TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Курир - 01.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од новинар за да дојде до целта.

Еве што и порача Кеба на Северина: „Криминал е да се одзеде детето на мајката!“

Убавина и Здравје - 01.12.2019

Во четвртокот нешто по осум часот вечерта, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор го донесе нејзиниот 7,5-годишен син и му го предаде на поранешниот сопруг Милан Поповиќ, како што е решено со судска наредба и привремена мерка.

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина – Oва се причините

Убавина и Здравје - 01.12.2019

Целиот регион е шокиран од пресудата на судот во Загреб, според која Северина Којиќ во четвртокот беше лишена од старателство врз нејзиниот син Александар и тој му беше доделен на Милан Поповиќ.

Прво интервју на Милан Поповиќ после доделеното старателство: „Немам убаво мислење за мајчинството на Северина!“

Убавина и Здравје - 01.12.2019

Откако тврдеше дека детето нема да се сели од Загреб и дека не станува збор за грабнување на детето, српскиот бизнисмен ја сподели својата страна на приказната со српските медиуми, и одговори, меѓу другото, дали ја смета Северина за добра мајка.

Новинарката Татјана му помогнала на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Репортер - 01.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски е жената која му помагала на српскиот бизнисмен Милан Поповиќ да ѝ го одземе синот на Северина. Северина изјавила дека нејзиниот поранешен партнер имал помош од многу новинари за да ѝ го земе Александар.

Северина го прекина молкот: Одлуката ја почитувам поради детето

iPortal - 01.12.2019

Во правната битка околу старателството на синот Северина Којиќ го изгуби спорот со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб донесе привремена мерка и одлучи детето да живее со таткото и тој самостојно да се грижи за здравјето и образованието на детето.

Драган Маринковиќ Маца: Детето поминува низ траума, нему му е најтешко

iPortal - 01.12.2019

Драган Маринковиќ Маца гостувајќи во една емисија, прозборел околу случајот со Северина, па како самохран татко, истакнал дека смета дека „детето најлошо поминало“, бидејќи поминува низ траума. – Јас луѓето не ги познавам, но најлошо помина детето.

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Република - 01.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од новинар за да дојде до целта. Меѓу споменатите е и Татјана Војтеховски.

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина

Пулс24 - 01.12.2019

Целиот регион е шокиран од пресудата на судот во Загреб, според која Северина Којиќ во четвртокот беше лишена од старателство врз нејзиниот син Александар и тој му беше доделен на Милан Поповиќ.

Северина: Одлуката не ја признавам но ја почитувам поради детето

Локално - 01.12.2019

Во правната битка околу старателството на синот Северина Којиќ го изгуби спорот со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб донесе привремена мерка и одлучи детето да живее со таткото и тој самостојно да се грижи за здравјето и образованието на детето.

Како самохран татко: Драган Маринковиќ Маца го изнесе своето мислење околу случајот со Северина

Локално - 01.12.2019

Драган Маринковиќ Маца гостувајќи во една емисија, прозборел околу случајот со Северина, па како самохран татко, истакнал дека смета дека „детето најлошо поминало“, бидејќи поминува низ траума. – Јас луѓето не ги познавам, но најлошо помина детето.

ФОТО: Позната новинарка му помогнала на Милан да и го одземе синот на Северина

Магазин - 01.12.2019

Пред три дена судот во Загреб донесеодлука која ја шокираше јавноста. Имено станува збор за веста која ја погоди цела естрада, откако беше одлучено да и биде одземено старателството за нејзиниот син Александар на познатата хрватска пејачка Северина.

СЕВЕРИНА : ОЧЕКУВАВ СЕ, НО ОВА НЕ – СЕГА НЕ МИ Е ПОВЕЌЕ СТРАВ, горда сум на своето дете

Магазин - 01.12.2019

Пред неколку денови хрватската пејачка Северина Којиќ го изгуби спорот за старателство над синот, со српскиот бизнисмен Милан Поповиќ. Судството донесе привремена мерка и одлучи малиот Александар да живее со таткото.

Еве зошто судот и го одзема синот на Северина

Вистина.мк - 01.12.2019

Популарната пејачка Северина Којиќ по седумгодишна борба го изгуби старателството над синот Александар, а судот во Хрватска одлучи дека детето треба да биде со неговиот татко Милан Поповиќ.

Поранешниот сопруг на Северина за одземениот син: Некои работи мајка не смее да си ги дозволи

Канал5 - 30.11.2019

Реакциите на јавноста за привремената мерка според која старателствто над малиот Александар му беше доделено на поранешниот сопруг на Северина, Милан Поповиќ, не стивнуваат. Откако тврдеше дека детето нема да се сели од Загреб и дека не станува збор ...

Свекорот на Северина со поддршка: Злосторство е на мајка да и се одземе синот

Канал5 - 30.11.2019

Во четвртокот нешто по осум часот вечерта, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор го донесе нејзиниот 7,5-годишен син и му го предаде на поранешниот сопруг Милан Поповиќ, како што е решено со судска наредба и привремена мерка.

Поранешниот сопруг на Северина за одземениот син: Некои работи мајка не смее да си ги дозволи

Курир - 30.11.2019

Откако тврдеше дека детето нема да се сели од Загреб и дека не станува збор за грабнување на детето, српскиот бизнисмен ја сподели својата страна на приказната со српските медиуми, и одговори, меѓу другото, дали ја смета Северина за добра мајка.

Поранешниот сопруг на Северина за одземениот син: Некои работи мајка не смее да си ги дозволи

Скопје24 - 30.11.2019

Реакциите на јавноста за привремената мерка според која старателствто над малиот Александар му беше доделено на поранешниот сопруг на Северина, Милан Поповиќ, не стивнуваат. Откако тврдеше дека детето нема да се сели од Загреб и дека не станува збор ...

Госпоѓо Којиќ, вие сте ВЕШТЕРКА која треба да се згази, борете се против ЗМИИТЕ! Ведрана РУДАН и посвети емотивно писмо ...

Слободен Печат - 30.11.2019

На адреса на познатата хрватска пејачка стигнуваат многубројни порака со поддршка, а има и такви кои ја обвинуваат, но некако како сите да чекаа да се огласи една жена. Северина Којиќ го загуби старателството над синот Александар , кој, според ...

Северина го изгуби синот затоа што ги навредувала социјалните работници и Милан

Репортер - 30.11.2019

Српската пејачка Северина Којиќ го загуби старателството над нејзиниот син Александар, затоа што ги навредувала социјалните работници нарекувајќи ги крави, пишуваат српските медиуми. Судот во Загреб неделава одлучи Александар да продолжи да живее со ...

Како бомба одекна веста дека Северина Којиќ го загуби старателството над својот син

Убавина и Здравје - 30.11.2019

Како вистинска бомба одекна веста дека седумгодиншниот Александар Поповиќ ќе живее со својот татко, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ , кој според привремената одлука на судот во Хрватска, е неговиот старател, додека, пак, неговата мајка Северина ...

Ведрана Рудан со отворено писмо до Северина: Доста со солзите, тргнете во војна против змиите!

+инфо - 30.11.2019

Хрватската писателка Ведрана Рудан позната по „бриткиот ум и преостриот јазик“ напиша отворено писмо до хрватската пејачка Северина Којиќ која ја изгуби старателството над седумгодишниот син и ѝ пружи поддршка и објаснување врз основа на сопствениот ...

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина

Курир - 30.11.2019

Целиот регион е шокиран од пресудата на судот во Загреб, според која Северина Којиќ во четвртокот беше лишена од старателство врз нејзиниот син Александар и тој му беше доделен на Милан Поповиќ.

Милан Поповиќ со својата страна од приказната: Ваквата пресуда требаше да се донеси порано

iPortal - 30.11.2019

Реакциите на јавноста на привремената судска мерка, во која старателството над малиот Александар е доделено на поранешниот партнер на Северина, не стивнуваат. Откако потврди дека детето нема да се сели од Загрев и дека не се работи за одземање на ...

Поранешниот сопруг на Северина за одземениот син: Некои работи мајка не смее да си ги дозволи

Пулс24 - 30.11.2019

Откако тврдеше дека детето нема да се сели од Загреб и дека не станува збор за грабнување на детето, српскиот бизнисмен ја сподели својата страна на приказната со српските медиуми, и одговори, меѓу другото, дали ја смета Северина за добра мајка.

Милан Поповиќ за Северина: Некои работи една мајка не смее да си ги дозволи

Локално - 30.11.2019

Реакциите на јавноста на привремената судска мерка, во која старателството над малиот Александар е доделено на поранешниот партнер на Северина, не стивнуваат. Откако потврди дека детето нема да се сели од Загрев и дека не се работи за одземање на ...

Конечно откриена причината: Еве зошто судот и одзема синот на Северина

Магазин - 30.11.2019

По одлуката да и биде одземен синот на хрватската шејчка Северина, јавноста се крена на нозе велејќи дека такватаодлука е неправедна особено поради тоа што седум години Александар живееше со својата мајка, па сега ќе му биде тешко да се прилагоди на ...

Се случија работи кои една мајка не требаше да ги дозволи: Поповиќ во интервју зборува за синот, Северина и ...

Магазин - 30.11.2019

Милан Поповиќ за Курир.рс, прифати да ја искоментира пресудата на која старателството над малолетниот син со Северина, му припадна нему. Поповиќ вели дека Северина ќе може да го посети синот кога ќе посака, без разлика на пресудата.

Александар се врати во прегратките на мајката: ПОПОВИЌ денеска и го предаде синот на СЕВЕРИНА

Магазин - 30.11.2019

Милан Поповиќ (54) денеска 30 ноември и го предаде синот на Северина Којиќ (47) почитувајќи ја привремената одлука на судот, по која мајката има право со детето да помине одредено време, пишува 24.hr.

Се спремаат масовни протести за поддршка на Северина: Јавноста бара детето да се врати кај мајка си!

Магазин - 30.11.2019

Фановите на познатата хрватска пејачка се кренаа на нозе откако пред два дена судот во Загреб донесе одлука да и биде идземен синот. Јавноста спрема масовни протести во врска одлуката и бараат детето да биде земено од Милан Поповиќ.

Ана Николиќ вознемирена поради Северина: Ова е монструозно!

Курир - 29.11.2019

Веста дека Северина Којиќ го изгуби старателството над синот од бракот со бизнисменот Милан Поповиќ ја вознемири јавноста, особено поради тоа што сите сведочеа како таа се бори за своето дете веќе неколку години.

„Ова е злосторство за детето“, Ќеба загрижен за синот на Северина

Репортер - 29.11.2019

Драган Којиќ Кеба вчеравечер присуствуваше во емисијата „Твоето лице звучи познато“ каде во еден момент изјави дека има потреба да им се обрати на гледачите. Темата очекувано беше што судијката Теа Голуб вчера во текот на денот во општинскиот ...

Нејзината болка ќе ја разберат сите мајки: Северина со потресно писмо до синот откако ги загуби старателството

Курир - 29.11.2019

Вчера, хрватскиот суд одлучи да ѝ го одземе старателството на Северина над 7-годишниот син, а денес таа напиша писмо до него, кое ќе ви го стопи срцето. Северина беше скршена од тага по одлуката на судот да ѝ биде одземено старателството, но таа не ...

„Две ноќи ќе те успивам, другите ќе те замислувам“ – Северина со емотивно писмо му се обрати на синот Александар

Репортер - 29.11.2019

Откако вчера хрватскиот суд одлучи да ѝ го одземе на Северина старателството над 7-годишниот син Александар и одлучи детето да живее со неговиот татко, пејачката денес му напиша емотивно писмо.

Северина му го предаде синот на Милан

Репортер - 29.11.2019

Откако Северина вчера го изгуби старателството над синот, таа вечерта го одведе Александар (7) кај неговиот татко, бизнисменот Милан Поповиќ. Со Северина бил нејзиниот сопруг, Игор Којиќ, пишуваат хрватските медиуми.

Свекорот на Северина во емисија во живо мораше да ги каже овие зборови по одлуката на судот да и го одземе детето!

Курир - 29.11.2019

Драган Којиќ Кеба (59) минатата ноќ присуствуваше во емисијата „Твоето лице звучи познато“ каде во еден момент изјави дека има потреба да им се обрати на гледачите. Темата очекувано беше што судијката Теа Голуб вчера во текот на денот во општинскиот ...

Емотивно писмо на Северина: „Ми дадоа 88 часа месечно со тебе и 2 ноќи да те успивам, а во другите – ќе те замислувам“

Црнобело - 29.11.2019

Вчера, хрватскиот суд одлучи да ѝ го одземе старателството на Северина над 7-годишниот син, а денес таа напиша писмо до него, кое ќе ви го стопи срцето. Северина беше скршена од тага по одлуката на судот да ѝ биде одземено старателството, но таа не ...

Како самохран татко Драган Маринковиќ Маца го изнесе своето мислење околу случајот со Северина

Скопје24 - 01.12.2019

Драган Маринковиќ Маца гостувајќи во една емисија, прозборел околу случајот со Северина, па како самохран татко, истакнал дека смета дека „детето најлошо поминало“, бидејќи поминува низ тежок период.

„Ти си најдобрата мајка на целиот свет“: Александар со порака и цртеж до Северина (ФОТО)

Курир - 29.11.2019

„Ти си најдобрата мајка на целиот свет“, ова се зборовите проследени со цртеж кои 7-годишниот Александар и ги напиша на својата мајка Северина, а таа ги сподели на социјалните мрежи. Инаку, хрватскиот суд одлучи да ѝ го одземе старателството на ...

ЌЕ ВИ ДОЈДАТ СОЛЗИ НА ОЧИТЕ – Северина го предаде синот: Прости им сине, не знаат што прават! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 29.11.2019

Погледнете краток дел од предавањето на детето... Северина Којиќ го загуби старателството над синот Александар , кој, според одлуката на судот во Загреб е доделен на таткото Милан Поповиќ.

Цел живот сакаше да биде мајка, а сега мораше да го предаде синот

Скопје24 - 29.11.2019

Пејачката Северина Којиќ го изгуби старателството над синот Александар, кој според одлуката на судот во Загреб, доделен е на татко му, Милан Поповиќ. Пејачката вознемирена, вчера околу 20 часот, заедно со сопругот Игор Којиќ, синот Александар го ...

“Прости им сине, навистина не знаат што прават…”: Отвореното писмо на Северина по одземање на нејзиното дете ја ...

Скопје24 - 29.11.2019

47-годишната пејачка Северина објавила долга порака на Инстаграм, еден ден откако на суд ѝ беше одземено старателството над синот Александар и привремено доделено на таткото на детето – 54-годишниот Милан Поповиќ.

Северина се раздели од синот, вeчерва му го предаде на Милан

+инфо - 29.11.2019

Вечерва точно во 20.11 часот, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор Којиќ, го доведе седумгодишниот Александар кај неговиот татко и му го предаде, како што е одредено во денешната судска одлука.

ФОТО: Скршена од болка, Северина му го предаде синот на Милан

Курир - 29.11.2019

Вечерва точно во 20.11 часот, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор Којиќ, го доведе седумгодишниот Александар кај неговиот татко и му го предаде, како што е одредено во денешната судска одлука.

По семејството Којиќ, Северина напиша порака до синот која ќе ве растажи

Локално - 29.11.2019

Семејството на Северина Којиќ е тажно поради расплетот на судската битка за старателство над нејзиниот син Александар. Откако судијката од судот во Загреб, Теа Голуб, донесе пресуда по која синот на пејачката и српскиот бизнисмен Милан Поповиќ ...

Порака која боли: Северина ја објави пораката која ја доби на разделбата со детето (ФОТО)

iPortal - 29.11.2019

Северина е скршена од болка по судската одлука синот Александар да го предаде кај неговиот татко Милан Поповиќ. Таа сама го чуваше и растеше детето изминатите седум и пол години, а целата јавност не може да разбере како воопшто Поповиќ успеал да го ...

Откако судот и го зеде, Северина му пиша на синот: Не одзедоа еден од друг физички но само тоа и можеа

Република - 29.11.2019

Oтако хрватскиот суд и го одзеде старателството, Северина пиша писмо до синот Александар во кое на детски начин пишува зошто ги разделиле. Знаеш сине ова е само хартија што некој ја напишал која за нас двајца не вреди. .

Северина му пиша на синот: Можат да ми забранат се но не и да те сакам, да мислам на тебе секоја секунда

PressingTV - 29.11.2019

Oткако хрватскиот суд и го одзеде старателството, Северина пиша писмо до синот Александар во кое на детски начин пишува зошто ги разделиле. Знаеш сине ова е само хартија што некој ја напишал која за нас двајца не вреди.

Емотивно писмо на Северина: Сине, по 7 ипол години ќе те гледам само 88 часа месечно

Женски магазин - 29.11.2019

Поп-ѕвездата Северина Којиќ (47) го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг за старателството на нивниот син Александар, пишуваат регионалните медиуми. Судот донесе привремена мерка и во пресудата одлучи детето во иднина да живее со својот ...

Нејзината болка ќе ја разберат сите мајки: Северина со потресно писмо до синот откако ги загуби старателството

Пулс24 - 29.11.2019

Вчера, хрватскиот суд одлучи да ѝ го одземе старателството на Северина над 7-годишниот син, а денес таа напиша писмо до него, кое ќе ви го стопи срцето. Северина беше скршена од тага по одлуката на судот да ѝ биде одземено старателството, но таа не ...

Северина заедно со сопругот го однесоа синот кај Милан

Локално - 29.11.2019

Во правната битка за старателството врз синот Северина Којич (47) го изгуби спорот со Милан Поповиќ (54). Околу 20:10 часот, синоќа, од станот на Северина во Загреб, излегле пејачката, нејзиниот син, сопругот Игор и уште една женска личност.

Пораката која Северина ја доби од синот пред разделбата ќе го скрши сечие срце (ФОТО)

Локално - 29.11.2019

Северина е скршена од болка по судската одлука синот Александар да го предаде кај неговиот татко Милан Поповиќ. Таа сама го чуваше и растеше детето изминатите седум и пол години, а целата јавност не може да разбере како воопшто Поповиќ успеал да го ...

“Прости им сине, навистина не знаат што прават...”: Отвореното писмо на Северина по одземање на нејзиното дете ја ...

Точка - 29.11.2019

47-годишната пејачка Северина објавила долга порака на Инстаграм, еден ден откако на суд ѝ беше одземено старателството над синот Александар и привремено доделено на таткото на детето – 54-годишниот Милан Поповиќ.

Ана Николиќ вознемирена поради Северина: Ова е монструозно!

Пулс24 - 29.11.2019

Веста дека Северина Којиќ го изгуби старателството над синот од бракот со бизнисменот Милан Поповиќ ја вознемири јавноста, особено поради тоа што сите сведочеа како таа се бори за своето дете веќе неколку години.

Беше држ не дај: Адвокатот открива како поминала средбата меѓу Северина и Милан кога пејачката го предала синот

Република - 29.11.2019

Северина Којиќ вчера ја изгуби битката за старателство над синот Александар која со години ја водеше со некогашниот партнер, Милан Поповиќ. Адвокатот на Милан, Хрвоје Јукиќ открил за Блиц како поминало синоќешното доаѓање на Александар во домот на ...

(ВИДЕО) Со насолзени очи Северина му го предаде Александар на татко му

Бриф - 29.11.2019

Хрватската пејачка Северина Којиќ го загуби старателството над својот син, Александар, со одлука на судот во Загреб. Старателството го доби неговиот татко, бизнисменот Милан Поповиќ. Вознемирена и со насолзени очи пејачката заедно со нејзиниот ...

Северина ги расплака луѓето:“Сине мој, не одзедоа еден од друг“!

Вечер Прес - 29.11.2019

“Ми дадоа два пати месечно да преспиеш со мене, да те заспијам“! Денес Северина за прв пат јавно го објави својот став за тоа како се чувствува откако и е одземен синот. На инстаграм таа напиша, а луѓето не ги криела своите солзи: „Знаеш сине, тоа ...

Ана Николиќ вознемирена поради случајот на Северина: Ова е монструозно!

Локално - 29.11.2019

Веста дека Северина Којиќ го изгуби старателството над синот од бракот со бизнисменот Милан Поповиќ ја вознемири јавноста, особено поради тоа што сите сведочеа како таа се бори за своето дете веќе неколку години.

По одлуката на судот: Вчеравечер Северина му го предаде синот на бившиот сопруг Милан (ФОТО)

Вистина.мк - 29.11.2019

Вчеравечер точно во 20.11 часот, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор Којиќ, го доведе седумгодишниот Александар кај неговиот татко и му го предаде, како што е одредено во денешната судска одлука.

Северина ја загуби големата битка, скршена од болка му го предаде синот на Милан

Магазин - 29.11.2019

Познатата хрватска пејачка Северина ја изгуби битката против нејзиниот поранешен сопруг Милан и вчера вечер во 20.11 часот, во придружба на сегашниот сопруг Игор Којиќ, го доведе седумгодишниот Александар кај неговиот татко и му го предаде, како што ...

Северина со емотивна писмо се обрати на својот син (фото)

Вистина.мк - 29.11.2019

Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ околу старателството над синот Александар. Судијата Теа Голуб утринава (28. Ноември 2019) донесе привремена мерка со која се одлучува детето да живее со неговиот татко Милан ...

Монструозно е да одземеш дете од мајката: Ана Николиќ гневна на одлуката за одземање на синот од Северина

Магазин - 29.11.2019

Откако вчера познатата хрватска пејачка северина ја изгуби битката со поранешниот сопруг милан Поповиќ и го изгуби старателството над синот Александар јавноста се крена на нозе. Ваквата вест ја вознемири јавноста, а многумина и се надоврзаа на тоа ...

Јелена Карлеуша со поддршка за Северина: „Таа е прекрасна мајка“

Вистина.мк - 29.11.2019

Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ околу старателството над синот Александар. Судијата Теа Голуб вчера (29. Ноември 2019) донесе привремена мерка со која се одлучува детето да живее со неговиот татко Милан ...

„Злочин е по седум години да и се одземе детето на мајката“: Кеба тагува по синот на снаата Северина

Вистина.мк - 29.11.2019

Свекорот на пејачкат Северина Којиќ, Драган Којиќ-Кеба, и даде целосна подршка на снаата, на која судот во Загреб и го одзема синот Александар (7) и старателството го додели на таткото Милан Поповиќ.

161 евро алиментација за кралот на бакарот: Син ми ќе оди на училиште, а не на концерти!

Фокус - 28.11.2019

Бизнисменот Милан Поповиќ (54), познат во регионот како кралот на бакарот, месечно ќе добива алиментација за синот Александар (7) во износ од 161 евро, одлучил денес судот во Загреб, откако и беше одземено старателството на Северина (47).

Северина облеана во солзи: Го загуби старателството над синчето

Канал5 - 28.11.2019

Судијата Теа Голуб утринава донесе привремена мерка и реши синот на Северина Којиќ и српскиот бизнисмен Милан Поповиќ да живее со таткото. Поповиќ сам ќе треба да се грижи за здравјето и образованието на детето , потврди адвокатот на Северина, Мате ...

Северина го загуби старателството над синот!!

Канал5 - 28.11.2019

Балканската музичка ѕвезда Северина Којиќ неочекувано ја загубила правната битка со екс сопругот, српскиот тајкун Милан Поповиќ, за старателството на синот Александар. Судијката Теа Гулаб денеска во Загреб донела привремена мерка и одлучила синот на ...

Северина го изгуби старателството над синот

Макфакс - 28.11.2019

Пејачката Северина (47) и нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ (54) требаше да се сретнат денес во Градскиот суд во Загреб, но поранешните партнери не се појавија. Во правна битка околу грижата за својот син, Северина го загуби спорот со Милан.

Северина го изгуби старателството над синот – 7-годишниот Александар ќе живее со татко му

Црнобело - 28.11.2019

Северина денес треба да го предаде синот на нејзиниот поранешен сопруг, Милан, бидејќи ја изгуби битката за неговото старателство. Денес, судот во Загреб донел привремена мерка за одземање на старателството на Северина над синот Александар, во која ...

Северина го изгуби старателството над синот – Александар ќе живее со татко му

Таратур - 28.11.2019

Пејачката Северина го загуби старателството над синот Александар. Според судската одлука, детето ќе живее со неговиот татко, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ. Пејачката и нејзиниот бивш партнер денес требаше да се сретнат на Општинскиот граѓански ...

(ФОТО) СЕВЕРИНА ГО ЗАГУБИЛА СТАРАТЕЛСТВОТО НАД СИНОТ: Судот одлучил Александар да живее со таткото

Екран - 28.11.2019

Северина го изгубила старателството над нејзиниот син Александар,е вест што денес одекна во хрватските медиуми. Пејачката и нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ требало да се сретнат денес во општинскиот суд во Загреб, но не се појавиле.

Северина само два дена ќе го гледа синот, а Милан тајно му извадил српски пасош

Репортер - 28.11.2019

Пејачката Северина Којиќ ќе може да го гледа синот Александар само два дена во неделата и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер. Ова беше денешната пресуда на судијката Теа Голуб, во Загреб, која одлучи привремено да ѝ се одземе ...

Северина во гушење и солзи едвај собра сили да се огласи по одлуката на судот- еве колкава алиментација ќе плаќа за ...

Курир - 28.11.2019

Во правната битка околу старателството за синот на Северина Којиќ (47) пејачката денеска и официјално ја загуби битката во спорот со Милан Поповиќ (54) иако одлуката се уште не е правосилна.

Судот му го додели старателството на Милан: Северина ја губи битката за синот Александар?

Курир - 28.11.2019

Хрватската пејачка Северина (47) и нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ (54) денес требале да се појават пред граѓанскиот суд во Загреб, но двајцата не дошле. Во правната битка за старателството на синот, Северина го загуби спорот со Милан, ...

Северина веќе нема да живее со синот! Старателство добил Милан

Слободен Печат - 28.11.2019

Во приватната битка околу старателството за синот, Северина го загубила спорот. Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ, денеска требало да се состанат во Општинскиот граѓански суд во Загреб, но ни двајцата не се појавиле.

Јелена Карлеуша ја поддржа Северина откако го загуби старателството: Бедно е што Милан Поповиќ ги потплатува медиумите ...

Слободен Печат - 28.11.2019

Во овој момент многу мајки и даваат поддршка на Северина, а не изостанаа ниту нејзините колеги и колешки. Утрово е донесена повремена мерка и се донела одлука синот на Северина Којиќ и Милан Поповиќ , малечкиот Александар да живее со татко му кој ќе ...

Скршена од болка, Северина му го предаде синот на Милан

Хитпортал - 28.11.2019

Познатата хрватска пејачка Северина Којиќ долго време води судска битка за старателство над својот син. Денес судот во Хрвстска донел привремена мерка, седумгодишниот Александар да живее со таткото, односно тој самостојно да се грижи за здравјето и ...

Северина облеана во солзи, го изгуби старателството врз синот

+инфо - 28.11.2019

Адвокатот додаде дека одлуката стапува во сила веднаш, односно дека жалбата нема да го одложи извршувањето Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ, денеска требало да се состанат во Општинскиот граѓански суд во Загреб, но ни двајцата не ...

Северина го изгуби старателството над синот

Репортер - 28.11.2019

Хрватската пејачка Северина го изгуби старателството над синот Александар, пишуваат хрватските медиуми. Како што пренесува хрватскиот медиум 24часа.хр судијката Теа Голуб донесе привремена мерка Александар да живее со татко му, српскиот бизнисмен ...

Тој победи: Северина денеска до 20 часот мора да му го предаде детето на поранешниот сопруг

Точка - 28.11.2019

Привремената мерка по која 7-годишниот Александар, синот на Сверина Којиќ и српскиот бизнисмен Милан Поповиќ отсега ќе живее со таткото - веднаш стапува на сила. Како што пренесуваат хрватските медиуми, синот на Северина кој досега живееше со неа, ...

Карлеуша бесна, застана во одбрана на Севе откако ѝ го одземаа старателството

iPortal - 28.11.2019

Адвокатскиот тим на Северина веќе ја подготвува жалбата за одлуката на загребскиот суд, кој старателството над малиот Александар го додели на неговиот татко, бизнисменот Милан Поповиќ. Блиските луѓе на Северина се шокирани од одлуката дека треба да ...

Сите детали на очајот на Северина после пресудата: Еве кога пејачката се разделува со синот и кога повторно ќе го види

Република - 28.11.2019

Пејачката Северина Којиќ, на која судот и го зема детето и му го даде на Милан Поповиќ, има право да го гледа синот во вторник и четврток од 15 до 20 часот и секој втор викенд. Со оглед на тоа дека денеска е четврток, Северина до истекот на рокот, ...

Северина го изгуби старателството, малиот Александар оди кај татко му

iPortal - 28.11.2019

Според хрватските медиуми, меѓу кои и „24 сата“, на Северина привремено ѝ е одземено старателството над малолетниот син Александар и тој припаднал кај таткото, бизнисменот Милан Поповиќ. Правниот тим на Поповиќ, а и самиот тој, велат дека се ...

Северина потресена, го изгуби старателството над синот Александар

Локално - 28.11.2019

Според хрватските медиуми, меѓу кои и „24 сата“, на Северина привремено ѝ е одземено старателството над малолетниот син Александар и тој припаднал кај таткото, бизнисменот Милан Поповиќ. Правниот тим на Поповиќ, а и самиот тој, велат дека се ...

Северина вечерва му го предаде Александар на Милан

Република - 28.11.2019

Вечерва точно во 20.11 часот, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор Којиќ, го доведе седумгодишниот Александар кај неговиот татко и му го предаде, како што е одредено во денешната судска одлука.

Северина го изгуби старателството: Синот ќе го гледа само два дена во неделата

Женски магазин - 28.11.2019

Поп-ѕвездата Северина Којиќ (47) го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг за старателството на нивниот син Александар, пишуваат регионалните медиуми. Судот донесе привремена мерка и во пресудата одлучи детето во иднина да живее со својот ...

Судот одлучи: Синот на Северина треба да живее со биолошкиот татко, а не со неа

Вечер Прес - 28.11.2019

Судијата Теа Голуб денеска донесе одлука за времена мерка и одлучи синот на Северина Којиќ и српскиот бизнисмен Милан Поповиќ од денес да живее со таткото, кој самостојно ќе се грижи за здравјето и образованието на детето, потврдува за Индекс.хр ...

Северина го загуби старателството над синот

Бриф - 28.11.2019

Според хрватските медиуми, меѓу кои и „24 сата“, на Северина привремено ѝ е одземено старателството над малолетниот син Александар и тој припаднал кај таткото, бизнисменот Милан Поповиќ. Правниот тим на Поповиќ, а и самиот тој, велат дека се ...

Судот му го додели старателството на Милан: Северина ја губи битката за синот Александар?

Пулс24 - 28.11.2019

Хрватската пејачка Северина (47) и нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ (54) денес требале да се појават пред граѓанскиот суд во Загреб, но двајцата не дошле. Во правната битка за старателството на синот, Северина го загуби спорот со Милан, ...

Северина го изгуби старателството над синот

MTM - 28.11.2019

Пејачката Северина (47) и нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ (54) требаше да се сретнат денес во Градскиот суд во Загреб, но поранешните партнери не се појавија. Во правна битка околу грижата за својот син, Северина го загуби спорот со Милан.

Откако го доби старателството, Поповиќ кажа тешки зборови за мајчинството на Северина

iPortal - 28.11.2019

Одлуката на судот во Загреб старателството над Александар да го додели на Милан Поповиќ силно ја повреди Северина, но очигледно е дека таткото на детето е задоволен со оваа пресуда. „Александар ќе продолжи да оди во училиште во Загреб, не кажувам во ...

Северина ја загуби правната битка со Милан Поповиќ: Александар ќе живее со таткото

Република - 28.11.2019

Во правната битка околу грижата за синот со таткото на нивното заедничко дете, пејачката Северина Којиќ ја загуби битката со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб утринава донесе одлука за привремена мерка и одлучи да пресуди детето да живее со ...

Поповиќ за старателството: Детето конечно ќе оди во школо, а не на концерти

Локално - 28.11.2019

Одлуката на судот во Загреб старателството над Александар да го додели на Милан Поповиќ силно ја повреди Северина, но очигледно е дека таткото на детето е задоволен со оваа пресуда. „Александар ќе продолжи да оди во училиште во Загреб, не кажувам во ...

Карлеуша на страна на Северина: На кого да го даде детето? На оној кој не сакаше да го види?

Локално - 28.11.2019

Адвокатскиот тим на Северина веќе ја подготвува жалбата за одлуката на загребскиот суд, кој старателството над малиот Александар го додели на неговиот татко, бизнисменот Милан Поповиќ. Блиските луѓе на Северина се шокирани од одлуката дека треба да ...

Северина го изгуби синот – Милан издвои ГОЛЕМА победа

Магазин - 28.11.2019

Привремената мерка по која 7-годишниот Александар, синот на Сверина Којиќ и српскиот бизнисмен Милан Поповиќ отсега ќе живее со таткото – веднаш стапува на сила. Како што пренесуваат хрватските медиуми, синот на Северина кој досега живееше со неа, ...

Северина со солзи во очите ја прокоментира одлуката на судот со која го изгуби старателството над синот

Вистина.мк - 28.11.2019

Хрватската поп ѕвезда се уште не знае на која адреса ќе живее нејзиниот син Александар. Судијата Теа Голуб утринава донесе привремена мерка со која се одлучи синот на Северина, Александар привремено да живее со неговиот татко Милан Поповиќ кој во ...

Северина го изгуби старателството над синот Александар

Вистина.мк - 28.11.2019

Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ околу старателството над синот Александар. Судијата Теа Голуб утринава (28. Ноември 2019) донесе привремена мерка со која се одлучува детето да живее со неговиот татко Милан ...

Родeната сестра на Северина и денес јавно ја плука оти се омажила за Србин

Репортер - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ – Жуниќ, сестрата на Северина вели дека никогаш нема да и прости на сестра си затоа што се омажила за синот на српскиот пејач Кеба, Игор Којиќ. Таа вели дека се уште не може да се помири со фактот дека Северина не избрала Хрват за ...

Родeната сестра на Северина јавно се откажала од неа!

+инфо - 27.11.2019

Северина е во добри односи со другата сестра, Маријана Поповиќ, која живее во Белград, додека нема никаков контакт со Зденка. Зденка Вучковиќ Жуниќ јавно се откажала од родената сестра, Северина Којиќ, пишува „Курир.рс“ .

Сестра ѝ на Северина јавно се откажала од неа

+инфо - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ, една од сестрите на Северина, јавно се откажала од каква било врска со својата сестра поради мажачката со Игор Којиќ. Таа изјавила дека никогаш нема да ѝ прости на Северина што се омажила со Србин.

Една од сестрите на Северина јавно се откажала од неа! Никогаш нема да и го прости ова! (ФОТО)

Слободен Печат - 27.11.2019

Од друга страна, другата сестра Маријана нема никаква замерка за изборите на Северина и тие двете останале блиски цело време Едната од сестрите на Северина , Зденка Вучковиќ, јавно се откажала од каква било врска со својата популарна сестра, а ...

Родeната сестра на Северина јавно се откажала од неа!

Курир - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ Жуниќ јавно се откажала од родената сестра, Северина Којиќ, пишуваат српските медиуми. Сестрата на Северина никогаш нема да ѝ прости на пејачката што се омажила за Србинот Игор Којиќ.

Родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа

Скопје24 - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ – Жуниќ, вели дека никогаш нема да и прости на сестра и Северина што се омажила за синот на српскиот пејач Кеба, Игор Којиќ! Таа очигледно сè уште не може да се помири со фактот дека Севе не избрала Хрват за сопруг, па затоа со ...

Сестрата на Северина се откажа од неа поради бракот со Србинот Игор

Република - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ Зуниќ јавно се откажа од својата родена сестра Северина.Причина за тоа што Севе за маж одбра Србин наместо Хрват. Таа не сака да се сретне со Северина и не оди на нејзините концерти.

Родeната сестра на Северина јавно се откажала од неа!

Пулс24 - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ Жуниќ јавно се откажала од родената сестра, Северина Којиќ, пишуваат српските медиуми. Сестрата на Северина никогаш нема да ѝ прости на пејачката што се омажила за Србинот Игор Којиќ.

Родената сестра ја мрази: Ѝ се налутила на Севе затоа што се омажила со Којиќ

iPortal - 27.11.2019

Едната од сестрите на Северина, Зденка Вучковиќ, јавно се откажала од каква била врска со својата популарна сестра, а причина за тоа е никој друг, туку сопругот Игор Којиќ. Таа изјавила дека никогаш нема да ѝ прости на Северина што се омажила со ...

Едната сестра се откажала од Северина: Не ѝ го прости бракот со Игор Којиќ

Локално - 27.11.2019

Едната од сестрите на Северина, Зденка Вучковиќ, јавно се откажала од каква била врска со својата популарна сестра, а причина за тоа е никој друг, туку сопругот Игор Којиќ. Таа изјавила дека никогаш нема да ѝ прости на Северина што се омажила со ...

Бракот со Србин не може да и го прости: Сестрата на Северина јавно се откажа од неа

PressingTV - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ Зуниќ јавно се откажа од својата родена сестра Северина.Причина за тоа што Севе за маж одбра Србин наместо Хрват. Таа не сака да се сретне со Северина и не оди на нејзините концерти.

Родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа! (ФОТО)

Вистина.мк - 27.11.2019

Зденка Вучковиќ – Жуниќ, вели дека никогаш нема да и прости на сестра и Северина што се омажила за синот на српскиот пејач Кеба, Игор Којиќ! Таа очигледно сè уште не може да се помири со фактот дека Севе не избрала Хрват за сопруг, па затоа со ...

Несреќа на концертот на Северина

Курир - 26.11.2019

Една од најголемите хрватски ѕвезди Северина неодамна ја започна својата турнеја „The magic tour“. Како дел од оваа турнеја, Северина пред некој ден одржа и спектакуларен концерт пред полната „Штарк Арена“ во Белград.

Хурем Султан и Северина се пријателки: Турската актерка јавно и се обрати на пејачката (ВИДЕО)

Скопје24 - 25.11.2019

Пејачката Северина одржа голем концерт во Белград во „Штарк Арена“, а покрај огромната поддршка од фановите, пријателите и колегите, таа има и еден специјален обожавател. Станува збор за турската актерка Мерием Узерли, попознат како Хурем Султан од ...

Стакло се разлетало и паднало врз публиката - незгода на почетокот на концертот на Северина

Press24 - 25.11.2019

Северина Којиќ имала мала незгода само што излегла на сцена. Пејачката излегла на бината, музиката започнала и се слушнале вресоци. Кога започнал басот од музиката, пукнал рефлектор и се разлетал врз публиката.

Несреќа на концертот на Северина: Се сруши стакло во публиката, за влакно избегната голема трагедија

Вистина.мк - 25.11.2019

Една од најголемите хрватски ѕвезди Северина неодамна ја започна својата турнеја „The magic tour“. Како дел од оваа турнеја, Северина пред некој ден одржа и спектакуларен концерт пред полната „Штарк Арена“ во Белград.

Хурем Султан и Северина се пријателки: Турската актерка јавно и се обрати на пејачката (видео)

Вистина.мк - 25.11.2019

Пејачката Северина одржа голем концерт во Белград во „Штарк Арена“, а покрај огромната поддршка од фановите, пријателите и колегите, таа има и еден специјален обожавател. Станува збор за турската актерка Мерием Узерли, попознат како Хурем Султан од ...