TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарите се пласираа во баражот за ЕП 2004

А1 - 12.01.2003

Машката ракометна репрезентација на Македонија се пласираше во баражот за ЕП 2004 година откако ја победи Летонија со 41:30 (20:14), задржувајќи го првото место во петтата квалификациска група. Во вториот меч од групата Швајцарија ја победи Бугарија со 37:24.

Со утрешната победа над Летонија се потврдува баражот

Вест - 11.01.2003

РАКОМЕТ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО 2004 ВО СЛОВЕНИЈА Во одлична шутерска форма. - Кире Атанасовски ЛЕТОНИЈА - МАКЕДОНИЈА 31:38 (12:17) РИГА. - Школска сала. Гледачи: 250. Судии: Гризевич и Назарук (Белорусија). ЛЕТОНИЈА: Бразниковс, Скамејкис, Калниш, Серафинович 2, Валовскис 8, Ликис ...

Без проблеми и против Летонците

Утрински - 11.01.2003

Македонија славеше и во Рига (38:31) во квалификациите за ЕП 2004 Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија ја забележа третата победа едноподруго во квалификациите за ЕП 2004 во Словенија, совладувајќи ја Летонија во Рига со 38:31 (17:12).

И Летонија преслушана на патот до баражот

Дневник - 11.01.2003

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2004 Победата на македонските ракометни сениори од 38-31 (17-12) на гостувањето во Летонија ги приближуваат нашите репрезентативци до баражот за пласман на ЕП 2004 година. Иако без многу информации за противникот, особено видеолента од некоја нивна игра, нашите сениори уште на ...

Македонските ракометари ја победија селекцијата на Летонија

А1 - 09.01.2003

Победнички ритам на македонските ракометари и на Балтикот. Во Рига 38:31 против репрезентацијата на Летонија, трета победа во квалификациите за Европското првенство идната година во Словенија. Одлична најава за реваншот в недела во Велес и сочувување на 100 отстотниот ефект по кој остануваме во ...

На клучниот натпревар со Летонија на "слепо"

Вест - 09.01.2003

РАКОМЕТ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО 2004 ВО СЛОВЕНИЈА Во форма што ветува нова победа. - Кире Лазаров Нашата машка сениорска ракометна репрезентативна експедиција вчера попладне замина за Рига, престолнината на прибалтичката Летонија, каде двете селекции денеска го играат можеби ...

По бодови за зачувување на првото место

Утрински - 09.01.2003

Македонските ракометари вечерва и гостуваат на Летонија во квалификациите за ЕП 2004 РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Иако најверојатно нема да бидат неопходни за пласман во баражот за Европското првенство 2004 во Словенија, бодовите од вечерашниот дуел со Летонија во Рига од 18,30 ч.

Летонија - нов предизвик за сениорите

Дневник - 09.01.2003

РАКОМЕТ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2004 Дали имаме шанса за победа или за позитивен резултат, ќе биде познато веднаш по почнувањето на натпреварот, но нема лесно да се предадеме, вели селекторот Здравковски Со штури информации за противникот, репрезентацијата на Летонија, нашите ракометни сениори, ...