TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дескоска: Со амандманите на ВМРО ДПМНЕ ќе се запрат сите постапки на СЈО

Нова ТВ - 31.03.2019

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во врска со 65-те амандмани кои ги поднесе опозицијата за Законот за јавно ...

Дескоска: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ ќе го уништат СЈО

Фокус - 31.03.2019

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во врска со 65-те амандмани кои ги поднесе опозицијата за Законот за јавно ...

Пропадна обидот викендов да се реши прашањето за СЈО

Телма - 31.03.2019

Пропадна идејата дека викендов партиите ќе успеат да обезбедат двотретинско мнозинство за законот за Јавно обвинителство. Најавената нова рунда преговори меѓу работните групи не се одржа. Министерката Рената Дескоска не е оптимист дека ќе се ...

Дескоска за амандманите на опозицијата: ВМРО – ДПМНЕ има намера да го уништи СЈО

+инфо - 31.03.2019

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во врска со 65-те амандмани кои ги поднесе опозицијата за Законот за јавно ...

Дескоска: Со амандманите на ВМРО-ДПМНЕ се уништува СЈО, се уништуваат истрагите

Press24 - 31.03.2019

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во врска со 65-те амандмани кои ги поднесе опозицијата за Законот за јавно ...

Дескоска: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ ќе го уништат СЈО

1tv - 31.03.2019

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во врска со 65-те амандмани кои ги поднесе опозицијата за Законот за јавно ...

Дескоска: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ ќе го уништат СЈО

Либертас - 31.03.2019

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ имаат намера да го уништат Специјалното јавно обвинителство и да ги запрат сите постапки, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во врска со 65-те амандмани кои ги поднесе опозицијата за Законот за јавно ...

Денеска немаше нови преговори за иднината на СЈО

Фактор - 31.03.2019

Викендов партиите не успееја да обезбедат двотеринско мнозинство за законот за Јавното обвинителство. Најавената рунда преговори меѓу работните групи не се одржа. Министерката Рената Дескоска не е оптимист дека во брзо време ќе изнајдат решение со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ го води системот на социјална заштита во пропаст

Канал5 - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат. Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ удри по старите лица, а излажаа и за социјалната помош

Фокус - 30.03.2019

„Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат“, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, преку партиско соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ го води системот на социјална заштита во пропаст

Сител - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат. Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ го води системот на социјална заштита во пропаст

+инфо - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат. Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ го води системот на социјална заштита во пропаст

Вечер - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат. Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст.

„Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите, а социјално загрозените категории се повеќе ...

Курир - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат. Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се богати, социјално загрозените се повеќе осиромашуваат

Макфакс - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го води системот на социјална заштита во пропаст

4NEWS - 30.03.2019

Наместо подобар Закон за социјална заштита, СДСМ го водат системот во пропаст со одбивањето на сите амандмани од ВМРО-ДПМНЕ, соопштуваат од опозицијата. „Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се богати, социјално загрозените се повеќе осиромашуваат

Точка - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води ...

Социјално загрозените семејства осиромашуваат а Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите

Магазин - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат.Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се богати, социјално загрозените се повеќе осиромашуваат

24Инфо - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го води системот на социјална заштита во пропаст

ТВ21 - 30.03.2019

Наместо подобар Закон за социјална заштита, СДСМ го водат системот во пропаст со одбивањето на сите амандмани од ВМРО-ДПМНЕ, соопштуваат од опозицијата. „Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Колку криминалниот картел Заеви го шири бизнисот, толку повеќе граѓаните осиромашуваат

Нетпрес - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат. Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се грижат за најраливата категорија на граѓани, тие ги кратат нивните права

Скопје1 - 30.03.2019

Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите и го зголемуваат богатството, а социјално загрозените категории се повеќе осиромашуваат, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на ...

На лагата и се кратки нозете: Мицкоски во јавноста за Македонија, а во амандманите за СЈО секаде пишува Северна ...

Пулс24 - 30.03.2019

„Во Република Северна Македонија се основа Основно Јавно обвинителство за гонење на организиран криминал со седиште во Скопје“, пишува во амандманот 7 со кој се бара СЈО да стане одделение во ОЈО, а поднесен од страна на партијата на Мицковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Заеви и криминалниот картел околу нив секојдневно ги шират бизнисите

MakPress - 30.03.2019

Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст. Наместо да се грижат за најраливата категорија на граѓани како што ветуваа пред избори, тие континуирано ги кратат нивните права.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ го води системот на социјална заштита во пропаст

MTM - 30.03.2019

Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев го води системот на социјална заштита во пропаст. Наместо да се грижат за најраливата категорија на граѓани како што ветуваа пред избори, тие континуирано ги кратат нивните права.

СДСМ: Мицкоски лаже, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

Фокус - 29.03.2019

На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ. „Додека Мицкоски ја замајува јавноста со лажен патриотизам тврдејќи дека не го признава уставното име, истовремено, според јавно ...

Статусот на СЈО во ќорсокак и по третата рунда разговори

Канал5 - 29.03.2019

Власта и опозицијата и по третата средба останаа на своите црвени линии за предлог законот за јавно обвинителство. Нови средби на работните групи премиерот Заев најавува за викендов. Министерката за правда вели ако нема консензус со ВМРО ДПМНЕ, ...

СДСМ: Во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

А1 On - 29.03.2019

Мицкоски лаже и е лицемерен, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија, велат од СДСМ денеска преку соопштение. „На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Митовска: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе амандмани за подобрување на текстот на пакетот на предложени ...

Курир - 29.03.2019

Сведоци сме дека голем број на важни реформски закони целиот изминат период се носат по скратена постапка, а за истите е потребна широка дебата во кој ќе се слушнат мислењата на засегнатите страни како и мислењето на пошироката јавност со цел носење ...

СДСМ: Во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

Макфакс - 29.03.2019

Мицкоски лаже и е лицемерен, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија, велат од СДСМ утрово преку соопштение. „На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека со амандманите бараат амнестија за сто функционери

Макфакс - 29.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги негираше обвинувањата дека со амандманите за Законот за јавно обвинителство опозицијата практично бара амнестија за сто функционери. „Апсолутна невистина е дека ВМРО-ДПМНЕ се бори за било каква амнестија додека траат преговорите за ...

СДСМ: Мицкоски лаже и е лицемерен, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

Либертас - 29.03.2019

Соопштение на СДСМ: На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Додека Мицкоски ја замајува јавноста со лажен патриотизам тврдејќи дека не го признава уставното име, истовремено, според јавно ...

СДСМ: Мицкоски лаже, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои „Северна“

365 - 29.03.2019

На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ преку соопштение до јавноста. „Додека Мицкоски ја замајува јавноста со лажен патриотизам тврдејќи дека не го признава уставното име, ...

Стоилковски: Власта е таа којашто е единствен заштитник, промотор и спроведувач на криминалот во оваа држава

Скопје1 - 29.03.2019

Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговори на новинарското пршање: Во врска со Законот за јавно обвинителство власта ве обвинува дека со амандманите практично барате амнестија за сто функционери.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандмани за подобрување на текстот oд пакетот предложени закони од ...

Нетпрес - 29.03.2019

Сведоци сме дека голем број на важни реформски закони целиот изминат период се носат по скратена постапка, а за истите е потребна широка дебата во кој ќе се слушнат мислењата на засегнатите страни како и мислењето на пошироката јавност со цел носење ...

СДСМ: Мицкоски лаже и е лицемерен, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

iPortal - 29.03.2019

На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. – велат од СДСМ. Додека Мицкоски ја замајува јавноста со лажен патриотизам тврдејќи дека не го признава уставното име, истовремено, според јавно ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека со амандманите бараат амнестија за сто функционери

Centar - 29.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги негира обвинувањата дека со амандманите за Законот за Јавното обвинителство опозицијата практично бара амнестија за сто функционери. „Апсолутна невистина е дека ВМРО-ДПМНЕ се бори за каква било амнестија додека траат преговорите за ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека со амандманите бараат амнестија за сто функционери

Точка - 29.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги негираше обвинувањата дека со амандманите за Законот за јавно обвинителство опозицијата практично бара амнестија за сто функционери. „Апсолутна невистина е дека ВМРО-ДПМНЕ се бори за било каква амнестија додека траат преговорите за ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе амандмани за подобрување на закони од социјалната сфера

Либертас - 29.03.2019

Скопје, 29 март 2019 Сведоци сме дека голем број на важни реформски закони целиот изминат период се носат по скратена постапка, а за истите е потребна широка дебата во кој ќе се слушнат мислењата на засегнатите страни како и мислењето на пошироката ...

СДСМ: Мицкоски лаже, во амандманите за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

Скопје1 - 29.03.2019

На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО- ДПМНЕ. Додека Мицкоски ја замајува јавноста со лажен патриотизам тврдејќи дека не го признава уставното име, истовремено, според јавно достапните информации, на ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека со амандманите бараат амнестија за сто функционери

24Инфо - 29.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги негираше обвинувањата дека со амандманите за Законот за јавно обвинителство опозицијата практично бара амнестија за сто функционери. „Апсолутна невистина е дека ВМРО-ДПМНЕ се бори за било каква амнестија додека траат преговорите за ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска поднесе амандмани за подобрување на текстот на пакетот на ...

Опсервер - 29.03.2019

Сведоци сме дека голем број на важни реформски закони целиот изминат период се носат по скратена постапка, а за истите е потребна широка дебата во кој ќе се слушнат мислењата на засегнатите страни како и мислењето на пошироката јавност со цел носење ...

ВМРО ДПМНЕ ја “призна” Северна Македонија

Centar - 29.03.2019

Мицкоски лаже и е лицемерен, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија, соопшти предмалку СДСМ. -На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски лаже и е лицемерен, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

24Инфо - 29.03.2019

На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Додека Мицкоски ја замајува јавноста со лажен патриотизам тврдејќи дека не го признава уставното име, истовремено, според јавно достапните информации, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не е вистина дека со амандманите за законот за ЈО се бориме за амнестија

ТВ21 - 29.03.2019

Власта го обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека со амандманите сака да избори амнестија на одредени лица. Но, денеска портпаролот Наум Стоилковски на прес-конференција ги демантираше сите тие најави. „Тоа е апсолутна невистина ВМРО-ДПМНЕ дека се бори за било ...

СДСМ: Мицкоски лаже, во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

MakPress - 29.03.2019

На површина исплива уште еден доказ за лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Додека Мицкоски ја замајува јавноста со лажен патриотизам тврдејќи дека не го признава уставното име, истовремено, според јавно достапните информации, на ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе амандмани за подобрување на закони од социјалната сфера

MTM - 29.03.2019

Сведоци сме дека голем број на важни реформски закони целиот изминат период се носат по скратена постапка, а за истите е потребна широка дебата во кој ќе се слушнат мислењата на засегнатите страни како и мислењето на пошироката јавност со цел носење ...

Дескоска: Изјавата на Џафери им даде аргумент за одложување на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство

CivilMedia - 29.03.2019

Министерството за правда интегрално ги пренесе одговорите на министерката Рената Дескоска, на новинарски прашања по одбележувањето на „Денот на правосудството“. Во однос на процесот на консултации со ВМРО-ДПМНЕ, Дескоска изјави: “Вчера имавме средби ...

Власта тврди едно, опозицијата друго - По кавгата за амандманите обид за договор за СЈО

Press24 - 28.03.2019

Вистинска збрка настана околу 65. амандмани на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за кои лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во дуелот со Зоран Заев на канал5, кој беше наречен „Дуел на деценијата", рече дека се испратени до СДСМ.

Касами се сретна со Заев: „Бомбите" да бидат докази

Press24 - 28.03.2019

Лидерот на движењето БЕСА, Билал Касами, денеска се сретна со премиерот Зоран Заев, а тема на состанокот беше продолжувањето на работата на Специјалното јавно обвинителство. - Денес ја истакнавме нашата позиција до премиерот.

Дескоска: ВМРО-ДПМНЕ да ги чуе препораките од Брисел за СЈО

А1 On - 28.03.2019

Сите пораки што ги добиваме од ЕУ се дека СЈО треба да продолжи да работи како посебно обвинителство, рече министерката за правда, Рената Дескоска, пред денешната средба со претставници на ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа 65 амандмани за законот за СЈО.

(Видео) Дескоска: ВМРО-ДПМНЕ да ги чуе препораките од Брисел за СЈО

Макфакс - 28.03.2019

Сите пораки што ги добиваме од ЕУ се дека СЈО треба да продолжи да работи како посебно обвинителство, рече министерката за правда, Рената Дескоска, пред денешната средба со претставници на ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа 65 амандмани за законот за СЈО.

Заев седнува на маса со Касами за СЈО

Press24 - 28.03.2019

Премиерот и лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе се сретне со лидерот на БЕСА, Билал Касами за Специјалното јавно обвинителство, потврдуваат за ТВ24 партиски извори. Како што информираат од телевизијата, состанокот е на барање на лидерот на БЕСА којшто во ...

Нов обид на власта и опозицијата да се договорат за СЈО по хаосот за амандманите

Press24 - 28.03.2019

Работните тимови на власта и на опозицијата денеска ќе одржат нова средба во обид да се постигне согласност за законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши идниот статус на СЈО. Средбата е закажана во 18 часот во Министерството за правда.

Мицкоски во јавноста за Македонија, а во амандманите за СЈО секаде пишува Северна Македонија

А1 On - 28.03.2019

Сите 65 амандмани кои ВМРО-ДПМНЕ ги доставило до Министерството за правда за законот за СЈО, го содржат новото уставно име Република Северна Македонија, дознава „А1 он“. Иако претседателот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во јавноста ...

Дескоска: ВМРО-ДПМНЕ да ги чуе препораките од Брисел за СЈО

Точка - 28.03.2019

Сите пораки што ги добиваме од ЕУ се дека СЈО треба да продолжи да работи како посебно обвинителство, рече министерката за правда, Рената Дескоска, пред денешната средба со претставници на ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа 65 амандмани за законот за СЈО.

ВМРО-ДПМНЕ бара секој обвинител да може да конкурира за СЈО, но и рамноправен буџет на обвинителствата

МКД - 27.03.2019

Работните групи на Владата и на опозициската ВМРО-ДПМНЕ утре вечер во 18 часот во Министерството за правда ќе имаат трета средба за изнаоѓање решение за законот за јавно обвинителство, откако синоќа по завршувањето на ТВ дуелот на премиерот Зоран ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за ЈО пристигнаа во правда

Телма - 27.03.2019

65-те амандмани за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на тв дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пристигнале до министерството за правда.

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

Канал5 - 27.03.2019

-Вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот пристигнаа амандманите до министерката Дескоска, потврдија утрово за МИА од Министерството за правда. Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот ...

СДСМ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

Фокус - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство, велат од СДСМ.

Дескоска: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ стигнаа во 20 часот и 19 минути!

Фокус - 27.03.2019

Амандманите поврзани со Законот за СЈО, за кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврдеше дека околу 16 часот биле испратени во Министерството за правда, стигнале во текот на вчерашниот ден, но четири часа подоцна.

СДСМ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

Канал5 - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Дескоска: На ВМРО-ДПМНЕ саатот им доцни најмалку 4 часа

Фокус - 27.03.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, вели дека ВМРО-ДПМНЕ живее во паралелна реалност, алудирајќи на тврдењето на лидерот, Христијан Мицкоски, кој во вечерашната дебата на Канал 5 рече дека партијата поднела 65 амандмани за Законот за јавно ...

Утре попладне нова рунда преговори меѓу власта и опозицијата за СЈО

Алсат-М - 27.03.2019

Новата рунда преговори меѓу власта и опозицијата околу новиот предлог закон за СЈО се очекува да се одржи утре после пладне. Познато е дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ до министерството за правда има поднесено 65 амандмани што ќе бидат разгледани во ...

Кој лаже, а кому му доцни часовникот, поважно од суштината на амандманите

Телма - 27.03.2019

Кој лаже, а кому му доцни часовникот? Дали амандманите се испратени во хартиена форма или на мејл? Дали мејлот на министерката е приватен или службен? Од синоќа партиите и министерството за правда се расправаат околу амандманите на Zаконот за јавно ...

Утре нова средба на работните групи за Законот за обвинителство

Канал5 - 27.03.2019

Утре во 18 часот ќе се одржи нова рунда разговори меѓу работните групи на сдсм и ВМРО-ДПМНЕ за новиот Закон за обвинителство, што го опфаќа и делот на СЈО. Ден подоцна остана нерасчистена дилема во колку часот од ВМРО ДПМНЕ ги испратиле амандманите ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

24 Вести - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

СДСМ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

24 Вести - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ до Министерството за правда пристигнале по ТВ дуелот

Р.С.Европа - 27.03.2019

Од Министерството за правда потврдуваат дека вчера вечерата до нив пристигнале амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавно обвинителство. Тоа се случило по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ...

Министерство за правда потврди дека пристигнаа амадманите на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 27.03.2019

Мицкоски вчера на ТВ дуелот кажа дека ВМРО-ДПМНЕ до Министерството за правда и до меѓународната заедница доставила 65 амандмани, откако Министерството претходно ги прифатило принципите што го побара ВМРО-ДПМНЕ – правда за секого и сите, меѓународни ...

Дескоска ги добила амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по ТВ дуелот

Н.Македонија - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

Вечер - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Правда тврди: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ пристигнале по крајот на дуелот

Press24 - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Додека се обвинуваат чиј саат доцни, на државата ѝ отиде возот

+инфо - 27.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ на Дескоска ѝ испратило 65 амандмани и додека се очекува да биде објавена нивната содржина, шпекулациите се дека тие се концепциски различни од она што го сака власта. „На вистинско место – на театар, додека надвор се случувала вистинска ...

СДСМ: Мицкоски лажеше во директен пренос

AKO - 27.03.2019

,,Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Дескоска се огласи за амандманите: На ВМРО-ДПМНЕ саатот им доцни најмалку 4 часа

Press24 - 27.03.2019

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера за време на дуелот со премиерот Зоран Заев, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на денот поднеле 65. амандмани за Законот за Јавното обвинителство, се огласи и министерката Рената Десковска и ја ...

Утре нова рунда преговори за СЈО, денеска ќе се разгледуваат амандманите

А1 On - 27.03.2019

Утре попладне ќе се одржи нова рунда преговори меѓу власта и опозицијата за новиот предлог-закон за обвинителство, што го опфаќа и СЈО, потврдуваат од Министерството за правда. Оттаму велат дека амандманите на законот што ги доставила опозициската ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО како државна тајна

А1 On - 27.03.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ не ги споделува со јавноста амандманите кои вчера доцна во 20.19 часот беа испратени до министерката за правда, Рената Дескоска, пред за тоа да разговараат работните групи.

Власта и ВМРО-ДПМНЕ договорија трета рунда преговори за СЈО

+инфо - 27.03.2019

Тимовите на власта и на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржат нова средба на која ќе се разговара за Законот за јавно обвинителство со кој се решава судбината на СЈО, потврдија за Плусинфо и од опозицијата и од власта.

Дескоска ги пронашла амандманите, останува прашањето дали ќе ги прифати

Алфа - 27.03.2019

Министерството за Правда успеало да ги лоцира амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Утре нова шанса за договор за законот за Јавно Обвинителство - Вчера хаос околу амандманите

Press24 - 27.03.2019

Утре во 18 часот е закажана нова трета по ред средба на работните групи на Владата и ВМРО-ДПМНЕ со цел пронаоѓање на заедничко решени околу законот за Јавно Обвинителство, јавува репортерот на ТВ21.

Утре нова рунда преговори за СЈО, денеска ќе се разгледуваат амандманите

Макфакс - 27.03.2019

Утре попладне ќе се одржи нова рунда преговори меѓу власта и опозицијата за новиот предлог-закон за обвинителство, што го опфаќа и СЈО, потврдуваат од Министерството за правда. Оттаму велат дека амандманите на законот што ги доставила опозициската ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО како државна тајна

Макфакс - 27.03.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ не ги споделува со јавноста амандманите кои вчера доцна во 20.19 часот беа испратени до министерката за правда, Рената Дескоска, пред за тоа да разговараат работните групи.

Министерство за правда: Пристигнаа амандманите на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Дескоска: На ВМРО-ДПМНЕ саатот им доцни најмалку 4 часа

iPortal - 27.03.2019

Mинистерката за правда, Рената Дескоска, вели дека ВМРО-ДПМНЕ живее во паралелна реалност, алудирајќи на тврдењето на лидерот, Христијан Мицкоски, кој во вечерашната дебата на Канал 5 рече дека партијата поднела 65 амандмани за Законот за јавно ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

Опсервер - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Министерство за правда: Пристигнаа амандманите на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ пристигнале во Министерство за правда по завршувањето на ТВ дуелот

Локално - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ пристигнале во Министерство за правда по завршувањето на ТВ дуелот

1tv - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

Бриф - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

СДСМ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

Скопје1 - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство, се вели во соопштението од ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

24Инфо - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

СДСМ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

Локално - 27.03.2019

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство“, реагираат од партијата на ...

СДСМ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

iPortal - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Дескоска: На ВМРО-ДПМНЕ саатот им доцни најмалку 4 часа

Либертас - 27.03.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, вели дека ВМРО-ДПМНЕ живее во паралелна реалност, алудирајќи на тврдењето на лидерот, Христијан Мицкоски, кој во вечерашната дебата на Канал 5 рече дека партијата поднела 65 амандмани за Законот за јавно ...

(ФОТО) Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

Бриф - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Дескоска: На ВМРО-ДПМНЕ саатот им доцни најмалку 4 часа

1tv - 27.03.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска се огласи на својот фејсбук профил по вчерашниот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -На вистинско место – на театар, додека надвор се случувала вистинска драмолетка ...

Дескоска:Амандманите на ВМРО ДПМНЕ стигнаа во 20:19 часот

ММС - 27.03.2019

Амандманите од ВМРО ДПМНЕ за Законот за Јавното обвинителство, за кои лидерот Христијан Мицкоски изјави дека околу 16 часот биле испратени во Министерството за правда, стигнале во текот на вчерашниот ден, но четири часа подоцна.

Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

24Инфо - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Утре нова рунда преговори за СЈО, денеска ќе се разгледуваат амандманите

Точка - 27.03.2019

Утре попладне ќе се одржи нова рунда преговори меѓу власта и опозицијата за новиот предлог-закон за обвинителство, што го опфаќа и СЈО, потврдуваат од Министерството за правда. Оттаму велат дека амандманите на законот што ги доставила опозициската ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО како државна тајна

Точка - 27.03.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ не ги споделува со јавноста амандманите што вчера беа испратени до министерката за правда, Рената Дескоска, пред за тоа да разговараат работните групи. Партискиот портпарол, Наум Стоилковски, за „Макфакс“ рече дека за тоа ...

Менкиноски контра Мицкоски: Кога ВМРО-ДПМНЕ ги поднела амандманите за Предлог-законот за јавно обвинителство?

Либертас - 27.03.2019

Адвокатот Тони Менкиноски претставник на ВМРО-ДПМНЕ во меѓупартиската група со СДСМ за преговори за иднината на Специјалното јавно обвинителство вечерва во 20:19 минути на приватната електронска пошта на министерката за правда Рената Дескоска ѝ ги ...

Дескоска: На ВМРО-ДПМНЕ саатот им доцни најмалку 4 часа

Скопје1 - 27.03.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, вели дека ВМРО-ДПМНЕ живее во паралелна реалност, алудирајќи на тврдењето на лидерот, Христијан Мицкоски, кој во вечерашната дебата на Канал 5 рече дека партијата поднела 65 амандмани за Законот за јавно ...

(ДОКАЗ) ВМРО-ДПМНЕ амандманите ги испратиле после 20 часот ?!

iPortal - 27.03.2019

Откако во дуелот помеѓу двајцата лидери Заев и Мицкоски се начна темата околу Законот за СЈО, Мицкоски кажа дека од партијата во текот на денот до Министерството за правда испратиле 65 амандмани, нешто за што Заев негираше.

Вечерва се огласи министерката Дескоска: Саатот на ВМРО ДПМНЕ им доцни четири часа

Centar - 27.03.2019

Денеска ВМРО-ДПМНЕ два пати покажа дека живеат во паралелна реалност: прво тврдеа дека сме прифатиле нешто што никогаш не сме им прифатиле, напиша на социјалните мрежи, министеркатаза правда Рената Дескоска.

Утре во 18 часот нова шанса за договор околу законот за Јавното Обвинителство

ТВ21 - 27.03.2019

Утре во 19 часот е закажана нова трета по ред средба на работните групи на Владата и ВМРО-ДПМНЕ со цел пронаоѓање на заедничко решени околу законот за Јавно Обвинителство, јавува репортерот на ТВ21.

СДСМ објави и доказ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

Centar - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство; обвини Социјалдемократскиот ...

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

MakPress - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на ТВ дуелот пристигнале во Министерство за правда

MTM - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда.

СДСМ: Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани

MakPress - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Министерство за правда: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ пристигнаа по ТВ-дуелот

еМагазин - 27.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ пристигнале до Министерството за правда по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Во директен пренос Мицкоски лажеше дека поднеле амандмани во хартиена форма

MTM - 27.03.2019

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ВМРО-ДПМНЕ поднела амандмани за Законот за јавно обвинителство.

Oд ВМРО-ДПМНЕ добивме есеистички текст наместо амандмани, велат од Правда

Фокус - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

МП: Иднината на државата пред барањата за амнестија

Нова ТВ - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

Министерство за правда негира дека од ВМРО-ДПМНЕ доставиле амандмани

Фокус - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

Министерката за правда Дескоска бара ВМРО-ДПМНЕ да не бара амнестија за криминалите и да работи за иднината на ...

Сакам да кажам - 26.03.2019

Секоја сериозна партија со европска ориентација би ја ставила европската иднина на својата држава пред личните интереси и барања за амнестија на своите високи партиски функционери опфатени во истрагите на СЈО, со соопштение министерката за правда ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

МКД - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5 ТВ.

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

Сител - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против правда, во Законот за јавно обвинителство не се вметнати единствено насоките на Груевски од ...

Сител - 26.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во својата матрица на одбрана на криминалот. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против против правдата, против Специјално јавно обвинителство како посебно обвинителство.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против правда, во Законот за јавно обвинителство не се вметнати единствено насоките на Груевски од ...

Канал5 - 26.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во својата матрица на одбрана на криминалот, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против против правдата, против Специјално јавно ...

Министерство за правда: Европската иднина на држава пред личните интереси и барања за амнестија

МКД - 26.03.2019

Се уште ги чекаме амандманите од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавното обвинителство. Досега добивме само есеистички текст во кои беа наброени меѓународни документи. И денеска не добивме ништо, реагира Министерството за правда.

Надмудрување на релација ВМРО ДПМНЕ – Министерство за Правда за СЈО

Телма - 26.03.2019

Прифатени барања, принципи или само игра на зборови? ВМРО ДПМНЕ и министерството за правда, два дена се надмудруваат околу законот за јавно обвинителство, со кој треба да се реши и статусот на СЈО.

Министерство за правда: ВМРО ДПМНЕ нема доставено амандмани за Законот за јавно обвинителство

Нова ТВ - 26.03.2019

Од Министерството за правда вечерва соопштија дека ВМРО ДПМНЕ не доставило амандмани за предлог законот за јавно обвинителство. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во ТВ дуел со Зоран Заев, изјави дека биле доставени 65 амандмани до ...

Заев тврди дека Мицкоски лаже: Проверив кај Дескоска, никакви амандмани не се доставени

Фокус - 26.03.2019

Премиерот, Зоран Заев, тврди дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не ја кажал вистината кога на почетокот од вечерашната дебата на Канал 5 рече дека неговата партија доставила 65 амандмани во Министерството за правда по однос на ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

Канал5 - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5 ТВ.

Мицкоски тврди дека поднел амандмани за СЈО во Министерството за правда, оттаму велат нема ништо стигнато

Сакам да кажам - 26.03.2019

Во текот на денешниот ден до меѓународните претставници, но и до Министерството за правда е доставена предлог – верзијата на амандманите за Законот за јавно обвинителство, откако беа прифатени принципиелните забелешки, тврди во вечерашниот дуел со ...

Амандманите испратени на меил – Правда и ВМРО ДПМНЕ спорат за времето

Нова ТВ - 26.03.2019

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пристигнале до Министерството за правда, велат за МИА ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

Н.Македонија - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

МП: Донесувањето на Законот за јавно обвинителство е клучно за отворање преговори за во ЕУ

Press24 - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против правда

Независен - 26.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во својата матрица на одбрана на криминалот. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против против правдата, против Специјално јавно обвинителство како посебно обвинителство.

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

+инфо - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

Министерството за правда: Од ВМРО-ДПМНЕ, наместо амандмани, добивме есеистички текст

Макфакс - 26.03.2019

Во Законот за Јавното обвинителство кој го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи. Министерството за правда посочи дека тоа го укажало и на средбите со претставниците на ВМРО-ДПМНЕ, но ...

Министерство за правда со демант: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

Независен - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

ВМРО-ДПМНЕ денеска достави 65 амандмани за Законот за обвинителство

Република - 26.03.2019

Во текот на денешниот ден до меѓународните претставници, но и до Министерстотото за правда е доставен предлог- верзијата на амандманите откако беа прифатени принципиелните забелешки, кои претходно министерката за правда не сакаше да ги прифати – ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

Вечер - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

Мицкоски: Се бориме за правда за сите

Курир - 26.03.2019

Во ТВ дуелот помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека тој и партијата ќе се борат за правда за сите, а не селективна како сега. – Во текот на денешниот ден до меѓународната заедница и до ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ нема поднесено амандмани за законот за ЈО

Press24 - 26.03.2019

Шеесет и пет амандмани доставила ВМРО-ДПМНЕ до Министерството за правда за законот за јавното обвинителство, со кој се регулира и статусот на СЈО, преговорите продолжуваат, а на процесот треба да се му се даде шанса.

МП: Секоја партија со европска ориентација би ја ставила европската иднина на државата пред личните интереси и барања ...

Опсервер - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

МП: Секоја партија со европска ориентација би ја ставила европската иднина на државата пред личните интереси и барања ...

ММС - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

Социјалдемократите вечерва со жестока реакција до ВМРО ДПМНЕ

Centar - 26.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ е против правда, во Законот за јавно обвинителство не се вметнати единствено насоките на Груевски од Будимпешта, велат од СДСМ. – ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во својата матрица на одбрана на криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ е против правда, во Законот за јавно обвинителство не се вметнати единствено насоките на Груевски од ...

iPortal - 26.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во својата матрица на одбрана на криминалот. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против против правдата, против Специјално јавно обвинителство како посебно обвинителство.

Делов за 1ТВ: До крајот на работното време на министерството за правда, ВМРО-ДПМНЕ не доставило амандмани за СЈО

Либертас - 26.03.2019

Во архивата на Министерството за правда до крајот на работното време не се доставени амандманите на кои во дебатата, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски тврдеше дека ги поднеле, изјави за 1ТВ Владимир Делов портпарол на Министерството за ...

МП: Секоја партија со европска ориентација би ја ставила европската иднина на државата пред личните интереси и барања ...

1tv - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

Локално - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

Делов за 1ТВ: До крајот на работното време на министерството за правда, ВМРО-ДПМНЕ не доставило амандмани за СЈО

1tv - 26.03.2019

Во архивата на Министерството за правда до крајот на работното време не се доставени амандманите на кои во дебатата, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски тврдеше дека ги поднеле, изјави за 1ТВ Владимир Делов портпарол на Министерството за ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

Нетпрес - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против правда, во Законот за јавно обвинителство не се вметнати единствено насоките на Груевски од ...

24Инфо - 26.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во својата матрица на одбрана на криминалот. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против против правдата, против Специјално јавно обвинителство како посебно обвинителство.

Правда: Секоја партија со европска ориентација би ја ставила иднината на државата пред личните интереси и барања за ...

24Инфо - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

Делов за Центар.мк: До крајот на работното време на Министерството, ВМРО ДПМНЕ не доставило амандмани за СЈО

Бриф - 26.03.2019

Извори во Министерството за правда за Centar.mk велат дека ВМРО-ДПМНЕ нема поднесено амандмани. – До крајот на работното време не се доставени амандманите во Министерството за правда, изјави за Centar.mk Владимир Делов портпарол на Министерството за ...

Фото: Доказ дека Дескоска ги доби амандманите дури во 20 часот и 19 минути

Centar - 26.03.2019

Министерство за Правда прати доказ, се потврди дека ВМРО-ДПМНЕ не ги доставило амандманите се додека премиерот Заев не го соопшти тоа на ТВ дуелот. Според следната фотографија се гледс дека министерката го добила мејлот дури во 20.19 ...

Од правда за ТВ21: ВМРО-ДПМНЕ нема поднесено амандмани за законот за ЈО

4NEWS - 26.03.2019

Мицкоски вечерва изјави дека ВМРО-ДПМНЕ поднеле 65 амандмани, но за ТВ21 од Министерството за правда не го велат истото. Од таму во телефонски разговор велат дека нема доставено никакви амандмани за Законот за Јавно обвинителство.

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека се прифатени забелешките, Министерството за правда негира и ги чека амандманите

4NEWS - 26.03.2019

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното јавно обвинителство ги содржи сите меѓународни стандарди за заштита на човековите права, ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се бори за правда за сите, а не селективна како сега

Нетпрес - 26.03.2019

Во ТВ дуелот помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека тој и партијата ќе се борат за правда за сите, а не селективна како сега. – Во текот на денешниот ден до меѓународната заедница и до ...

Заев: Министерството за правда не ги примила амандманите од ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев во текот на вечерашната дебата во емисијата „Само Вистина“ на телевизија Канал 5 рече дека амандманите за Законот за обвинителство ВМРО-ДПМНЕ не ги поднело до Министерството за правда, како што тоа го кажа лидерот на опозицијата ...

Министерство за правда го негира Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ нема доставено амандмани за Законот за јавно обвинителство

iPortal - 26.03.2019

Од Министерството за правда вечерва соопштија дека ВМРО ДПМНЕ не доставило амандмани за предлог законот за јавно обвинителство, пренесе порталот НОВА ТВ . Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во ТВ дуел со Зоран Заев, изјави дека биле ...

Власта ги прифати забелешките на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за СЈО ?

Магазин - 26.03.2019

Во вчерашното соопштение на Министерството за правда се вели дека се подготвени да ги имплементираат принципите за кои се залагал и преговарачкиот тим на ВМРО-ДПМНЕ. Дали средбата на Мицкоски со осумте одметнати пратеници на ВМРО-ДПМНЕ влијаеше врз ...

Заев “распали” по Мицкоски – Дајте амандмани кои не го штитат криминалот

Centar - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва на тв дуелот на Канал 5 телевизија, рече дека доколку ВМРО ДПМНЕ поднесе амандмани кои не го штитат криминалот, тие се прифатливи за власта. Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ претходно соопшти дека 4 амандмани биле поднесени ...

Вонредна вест: ВМРО ДПМНЕ не поднеле амандмани, во секој момент се очекува официјална потврда или демант од ...

Centar - 26.03.2019

Извори во Министерството за правда за Centar.mk велат дека ВМРО-ДПМНЕ нема поднесено амандмани. Во секој момент се очекува оваа информација да биде и официјално потврдена или демантирана од страна на Министерството за правда.

Делов за Центар.мк: До крајот на работното време на Министерството, ВМРО ДПМНЕ не доставило амандмани за СЈО

Centar - 26.03.2019

– До крајот на работното време не се доставени амандманите во Министерството за правда, изјави за Centar.mk Владимир Делов портпарол на Министерството за Правда. Не се знае дали истите амандмани се пратени по пошта.

Фото: Доказ дека Дескоска ги доби амандманите дури во 20 часот и 19 минути

Либертас - 26.03.2019

Министерство за Правда прати доказ, се потврди дека ВМРО-ДПМНЕ не ги доставило амандманите се додека премиерот Заев не го соопшти тоа на ТВ дуелот. Според следната фотографија се гледс дека министерката го добила мејлот дури во 20.19 ...

Од правда за ТВ21: ВМРО-ДПМНЕ нема поднесено амандмани за законот за ЈО

ТВ21 - 26.03.2019

Мицкоски вечерва изјави дека ВМРО-ДПМНЕ поднеле 65 амандмани, но за ТВ21 од Министерството за правда не го велат истото. Од таму во телефонски разговор велат дека нема доставено никакви амандмани за Законот за Јавно обвинителство.

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека се прифатени забелешките, Министерството за правда негира и ги чека амандманите

ТВ21 - 26.03.2019

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното јавно обвинителство ги содржи сите меѓународни стандарди за заштита на човековите права, ...

Менкиноски контра Мицкоски: Кога ВМРО-ДПМНЕ ги поднела амандманите за Предлог-законот за јавно обвинителство?

1tv - 26.03.2019

Адвокатот Тони Менкиноски претставник на ВМРО-ДПМНЕ во меѓупартиската група со СДСМ за преговори за иднината на Специјалното јавно обвинителство вечерва во 20:19 минути на приватната електронска пошта на министерката за правда Рената Дескоска ѝ ги ...

МП: Секоја проевропска партија би ја ставила европската иднина на државата пред личните интереси

MakPress - 26.03.2019

Во законот за Јавното обвинителство што го испрати Министерството за правда во собраниска процедура се имплементирани сите меѓународни принципи, посочуваат во денешното соопштение од Министерството и додаваат дека тоа го укажале на средбите со ...

Министерство за правда: ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани

MakPress - 26.03.2019

Министерството за правда денеска до крајот на работното време не ги добило амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за јавно обвинителство, кои лидерот на партијата кажа дека биле доставени неколку часа пред дуелот со Зоран Заев на Канал 5.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против правда

MakPress - 26.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во својата матрица на одбрана на криминалот. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против против правдата, против Специјално јавно обвинителство како посебно обвинителство.

Министерство за правда го демантира Мицкоски: Амандмани за законот за јавно обвинителство не се доставени

еМагазин - 26.03.2019

Од Министерството за правда вечерва соопштија дека ВМРО-ДПМНЕ не доставило амандмани за предлог законот за јавно обвинителство, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во дуелот со премиерот Зоран Заев вечерва на „Само вистина“ на „Канал 5“ ...

СЈО, предмет на игра со зборови, попуштање на власта или манипулација од опозицијата?

CivilMedia - 26.03.2019

Нови полемики и игри на зборови околу Јавното и Специјалното обвинителство. ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во битката за независно судство и тврди дека власта ги прифатила нивните три принципи, откако Министерството за правда вчера пушти соопштение, па ...

Претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ на меил и доставил амандмани на Дескоска

MakPress - 26.03.2019

Адвокатот и Претседател на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ го објави меилот испратен до Министерката за правда на кој може да се забележи дека истиот е испратен во 16:19 часот во текот на денешниот ден.