TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски и Јанакиески на суд за уривањето на „Космос“

Фокус - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Канал5 - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Во Кривичен продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Алсат-М - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

ТВ21 - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

24 Вести - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Имало на Запад една топка, Ко ќе удри, пола зграда паѓа, му вели Груевски на Јанакиески за рушењето на „Космос“

Сакам да кажам - 11.06.2018

Доказната постапка за уривањето на милионскиот комплекс „Космос“ на Фијат Цаноски во изградба затоа што во 2010 година ја напуштил коалицијата со Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, почна во Кривичниот суд со преслушување на снимки од телефонските ...

Груевски во бомбите за рушењето на Космос: Имало една топка, ја дига кран и со неколку удари паѓа пола зграда

Фокус - 11.06.2018

Имало на Запад една топка, ја дига кран и се залулува. Кога ќе се заниша со неколку удари, паѓа пола зграда , вели екс премиерот, Никола Груевски, во една од бомбите која денеска беше пуштена во судница на новото рочиште за предметот „ТНТ“ во врска ...

Попоски ги советувал Груевски и Јанакиески како да се справат со амбасадорите за уривањето на „Космос“ на Цаноски

Сакам да кажам - 11.06.2018

Во Основниот суд Скопје 1 денеска се слушаа бомби за предметот на СЈО „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски во 2011 година. Најголем дел од прислушуваните разговори се меѓу двајцата обвинети, Никола Груевски и Миле ...

Слушани „бомби“ за уривањето на Космос на Цановски

Алсат-М - 11.06.2018

„НГ: Добро излезе. Значи, не да е посран, му тече и низ панталони. МЈ: Добро е што знае дека, дека не смее да се зафркава. НГ: Не смее и не може како сирење да не решета, знаеш. Ај овие кој ги ебе, ама ја ќе си најдам поединци, и на ваков или онаков ...

Ново судско рочиште за „ТНТ“

24 Вести - 11.06.2018

„Имало на запад една топка, ја дига кран и се залулува. Кога ќе се заниша со неколку удари, паѓа пола зграда“ - вака екс-премиерот Никола Груевски се договарал со Миле Јанакиески да го урнат комплексот „Космос“.

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Курир - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Денеска продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Р.С.Европа - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

ВИДЕО: Груевски доцнеше 16 минути на судењето за „ТНТ“

А1 On - 11.06.2018

Со задоцнување од 16 минути почна денешното рочиште за предметот „ТНТ“ на СЈО. Судењето почна покасно поради тоа што не беше присутен обвинетиот Никола Груевски, кој со обезбедувањето се појави во судот во 11 часот и 16 минути.

Груевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“

Макфакс - 11.06.2018

Во кривичниот суд се репродуцираат 26 „бомби“ во предметот ТНТ, од кои 16 не се јавно објавени. Најголем дел од „бомбите“ се прислушувани разговори меѓу Никола Груевски и Миле Јанакиески и нивната интензивна комуникација за уривање на објектот.

Груевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“

Слободен Печат - 11.06.2018

Во кривичниот суд се репродуцираат 26 „бомби“ во предметот ТНТ, од кои 16 не се јавно објавени. Најголем дел од „бомбите“ се прислушувани разговори меѓу Никола Груевски и Миле Јанакиески и нивната интензивна комуникација за уривање на објектот.

„Сајли имате ли?“, го прашува Јанакиески ексдиректорот на ЕЛЕМ за „Космос“

Макфакс - 11.06.2018

Во прислушуваните материјали за случајот ТНТ има и разговор меѓу Миле Јанакиески и Влатко Чинговски, ексдиректор на ЕЛЕМ. Јанакиески му барал сајли од ЕЛЕМ за да ги сечат столбовите на „Космос“.

СМС-порака од Груевски до Јанакиески: Најмалку што може да му направиме на Фијат е барок

А1 On - 11.06.2018

Пред судот во предметот „ТНТ“ беа изведени и 56 СМС пораки разменети меѓу Никола Груевски, Миле Јанакиески, една меѓу Силвана Бонева и Груевски, пораки кои Фијат му ги пратил на Груевски, порака од Груевски до Драган Павловиќ Латас… Во ...

„Сајли имате ли?“, го прашува Јанакиески ексдиректорот на ЕЛЕМ за „Космос“

Правдико - 11.06.2018

Во прислушуваните материјали за случајот ТНТ, кои денеска се слушаат во кривичниот суд, има и разговор меѓу ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и Влатко Чинговски, ексдиректорот на ЕЛЕМ.

Груевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“

Правдико - 11.06.2018

Во кривичниот суд се репродуцираат 26 бомби за предметот ТНТ, од кои 16 не се јавно објавени. Повеќето од бомбите се прислушувани разговори меѓу Никола Груевски и Миле Јанакиески и нивната интензивна комуникација за уривање на објектот.

ТНТ: Рочиште за уривањето на „Космос“

Нова ТВ - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

(Видео) Груевски доцнеше 16 минути на судењето за ТНТ

Макфакс - 11.06.2018

Со задоцнување од 16 минути почна денешното рочиште за предметот „ТНТ“ на СЈО. Судењето почна покасно поради тоа што не беше присутен обвинетиот Никола Груевски, кој со обезбедувањето се појави во судот во 11 часот и 16 минути.

Груевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“

А1 On - 11.06.2018

Во кривичниот суд се репродуцираат 26 „бомби“ во предметот ТНТ, од кои 16 не се јавно објавени. Најголем дел од бомбите се прислушувани разговори меѓу Никола Груевски и Миле Јанакиески и нивната интензивна комуникација за уривање на објектот.

Јанакиески барал сајли од ЕЛЕМ за да ги сечат столбовите на „Космос“.

А1 On - 11.06.2018

Во прислушуваните материјали има и разговор меѓу Миле Јанакиески и Влатко Чинговски, ексдиректорот на ЕЛЕМ. Миле му барал сајли од ЕЛЕМ за да ги сечат столбовите на „Космос“. Миле на Чинговски му вели: „Сајли имате ли? Нешто влечеме, праиме? Сајла ...

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

А1 On - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Спротивно на Законот за приватност, одбиено барањето на одбраната во случајот „ТНТ“ да не се читаат јавно имињата на ...

Курир - 11.06.2018

Во Кривичен денеска во тек е доказна постапка за случајот “ТНТ” или “Космос”, во која ќе се слушаат 24 аудио снимки. Одбраната бара, во склоп на судската пракса, пред изведување на доказите, односно аудио снимките да се читаат редните броеви, ...

Случај „Космос“: Цановски не ја почитувал градежната дозвола и изградил едно подземно ниво гаражи помалку

Курир - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска во тек е доказна постапка за случајот “ТНТ” или “Космос”, во која ќе се слушаат 24 аудио снимки. Според одбраната, овие креирани разговори се прибавени на незаконски начин, кои според законот не може да се докази бидејќи се ...

Продолжува судењето за уривањето на „Космос“

Независен - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

„Ќе го јадат Коце и Тони“, му вели Јанакиески на Груевски во една од „бомбите“

МКД - 11.06.2018

Доказната постапка за уривањето на милионскиот комплекс „Космос" на Фијат Цаноски во изградба во Основниот суд Скопје 1 продолжи со слушање на прислушуваните разговори кои се дел од доказите во постапката за Т.Н.Т.

„Најмалку што може да му направиме на Фијат е барок”, смс-порака од Груевски до Јанакиески

Макфакс - 11.06.2018

Пред судот во предметот ТНТ беа изведени 56 СМС пораки разменети меѓу Никола Груевски, Миле Јанакиески, една меѓу Силвана Бонева и Груевски, пораки кои Фијат му ги пратил на Груевски, порака од Груевски до Драган Павловиќ Латас… Во ...

Груевски и Јанакиески на суд за уривањето на „Космос“

Слободен Печат - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Во Кривичен се слушаа 16 неслушнати „бомби“ за уривањето на „Космос“

Нова ТВ - 11.06.2018

Како иде, го прашува поранешниот премиер Никола Груевски на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески во еден од телефонските разговори во врска со уривањето на комплексот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски, воден на 14 август ...

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Стандард - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Продолжи судењето за случајот „ТНТ“ - одбраната негодува за снимките, за СЈО тие се доказ за политичка одмазда

Сител - 11.06.2018

Со 26 телефонски разговори и 57 смс пораки, Специјалното обвинителство во судница денеска го докажуваше незаконското уривање на објектот Космос. Доказите беа презентирани и покрај противењето на адвокатите.

Ново рочиште за случајот ТНТ на СЈО

МКД - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

-Добро излезе. Значи, не да е посран, му тече и низ панталони, вели Груевски во „бомбата“ за уривањето на Космос

Бриф - 11.06.2018

„НГ: Добро излезе. Значи, не да е посран, му тече и низ панталони. МЈ: Добро е што знае дека, дека не смее да се зафркава. НГ: Не смее и не може како сирење да не решета, знаеш. Ај овие кој ги ебе, ама ја ќе си најдам поединци, и на ваков или онаков ...

Попоски ги советувал Груевски и Јанакиески како да се справат со амбасадорите за уривањето на „Космос“

Либертас - 11.06.2018

Во Основниот суд Скопје 1 денеска се слушаа бомби за предметот на СЈО „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски во 2011 година. Најголем дел од прислушуваните разговори се меѓу двајцата обвинети, Никола Груевски и Миле ...

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Локално - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Груевски доцнеше 16 минути на судењето за „ТНТ“

24Инфо - 11.06.2018

Со задоцнување од 16 минути почна денешното рочиште за предметот „ТНТ“ на СЈО. Судењето почна покасно поради тоа што не беше присутен обвинетиот Никола Груевски, кој со обезбедувањето се појави во судот во 11 часот и 16 минути.

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Либертас - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

CivilMedia - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

(Видео) Груевски доцнеше 16 минути на судењето за ТНТ

Sky - 11.06.2018

Со задоцнување од 16 минути почна денешното рочиште за предметот ТНТ на СЈО. Судењето почна подоцна поради тоа што не беше присутен обвинетиот Никола Груевски, кој со обезбедувањето се појави во судот во 11.16 часот.

Случај „Т.Н.Т.“: Продолжува судењето за рушењето на Космос

еМагазин - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на. Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

„Сајли имате ли?“, го прашува Јанакиески, ексдиректорот на ЕЛЕМ за „Космос“

Точка - 11.06.2018

Во прислушуваните материјали за случајот ТНТ, кои денеска се слушаат во Кривичниот суд, има и разговор меѓу ексминистерот за транапорт и врски, Миле Јанакиески и Влатко Чинговски, ексдиректор на ЕЛЕМ.

Груевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“

Точка - 11.06.2018

Во кривичниот суд се репродуцираат 26 „бомби“ во предметот ТНТ, од кои 16 не се јавно објавени. Најголем дел од „бомбите“ се прислушувани разговори меѓу Никола Груевски и Миле Јанакиески и нивната интензивна комуникација за уривање на објектот.

„Сајли имате ли?“, го прашува Јанакиески, ексдиректорот на ЕЛЕМ за „Космос“

Sky - 11.06.2018

Во прислушуваните материјали за случајот ТНТ, кои денеска се слушаат во Кривичниот суд, има и разговор меѓу ексминистерот за транапорт и врски, Миле Јанакиески и Влатко Чинговски, ексдиректор на ЕЛЕМ.

Груевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“

Sky - 11.06.2018

Повеќето од бомбите се прислушувани разговори меѓу Никола Груевски и Миле Јанакиески и нивната интензивна комуникација за уривање на објектот. Груевски бил заинтересиран за секој детаљ од постапката, па во една од снимките го прашува Јанакиески дали ...

Груевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“

iPortal - 11.06.2018

МАКЕДОНИЈАГруевски сакал со голема бетонска топка да го урива „Космос“Објавено пред 1 час – 11 јуни, 2018Од Васко Маглешов Во кривичниот суд се репродуцираат 26 бомби за предметот ТНТ, од кои 16 не се јавно објавени.

Дали Груевски ќе се појави во јавност по пресудата?

Фактор - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Денеска Груевски и Јанакиески на судење за уривањето на Космос

24Инфо - 11.06.2018

Денеска Груевски и Јанакиески на судење за уривањето на Космос Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат ...

Груевски доцнеше 16 минути на судењето за „ТНТ“

Точка - 11.06.2018

Со задоцнување од 16 минути почна денешното рочиште за предметот „ТНТ“ на СЈО. Судењето почна покасно поради тоа што не беше присутен обвинетиот Никола Груевски, кој со обезбедувањето се појави во судот во 11 часот и 16 минути.

„Најмалку што може да му направиме на Фијат е барок”, СМС-порака од Груевски до Јанакиески

Sky - 11.06.2018

Пред судот во предметот ТНТ беа извадени и 56 СМС-пораки разменети меѓу Никола Груевски, Миле Јанакиески, една меѓу Силвана Бонева и Груевски, пораки што Фијат му ги пратил на Груевски, порака од Груевски до Драган Павловиќ – Латас… Во ...

„Најмалку што може да му направиме на Фијат е барок”, СМС-порака од Груевски до Јанакиески

Точка - 11.06.2018

Пред судот во предметот ТНТ беа извадени и 56 СМС-пораки разменети меѓу Никола Груевски, Миле Јанакиески, една меѓу Силвана Бонева и Груевски, пораки што Фијат му ги пратил на Груевски, порака од Груевски до Драган Павловиќ – Латас… Во ...

Продолжува судењето за „Т.Н.Т“

Н.Македонија - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Т.Н.Т“ на Специјалното јавно обвинителство за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.