TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО ДПМНЕ во Струмица

24 Вести - 04.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој воедно е и носител на листата во четвртата изброна единица денес е во родното место на Заев. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија ќе одржат митинг во Радовиш и во Струмица.

Груевски од Струмица: Победуваме со 63 пратеници

Нова ТВ - 04.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска одржа два митинга. Едниот во Радовиш ВО 17 и 30 часот и вториот митинг во 20 часот во Струмица. Вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој воедно е и носител на листата во четвртата ...

Георгиевски: Ни треба нестабилна влада, а стабилна држава

МКД - 04.12.2016

И едните и другите бараат 62 пратеници за стабилна Влада. Мојот став е дека ние после овие избори треба да имаме нестабилна Влада за да имаме стабилна држава. Не смее никој повеќе да има апсолутна власт.

Георгиевски: не смее никој повеќе да има апсолутна власт

ТВ21 - 04.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија вчера вечер одржа митинг во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски рече дека не го разбира, како што посочи, стравот на двете најголеми партии на политичката сцена од ...

Коалицијата ВМРО за Македонија на средба со граѓани во Тетово

А1 On - 04.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата ВМРО за Македонија во Шестата изборна единица Зоран Велковски денеска одржа прес-конференција пред Жена парк во Тетово. – На последните парламентарни избори Македонците од овие краишта во изборната ...

Димовски: Вложување во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична ...

Сител - 04.12.2016

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија, истакна ...

Коалицијата ВМРО за Македонија на средба со граѓани во Тетово

Сител - 04.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата ВМРО за Македонија во Шестата изборна единица Зоран Велковски денеска одржа прес-конференција пред Жена парк во Тетово. - На последните парламентарни избори Македонците од овие краишта во изборната ...

Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица (Фотогалерија)

Вест - 04.12.2016

Славеничка атмосфера владее во Струмица на големиот митинг на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани од цела источна Македонија се пристигнати во Струмица за, како што велат, силна поддршка за нова изборна победа.

Митинг на Коалицијата „ВМРО за Македонија“ во Делчево

Телеграф - 04.12.2016

Љубчо Георгиевски во своето обраќање истакна дека на ниту една опција не треба да ѝ се даде мандат со 62 пратеника Коалицијата „ВМРО за Македонија“ вечерва се претстави на митинг во Делчево и ги презентираше приоритетите од изборната програма.

СТРУМИЦА НА УЛИЦА: ВМРО-ДПМНЕ вечерва го одржува најважниот митинг во кампањата

Телеграф - 04.12.2016

Вечерва, покрај од Струмица се очекува да пристигнат симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ од цела источна Македонија и да се дигне гласот против најавите на Заев за кантонизација и федерализација Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Струмица го одржува можеби ...

РАЗВИОРЕНИ ЗНАМИЊА И ТРАНСПАРЕНТИ: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Радовиш (ВИДЕО)

Телеграф - 04.12.2016

Вечерашниот настап на ВМРО-ДПМНЕ е претпоследниот што се случува за викенд од оваа изборна кампања. Партискиот карван, во кој се и голем број естрадни уметници изминатите денови помина повеќе градови низ земјава Голем број симпатизери и поддржувачи ...

ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА: Ќе бидеме балансот за правење стабилна држава!

Актуелно24 - 04.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија вечерва одржа митинг во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски рече дека не го разбира, како што посочи, стравот на двете најголеми партии на политичката сцена од ...

Митинг на ВМРО за Македонија во Струмица

Репортер - 04.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија вечерва одржа митинг во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски рече дека не го разбира, како што посочи, стравот на двете најголеми партии на политичката сцена од ...

Димовски: Вложување во нови рудни богатства и во зголемување на производство на електрична енергија

Република - 04.12.2016

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија, истакна ...

Димовски: Вложување во зголемување на производството на електрична енергија

Вечер Прес - 04.12.2016

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија, истакна ...

Струмица преполна за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 04.12.2016

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ. . Дронот на ТВ НОВА кој патува заедно со екипата надвисна над собраниот народ ја долови сликата од големиот ...

Струмица на нозе со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Вечер Прес - 04.12.2016

Струмичани на нозе, во поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, во огромен број дојдоа да дадат поддршка на вечерашниот ...

Димовски: Ќе се вложува во откривање на нови рудни богатства и во производство на струја

Нетпрес - 04.12.2016

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија, истакна ...

(ВИДЕО) Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Репортер - 04.12.2016

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ. ...

Коалицијата ВМРО за Македонија денеска меѓу тетовчани

Репортер - 04.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата ВМРО за Македонија во Шестата изборна единица Зоран Велковски денеска одржа прес-конференција пред Жена парк во Тетово. – На последните парламентарни избори Македонците од овие краишта во изборната ...

Димовски најави вложувања во енергетика и рудни богатства

Фактор - 04.12.2016

Илија Димовски, носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 3 денеска изјави дека Владата на ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување ...

Видео од дрон: Струмица преполна за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 04.12.2016

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Дронот на ТВ НОВА кој патува заедно со екипата надвисна над собраниот народ ја долови сликата од големиот ...

Струмица на нозе со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата (ГАЛЕРИЈА)

Република - 04.12.2016

Струмичани на нозе, во поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, во огромен број дојдоа да дадат поддршка на вечерашниот ...

Димовски им вети на делчевчани рудник за јаглен и термоцентрала

Репортер - 04.12.2016

Носителот на кандидатската листа во Третата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ Илија Димовски, денеска од Делчево најави отворање рудник за јаглен и изградба на термоцентрала.

Струмица на нозе со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата (ФОТО)

Нетпрес - 04.12.2016

Струмичани на нозе, во поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, во огромен број дојдоа да дадат поддршка на вечерашниот ...

Димовски: Вложување во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична ...

Курир - 04.12.2016

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија, истакна ...

Спасовски: Политиките на ВМРО-ДПМНЕ доведоа до уништување на секој сегмент на живеењето

Стандард - 04.12.2016

„Откако десет години ја уништуваа домашната економија, носителите од ВМРО-ДПМНЕ, во очи на изборите нудат наводна помош за малите и средни претпријатија. Откако со години го уништуваше и образованието и здравството, денес Никола Тодоров ветува дури ...

Во Делчево ќе се отвори рудник за јаглен и термоцентрала

Вечер Прес - 04.12.2016

Носителот на кандидатската листа во Третата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија" Илија Димовски, денеска од Делчево најави отворање рудник за јаглен и изградба на термоцентрала.

ВИДЕО ОД ДРОН: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Курир - 04.12.2016

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ...

Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Струмица

Република - 04.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот веќе заврши во Радовиш, а вториот ќе започне од 20 часот во Струмица. Следете го целиот митинг во ...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Струмица на нозе со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Курир - 04.12.2016

Струмичани на нозе, во поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, во огромен број дојдоа да дадат поддршка на вечерашниот ...

Димовски: Засилено вложување во рударскиот и енергетскиот сектор

Lider - 04.12.2016

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија, истакна ...

ВИДЕО ОД ДРОН: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Lider - 04.12.2016

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Мобилното студио на ТВ НОВА во текот на вечерта се наоѓа во Струмица од каде новинарската екипа се јавува на секој час со директни ...

Фото: Струмица на нозе со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 04.12.2016

Струмичани на нозе, во поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, во огромен број дојдоа да дадат поддршка на вечерашниот митинг. Објавено недела, 04 декември 2016 21:48 Напишано од ...

Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Струмица

Lider - 04.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот веќе заврши во Радовиш, а вториот ќе започне од 20 часот во Струмица. Следете го целиот митинг во ...

Димовски најави вложување во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на ...

Пулс24 - 04.12.2016

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија, истакна ...

Големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица заврши со огномет/Видео

Lider - 04.12.2016

Со спектакуларен огномет заврши големиот митинг во Струмица организиран од Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ...

Видео од дрон: Огромна посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Пулс24 - 04.12.2016

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ...

Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Радовиш и Струмица

Пулс24 - 04.12.2016

Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Радовиш и Струмица Денес ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” ќе одржи митинг во Радовиш (пред Домот на Култура „Ацо Караманов“) во 17:30 часот и митинг ...

(Во живо)ЕУФОРИЈА ВО СТРУМИЦА: Десетици илијадници Македонци се слеаа во Струмица на големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ!

Маркукуле - 04.12.2016

Се веат црвено црни и македонски знамиња, се пеат патриотски песни. Славеничка атмосфера владее во Струмица на големиот митинг на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани од цела источна Македонија се пристигнати во Струмица каде треба да се даде силна ...

Димовски: Вложување во откривање на нови рудни богатства и во областа на енергетиката

Телевизија Нова - 04.12.2016

„Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и државните компании во областа на енергетиката ќе вложат огромни суми во енергетскиот сектор, во откривање на нови рудни богатства и во зголемување на капацитетот на производство на електрична енергија“, истакна ...

Коалицијата ВМРО за Македонија на средба со граѓани во Тетово

Телевизија Нова - 04.12.2016

Носителот на листата за пратеници од коалицијата ВМРО за Македонија во Шестата изборна единица Зоран Велковски денеска одржа прес-конференција пред Жена парк во Тетово. – На последните парламентарни избори Македонците од овие краишта во изборната ...

Носителите на изборните листи на СДСМ на средби со граѓани

Телевизија Нова - 04.12.2016

Носителите на изборните листи на СДСМ денеска остварија средби со граѓани од своите изборни ...

Носителите на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ на средби со граѓани

Телевизија Нова - 04.12.2016

Носителите на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ денеска остварија средби со граѓани од своите изборни единици. Носителот на 6-та изборна единица Влатко Ѓорчев разговараше со земјоделците од тетовските села Колтук и Два бреста, Јегуновце, Сарачино и ...

ВИДЕО: Големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица заврши со огномет

Телевизија Нова - 04.12.2016

Со спектакуларен огномет заврши големиот митинг во Струмица организиран од Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ...

ВИДЕО ОД ДРОН: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Телевизија Нова - 04.12.2016

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Мобилното студио на ТВ НОВА во текот на вечерта се наоѓа во Струмица од каде новинарската екипа се јавува на секој час со директни ...

ГАЛЕРИЈА: Митинзите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ низ фотографии

Телевизија Нова - 04.12.2016

Денешниот ден го одбележаа два големи митинзи на најголемите политички партии во Македонија, централниот митинг на СДСМ во Скопје и големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица. Еве како поминаа митинзите.

Митинг на Коалицијата „ВМРО за Македонија“ во Делчево

Телевизија Нова - 04.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија вечерва се претстави на митинг во Делчево и ги презентираше приоритетите од изборната програма. Лидерот на ВМРО – НП и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна единица на коалицијата Љубчо ...

Димовски: Водиме и на анкетите што си ги нарачува СДСМ

МКД - 03.12.2016

Секаде каде што одиме, уште сега се гледа победникот на 11 декември и нема дилема кој ќе победи. Oстанува уште една недела да си изработиме сѐ што остана и да дојдеме до бројката од 63 пратеника, рече Илија Димовски носител на ИЕ 3 денеска во ...

Георгиевски: Треба да имаме нестабилна влада за да имаме стабилна држава

+инфо - 03.12.2016

Не смее никој повеќе да има апсолутна власт, порача Георгиевски од Струмица. Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски вечерва одржа на митинг во Струмица рече дека не го разбира, како што посочи, стравот на двете најголеми партии на политичката ...

Митинг на ВМРО за Македонија во Струмица

А1 On - 03.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија вечерва одржа митинг во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски рече дека не го разбира, како што посочи, стравот на двете најголеми партии на политичката сцена од ...

ВМРО-ДПМНЕ: ќе изградиме нови градинки и студентски домови

ТВ21 - 03.12.2016

Секоја општина на потегот Тетово-Гостивар-Дебар без исклучок ќе добие нова градинка. Носителот на Изборната единица 6 од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев вели дека ова е реална потреба во западниот дел од Македонија, и проект кој ќе биде од особена помош ...

Се веат македонски знамиња - Масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка

Сител - 03.12.2016

Во моментов митингот е во тек, а пред присутните свое обраќање ќе има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4 Никола ...

Носителите на кандидатските листи на ВМРО ДПМНЕ на терен меѓу граѓаните

Канал5 - 03.12.2016

Носителите на кандидатските листи на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ и денеска на терен меѓу граѓаните ја претставија програмата ...

НАРОДОТ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДИ ОД СТЕГИТЕ НА КРИЗАТА: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пробиштип (ВИДЕО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 03.12.2016

Наша должност е да им соопштиме на луѓето што Заев, договара, ветуваа и каква штетеа и прави на државата и создава ситуација да продолжи грижата во државата, рече Никола Груевски на митингот кој претходно се одржа во Кратово Не запираме тука, ...

Митинг на ВМРО за Македонија во Струмица

Локално - 03.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија вечерва одржа митинг во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски рече дека не го разбира, како што посочи, стравот на двете најголеми партии на политичката сцена од ...

Политички “наддавања” за подобра иднина

Орбис - 03.12.2016

Изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е речиси иста како онаа во 2014 година. Поголемиот дел од проектите се препишани и во новата програма само е пролонгиран рокот за нивното остварување. Така на пример, иако првично изградбата на автопатот Демир Капија ...

Масовна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Крива Паланка

Нетпрес - 03.12.2016

Голем број луѓе се собраа вечерва во Крива Паланка на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ...

Димовски: И на анкетите што си ги нарачува СДСМ, победува ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 03.12.2016

Секаде каде што одиме, уште сега се гледа победникот на 11 декември и нема дилема кој ќе победи, а останува уште една недела да си изработиме се што остана и да дојдеме до бројката од 63 пратеника, рече Илија Димовски носител на ИЕ 3 денеска во ...

Димовски: И на анкетите што си ги нарачува СДСМ, победува ВМРО-ДПМНЕ

Република - 03.12.2016

Секаде каде што одиме, уште сега се гледа победникот на 11 декември и нема дилема кој ќе победи, а останува уште една недела да си изработиме се што остана и да дојдеме до бројката од 63 пратеника, рече Илија Димовски носител на ИЕ 3 денеска во ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ добива огромна поддршка од своите сестрински партии од Балканот и Европа

Вечер Прес - 03.12.2016

-Тука имаме и преставници од сестринските политички партии од Албанија, Косово, Србија како и од Босна и Херцеговина а заедно разговараме за економските и социјалните политики на нашите партии, изјави Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот ...

Масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка (ФОТО)

Вечер Прес - 03.12.2016

Се веат македонски знамиња - Масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ во Крива Паланка Во моментов митингот е во тек, а пред присутните свое обраќање ќе има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4 Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Младите се иднината на Македонија и остануваат приоритет во програмата „Реално"

Вечер Прес - 03.12.2016

Младите се иднината на Македонија, а водени од тоа во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ „Реално" се предвидени низа остварливи проекти кои што ќе придонесат за подобрување на животот на најмладите во Македонија.

ФОТО: Масовна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Крива Паланка

Република - 03.12.2016

Голем број луѓе се собраа вечерва во Крива Паланка на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Во моментов митингот е во тек, а пред присутните свое обраќање ќе има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Димовски: И на анкетите што ги нарачува СДСМ води ВМРО-ДПМНЕ!

Нетпрес - 03.12.2016

Секаде каде што одиме, уште сега се гледа победникот на 11 декември и нема дилема кој ќе победи, а останува уште една недела да си изработиме се што остана и да дојдеме до бројката од 63 пратеника, рече Илија Димовски носител на ИЕ 3 денеска во ...

Огромна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ од сестринските партии од Балканот и Европа

Нетпрес - 03.12.2016

Тука имаме и преставници од сестринските политички партии од Албанија, Косово, Србија како и од Босна и Херцеговина а заедно разговараме за економските и социјалните политики на нашите партии, изјави Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Стоте најдобри студенти ќе се вработат во јавната администрација

Нетпрес - 03.12.2016

Младите се иднината на Македонија, а водени од тоа во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ се предвидени низа остварливи проекти кои што ќе придонесат за подобрување на животот на најмладите во Македонија.

Димовски: И на анкетите што си ги нарачува СДСМ, победува ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 03.12.2016

Секаде каде што одиме, уште сега се гледа победникот на 11 декември и нема дилема кој ќе победи, а останува уште една недела да си изработиме се што остана и да дојдеме до бројката од 63 пратеника, рече Илија Димовски носител на ИЕ 3 денеска во ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ добива огромна поддршка од своите сестрински партии од Балканот и Европа

Курир - 03.12.2016

-Тука имаме и преставници од сестринските политички партии од Албанија, Косово, Србија како и од Босна и Херцеговина а заедно разговараме за економските и социјалните политики на нашите партии, изјави Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот ...

ФОТО: Миновски на мини митинг во Миравци

Курир - 03.12.2016

Кирил Миновски кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги посети жителите на гевгелиско Миравци. На мини митингот тој ја промовираше изборната програма „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, за претстојните парламентарни избори на 11 ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Младите се иднината на Македонија и остануваат приоритет во програмата „Реално“

Курир - 03.12.2016

Младите се иднината на Македонија, а водени од тоа во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ се предвидени низа остварливи проекти кои што ќе придонесат за подобрување на животот на најмладите во Македонија.

Митинг на ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата во Крива Паланка

Република - 03.12.2016

ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата вечерва одржува митинг во Крива Паланка. Митинзите на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата можете да ги гледате на ТВ Република ...

ФОТО: Масовна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Крива Паланка

Курир - 03.12.2016

Голем број луѓе се собраа вечерва во Крива Паланка на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Во моментов митингот е во тек, а пред присутните свое обраќање ќе има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ добива поддршка од своите сестрински партии од Европа

Пулс24 - 03.12.2016

-Тука имаме и преставници од сестринските политички партии од Албанија, Косово, Србија како и од Босна и Херцеговина а заедно разговараме за економските и социјалните политики на нашите партии, изјави Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот ...

Димовски: И на анкетите што си ги нарачува СДСМ, победува ВМРО-ДПМНЕ

Lider - 03.12.2016

Секаде каде што одиме, уште сега се гледа победникот на 11 декември и нема дилема кој ќе победи, а останува уште една недела да си изработиме се што остана и да дојдеме до бројката од 63 пратеника, рече Илија Димовски носител на ИЕ 3 денеска во ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ добива огромна поддршка од своите сестрински партии од Балканот и Европа

Lider - 03.12.2016

Тука имаме и преставници од сестринските политички партии од Албанија, Косово, Србија како и од Босна и Херцеговина а заедно разговараме за економските и социјалните политики на нашите партии, изјави Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот ...

ФОТО: Масовна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Крива Паланка

Пулс24 - 03.12.2016

Голем број луѓе се собраа вечерва во Крива Паланка на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Во моментов митингот е во тек, а пред присутните свое обраќање ќе има и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Младите се иднината на Македонија и остануваат приоритет во програмата „Реално“

Телевизија Нова - 03.12.2016

Младите се иднината на Македонија, а водени од тоа во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ „Реално“ се предвидени низа остварливи проекти кои што ќе придонесат за подобрување на животот на најмладите во Македонија.

Кирил Миноски на мини митинг во Миравци

Телевизија Нова - 03.12.2016

Кирил Миноски кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги посети жителите на гевгелиско Миравци. На мини митингот тој ја промовираше изборната програма „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, за претстојните парламентарни избори на 11 ...

Митинг на ВМРО за Македонија во Струмица

Телевизија Нова - 03.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија вечерва одржа митинг во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски рече дека не го разбира, како што посочи, стравот на двете најголеми партии на политичката сцена од ...

Груевски: Нова победа на изборите

24 Вести - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

Груевски: Нова победа на изборите

Алсат-М - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

Димовски: Во источна Македонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт

МКД - 02.12.2016

Во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт, порача на предизборниот собир во Свети Николе Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За подобра Македонија во изборната единица 3.

Димовски: 2306 нови работни места се отворени во Свети Николе

А1 On - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ3, вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

Што вети власта, а не исполнува

Тера - 02.12.2016

-Вмро-Дпмне 12 години ветува, а реално не исполнува. Вмро-Дпмне вети реновирање на Тумбе Кафе, вети и реално излаже. Вмро-Дпмне вети нов стадион во Битола, вети и реално излаже. Вмро-Дпмне вети спортска сала во Битола, по сите европски стандарди, ...

Продолжува изборниот караван – СДСМ во Валандово, ВМРО-ДПМНЕ во Штип

Фокус - 02.12.2016

И денеска продолжува изборниот караван низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во 17:30 ќе одржат митинг во Свети Николе и во Штип (20:00). Опозициската коалиција СДСМ „За живот во Македонија“ ќе одржи митинг во ...

Касапов: Цели 12 години ВМРО-ДПМНЕ само ветува, а реално лаже (ВИДЕО)

+инфо - 02.12.2016

Битола на 11 декември ќе гласа за живот во Македонија - рече Касапов. ВМРО-ДПМНЕ 12 години ветува, а реално не исполнува. Вети реновирање на Тумбе Кафе, вети и реално излаже. Најави нов стадион во Битола, вети и реално излаже, а најави и спортска ...

Заев, Ѓорче те сака – платно пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 02.12.2016

Жители на Ѓорче Петров пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ во населбата закачија платно на кое пишува „Заев, Ѓорче те ...

Коалиција за промени и правда на митинг во Гевгелија

+инфо - 02.12.2016

Митингот ќе се одржи во Пионерскиот Дом во Гевгелија, со почеток во 18 часот. Коалицијата за промени и правда, предводена од Демократскиот сојуз, вечерва во Гевгелија, ќе одржи митинг, на кој ќе имаат обраќање Павле Трајанов, лидерот на ...

Продолжува кампањата - СДСМ во Гевгелија, ВМРО-ДПМНЕ во Штип

+инфо - 02.12.2016

Денеска во Гевелија ќе биде и Коалицијата за промени и правда во Гевгелија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска митинг ќе одржи во Свети Николе (17:30) и во Штип (20:00).

Изборен караван на ВМРО-ДПМНЕ – Груевски- со бројни ветувања за пензионерите

ТВ21 - 02.12.2016

Просечната пензија откако ВМРО-ДПМНЕ е на власт е зголемена за 70 насто, додека минималната дури за 90 насто, од 4.330 денари во 2006, на 8240 сега, рече лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со пензионери во Прилеп.

(ВИДЕО) Касапов: ДПМНЕ и Талески 12 години бесрамно лажат

А1 On - 02.12.2016

„ВМРО-ДПМНЕ 12 години ветува, а реално не исполнува. ВМРО-ДПМНЕ вети реновирање на Тумбе Кафе, вети и реално излаже. ВМРО-ДПМНЕ вети нов стадион во Битола, вети и реално излаже. ВМРО-ДПМНЕ вети спортска сала во Битола, по сите европски стандарди, ...

ВМРО-ДПМНЕ со исти ветувања од 2014 година ја бара довербата на граѓаните

А1 On - 02.12.2016

Со идентични наслови и фотографии, малку поразлични ветувања, зголемени цифри и намалена сигурност во излегувањата, ВМРО-ДПМНЕ преку „Реално“ ја бара довербата од граѓаните за нов четиригодишен мандат.

ДИМОВСКИ: Во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт (ВИДЕО)

Телеграф - 02.12.2016

Тој посочи дека во источна Македонија се инвестира единствено кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт и потсети дека во 2006 година кога СДСМ беа на власт во Свети Николе одеа на работа само 3090, додека денеска таа бројка изнесува 5396, 2306 нови работни места ...

Груевски: Нова победа на изборите

Вест - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

Груевски: Нова победа на изборите

Сител - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

Димовски: 2306 нови работни места се отворени во Свети Николе- во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ ...

Сител - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ3, вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

Груевски: Нова победа на изборите

Алфа - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

Груевски: Нова победа на изборите

Канал5 - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

ВМРО-ДПМНЕ со митинзи во Свети Николе и во Штип

Канал5 - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ одржаа митинг во Свети Николе од 20 часот се на митинг во Штип. Пред граѓаните на Свети Николе се преставува изборната програма „Реално“. Митинзите ги следи Дејан Ефремов. За деталите од митингот на ВМРО ДПМНЕ во Свети Никола повеќе во ...

Доколку ВМРО-ДПМНЕ не освои мнозинство од 63 пратеници ќе се отвори вратата за разни комбинации

Сител - 02.12.2016

Доколку ВМРО-ДПМНЕ не освои мнозинство од 63 пратеници ќе се отвори вратата за разни комбинации во кои на маса ќе се најдат македонските национални интереси, велат експертите. Според нив, Заев направи опасен преседан и отвори прашања кои до сега не ...

КАРВАНОТ ПРОДОЛЖУВА: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип (ВИДЕО /ФОТО - ВО ЖИВО)

Телеграф - 02.12.2016

Како и во претходните денови, просторот во центарот на градот е „украсен“ со препознатливата партиска сценографија и со боите на Македонија. Се веат државни и партиски знамиња, како и транспаренти со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и за нивниот лидер Никола ...

Димовски: 2306 нови работни места се отворени во Свети Николе

Локално - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ3, вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

(ВИДЕО) Изборна КАМПАЊА 2016: Што порачаа лидерите ?

Локално - 02.12.2016

Коалицијата „За живот во Македонија“, предводена од СДСМ, вчера одржа предизборен митинг во Гевгелија. Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Четвртата изборна единица Зоран Заев рече дека на 11 декември ќе дојде до ...

Од програмата „Реално“ 61 проект за Битола и околината

Орбис - 02.12.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ синоќа одржа голем митинг на плоштадот Магнолија. Носителот на листата за пратеници во ИЕ 5 Антонио Милошевски најави 61 проект од програмата „Реално“ што се однесуваат на Битола и ...

Димовски: 2306 нови работни места се отворени во Свети Николе- во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ ...

Нетпрес - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ3, вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

Груевски: Нова победа на изборите

Вечер Прес - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија" на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За ...

Димовски: Во источна Македонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт

Макфакс - 02.12.2016

Во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт, порача на предизборниот собир во петокот во Свети Николе Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Изборната единица 3.

Димовски: Во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт (видео)

Вечер Прес - 02.12.2016

Вие подобро го паметите овој град пред 15 години и какви трагедии остави СДСМ. Во овој град и тогаш се прогласуваа стечаите и се бркаа луѓето од работа. Тоа го напари СДСМ и им создаде слика на граѓаните дека овој град ќе биде слепо црево во ...

ГАЛЕРИЈА: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Штип низ фотографии

Вечер Прес - 02.12.2016

И во Штип голем број луѓе се собраа на улиците во поддршка на коалицијата „За подобра Македонија" предводена од ВМРО-ДПМНЕ. За тоа како помина митингот сведочат фотографиите што ги направи дронот на ТВ ...

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Штип низ фотографии (галерија)

Република - 02.12.2016

Вечерва во Штип се одржа митинг на ВМРО ДПМНЕ и коалцијата „За подобра Македонија“. Голем број луѓе се собраа на улиците во знак на поддршка. Таму во текот на вечерта беше сместено мобилното студио на ТВ НОВА од каде екипа се јавуваше на секој час ...

Димовски: 2306 нови работни места се отворени во Свети Николе- во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ ...

Press24 - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ3, вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

Димовски: Во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт (видео)

Република - 02.12.2016

ВМРО ДПМНЕ и коалцијата „За подобра Македонија“ вечерва имаат митинг во Свети Николе. Таму говореше Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ кој потенцираше дека истакна дека во источна ...

Груевски во Битола пречекан со „Реално ќе си лежите“

Репортер - 02.12.2016

Со текст „Реално ќе си лежите“ и „ВМРО-ДПМНЕ одете Халкидики, Битола не ве сака“, битолчани му посакаа добредојде на лидерот ВМРО-ДПМНЕ. Плантото е поставено за време на митингот и говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Штип (Видео)

Република - 02.12.2016

Следете го во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во ...

ГАЛЕРИЈА: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Штип низ фотографии

Курир - 02.12.2016

И во Штип голем број луѓе се собраа на улиците во поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Таму во текот на вечерта беше сместено мобилното студио на ТВ НОВА од каде екипа се јавуваше на секој час во рамки на ...

Заев, Ѓорче те сака – Платно пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 02.12.2016

Жители на Ѓорче Петров пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ во населбата закачија платно на кое пишува „Заев, Ѓорче те сака“. ...

Иван Соколов: Идејата за ВМРО е преголема и благородна и во неа има место за многу луѓе

Курир - 02.12.2016

Изборите на 11 декември се историски најважни за Македонија, бидејќи на нив ќе се одлучува за две дијаметрално спротивставени идеологии. Едната домицилна, со чиста и јасна намера по секоја цена да се заштити македонскиот национален идентитет и ...

Во живо митингот на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата во Свети Николе

Република - 02.12.2016

На порталот „Република“ следете ги во живо митинзите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната кампања за парламентарните избори ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска со митинг во Свети Николе и Штип

Курир - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи митинг во Свети Николе (Градски Плоштад) во 17:30 часот. Вториот митинг е во Штип (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

ФОТО: Еуфоричен мини-митинг на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Драчево- Попоски најави голема победа

Курир - 02.12.2016

Масовен и еуфоричен мини митинг вечерва во Драчево одржа владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Собирот кој се одржа во „Паркот на бранителите“ во Драчево наиде на голема заинтересираност од локалните жители, кои во ...

УШТЕ МАЛКУ ВРЕМЕ ЗА МИТИНЗИ: Каде ќе митингуваат ривалите СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денес?

Фактор - 02.12.2016

Изборната кампања е во среината на својот тек. Останаа уште само осум дена до крајот на истата за да партиите успеат да „уловат“ по некој глас. Митинзите продолжуваат и денеска. Опозицијата денеска митингува во Валандово и Гевгелија, додека ...

Димовски: 2306 нови работни места се отворени во Свети Николе- во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ ...

Курир - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

Груевски: Уште неколку дена до историски пораз на СДСМ

Фактор - 02.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва од Свети Николе порача дека уште само неколку дена остануваат до завршување на кампањата и историски пораз на СДСМ. Вели дека се партија која е подготвена да помогне секаде и секому во оваа држваа.

ВМРО-ДПМНЕ незаконски прибавува и обработува лични податоци!

Репортер - 02.12.2016

Пробиена е анкетата направена од страна на ВМРО-ДПМНЕ, ексклузивно пишува Centarnews. Во изминатиот период, членови на ОК ВМРО-ДПМНЕ користејќи филтриран избирачки список само на млади лица на територијата на општина Центар, вршеле анкета ...

ВРАБОТУВАЊЕ: Кој нуди подобри мерки за младите, ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?

Фактор - 02.12.2016

Изборната кампања зема залет. Партиите на митинзите ја образложуваат програмата со која ќе се обидат да го добијат гласот на граѓаните, на претстојните избори, закажани за 11 декември. Мерките за вработување и на овие избори се адут со кој ќе се ...

Иван Соколов: Идејата за ВМРО е преголема и благородна и во неа има место за многу луѓе

Press24 - 02.12.2016

Изборите на 11 декември се историски најважни за Македонија, бидејќи на нив ќе се одлучува за две дијаметрално спротивставени идеологии. Едната домицилна, со чиста и јасна намера по секоја цена да се заштити македонскиот национален идентитет и ...

(Видео)ОДАМНА БИТОЛА НЕМА ВИДЕНО ТОЛКУ НАРОД НА ЕДНО МЕСТО: Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во градот на конзулите!

Маркукуле - 02.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Атмосферата од митингот ја долови дронот на ТВ ...

Груевски: Нова победа на изборите

Lider - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Штип низ фотографии/Галерија

Lider - 02.12.2016

И во Штип голем број луѓе се собраа на улиците во поддршка на Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Таму во текот на вечерта беше сместено мобилното студио на ТВ НОВА од каде екипа се јавуваше на секој час во рамки на ...

Иван Соколов: Идејата за ВМРО е преголема и благородна и ги опфаќа луѓето од секоја возраст

Пулс24 - 02.12.2016

Изборите на 11 декември се историски најважни за Македонија, бидејќи на нив ќе се одлучува за две дијаметрално спротивставени идеологии. Едната домицилна, со чиста и јасна намера по секоја цена да се заштити македонскиот национален идентитет и ...

ФОТО: Масовна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ во Битола!

Пулс24 - 02.12.2016

Битолчани масовно ги поддржаа ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на синоќешниот митинг. Атмосферата од митингот, низ фотографиите и видеото од дронот на ТВ ...

Фото: Штип со масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Пулс24 - 02.12.2016

И во Штип голем број луѓе се собраа на улиците во поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Таму во текот на вечерта беше сместено мобилното студио на ТВ НОВА од каде екипа се јавуваше на секој час во рамки на ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска со митинзи во Свети Николе и Штип

Пулс24 - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи митинг во Свети Николе (Градски Плоштад) во 17:30 часот. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи митинг во Свети Николе (Градски Плоштад) во 17:30 часот.

ФОТО: Еуфоричен митинг на ВМРО-ДПМНЕ синоќа во Драчево

Пулс24 - 02.12.2016

Масовен и еуфоричен мини митинг синоќа во Драчево одржа владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Собирот кој се одржа во „Паркот на бранителите“ во Драчево наиде на голема заинтересираност од локалните жители, кои во ...

Димовски: 2306 нови работни места отворени во Свети Николе

Пулс24 - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

Коалиција за промени и правда на митинг во Гевгелија

Канал 77 - 02.12.2016

Коалицијата за промени и правда, предводена од Демократскиот сојуз, вечерва во Гевгелија, ќе одржи митинг, на кој ќе имаат обраќање Павле Трајанов, лидерот на Демократскиот сојуз, Слободан Богоески, носител на кандидатската листа за пратеници во ...

Димовски: Во источна Mакедонија се инвестира само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт

Телевизија Нова - 02.12.2016

Илија Димовски, носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ3, вечерва во Свети Николе истакна дека во источна Македонија единствено се инвестира само кога ВМРО–ДПМНЕ и Коалицијата се на власт.

Иван Соколов: Идејата за ВМРО е преголема и благородна и во неа има место за многу луѓе

Телевизија Нова - 02.12.2016

Изборите на 11 декември се историски најважни за Македонија, бидејќи на нив ќе се одлучува за две дијаметрално спротивставени идеологии. Едната домицилна, со чиста и јасна намера по секоја цена да се заштити македонскиот национален идентитет и ...

ГАЛЕРИЈА: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Штип низ фотографии

Телевизија Нова - 02.12.2016

И во Штип голем број луѓе се собраа на улиците во поддршка на Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Таму во текот на вечерта беше сместено мобилното студио на ТВ НОВА од каде екипа се јавуваше на секој час во рамки на ...

Носителите на листи од ВМРО-ДПМНЕ и денеска на терен

Телевизија Нова - 07.12.2016

Разликата помеѓу програмите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ за Гостивар е повеќе од очигледна, изјави носителот на листата за кандидати за пратеници на колацијата „За подбра Македонија“ во 6ИЕ, Владимир Ѓорчев.

Груевски: Нова победа на изборите

Телевизија Нова - 02.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ги очекува историска победа, а СДСМ нов историски пораз, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на митингот на коалицијата вечерва во Свети Николе.

Коалицијата “ВМРО Македонија во Велес

24 Вести - 01.12.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија денеска беше во Велес. Во фокусот на средбите со граѓаните економијата, но и албанските паралелки во ...

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Виница и Кочани

24 Вести - 01.12.2016

По 11 декември Македонија ќе заплови во мирни политички води бидејќи следи победа за јакнење на економијата и отворање на нови работни места, порача лидерот на партијата Никола Груевски од митинзите во Виница и ...

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар и Битола

24 Вести - 01.12.2016

Груевски: Историска победа за Коалицијата „За подобра Македонија“ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во четвртата изборна единица Никола Груевски вечерва на митингот во Демир Хисар рече дека на претстојните избори народот како никогаш досега ќе излезе ...

Груевски: Нѐ очекува голема референдумска победа

Алсат-М - 01.12.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Кочани одржа митинг на кој лидерот на партијата Никола Груевски истакна дека на изборите за девет дена претстои голема референдумска победа, победа за иднината на Македонија и ...

Нови избори, слични ветувања

Р.С.Европа - 01.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ во изборната програма нуди исти решенија како во 2014 година, иако сега надградени и проширени со нови проекти. СДСМ, пак, во новата програма има иста цел, но нуди и нови проекти, а и концептот е сменет и поинаку изведен од пред две ...

Груевски во Битола пречекан со „Реално ќе си лежите“

А1 On - 01.12.2016

Со текст „Rеално ќе си лежите“ и „ВМРО-ДПМНЕ одете халкидики, Битола не ве сака“, Битола му постакаа добредојде на лидерот на ВМРО0-ДПМНЕ во Битола. Плантото е поставено за вереме на митингот и говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Коалиција за промени и правда утре има митинг во Гевгелија

+инфо - 01.12.2016

Митингот ќе се одржи во „Пионерскиот дом“ Гевгелија, со почеток во 18 часот. Утре централниот изборен Караван на Коалицијата за промени и правда, предводена од Демократскиот сојуз, ќе одржи митинг во Гевгелија.

Груевски во Битола пречекан со „Реално ќе си лежите“

+инфо - 01.12.2016

Платното е поставено додела говорел на митингот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Со текст „ #реално ќе си лежите“ и „ВМРО-ДПМНЕ одете халкидики, Битола не ве сака“, Битола му постакаа добредојде на лидерот на ВМРО0-ДПМНЕ во Битола.

Изборен караван на ВМРО-ДПМНЕ – груевски: СДСМ подготвува полнење на кутии

ТВ21 - 01.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, пред своите приврзаници во Кочани му порача на СДСМ да не ги лаже своите членови со идејата за широка коалиција. Воедно тој обвини дека, СДСМ заедно со албански радикали наводно договараат изборна измама: Носителот на листата ...

Никој не бега од ТВ дуели, а ТВ дуелите избегаа од екраните

+инфо - 01.12.2016

Изборната кампања поминува само со едно соочување на носителите на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ. Изборната кампања поминува во втората половина, а засега видовме само едно соочување на носителите на пратеничките листи од двете ...

Претседателот на ЕПП, Дол со силна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 01.12.2016

Претседателот на најголемата политичка партија во Европа, Европската Народна Партија, Жозеф Дол со голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за претстојните избори на 11 декември. Дол преку видео порака на вечерашниот митинг во Битола, на македонските граѓани ...

Лидерот на најголемата политичка партија во Европа со силна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Вест - 01.12.2016

Навистина сум среќен што можам да ја дадам мојата поддршка на целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за изборите кои ќе се одржат на 11 декември. Ова вечерва преку видео порака на митингот од Битола на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ го порача ...

ЖОЗЕФ ДОЛ НА МИТИНГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Изборите ќе бидат излез од кризата (ВИДЕО)

Телеграф - 01.12.2016

Сега треба да се направи последен напор за да се обезбедат слободни, правични, веродостојни и мирни избори и за резултатите од овие избори да бидат признаени и почитувани. Но изборите не се крај, туку тие се само почеток.

ФИШЕР: Со идната влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и НАТО

Телеграф - 01.12.2016

Заедно ни успеа да ги зачуваме христијанските и конзервативните значења на народот во Европа и секако успеавме заедно да се заштитиме од фалшливиот идеолошки развој на левите и социјалистите, вели Фишер Дојдов од Германијa, Берлин, за да ги поддржам ...

Носителите на листи на ВМРО ДПМНЕ ги презентира проектите пред граѓаните

Канал5 - 01.12.2016

Источна Македонија ќе добие нов Клинички центар, најавуваат од ВМРО ДПМНЕ. Се предвидува да продолжи проектот купи куќа за млади, но овој пат се продолжува старосната граница. Носителите на листи на ВМРО ДПМНЕ ги презентира проектите пред ...

СНИМКА ОД ДРОН: Масовна посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола (ВИДЕО)

Телеграф - 01.12.2016

Погледнете ја атмосферата документирана од птичја перспектива Голема посетеност на вечерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Битола . На снимката направена со дрон од страна на телевизијата Нова се гледа ...

МИТИНЗИ И НА МИНУСНИ ТЕМПЕРАТУРИ: ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Битола, СДСМ во Штип

Телеграф - 01.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вчерашните собири ја начна намерата на СДСМ за можна широка коалиција која би се формирала по изборите бидејќи станува извесно дека ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе триумфира Изборната кампања се интензивира.

Груевски повика на масовно референдумско гласање за ВМРО ДПМНЕ

Канал5 - 01.12.2016

Две нови компании одлучија да инвестираат во битолската индустриска зона Жабени, соопшти лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски од митингот на Коалицијата за подобра Македонија во Битола. Едната е турска компанија од областа на металопреработувачката ...

Носителите на пратеничките листи од ВМРО ДПМНЕ на терен низ неколку градови ја претставија изборната програма

Алфа - 01.12.2016

Носителите на листите од ВМРО – ДПМНЕ и денеска на терен ја претставија изборната програма пред граѓаните. При посетата на Штип, Илија Димовски, носител на пратеничката листа во третата изборна единица вети дека доколку повторно ја добијат довербата ...

БИТОЛА НА УЛИЦА: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пелагонија (ФОТО/ВИДЕО - ВО ЖИВО)

Телеграф - 01.12.2016

Во сите 10 години имавме економска влада, која беше посветена на економија, во која членуваа економисти, влада која најголем дел од реформите што ги направи беа за подобрување на економски живот, посветена на отворање нови работни места.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” во Битола (ЖИВО)

Локално - 01.12.2016

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” во ...

Лидерот на најголемата политичка партија во Европа (ЕПП) со силна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ (видео)

Република - 01.12.2016

Навистина сум среќен што можам да ја дадам мојата поддршка на целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за изборите кои ќе се одржат на 11 декември. Ова вечерва преку видео порака на митингот од Битола на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ го порача ...

Лидерот на најголемата политичка партија во Европа (ЕПП) со силна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 01.12.2016

Навистина сум среќен што можам да ја дадам мојата поддршка на целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за изборите кои ќе се одржат на 11 декември. Ова вечерва преку видео порака на митингот од Битола на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ го порача ...

ВИДЕО: Лидерот на најголемата политичка партија во Европа (ЕПП) со силна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 01.12.2016

Навистина сум среќен што можам да ја дадам мојата поддршка на целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за изборите кои ќе се одржат на 11 декември. Ова вечерва преку видео порака на митингот од Битола на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ го порача ...

Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Вечер Прес - 01.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија" предводена од ВМРО-ДПМНЕ Атмосферата од митингот ја долови дронот на ТВ ...

Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола (видео)

Република - 01.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Атмосферата од митингот ја долови дронот на ТВ ...

ВИДЕО: Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Курир - 01.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Атмосферата од митингот ја долови дронот на ТВ ...

Битолчани вечерва со масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Вечер Прес - 01.12.2016

Битолчани во полн ек се подготвуваат за вечерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија" предводена од ВМРО-ДПМНЕ Граѓаните од целиот град во огромен број се собираат на градскиот плоштад за да дадат масовна поддршка на оваа Коалиција.

Битола преполна: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ низ фотографии

Press24 - 01.12.2016

Атмосферата од митингот, низ фотографиите и видеото од дронот на ТВ ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со митинзи во Демир Хисар и Битола

Press24 - 01.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот митинг ќе биде во Демир Хисар (Градски Плоштад) во 17:30 часот, а вториот митинг ќе се одржи во Битола (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

Кога разликата е очигледна: Митинг на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани (ФОТО)

Курир - 01.12.2016

Фотографиите кажуваат сосема доволно какво е расположението кај народот. На истото место, на истото студено време, во неделата на 25 ноември митинг во Кочани одржа коалицијата предводена од СДСМ, а пет дена подоцна, во работен ден, на 30 ноември, ...

Битолчани вечерва со масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Република - 01.12.2016

Битолчани во полн ек се подготвуваат за вечерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните од целиот град во огромен број се собираат на градскиот плоштад за да дадат масовна поддршка на оваа Коалиција.

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата во Демир Хисар

Репортер - 01.12.2016

Митинг на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата во Демир Хисар. ...

ГАЛЕРИЈА: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола низ фотографии

Курир - 01.12.2016

Атмосферата од митингот, низ фотографиите и видеото од дронот на ТВ ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со митинзи во Демир Хисар и Битола

Курир - 01.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот митинг ќе биде во Демир Хисар (Градски Плоштад) во 17:30 часот, а вториот митинг ќе се одржи во Битола (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

Кога разликата е очигледна: Митинг на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани (ФОТО)

Република - 01.12.2016

На истото место, на истото студено време, во неделата на 25 ноември митинг во Кочани одржа коалицијата предводена од СДСМ, а пет дена подоцна, во работен ден, на 30 ноември, пред кочанчани се претстави Коалицијата за подобра Македонија предводена од ...

ФОТО: Битолчани вечерва со масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Курир - 01.12.2016

Битолчани во полн ек се подготвуваат за вечерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните од целиот град во огромен број се собираат на градскиот плоштад за да дадат масовна поддршка на оваа Коалиција.

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ на митинг во Демир Хисар

Фактор - 01.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија" одржуваат митинг во Демир Хисар, а потоа ќе ја посетат и Битола. Велат дека се градат улици, се реализираат проекти, ученици се праќаат на училиште без да плаќа родителот.

Груевски: На 11-ти декември СДСМ ќе го прокнижи 10-от изборен пораз

МРТ - 01.12.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој пред поддржувачите и симпатизерите на коалицијата „За подобра македонија“ во Кочани говореше за избирачкиот список. Фантомските гласачи рече дека се манипулација и лага на СДСМ и Заев, а тоа, вели, го ...

Лидерот на најголемата политичка партија во Европа со силна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 01.12.2016

Навистина сум среќен што можам да ја дадам мојата поддршка на целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за изборите кои ќе се одржат на 11 декември. Ова вечерва преку видео порака на митингот од Битола на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ го порача ...

Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Пулс24 - 01.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Атмосферата од митингот ја долови дронот на ТВ ...

Битолчани во огромен број на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 01.12.2016

Битолчани во полн ек се подготвуваат за вечерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните од целиот град во огромен број се собираат на градскиот плоштад за да дадат масовна поддршка на оваа Коалиција.

Фото: Разликата е очигледна -Митинг на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани

Пулс24 - 01.12.2016

Фотографиите кажуваат сосема доволно какво е расположението кај народот. На истото место, на истото студено време, во неделата на 25 ноември митинг во Кочани одржа коалицијата предводена од СДСМ, а пет дена подоцна, во работен ден, на 30 ноември, ...

Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола/Видео

Lider - 01.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Атмосферата од митингот ја долови дронот на ТВ ...

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола низ фотографии

Lider - 01.12.2016

Откако го проследи вчерашниот митинг на СДСМ во Берово, екипата на ТВ НОВА заедно со мобилното студио денеска се пресели Битола каде митинг одржа Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски: Нè очекува голема референдумска победа

Lider - 01.12.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Кочани одржа митинг на кој лидерот на партијата Никола Груевски истакна дека на изборите за девет дена претстои голема референдумска победа, победа за иднината на Македонија и ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денес со митинг во Демир Хисар и Битола

Пулс24 - 01.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денес со митинг во Демир Хисар и Битола Денес (01.12.2016) ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” ќе одржи митинг во Демир Хисар (Градски Плоштад) во 17:30 часот и митинг во Битола (Градски ...

ВИДЕО: Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Телевизија Нова - 01.12.2016

Голем број луѓе се собраа во Битола на митингот организиран од страна на коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Атмосферата од митингот ја долови дронот на ТВ ...

Носителите на ИЕ од ВМРО ДПМНЕ и денеска на терен

Телевизија Нова - 01.12.2016

Намалување на даноците, зголемување на вработеноста и проекти во областа на образованието најавуваат носителите на листи за пратеници од Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО ДПМНЕ кои и денеска се на терен… Михајло ...

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола низ фотографии

Телевизија Нова - 01.12.2016

Откако го проследи вчерашниот митинг на СДСМ во Берово, екипата на ТВ НОВА заедно со мобилното студио денеска се пресели Битола каде митинг одржа Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Фишер: Груевски ќе биде новиот премиер

А1 On - 30.11.2016

Дојдов денеска од Германија за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде следниот претседател на новата Влада, изјавил на митингот во Виница Аксел Фишер, пратеник на ...

Фишер: Груевски ќе биде новиот премиер

+инфо - 30.11.2016

Заедно ни успеа да ги зачуваме христијанските и конзервативните вредности, рекол актуелниот претседател на Европската народна партија. Дојдов денеска од Германија за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Груевски се „разигра“ на партиски митинг

Фокус - 30.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера вечер одржа митинг во Тетово на кој беше промовиран носителот на листата во шестата изборна единица и беше промовирана изборната програма со која ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бара гласовите за предвремените ...

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на прес конференцијата на СДСМ во Велес

Дума - 30.11.2016

Уште една изборна манипулација подготвува СДСМ кога говори за некаков си план за живот, реагираат од ОК на ВМРО ДПМНЕ во Велес. „Кога Панче Иванов и СДСМ говорат дека ќе направат во секое семејство да има просечни примања од по 1.000 евра, на ...

Носителите на изборните листи на СДСМ на терен меѓу граѓаните

Канал5 - 30.11.2016

Носителите на изборните листи на СДСМ и денеска се на терен. Заев пред гевгеличани изјави дека нема повеќе да се консумира загадена ...

Митинзи на ВМРО ДПМНЕ во Виница и Кочани

Канал5 - 30.11.2016

Вечерва ВМРО ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на централен митинг во Кочани. Вечерва од 17 30 часот почна митингот во Виница. Митинзите На ВМРО ДМПНЕ и коалицијата За подобра Македонија ги следи Дејан Ефремов.

ГОЛЕМ МИТИНГ НА ИСТОКОТ: ВМРО-ДПМНЕ вечерва е во Кочани (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 30.11.2016

Претходно, коалицијата „За подобра Македонија“ одржа митинг во Виница Втората половина од изборната кампања коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ја започнува од Кочани. На истокот владејачката партија одржува голем митинг.

Фишер: Со идната Влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и Нато

Press24 - 30.11.2016

Дојдов денеска од Германијa, Берлин за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ, носителот на изборната единица 3 Илија Димовски, техничкиот премиер Емил Димитриев, како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде ...

Лидерот на најголемата политичка партија во Европа (ЕПП) со силна поддршка ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 30.11.2016

Македонските граѓани ќе учествуваат на изборите кои се очекуваа веќе долго време. Јас можам само да се радувам на овој настан, поради тоа што голем број напори и жртви беа направени во однос на договорот од Пржино за одржување на овие избори.

Аксел Фишер: Верувам во ВМРО-ДПМНЕ и во Груевски, заедно со нив ќе ја градиме Европа

Вечер Прес - 30.11.2016

Германскиот политичар, претседател на Европската народна партија во Советот на Европа, Аксел Фишер предмалку се обрати на присутните на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Виница и безрезервно го поддржат ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Никола Груевски.

Фишер: Со идната Влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и НАТО

Република - 30.11.2016

Дојдов денеска од Германијa, Берлин за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ, носителот на изборната единица 3 Илија Димовски, техничкиот премиер Емил Димитриев, како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде ...

Груевски почна да игра на партиски митинг во Тетово (ВИДЕО)

Стандард - 30.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера вечер одржа митинг во Тетово каде беше промовиран носителот на листата во шестата изборна единица, како и изборната програма со која ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бара гласовите за предвремените парламентрани избори ...

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата во Кочани

Press24 - 30.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија вечерва со митинг во ...

Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Радовиш

Република - 04.12.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот ќе започне за неколку минути во Радовиш, а вториот ќе започне од 20 часот во ...

ГАЛЕРИЈА: ВМРО-ДПМНЕ од Тетово и Гостивар најави проекти и победа на 11 декември

Фактор - 30.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ синоќа одржаа митинг во Гостивар и Тетово од каде кажаа дека ќе работат за отварање на нови работни места и подобрување на квалитетот на живот на граѓаните.

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ на митинг во Виница, бараат обединување

Фактор - 30.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва се на митинзи во Виница во 17:30 часот и во Кочани во 20 часот. Илија Димовски, носител на листа во ИЕ 3 вели дека е зголемен бројот на вработени, како во Виница, така и во цела Македонија.

Ексклузивно: ВМРО-ДПМНЕ спрема немири за ноќните часови до 11-ти декемри

Репортер - 30.11.2016

Во ВМРО-ДПМНЕ се спрема сценарио за уфрлање на радикално насилни структури кои треба да предизвикаат немири и крв поради сознанијата за нивниот катастрофален пораз на изборите на 11-ти декември, ексклузивно дознава Centarnews од извори на ...

Битка за тројцата пратеници од дијаспората: Ќе биде ли Груевски конечно победен?

Фактор - 30.11.2016

Битката за трите пратенички мандати во дијаспората ќе се води меѓу ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и коалицијата ВМРО за Македонија. Само овие четири партии и коалиции имаат свои кандидати за пратеници за изборите на 11 декември.

Аксел Фишер: Верувам во ВМРО-ДПМНЕ и во Груевски, заедно со нив ќе ја градиме Европа

Република - 30.11.2016

Германскиот политичар, претседател на Европската народна партија во Советот на Европа, Аксел Фишер предмалку се обрати на присутните на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Виница и безрезервно го поддржат ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Никола Груевски.

Центарњуз: Меѓусебна тепачка во штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода?!

Репортер - 30.11.2016

Нервозата која е присутна во ВМРО-ДПМНЕ е најверојатно од се поизвесниот пораз кој ке им се случи на 11 декември, а ексклузивно дознава Centarnews за меѓусебната тепачка во штабот на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода.

Фишер: Со идната Влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и Нато

Курир - 30.11.2016

Дојдов денеска од Германијa, Берлин за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ, носителот на изборната единица 3 Илија Димовски, техничкиот премиер Емил Димитриев, како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде ...

Црна кампања: СДСМ со сите сили се обидува да го дискредитира политичкиот противник

Нетпрес - 30.11.2016

Сто причини зошто да не се гласа за противникот, наместо сто причини зошто граѓаните би го дале гласот за нивната партија, упатување навреди од говорниците со цел дискредитирање на политичкиот противник по секоја цена…СДСМ пред овие избори, како што ...

Лидерот на најголемата политичка партија во Европа (ЕПП) со силна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ/Видео

Lider - 30.11.2016

Навистина сум среќен што можам да ја дадам мојата поддршка на целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за изборите кои ќе се одржат на 11 декември. Ова вечерва преку видео порака на митингот од Битола на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ го порача ...

Аксел Фишер: Со идната Влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и НАТО

Пулс24 - 30.11.2016

Дојдов денеска од Германијa, Берлин за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ, носителот на изборната единица 3 Илија Димовски, техничкиот премиер Емил Димитриев, како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со митинг во Виница

Пулс24 - 30.11.2016

Денеска ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе одржат митинг во Виница. Вечерва, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” ќе одржи митинг во Виница (Градски Плоштад) во 17:30 часот и митинг во Кочани (платото пред Градски Трговски Центар) со почеток од ...

Фишер: Со идната Влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и Нато

Телевизија Нова - 30.11.2016

Дојдов денеска од Германијa, Берлин за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ, носителот на изборната единица 3 Илија Димовски, техничкиот премиер Емил Димитриев, како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде ...

Груевски: Нè очекува голема референдумска победа

Телевизија Нова - 30.11.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Кочани одржа митинг на кој лидерот на партијата Никола Груевски истакна дека на изборите за девет дена претстои голема референдумска победа, победа за иднината на Македонија и ...

„ВМРО за Македонија“ во Тетово

24 Вести - 29.11.2016

Децентрализација на целата територија на Македонија според европски модел – порачаа од коалицијата „ВМРО за Македонија“ на средбите со граѓаните на ...

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар и Тетово

24 Вести - 29.11.2016

Ја подобривме економијата во државата, здравството, образованието, затоа граѓаните повторно ќе ни ја дадат својата доверба порача лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ на денешниот митинг кој се оддржа во ...

Во живо од митингот во Гостивар на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

А1 On - 29.11.2016

Вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата која се одржува во ...

ВМРО-ДПМНЕ испраќа последна опомена до административците - пола плата како донација

+инфо - 29.11.2016

Админитративците во Крива Паланка како донација треба да уплатат пола од нивната плата или надоместок. Административците од Крива Паланка добиле смс-порака во која од нив се бара денеска или најдоцна до утре на партиската изборна сметка на ...

ВМРО-ДПМНЕ нареди: По половина плата од административците за партијата

А1 On - 29.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ од администрацијата во Крива Паланка бара најдоцна до 31 месецов да уплатат 50 отсто од платата на сметка на партијата со назнака „Донација“ Примач „Коалиција за предвремени избори на пратеници 2016 ВМРО ДПМНЕ“.

Списоците со сигурни гласачи на ВМРО-ДПМНЕ се испраќаат директно кај премиерот ?!

+инфо - 29.11.2016

„Да ни испратите име, презиме и телефонски број на сите луѓе со кои сте разговарале и кое ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ“, се вели во смс порака. На социјалните мрежи циркулира смс порака во која се даваат насоки списоците со сигурните гласачи што треба ...

Георгиевски: Сината им стои, многу сдсмовци денес управуваат со ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 29.11.2016

Љубчо Георгиевски на митингот на “Коалицијата за промени и правда“ во Кичево посочи дека денес со партијата ВМРО-ДПМНЕ управуваат сдсмовци. -Пред да дојдеме овде поминавме во Гостивар и непланирано одевме надолу по улицата, а од другата страна друга ...

Еуфоричен мини-митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел

Телеграф - 29.11.2016

Она што требаше да биде мини-митинг излезе митинг. Вакви се коментарите на социјалните мрежи по собирот во Бутел каде збор зедоа дел од кандидатите за пратеници во втората изборна единица на владејачката коалиција Коалицијата „За подобра Македонија“ ...

ВМРО-ДПМНЕ: 7000 евра за земјоделски бизнис, 33 милиони евра за медицински апарати

Канал5 - 29.11.2016

7.000 евра за земјоделски бизнис и нова програма за кредитирање на правни субјекти за отворање на нови работни места, најави носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во тројката Илија Димовски во Кочани.

КАРВАНОТ Е ВО ПОЛОГ: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Тетово (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 29.11.2016

Како и на сите досегашни митинзи, има масовно присуство на граѓаните и одобрување на политиките што ги спроведува ВМРО-ДПМНЕ Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува голем митинг во Тетово.

ВМРО-ДПМНЕ со митинзи во Гостивар и Тетово

Алфа - 29.11.2016

Нам ни треба унитарна, економски моќна држава, со добар и квалитетен живот на сите граѓани кои живеат во неа, а тоа го нуди коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ Нам ни треба унитарна, економски моќна држава, со добар и квалитетен живот на сите ...

Во живо од митингот во Гостивар на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Локално - 29.11.2016

Вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата се одржува во ...

Македонската дијаспора на страната на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 29.11.2016

Паралелно со најголемиот митинг, на најголемата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, се одржа собир и на македонската дијаспора од Локарно, Швајцарија во присуство на носителот на ИЕ 7, Рамазан Мифтароски, министерот за одбрана Зоран Јолевски, ...

Македонците во Швајцарија со голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 29.11.2016

Паралелно со најголемиот митинг, на најголемата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, се одржа собир и на македонската дијаспора од Локарно, Швајцарија во присуство на носителот на ИЕ 7, Рамазан Мифтароски, министерот за одбрана Зоран Јолевски, ...

Македонската дијаспора на страната на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 29.11.2016

Паралелно со најголемиот митинг, на најголемата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, се одржа собир и на македонската дијаспора од Локарно, Швајцарија во присуство на носителот на ИЕ 7, Рамазан Мифтароски, министерот за одбрана Зоран Јолевски, ...

Врие во СДСМ: Членството и раководството се откажуваат од Заев по митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 29.11.2016

Голема караница во опозициските редови предизвикал завчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ. Дел од раководството и партиското членство му префрлило на Заев дека по она што завчера се случуваше во Скопје, веќе ниту еден човек во Македонија не верува дека ...

Зек: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ демонстрираа посветеност, кредибилност и очекуваме да победат на изборите

Република - 29.11.2016

По изборите на 11 декември очекуваме силна Македонија и добри односи во македонскиот политички врв. Очекуваме изборите да бидат слободни и фер и оној што ќе загуби не само да ја честита победата, туку и да работи заедно со новата Влада како силна ...

Во живо од митингот во Гостивар на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Репортер - 29.11.2016

Вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата се одржува во Гостивар. ...

Во немоќ и очај продолжува деструктивното однесување на СДСМ(фото)

Република - 29.11.2016

По вчерашниот масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, паранојата на СДСМ се зголемува и продолжуваат со уништување на билборди на ВМРО-ДПМНЕ. Во немоќ и очај на само 12 дена пред изборите, свесни за слабата поддршка која ја добиваат од граѓаните, ...

Голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ од Бутел (Фото)

Република - 29.11.2016

Колицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржа еуфоричен мини митинг во скопската населба Бутел. Она што требаше да биде мини-митинг излезе митинг. Вакви се коментарите на социјалните мрежи по собирот во Бутел каде збор ...

ФОТО: Еуфоричен мини-митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел!

Press24 - 29.11.2016

Колицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржа еуфоричен мини митинг во скопската населба Бутел. Она што требаше да биде мини-митинг излезе митинг. Вакви се коментарите на социјалните мрежи по собирот во Бутел каде збор ...

Во немоќ и очај продолжува деструктивното однесување на СДСМ

Вечер Прес - 29.11.2016

По вчерашниот масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, паранојата на СДСМ се зголемува и продолжуваат со уништување на билборди на ВМРО-ДПМНЕ Во немоќ и очај на само 12 дена пред изборите, свесни за слабата поддршка која ја добиваат од граѓаните, ...

Коалицијата ВМРО за Македонија во Тетово понуди решенија за проблемите на граѓаните

Репортер - 29.11.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија попладнево го посети Тетово каде лидерите на трите партии што ја сочинуваат коалицијата, ВМРО – Народна партија, Достоинство и Обединети за Македонија, им ветија на граѓаните почиста животна средина и поголема ...

ФОТО: Во немоќ и очај продолжува деструктивното однесување на СДСМ

Нетпрес - 29.11.2016

Во немоќ и очај на само 12 дена пред изборите, свесни за слабата поддршка која ја добиваат од граѓаните, продолжуваат со уништување на рекламни билборди на ВМРО-ДПМНЕ, овој пат во Велес. Претходно беа уништени штабови на ВМРО ДПМНЕ во Кавадарци и ...

ФОТО: Еуфоричен мини-митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел!

Вечер Прес - 29.11.2016

Колицијата „За подобра Македонија" предводена од ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржа еуфоричен мини митинг во скопската населба Бутел. Она што требаше да биде мини-митинг излезе митинг. Вакви се коментарите на социјалните мрежи по собирот во Бутел каде збор ...

ВМРО-ДПМНЕ нареди: По половина плата од административците за партијата

Репортер - 29.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ од администрацијата во Крива Паланка бара најдоцна до 31 месецов да уплатат 50 отсто од платата на сметка на партијата со назнака „Донација“ Примач „Коалиција за предвремени избори на пратеници 2016 ВМРО ДПМНЕ“.

Георгиевски: Сината им стои, многу сдсмовци денес управуваат со ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 29.11.2016

Љубчо Георгиевски на митингот на “Коалицијата за промени и правда“ во Кичево посочи дека денес со партијата ВМРО-ДПМНЕ управуваат сдсмовци. -Пред да дојдеме овде поминавме во Гостивар и непланирано одевме надолу по улицата, а од другата страна друга ...

ФОТО: Во немоќ и очај продолжува деструктивното однесување на СДСМ

Курир - 29.11.2016

По вчерашниот масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, паранојата на СДСМ се зголемува и продолжуваат со уништување на билборди на ВМРО-ДПМНЕ. Во немоќ и очај на само 12 дена пред изборите, свесни за слабата поддршка која ја добиваат од граѓаните, ...

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Гостивар, нудат просперитет за граѓаните

Фактор - 29.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ вечерва е на митинг во Гостивар, од каде порачаа дека изборите на 11 декември ќе бидат историски. Од митингот порачаа дека македонскиот народ не сака поделби, туку нови работни места, економски развој и просперитет.

ФОТО: Еуфоричен мини-митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел!

Курир - 29.11.2016

Колицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржа еуфоричен мини митинг во скопската населба Бутел. Она што требаше да биде мини-митинг излезе митинг. Вакви се коментарите на социјалните мрежи по собирот во Бутел каде збор ...

Коалицијата ВМРО за Македонија во Тетово понуди решенија за проблемите на граѓаните

Мета - 29.11.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија попладнево го посети Тетово каде лидерите на трите партии што ја сочинуваат коалицијата, ВМРО – Народна партија, Достоинство и Обединети за Македонија, им ветија на граѓаните почиста животна средина и поголема ...

Симпатизери и членови на СДСМ уфрлени на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија за да веат ...

Република - 29.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија вечерва имаат митинзи во Гостивар и Тетово. Се очекува на вечераните митинзи симпатизери и членови на СДСМ да бидат уфрлени за да веат албански знамиња и да првоцираат со цел да предизвикаат инцидент.

Груевски: Потребен ни е економски напредок, а не делби

МРТ - 29.11.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, попладнево е пред жителите на Гостивар и на Тетово. Синоќа, оваа коалиција одржа митинг во Велес. Ќе отвориме 70.000 нови работни места, а невработеноста од 24 ќе ја намалиме на 17 ...

Груевски од Тетово: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи затоа што има квалитетна и реална програма

Мета - 29.11.2016

Победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите на 11 декември е јасна бидејќи произлегува од сиот минат труд и од квалитетот и реалноста на новата програма на партијата и на Коалицијата, порача лидерот на владејачката партија и носител на листа во Изборната ...

Македонската дијаспора е на страната на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 29.11.2016

Паралелно со најголемиот митинг, на најголемата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, се одржа собир и на македонската дијаспора од Локарно, Швајцарија во присуство на носителот на ИЕ 7, Рамазан Мифтароски, министерот за одбрана Зоран Јолевски, ...

ВИДЕО СПОРЕДБА: Што и порача ВМРО-ДПМНЕ на дијаспората во Швајцарија, а што Заев

Маркукуле - 29.11.2016

Паралелно со најголемиот митинг, на најголемата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, се одржа собир и на македонската дијаспора од Локарно, Швајцарија во присуство на носителот на ИЕ 7, Рамазан Мифтароски, министерот за одбрана Зоран Јолевски, ...

Еуфоричен мини-митинг на ВМРО-ДПМНЕ одржан во Бутел

Пулс24 - 29.11.2016

Колицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржа еуфоричен мини митинг во скопската населба Бутел. Она што требаше да биде мини-митинг излезе митинг. Вакви се коментарите на социјалните мрежи по собирот во Бутел каде збор ...

ФОТО: Продолжува деструктивното однесување на СДСМ

Пулс24 - 29.11.2016

По вчерашниот масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, паранојата на СДСМ се зголемува и продолжуваат со уништување на билборди на ВМРО-ДПМНЕ. Во немоќ и очај на само 12 дена пред изборите, свесни за слабата поддршка која ја добиваат од граѓаните, ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денес со митинг во Гостивар и Тетово

Пулс24 - 29.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денес со митинг во Гостивар и Тетово Денес (29.11.2016) ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” ќе одржи митинг во Гостивар (Градски Плоштад) во 17:30 часот и митинг во Тетово (Градски ...

ФОТО: Во немоќ и очај продолжува деструктивното однесување на СДСМ

Телевизија Нова - 29.11.2016

По вчерашниот масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, паранојата на СДСМ се зголемува и продолжуваат со уништување на билборди на ВМРО-ДПМНЕ. Во немоќ и очај на само 12 дена пред изборите, свесни за слабата поддршка која ја добиваат од граѓаните, ...

Мерки за вработување и инфраструктура промовираат носителите на ИЕ од ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 29.11.2016

Мерки за вработување, инфраструктура набавка на медицински апарати како дел од програмата „Реално“ промовираат и денеска носителите на изборните единици од Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО ...

Коалицијата ВМРО за Македонија во Тетово понуди решенија за проблемите на граѓаните

Либертас - 29.11.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија попладнево го посети Тетово каде лидерите на трите партии што ја сочинуваат коалицијата, ВМРО – Народна партија, Достоинство и Обединети за Македонија, им ветија на граѓаните почиста животна средина и поголема ...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ бара донации од вработените за изборите – по 50% од плата?!

Либертас - 29.11.2016

До редакцијата на Либертас пристигна принтскрин од порака која денеска ја добивале вработени во администрацијата од Крива Паланка а на кои, според текстот, им се бара најдоцна до утре (30 ноември) на жиро сметката на Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Ја читаат ли гласачите на ВМРО-ДПМНЕ партиската програма?

Р.С.Европа - 28.11.2016

Запрашани што најмногу им се допаѓа, повеќето од поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ не знаеја конкретно да одговорат. Велат и дека не ги засега што дел од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ се обвинети и осомничени од СЈО.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за пресот на СДСМ

Тера - 28.11.2016

-Програма немате, капацитет немате, способни луѓе немате, поддршка немате и ви останува само плукање, негирање и омаловажување , нешто што во последните две години од политичката криза, видовме дека вашиот лидер Зоран Заев со малото друштво околу ...

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Велес

+инфо - 28.11.2016

Ви овозможуваме следење митингот на владејачката коалиција. Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ...

Димовски од Велес: За време на СДСМ на работа одеа само 9.831 велешани

+инфо - 28.11.2016

Посочи дека порано она што никој порано не го веруваше денеска е реалност , а тоа е отворање на многу фабрики. Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи.

Врие во СДСМ по вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ - членството и раководството се откажуваат од Заев

Сител - 28.11.2016

Голема караница во опозициските редови предизвикал вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ. Дел од раководството и партиското членство му префрлило на Заев дека по она што вчера се случуваше вчера во Скопје, веќе ниту еден човек во Македонија не верува дека ...

Носителите на изборните единици на ВМРО-ДПМНЕ на терен

Канал5 - 28.11.2016

Носителите на изборните листи на ВМРО-ДПМНЕ на терен меѓу ...

Димовски од Велес: За време на СДСМ на работа одеа 9.831 велешани, денес работат 15.579 наши сограѓани

Сител - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...

ДИМОВСКИ: За време на СДСМ на работа одеа 9.831 велешани, денес работат 15.579 наши сограѓани (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 28.11.2016

Во време на СДСМ се затвора фабрики, во време на ВМРО-ДПМНЕ тргнуваат на работа. Велес е срцето на Македонија и Велес не сака двојазичност, не сака федерација. Велес нема да прифати промена на уставот, рече носителот на кандидатската листа во Велес ...

Владата го слуша гласот на бизнисот - поддршка за домашниот приватен сектор

Вечер Прес - 28.11.2016

Стимулирање на економијата преку висок износ на капитални инвестиции, ниски даноци, олеснет пристап до поволни кредити, финансиски поволности за отворање нови работни места, подобрување на бизнис – климата.

Гнев и омраза на СДСМ кон Австрија и министерот Курц: СДСМ не може да се помири со меѓународната поддршка што ја добива ...

Курир - 28.11.2016

Лагите и манипулациите на лидерот на СДСМ Зоран Заев со секој изминат ден се рушат како кула од карти, а со тоа до небо растат фрустрациите на членовите и симпатизерите на СДСМ. Како што наближува денот на гласање станува се појасно дека Заев ...

Поддржувачите на СДСМ со гневни коментари за министерот Курц

Нетпрес - 28.11.2016

Лагите и манипулациите на лидерот на СДСМ Зоран Заев со секој изминат ден се рушат како кула од карти, а со тоа до небо растат фрустрациите на членовите и симпатизерите на СДСМ. Како што наближува денот на гласање станува се појасно дека Заев ...

СДСМ не може да се помири со меѓународната поддршка што ја добива ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 28.11.2016

Лагите и манипулациите на лидерот на СДСМ Зоран Заев со секој изминат ден се рушат како кула од карти, а со тоа до небо растат фрустрациите на членовите и симпатизерите на СДСМ Како што наближува денот на гласање станува се појасно дека Заев ...

Врие во СДСМ по вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ - членството и раководството се откажуваат од Заев

Вечер Прес - 28.11.2016

Голема караница во опозициските редови предизвикал вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ. Дел од раководството и партиското членство му префрлило на Заев дека по она што вчера се случуваше вчера во Скопје, веќе ниту еден човек во Македонија не верува дека ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинг во Велес

Курир - 28.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“, денеска ќе одржат митинг во Велес. Митингот ќе се одржи на плоштадот С’рмаале со почеток во 19:00 ...

Куманово ќе добие ТИРЗ за привлекување странски инвестиции

Нетпрес - 28.11.2016

Доктор Зоран Ѓорѓиевски од Куманово е кандидат за пратеник од редовите на Коалицијата „За Подобра Македонија“ , предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во втората Изборна единица. Тој е во интервју за Нетпрес, говори за плановите и програмата која Коалицијата „За ...

Ѓорѓиевски: Куманово ќе добие ТИРЗ за привлекување странски инвестиции

Курир - 28.11.2016

Доктор Зоран Ѓорѓиевски од Куманово е кандидат за пратеник од редовите на Коалицијата „За Подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во втората Изборна единица. Тој е во интервју за Нетпрес, говори за плановите и програмата која Коалицијата „За ...

Груевски: Народот прави разлика меѓу лажни ветувања и реални проекти

МРТ - 28.11.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва ќе има митинг во Велес. Вчера го одржа централниот собир во Скопје... ВМРО– ДПМНЕ и Коалицијата за промени на централниот митинг во Скопје ја претставија политичката програма, и ...

Немоќта создава агресија: СДСМ удри по штабовите и билбордите на ВМРО-ДПМНЕ, недолични напади и на министерот Курц

Република - 28.11.2016

Очигледниот катастрофален пораз на СДСМ создава голема нервоза во паријата. По наредба на предавничкото дувло на „Бихаќка“ предизборната кампања на СДСМ започна валкано. СДСМ се обидува да испровоцира инциденти кои би фрлиле дамка на изборите и би ...

ВМРО-ДПМНЕ: За да ја делите Македонија, треба прво да не победите нас!

Вечер Прес - 28.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од граѓаните побара да го дадат својот глас за оние што се унитарна Македонија, за оние што градат и отвораат работни места. Колку некој и да сака да мислиме поинаку, со огромно мнозинство кое ќе застане зад нашата коалиција, ...

Зек: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ демонстрираа посветеност, кредибилност и очекуваме да победат на изборите

Курир - 28.11.2016

По изборите на 11 декември очекуваме силна Македонија и добри односи во македонскиот политички врв. Очекуваме изборите да бидат слободни и фер и оној што ќе загуби не само да ја честита победата туку и да работи заедно со новата Влада како силна ...

Следете во живо пренос на митингот на ВМРО ДПМНЕ во Битола

Република - 30.11.2016

На порталот „Република“ можете во живо да го следите вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата која се одржува во ...

Зек: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ демонстрираа посветеност, кредибилност и очекуваме да победат на изборите

Press24 - 28.11.2016

По изборите на 11 декември очекуваме силна Македонија и добри односи во македонскиот политички врв. Очекуваме изборите да бидат слободни и фер и оној што ќе загуби не само да ја честита победата туку и да работи заедно со новата Влада како силна ...

Зек: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ демонстрираа посветеност, очекуваме да победат на изборите

Нетпрес - 28.11.2016

По изборите на 11 декември очекуваме силна Македонија и добри односи во македонскиот политички врв. Очекуваме изборите да бидат слободни и фер и оној што ќе загуби не само да ја честита победата туку и да работи заедно со новата Влада како силна ...

ФОТО: Еуфорична и победничка атмосфера во Велес- масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Курир - 28.11.2016

Еуфорична и победничка атмосфера во Велес. Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С’рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ...

Еуфорична и победничка атмосфера во Велес- масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата (галерија)

Република - 28.11.2016

Еуфорична и победничка атмосфера во Велес. Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С’рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ...

Масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Велес

Вечер Прес - 28.11.2016

Еуфорична и победничка атмосфера во Велес. Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С'рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија" предводена од ...

Поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и од германскиот пратеник Мартин Хубер

Курир - 28.11.2016

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент. -Вашата земја посебно во изминатиот период и помогна многу на Европа да ...

Поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и од германскиот пратеник Мартин Хубер

Нетпрес - 28.11.2016

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент. -Вашата земја посебно во изминатиот период и помогна многу на Европа да ...

Поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и од германскиот пратеник Мартин Хубер

Вечер Прес - 28.11.2016

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија" вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент -Вашата земја посебно во изминатиот период и помогна многу на Европа да ...

Поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и од германскиот пратеник Мартин Хубер

Република - 28.11.2016

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент. -Вашата земја посебно во изминатиот период и помогна многу на Европа да ...

ФОТО: Еуфорична и победничка атмосфера во Велес- масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Press24 - 28.11.2016

Еуфорична и победничка атмосфера во Велес. Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С’рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Германскиот пратеник Мартин Хубер со поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 28.11.2016

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент. -Вашата земја посебно во изминатиот период и помогна многу на Европа да ...

Голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Велес

Нетпрес - 28.11.2016

Вечерва владее еуфорична и победничка атмосфера во Велес на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата. Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С’рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ...

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ на митинг во Велес, со програмата ќе бараат гласови

Фактор - 28.11.2016

ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата вечерва се во Велес, каде ќе ја презентираат програмата и ќе ја побараат довербата од граѓаните. Пред присутните ќе се обратат повеќе претставници на партијата. Ветуваат ќе се градат болници, градинки, автопатишта, улици, ...

Димовски од Велес: За време на СДСМ на работа одеа 9.831 велешани, денес работат 15.579 наши сограѓани

Курир - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...

Димовски: Она во што никој не веруваше денеска е реалност, а тоа е отворање на многу фабрики!

Република - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...

Димовски од Велес: Денеска работат 15.579 велешани, во време на СДСМ бројот беше само 9.831

Press24 - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...

За време на СДСМ на работа одеа 9.831 велешани, денес работат 15.579 наши сограѓани

Вечер Прес - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...

Димовски: Велес е срцето на Македонија и не сака двојазичност и федерација!

Нетпрес - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...

Собир на дијаспората од Швајцарија: Силна поддршка на политиките на Груевски и на зачувувањето на унитарноста на ...

Република - 28.11.2016

Напоредно со најголемиот митинг, на најголемата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, се одржа собир и на македонската дијаспора од Локарно, Швајцарија во присуство на носителот на ИЕ 7, Рамазан Мифтароски, министерот за одбрана Зоран Јолевски, ...

Поддршка за домашниот приватен сектор

Lider - 28.11.2016

Стимулирање на економијата преку висок износ на капитални инвестиции, ниски даноци, олеснет пристап до поволни кредити, финансиски поволности за отворање нови работни места, подобрување на бизнис – климата.

СДСМ не може да се помири со меѓународната поддршка што ја добива ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 28.11.2016

Лагите и манипулациите на лидерот на СДСМ Зоран Заев со секој изминат ден се рушат како кула од карти, а со тоа до небо растат фрустрациите на членовите и симпатизерите на СДСМ. Како што наближува денот на гласање станува се појасно дека Заев ...

По големиот митинг на ВМРО- ДПМНЕ во Скопје, членството и раководството се откажуваат од Заев

Пулс24 - 28.11.2016

Голема караница во опозициските редови предизвикал вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ. Дел од раководството и партиското членство му префрлило на Заев дека по она што вчера се случуваше вчера во Скопје, веќе ниту еден човек во Македонија не верува дека ...

Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Велес

Пулс24 - 28.11.2016

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ во Велес ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денес ќе одржат митинг во Велес (Плоштад С'рмаале) со почеток во 19:00 ...

Зоран Ѓорѓиевски: Куманово ќе добие ТИРЗ за привлекување странски инвестиции

Пулс24 - 28.11.2016

Доктор Зоран Ѓорѓиевски од Куманово е кандидат за пратеник од редовите на Коалицијата „За Подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во втората Изборна единица. Тој во интервју за Нетпрес, говори за плановите и програмата која Коалицијата „За ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Поддршката и кај своите ја изгубивте со обидот да излажете и по некој од чесните албански гласачи

Пулс24 - 28.11.2016

Програма немате, капацитет немате, способни луѓе немате, поддршка немате и ви останува само плукање, негирање и омаловажување – нешто што во последниве две години од политичката криза, видовме дека вашиот лидер Зоран Заев со малото друштво околу ...

Ванковер Манчев најави целосна реконструкција на Центарот за култура „Антон Панов“

Пулс24 - 28.11.2016

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 4, Ванковер Манчев, денеска презентираше дел од Програмата на идната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, кои ќе се реализираат во општина Струмица, посебно во областа на културата.

Тобијас Зек: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ демонстрираа посветеност и кредибилност-Очекуваме да победат на изборите

Пулс24 - 28.11.2016

По изборите на 11 декември очекуваме силна Македонија и добри односи во македонскиот политички врв. Очекуваме изборите да бидат слободни и фер и оној што ќе загуби не само да ја честита победата туку и да работи заедно со новата Влада како силна ...

ВИДЕО: Масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата!

Пулс24 - 28.11.2016

Еуфорична и победничка атмосфера во Велес. Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С’рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и од германскиот пратеник Мартин Хубер

Пулс24 - 28.11.2016

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент. -Вашата земја посебно во изминатиот период и помогна многу на Европа да ...

Димовски од Велес: Во време на власта на СДСМ работеа 9.831 велешани, денес работат 15.579 наши сограѓани

Пулс24 - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...

Пензионерите во фокус во програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 28.11.2016

Мобилното студио на ТВ НОВА денеска се наоѓа во Велес каде митинг ќе одржи коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Гостин во информативниот блок во 18 часот во мобилното студио беше Веле Алексовски, пензиониран професор по историски науки во велешката ...

Кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани

Телевизија Нова - 28.11.2016

Носителите и кандидати за пратеници од Коалицијата за подобра Македонија и денеска пред граѓаните од своите изборни единици ги претставуваат проектите од изборната ...

Германскиот пратеник Мартин Хубер со поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 28.11.2016

Поддршка преку видео обраќање за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митингот во Велес даде и германскиот пратеник Мартин Хубер од германскиот парламент. -Вашата земја посебно во изминатиот период и помогна многу на Европа да ...

Димовски од Велес: За време на СДСМ на работа одеа 9.831 велешани, денес работат 15.579 наши сограѓани

Телевизија Нова - 28.11.2016

Пред 10 години во Велес се затворија сите фабрики и фирми. Експертите од СДСМ успеаја се што нашиот народ со години градеше да го уништи. Велес беше најуништениот град. Во овие години наназад со многу труд успеавме Велес да го вратиме на мапата на ...