TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски не ја дава Јанкулоска

Утрински - 20.04.2012

Опозицијата побара политичка одговорност за трагедијата кај Смиљковци Премиерот Никола Груевска, вчера во Собранието, одлучно одговори дека нема намера да ја смени министерката за внатрешни работи, ...

Светските медиуми го завија убиството во шпекулации

Дневник - 20.04.2012

Македонските новинари располагаа со истите информации, но не сакаа да ги објават за да не предизвикаат погрешна реакција во јавноста, а српските медиуми се ослободени од овој притисок, вели српскиот ...

Јанкулоска: Наша одговорност е да се откријат сторителите

Дневник - 20.04.2012

Наша одговорност и кон семејствата и кон јавноста и кон Република Македонија е да направиме се што е можно сторителите на овој грозоморен чин колку што е можно побрзо да излезат пред лицето на ...

Фотелјата на Јанкуловска не се клати - Груевски и верува на капацитетот!

Капитал - 20.04.2012

Висока мотивираност, целосен капацитет и деноноќна работа - вака премиерот Никола Груевски ја квалификува работата на Министерството за внатрешни работи во насока на откривање на сторителите на ...

Дневен печат - „Крвав петок“ и ребаланс на буџет

Р.С.Европа - 19.04.2012

Пресовите на МВР за петкратното убиство во Смилковци, ребалансот на буџетот и извештите за финансирање на партиите се само дел од темите за кои пишуваа весниците изминатата недела.

Груевски и' даде морална поддршка на Јанкулоска

Утрински - 19.04.2012

Премиерот денеска го посети Министерството за внатрешни работи за да се распраша до каде е истрагата за злосторството. Извршена е реконструкција на убиството и се проверуваат информации, изјави ...

Јанкуловска: Шпекулација е дека ни е познат идентитетот на убијците

МКД - 19.04.2012

Министерството за внатрешни работи ја направило реконструкцијата на убиството на петте Македонци кај Железарско Езеро и очекува напредување на истрагата.

Јанкулоска - Правдата ќе ги стигне сторителите на грозоморниот чин

Утрински - 19.04.2012

Ништо нема да ги врати животите, но наша одговорност и кон семејствата и кон јавноста е да направиме се што е можно убијците да излезат пред лицето на јавноста, изјави денеска министерката за ...

Нашето МВР е десетпати подобро од вашето МВР

МКД - 19.04.2012

„Како успеавте за 20 минути да се нацртате пред црквата Свети Димитрија за да го видите чудото, а по убиството на петтемина кај Железарско Езеро да ве нема цели седум дена“, му се обрати пратеникот ...

Има сознанија, нема уапсени

Дневник - 19.04.2012

Фокусот на истрагата не смее да биде полемика со секоја информација објавена на социјалните мрежи. Токму затоа во медиумите гледаме помош за вистината, без оглед дали таа е добра или не е толку добра ...

Има прелиминарни сознанија за сторителите

Идивиди - 19.04.2012

Скопје, 18 април 2012 (МИА) - Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека има одредени прелиминарни сознанија за сторителите и за мотивот за петкратното убиство кај Смиљковци, но ...

Правдата ќе ги стигне сторителите на петмината убиени

Идивиди - 19.04.2012

Скопје, 19 април 2012 (МИА) - Убиството на петмината кај Смиљковци е грозоморен чин и нема никакво оправдување за сторителите. Неминовно правдата ќе ги стигне.

Опозицијата побара смена на Јанкуловска, Груевски одби

Алфа - 19.04.2012

Седницата за пратенички прашања во Парламентот почна жестоко и, очекувано, со свирепото убиство кај Смилковци. Петкратното убиство тектонски ја поремети безбедносната во државата.

СДСМ бара оставка од Јанкуловска, Груевски ги мери „нашето“ и „вашето“ МВР

Кирилица - 19.04.2012

Јас ви тврдам дека сегашното МВР е најмалку десетпати попрофесионално од времето кога СДСМ беше на власт-вели премиерот - Како успеавте за 20 минути да се нацртате пред црквата Свети Димитрија за да ...

Јанкулоска: Правдата ќе ги стигне сторителите на петмината убиени

МРТ - 19.04.2012

Убиството на петмината кај Смилковци е грозоморен чин и нема никакво оправдување за сторителите. Неминовно правдата ќе ги стигне. Дали постои доволна казна тоа е друго прашање.

Јанкуловска: Правдата ќе ги стигне сторителите

Кирилица - 19.04.2012

Дали постои доволна казна тоа е друго прашање. Ништо нема да ги врати животите, но наша одговорност и кон семејствата и кон јавноста и кон Република Македонија е да направиме се што е можно ...

Петкратното убиство влезе во Собрание

Канал5 - 19.04.2012

Петкратното убиство и акцијата Детонатор влегоа во Собранието. Опозицијата побара оставка од министерката Јанкуловска а Груевски дециден - нема да бара смена на Јанкуловска.

Јанкулоска: Правдата ќе ги стигне сторителите на петмината убиени

Сител - 19.04.2012

Убиството на петмината кај Смиљковци е грозоморен чин и нема никакво оправдување за сторителите. Неминовно правдата ќе ги стигне. Дали постои доволна казна тоа е друго прашање.

Груевски: Полицијата ќе ги пронајде убијците

Вечер - 19.04.2012

ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО ГЛАВНА ТЕМА И НА СОБРАНИСКАТА СЕДНИЦА ЗА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА Одговарајќи на пратеничко прашање од опозицијата, премиерот рече дека нема намера да ја смени министерката за внатрешни ...

Јанкулоска: Нема да дозволиме злонамерни шпекулации да не дефокусираат од истрагата

Нетпрес - 19.04.2012

Нема да западнеме во замката да одговараме на секоја провокација и на секоја искривмеа информација, наместо да се фокусираме на истрагата.

Јанкулоска: Правдата ќе ги стигне сторителите на петмината убиени

Press24 - 19.04.2012

Во однос на доказниот материјал, министерката рече дека Бишевац се обидел да шпекулира со пронајдениот автомобил за што полицијата побара помош од граѓаните.

Јанкулоска: Правдата ќе ги стигне убијците

Курир - 19.04.2012

Убиството на петмината кај Смилковци е грозоморен чин и нема никакво оправдување за сторителите. Неминовно правдата ќе ги стигне. Дали постои доволна казна тоа е друго прашање.

Груевски не ја дава Јанкулоска

eReporter - 19.04.2012

Премиерот Никола Груевски нема намера да ја разреши министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска поради петкратното убиство.

Груевски: Нема да ја сменам Јанкулоска

Макфакс - 19.04.2012

Петкратното убиство што се случи кај езерото Смилковци тектонски ја измести безбедноста на државата и луѓето сé повеќе се затвораат во своите домови.

Јанкулоска: Информациите дека убиjците се фатени не се точни

Deutsche Welle - 18.04.2012

Македонската министерка за внатрешни работи изјави дека секој ден има нови детали за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени.

Направена е реконструкција на петкратното убиство

24 Вести - 18.04.2012

На грозоморното убиство кај Смилковци, беше извршена првична реконструкција, која би можела да помогне во самата истрага.

Јанкулоска-не се фатени сторителите на убиството кај Смиљковци

Р.С.Европа - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека секој ден има по некој нов детаљ за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени ...

Сторителите не се фатени, јавноста да биде трпелива

Р.С.Европа - 18.04.2012

Голем дел од информациите до кои МВР има дојдено досега не се целосно обработени, а дел од деталите до кои е дојдено не можат да се изнесат во јавноста во интерес на истрагата, рече министерката ...

Без нови детали за истрагата

Глас на Америка - 18.04.2012

Со секој изминат ден се откриваат нови информации за петкратното убиство кај вештачкото езеро во село Смилковци, кај Скопје, но МВР во интерес на истрагата нема да објавува детали во јавноста.

Јанкуловска: Не е точно дека се фатени убијците

Вест - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека секој ден има по некој нов детаљ за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени ...

Јанкуловска: истрагата напредува

Телма - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека секој ден има по некој нов детаљ за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени ...

Истрагата оди во добра насока

Дневник - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска вчера изјави дека истрагата за петкратното убиство се движи во добра насока и полицијата имала сериозни информации кои би можеле да доведат до ...

Четириесет граѓани го препознале автомобилот

Н.Македонија - 18.04.2012

„Во оперативниот штаб имаме сериозни информации што би можело да значи брзо решавање на случајот. Ги разработуваме сите сценарија и на добар пат сме да ги пронајдеме убијците.

Јанкулоска: Имаме прелиминарни сознанија за сторителите

Дневник - 18.04.2012

Со секој изминат ден се откриваат нови сознанија за петкратното убиство кај Смилковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени во јавноста рече министерката за внатрешни ...

Информациите дека убиjците се фатени не се точни

Идивиди - 18.04.2012

Скопје, 18 април 2012 (МИА) - Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека секој ден има по некој нов детаљ за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не ...

Јанкуловска: работиме буквално 24 часа на ден

Штипка - 18.04.2012

Оперативниот штаб на МВР кој беше оформен за побрзо расветлување на случајот со петократното убиство кај Смиљковци, денес, заедно со министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, направија ...

Ништо ново во истрагата за случајот „Смиљковци“

Н.Македонија - 18.04.2012

Полицијата сѐ уште не го знае мотивот за петкратното убиство кај Железарско Езеро ниту има кого било приведено Средба на министерката Jанкуловска со премиерот груевски Мал е процентот на досега ...

МВР засега го нема идентитетот на убијците

Алфа - 18.04.2012

Полицијата не е на чекор на откривање на сторителите на петкратното убиство кај Смилковци. Иако Министерката Јанкуловска вели дека располага со нови информации, сепак полицијата го нема идентитетот ...

Јанкулоска: Не се точни информациите дека убијците се фатени

Кајгана - 18.04.2012

Целиот полициски врв попладнево цели три часа беше на средба со премиерот Никола Груевски и како што соопшти министерката Гордана Јанкулоска направиле реконструкција на петкратното убиство кое се ...

Јанкулоска: Дезинформација е дека се фатени сторителите на убиството кај Смиљковско езеро

+инфо - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска заедно со првиот човек на УБК, Сашо Мијалков и директорот на Бирото за јавна безбедност, Љупчо Тодоровски денеска направиле целосна реконструкција ...

Реконструкција на петкратното убиство презентирана пред Груевски

Канал5 - 18.04.2012

(обновено во 16.02ч.) МВР има првична претпоставка колку лица учествувале во злосторството, но бројот на убијците во интерес на истрагата не го откриваат.

Јанкуловска: Истрагата напредува, информациите дека убиjците се фатени не се точни

Сител - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека секој ден има по некој нов детаљ за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени ...

“Истрагата напредува, информациите дека убиjците се фатени не се точни“

МРТ - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека секој ден има по некој нов детаљ за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени ...

Јанкуловска: Не е точно дека се пронајдени убијците

Кирилица - 18.04.2012

По средбата Јанкуловска ги демантираше информациите дека се пронајдени убијците и посочи дека на премиерот му презентирале реконструкција на настанот направена врз основа на до сега откриените траги ...

Јанкуловска: Истрагата напредува, информациите дека убијците се фатени не се точни

Вечер - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека секој ден има по некој нов детаљ за петкратното убиство кај Смиљковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени ...

Истрагата за убиството кај Смилковци рапидно напредува

Вечер - 18.04.2012

ОПЕРАТИВНИОТ ШТАБ ВО МВР ИЗВРШИ РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ГРОЗОМОРНИОТ ЧИН Министерката за внатрешни работи вчера изјави дека полицијата има првични информации и претпоставки за бројот на напаѓачите, но тие ...

Напредок во истрагата за петкратното убиство

Sky - 18.04.2012

Истрагата за петкратното убиство кај Смилковското Езеро напредува полицијата располага со сериозни информации, кои треба да водат кон дирекно решавање на случајот.

Извршена е реконструкција на петкратното убиство

Курир - 18.04.2012

На грозоморното убиство кај Смилковци, беше извршена првична реконструкција, која би можела да помогне во самата истрага.

МВР сконцентрирано на истрагата, но засега не открива детали

Нетпрес - 18.04.2012

Министерството за внатрешни работи е целосно фокусирано и истрагата за петкратното грозоморно убиство кај Смиљковци оди во добра насока, но засега во оваа фаза од процесот не се откриваат детали.

Извршена е првичната реконструкција на грозоморното убиство

Sky - 18.04.2012

Извршена е првичната реконструкција на петкратното убиство кај Смилковци, информираше министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

МВР: Не е точно дека убијците се фатени

Курир - 18.04.2012

МВР засега нема идентитет на сторителите, а податоците дека сторителите на грозоморното убиство се најдени кои прокружија низ јавноста не се точни.

Истрагата напредува , но се уште без осомничени за петкратното убиство

eReporter - 18.04.2012

Шефицата на македонската полиција Гордана Јанкулоска изјави денеска дека има напредок во истрагата за петкратното грозоморно убиство кај Смиљковци, но оти се уште не можат да се објават детаљи во ...

Јанкулоска: Има првични сознанија за сторителите, не е точно дека се фатени

Таратур - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека има одредени прелеминарни сознанија за сторителите и за мотивот за петкратното убиство кај Смиљковци, но оти во интерес на истрагата ...

Направена реконструкција на петкратното убиство

Фама - 18.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави дека е направена првата реконструкција на убиството на петмината граѓани и апелираше во јавноста да не се шират дезинформации.

Јанкулоска: Не се точни информациите дека убијците се фатени

Макфакс - 18.04.2012

Целиот полициски врв попладнево цели три часа беше на средба со премиерот Никола Груевски и како што соопшти министерката Гордана Јанкулоска направиле реконструкција на петкратното убиство кое се ...

Јанкулоска - Сторителите не се фатени, имаме прелиминарни сознанија кои се

Inpress - 18.04.2012

Скопје, 18. април 2012 (ИНПРЕС) Со секој изминат ден се откриваат нови сознанија за петкратното убиство кај Смилковци, но во интерес на истрагата тие не можат докрај да бидат објавени во јавноста, ...

Истрагата се одвива добро, вели Јанкулоска

Deutsche Welle - 17.04.2012

Македонската министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска порача дека МВР има сериозни информации што може брзо да го решат случајот со убиството на петте лица во близина на Скопје.

Приведени 14 лица по протестите во Скопје поради петкратното убиство

24 Вести - 17.04.2012

МВР привело 14 лица, по вчерашните протести во Скопје организирани во знак на револт за петкратното убиство кај Смиљковци.

Јанкулоска - Истрагата напредува добро

Р.С.Европа - 17.04.2012

МВР секојдневно доаѓа до нови информации за петкратното убиство кај Смилковци, но не може да ги коментира во интерес на истрагата, вели министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Јанкулоска: Имаме важни информации, само дајте ни време

Вест - 17.04.2012

Истрагата во врска со петкратното грозоморно убиство оди во добра насока, оцени денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Јанкулоска - Истрагата оди во добра насока

Утрински - 17.04.2012

Министерката укажа дека полицијата има сериозни информации кои би можеле да значат финално разрешување на случајот, но повтори дека е потребно извесно време Истрагата во врска со петкратното ...

„МВР има значајни информацииза расветлување на убиствата“

Телма - 17.04.2012

Истрагата во врска со петкратното грозоморно убиство оди во добра насока, оцени денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Јанкуловска: Истрагата е на добар пат, но засега не смееме сè да споделиме со јавноста

МКД - 17.04.2012

Истрагата за убиството на петте Македонци на Железарско Езеро сериозно напредува, но во интерес на случајот полицијата не може сите информации со кои располага да ги сподели со јавноста.

Приведени 14 лица по протестите во Скопје

Утрински - 17.04.2012

МВР привело 14 лица, по вчерашните протести во Скопје организирани во знак на револт за петкратното убиство кај Смиљковци.

Јанкулоска: Револтот и протестот изразете ги мирно

МКД - 17.04.2012

Министерката Гордана Јанкулоска упати апел до граѓаните револтот и протестот поради свирепото убиство кај Железарско Езеро да го изразат мирно, по најавите и повиците на социјалните мрежи да се ...

Истрагата оди во добра насока

Идивиди - 17.04.2012

Скопје, 17 април 2012 (МИА) - Истрагата во врска со петкратното грозоморно убиство оди во добра насока, оцени денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Јанкулоска тврди дека истрагата оди во добра насока

Капитал - 17.04.2012

Истрагата во врска со петкратното грозоморно убиство оди во добра насока, оцени денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Приведени 14 лица по вчерашните протести во Скопје

Н.Македонија - 17.04.2012

Министерството за внатрешни работи привело 14 лица по вчерашните протести во Скопје организирани по петкратното убиство кај Смиљковци Врз основа на сите докази МВР денеска треба да оформи кривични, ...

Јанкулоска: Истрагата оди во добра насока

Дневник - 17.04.2012

Истрагата во врска со петкратното грозоморно убиство оди во добра насока, оцени денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Граѓани го препознале автомобилот на убијците

Дневник - 17.04.2012

Јавувањата на граѓаните на телефонската линија 199 по објавувањето на фотографиите од автомобилот „опел омега“ ги потврдиле претпоставките на полицијата дека возилото било на местото на петкратното ...

Јанкулоска: Околу 40 граѓани се јавиле да дадат информација за возилото со кое се возеле убијците

Вечер - 17.04.2012

-Нашиот впечаток е дека имаме сериозни информации кои би можеле да значат побрзо решавање на случајот, но потребно е дополнително време, истакна Јанкулоска, при тоа додавајќи дека по објавената ...

Јанкулоска: Истрагата оди во добра насока

МРТ - 17.04.2012

Истрагата во врска со петкратното грозоморно убиство оди во добра насока, оцени денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Јанкулоска: Истрагата оди во добра насока

Сител - 17.04.2012

Истрагата во врска со петкратното грозоморно убиство оди во добра насока, оцени денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

Јанкуловска: Имаме сериозни информации кои може да помогнат за побрзо решавање на случајот

Канал5 - 17.04.2012

Полициската истрага открила како црвениот опел омега влегол во државата, но сепак министерката Јанкуловска тоа не сакаше да го соопшти јавно во интерес на истрагата.

Приведени 14 лица по протестите во Скопје

МРТ - 17.04.2012

МВР привело 14 лица, по вчерашните протести во Скопје организирани во знак на револт за петкратното убиство кај Смиљковци.

Приведени 14 лица по протестите во Скопје поради петкратното убиство

Сител - 17.04.2012

МВР привело 14 лица, по вчерашните протести во Скопје организирани во знак на револт за петкратното убиство кај Смиљковци.

Истрагата за убиството кај Смиљковци пред крај?!

Вечер - 17.04.2012

МВР НА ДОБАР ПАТ ЗА РАСВЕТЛУВАЊЕ НА ЗЛОСТОРСТВОТО Министерството утврдило кога и од каде е увезено возилото опел омега", коешто било на местото на убиството.

Информација од МВР за напредокот на истрагата за петкратното убиство

Press24 - 17.04.2012

Вчера од МВР ја покажаа фотографијата на автомобилот со кој убијците најверојатно дошле на местото на убиството кај Смилковското Езеро.

Јанкулоска: Истрагата оди во добра насока

Курир - 17.04.2012

Благодарение на телефонската линија, информациите од граѓаните и од терен, податоците за петкратното убиство се многубројни и со добар квалитет.

Најново МВР: Имаме и други докази, но не смееме да ги кажеме во јавноста – тоа ќе и наштети на истрагата

БезПардон - 17.04.2012

Имаме многубројни информации, податоци кои се со добар квалитет и кои ќе помогнат за финално расчистување на случајот, кој се смета како најтежок случај досега, изјави министерката за внатрешни ...

Убиствата се организирани?

Фама - 17.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска вели дека петркатното убиство во скопско Смилковци било организирано, а жртвите случајно избрани.

Јанкуловска: Случајот ќе се реши но треба време

Sky - 17.04.2012

Министерката Јанкуловска на денешниот прес за новинарите изјави дека со помош на информациите од граѓаните како и со доказите од терен, истрагата за откривањето на сторителите од петкратното убиство ...

Јанкулоска: Истрагата оди во добра насока

Press24 - 17.04.2012

Јанкуловска укажа дека полицијата има сериозни информации кои би можеле да значат финално разрешување на случајот, но повтори потребно е одредено време.

МВР има сериозни информации за петкратното убиство

eReporter - 17.04.2012

Полицијата располага со сериозни информации во врска со петкратното убиство извршено во четвртокот кај езерото во близина на селото Смиљковци, што би можеле да доведат до брзо разрешување на случајот.

Приведени 14 лица по протестите во Скопје

Press24 - 17.04.2012

Според Јанкулоска, протестирале околу 1.000 лица, главно пред Владата, кои предизвикале инцидент во кој потешко се повредени двајца полицајци МВР привело 14 лица, по вчерашните протести во Скопје ...

МВР: Не застануваме ниту за миг – работиме 24 ч – најискусните во МВР работат на случајот

БезПардон - 17.04.2012

Интегрален текст од МВР за новите информации за текот на истрагата околу убиството кај Железарското езеро. “МВР работи 24 часа, мобилизирани се сите служби и буквално не застануваме ниту за миг.

Најголемиот дел од куршумите ја погодил целта

Вест - 16.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска излезе со нови информации, кои сe повеќе укажуваат дека петкратното убиство било организирано, а убиените случајно избрани.

Истрагата сериозно напредува

Идивиди - 16.04.2012

Скопје, 15 април 2012 (МИА) - Истрагата сериозно напредува, дефиниран е профилот на извршителите, но се уште не нивниот број и идентитет, изјави министерката Гордана Јанкулоска.

Пронајдено возилото Опел Омега во кое се возеле убијците!

Вечер - 16.04.2012

Според Прва Српска Телевизија постои сведок на петкратното убиство кој полицијата го чува во тајност. МВР до сега не излезе со ваква информација Пет дена по петкратното убиство кај Смилковското ...

Гордана Јанкулоска на местото на Иво Котевски

Нетпрес - 16.04.2012

Хрватскиот интернет портал Индекс.хр ја назначи министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на ново работно место.

Јанкуловска во 15 часот со нови детали за убиството

Sky - 16.04.2012

Денес во 15,00 часот во Полициската станица Гази Баба, министерката за внатрешни работи м-р Гордана Јанкулоска ќе даде изјава за медиумите поврзана со нови информации околу петкратното убиство кое се ...

МВР со нови детали од петкратното убиство

Press24 - 16.04.2012

На конференцијата која пред малку заврши, Јанкулоска ги истакна новите сознанија до кои дошла истрагата за петкратното убиство.