TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саше Ивановски во неговата поранешна емисија Политико на Наша ТВ. Фото: Јутјуб скриншот

СПФМ - 19.07.2015

Саше Ивановски во неговата поранешна емисија Политико на Наша ТВ. Фото: Јутјуб скриншот Саше Политико можете да го обвинувате за физички терор. Дека го малтретира вицепремиерот Пешевски. Дека тоа му го правел и пред неговите деца.

Како во Европа си поминуваат „авантуристите“?

Канал5 - 18.07.2015

Македонскиот медиумски простор деновиве доминираше со про и контра написи околу инцидентите што под покровителство на спинерите од СДСМ ги реализираше Саше Политико, човекот кој се претставува како новинар, а во судница го тврди спротивното.

Саше Политико: Сител лаже, Секуловска ти благодарам!

Репортер - 18.07.2015

Сител во вестите објави видео од ресторанот Пастел со кое наводно докажува дека смислено заедно со новинарката Биљана Секуловска сме сакале да направиме инцидент со вицепремиерот Владо Пешевски.

Саше Политико до Сител: Не сум хомосексуалец, а да бев ќе се бакнував слободно!

Кирилица - 18.07.2015

Не сум правел смислено инцидент со вицепремирот Владо Пешевски, не сум хомосексуалец, како што се обидува да ме прикаже Сител, и јавно и се заблагодарувам на новинарката Билјана Секуловска Ива што го снимаше нападот врз мене – пишува Саше Ивановски ...

Случај Пешевски: Хроника на една ненајавена политичка смрт

Нова ТВ - 18.07.2015

И што да се каже после целиот скандал со Пешевски- тепањето на Саше Политико? Што да се каже после повикот на ВМРО-ДПМНЕ дека "следниот пат, и СДСМ и платениците како Политико и слични на него треба да бидат свесни дека ќе се носат со последиците ...

Саше Политико: Сител лаже, Секуловска ти благодарам!

Либертас - 18.07.2015

Сител во вестите објави видео од ресторанот Пастел со кое наводно докажува дека смислено заедно со новинарката Биљана Секуловска сме сакале да направиме инцидент со вицепремиерот Владо Пешевски.

Министер истепа граѓанин! И точка! Крај на приказната!

СПФМ - 18.07.2015

[Рецензија: ВИДЕО: Заговорот на платеникот на СДСМ Политико и Билјана Секуловска против Пешевски] Текстот што е пред нас е со целосно изместен фокус . Ја извитоперува вистината, и притоа , тепачот го претставува како жртва, а тепаниот како насилник! ...

Случај Пешевски: Хроника на една ненајавена политичка смрт

Либертас - 18.07.2015

И што да се каже после целиот скандал со Пешевски- тепањето на Саше Политико? Што да се каже после повикот на ВМРО-ДПМНЕ дека “следниот пат, и СДСМ и платениците како Политико и слични на него треба да бидат свесни дека ќе се носат со последиците ...

Ивановски има право на активизам

Вест - 17.07.2015

Новинарскиот пленум протестираше пред Владата против физичкиот напад на вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски врз новинарот Сашо Ивановски. Инцидентот се случи во средата, откако Ивановски му постави новинарско прашање на Пешевски ...

Телма ќе го бојкотира вицепремиерот владимир Пешевски

Репортер - 17.07.2015

Ова следува откако телевизијата не извести веднаш кога се случи физичкиот напад на Пешевски врз Саше Политико. Телевизија Телма денеска одлучи да ги бојкотира сите појавувања во јавност на вицепремиерот Пешевски, поради неговиот физички напад врз ...

Кутри курири, добиле задача да бранат неодбранливо уличарско однесување !

Либертас - 17.07.2015

Сироти курири, пардон, центар за комуникации на владеачката партија. По скандалот кога завчера среде Скопје пред очите на куп народ го истепа со боксови и клоци Саше политико, се пуштија во акција да бранат не само неодбранливо туку и шокантно нешто ...

ХРАБАР ПОТЕГ НА ТЕЛМА: Бојкот за Пешевски!

Sky - 17.07.2015

Македонската национала телевизија Телма, која на сите истражување ужива во огромна гледаност и највисока доверба кај македонското населениe, реши да ги бојкотира појавувањата во јавноста на вицепремиерот Пешески, по инцидентот со Саше Политико.

Кировски: ВМРО ДПМНЕ во одбрана на вицепремиерот Пешевски да тепа ?!

Либертас - 17.07.2015

Телма реши да ги бојкотира настапите на вицепремиерот Пешевски, бидејќи вицепремиерот не само што го истепа Саше политико, туку и се обиде најбезочно да ја излаже јавноста дека наводно не го удрил, иако на снимките јасно се гледа тепањето.

Новинарите бараат оставка од Пешевски, ВМРО-ДПМНЕ реагира

24 Вести - 16.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски да поднесе неотповиклива оставка поради физичкиот напад врз Саше Ивановски, побараа денеска речиси сите новинарски здруженија. Жестока реакција за инцидентот и осуда за вицепремиерот Пешевски стаса и од европската ...

ОБСЕ: Ужасно е што ВМРО-ДПМНЕ го осуди Ивановски, а не нападот врз него

Фокус - 16.07.2015

„Ужасно е тоа што по нападот владејачката партија го осудува новинарот поради провокација, а не го осудува самиот напад.“ Претставничката на ОБСЕ за слобода на медиумите, Дуња Мијатовиќ, денеска го осуди соопштението што ВМРО-ДПМНЕ го испрати за ...

Телма ќе го бојкотира вицепремиерот Пешевски

Фокус - 16.07.2015

Ова следува откако телевизијата не извести веднаш кога се случи физичкиот напад на Пешевски врз Саше Политико. Телевизија Телма денеска одлучи да ги бојкотира сите појавувања во јавност на вицепремиерот Пешевски, поради неговиот физички напад врз ...

Советот за етика и ЗНМ го осудија нападот врз Саше Ивановски

Алсат-М - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија и Здружението на новинари на Македонија најостро го осудуваат физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски.

ССНМ го осудува нападот на Пешевски врз Ивановски

24 Вести - 16.07.2015

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници го осудува обидот за физичка пресметка на вицепремиерот Владимир Пешевски со Саше Ивановски, во моментот кога тој се обидувал да го снима и да му поставува провокативни прашања.

ЗНМ побара Пешевски да поднесе оставка поради нападот врз Ивановски

Фокус - 16.07.2015

Насилството против новинарите во едно демократско општество е насилство против слободата и демократијата, соопштија од новинарското здружение. Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од ...

ЗНМ бара оставка од вицепремиерот Пешевски поради нападот врз Саше Ивановски

24 Вести - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

Советот за етика и ЗНМ го осудија нападот врз Саше Ивановски

Утрински - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија и Здружението на новинари на Македонија најостро го осудуваат физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски.

Советот за етика во медиумите бара оставка од Пешевски поради нападот врз Ивановски

24 Вести - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски. „Како тело коешто е одговорно за воспоставување на процесот на ...

Протест пред владата против нападот на Пешевски врз Ивановски

Фокус - 16.07.2015

Ивановски рече дека чувствува страв и додаде нападите врз него се охрабрување за напад и врз други новинари. Новинари, активисти и граѓани се собраа пред владата во знак на протест против вчерашниот напад од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски ...

Новинарски пленум на протест пред Влада бара оставка од Пешевски

24 Вести - 16.07.2015

Новинарскиот пленум денеска излезе на протест пред Владата со барање, вицепремиерот Владимир Пешевски да си поднесе неотповиклива оставка поради физичкиот напад врз Саше Ивановски. - Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е ...

Новинарските здруженија бараат оставка на Пешевски

Телма - 16.07.2015

Оставка за Пешевски и осуда за неговата реакција. Вака новинарските организации денеска реагираа на вчерашниот инцидент, а снимката беше објавена на неколку портали. Здружението на Новинари побара од јавниот Обвинител Марко Зврлевски да покрене ...

„Дијалог“ на македонски начин: шокантност и шлаканица!

Deutsche Welle - 16.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски не ги коментира барањата за негова оставка, а Саше Ивановски тврди дека е исплашен за личната безбедност. Оставка од вицепремиерот Владимир Пешевски денеска пред Владата побараа неколку десетици новинари и медиумски ...

Дуња Мијатовиќ ужасната од реакцијата на ВМРО - ДПМНЕ за нападот на Саше Политико

Кирилица - 16.07.2015

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми, Дуња Мијатовиќ. денеска го осуди нападот во Скопје врз Саше Ивановски од страна на вицепремиерот за економија Владимир Пешевски, како и заканувачкото соопштение на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ.

ЕФЈ: Пешевски повеќе не е достоен да биде функционер

Репортер - 16.07.2015

Европската федерација на новинари (ИФЈ) го осуди нападот врз новинарот Саше Ивановски од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски, и бараaт од македонските власти, Пешевски да биде изведен пред лицето на правдата.

Мијатовиќ го осуди нападот врз Ивановски, а односот на ВМРО ДПМНЕ го цени како „ужасен“

Репортер - 16.07.2015

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми, Дуња Мијатовиќ. денеска го осуди нападот во Скопје врз Саше Ивановски од страна на вицепремиерот за економија Владимир Пешевски, како и заканувачкото соопштение на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ.

ЕФЈ: Пешевски да биде изведен пред лицето на правдата

Кирилица - 16.07.2015

Европската федерација на новинари (ИФЈ) го осуди нападот врз новинарот Саше Ивановски од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски, и бараaт од македонските власти, Пешевски да биде изведен пред лицето на правдата.

Телма ќе го бојкотира Пешевски

+инфо - 16.07.2015

Поради физичкиот напад од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски, Телевизија Телма ќе ги бојкотира сите негови појавувања во јавност.

Телма ќе го бојкотира вицепремиерот Пешевски

Кирилица - 16.07.2015

Поради физичкиот напад од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски , Телевизија Телма ќе ги бојкотира сите негови појавувања во јавност.

ЗНМ бара оставка на Пешевски

А1 On - 16.07.2015

„Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

ЗНМ бара оставка од Пешевски за нападот врз Политико

Кирилица - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

ВИДЕО: Саше Политико и Секуловска координираат напад врз Пешевски

Нетпрес - 16.07.2015

Доказ дека кулминира лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ сеи зачестените инциденти и напади врз членови на Владата и други личности од страна на платениците на опозицијата. Последен од низата инциденти е и нападот врз вицепремиерот Владимир ...

И ЗНМ побара оставка од вицепремиерот Пешевски

+инфо - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

ЗНМ: Нападот врз Ивановски е напад врз демократијата, Пешевски веднаш да поднесе оставка

Кирилица - 16.07.2015

Физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски, кој се случи вчера во центарот на Скопје, денеска остро го осуди Здружението на новинарите на Македонија и побара негова оставка.

НОВА СНИМКА: Што се случуваше пред инцидентот на Политико со Пешевски (ВИДЕО)

Телеграф - 16.07.2015

Како што може да се види од снимката, Политико прво се наоѓа во ресторанот и чека погоден момент пред вицепремиерот да излезе од локалот На канал на Јутјуб се појави нова снимка поврзана со вчерашниот инцидент, а во кој дојде до физичка ...

ЗНМ го осуди инцидентот помеѓу Пешевски и Ивановски

Телеграф - 16.07.2015

Насилството против новинарите во едно демократско општество, е насилство против слободата и демократијата, велат од Здружението на новинари на Македонија Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше ...

ЦРМ: Пешевски итно да поднесе неотповиклива оставка!

+инфо - 16.07.2015

Центарот за развој на медиуми бара од вицепремиерот Владимир Пешевски, да поднесе итна и неотповиклива оставка по вчерашниот физички напад врз сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски – Политико.

ЦРМ: Пешевски итно да поднесе неотповиклива оставка!

А1 On - 16.07.2015

Центарот за развој на медиуми бара од Владимир Пешевски, заменик на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, да поднесе итна и неотповиклива оставка по вчерашниот физички напад врз сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски – ...

Советот за етика во медиумите: Пешевски да си поднесе оставка

А1 On - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски. „Како тело коешто е одговорно за воспоставување на процесот на ...

Советот за етика со реакција за инцидентот помеѓу вицепремиерот Пешевски и Саше Политико

Телеграф - 16.07.2015

За да се очекува новинарите да бидат максимално професионални и етични во своето известување, апсолутно дека треба да има демократска клима во која функционерите ќе бидат начисто со фактот дека трошат јавни пари Советот за етика во медиумите на ...

Заговорот на платеникот на СДСМ Политико и Билјана Секуловска против Пешевски

Сител - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

Граѓански организации: Власта создава атмосфера на линч!

А1 On - 16.07.2015

НВО Инфоцентарот, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Метаморфозис, ЦИВИЛ, Осми Септември, Македонскиот центар за европско образование, Плоштад Слобода, Центарот за современи уметности, Фронтот за слобода на изразување и ОКНО, изразуваат голема ...

Новинарски пленум: Бараме оставка од Пешевски поради бруталното покажување сила

Нова ТВ - 16.07.2015

Новинари, колумнисти, активисти и студенти денеска на получасовен мирен собир пред Владата изразија револт од вчерашниот физички напад на вицепремиерот Владимир Пешевски кон уредникот на порталот Мактел, Саше Ивановски поради поставено прашање.

(ВИДЕО) Саше Политико: Власта стана насилна, барам заштита од САД и ЕУ

А1 On - 16.07.2015

По физичкиот напад од страна на вицепремиерот Пешевски, новинарот Саше Ивановски Политика ќе бара заштита од амбасадорите на САД и ЕУ во Македонија. – Навистина се чувствувам загрозен, се плашам за мојата безбедност, бидејќи кога еден министер може ...

ВИДЕО: Новинарски пленум протестираше пред Влада против физичкиот напад врз Саше Ивановски

А1 On - 16.07.2015

Новинарскиот пленум денеска со протест пред Владата изрази поддршка за нападнатиот новинар Саше Ивановски Политико. Новинарите од Пленумот се револтирани и згрозени од постапката на вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски, кој вчера на ...

Новинарскиот пленум побара оставка од Пешевски за физичкиот напад врз Ивановски

Радио МОФ - 16.07.2015

Повеќе новинари и граѓани денеска пред Владата се собраа на протест за да го изразат својот револт од вчерашниот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски , кој беше фатен на камера и објавен од ...

ССНМ: Згрозени сме од реакцијата на Пешевски

+инфо - 16.07.2015

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници го осуди обидот за физичка пресметка на вицепремиерот Владимир Пешевски со Саше Ивановски, во моментот кога тој се обидувал да го снима и да му поставува провокативни прашања.

Педесетина новинари пред Владата му изразија поддршка на Саше Политико

+инфо - 16.07.2015

Педесетина новинари денеска се собраа на мирен протест пред Владата за да изразат револт од инцидентот што се случи вчера, кога во која вцепремиерот Владимир Пешевски го нападна физички Саше Ивановски - Политико, сопственик на порталот Мактел, затоа ...

Протест против нападот врз Саше Ивановски

Р.С.Европа - 16.07.2015

Новинари и медиумски работници денеска протестираа пред Владата во знак на револт за нападот на вицепремиерот за еконсомски прашања Владмир Пешевски врз сопственикот на интернет портал Саше ...

Политико ќе бара заштита од амбасадорите поради насилството од власта врз него (Видео)

Кирилица - 16.07.2015

Се чувствувам загрозен, се плашам за мојата безбедност, зашто кога еден министер може да си дозволи таква постапка во сред град и потоа да се правда дека “не му бил денот, лошо му тргнало на лева нога“ и да не поднесе оставка,тогаш се можам да ...

Новинари и активисти бараат оставка од Пешевски

Р.С.Европа - 16.07.2015

Нападот врз сопственикот на порталот Мактел се случи вчера пред ресторан во Скопје, откако Ивановски се обидел на вицепремиерот Владимир Пешевски да му постави прашање. Околу педесет новинари и медиумски работници денеска протестираа пред Владата во ...

Невладините, синдикатите и опозицијата бараат оставка од вицепремиерот, власта смета дека Саше Политико ја загрозува ...

МКД - 16.07.2015

Инцидентот што вчера се случи пред ресторанот „Пастел“, каде што вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски физички се пресмета и го нападна уредникот на Мактел, Саше Ивановски – Политико, денеска донесе бурни реакции, а новинарите и ...

Советот за етика и ЗНМ најостро го осудуваат физичкиот напад врз Саше Ивановски

Репортер - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија и Здружението на новинари на Македонија најостро го осудуваат физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски.

Граѓански организации: Власта создава атмосфера на линч

+инфо - 16.07.2015

НВО Инфоцентарот, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Метаморфозис, ЦИВИЛ, Осми Септември, Македонскиот центар за европско образование, Плоштад Слобода, Центарот за современи уметности, Фронтот за слобода на изразување и ОКНО, изразуваат голема ...

ЕФЈ го осуди нападот врз Политико: Пешевски веќе не е достоен да биде функционер

Нова ТВ - 16.07.2015

Европската федерација на новинари (ИФЈ) и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) цврсто го осудува нападот врз новинарот Саше Ивановски од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски, и бараaт од македонските власти, Пешевски да биде изведен пред ...

Граѓански организации: Власта создава атмосфера на линч

Нова ТВ - 16.07.2015

НВО Инфоцентарот, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Метаморфозис, ЦИВИЛ, Осми Септември, Македонскиот центар за европско образование, Плоштад Слобода, Центарот за современи уметности, Фронтот за слобода на изразување и ОКНО, изразуваат голема ...

Саше Ивановски е инструмент на опозициската и СОРОС деструктивност

Сител - 16.07.2015

Саше Ивановски – Политико и новинарката на соросовото гласило Нова ТВ, Билјана Секуловска во акција за предизвикување инцидент со вицепремиерот Владимир Пешевски. Од снимките до кои стигна порталот КУРИР, јасно се гледа дека Иванвски и Секлуловска ...

Курир: Саше Политико и Билјана Секуловска го испланирале инцидентот со вицепремиерот Пешевски

Алфа - 16.07.2015

Според порталот од снимките од безбедносните камери коои ги добиле се гледа дека Саше Политико прво седнува на соседната маса и глуми дека не се познава со Секуловска, но е во координација со неа.

Мијатовиќ го осуди нападот врз Ивановски и односот на ВМРО ДПМНЕ кон случајот

Нова ТВ - 16.07.2015

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми, Дуња Мијатовиќ. денеска го осуди нападот во Скопје врз Саше Ивановски од страна на вицепремиерот за економија Владимир Пешевски, како и заканувачкото соопштение на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ.

Политичкиот договор – главна тема во дневниот печат

Р.С.Европа - 16.07.2015

Договорот меѓу четворицата партиски лидери, со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан е главна тема и во дневните весници. Внимание предизвика и нападот на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот на порталот Мактел Саше Ивановски.

Кулминира лудилото на СДСМ: ВИДЕО од заговорот на Политико и Билјана Секуловска против Пешевски

Press24 - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

Граѓански организации: Власта создава атмосфера на линч, Пешевски веднаш да поднесе оставка

Кирилица - 16.07.2015

НВО Инфоцентарот, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Метаморфозис, ЦИВИЛ, Осми Септември, Македонскиот центар за европско образование, Плоштад Слобода, Центарот за современи уметности, Фронтот за слобода на изразување и ОКНО, изразуваат голема ...

ЗНМ бара оставка од Пешевски и смета дека реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ е скандалозна

Нова ТВ - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски , со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

Новинарскиот синдикат го осуди нападот на Пешевски врз Саше Политико

Нова ТВ - 16.07.2015

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници го осудува обидот за физичка пресметка на вицепремиерот Владимир Пешевски со Саше Ивановски , во моментот кога тој се обидувал да го снима и да му поставува провокативни прашања.

ВИДЕО: Заговорот на платеникот на СДСМ Политико и Билјана Секуловска против Пешевски

Курир - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

И ССНМ го осудува нападот на Пешевски врз Ивановски

Кирилица - 16.07.2015

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници го осудува обидот за физичка пресметка на вицепремиерот Владимир Пешевски со Саше Ивановски, во моментот кога тој се обидувал да го снима и да му поставува провокативни прашања.

„Новинарски пленум“ на протест пред Влада против физичкиот напад врз Саше Ивановски (ВИДЕО)

Репортер - 16.07.2015

Новинарскиот пленум денеска со протест пред Владата изрази поддршка за нападнатиот новинар Саше Ивановски Политико. Новинарите од Пленумот се револтирани и згрозени од постапката на вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски, кој вчера на ...

„Власта создава линч, Пешевски да даде оставка!“

Репортер - 16.07.2015

Фондацијата Отворено општество – Македонија, НВО Инфоцентарот, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Метаморфозис, ЦИВИЛ, Осми Септември, Македонскиот центар за европско образование, Плоштад Слобода, Центарот за современи уметности, Фронтот за ...

Пешевски доби анти-поддршка и од ЗНМ

Репортер - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

(ВИДЕО) Саше Политико бара дипломатски имунитет од САД оти ВМРО му дише во врат

Репортер - 16.07.2015

„Новинарски пленум“ со протест пред Владата изрази поддршка на нападнатиот новинар Саше Ивановски. Претставниците на пленумот изразија револт и згрозеност од постапката на вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски.

ЕФЈ: Пешевски повеќе не е достоен да биде функционер

А1 On - 16.07.2015

Европската федерација на новинари (ИФЈ) го осуди нападот врз новинарот Саше Ивановски од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски, и бараaт од македонските власти, Пешевски да биде изведен пред лицето на правдата.

ЕФЈ го осуди нападот врз Политико: Пешевски веќе не е достоен да биде функционер

+инфо - 16.07.2015

Европската федерација на новинари (ИФЈ) и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) цврсто го осудуваат нападот врз новинарот Саше Ивановски од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски, и бараaт од македонските власти, Пешевски да биде изведен ...

„Новинарски пленум“ протестираше за поддршка на Саше Политико

Sky - 16.07.2015

„Новинарски пленум“ со протест пред Владата изрази поддршка на нападнатиот новинар Саше Ивановски. Претставниците на пленумот изразија револт и згрозеност од постапката на вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски.

СЕММ го осуди нападот врз Саше Политико: Очекуваме Пешевски да си поднесе оставка

Sky - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) денеска преку писмено соопштение го осуди физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на порталот „Мактел“, Саше Ивановски.

ССНМ: Носител на висока државна функција не смее да напаѓа некој што прашува

Канал 77 - 16.07.2015

По Новинарскиот пленум и по ЗНМ, и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници го осуди обидот за физичка пресметка на вицепремиерот Владимир Пешевски со Саше Ивановски, во моментот кога тој се обидувал да го снима и да му поставува ...

И ЗНМ побара оставка од вицепремиерот Пешевски

Бриф - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

(ВИДЕО) „Новинарски пленум“ протестираше поради нападот на Саше Политико- потстетуваат на нарачката на Груевски за ...

Локално - 16.07.2015

„Новинарски пленум“ со протест пред Владата изрази поддршка на нападнатиот новинар Саше Ивановски. Претставниците на пленумот изразија револт и згрозеност од постапката на вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски.

Новинарскиот пленум побара оставка од Пешевски, Ивановски ќе се жали на Бејли

еМагазин - 16.07.2015

„Новинарски пленум“ со протест пред Владата изрази поддршка на нападнатиот новинар Саше Ивановски.Претставниците на пленумот изразија револт и згрозеност од постапката на вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски.Тие сметаат дека ...

ЕФЈ го осуди нападот врз Политико: Пешевски веќе не е достоен да биде функционер

Либертас - 16.07.2015

Европската федерација на новинари цврсто го осудува нападот врз новинарот Саше Ивановски од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски, и бараaт од македонските власти, Пешевски да биде изведен пред лицето на правдата.

(ВИДЕО) Саше Политико: Се чувствувам загрозен, барам средба со амбасадорите на САД и ЕУ

Либертас - 16.07.2015

По физичкиот напад од страна на вицепремиерот Пешевски, новинарот Саше Ивановски Политика ќе бара заштита од амбасадорите на САД и ЕУ во Македонија. – Навистина се чувствувам загрозен, се плашам за мојата безбедност, бидејќи кога еден министер може ...

ЗНМ: Пешевски веднаш да поднесе неотповиклива оставка

Sky - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

Мијатовиќ го осуди нападот врз Ивановски, а односот на ВМРО ДПМНЕ го цени како „ужасен“

Либертас - 16.07.2015

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми, Дуња Мијатовиќ. денеска го осуди нападот во Скопје врз Саше Ивановски од страна на вицепремиерот за економија Владимир Пешевски, како и заканувачкото соопштение на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ.

ВИДЕО: Саше Политико и Билјана Секуловска се кординираат против Пешевски

Денешен - 16.07.2015

Доказ дека кулминира лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ се и зачестените инциденти и напади врз членови на Владата и други личности од страна на платениците на опозицијата. Последен од низата инциденти е и нападот врз вицепремиерот Владимир ...

Безобразноста инекултурата на Саше политико повторно на дело – реакцијата на Пешевски

МК News - 16.07.2015

Лицето Саше Ивановски, познат како Саше Политико, по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности како Каролина Гочева, владиката Стефан, ректорот Стојковски, интелектуалците ...

Власта создава атмосфера на линч: Пешевски веднаш да поднесе оставка!

СПФМ - 16.07.2015

Фронтот за слобода на изразување, НВО Инфоцентарот, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Метаморфозис, ЦИВИЛ, Осми Септември,Македонскиот центар за европско образование,Плоштад Слобода, Центарот за современи уметности, ОКНО и Фондацијата Отворено ...

ССНМ: Пешевски треба да биде повикан на одговорност

Локално - 16.07.2015

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници го осудува обидот за физичка пресметка на вицепремиерот Владимир Пешевски со Саше Ивановски, во моментот кога тој се обидувал да го снима и да му поставува провокативни прашања.

Новинарите преку протест побараа оставка од Пешевски

Канал 77 - 16.07.2015

Новинари, медиумски работници и граѓани денеска преку протест пред Владата го изразија својот револт од нападот на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот на порталот „Мактел“ Саше Ивановски.

ОБСЕ го осуди нападот врз Ивановски и односот на ВМРО ДПМНЕ кон случајот

Локално - 16.07.2015

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми, Дуња Мијатовиќ. денеска го осуди нападот во Скопје врз Саше Ивановски од страна на вицепремиерот за економија Владимир Пешевски, како и заканувачкото соопштение на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ.

ЕФЈ :Пешевски веќе не е достоен да биде функционер

Локално - 16.07.2015

Европската федерација на новинари цврсто го осудува нападот врз новинарот Саше Ивановски од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски, и бараaт од македонските власти, Пешевски да биде изведен пред лицето на правдата.

Пешевски на „Фејсбук“ жали за текот на настаните

Sky - 16.07.2015

„Мојата денешна постапка беше водена од одбранбениот инстинкт, емоциите и од крајно негативното искуство со лицето Саше Ивановски. И покрај тоа што целата ситуација беше испровоцирана, сепак мојата реакција беше пресилна“, стои во реакцијата на ...

И ЗНМ побара оставка од вицепремиерот Пешевски

Локално - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

ВИДЕО: Новинарски пленум на протест пред Влада против физичкиот напад врз Саше Ивановски

Либертас - 16.07.2015

Новинарскиот пленум денеска со протест пред Владата изрази поддршка за нападнатиот новинар Саше Ивановски Политико. Новинарите од Пленумот се револтирани и згрозени од постапката на вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски, кој вчера на ...

ТЕЛМА ќе го бојкотира вицепремиерот Пешевски заради криминалниот напад врз Политико

Локално - 16.07.2015

Телевизија Телма денеска одлучи да ги бојкотира сите појавувања во јавност на вицепремиерот Пешевски, поради неговиот физички напад врз Саше Политико. -Телевизија Телма е згрозена од однесувањето на вицепремиерот Пешевски и ќе ги бојкотира сите ...

Како Саше Политико и Билјана Секуловска прават заговор против Пешевски (видео)

Република - 16.07.2015

Веднаш откако стана вицепремиерот Пешевски, Политико се втурнува кон него загрозувајќи му ја приватноста, вербално напаѓајки го со потенцијал и физички да се пресмета со него, а сето тоа уште од почетокот по претходен договор го снима Секуловска ...

ЦРМ: Пешевски итно да поднесе неотповиклива оставка!

Либертас - 16.07.2015

Центарот за развој на медиуми бара од Владимир Пешевски, заменик на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, да поднесе итна и неотповиклива оставка по вчерашниот физички напад врз сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски – ...

Новинарскиот синдикат го осуди нападот врз Саше Ивановски

Либертас - 16.07.2015

Сметаме дека без оглед на провокацијата, носител на висока државна функција, не смее да си дозволи напад врз некој што прашува, независно дали тоа е обичен граѓанин или некој што се претставува како новинар, се вели во соопштението на Самостојниот ...

Телма ќе ги бојкотира сите појавувања во јавност на вицепремиерот Пешевски

Бриф - 16.07.2015

Поради физичкиот напад врз новинарот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски , Телевизија Телма ќе ги бојкотира сите негови појавувања во јавност. – Телевизија Телма е згрозена од однесувањето на вицепремиерот Пешевски и ќе ги бојкотира сите ...

Поради нападот, Телма ќе го бојкотира Пешевски

Либертас - 16.07.2015

Поради физичкиот напад од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски , Телевизија Телма ќе ги бојкотира сите негови појавувања во јавност.

Пешевски, се случува, разбирам, но, мислам дека оставката би била најсоодветен одговор

Либертас - 16.07.2015

До г. Пешевски: Г. Владо Пешевски, разбирам дека и ти си човек и можеш да реагираш емотивно и претерано. Сепак, во реакцијата на Јанко(Бурек) и Александар(Сарма) и твојат реакција од ваков тип, има разлика.

ВИДЕО: Заговорот на платеникот на СДСМ - Политико и Секуловска против Пешевски

Пулс24 - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

Како Саше Политико и Билјана Секуловска прават заговор против Пешевски (видео)

Вечер Прес - 16.07.2015

Веднаш откако стана вицепремиерот Пешевски, Политико се втурнува кон него загрозувајќи му ја приватноста, вербално напаѓајки го со потенцијал и физички да се пресмета со него, а сето тоа уште од почетокот по претходен договор го снима Секуловска ...

И ЗНМ побара оставка од вицепремиерот Пешевски

Либертас - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

Новинарскиот пленум побара оставка од Пешевски за физичкиот напад врз Ивановски

Бриф - 16.07.2015

Повеќе новинари и граѓани денеска пред Владата се собраа на протест за да го изразат својот револт од вчерашниот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски , кој беше фатен на камера и објавен од ...

ЦРМ: Пешевски да поднесе итна и неотповиклива оставка

Локално - 16.07.2015

Центарот за развој на медиуми бара од Владимир Пешевски, заменик на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, да поднесе итна и неотповиклива оставка по вчерашниот физички напад врз сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски – ...

Невладините изразуваат загришеност: Власта создава атмосфера на линч, Пешевски веднаш да поднесе оставка!

Либертас - 16.07.2015

Фондацијата Отворено општество – Македонија, НВО Инфоцентарот, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Метаморфозис, ЦИВИЛ, Осми Септември, Македонскиот центар за европско образование, Плоштад Слобода, Центарот за современи уметности, Фронтот за ...

ЗНМ: Пешевски да поднесе оставка по нападот на новинарот Ивановски

Кумановски м. - 16.07.2015

Здружението на новинарите на Македонија силно го осудува физичкиот напад врз новинарот Саше Ивановски од вицепремиерот Владимир Пешевски, со кој е загрозено здравјето и физичкиот интегритет на еден новинар.

Пешевски да си поднесе оставка како чин на преземање на одговорност и одлика на демократичност

Локално - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски. Како тело коешто е одговорно за воспоставување на процесот на ...

Советот за етика го осудува физичкиот напад, бара одговорност од Пешевски

СПФМ - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски. Во соопштението објавено на 16 јуни 2015 година, Советот ...

Советот за етика во медиумите бара оставка од Пешевски поради нападот врз Ивановски

Либертас - 16.07.2015

Советот за етика во медиумите на Македонија најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше Ивановски. „Како тело коешто е одговорно за воспоставување на процесот на ...

Пешевски ја продолжи верноста кон Металург

Н.Македонија - 16.07.2015

Мило ми е што го продолжив договорот со мојот матичен клуб Металург, кој е мој дом. Се надевам дека ќе имам успешна сезона, од која на крајот сите ќе бидеме задоволни, рече репрезентативниот пикер Пешевски потпиша двегодишен договор во присуство на ...

Советот за етика и ЗНМ го осудија нападот врз Саше Ивановски

Идивиди - 16.07.2015

Скопје, 16 јули 2015 (МИА) - Советот за етика во медиумите на Македонија и Здружението на новинари на Македонија најостро го осудуваат физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот и уредник на интернет порталот Мактел, Саше ...

СКАНДАЛ: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

Фокус - 15.07.2015

Наместо да одговори на прашањата на Саше Ивановски, вицепремиерот Владо Пешевски физички го нападна новинарот Видео од нападот, од гледна точка на Саше Политико: Видео од настанот од друга гледна точка: ...

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка

Фокус - 15.07.2015

СДСМ преку соопштение реагираше на физичкиот напад од вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико. СДСМ преку соопштение реагираше на физичкиот напад од вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико.

ВИДЕО: Саше Политико нападнат и од вицепремиерот Пешевски

Алсат-М - 15.07.2015

Вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски денес пладне физички го нападна Саше Ивановски, познат како „Саше Политико“. Настанот се случи пред ресторанот „Пастел“ каде Саше му се доближил на вицепремиерот за да земе изјава со неговиот ...

Утре протест на Новинарскиот пленум пред Влада

Фокус - 15.07.2015

„Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на владината стратегија за пресметка со неистомислениците.“ Новинарскиот пленум излезе со осуда на физичкиот напад на вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико и најави дека утре во ...

Саше Политико: Срамно е вицепремиер да нападне новинар

Вест - 15.07.2015

Сашо Ивановски, сопственик и уредник на порталот Мактел, беше нападнат од вицепремиерот Владимир Пешевски. Според видеоснимката што ја објави порталот Нова ТВ, вицепремиерот го удира Ивановски по поставено прашање.

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Политико го вознемири потпретседателот Пешевски

Фокус - 15.07.2015

Од владејачката партија предупредија дека и следниот пат ќе има вакви последици по Саше Политико и „сличните на него“. ВМРО-ДПМНЕ не се огради од физичкиот напад на вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико, туку од владејачката партија предупредија ...

Пешевски: Ме понесоа емоциите, но немаше физички контакт со Политико

Фокус - 15.07.2015

„Мојата денешна постапка беше водена од одбранбениот инстинкт и емоциите.“ Вицепремиерот Владимир Пешевски преку својот Фејсбук профил и се обрати на јавноста, откако утрово физички го нападна Саше Политико кој се обиде да му постави прашање.

Министерот Пешевски го нападна Саше Политико поради прашање

24 Вести - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна Саше Политико откако пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино.

Реакции за инцидентот меѓу Пешевски и Ивановски

Р.С.Европа - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ реагираа на денешниот инцидент меѓу вицепремиерот Владимир Пешевски и сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Инцидентот се случил денеска попладне додека Ивановски му поставувал прашање на Пешевски за тоа дали се плаши од ...

Пешевски останува во Металург уште две години (ФОТО)

МКД - 15.07.2015

Македонскиот ракометен тим Металург и нашиот репрезентативец Жарко Пешевски ја продолжија соработката на уште две сезони. “ Мило ми е што го продолжив договорот со мојот матичен клуб Металург, кој е мој дом.

Пивотот Пешевски верен на Металург

Дерби - 15.07.2015

Кружниот напаѓач, Жарко Пешевски ја продолжи соработката со поранешниот македонски шампион Металург. Македонскиот репрезентативец кој се градеше во школата на Металург и во која тренера уште од 13 години се реши да стави потпис на двегодишен договор.

Цивил: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот Пешевски

+инфо - 15.07.2015

ЦИВИЛ – Центар за слобода порача дека „најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски“. „Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли ...

Невидено вандалско однесување на вицепремиерот Пешевски

Репортер - 15.07.2015

– Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

Новинарски пленум повикува на протести и политичка и кривична одговорност од Пешевски

А1 On - 15.07.2015

Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на владината ...

ВМРО - ДПМНЕ: Саше Политико е платеник и приказ на моралниот дефект во раководството на СДСМ

Кирилица - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Press24 - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

ДПМНЕ: Политико и слични на него да бидат свесни дека ќе се носат со последици

Нова ТВ - 15.07.2015

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ вели дека СДСМ дирекно стои позади упадите на сопственикот на порталот Мактел Саше Ивановски. Во партиското соопштение ДПМНЕ не се оградува од инцидентот што вицепремиерот Пешевски денеска физички го нападна Ивановски ...

„Саше Политико стана вреќа за удирање„ – Новинарскиот пленум утре повикува на протест

Репортер - 15.07.2015

„Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на ...

Новинарскиот пленум утре на протест пред Влада

Радио МОФ - 15.07.2015

Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски , реагираат од пленумот.

Новинарски пленум: Пешевски да понесе политичка и кривична одговорност

+инфо - 15.07.2015

Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Пленумот повика на протест утре во 11 часот пред Владата, заради заштита на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политико го нападнал Пешевски?!

Репортер - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Утре протест пред Владата против насилството врз новинарите

Кирилица - 15.07.2015

Протест пред Владата ќе се одржи утре во Скопје како подршка за новинарската работа откако денеска во центарот на градот физички беше нападнат Саше Ивановски, сопственик на порталот „Мактел“, додека се обидуваше да му постави прашање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Политико го вознемири потпретседателот Пешевски

А1 On - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ не се огради од физичкиот напад на вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико, туку од владејачката партија предупредија дека и следниот пат ќе има вакви последици по Саше Политико и „сличните на него“.

Дали е Пешевски свесен дека за нападот може да биде осуден од 6 месеци до 5 години затвор?

Репортер - 15.07.2015

Дали е Пешевски воопшто свесен дека за тоа што го направи може да биде осуден од 6 месеци до 5 години затвор? Како не ти е срам! Брука! Па ти си бре вицепремиер на македонската држава! Ако Груевски сака да покаже дека има барем трошка почит кон ...

Пешевски: Немаше никаков физички контакт меѓу мене и Ивановски

Press24 - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Пешевски: Емотивна реакција на мојот одбранбен инстинкт

Репортер - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Пешевски: Aгресивноста не може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Нетпрес - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот инцидент кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата. Најпрвин би сакал да искажам жалење за денешниот тек на настаните.

Пешевски: Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер

Нова ТВ - 15.07.2015

„Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата. Најпрвин би сакал да искажам жалење за денешниот тек на настаните. Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер, ниту пак сметам дека таа може да биде решение за ...

Пешевски за инцидентот со Саше Политико: Реагирав одбранбено, инстинктивно, пресилно и преемотивно

Кирилица - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски по денешниот инциден со Саше Ивановски -Политико на својот профил на Фејсбук детално објасни што се случило признаваќи дека неговата реакција била пресилна: -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање ...

ЛДП: Пешевски не бил само „deal“, туку и „aggressive oriented“

+инфо - 15.07.2015

Либерално–демократската партија (ЛДП) порача дека е згрозена „од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството“.

Цивил бара јавно извинување од Пешевски: Ова е невидено вандалско однесување!

Кирилица - 15.07.2015

ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осуди физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. „Акт на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

ПЕШЕВСКИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ: И други лица беа вклучени во провокациите (ВИДЕО)

Телеграф - 15.07.2015

Очигледно е дека истите лица од соседната маса кои провоцираа и дофрлаа навреди на мое лично ниво, а кои потоа и го снимаа настанот, го повикаа Ивановски да дојде и да ја направи својата веќе стандардна провокација, објасни вицепремиерот Заменик ...

ЛДП: Пешевски не бил само „deal“, туку и „aggressive oriented“

А1 On - 15.07.2015

Либерално–демократската партија (ЛДП) порача дека е згрозена „од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството“.

ЛДП:Физичкиот напад на Пешевски врз новинарот Ивановски мора да се казни со политичка и кривична одговорност

Кирилица - 15.07.2015

„Либерално–демократската партија е згрозена од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството. „Физичкиот напад на Пешевски врз новинарот Саше Ивановски мора да се ...

Пешевски не бил само „deal“, туку и „aggressive oriented“.

Репортер - 15.07.2015

Либерално–демократската партија е згрозена од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството. Физичкиот напад на Пешевски врз новинарот Саше Ивановски мора да се казни ...

Дали е Пешевски свесен дека за напад може да биде осуден до 5 години затвор?

Окно - 15.07.2015

Дали е Пешевски воопшто свесен дека за тоа што го направи може да биде осуден од 6 месеци до 5 години затвор? Како не ти е срам! Брука! Па ти си бре вицепремиер на македонската држава! Ако Груевски сака да покаже дека има барем трошка почит кон ...

(ВИДЕО) „Саше Политико„ магнет за тупаниците на власта – го изнервира и вицепремиерот Пешевски

Репортер - 15.07.2015

Вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски денеска пладне физички го нападна Саше Ивановски, познат како „Саше Политико“. Настанот се случи пред ресторанот „Пастел“ каде Саше му се доближил на вицепремиерот за да земе изјава со неговиот ...

Вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна и удри Саше Политико (Видео)

Кирилица - 15.07.2015

Заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Владмир Пешевски со тупаници го нападна новинарот Саше Ивановски Политико во центарот на Скопје. Инцидентот се случил во центарот на Скопје, пред зградата на Европскиот универзитет, ...

СДСМ: Пешевски нападна човек, за овој брутален чин мора да си поднесе оставка

Нова ТВ - 15.07.2015

Социјалдемократскиот сојуз преку соопштение реагира за денешниот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз водителот и уредник на порталот Мактел – Саше Ивановски поради поставено новинарско прашање, оценувајќи го како скандал.

ВИДЕО: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

А1 On - 15.07.2015

Денеска напладне, вицепремиерот Владимир Пешевски, во центарот на Скопје во близина на „Пастел“ физички го нападна Саше Ивановски Политико, новинар и сопственик на порталот. Ивановски вели дека нападот ќе го пријави во полициската станица “Беко и в ...

ШОКАНТНО: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико! (ВИДЕО)

Репортер - 15.07.2015

Вицепремиерот Пешевски штотуку извршил напад врз Саше Политико во Пастел, во строгиот центар на Скопје, јавува новинарката Билјана Секуловска. -Го забележав вицепремиерот дека е на терасата во кафулето, му се приближив и најљубезно го прашав дали е ...

Вицепремиерот Пешевски попладнево го удри Саше Политико (ВИДЕО)

+инфо - 15.07.2015

Предмалку во Пастел во центрот на Скопје вицепремиерот Владимир Пешевски го нападнал Саше Политико, јави Либертас. Дел од настанот со својот мобилен телефон го документирала и Биљана Секуловска, генерален менаџер на порталот Нова и новинар во него.

Лудилото на СДСМ доживува врв

Нетпрес - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски: Иако настанот беше испровоциран мојата реакција беше пресилна

+инфо - 15.07.2015

Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата. Најпрвин би сакал да искажам жалење за денешниот тек на настаните. Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер, ниту пак сметам дека таа може да биде решение за ...

СДСМ: Пешевски мора да си поднесе оставка поради нападот на Саше Политико

Кирилица - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во кој вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна сопственикот на порталот „Мактел“, Саше Ивановски, за време на извршување на негова работна задача, реагираат од СДСМ во врска со денешниот ...

Новинарски пленум утре излегува на протест пред Влада

Нова ТВ - 15.07.2015

Новинарскиот пленум го осудува нападот врз сопственикот на порталот Мактел Саше Ивановски, кој беше физички нападнат од вицепремиерот Пешевски во центарот на Скопје, поради поставено прашање.

Лудилото на СДСМ доживува врв

Press24 - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Лудилото на СДСМ доживува врв

Курир - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Жарко Пешевски ја продолжи верноста кон Металург

РК Металург - 15.07.2015

Пикерот Жарко Пешевски (24) и во наредните две сезони ќе го носи дресот на ракометниот клуб Металург, откако денеска го продолжи договорот со за уште две години. Пешевски почна да тренира ракомет во школата на Металург на 13-годишна возраст, ...

(Фото) Жарко Пешевски останува во Металург

Спортклуб - 15.07.2015

Металург, преку својот официјален сајт, го објави потпишувањето на новиот договор со репрезентативниот пикер Жарко Пешевски. Пикерот Жарко Пешевски (24) и во наредните две сезони ќе го носи дресот на ракометниот клуб Металург, откако денеска го ...

Металург го задржа пивотот Жарко Пешевски

Екипа - 15.07.2015

Жарко Пешевски и во следната сезона ќе го носи дресот на Металург откако 24-годишниот пивот денеска и официјално потпиша нов договор со клубот од Автокоманда. Претходниот договор на Пешевски истече на крајот од минатата сезона, овој ракометар во ...

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка

А1 On - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

Кабранов: Вицепремиер УЛИЧАР !

Репортер - 15.07.2015

Тажен крај за еден некогаш супер успешен бизнисмен, вицепремиерот Владимир Пешевски. Неговото вистинско лице чинам го видовме сите денеска како во стилот на УЛИЧАР во строгиот центар на Скопје, пред неговото кафуле, тепа, еве нека не биде новинар ...

Жарко Пешевски го продолжи договорот со Металург

24 Ракомет - 15.07.2015

Жарко Пешевски го продолжи својот договор со Металург за уште две сезони. Пикерот на тимот од Автокоманда, кој ги помина сите категории на ракометната школа на Металург во наредната сезона ќе ја дели минутажата со Константин Петров кој пристигна од ...

СДСМ: Нападот на Пешевски врз Ивановски покажува какви нелуѓе седат во Владата на Груевски

Репортер - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Курир - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Пешевски уште две години во Металург: Ќе ја поминеме групната фаза во ЛШ

SportMedia - 15.07.2015

Жарко Пешевски ја продолжи соработката со Металург, откако денес потпиша нов двегодишен договор со клубот од Автокоманда. Пешевски има 24 години, а својата кариера ја започна токму во Металург, во неговите младински школи, а има настапи и за ...

ИНЦИДЕНТ: Физичка конфронтација на Саше Политико со министерот Пешевски (ВИДЕО)

Телеграф - 15.07.2015

На потпретседателот на Владата, Владимир Пешевски, денеска му беше нарушен интегритетот и беше вознемируван и предмет на вербален, со можност за сериозен физички напад од страна на Саше Ивановски, велат од владејачката партија До физичка ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Курир - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Пешевски на „Фејсбук“: Жалам за денешниот тек на настаните

А1 On - 15.07.2015

„Мојата денешна постапка беше водена од одбранбениот инстинкт, емоциите и крајно негативното искуство со лицето Саше Ивановски. И покрај тоа што целата ситуација беше испровоцирана, сепак мојата реакција беше пресилна“, стои во реакцијата на ...

ЦИВИЛ: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот

Sky - 15.07.2015

- ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски наместо одговор го удри Саше Политико

Бриф - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски го нападна со боксеви Саше Политико откако овој пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино, информира НОВА ...

Најдобар одговор за тоа каков е договорот даде Пешевски со нападот врз Саше

Либертас - 15.07.2015

Бидејќи читам различни толкувања на договорот… мислам дека не треба нешто многу да се анализира. Најдобриот одговор за тоа каков е договорот и кому му одговара а кому не, можете да најдете во видеата од нападите врз Саше Политико, тој доцна синоќа ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Денешен - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка

Бриф - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

Според ВМРО-ДПМНЕ, Политико го нападнал Пешевски?! Партијата се заканува со некакви методи и техники

Либертас - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Видеото со Пешевски и Саше политико со добро аудио

Panika.be - 15.07.2015

Компилација од двете видеа на тепачката меѓу Саше Политико и Владимир Пешевски, зачинета со звучни ефекти за подобро да ви ја доловат атмосферата :) А еве како некои го доживуввааат тој шамар со дел од еден скеч на к-15: *Видеата се превземени од ...

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка од функцијата за нападот на Ивановски

Локално - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

Лудилото на СДСМ доживува врв- нападнат вицепремиерот Пешевски

Денешен - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски се “покаја” за нападот на Политико: Сепак мојата реакција беше пресилна

Локално - 15.07.2015

Ви го пренесуваме интрегално ФБ статусот на вицепремиерот Владимир Пешевски за нападот на новинарот Саше Ивановски- Политико: Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Вицепремиерот Пешевски се огласи за инцидентот со Саше Политико

еМагазин - 15.07.2015

Свое видување на денешниот инцидент со новинарот Саше Политико, даде вицепремиерот Владимир Пешевски. Тој ја објасни целата ситуација на својот Фејсбук профил . Ви го пренесуваме неговиот статус.

СДСМ преку Саше Политико и неговите клонови врши директен атак врз слободата, правата и интегритетот

Пулс24 - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата на ...

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Република - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Нестабилни личности се ударни тупаници на Заев

Република - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски

Локално - 15.07.2015

Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на владината ...

Дали е Пешевски свесен дека за нападот може да биде осуден од 6 месеци до 5 години затвор?

Либертас - 15.07.2015

Дали е Пешевски воопшто свесен дека за тоа што го направи може да биде осуден од 6 месеци до 5 години затвор? Како не ти е срам! Брука! Па ти си бре вицепремиер на македонската држава! Ако Груевски сака да покаже дека има барем трошка почит кон ...

Пешевски за денешниот настан: Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер

Пулс24 - 15.07.2015

„Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер“. Пешевски јавно прозборе за денешниот настан. Притоа, даде свое гледиште на настаните и дека ова не е прв пат да биде испровоциран од истото лице кое најпрво го нападнало пред неговото ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски во насилничко издание- го нападна Саше Политико

Локално - 15.07.2015

Предмалку во Пастел во центрот на Скопје вицепремиерот Пешвски го нападнал Саше Политико. -Го забележав вицепремиерот дека е на терасата во кафулето, му се приближив и најљубезно го прашав дали е вознемирен што ќе има специјален обвинител за ...

СДСМ: Еве каква нервоза владее меѓу соработниците на Груевски, по вчерашниот договор!

Sky - 15.07.2015

- Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача, се вели во денешната реакција на СДСМ, по ...

Пешевски: Жалам за инцидентот, реагирав одбрамбено и инстинктивно!

Фактор - 15.07.2015

После неубавиот инцидент во кој вицепремиерот Владимир Пешевски денеска после поставените прашања од страна на новинарот Саше Политико, познат во јавноста со ваквите начини на пристап кон политичарите во последен период, на својот Фејсбук профил ...

Цивил: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот Пешевски

Либертас - 15.07.2015

ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. „Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

Пешевски се правда: Реакцијата ми беше пресилна, но немаше никаков физички контакт

Бриф - 15.07.2015

За нападот врз новинарот Саше Политико поради поставено прашање, се огласи и вицепремиерот Пешевски. Еве што напиша тој на Фејсбук и како се оправдува за нападот: Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

ЛДП: Пешевски не бил само „deal“, туку и „aggressive oriented“.

Либертас - 15.07.2015

„Либерално–демократската партија е згрозена од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството. Физичкиот напад на Пешевски врз новинарот Саше Ивановски мора да се ...

СДСМ: Го осудуваме нападот на Пешевски врз Ивановски, веднаш да поднесе оставка!

Либертас - 15.07.2015

„Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски се обиде физички да се пресмета со Саше Политико!

Фактор - 15.07.2015

На социјалната мрежа се шири видео во кое се гледа како новинарот Саше Политико е нападнат од страна на вицепремиерот Пешевски. Нападот според информациите се случил во строгиот центар на Скопје во Пастел.

Пешевски: Немаше никаков физички контакт меѓу мене и Ивановски

Вечер Прес - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика лицето Саше Ивановски. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Новинарски пленум утре на протест пред Влада, се бара политичка и кривична одговорност од Пешевски

Бриф - 15.07.2015

Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на владината ...

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Денешен - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Додека Пешевски бил на појадок, Секуловска дофрлувала и подоцна го викнала Политико да направи проблем!

Пулс24 - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

Бриф - 15.07.2015

Денеска новинарот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски беше физички нападнат од вицепремиерот Владимир Пешевски додека му поставуваше прашање околу договорот постигнат вчера во Пржино.

(ВИДЕО) Што го изнервира Пешевски: Обидот за напад од камерата на Саше Политико!

Фактор - 15.07.2015

Видео во кое се гледа како вицепремиерот Пешевски се обидува физички да се пресмета со новианрот Саше Политико . Нападот според информациите се случил во строгиот центар на Скопје во Пастел.

Новинарскиот пленум утре на протест поради нападот врз Саше Политико, бара оставка од Пешевски

Либертас - 15.07.2015

„Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на ...

Пешевски се правда: Реакцијата ми беше пресилна, но немаше никаков физички контакт

Либертас - 15.07.2015

За нападот врз новинарот Саше Политико поради поставено прашање, се огласи и вицепремиерот Пешевски. Еве што напиша тој на Фејсбук и како се оправдува за нападот: Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

(ВИДЕО) Инцидент со Пешевски и новинарот Саше Политико

еМагазин - 15.07.2015

Новинарот Саше Политико денеска физички беше нападнат од вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски. Порталот Нова , објави дека сведок на настанот била новинрката на Нова, Биљана Секуловска, која го снимила настанот. Видеото на Нова, ОВДЕ.

Новинарски пленум повика на протест

Sky - 15.07.2015

- Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, се вели во денешната реакција на Новинарскиот пленум.

Вицепремиер УЛИЧАР !

Либертас - 15.07.2015

Тажен крај за еден некогаш супер успешен бизнисмен, вицепремиерот Владимир Пешевски. Неговото вистинско лице чинам го видовме сите денеска како во стилот на УЛИЧАР во строгиот центар на Скопје, пред неговото кафуле, тепа, еве нека не биде новинар ...

Нестабилни личности се ударни тупаници на Заев

Вечер Прес - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

ВИДЕО: Сите ќотеци што „ги има изедено“ Саше Политико!

Пулс24 - 15.07.2015

Доаѓа, провоцира, навредува и малтретира. Саше Политико и денес си го доби тоа што го бараше, а го доби и синоќа. Активистот на СДСМ кој за себе тврди дека е новинар, а не е, попладнево го навредуваше вицепремиерот за економски прашања Владимир ...

Ракометарот Жарко Пешевски пак ќе игра за Металург

Н.Македонија - 15.07.2015

Пикерот Жарко Пешевски (24) и во наредните две сезони ќе го носи дресот на ракометниот клуб Металург, откако денеска го продолжи договорот со клубот - Мило ми е што го продолжив договорот со мојот матичен клуб Металург, кој е мој дом.