Точка - 15.09.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а дневната од 26 до 33 степени. Во Скопје, времето ќе биде сончево и топло со слаб ...

Сончево и топло

Канал 77 - 13.07.2015

Во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во крајните западните предели ќе дува доумерен слаб западен ветер. Утринските температури од 9 до 20 степени, а пак максималните дневни ...

Сончево и топло време со температура до 36 степени

Денешен - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи во интервал од 8 до 18, а дневната од ...

Денес сончево време со температура до 36 степени

Пулс24 - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Мало разладување, пеколот е пред нас

Вечер Прес - 13.07.2015

Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до 36 степени, УВ = 8 Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со ...

Еве какво време не` очекува оваа недела

Кумановски м. - 13.07.2015

Понеделнички неделата ќе ја започнеме со температура која по опис би била помеѓу топло и жешко. Максималната ќе достигне до 37 на југот на повардарие, додека во северниот тек таа би имала вредности околу 33°С.

Погледнете што ќе се случи со времето, температурите ќе достигнат до...

Sky - 13.07.2015

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а ќе дува слаб ветер од северен и северозападен правец. Во попладневните часови се очекува мало наоблачувањето со услови за краткотраен дожд, особено во северните делови од земјата.

Температурата утре ќе го достигне 35-от степен

Н.Македонија - 13.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови попладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Сончево со температура до 36 степени и УВ-индекс 8

Вистина.мк - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.