TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Експлозија на бомба во железничка станица во Токио

А1 - 24.07.2002

Една бомба изутрината експлодираше на една нова железничка станица во Токио, а според токиската полиција немало повредени лица. „Мислиме дека бомбата била ставена во една кутија за случај на пожар. На местото на настанот најдовме парчиња од метал и батерии, но немаше траги од гас или чад“, изјави ...

Експлодира бомба "кашикара" фрлена од џип во движење

Вест - 23.07.2002

ДЕТОНАЦИЈА ВО ЧАИР Во неделата околу 21 часот во скопската населба Чаир експлодирала бомба кашикара. Силната експлозија ги вознемирила жителите од улицата Струмичка и зградата број 4. За среќа никој не бил повреден, а имало само мала материјална штета од распрскани шрапнели.

Експлозија на кашикара ги вознемирила чаирчани

Дневник - 23.07.2002

СКОПЈЕ Експлозија од рачна бомба завчеравечер ги вознемирила жителите на скопската населба Чаир. За среќа, од експлозијата никој не настрадал, а била причинета мала материјална штета. Според првичните полициски информации, засега непознато лице во неделата околу 21 часот од возило во движење, ...

Чаир го потресе експлозија од рачна бомба

А1 - 22.07.2002

Вчеравечер околу 21 часот населбата Чаир ја потресе експлозија од фрлена рачна бомба. Настанот се случил на улицата „Струмичка“ пред зградата број 4. Се уште непознати сторители во посоченото време, движејќи се по улицата со патничко моторно возило, најверојатно џип со непознати регистарски ...