TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарките ја победија Португалија

А1 - 23.11.2003

Нашата женска ракометна селекција очекувано се прошета на квалификациите за Европското Првенство идната година во Унгарија. Со денешната трета победа над Португалија потврдено е првото место и ставен победнички жиг на турнирот во Сиракуза што беше само загревање пред бараж дуелите на кои ќе треба ...

Нашите ракометарки го обезбедија првото место на турнирот во Италија

А1 - 22.11.2003

Македонската женска ракометна репрезентација го оствари вториот триумф и го обезбеди првото место на квалификацискиот турнир во Италија за пласман на Европското првенство следната година. Нашите ракометарки убедливо го совладаа конкурентот за првата позиција, Исланд со 32:23 на вториот ...

Ракомет: Женската репрезентација ја победи Италија на турнирот во Сиракуза

А1 - 21.11.2003

Македонската женска сениорска ракометна репрезентација речиси обезбеди место во баражот за пласман на европското првенство што ќе се одржи следната година во Унгарија. Основната цел ја оствари уште со победата од 30:24 над домашната селекција во првиот настап на квалификациониот викенд-турнир во ...

Македонија фаворит во групата

Утрински - 21.11.2003

Женската ракометна репрезентација вечерва стартува во квалификациите за ЕП РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Ако се суди според реномето и според минатиот труд, Македонија е фаворит за првото место во втората квалификациска група за Европското првенство 2004 во ракомет за жени, а враќањето на старите патеки ...

Противниците непознати, но никој не им се плаши

Вест - 20.11.2003

РАКОМЕТ - СЕНИОРКИТЕ ДЕНЕСКА ЗАМИНУВААТ ЗА ИТАЛИЈА НА КВАЛИФИКАЦИСКИОТ ТУРНИР ЗА ЕП 2004 Ќе бркаат прво место. - Милева Велкова Нашиот женски сениорски ракометен национален тим денеска заминува за Италија во нов обид да избори враќање на големите натпреварувања, откако отсуствуваме од последните ...

Првото место во групата е реалност

Утрински - 20.11.2003

Македонските ракометарки утрово заминуваат на квалификациите за ЕП 2004 РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ "Стипендијата доаѓа во вистински момент како мотивација пред квалификациите за Европското првенство. Ќе направиме сў од Италија да се вратиме како први во групата и се надевам дека в година повторно ќе се ...

Македонско враќање во иднината

Дневник - 20.11.2003

РАКОМЕТ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП ЗА СЕНИОРКИ Најмалку една победа ќе им биде потребна на најдобрите македонски ракометарки во дуелите со Италија, Исланд и со Португалија за да обезбедат пласман во баражот за ЕП 2004 година. По апстиненција од четири години, Македонија се надева дека повторно ќе игра во ...

Нашата женска ракометна репрезентација утре заминува за Сиракуза

А1 - 19.11.2003

Македонска женска сениорска ракометна репрезентација по една година повторно на меѓународната сцена. Утре заминува за италијанскиот град Сиракуза, каде што во деновите од викендот ја очекува настапот на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство во Унгарија следната година.

Платон нема да игра во Италија

Дневник - 19.11.2003

РАКОМЕТ - ЖЕНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ Валентина Радуловиќ ќе настапува со моминското презиме Иако беше на списокот на селекторот Андреј Портној за квалификацискиот турнир во Италија, пивотменот Анжела Платон нема да патува за Италија.

Без Платон, Златановска и Паункова во Италија

Вест - 19.11.2003

РАКОМЕТ - ЗА ПРЕТСТОЈНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП Стручниот штаб на нашиот женски ракометен национален тим го редуцираше списокот патници за италијанскиот град Сиракуза, каде од 21. до 23. овој месец, во групата со Исланд, Португалија и Италија, ќе ги играме квалификациските натпревари за пласман на СП ...