TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Професорката Улчар низ солзи порача: Заев немаш право да ја продаваш Македонија

Press24 - 27.11.2020

Татко ми, кој Господ лани си го прибра кај себе, зашто веројатно и тој сакаше да го заштити од овој срам и јад што го тргаме денес сите Македонци и не само овде во Македонија, туку и во Европа, САД и Австралија, цел живот пееше за неговата „Загубена ...

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува неговиот идентитет

+инфо - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ од Тетово испрати порака до сите кои што помислуваат да се пазарат со достоинство, дека македонскиот народ е пријателски народ, македонскиот народ е горд народ, но исто така дека македонскиот народ е храбар народ и нема да дозволи да биде ...

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува националниот идентитет ...

Опсервер - 27.11.2020

Почитувани, Овој протест е реакција на интервјуто на премиерот Зоран Заев и на неговиот обид да му ги одземе достоинството, честа и гордоста на македонскиот народ. Четврта година Зоран Заев и СДСМ се на власт.

Велјаноски: Заев врши директен упад во историјата на македонскиот народ и директно го загрозува националниот идентитет ...

Курир - 27.11.2020

Овој протест е реакција на интервјуто на премиерот Зоран Заев и на неговиот обид да му ги одземе достоинството, честа и гордоста на македонскиот народ, порача од Тетово, Александар Велјановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Тетово

Вечер Прес - 27.11.2020

Во Тетово протестот насловен „Протест сега за да не биде предоцна“ на ВМРО ДПМНЕ како реакција на интервјуто на премиерот Зоран Заев беше одржан со дефиле на возила низ градот. Колоната тргна од пред трговскиот комплекс „Тетовчанка“по што возилата ...

Член на комисијата со Бугарија: Заев ја урниса работата на македонските експерти

Expres - 27.11.2020

Го оценувам интервјуто како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод интервјуто на ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Тетово: Македонските народ нема да дозволи и понатаму да биде понижуван

MakPress - 27.11.2020

Овој протест е реакција на интервјуто на премиерот Зоран Заев и на неговиот обид да му ги одземе достоинството, честа и гордоста на македонскиот народ. Четврта година Зоран Заев и СДСМ се на власт.

Иванов: Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ

ТВ21 - 26.11.2020

По реакцијата на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, со реакција се јави и поранешниот претседател Ѓорге Иванов. Иванов потенцира дека цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Канал5 - 26.11.2020

Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ. Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и ...

Јачева- Улчар: Заев немаш право да ја продаваш Македонија!

Канал5 - 26.11.2020

На протестот пред Владата , организиран од ВМРО – ДПМНЕ се обрати и професорката од Институтот за македонски јазик д-р Елка Јачева –Улчар, се наведува во партиското соопштение. Другар Заев, Татко ми, кој Господ лани си го прибра кај себе, зашто ...

Мицевски: Денеска е ден за протести и будење на Македонија.

Канал5 - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци , срби, роми и сите останати граѓани ...

Мицевски ги повика граѓаните на протест: Заев наместо македонските ги застапуваше бугарските интереси

Фокус - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија, рече Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Иванов му препорача лектира на Заев: „Искусниот политичар“ да го прочита Манифестот на АСНОМ!

Фокус - 26.11.2020

По реакцијата на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, за како што самиот вели, скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев, со реакција се јави и екс претседателот Ѓорге Иванов. Во продолжение неговата реакција во целост: Почитувани ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Сител - 26.11.2020

Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: „Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока.

Улчар: Другар Заев, ќе останете запишани како политичар кој тргувал со сопствената земја за „туѓи бели дворови“

+инфо - 26.11.2020

Ништо не остваривте од она што го очекуваше еден огромен процент од македонскиот народ, истакна професорката на денешниот протест пред Владата. Татко ми, кој Господ лани си го прибра кај себе, зашто веројатно и тој сакаше да го заштити од овој срам ...

Мицевски: Никој досега на ваков начин не ја клекнал на колена Македонија и македонскиот народ

Press24 - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци , срби, роми и сите останати граѓани ...

Иванов до Заев: И покрај се што ѝ направи на Македонија македонскиот народ не ти се плаши

Press24 - 26.11.2020

Интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС предизвика бура реакции кај македонската јавност. Во врска со неговата изјава на Фејсбук се огласи поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Мицевски: Во Собранието да дојдат Заев, Димитров и Османи и да реферираат за македонските црвени линии и за што се ...

А1 On - 26.11.2020

„Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци, срби, роми и сите останати граѓани ...

Иванов: По ваква изјава на премиер, во секоја демократска земја паѓа владата

А1 On - 26.11.2020

Поранешниот претседател на земјава Ѓорге Иванов во објава на Фејсбук оцени дека со интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарски Бгнес се докажува дека се извршува предавство, а на Заев му порача дека во секоја земја-членка на ЕУ и НАТО, за такви ...

Иванов: Македонската нација ја согледа предавничката улога на Заев

МКД - 26.11.2020

Во реакцијата на поранешниот претседател на Македонија Ѓорге Иванов, во која тој и дирекно му се обраќа на Заев се вели: „Во твоите очи 'искусен политичару', наместо доблест и чест, љубовта кон татковината станува грев.

Ѓорге Иванов со порака до Зоран Заев: Искусен политичару, во твоите очи наместо доблест и чест, љубовта кон татковината ...

+инфо - 26.11.2020

Во секоја демократска земја, во секоја земја членка на НАТО и членка на Европска Унија, за вакви изјави на премиер, паѓа владата, напиша поранешниот претседател Ѓорге Иванов. Поранешниот претседател Ѓорге Иванов реагира на вчерашното интервју на ...

Мицевски: Да дојдат Заев, Димитров и Османи и да реферираат за македонските црвени линии и за што се преговара

Слободен Печат - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци, срби, роми и сите останати граѓани на ...

Иванов: Заев вчера докажа дека сме сведоци на национално предавство

Слободен Печат - 26.11.2020

Поранешниот македонски претседател Ѓорге Иванов напиша дека изјавите во интервјуто на премиерот Зоран Заев биле национално предавство. „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и ...

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ бара Заев, Димитров и Османи денеска во Собрание да кажат за што се преговара со ...

+инфо - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и Македонци и Турци и Албанци, Бошњаци , Срби, Роми и сите останати граѓани ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

OhridNews - 26.11.2020

Цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, бидејќи без македонски народ, македонски идентитет и македонски јазик, нема ниту македонско прашање.

Иванов: Народот му го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Макфакс - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Иванов: Намерата еден проблем да се реши по секоја цена, се плаќа најскапо

Нетпрес - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, истакнува во своето обраќање до јавноста порашниот претседател на Република Македонија во двата мандата, Ѓорге Иванов.

Поранешниот претседател Иванов: Сведоци сме на национално предавство

еМагазин - 26.11.2020

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов писмено се обрати до нацијата по повод интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Ви ја пренесуваме неговата реакција: „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон ...

Иванов: Народот му го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Точка - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Иванов: Постојат прашања за кои не се преговара, стекнати права за кои не се разговара, црвени линии преку кои не се ...

PressingTV - 26.11.2020

Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока.

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

MTM - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Мицевски: Никој досега на ваков начин не ја клекнал на колена Македонија и македонскиот народ

Курир - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци , срби, роми и сите останати граѓани ...

Професорката Улчар низ солзи порача: Заев немаш право да ја продаваш Македонија

Курир - 26.11.2020

Татко ми, кој Господ лани си го прибра кај себе, зашто веројатно и тој сакаше да го заштити од овој срам и јад што го тргаме денес сите Македонци и не само овде во Македонија, туку и во Европа, САД и Австралија, цел живот пееше за неговата „Загубена ...

Иванов за Заев: Постојат црвени линии преку кои не се преминува

Локално - 26.11.2020

Екс претседателот на С.Македонија, Ѓорѓе Иванов се огласи по контроверзното интервју на Заев за бугарски БГНЕС. Имено, тој посочува дека цената на решавањето на овој начин на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот ...

ЈАЧЕВА УЛЧАР: Заев, немаш знаење, кредибилитет и интегритет да го водиш овој народ!

Денешен - 26.11.2020

Елка ЈАЧЕВА УЛЧАР Татко ми, кој Господ лани си го прибра кај себе, зашто веројатно и тој сакаше да го заштити од овој срам и јад што го тргаме денес сите Македонци и не само овде во Македонија, туку и во Европа, САД и Австралија, цел живот пееше за ...

Иванов за Заев: И после сето ова што им го направи на Македонија и Македонците, македонскиот народ не се плаши

Курир - 26.11.2020

Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока.

Мицевски: Денеска е ден за протести и будење на Македонија

Опсервер - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци , срби, роми и сите останати граѓани ...

Мицевски: Во Собранието да дојдат Заев, Димитров и Османи и да реферираат за македонските црвени линии и за што се ...

Либертас - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци, срби, роми и сите останати граѓани на ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

24Инфо - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Ѓорге Иванов со порака до Зоран Заев: Искусен политичару, во твоите очи наместо доблест и чест, љубовта кон татковината ...

Либертас - 26.11.2020

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов реагира на вчерашното интервју на Заев за БГНЕС. Тој потенцира дека цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на македонскиот народ, бидејќи, како што вели, без ...

Иванов се обрати до јавноста: Македонскиот народ го виде правото лице на Заев

Република - 26.11.2020

Поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов се обрати до јавноста по изјавите на премиерот Зоран Заев поврзани со македонската историја и Буграрија. Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност ...

ИВАНОВ: Вчера и поддржувачите на Заев го видоа неговото вистинско лице

Денешен - 26.11.2020

Ѓорги ИВАНОВ на ФБ „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав, а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е ...

И проф. д-р Ванчо Ѓорѓиев со реакција: Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ

PressingTV - 26.11.2020

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод вчерашното ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Опсервер - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Проф. Иванов: Го прашувам јавно “искусниот политичар”, од каде таа аверзија кон историјата?

Опсервер - 26.11.2020

Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Кумановски м. - 26.11.2020

Откако, поранешниот претседател на Република Македонија и лидер на СДСМ Бранко Црвенковски се обрати до јавноста со отворено писмо по изјавите на премиерот Зоран Заев, со своја реакција и осуда се јави и поранешниот претседател Ѓорге Иванов.

Јачева- Улчар:  Заев немаш право да ја продаваш Македонија!

Опсервер - 26.11.2020

Другар Заев, Татко ми, кој Господ лани си го прибра кај себе, зашто веројатно и тој сакаше да го заштити од овој срам и јад што го тргаме денес сите Македонци и не само овде во Македонија, туку и во Европа, САД и Австралија, цел живот пееше за ...

ВМРО-ДПМНЕ бара итна средба со Заев и Османи

Локално - 26.11.2020

По вчерашните изјави на премиерот Зоран Заев во интервјуто за бугарската агенција БГНЕС, опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара итна средба со премиерот, министерот за надворешни работи Бујар Османи и вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров.

Иванов: Пред очи ни се случува национално предавство

Н.Македонија - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите дадени на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската новинска агенција „БГНЕС“.

Политичарите да сфатат дека историјата е наука, а не средство за дневно-политички манипулации

Н.Македонија - 26.11.2020

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод вчерашното ...

Професор Ѓорѓиев: Интервјуто на Заев го оценувам како НАВРЕДА ЗА ЦЕЛИОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД

Вечер - 26.11.2020

Го оценувам ова интервју како навреда за целиот македонски народ, без оглед каде живее, и за сите граѓани на државата Македонија, без оглед на нивната етничка припадност, се вели во реакцијата на професор д-р Ванчо Ѓорѓиев, по повод вчерашното ...

Иванов: Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока

Акцент - 26.11.2020

По вчерашнот интервју на премиерот Зоран Заев, со реакција се јави и поранешниот претседател на државава Ѓорѓе Иванов. Тој на фејсбук напиша: „Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Centar - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Ѓорѓе Иванов: Постојат прашања за кои не се преговара, црвени линии преку кои не се преминува

Скопје1 - 26.11.2020

Со објава на социјалните мрежи се прозва и поранешниот претседател на РМ Ѓорѓе Иванов, притоа тој напиша: -Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега ...

Иванов му препорача лектира на Заев: „Искусниот политичар“ да го прочита Манифестот на АСНОМ!

Мак. Весник - 26.11.2020

Во продолжение неговата реакција: Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: “Кога сте подготвени едно прашање да го решите ...

Иванов: Вчера македонскиот народ го виде вистинското лице на Заев

Expres - 26.11.2020

Во твоите очи “искусен политичару” наместо доблест и чест, љубовта кон татковината станува грев. Денес не се потребни вакви “саможртви” како твојата. Денес е потребно да се погледнеш во очи и да прифатиш дека Македонија е се што имаме и дека никој ...

Иванов: Народот го виде правото лице на Заев, пред очи ни се случува национално предавство

Вечер - 26.11.2020

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов во врска со изјавите дадени од страна на премиерот Зоран Заев во интервју за бугарски медиум.

Реакција и на Иванов: Македонскиот народ го виде правото лице на самопрогласениот „искусен политичар“ Заев

365 - 26.11.2020

Обраќање на екс-претседателот на државата – Ѓорге Иванов Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: „Кога сте подготвени ...

Иванов: СВЕДОЦИ СМЕ НА НАЦИОНАЛНО ПРЕДАВСТВО, македонскиот народ го пишува новиот МАКЕДОНСКИ МАНИФЕСТ

Вечер - 26.11.2020

Поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов реагира на вчерашното интервју на Заев за БГНЕС. Тој потенцира дека цената на ваквото решавање на македонското прашање е правно и историско поништување на Македонскиот народ, бидејќи без ...

Мицевски: Османи, Димитров и Заев под итно да реферираат пред пратениците што преговараат во четири очи со Бугарија

MakPress - 26.11.2020

Денес не е ден кога треба да се зборува за други теми во Собранието на Република Македонија. Денеска е ден за протести и будење на Македонија. Македонија не задолжила сите и македонци и турци и албанци, бошњаци, срби, роми и сите останати граѓани на ...

Јачева-Улчар низ солзи: Другар Заев, историјата ќе те памети како политичар кој тргувал со народот „за туѓи бели ...

MakPress - 26.11.2020

Интегрален текст од обраќањето на професорката од Институтот за македонски јазик д-р Елка Јачева -Улчар од вечерaшниот надпартиски протест за оставка на Зоран Заев и слобода на народот „Протест сега за да не биде предоцна“.

Иванов: Добро е „искусниот политичар“ да го прочита Манифестот на АСНОМ и „За Македонцките Работи“

MakPress - 26.11.2020

Почитувани Македонци, Како претседател на Република Македонија во двата мандата во многу мои обраќања кон македонската јавност јасно и директно кажав а сега повторувам: „Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е ...