TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имаа најмалку порази, но на крајот - трети

Дневник - 07.12.2001

СЛОГА ЈУГОМАГНАТ Бодовите од Струмица и од Прилеп клучни за фатениот приклучок на чаирчани со водечките Иако доживеа убедливо најмалку порази есенва и ја имаше најдолгата серија без пораз, шампионот Слога Југомагнат се пласира на третото место во идната Лига за шампион на Македонија.

Очаен старт — пеколен финиш

Дневник - 06.12.2001

РАБОТНИЧКИ КОМЕТАЛ Клучен момент за пласманот на тимот во идната Лига за шампион беа трите победи во серија против кандидатите за титулата Фудбалерите на Работнички Кометал освоија две втори места, и тоа во идната Лига за шампион на Македонија, и во вкупната прволигашка табела.