TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангелов: На мојата изјава, ќе падне крв ако го уапсат Заев, гледајте како на самозаштита

Фокус - 05.04.2015

Став на Стојанче Ангелов Стојачне Ангелов , денеска појасни што сакал да каже со изјавата, што вчера ја даде на протестот пред МТВ, декаќе падне крв доколку го уапсат Зоран Заев . Неговото објаснување ви го пренесуваме интегрално.

Заев лаже зашто вистината за него е болна

Дневник - 05.04.2015

Заев би требало да знае дека вистината како основна мислечка вредност воопшто од секогаш била, е и ќе биде базична етичка и животна вредност на луѓето. Kако таква има големо значење во практицирањето на политиката.

Судир на две стратегии

Дневник - 05.04.2015

Што може да се очекува понатаму, каков ќе биде епилогот на оваа политичка криза, како ќе се однесуваат актерите? Овие и многу други прашања остануваат отворени по секоја нова „бомба“ на Заев.

Заев: Вистината за „Монструм“ нема да ги наруши меѓуетничките односи, ама ќе реши многу нејаснотии

МКД - 05.04.2015

Обелоденувањето на вистината за случајот „Монструм“ нема да ги наруши меѓуетничките односи во земјата, но ќе даде огромен процент одговори и ќе расчисти многу облаци кои сè уште надвиснуваат над овој процес, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев, ...

(ВИДЕО) Заев од Прилеп: Груевски е фатен во нови лаги

А1 On - 05.04.2015

Прилеп е градот на херојството во Македонија. Прилеп e градот којшто секогаш ја испраќал пораката на слободоумноста до цела Македонија. И еве денеска од овде, од Прилеп, нека се испрати пораката преку сите улици и маала, па преку Маркови кули до ...

Ангелов: На мојата изјава дека ќе падне крв ако го уапсат Заев гледајте како на самозаштита

А1 On - 05.04.2015

Мојата изјава дека ќе падне крв ако го уапсат Зоран Заев, курирчињата ја засилуваат и спинуваат а некои наши пријатели ја разбрале погрешно па ме убедуваат дека не треба да се приближуваме кон СДСМ, дека токму ние сме третата опција, на изборите да ...

„Вечер“: Откако го одбија граѓаните, Заев поттикнува верски џихад на улица

Курир - 05.04.2015

ВЕЧЕР анализира дека освен со Беса, членови на СДСМ и блиски со Зоран Заев ги зачестија контактите со радикалните екстремисти од косовско Самоопределување, со кои заеднички планира создавање нереди во мај.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Заев: Груевски е фатен во нови лаги

+инфо - 05.04.2015

Прилеп е градот на херојството во Македонија. Прилеп e градот којшто секогаш ја испраќал пораката на слободоумноста до цела Македонија. И еве денеска од овде, од Прилеп, нека се испрати пораката преку сите улици и маала, па преку Маркови кули до ...

Заев за бомбите за случајот кај Смилковско езеро и прашањето за името

Нова ТВ - 05.04.2015

По објавувањето на бомбите за случајот „Монструм“ и за прашањето за името ќе исчезнат сите недоумици, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев во неодамнешното интервју за тетовската ТВ Арт. - Не ја знаат вистината, ни оние кои се наводно виновни за ...

Заев поттикнува верски џихад на улица?

Пулс24 - 05.04.2015

Вечер прв дознава дека освен со Беса, членови на СДСМ и блиски со Зоран Заев ги зачестија контактите со радикалните екстремисти од косовско Самоопределување, со кои заеднички планира создавање нереди во мај.

Заев од Прилеп: Груевски е фатен во нови лаги

Бриф - 05.04.2015

Прилеп е градот на херојството во Македонија. Прилеп e градот којшто секогаш ја испраќал пораката на слободоумноста до цела Македонија. И еве денеска од овде, од Прилеп, нека се испрати пораката преку сите улици и маала, па преку Маркови кули до ...

Заев: Вистината за „Монструм“ нема да ги наруши меѓуетничките односи, ама ќе реши многу нејаснотии

Тера - 05.04.2015

Обелоденувањето на вистината за случајот „Монструм" нема да ги наруши меѓуетничките односи во земјата, но ќе даде огромен процент одговори и ќе расчисти многу облаци кои сè уште надвиснуваат над овој процес, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев, ...

Ген. Ангелов: “Доколку Зоран Заев биде уапсен Режимот ќе здиви. Ќе здиви со сета сила”

Локално - 05.04.2015

“Мојата изјава дека ќе падне крв ако го уапсат Зоран Заев, курирчињата ја засилуваат и спинуваат а некои наши пријатели ја разбрале погрешно па ме убедуваат дека не треба да се приближуваме кон СДСМ, дека токму ние сме третата опција, на изборите да ...

(ВИДЕО-ФОТО) Заев од Прилеп: Груевски е фатен во нови лаги

Фактор - 05.04.2015

Прилеп е градот на херојството во Македонија. Прилеп e градот којшто секогаш ја испраќал пораката на слободоумноста до цела Македонија. И еве денеска од овде, од Прилеп, нека се испрати пораката преку сите улици и маала, па преку Маркови кули до ...

Од кога соопштувањето на криминалите на власта е државна тајна?!

Локално - 05.04.2015

Дел од говорот на Зоран Заев, претседател на СДСМ, на граѓанскиот собир „Граѓаните заедно за вистината за Македонија” кој вчера се одржа во Прилеп: Прилеп е градот на херојството во Македонија.

(ВИДЕО) Заев: Вистината за „Монструм“ ќе ги расчисти облаците над овој процес

А1 On - 04.04.2015

Во интервју за тетовската телевизија Арт, лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави дека сите недоумици околу случајот “Монструм“ ќе исчезнат по објавувањето на материјалите. - Не ја знаат вистината, ни оние кои се наводно виновни за убиствата во овој ...

ВИДЕО Заев за „Арт ТВ“: Вистината за „Монструм“ ќе ги реши нејаснотиите

+инфо - 04.04.2015

Обелоденувањето на вистината за случајот „Монструм“ нема да ги наруши меѓуетничките односи во земјата, но ќе даде огромен процент одговори и ќе расчисти многу облаци кои се уште надвиснуваат над овој процес, вели лидерот на СДСМ Зоран Заев , во ...

Ако Груевски „нема точка на топење“, а Заев веќе го прогласи за готов, каде е просторот за компромис?

Капитал - 04.04.2015

Премиерот Никола Груевски, повикувајќи се на народот, односно на перцепцијата за делата што ги оствариле владите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека нема точка на топење. Претседателот, пак, на СДСМ, Зоран Заев, му порача – „Готово е Никола Груевски! После ...

Заев: Вистината за „Монструм“ ќе ги расчисти облаците над овој процес

МК News - 04.04.2015

Во интервју за тетовската телевизија Арт, лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави дека сите недоумици околу случајот “Монструм“ ќе исчезнат по објавувањето на материјалите. – Не ја знаат вистината, ни оние кои се наводно виновни за убиствата во овој ...

Заев секој ден во Обвинителството

Вечер Прес - 04.04.2015

Во понеделник е повикан за „Пуч", во вторник повторно за корупција Лидерот на СДСМ беше повикан во Јавното обвинителство за обвинувањата против него за корупција, под сомнение дека побарал 200 илјади евра мито од еден бизнисмен во Струмица.

(ВИДЕО) Заев: Вистината за „Монструм“ ќе ги расчисти облаците над овој процес

Локално - 04.04.2015

Во интервју за тетовската телевизија Арт, лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави дека сите недоумици околу случајот “Монструм“ ќе исчезнат по објавувањето на материјалите. – Не ја знаат вистината, ни оние кои се наводно виновни за убиствата во овој ...

Заев: Вистината за „Монструм“ ќе ги расчисти облаците над овој процес (ВИДЕО)

Sky - 04.04.2015

Во интервју за тетовската телевизија Арт, лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави дека сите недоумици околу случајот “Монструм“ ќе исчезнат по објавувањето на материјалите. - Не ја знаат вистината, ни оние кои се наводно виновни за убиствата во овој ...

(ВИДЕО) Заев за Арт Тв: Сите недоумици за „Монструм“ ќе исчезнат по објавувањето на материјалите

Фактор - 04.04.2015

Лидерот на опозицистака партија СДСМ, Зоран Заев во интервју за тетовската телевизија Арт, најави дека сите недоумици околу случајот „Монструм“ ќе исчезнат по објавувањето на материјалите.

(ВИДЕО) Заев: Вистината за „Монструм“ ќе ги расчисти облаците над овој процес

Бриф - 04.04.2015

Во интервјуто за тетовската телевизија Арт, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува за мега-скандалот „Прислушкување“, за тоа дали и зошто владата не поднесува оставка и што да се прави понатаму за излез од кризата.

Јакимовски: Шпионите во затвор – ново раководство во СДСМ!

Република - 04.04.2015

„Ма­ке­до­ни­ја е фри­гид­на“, ова е еден од мно­гу­те ста­ри цр­ни би­се­ри на опо­зи­ци­ски­от бом­баш, кој не­у­меш­но алу­ди­ра­ше на евро­ат­лант­ска ин­те­гра­ци­ја. Раз­бир­ли­во, оти до­а­ѓа од ор­га­ни­за­ци­ја ко­ја знае мно­гу за ...

СДСМ од Куманово тргна на протестни маршеви низ државата

Вест - 03.04.2015

Највисокото партиско раководство на СДСМ, предводено од лидерот Зоран Заев, од Куманово започнаа со протестните маршеви, најавувајќи ја долгоочекуваната македонска пролет. "Почнуваме од Куманово, како што си е редот.

Заев на распит во обвинителство за земање поткуп

Телма - 03.04.2015

Завршиле ли 200 илјади евра поткуп во рацете на струмичкиот градоначалник, но и лидер на СДСМ Зоран Заев. За ова денеска тој одговараше пред јавното обвинителство за организиран криминал откако полицијата му поднесе кривична пријава.

Заев повторно повикан во Обвинителството

Алсат-М - 03.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев повторно е повикан во Јавното обвинителство, овој пат за обвинувањата против него за корупција. Тој бил испрашуван повеќе од три часа под сомнение дека побарал 200 илјади евра мито од еден бизнисмен во Струмица.

Заев прозборе пред обвинителот за пријавата за поткуп, в понеделник и за „Пуч“

Дневник - 03.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вчера првпат по неколку распити одлучи да прозбори пред надлежниот обвинител. Тој во Обвинителство за организиран криминал и корупција беше повикан на распит за кривичната пријава на МВР за поткуп што го побарал како ...

Заев повторно повикан на распит во Обвинителството

24 Вести - 03.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска повторно е повикан на распит во Обвинителството за организиран криминал. Според најавите, овој пат станува збор за случајот „поткуп за градежно земјиште“, за кое неодамна го осомничи ...

Заев три часа на распит за поткупот

Утрински - 03.04.2015

Лидерот на опозицијата денеска по петти пат дојде во Обвинителството Повеќе од три часа траеше распитот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по кривичната пријава поднесена од МВР за ...

Лидерот на СДСМ Заев даде исказ во ЈО за организиран криминал

Алфа - 03.04.2015

Неофицијално на распитот му биле презентирани видео и аудио материјали прибавени со посебни истаржни мерки. Иако во институциите има недоверба, струмичкиот градоначалник уште еднаш потенцираше дека ги почитува Уставот и законите.

„Професионалните“ новинари на баци рака кај Заев по хонорар

Алфа - 03.04.2015

Проопозициските новинари сами откриваат како функционира шемата СОРОС, медиуми и СДСМ. Марјан Стаменковски отворено зборува како социјалдемократите даваат пари на новинарите кои ги бранат нивните ставовите.

Опозициските новинари меѓусебно го докажаа постоењето на „фабрика два“

Сител - 03.04.2015

Аферата фабрика 2 која ја објави новинарот Васко Ефтов, според кого СДСМ и СОРОС формирале новинарска армија која ја финансираат со цел да ги брани нивните позиции со по секоја цена и да создава дестабилизација во Македонија, доби потврда и од други ...

СДСМ во Куманово започнува со протестни маршеви низ Македонија

Нова ТВ - 03.04.2015

СДСМ одржа протестен марш во Куманово предводен од членовите на најтесното партиско раководство на СДСМ и на други политички партии од опозицијата Лидерот на СДСМ нагласи дека она што го поседуваат се докази и аргументи, за кои подвлече, ќе помогнат ...

Протестен марш на СДСМ во Куманово

Р.С.Европа - 03.04.2015

Под мотото „Вистина за Македонија“ СДСМ синоќа одржа протестен марш во Куманово. „Овде од Куманово да ја најавиме долго очекуваната македонска пролет“, им порача на присутните лидерот на СДСМ Зоран Заев, додавајќи дека она што го поседуваат се ...

Во ЖИВО: СДСМ со нова „бомба“ за изборите во Куманово

Нова ТВ - 03.04.2015

Денеска во 14 часот, во просториите на ОО СДСМ Куманово на прес-конференцијата на најголемата опозициска партија ќе се обрати Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово. Се очекува на оваа прес-конференција да се обелоденат прислушувани ...

Тричковски: Заев би направил се да биде уапсен ако тоа значи и крај за Груевски

+инфо - 03.04.2015

Новинарот Бранко Тричковски го објави својот став на профилот на Фејсбук, во врска со изјавите дека е можно апсење на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, поради оддавање државна тајна. „Заев и крајот на диктатурата! Знам што сакаат да кажат некои ...

Вечерва протестен марш на СДСМ во Куманово

Нова ТВ - 03.04.2015

Вечерва на чело со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најголемата опозициска партија ќе одржи протестен марш во Куманово, најави денеска Мартин Костовски, Претседател на ОО СДСМ Куманово при презентирањето на „бомбата“.

Заев денеска за прв пат ќе проговори пред обвинителите?

Press24 - 03.04.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев најави дека денеска за прв пат ќе прозбори пред Обвинителството во случајот во кој се сомничи за поткуп од 200.000 евра. Опозицискиот лидер во 11 часот треба да дојде во Обвинителството каде што по презентацијата на ...

Заев во понеделник на распит во јавното обвинителство за „Пуч“

МРТ - 03.04.2015

Заев е четвртоосомничен во случајот „Пуч“. Покрај него осомничени се и екс разузнувачот Верушевски, неговата сопруга и вработен во Општина Струмица... Лидерот на СДСМ, Зоран Заев в понеделник повторно на распит во јавното обвинителство за случајот ...

„Курир“: Опозициски новинари ја потврдуваат аферата „Фабрика 2“

Нетпрес - 03.04.2015

Аферата „Фабрика 2“ која ја објави опозицискиот новнар Васко Ефтов во која СДСМ и СОРОС формираат мрежа на новинари кои ги финансираат со цел да ги бранат нивните интереси доби нова потврда, објави порталот „Курир“.

Заев на распит за случајот „Пуч“

Нетпрес - 03.04.2015

Зоран Заев е четвртоосомничениот во случајот „Пуч“ кој во понеделник го очекува распит во јавното обвинителство . Покрај претседателот на СДСМ, осомничени се и поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, неговата сопруга како и еден вработен во Општина ...

ПОТКУП 200.000 ЕВРА: Заев испитуван повеќе од три часа по обвинението

Телеграф - 03.04.2015

В понеделник треба да продолжи распитот на осомничените во „Пуч“, но сè уште не добил известување дали и тој ќе биде повикан да даде исказ. Во вторник, како што рече, ќе продолжи со давањето исказ за случајот со поткуп Повеќе од три часа траеше ...

Заев: Дали Светлана Костова имала безбедносен сертификат?

+инфо - 03.04.2015

Денеска започна распитот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по кривичната пријава поднесена од МВР за наводно примање поткуп. - Почетните делови од изјавата денеска ги изнесовме и ќе продолжиме и наредната недела со овој предмет.

ВМРО–ДПМНЕ: Заев сака да го наруши безбедносниот капацитет на државата

Нова ТВ - 03.04.2015

По бомбата 15 на СДСМ ,за која Заев тврди дека постои милионски корупциски скандал поврзан со набавка на опрема за прислушување од Израел, во којшто се инволвирани првите луѓе во власта, од ВМРО – ДПМНЕ велат дека лидерот на СДСМ Заев одработува ...

Опозициски новинари ја потврдуваат аферата „Фабрика 2“

Курир - 03.04.2015

Аферата „Фабрика 2“ која ја објави опозицискиот новнар Васко Ефтов во која СДСМ и СОРОС формираат мрежа на новинари кои ги финансираат со цел да ги бранат нивните интереси доби нова потврда.

Заев секој ден во Обвинителството- денеска за 200-те илјади евра, во понеделник е повикан за „Пуч“, во вторник повторно ...

Република - 03.04.2015

Зоран Заев лидерот на СДСМ беше повикан во Јавното обвинителство за обвинувањата против него за корупција, под сомнение дека побарал 200 илјади евра мито од еден бизнисмен во Струмица. Заев потоа за медиумите изјави дека случајот е обид за местење ...

Обвинителство го испрашувало Заев повеќе од три часа

Фактор - 03.04.2015

Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција дека повеќе од три часа го испитуваше лидерот на опозицијата Зоран Заев поради обвинение дека барал 200 000 евра мито од струмички бизнисмен.

Заев повторно повикан на распит во Обвинителството

Бриф - 03.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска повторно е повикан на распит во Обвинителството за организиран криминал. Според најавите, овој пат станува збор за случајот „поткуп за градежно земјиште“, за кое неодамна го осомничи ...

Опозициски новинари ја потврдуваат аферата „Фабрика 2“

Денешен - 03.04.2015

Аферата „Фабрика 2“ која ја објави опозицискиот новнар Васко Ефтов во која СДСМ и СОРОС формираат мрежа на новинари кои ги финансираат со цел да ги бранат нивните интереси доби нова потврда, објави „Курир“.

Заев денес за прв пат ќе зборува пред обвинителството?!

Пулс24 - 03.04.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев најави дека денеска за прв пат ќе прозбори пред Обвинителството во случајот во кој се сомничи за поткуп од 200.000 евра. Опозицискиот лидер во 11 часот треба да дојде во Обвинителството каде што по презентацијата на ...

Заев 3 часа во ОЈО за кривичната за поткуп, јавно праша дали Светлана Костова има безбедносен сертификат

Локално - 03.04.2015

Првиот опозиционер Зоран Заев, денеска помина 3 часа во обвинителствот по кривичната пријава поднесена од МВР за наводно примање поткуп. “Почетните делови од изјавата денеска ги изнесовме и ќе продолжиме и наредната недела со овој предмет.

Зоран Заев: Власта си призна дека разговорите се автентични (видео)

Кумановски м. - 03.04.2015

Неколку илјади граѓани вечерва маршираа низ Куманово во организираниот марш од страна на ОО на СДСМ Куманово. По објавените разговори од аферата прислушкување каде можеа да се слушнат и инволвирани лица од градот во скандалозни разговори околу ...

Заев во моментов повторно во обвинителство - еве што се случува

Sky - 03.04.2015

Неофицијално лидерот на СДСМ, Зоран Заев е повикан повотрно во Јавното обвинителство во Скопје на распит за скандалот градежните парцели на Водно, кој токму Заев го откри. Повеќе детали се очекуваат ...

СДСМ маршираше за враќање на слободата и демократијата

Kumanovo News - 03.04.2015

Високото партиско раководство на СДСМ, синоќа заедно со членовите и симпатизерите маршираа низ центарот на Куманово, за враќање на како што велат слободата и демокартијата во земјата. На маршот беше кажано дека од Куманово се најавува македонската ...

Аферата „Фабрика 2“ ја потврдија и опозициските новинари!

Пулс24 - 03.04.2015

Аферата „Фабрика 2“ која ја објави опозицискиот новнар Васко Ефтов во која СДСМ и СОРОС формираат мрежа на новинари кои ги финансираат со цел да ги бранат нивните интереси доби нова потврда.

ВИДЕО од обраќањето на Зоран Заев

Sky - 03.04.2015

- Овде нема партии, овде нема поединци, државата е заедничка и слободата заеднички мора да ја вратиме, порачаа од СДСМ на вчерашниот марш во Куманово. Погледнете го видеото од говорите на Оливер Спасовски и Зоран ...

Заев најави „Македонска пролет“ од Куманово

Фактор - 03.04.2015

Лидерот на највлијателната опозициска СДСМ Зоран Заев синоќа од Куманово го најави почетокот на „Македонската пролет“ за која рече дека долго е очекувана и дека тој на државата ќе и ја врати слободата и демократијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Мандатот на СДСМ во Куманово е нелегитимен

Н.Македонија - 03.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал и прилепил снимки за својата прес-конференција во Куманово, за да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со завчерашната прес-конференција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за ...

Опозициски новинари ја потврдуваат аферата „Фабрика 2“

Lider - 03.04.2015

Аферата „Фабрика 2“ која ја објави опозицискиот новнар Васко Ефтов во која СДСМ и СОРОС формираат мрежа на новинари кои ги финансираат со цел да ги бранат нивните интереси доби нова потврда.

Протестен марш на СДСМ во Куманово

Утрински - 02.04.2015

СДСМ под мотото „Вистината за Македонија“ вечерва одржа протестен марш во Куманово. Маршот го предводеа членовите на најтесното партиско раководство на СДСМ и на други политички партии од опозицијата кои маршираа од зградата на поренешен „Комитет“ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Костовски и Дамјановски го претворија Куманово во свој личен посед

Утрински - 02.04.2015

„Улогата на спасител на Зоран Заев му падна на Мартин Костовски, кумашинот на градоначалникот од СДСМ, Зоран Дамјановски. Токму Костовски и Дамјановски се предводниците во екипата на СДСМ во Куманово кои градот го претворија во свој личен посед.

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на прес-конференцијата на СДСМ во Куманово

Алсат-М - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

СДСМ организира протестен марш во Куманово

Фокус - 02.04.2015

На чело на колоната ќе застане партискиот лидер Заев. На чело со лидерот на СДСМ, Зоран Заев , најголемата опозициска партија вечерва ќе одржи протестен марш во Куманово. Ова го најави претседателот на партискиот општински комите, Мартин Костовски , ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев направи удар врз безбедносниот систем

Фокус - 02.04.2015

За денешната објавена „бомба“ од страна на СДСМ, од ВМРО-ДПМНЕ велат дека била само обид да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направил со вчерашната прес-конференција во Скопје. -ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев и СДСМ да направи ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да го скрие скандалот на Заев со издавање државна тајна

Вест - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал и прилепил снимки за својата прес-конференција во Куманово, со цел да го прикрие скандалот што го направи Зоран Заев со прес-конференцијата во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната ...

Протестен марш на СДСМ во Куманово

24 Вести - 02.04.2015

Под мотото „Вистина за Македонија„ СДСМ вечерва одржа протестен марш во Куманово. Маршот го предводеа членовите на најтесното партиско раководство на СДСМ и на други политички партии од опозицијата кои маршираа од зградата на поренешен „Комитет“ низ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Монтирана бомба на СДСМ во Куманово за да го прикрие скандалот на Заев

МКД - 02.04.2015

Денес СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки за својата прес конференција во Куманово, со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема ...

ВМРО-ДМПНЕ: СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки

+инфо - 02.04.2015

Денес СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки за својата прес конференција во Куманово, со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес конференција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев свесно одработува против интересот на Македонија

Курир - 02.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев и СДСМ да направи удар врз безбедносниот систем на Република Македонија и врз капацитетите на специјалните сили на Министерството за внатрешни работи.

Заев: МВР-ВМРО да каже каква е таа донација во кеш?

А1 On - 02.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на својот ФБ профил напиша реакција на соопштението на МВР. „МВР-ВМРО испрати писмена реакција на денешната прес конференција на СДСМ. Ги прашувамe каква е таа донација дадена во кеш пари и дали е дозволено донација во ...

СДСМ со марш во Куманово за „Вистината за Македонија“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 02.04.2015

Социјалдемократскиот сојуз вечерва одржа протестен марш во Куманово затоа што тука била најавена на македонската пролет, рече Зоран Заев. Маршот го предводеа членовите на најтесното партиско раководство на СДСМ и на други политички партии од ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на СДСМ во Куманово

Сител - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

Оваа власт е како пиштол гол актер на сцена осветлена од сите страни

Окно - 02.04.2015

Пред неколку дена, првиот полицаец во Албанија поднесе неотповиклива оставка по скандалот во кој шефот на Канцеларијата на Интерпол во Тирана бил упасен бидејќи го сокрил писмото со кое се барало апсење на еден осомничен пратеник од владејачката ...

Опозицијата не сака незгодни прашања на прес-конференции (ВИДЕО)

Телеграф - 02.04.2015

Никогаш не мислев дека ќе се согласам со „Нетпрес“ и „Курир“ – дека секое прашање на прес-конференција на Заев, кое е провокативно, наидува на исмевање од членството, напиша новинарката Јордановска на нејзиниот профил на Фејсбук Бурни реакции од ...

Заев одговори на демантите: Каква е таа донација во кеш?

МКД - 02.04.2015

МВР - ВМРО испрати писмена реакција на прес-конференцијата на СДСМ. Ги прашувамe каква е таа донација дадена во кеш пари и дали е дозволено донација во кеш пари, реагира Зоран Заев на демантите на ВМРО-ДПМНЕ, на МВР и на Сашо Мијалков, директорот на ...

СДСМ со нова „бомба“ за изборите во Куманово

+инфо - 02.04.2015

Денеска во 14 часот, во просториите на ОО СДСМ Куманово ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово, известија од партијата. Според очекувањата, ова треба да биде продолжение на серијалот ...

СДСМ со нова „бомба“ за изборите во Куманово

А1 On - 02.04.2015

Денеска во 14 часот, во Куманово СДСМ ќе одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово. Според најавите, ова треба да биде продолжение на серијалот „бомби“ за изборите.

Заев станува се покомичен автор на луди сценарија

Нетпрес - 02.04.2015

Претседателот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, продолжува да пласира небулозни и контрадикторни тези во јавноста дека Владата во континуитет четири години самата себе си се прислушувала. На вчерашната прес конференција со објавувањето на ...

ЖИВО: 16. Бомба – изборите во Куманово

А1 On - 02.04.2015

Во 14 часот во седиштето на општинската организација на СДСМ, Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово ја објавува 16-тата бомба. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( ...

(ВИДЕО) СДСМ: Куманово било и ќе биде Социјал-демократски град

А1 On - 02.04.2015

Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово на денешната прес конференција рече дека класичниот изборен криминал не и помогнал на власта да го освои Куманово. „Кумановo му кажа големо „не“ на Никола Груевски и неговото газење на слободата и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ стуткале и монтирале снимки за да се прикрие скандалот на Заев

Телеграф - 02.04.2015

Очигледно, се потенцира во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев ги бира своите соработници по својот лик, „кој од кој позаглавен во криминали и афери“ СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Целта на Заев е да ја дестабилизира државата

МКД - 02.04.2015

Зоран Заев според информациите објавени од медиумите издаде државна тајна за набавка на опрема и оружје за специјалните единици на Република Македонија и за комуникација помеѓу безбедносни системи на две држави, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ загрижена за издавање државни тајни

+инфо - 02.04.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев, издал државна тајна за набавка на опрема и оружје и за комуникација помеѓу безбедносни системи на две држави. „Посебно сме фрапирани од атакот кој Зоран Заев го направи спрема ...

ВМРО ДПМНЕ-СДСМ набрзина стуткал, монтирал и прилепил снимки

Р.С.Европа - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Целта на Заев е напад врз институциите и дестабилизација на државата

Макфакс - 02.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев и СДСМ да направи удар врз безбедносниот систем на Република Македонија и врз капацитетите на специјалните сили на Министерството за внатрешни работи.

Вечерва протестен марш на СДСМ во Куманово

+инфо - 02.04.2015

Вечерва на чело со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најголемата опозициска партија ќе одржи протестен марш во Куманово, најави денеска Мартин Костовски, Претседател на ОО СДСМ Куманово при денешното презентирање на новата „бомба“ , односно снимки кои ги ...

СДСМ со нова ”бомба” – овојпат од Куманово

Кумановски м. - 02.04.2015

Како што информира Центарот за комуникациии, во 14.00 часот , во просториите на ОО СДСМ Куманово (поранешен Комитет) ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Мартин Костовски , претседател на ОО СДСМ Куманово.

Денес „бомба“ и марш на СДСМ од Куманово!

Фактор - 02.04.2015

Опозициската СДСМ денес од Куманово ќе објави нови аудио разговори кои се продолжение на проектот „Вистината за Македонија“ каде на прес конференција ќе се обрати Мартин Костовски претседателот на ОО СДСМ Куманово.

ВМРО-ДПМНЕ: Костовски и Дамјановски Куманово го претворија во личен посед

Фактор - 02.04.2015

На денешната „бомба“ која опозицијата ја објавуваше од Куманово, каде градоначалник е Зоран Дамјановски, владеачката гарнитура со остра реакција вели дека СДСМ со цел да го прикрие скандалот од вчера во кој наводно Заев издал државна тајна за ...

Медиа мк: Заев одлепи, сега Господ нека му е на помош

Република - 02.04.2015

СДСМ одржа нов прес, со објавување незаконски стекнати монтирани телефонски снимки, сега и засилени со СМС пораки и фотографии, во кои Заев и СДСМ сакаат да докажат дека Сашо Мијалков, директорот на државната безбедност земал 500.000 плус 850.000 ...

НОВА БОМБА: Што ќе обелодени СДСМ во 14 часот?

Sky - 02.04.2015

Денеска, во 14.00 часот, во просториите на ОО СДСМ Куманово (поранешен Комитет) ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ ...

(ВО ЖИВО) Бомба 16 на СДСМ од Куманово

Локално - 02.04.2015

Денеска во 14 часот, во просториите на ОО СДСМ Куманово ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово. Ова треба да биде продолжение на серијалот „бомби“ за изборите.

СДСМ: Куманово било и ќе биде Социјал-демократски град

Локално - 02.04.2015

Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово на денешната прес конференција рече дека класичниот изборен криминал не и помогнал на власта да го освои Куманово. „Кумановo му кажа големо „не“ на Никола Груевски и неговото газење на слободата и ...

Заев: Каква е таа донација во кеш?

Локално - 02.04.2015

-Каква е таа донација дадена во кеш и дали е дозволено да се донира во кеш – напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на својот профил на Фејсбук. „МВР-ВМРО испрати писмена реакција на денешната прес-конференција на СДСМ.

ЛИНК ВО ЖИВО – „Бомба 16“ од Куманово

Фактор - 02.04.2015

Од седиштето на општинската организација на СДСМ во Куманово, Мартин Костовски ќе ја презентира денешната 16 по ред „бомба“ од проектот „Вистината за Макеоднија“ . Следи вклучување во секој момент а прес конференцијата следете ја во видеото долу ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев свесно одработува против интересот на Македонија

Денешен - 02.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев и СДСМ да направи удар врз безбедносниот систем на Република Македонија и врз капацитетите на специјалните сили на Министерството за внатрешни работи.

Реакција на ВМРО ДПМНЕ: СДСМ набрзина стуткал, монтирал и прилепил снимки

Локално - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

Денеска хаос на Бихаќка: СДСМ удри и по новинарите кои ги плаќа преку СОРОС (ВИДЕО)

Денешен - 02.04.2015

Доколку се обидете да поставите прашање на прес конференциите на СДСМ а тоа не му се допадне на членството кое таму доаѓа и се однесува како на улица, можно е од прес салата да излезете во болнички кревет.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки

еМагазин - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Згрозени сме од обидот на Заев да направи упад врз безбедносниот систем

Sky - 02.04.2015

- ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев и СДСМ да направи удар врз безбедносниот систем на Република Македонија и врз капацитетите на специјалните сили на Министерството за внатрешни работи, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ, по ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Локалната власт во Куманово нема кредибилитет

Kumanovo News - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конференција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

Реакција на Заев: Дали е дозволена донација во кеш?

еМагазин - 02.04.2015

По вчерашните реакции на Министерството за внатрешни работи и на Сашо Мијалков, директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање за пресот на Зоран Заев, лидерот на СДСМ, на Фејсбук се огласи Заев.

Заев: МВР-ВМРО да каже каква е таа донација во кеш?

Локално - 02.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на својот ФБ профил напиша реакција на соопштението на МВР. „МВР-ВМРО испрати писмена реакција на денешната прес конференција на СДСМ. Ги прашувамe каква е таа донација дадена во кеш пари и дали е дозволено донација во ...

Костовски по објавената ”бомба” одговараше на новинарски прашања (видео)

Кумановски м. - 02.04.2015

По завршувањето на прес конференцијата на ОО на СДСМ Куманово на која Мартин Костовски, претседател на општинската организација ги презентираше неколкуте наводни разговори помеѓу политички личности од Владата и градот, новинарите поставија неколку ...

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ набрзина стуткал, монтирал и прилепил снимки

Вечер Прес - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

МАРШ на СДСМ: Кумановци ja враќаат слободата и демократијата

Локално - 02.04.2015

Повеќе илјади кумановци, предводени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва мирно промаршираа низ градот во знак за повторно враќање на вистината, слободата и демократијата во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги бира соработниците по својот лик, кој од кој позаглавен во криминали

Н.Македонија - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

Заев: Ќе ја вратиме заедно слободата во нашата Македонија

Н.Македонија - 02.04.2015

Под мотото „Вистина за Македонија“ опозициската СДСМ вечерва одржа протестен марш во Куманово. Маршот го предводеа членовите на најтесното партиско раководство на СДСМ и на други политички партии од опозицијата кои маршираа од зградата на поренешен ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на СДСМ во Куманово

Lider - 02.04.2015

СДСМ набрзина стуткал, монтирал, и прилепил снимки со цел да го прикрие скандалот што Зоран Заев го направи со вчерашната прес-конфереција во Скопје, кога издаде државна тајна за донацијата во опрема за специјалната единица во МВР, истакнува ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на СДСМ

Алсат-М - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ на која беа објавени нови телефонски разговори. Партијата оценува дека лидерот на СДСМ со денешниот обид му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на ...

Заев на распит во Јавното обвинителство за сомневањето за примен поткуп

24 Вести - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утрово е на распит во Јавното обвинителство во одделот за организиран криминал. Бил повикан на распит во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра.

СДСМ за денеска најавува нова политичка бомба

24 Вести - 01.04.2015

Опозициската СДСМ за денеска ја најавува 15-тата т.н. политичка бомба. Информации за што ќе бидат денеска објавените разговори нема, но според СДСМ, сите наредни објавени аудиоснимки од прислушуваните разговори, ќе бидат многу посериозни и ...

Заев повторно на распит за обвинувањата за поткуп

Утрински - 01.04.2015

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, денеска, по втор пат, се појави пред јавниот обвинител кој ја води истрагата за наводниот поткуп од 200 илјади евра. Според неофицијални сознанија Заев, со неговите адвокати, извршил увид во доказите со кои ...

Заев ги разгледа доказите против него за поткупот

24 Вести - 01.04.2015

Доказите со кои располага обвинителството за сомневањата за побаран поткуп од 200 илјади евра денеска му биле презентирани на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Неколку часа заедно со адвокатите тој ги разгледувал доказите во одделот за организиран ...

Нова „бомба“ за опрема од Израел

Утрински - 01.04.2015

СДСМ објави нови прислушувани разговори и транскрипти од СМС-пораки Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска на прес-конференција објави десет нови прислушувани телефонски разговори, транскрипти од СМС-пораки, како и копија од пасош и документ за влез и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ му нанесува директна штета на безбедносниот систем

Утрински - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ на која беа објавени нови телефонски разговори. Партијата оценува дека лидерот на СДСМ со денешниот обид му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на ...

Заев утрово на распит за наводна „изнуда“ на пари

Репортер - 01.04.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра. Во кривичната пријава на полицијата, градоначалникот на Струмица, се се товари дека ја ...

Медиа: Заев одлепи, сега Господ нека му е на помош

Press24 - 01.04.2015

Денес СДСМ одржа нов прес, со објавување незаконски стекнати монтирани телефонски снимки, сега и засилени со СМС пораки и фотографии, во кои Заев и СДСМ сакаат да докажат дека Сашо Мијалков, директорот на државната безбедност земал 500.000 плус ...

Заев е на распит за „изнуда“ на 200.000 евра

+инфо - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра. МВР тврди дека наводно градоначалникот на Струмица ја побарал оваа сума на пари од струмички ...

СДСМ ја најави бомбата 15 за во 14.30 часот

Нова ТВ - 01.04.2015

Опозицијата ја најави 15.бомба за денеска во 14.30 часот која ќе биде објавена од седиштето на партијата. НОВА ќе ја следи прес-конференцијата ВО ЖИВО. Досега лидерот на СДСМ Зоран Заев објави аудио разговори според кои како што рече Заев, можеше да ...

Хаос на Бихаќка: СДСМ удри и по новинарите кои ги плаќа преку СОРОС (ВИДЕО)

Курир - 01.04.2015

Доколку се обидете да поставите прашање на прес конференциите на СДСМ а тоа не му се допадне на членството кое таму доаѓа и се однесува како на улица, можно е од прес салата да излезете во болнички кревет.

ЖИВО: 15. бомба

А1 On - 01.04.2015

Во 14 часот и 30 минути, во седиштето на СДСМ во Скопје, Зоран Заев ја објавува 15-тата бомба. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk/ ...

Во ЖИВО преку линк на Репортер.мк: Заев во 14:30 часот објавува нова „бомба“

Репортер - 01.04.2015

Денес во партиското седиште на СДСМ лидерот на партијата, Зоран Заев ќе го продолжи објавувањето „Бомби“од серијалот прислушувани телефонски разговори. Репортер.мк во живо ја пренесува прес ...

ВО ЖИВО: „Бомба 15“ во 14.30 часот од Бихаќка

Нова ТВ - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во 14.30 часот од Бихаќка ќе oдржи прес-конференција на која ќе објави нови снимки од процесот „Вистината за Македонија“. НОВА и овој пат ќе врши директен пренос од прес-конференцијата.

ВО ЖИВО 15-та „бомба“ на СДСМ

+инфо - 01.04.2015

Прес-конференцијата на СДСМ, на која лидерот на партијата Зоран Заев, ќе ги објави најновите снимки на прислушкувани разговори, ќе може да ја проследите тука. Според најавата на претходната „бомба“ се очекуваат „посилни“ снимки, оти Заев најави се ...

Во живо од СДСМ, нова бомба на Заев

Кирилица - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев секој момент ќе започне прес-конференција на која ќе објави нови снимки од процесот „Вистината за Македонија“. Конференцијата за медиуми можете да ја следите во живо на видеото ...

Заев: Има кој да води истрага и во земјите кои се спомнуваат на снимките

Нова ТВ - 01.04.2015

Заев рече дека истрагата има кој да ја води и во земјите кои се спомнуваат во снимките. Станува збор за Кина и Израел. На новинарско прашање од каде се СМС пораките кои сега се појавуваат за првпат во снимките, Заев рече дека симнува капа на сите ...

Заев: Меѓуетничко соединување за борба против криминалците

А1 On - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев демантираше дека дал изјава со која посочил дека се прислушувани конкретни амбасадори. -Демнатирав дека сме кажале имиња, реков покрај амбасадите прислушувани се претставници на ЕУ додека биле во Скопје.

Заев: Ќе дојде време и за истраги за овие скандали

+инфо - 01.04.2015

Јас сум човекот кој ја има таа чест да ја каже вистината за Македонија, а ќе дојде време и за истрага за овие корупциски скандали кои не се видени никаде, ниту во Македонија, ниту некаде пошироко, рече денеска на прес конференција лидерот на СДСМ ...

Креираната вистина на Заев не му помина

Нетпрес - 01.04.2015

И оваа, петнаесетта по ред „бомба“ на лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев издиша. Иако беше најавувано дека ќе биде обелоденета афера за скандалозен корупциски криминал на власта, повторно во монтираните снимки можеше да се слушнат само износи, ...

Заев се соочи со доказите за поткуп од 200.000 евра

Сител - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се соочи со сите докази за случајот „поткуп до 200.000 евра“. Во обвинителството за организиран криминал му биле предочени сите материјали прибавени во истрагата кои според обвинителите треба да покажат дека Заев како ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев без ум и разум

МКД - 01.04.2015

Подолно дно од ова што денес го постигна Заев не можеме да претпоставиме дека постои. ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев да нанесе директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста на граѓаните ...

Зоран Заев ќе добие одговор после кој ќе потоне во срам

Курир - 01.04.2015

Во врска со денешната прес-конференција која Зоран Заев ја оддржа во седиштето на СДСМ се очекува брза реакција од МВР и надлежните институции. Според информациите со кои располагаме во моментов одговорот ќе биде детален, со документи, аргументиран, ...

Медиа: Заев одлепи, сега Господ нека му е напомош

Нетпрес - 01.04.2015

Денес СДСМ одржа нов прес, со објавување незаконски стекнати монтирани телефонски снимки, сега и засилени со СМС пораки и фотографии, во кои Заев и СДСМ сакаат да докажат дека Сашо Мијалков, директорот на државната безбедност земал 500.000 плус ...

Заев на распит за поткуп од 200.000 евра

Нетпрес - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра. Според полицијата градоначалникот на Струмица ја побарал оваа сума на пари од струмички ...

Реакција на ВМРО - ДПМНЕ за прес конференцијата на Зоран Заев

Сител - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев да нанесе директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста на граѓаните и државата. Подолно дно од ова што денес го постигна Заев не можеме да претпоставиме ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го загрозува безбедносниот систем

Макфакс - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на челникот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, да нанесе директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста на граѓаните и државата, се вели во реакцијата на владејачката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев докажа дека свесно сака да ја наруши стабилноста на државата

Телеграф - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ со денешниот обид му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста на граѓаните и државата, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на ...

ВМРО-ДПМНЕ загрижено за ефектот од „бомбата“ кај пријателските земји

+инфо - 01.04.2015

Зоран Заев денеска преку лепени, прелепувани, креирани, сечени и вадени од контекст снимки директно нанесe штета на безбедносниот систем на Република Македонија, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако Заев објави снимки за како што тврди барање милионски ...

МВР: Парите се донација за опрема за специјалните единици за што постои договор за донација

Сител - 01.04.2015

Рушење на институциите и безбедносниот систем на Република Македонија е основната цел на прес конференцијата на лидерот на опозицијата Зоран Заев, реагираше Министерството за внатрешни работи на Макеоднија.

ВИДЕО од прес – конференцијата на СДСМ

Репортер - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска објави, како што рече, нови докази кои откриваат корупција на првиот човек на тајната полиција Сашо ...

ФОТО: Утре „бомба“ и протестен марш во Куманово

А1 On - 01.04.2015

Високи претставници од централното раководство на СДСМ утре во 14 часот во Куманово ќе објават „бомба“, односно нови телефонски разговори, кои се продолжение на проектот „Вистината за Македонија“.

Заев: Каква е таа донација во кеш?

+инфо - 01.04.2015

Каква е таа донација дадена во кеш и дали е дозволено да се донира во кеш, напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на својот профил на Фејсбук. „МВР-ВМРО испрати писмена реакција на денешната прес конференција на СДСМ.

ВИДЕО: СДСМ удри и по новинарите кои ги плаќа преку СОРОС

Нетпрес - 01.04.2015

Доколку се обидете да поставите прашање на прес конференциите на СДСМ а тоа не му се допадне на членството кое таму доаѓа и се однесува како на улица, можно е од прес салата да излезете во болнички кревет.

По одговорот што ќе го добие денес, Заев ќе мора да ја признае нечистата игра

Нетпрес - 01.04.2015

Во врска со денешната прес-конференција која Зоран Заев ја оддржа во седиштето на СДСМ се очекува брза реакција од МВР и надлежните институции, објави Курир. Курир повикувајќи се на сопствени информации пишува дека одговорот ќе биде детален, со ...

Зоран Заев ќе добие одговор после кој ќе потоне во срам

Press24 - 01.04.2015

Во врска со денешната прес-конференција која Зоран Заев ја оддржа во седиштето на СДСМ се очекува брза реакција од МВР и надлежните институции. Според информациите со кои располага Курир, одговорот ќе биде детален, со документи, аргументиран, ...

По нарачаното срамно видео на „Ал Џезира“, уште еден удар на Заев врз македонската држава

Курир - 01.04.2015

По нарачаното исламистичко фундаменталистичко видео емитувано на арапската Ал Џезира, а поткрепено со изјави од високи претставници на СДСМ и платеници на Соросовата Фондација, најголемата опозициска партија и лидерот Зоран Заев со уште еден удар ...

По нарачаното срамно видео на „Ал Џезира“, уште еден удар на Заев врз македонската држава

Press24 - 01.04.2015

По нарачаното исламистичко фундаменталистичко видео емитувано на арапската Ал Џезира, а поткрепено со изјави од високи претставници на СДСМ и платеници на Соросовата Фондација, најголемата опозициска партија и лидерот Зоран Заев со уште еден удар ...

По нарачаното видео на Ал Џезира, Заев со нов удар против државата

Нетпрес - 01.04.2015

По нарачаното исламистичко фундаменталистичко видео емитувано на арапската Ал Џезира, а поткрепено со изјави од високи претставници на СДСМ и платеници на Соросовата Фондација, најголемата опозициска партија и лидерот Зоран Заев со уште еден удар ...

Црта

Нетпрес - 01.04.2015

Да ставиме црта: од почетокот на февруари до сега, два месеци бомбардирање на Македонија, до денес – по 14 извршени напади врз државата со бомбите од Бихаќка… каде сме. И, што понатаму. Бомбите, освен сеир, не предизвикаа речиси никакви политички ...

ВМРО-ДПМНЕ: Подолно дно од ова што денес го постигна Заев не можеме да претпоставиме дека постои

Курир - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ на која беа објавени нови телефонски разговори. Партијата оценува дека лидерот на СДСМ со денешниот обид му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на ...

ВМРО – ДПМНЕ: Заев денес докажа дека свесно сака да ја наруши стабилноста на државата

Нетпрес - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев да нанесе директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста на граѓаните и државата. Подолно дно од ова што денес го постигна Заев не можеме да претпоставиме ...

ВМРО-ДПМНЕ: Подолно дно од ова на Заев не постои

Нова ТВ - 01.04.2015

По прес конференцијата на СДСМ на која лидерот на партијата тврдеше денес дека директорот на УБК Сашо Мијалков земал провизија повеќе од половина милон евра за набавка на опрема од Израел за македонската тајна полиција во вредност од 14 милиони ...

СДСМ губи допир со реалноста и манифестира агресија

Нетпрес - 01.04.2015

Како одминува времето се’ појасни стануваат вистинските намери на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Филип Петровски, во интервју за порталот Прес24 , вели дека откако Заев станува свесен дека не успеа со дестабилизацијата, полека полека останува на чист ...

ЕФТОВ: Се регрутираат новинари за формирање на „фабрика 2“

Телеграф - 01.04.2015

Во најголем дел, во тој проект „фабрика 2“ се регрутирани новинари кои работат во медиуми финансирани од Фондацијата „Сорос“, вели Ефтов во интервју за „Утрински весник“ Постојат поголем број новинари кои се организирани во одредена групација, а ...

Медиа.мк: Заев одлепи, сега Господ нека му е на помош

Курир - 01.04.2015

Денес СДСМ одржа нов прес, со објавување незаконски стекнати монтирани телефонски снимки, сега и засилени со СМС пораки и фотографии, во кои Заев и СДСМ сакаат да докажат дека Сашо Мијалков, директорот на државната безбедност земал 500.000 плус ...

Што понатаму?

МКД - 01.04.2015

Сега, откако горе долу ги дознавме деталите од долго најавуваните „бомби” на Заев, иако има најави за уште појаки детонации, може да коментираме каде се наоѓаме во моментов и каква разврска би можеле да очекуваме.

Шилегов ја најави денешната „бомба“: Некои маски сериозно ќе паднат!

+инфо - 01.04.2015

На денот на шегата и маските, некои маски сериозно ќе паднат #15, напиша портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, на својот профил на Фејсбук, најавувајќи ја денешната 15. по ред политичка бомба, која ќе биде обелоденета од седиштето на партијата на ...

Денеска пак бомба: „Некои маски сериозно ќе паднат“

МКД - 01.04.2015

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, денеска ќе ја објави 15-тата бомба. Конференцијата за новинарите ќе се одржи денеска во 14 часот во штабот на СДСМ во Скопје. Според СДСМ, сите наредни бомби, аудиоснимки од прислушуваните разговори, ќе бидат многу ...

Зоран Заев утрово во Обвинителството - ги гледа доказите против него

Press24 - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра, јавува репортерот на Press24 од пред Судската палата.

Во ЖИВО на Репортер: СДСМ објавува нова „бомба“ во 14:30 часот

Репортер - 01.04.2015

Денеска попладне во седиштето на СДСМ во Скопје ќе се одржи прес конференција на лидерот на партијата, Зоран Заев, како продолжение на проектот „Вистината за Македонија“. Репортер.мк ќе ја пренесува во живо прес конференцијата на ...

„Вистината за Македонија“ со нови аудио-снимки во 14.30 часот

+инфо - 01.04.2015

За денеска во 14 часот и 30 минути, во седиштето на СДСМ во Скопје е планирана нова прес конференција на лидерот на партијата, Зоран Заев, која ќе биде продолжение на проектот „Вистината за Македонија“. Заев ќе ја објави 15. бомба.

Врие на социјалните мрежи: Заев е најголем шпион и уништувач на македонските државни и национални интереси

Република - 01.04.2015

По објавувањето на денешната, 15-та бомба, лидерот на СДСМ, Зоран Заев го разбуди гневот кај дел од граѓаните. Врие на социјалните мрежи. Луѓето бараат да се запре со објавување на креирани разговори, кои во суштина не покажуваат и недокажуваат ...

СДСМ денес ќе ја детонира новата 15 – та бомба

Кумановски м. - 01.04.2015

Социјалдемократскиот Сојуз за денес ја најави 15.бомба со почеток во 14 часот која ќе биде објавена од седиштето на партијата. Според СДСМ, сите наредни т.н бомби ќе бидат многу посериозни и пошокантни за криминалот на власта на Груевски.

Медиа.мк: Заев одлепи, сега Господ нека му е на помош

Пулс24 - 01.04.2015

Денес СДСМ одржа нов прес, со објавување незаконски стекнати монтирани телефонски снимки, сега и засилени со СМС пораки и фотографии, во кои Заев и СДСМ сакаат да докажат дека Сашо Мијалков, директорот на државната безбедност земал 500.000 плус ...

Заев со нова „бомба“ во 14:30

Бриф - 01.04.2015

Денеска во 14:30 часот во седиштето на СДСМ во Скопје е најавена нова прес конференција која ќе биде продолжение на проектот „Вистината за Македонија“. На серијалот прес конференции досега беа објавени повеќе аудио снимки од телефонски разговори кои ...

Зоран Заев утрово на распит во Јавното обвинителство

Пулс24 - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра. Според кривичната пријава на полицијата, градоначалникот на Струмица, ја побарал оваа сума на ...

(ВО ЖИВО) Пренос од 15-тата „бомба“ на Заев во 14:30 часот

Бриф - 01.04.2015

Следете го во живо преносот од прес конференцијата на која лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе ја објави 15-тата „бомба“ од проектот Вистината за ...

Зоран Заев ќе добие одговор после кој ќе потоне во срам

МК News - 01.04.2015

Во врска со денешната прес-конференција која Зоран Заев ја оддржа во седиштето на СДСМ се очекува брза реакција од МВР и надлежните институции. Според информациите на Курир одговорот ќе биде детален, со документи, аргументиран, прецизен и остар.

Во 14:30 часот “бомба 15″ на СДСМ

Локално - 01.04.2015

Опозицијата ја најави 15.бомба за денеска во 14 часот која ќе биде објавена од седиштето на партијата. Локално.мк ќе ја пренесува прес-конференцијата ВО ЖИВО. Според СДСМ, сите наредни т.н бомби ќе бидат многу посериозни и пошокантни за криминалот ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев нанесува штета на пријателски земји

еМагазин - 01.04.2015

На денешната прес конфренција на Зоран Заев, лидерот на СДСМ, регираше и ВМРО ДПМНЕ. Од партијата велат дека се згрозени од обидот на Зоран Заев да нанесе директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста ...

Хаос на Павел Шатев: СДСМ удри и по новинарите кои ги плаќа преку СОРОС (ВИДЕО)

Република - 01.04.2015

Доколку се обидете да поставите прашање на прес-конференциите на СДСМ а тоа не му се допадне на членството кое таму доаѓа и се однесува како на улица, можно е од прес салата да излезете во болнички кревет.

ЖИВО: Почна пресот на Зоран Заев - Еве што соддржи петнаесетата бомба на Зоран Заев

Sky - 01.04.2015

Почна прес конференција во СДСМ, каде се обраќа лидерот Зоран Заев и ја објавува 15-тата политичка бомба од серијалот "Вистината за Македонија". На денот на шегата и маските, некои маски сериозно ќе паднат, напиша Петре Шилегов, портпарол на СДСМ, ...

СДСМ Куманово организира марш под мотото ”Вистината за Македонија” (видео)

Кумановски м. - 01.04.2015

Општинската Организација на СДСМ Куманово денес го најави големиот партиски марш кој ќе започне во 18:30 часот пред поранешната зграда за општествени дејности. Како што најави партискиот портпарол Сашо Тодоровски, пред почетокот на закажаниот марш, ...

Заев на распит за поткуп од 200.000 евра

Точка - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра. Според полицијата градоначалникот на Струмица ја побарал оваа сума на пари од струмички ...

Кумановчани за утрешната ”бомба”: Време е да се отворат картите (видео)

Кумановски м. - 01.04.2015

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија за утре /2 април/ ја најави својата прес конференција која ќе се одржи во Куманово. Со почеток во 14 часот, ОО на СДСМ Куманово од партиските простории ќе ја презентира новата ”бомба” на која според изворите ...

НОВА БОМБА ПОПЛАДНЕ: Што ќе обелодени опозицијата?

Sky - 01.04.2015

На денот на шегата и маските, некои маски сериозно ќе паднат, напиша Петре Шилегов, портпарол на СДСМ, најавувајќи ја 15-тата бомба за напладне. Опозицијата денес треба да излезе со досега најсилната политичка ...

СДСМ со „бомба“ и марш во Куманово против централната власт

Kumanovo News - 01.04.2015

Претставници на централното партиско раководство на СДСМ утре во 14 часот ќе објават нова „бомба“, а во 18.30 часот ќе организираат марш во централното градско подрачје, против актуелната власт.

Ефтов отвора нова афера – „Фабрика 2“

Денешен - 01.04.2015

Нов скандал во кој директно се вклучени СДСМ и СОРОС кој важи за гласен поддржувач и финансиер на опозициските активности, е на повидок. Еминентниот новинар и еден од главните поддржувачи на СДСМ во медиумскиот простор Васко Ефтов, отвора нова афера ...

СДСМ му нанесува директна штета на безбедносниот систем

Вечер Прес - 01.04.2015

Партијата оценува дека лидерот на СДСМ со денешниот обид му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста на граѓаните и државата. ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната ...

(ВО ЖИВО) “Бомба 15″ на СДСМ

Локално - 01.04.2015

Во 14 часот и 30 минути, во седиштето на СДСМ во Скопје, Зоран Заев ја објавува 15-тата бомба. Освен на страната на lokalno.mk, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ...

Шилегов ја најави денешната „бомба“: Некои маски сериозно ќе паднат!

Локално - 01.04.2015

На денот на шегата и маските, некои маски сериозно ќе паднат #15, напиша портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, на својот профил на Фејсбук, најавувајќи ја денешната 15. по ред политичка бомба, која ќе биде обелоденета од седиштето на партијата на ...

Заев утрово на распит за случајот „изнуда“ на пари

Либертас - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра, јавува репортерот на Press24 од пред Судската палата.

По нарачаното срамно видео на „Ал Џезира“, уште еден удар на Заев врз македонската држава

Пулс24 - 01.04.2015

По нарачаното исламистичко фундаменталистичко видео емитувано на арапската Ал Џезира, а поткрепено со изјави од високи претставници на СДСМ и платеници на Соросовата Фондација, најголемата опозициска партија и лидерот Зоран Заев со уште еден удар ...

ОВА е новата БОМБА на Заев!

Sky - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција обелодени редица скандали, кои, како што вели, потврдуваат противуставно и противзаконско работење на високи претставници на власта.

ФОТО: Покрај снимките, Заев прв пат презентираше и смс пораки и други документи за криминал

Либертас - 01.04.2015

Покрај стандардните аудио снимки од прислушкувани телефонски разговори, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, прв пат објави и СМС пораки како и други документи при презентација на денешната 15-та бомба.

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на новата политичка бомба

Sky - 01.04.2015

- ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од обидот на Зоран Заев да нанесе директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на институциите задолжени за безбедноста на граѓаните и државата, реагираше денеска ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на новата опозициска бомба.

ВО МОМЕНТОВ: Заев во Обвинителството на распит

Sky - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал, во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра, јавува „Прес 24“ (Press24) . Според кривичната пријава на полицијата, градоначалникот на ...

Заев ќе добие одговор после кој ќе потоне во срам

Пулс24 - 01.04.2015

Во врска со денешната прес-конференција која Зоран Заев ја оддржа во седиштето на СДСМ се очекува брза реакција од МВР и надлежните институции. Според информациите со кои располагаме во моментов одговорот ќе биде детален, со документи, аргументиран, ...

ВО ЖИВО: Еве што соддржи петнаесетата бомба на Зоран Заев - гледајте во живо

Sky - 01.04.2015

Во 14:30 часот ќе се одржи прес конференција во СДСМ, каде се очекува лидерот Зоран Заев да ја објави 15-тата политичка бомба од серијалот "Вистината за Македонија". На денот на шегата и маските, некои маски сериозно ќе паднат, напиша Петре Шилегов, ...

Протести-Првата локална „бомба“ како и првата пушка во Куманово

Локално - 01.04.2015

Високи претставници од централното раководство на СДСМ денеска во 14 часот во Куманово ќе објават „бомба“, односно нови телефонски разговори, кои се продолжение на проектот „Вистината за Македонија“.

Заев утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал

Локално - 01.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, утрово е на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал, во врска со сомневањата за побаран поткуп од 200.000 евра, јавува „Прес 24“ (Press24) . Според кривичната пријава на полицијата, градоначалникот на ...

Зоран Заев ќе добие одговор после кој ќе потоне во срам

Република - 01.04.2015

Во врска со денешната прес-конференција која Зоран Заев ја оддржа во седиштето на СДСМ се очекува брза реакција од МВР и надлежните институции, објави „Курир“. Според информациите на „Курир“ во моментов одговорот ќе биде детален, со документи, ...

Еве што објавија српските медиуми за новата бомба

Sky - 01.04.2015

Српските медиуми повторно со заинтересираност ја следат ситуацијата во Македонија, по објавувањето на опозициските бомби. „Заев продолжи со објавување докази за прислушување“, „Заев: Шефот на тајната полиција примил милиони од Израелец“, се само дел ...

Заев: Каква е таа донација во кеш?

Либертас - 01.04.2015

-Каква е таа донација дадена во кеш и дали е дозволено да се донира во кеш – напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на својот профил на Фејсбук. „МВР-ВМРО испрати писмена реакција на денешната прес-конференција на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нанесува штета на безбедносниот систем

Фактор - 01.04.2015

Во врска со денешните објавени аудио разговори од страна наопозицијата, со реакција покрај МВР и Сашо Мијалков се јави и владеачката гарнитура. Тие велат дека со вакво сценарио Заев му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на СДСМ

Н.Македонија - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ на која беа објавени нови телефонски разговори Партијата оценува дека лидерот на СДСМ со денешниот обид му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на ...

Нема примирје и додека трае дијалогот во Брисел

Н.Македонија - 01.04.2015

Опозицијата ќе продолжи да „бомбардира“ со материјалите од неовластено прислушуваните телефонски разговори, а владејачката партија ќе организира народни собири од кои ќе фрла „позитивни бомби“ Преговорите со тројката евро-пратеници продолжуваат по ...

Зоран Заев ќе добие одговор после кој ќе потоне во срам

Lider - 01.04.2015

Во врска со денешната прес-конференција која Зоран Заев ја оддржа во седиштето на СДСМ се очекува брза реакција од МВР и надлежните институции. Според информациите со кои располагаме во моментов одговорот ќе биде детален, со документи, аргументиран, ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на СДСМ

Lider - 01.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ на која беа објавени нови телефонски разговори. Партијата оценува дека лидерот на СДСМ со денешниот обид му нанесува директна штета на безбедносниот систем и капацитетот на ...

Ефтов: СДСМ создаде „фабрика 2“

Сител - 31.03.2015

Новинарот Васко Ефтов во интервју за Утрински Весник отвора нова медиумска афера поврзана со Зоран Заев и Радмила Шекеринска. Фабрика 2, е името на скандалот кој еминентниот новинар кој е познат критичар на власта и го отвара на македонската јавност.

Ефтов: Заев и Шеќеринска преку „Фабрика 2“ сакаат да се пресметаат со неисотмислениците

Алфа - 31.03.2015

Зоран Заев и Радмила Шекеринска преку формирање „фабрика 2“ сакаат да го исплукаат и медиумски линчуваат секој што не размислува или не се согласува со нивната политика. Зоран Заев и Радмила Шекеринска преку формирање „фабрика 2“ сакаат да го ...

Аналитичари: Сценарија за дестабилизација

МРТ - 31.03.2015

Аналитичари велат дека однесувањето на поддржувачите на опозицијата преминува граници на нормално однесување алудирајќи на односот на лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов кој повикува на обединување на Македонците и на Албанците против, како што ...

Ефтов отвора нова афера – Фабрика 2

Нетпрес - 31.03.2015

Еминентниот новина, кој во јавноста важи за еден од главните поддржувачи на СДСМ во медиумскиот простор Васко Ефтов, отвора нова афера во која според него, вклучен е СДСМ под раководство на Зоран Заев и Радмила Шекеринска.

Нов скандал на повидок: Ефтов отвора нова афера – „Фабрика 2“

Press24 - 31.03.2015

Нов скандал во кој директно се вклучени СДСМ и СОРОС кој важи за гласен поддржувач и финансиер на опозициските активности, е на повидок. Еминентниот новинар и еден од главните поддржувачи на СДСМ во медиумскиот простор Васко Ефтов, отвора нова афера ...

Иванов: Заев одби да се сретне со мене

Р.С.Европа - 31.03.2015

Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов изјави дека во неколку наврати лидерот на СДСМ Зоран Заев одбил да се сретне со него. „Како тогаш можеме да зборуваме дека сакаме да имаме некаква завршница, кога воопшто немате дијалог, кога не можете да ...

Филип Петровски: СДСМ губи допир со реалноста и манифестира агресија

Press24 - 31.03.2015

Како одминуива времето се појасни стануваат вистинските намери на Лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Филип Петровски, во интервју за Прес24, вели дека откако Заев станува свесен дека не успеа со дестабилизацијата полека полека останува на чист и бришан ...

Нов скандал на повидок: Ефтов отвора нова афера – „Фабрика 2“

Курир - 31.03.2015

Нов скандал во кој директно се вклучени СДСМ и СОРОС кој важи за гласен поддржувач и финансиер на опозициските активности, е на повидок. Еминентниот новинар и еден од главните поддржувачи на СДСМ во медиумскиот простор Васко Ефтов, отвора нова афера ...

Ефтов отвора нова афера во СДСМ – „Фабрика 2“

Република - 31.03.2015

Постојат поголем број новинари кои се организирани во одредена групација, а која пак има за цел жестока критика кон Владата и поддршка на СДСМ, открива еминентниот новинар Васко Ефтов, во интервју за „Утрински весник“.

Осамениот Иванов се пожали на Сител: Заев не сака да ми дојде во кабинетот

Локално - 31.03.2015

По подолг молк во јавноста и неогласување околу политичката криза, со објавување на опозициските „бомби“ и владиното обвинување за „пуч“, шефот на државата, претседателот Ѓорге Иванов се огласи преку тв Сител.

Ефтов отвора нова афера – „Фабрика 2"

Вечер Прес - 31.03.2015

Аферата за која говори Ефтов, потсетува на „Фабрика 1" во која тогашната влада на СДСМ ангажираше новинари Нов скандал во кој директно се вклучени СДСМ и СОРОС кој важи за гласен поддржувач и финансиер на опозициските активности, е на повидок.

ВО ЖИВО: Денеска 15-та бомба на Заев во 14:30 – „Некои маски сериозно ќе паднат“

Либертас - 31.03.2015

Денес во партиското седиште на СДСМ лидерот на партијата, Зоран Заев ќе го продолжи објавувањето “БОМБИ“од серијалот прислушувани телефонски разговори. Либертас нема потврда за шпекулациите дека денес ќе бидат објавени снимки кои би биле доказ за ...

Еве кога ќе биде објавена новата бомба на СДСМ

Sky - 31.03.2015

Утре во партиското седиште на СДСМ лидерот Зоран Заев ке го продолжи објавувањето “БОМБИ“од серијалот прислушувани телефонски разговори, пренесува порталот "Либертас". Засега нема податоци за тоа што ќе биде тема на утрешната бомба.

Ефтов отвора нова афера-„Фабрика 2“

Пулс24 - 31.03.2015

Нов скандал во кој директно се вклучени СДСМ и СОРОС кој важи за гласен поддржувач и финансиер на опозициските активности, е на повидок. Еминентниот новинар и еден од главните поддржувачи на СДСМ во медиумскиот простор Васко Ефтов, отвора нова афера ...

Петровски: СДСМ губи допир со реалноста и манифестира агресија

Пулс24 - 31.03.2015

Како одминуива времето се појасни стануваат вистинските намери на Лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Филип Петровски, во интервју за Прес24, вели дека откако Заев станува свесен дека не успеа со дестабилизацијата полека полека останува на чист и бришан ...

Ниту пролетта не го одмрзна политичкиот дијалог

Н.Македонија - 31.03.2015

Немилосрдната меѓупартиска војна што почна со обелоденувањето на полициската акција „Пуч“ на крајот од јануари и со објавувањето на „бомбите“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на почетокот од февруари, продолжи и во март ХРОНОЛОГИЈА НА ПОЛИТИЧКАТА ...

Завршија средбите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Брисел

Алсат-М - 30.03.2015

Нема ниту една точка на доближување на ставовите меѓу ВМРО – ДПМНЕ и СДСМ по првиот ден од преговорите во Брисел. По одделните средби и заедничкиот ручек со европратениците Едвард Кукан, Ричард Ховит и Иво Вајгл, делегациите на двете партии останаа ...

Црта

Курир - 30.03.2015

Да ставиме црта: од почетокот на февруари до сега, два месеци бомбардирање на Македонија, до денес - по 14 извршени напади врз државата со бомбите од Бихаќка... каде сме. И, што понатаму. Бомбите, освен сеир, не предизвикаа речиси никакви политички ...

Црта

Press24 - 30.03.2015

Бомбите, освен сеир, не предизвикаа речиси никакви политички движења во Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се власт, како што беше решено по минатите парламентарни избори. Нивната позиција е иста како и пред нова година, а во владата се фрлени на ...

Иванов се пожали на Сител: Заев не сака да ми дојде во кабинетот

Либертас - 30.03.2015

По подолг молк во јавноста и неогласување околу политичката криза, со објавување на опозициските „бомби“ и владиното обвинување за „пуч“, шефот на државата, претседателот Ѓорге Иванов се огласи преку тв Сител.

Најмали се шансите за реми во Брисел

Н.Македонија - 30.03.2015

Од политички аспект, ВМРО-ДПМНЕ апсолутно го отфрла барањето за техничка влада и прифаќа да се разговара за другите четири, но СДСМ инсистира на сите пет теми. Во правниот сегмент, владејачката партија смета дека Заев треба да одговара за обид за ...