TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Труење имало, стручниот штаб предаден на Управниот одбор

Вест - 06.12.2002

Според лекарската комисија на ФСМ: По вчерашната состанок на Лекарската комисија на Фудбалскиот сојуз на Македонија, која ја сочинуваат Душко Милевски, Илија Стоилов и Наде Темелковска, заклучено е дека кај нашите фудбалски репрезентативци, пред, за време и по натпреварот со Израел постоеле ...

Стручниот штаб обвинет за негрижа кон репрезентативците!

Дневник - 06.12.2002

ФУДБАЛ - СОСТАНОК НА ЗДРАВСТВЕНАТА КОМИСИЈА НА ФСМ Поради ова, комисијата побара УО на ФСМ да му го предаде водството на националниот тим на дисциплинскиот комесар Здравствената комисија на Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ) побара од Управниот одбор на Сојузот да му го предаде Стручниот штаб на ...

По случајот „труење“ - обвинет стручниот штаб на ФСМ

А1 - 05.12.2002

Во екот на превирањата во Фудбалскиот Сојуз на Македонија и на борбата за претседателската фотелја во најмоќната спортска асоцијација, навраќање и на контроверзниот случај со труењето на македонските фудбалски репрезентативци пред пријателската средба со Израел минатиот месец.

Албанците баарат пропорционална застапеност во ФСМ

Вест - 05.12.2002

Состанок на кординативното тело на албанските клубови во Македонија На состанокот на кординативното тело на албанските клубови во Македонија кој се одржал во селото Слатина, е донесен единствен заклучок - да им се овозможи на Албанците пропорционална застапеност во сите органи и тела на Фудбалскиот ...

Постигнат договор за одржување на регуларно Собрание

Вест - 05.12.2002

Лазе Митревски и Михаил Пановски вчера се сретнаа во просториите на ФСМ Вчера претпладне, зад затворени врати, во канцеларијата на в.д. генералниот секретар на на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (ФСМ) ,се сретнаа преставникот на иницијативниот одбор за промени во македонскиот фудбал Лазе Митревски ...

Надежите против СРЈ на 11 декември

Утрински - 05.12.2002

Југословените ја прифатија поканата Вчера во просториите на ФСМ, пристигна допис од ФСЈ, со кој се потврдува дека младата репрезентација на оваа земја селекција до 21 год. ја прифаќа понудата за одигрување на пријателски меѓународен дуел со нашата репрезентација.

Собранието ќе биде организирано од стручните служби на Сојузот

Утрински - 05.12.2002

Вчера во ФСМ, тет а тет средба Пановски - Митрески Вчера без многу спектакл и еуфорија во просториите на ФСМ дојде до средба меѓу Лазе Митрески еден од иницијаторите за свикување на новата седница на Собранието на ФСМ, и сеуште актуелниот потпретседател на Сојузот Михаил Пановски.

Собранието, сепак, ќе го организира ФСМ

Дневник - 05.12.2002

СПРОТИВСТАВЕНИТЕ СТРАНИ СЕ ДОГОВОРИЈА Двете спротивставени страни, кои се борат се власт во Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ), вчера и официјално се договорија седницата на Собранието да се одржи на 14 декември, во салата на Царината во Скопје.

ФСМ ќе избира фудбалер на годината

Вест - 04.12.2002

Околу Нова година во салата на МНТ По урнекот, кога пред три години со помпезна прослава Фудбалскиот сојуз на Македонија избираше фудбалер на векот, и за оваа години е планирано да се организира нешто слично. В. д. генералниот секретар на ФСМ Илија Атанасовски најави дека околу Нова година, ...

Михо Пановски во Битола, Пане Иванов во Неготино

Вест - 04.12.2002

Започна предизборната фудбалска кампања На десетина дена до одржувањето на Собранието на Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ), започна предизборната фудбалска кампања преку која се лобира, од страна на поддржувачите на еден од претседателските кандидати, кај делегатите во ова највисоко фудбалско ...

Ико ги стопира сите трошоци на Сојузот

Вест - 04.12.2002

ФСМ Со наредба издадена вчера до Стручната служба, в. д. генералниот секретар на ФСМ, Илија Атанасовски, ги забрани сите понатамошни финансиски трошоци на Сојузот. - Со ова наредба се забранува да се трошат пари за репрезентациите, службените патувања и какви било трошоци што ќе ги направи ...

Албанците избираа потпретседател на ФСМ

Утрински - 04.12.2002

Вчера во Слатино За вкупно четири личности, од кои еден треба да биде кандидиран за потпретседателското место во ФСМ расправаа претставниците на координативното тело на албанските фудбалски клубови во Македонија на вчерашниот состанок што се одржа во тетовското село Слатино.

Михаил Пановски и Пане Иванов крстарат по гласови за Хари

Дневник - 04.12.2002

ФУДБАЛ - во пресрет на собранието на фсм За поддршка на Хаџиристески на делегатите им се ветувале функции во новиот состав на ФСМ, некои од нив прифатиле, но имало и такви што не сакале средба со пропагаторите Потпретседателот на Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ), Михаил Пановски, и првиот ...

На 14 декември ќе се гласа за нов претседател на ФСМ

Вест - 03.12.2002

Актуелната фудбалска власт го прифати терминот на инцијативниот одбор за промени за одржување на Собранието Ламбе Арнаудов се повлекува?! - Хари Хаџи Ристески ќе се кандидира за претседател на Сојузот По завчерашните консултации на дел од актуелното фудбалска раководство, прифатен е терминот 14 ...

Хаџиристески противкандидат на Илиевски за претседател на ФСМ?

Дневник - 03.12.2002

ФУДБАЛ - НА СОБРАНИЕТО НА 14 ДЕКЕМВРИ Неофицијално дознаваме дека актуелниот претседател на Сојузот, Ламбе Арнаудов, ќе поднесе оставка, но делегатите што го поддржуваа него ќе му го дадат својот глас на првиот човек на Победа Претседателот на прилепска Победа, Харалампие Хаџиристески, ќе му биде ...

Промени во раководстото на ФСМ?

А1 - 02.12.2002

Беласица Герас Цунев пред Вардар, на врвот на прволигашката фудбалска табела, по есенската полуетапа во македонскиот шампионат. На врвот - обратен редослед од конечниот пласман во минатото првенство. Претстои тримесечна зимска пауза, но само на терените.