TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска времето ќе биде облачно

Канал5 - 07.12.2014

Денеска ќе биде претежно облачно, со дожд во северозападниот крај, како и во планинскиот регион од источниот крај. Во дел од котлините наутро е можна сосема слаба магла. Во јужните делови од земјава ќе има повремени сончеви периоди.

Облачно со сонце на југ

+инфо - 07.12.2014

Денеска ќе биде претежно облачно, со дожд во северозападниот крај, како и во планинскиот регион од источниот крај. Во дел од котлините наутро е можна сосема слаба магла. Во јужните делови од земјава ќе има повремени сончеви периоди.

Топло и дождливо декемвриско време

Република - 07.12.2014

Денеска продолжува трендот на топло декемвриско време. Иако ќе биде претежно облачно, сепак дожд ќе има во мал дел од земјава и тоа пред се во северозападниот крај, како и во планинскиот регион од источниот крај.

Еве што велат синоптичарите за утре!

Sky - 07.12.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи од 6 до 13 степени Целзиусови.

Временска прогноза за утре

Fox.mk - 04.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северозападен правец, кој на моменти на повеќе места ќе достигнува брзина и над 80 km/h.

Дожд и облаци цел продолжен викенд

Вистина.мк - 07.12.2014

Облаци, дожд и заладување нѐ очекуваат во текот на целиот продолжен празничен викенд. Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат.

И денеска продолжува трендот на топло декемвриско време

Пулс24 - 07.12.2014

Денеска продолжува трендот на топло декемвриско време. Иако ќе биде претежно облачно, сепак дожд ќе има во мал дел од земјава и тоа пред се во северозападниот крај, како и во планинскиот регион од источниот крај.

Времето денеска: Облачно со дожд

24 Вести - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Временска прогноза-Врнежливо и облачно

Р.С.Европа - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Обилни врнежи низ Македонија, температури до 13 степени

БркајРабота - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Дождлив и топол викенд, од понеделник пад на температурите

МКД - 06.12.2014

Врнежи од дожд ќе има и денеска, а во втората половина тие ќе бидат се послаби и послаби. Земјава и натаму е под влијание на јужно воздушно струење кое ни носи и високи утрински и дневни температури.

Погледнете какво време нè очекува денес

Телеграф - 14.04.2015

Утринската температура ќе се движи од минус еден до осум, а дневната од 14 до 20 степени Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност , а попладне ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со ...

Врне врне дожд

Локално - 06.12.2014

Денеска е сабота, 6 декември, 340-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 25 дена. Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ...

Дождлив и топол викенд, од понеделник пад на температурите

Тера - 06.12.2014

Врнежи од дожд ќе има и денеска, а во втората половина тие ќе бидат се послаби и послаби. Земјава и натаму е под влијание на јужно воздушно струење кое ни носи и високи утрински и дневни температури.

Облачно време со врнежи од дожд

Точка - 14.12.2019

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. Претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Денеска не излегувајте без чадор

Здравство24 - 07.06.2017

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот се очекува на повеќе места да има поизразена нестабилност која ќе биде проследена со ...

Временска прогноза: Облачно со врнежи од дожд – од понеделник заладување

Популарно - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Денеска облачно со дожд

Канал5 - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Дожд за целиот викенд, кога ќе престане?

За Се - 06.12.2014

Денеска е сабота, 6 декември, 340-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 25 дена. Денот трае девет часа и 17 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 45 минути, а заоѓа во 16 часот и две минути.

Денеска облачно и дождливо

А1 On - 06.12.2014

Денеска ќе биде претежно облачно, сепак дожд ќе има во мал дел од земјава и тоа пред се во северозападниот крај, како и во планинскиот регион од источниот крај. Во дел од котлините наутро е можна сосема слаба магла.

Викенд временска прогноза

Press24 - 17.04.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а преку денот ќе дува умерен повремено засилен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 20 до 28 степени.

Облачно време со врнежи од дожд

Нетпрес - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Времето денеска: Облачно со дожд

Либертас - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Обилни врнежи низ Македонија, температури до 13 степени

Курир - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Дожд и облаци цел продолжен викенд

Република - 06.12.2014

Облаци, дожд и заладување нѐ очекуваат во текот на целиот продолжен празничен викенд. Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат.

Временска прогноза, ќе имаме дождлив викенд

Шеталиште - 06.12.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Претпладне на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

И денеска нè очекува дожд

Fox.mk - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Викендов дожд, од понеделник постудено!

Вечер - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Какво време не очекува овој викенд?

Скопје инфо - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Облачно со дожд

Денешен - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Какво ќе биде времето за продолжениот викенд?

Пулс24 - 30.07.2015

Претстојниов продолжен викенд ќе донесе пониска температура во однос на четврток, но тоа не значи дека нема да биде топло, туку ќе биде малку посвежо. Според Метеопро максималната температура овие три дена ќе биде релативно иста, со сосема мали ...

Облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со послаб интензитет

Макфакс - 06.12.2014

Облачно со врнежи од дожд. Претпладне на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 7 до 13 Целзиусови степени.

Не излегувајте од дома без чадор - денеска ќе врне цел ден

Maxim - 06.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во претпладневните часови на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе ослабат. Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Облачно со повремени врнежи од дожд

Lider - 10.03.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни ќе бидат во североисточниот и источниот дел на земјава. Преку денот ќе дува умерен ветер претежно од југозападен правец.

Облачно со врнежи од дожд... Навечер обилни врнежи

Факултети - 05.12.2014

Во Македонија во петок во утринските часови ќе има појава на слаба магла. Претпладне ќе биде умерено облачно, попладне нестабилно со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи се очекуваат во вечерните часови.

Македонија во жолта фаза – Пороен дожд и пад на температурата

Алфа - 05.12.2014

Поројни врнежи од дожд, пад на температурата и повторно кал по улиците, не очекува веќе од ноќеска. Граѓаните нема да куртулат од сув студ рано наутро. Македонија ја зафаќа жолта фаза. Поројни врнежи од дожд, пад на температурата и повторно кал по ...

Денеска дожд и ветер

А1 On - 05.12.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Претпладне на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Дождлива сабота

+инфо - 05.12.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Претпладне на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

И утре нè очекува дожд

Република - 05.12.2014

Времето во Македонија утре ќе биде облачно со врнежи од дожд. Претпладне на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

ВИДЕО: Временската прогноза за 2050 година влева страв во коски

Press24 - 05.12.2014

Денеска е 10 август 2050 година и моменталната температура во градовите во Шпанија е меѓу 44 и 50 степени Целзиусови. Со овие зборови Светската метеоролошка организација, во соработка со шпанската државна телевизија ТВЕ, реши да го сврти вниманието ...

ВИДЕО: Временската прогноза за 2050 година влева страв во коски

Курир - 05.12.2014

Денеска е 10 август 2050 година и моменталната температура во градовите во Шпанија е меѓу 44 и 50 степени Целзиусови. Со овие зборови Светската метеоролошка организација, во соработка со шпанската државна телевизија ТВЕ, реши да го сврти вниманието ...

Подгответе ги чадорите, од денеска нов бран од врнежи

Република - 05.12.2014

Нов бран на врнежи се очекува во петок. Но, врнежите ќе започнат околу пладне во западниот регион за потоа да имаат прогресија на ширење кон исток. Ноќта кон сабота ќе биде поврнежлива, со поинтензивен дожд во јужната половина од земјата.

Еве што рекоа синоптичарите...

Sky - 05.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Претпладне на места врнежите се уште ќе бидат пообилни, а попладне ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 7 до 13 степени Целзиусови.

Богами, ќе испоцркаме!

Вечер - 05.12.2014

Денеска е 10 август 2050 година и моменталната температура во градовите во Шпанија е меѓу 44 и 50 степени Целзиусови. Со овие зборови Светската метеоролошка организација, во соработка со шпанската државна телевизија ТВЕ, реши да го сврти вниманието ...

Oд денес НОВ БРАН од врнежи: Подгответе ги чадорите...

Пулс24 - 05.12.2014

Нов бран на врнежи се очекува денес. Но, врнежите ќе започнат околу пладне во западниот регион за потоа да имаат прогресија на ширење кон исток. Ноќта кон сабота ќе биде поврнежлива, со поинтензивен дожд во јужната половина од земјата.

Временска прогноза за 2050 година влева страв во коски/Видео

Lider - 05.12.2014

„Добар ден денеска е 10 август 2050 година и моменталната температура во градовите во Шпанија е меѓу 44 и 50 степени Целзиусови. Со овие зборови Светската метеоролошка организација (СМО), во соработка со шпанската државна телевизија ТВЕ, реши да го ...

Во ноември температурите повисоки од просекот до 2,9 степени

Утрински - 04.12.2014

Температурите измерени во изминатиот месец се повисоки во однос на повеќегодишниот просек. Отстапувањата се движат од 1,4 степени Целзиусови во Охрид, до 2,9 степени во Демир Капија. Без поголеми разлики слични температури се забележани и во ...

Временска прогноза за 2050 година што ќе ве извади од памет (ВИДЕО)

МКД - 04.12.2014

„Добар ден, денес е 10 август 2050 година и моменталната температура во градовите во Шпанија изнесува меѓу 44 и 50 Целзиусови степени“. Со овие зборови Светската метеоролошка организација во соработка со шпанската државна телевизија ТВЕ решила да го ...

Во ноември температурите повисоки од просекот до 2,9 степени

Канал5 - 04.12.2014

Температурите измерени во изминатиот месец се повисоки во однос на повеќегодишниот просек. Отстапувањата се движат од 1,4 степени Целзиусови во Охрид, до 2,9 степени во Демир Капија. Без поголеми разлики слични температури се забележани и во ...

Облачно и без врнежи се до петок

За Се - 04.12.2014

Денеска е четврток, 4 декември, 338-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 27 дена. Денот трае девет часа и 20 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 43 минути, а заоѓа во 16 часот и три минути.

Во ноември температурите повисоки од просекот до 2,9 степени

А1 On - 04.12.2014

Температурите измерени во изминатиот месец се повисоки во однос на повеќегодишниот просек. Отстапувањата се движат од 1,4 степени Целзиусови во Охрид, до 2,9 степени во Демир Капија. Без поголеми разлики слични температури се забележани и во ...

Временската прогноза за 2050 година ќе ви втера страв во коските

Точка - 04.12.2014

„Добар ден, денес е 10 август 2050 година и моменталната температура во градовите ширум Шпанија изнесува измеѓу 45 и 50 Целзиусови степени “. Со овие зборови Светската метеоролошка организација во соработка со шпанската државна телевизија TVE ...

Во ноември температурите повисоки од просекот до 2,9 степени

Сител - 04.12.2014

Температурите измерени во изминатиот месец се повисоки во однос на повеќегодишниот просек. Отстапувањата се движат од 1,4 степени Целзиусови во Охрид, до 2,9 степени во Демир Капија. Без поголеми разлики слични температури се забележани и во ...

Облачно, без поголеми услови за дожд

Република - 04.12.2014

Претежно облачно време се очекува и во четврток. Но, врнежи се можни во делови од источниот крај и тоа пред се во текот на претпладнето. Западниот крај очекува и повремени сончеви периоди.

ХОРОР: „Температурите низ Шпанија од 44 до 50 степени Целзиусови“

Sky - 04.12.2014

„Добар ден, денес е 10. август 2050. година и моменталната температура во градовите ширум Шпанија изнесува меѓу 44 и 50 степени Целзиусови“. Со овие зборови Светската метеоролошка организација во соработка со шпанската државна телевизија ТВЕ решила ...

Влажен бран доаѓа кон Македонија: Вечерта ќе донесе многу дожд

Press24 - 04.12.2014

Нов бран на врнежи се очекува во петок. Но, врнежите ќе започнат околу пладне во западниот регион за потоа да имаат прогресија на ширење кон исток. Ноќта кон сабота ќе биде поврнежлива, со поинтензивен дожд во јужната половина од земјата, пишува ...

Во ноември температурите повисоки од просекот до 2,9 степени

еМагазин - 04.12.2014

Температурите измерени во изминатиот месец се повисоки во однос на повеќегодишниот просек. Отстапувањата се движат од 1,4 степени Целзиусови во Охрид, до 2,9 степени во Демир Капија. Без поголеми разлики слични температури се забележани и во ...

Во ноември температурите повисоки од просекот до 2,9 степени

Lider - 04.12.2014

Температурите измерени во изминатиот месец се повисоки во однос на повеќегодишниот просек. Отстапувањата се движат од 1,4 степени Целзиусови во Охрид, до 2,9 степени во Демир Капија. Без поголеми разлики слични температури се забележани и во ...

Облачно време, на југот на земјата можен дожд

Кајгана - 03.12.2014

Времето денеска ќе биде претежно облачно и ветровито. Во попладневните и во вечерните часови нестабилно со врнежи од дожд. Дневните температури ќе се движат од 9 до 15 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 ...

Пак облачно со температури до 13 степени и без дожд

МКД - 03.12.2014

Облачно време со повремени врнежи од дожд, повеќе во источниот и југоисточниот дел од земјава е прогнозата за временските прилики денеска. Дневните температури ќе бидат слични на вчерашните: Скопје, Гостивар и Тетово 11, Дебар 12, Маврово 7, ...

Натпросечно топлиот ноември, продолжува и во декември

МКД - 03.12.2014

Временските прилики во невообичаено топлиот ноември, продолжија и во првите денови од декември. Влијанието на релативно топлата воздушна маса продолжува, а тоа и натаму условува релативно високи дневни температури и во текот на утрешниот ден.

Нестабилното време ќе продолжи и денес... Од утре врнежите ќе престанат

Факултети - 03.12.2014

Во Македонија во среда ќе биде претежно облачно и ветровито. Попладне нестабилно со врнежи од дожд во југоисточните и источните предели. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува умерен североисточен и источен ...

Утре без дожд и со температурата до 13 степени

+инфо - 03.12.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно, стабилно и без врнежи со температура до 13 степени. Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени. Во Скопје ќе биде облачно, со утринска температура до осум и со ...

Какво време не очекува денеска?!?

За Се - 24.10.2015

Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 12 до 17 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди попладне. Ќе дува умерен северен ветер. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе ...

Утре без дожд и со температурата до 13 степени

Либертас - 03.12.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно, стабилно и без врнежи со температура до 13 степени. Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 13 степени. Во Скопје ќе биде облачно, со утринска температура до осум и со ...

Облачно време, на југот на земјата можен дожд

Макфакс - 03.12.2014

Времето во среда ќе биде претежно облачно и ветровито. Во попладневните и во вечерните часови нестабилно со врнежи од дожд. Дневните температури ќе се движат од 9 до 15 Целзиусови степени.

Времето денеска: Облачно и врнежливо со температура до 13 степени

24 Вести - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Температурата ќе се движи од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Облачно и врнежливо со температури до 13 степени

МКД - 02.12.2014

Денеска времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат со променлив интензитет. Облачното и дождливо време продолжува и денеска со намалување на интензитетот на врнежите во споредба со вчерашните.

Облачно со врнежи од дожд и ветровито... Нестабилното време ќе продолжи и утре

Факултети - 02.12.2014

Во Македонија во вторник ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 5°C до 11°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 8°C односно ...

Не заборавајте чадор, дождлив ден е пред нас

Телеграф - 02.12.2014

Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 11 степени Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 ...

Дождлив ден, до 13 степени

Локално - 02.12.2014

Денеска е вторник, 2 декември, 336-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 29 дена. Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет.

Облачно, попладне дожд и засилен ветер

Тера - 02.12.2014

Времето во вторник ќе биде облачно, попладне е можен дожд и засилен јужен и југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 14 Целзиусови ...

Bо Србија оркански ветрови, а на Јадранот рекордно високи температури

Хајд Парк - 02.12.2014

Додека во Србија температурите нагло почнаа да паѓаат, во Сплит ноќеска се измерени дури 19 степени Целзиусови. Ова е највисока месечна температура во оваа доба од годината од кога постои мерењето.

Дали ќе престане да врне?

За Се - 02.12.2014

Денеска е вторник, 2 декември, 336-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 29 дена. Денот трае девет часа и 22 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 41 минута, а заоѓа во 16 часот и три минути.

Време: Облачно со повремен дожд

А1 On - 09.12.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне во југоисточните делови од земјава ќе има услови за слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег, а во западните ќе има и сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Вторник со облачно време и повремени врнежи од дожд

Таратур - 02.12.2014

01/12/2014 0 Каков циркус: Рурк во наместен боксерски спектакл нокаутираше бездомник? 01/12/2014 0 Нова теорија за Мона Лиза By А.В. on 02/12/2014 · Актуелно , Македонија Oблачно, локално низ котлините и магливо време се очекува во вторник.

Какво ќе биде времето денеска?

Press24 - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет

Сител - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Дождливо време со температура до 11 степени

Курир - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Денеска магливо, врнежливо и топло

Република - 02.12.2014

Oблачно, локално низ котлините и магливо време се очекува во вторник. Повремено, особено во западниот регион на Македонија, се очекуваат релативно слаби врнежи од дожд. Продолжува и понатаму трендот на релативно топло време.

Балканот под снежна бура - во Македонија се најавува топла зима

Press24 - 02.12.2014

Во Македонија во среда ќе биде претежно облачно и ветровито. Попладне нестабилно со врнежи од дожд во југоисточните и источните предели. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува умерен североисточен и источен ...

Ќе има ли снег во декември?

Fox.mk - 02.12.2014

Први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима. Сепак во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд. Првите 3 дена, заклучно со среда ќе поминат во облачно време.

Облачно со врнежи од дожд и засилен ветер

Шеталиште - 02.12.2014

Денеска времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат со променлив интензитет. Облачното и дождливо време продолжува и денеска со намалување на интензитетот на врнежите во споредба со вчерашните.

ПРОГНОЗА: Облачно со врнежи од дожд

Fox.mk - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Ќе има ли снег во декември?

Вистина.мк - 02.12.2014

Први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима. Сепак во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд. Првите 3 дена, заклучно со среда ќе поминат во облачно време.

Дождливо време со температура до 11 степени

Вистина.мк - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Дожд во Македонија

Вечер - 28.04.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд кои малку подоцна ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен ветер од северозападен правец кој долж Повардарието на моменти ќе засилува по ...

Дождливо време со температура до 11 степени

Скопје инфо - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Дождливо време со температура до 11 степени

Пулс24 - 02.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи кои ќе бидат со променлив интензитет. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 10 до 13 степени. Во Скопје слично време, облачно со повремен дожд.

Врнежливо време со температура до 13 степени

Денешен - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Облачно, попладне дожд и засилен ветер

Макфакс - 02.12.2014

Времето во вторник ќе биде облачно, попладне е можен дожд и засилен јужен и југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 14 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 10 степени.

Времето денеска: Облачно со дожд и температура до 17 степени

24 Вести - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локални врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 17 степени.

Времето денеска дождливо

Р.С.Европа - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Bо Србија оркански ветрови, на Јадранот рекордно високи температури

Кајгана - 01.12.2014

Додека во Србија температурите нагло почнаа да паѓаат, во Сплит ноќеска се измерени дури 19 степени Целзиусови. Ова е највисока месечна температура во оваа доба од годината од кога постои мерењето.

Oблачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд

Локално - 01.12.2014

Денеска е понеделник, 1 декември, 335-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 30 дена. Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат ...

Какво време не очекува на почетокот на месецот

Факултети - 01.12.2014

Во Македонија во понеделник во утринските часови ќе има појава на магла која ќе се задржи во поголем дел од денот. Преку ден ќе биде претежно облачно со услови за слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер.

Времето денес – Магловито и облачно, доцна попладне и навечер локален дожд

Коментар - 01.12.2014

Во Македонија во понеделник во утринските часови ќе има појава на магла која ќе се задржи во поголем дел од денот. Преку ден ќе биде претежно облачно со услови за слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер.

Дали и денеска ќе врне?

За Се - 30.03.2015

Денеска е понеделник, 30 март, 89-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 276 дена. Денот трае 12 часа и 33 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и 22 минути, а заоѓа во 17 часот и 55 минути.

Дожд и магла со температура до 14 степени

Точка - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од ...

Неделна временска прогноза: Врнежи и високи температури за оваа доба од годината

Кумановски м. - 01.12.2014

Иако први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да започне, јавува Метеопро. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд.

Дожд и магла со температура до 14 степени

Курир - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од ...

Декември почнува облачно и магливо

Република - 01.12.2014

Првиот декемвриски ден, а воедно и првиот ден од метеорoлошката зима, накусо кажано, нема воопшто да личи на ран зимски ден. Воглавно магливо и со ниска облачност наутро, а облачно преку ден, тоа е генералната слика за понеделник.

Дожд и магла со температура до 14 степени

Нетпрес - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од ...

Облачно и врнежливо време, температура до 17 степени

Сител - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од ...

Нема спас од дождот

Press24 - 30.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд. Во западните делови ќе дува умерен, на моменти засилен ветер од југозападен правец. Температурата од 8 до 19 степени.

Ова е она што го прогнозираат синоптичарите за денес

Sky - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од ...

Зимата доаѓа: Температурите паѓаат - се најавува и снег

Press24 - 01.12.2014

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд.

Пад на температурите - Се најавува првиот снег годинава

Сител - 01.12.2014

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд.

Ќе има ли снег во декември?

Курир - 01.12.2014

Први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима. Сепак во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд. Првите 3 дена, заклучно со среда ќе поминат во облачно време.

Еве какво ќе биде времето денес

Sky - 31.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8. Дневната температура ќе се движи од 27 до 38 степени Целзиусови.

Еве какво време нè очекува денеска

Fox.mk - 31.12.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, а ќе има и повремени врнежи од снег со слаб интензитет особено во јужните делови од земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има извесно намалување на облачноста.

Bо Србија оркански ветрови, а на Јадранот рекордно високи температури

Fox.mk - 01.12.2014

Додека во Србија температурите нагло почнаа да паѓаат, во Сплит ноќеска се измерени дури 19 степени Целзиусови. Ова е највисока месечна температура во оваа доба од годината од кога постои мерењето.

Дожд и магла со температура до 14 степени

Скопје инфо - 01.12.2014

Во Македонија во понеделник во утринските часови ќе има појава на магла која ќе се задржи во поголем дел од денот. Преку ден ќе биде претежно облачно со услови за слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер.

Погледнете какво време ни носи првиот декемвриски ден

Пулс24 - 01.12.2014

Првиот декемвриски ден, а воедно и првиот ден од метеорoлошката зима, накусо кажано, нема воопшто да личи на ран зимски ден. Воглавно магливо и со ниска облачност наутро, а облачно преку ден, тоа е генералната слика за понеделник.

Дожд и магла со температура до 14 степени

Вистина.мк - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од ...

Температурите паѓаат, се најавува и снег

Скопје инфо - 01.12.2014

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд.

Bо Србија оркански ветрови, а на Јадранот рекордно високи температури

Макфакс - 01.12.2014

Додека во Србија температурите нагло почнаа да паѓаат, во Сплит ноќеска се измерени дури 19 степени Целзиусови. Ова е највисока месечна температура во оваа доба од годината од кога постои мерењето.

Облачно со обилни врнежи од дожд

Lider - 01.12.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од ...

Доаѓа зимата: Температурите паѓаат, се најавува и снег!

Falanga - 01.12.2014

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во првата недела од овогодинешниот декември нема да видиме. Во првата половина од новата недела се очекува облачно време со повремен дожд..