TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напади во Пакистан, десетици загинати

Р.С.Европа - 10.12.2010

Бомбаш самоубиец со трактор полн со експлозив влегол во една болница во пакистанскиот град Хангу при што загинале најмалку 14 луѓе.

Бомбаш-самоубиец разнесе 16 лица

Утрински - 09.12.2010

КОХАТ - Бомбаш-самоубиец вчера се крена во воздух покрај преполн автобус во северозападниот дел на Пакистан, при што загинаа најмалку 16 лица.

Во експлозија на бомба во Пакистан загинаа 15 лица

Алфа - 08.12.2010

Петнаесет луѓе загинаа денеска во експлозија на бомба на пазар во северозападниот дел на Пакистан, соопшти полицијата. - Бомбата била поставена во минибус паркиран на автобуска станица, изјави ...

Бомбашки напад во Пакистан

Алсат-М - 08.12.2010

Пакистанската полиција соопшти дека бомбаш-самоубиец се активирал на фреквентен пазар во северозападниот дел на земјата убивајќи 15 лица.

Пакистан: Во експлозија на бомба загинаа 15 лица

Курир - 13.08.2017

Во напад извршен од страна на екстремисти врз воен камион во Квета, во југозападниот дел на Пакистан, загинаа осум војници и седум цивили. Пакистанската војска соопшти дека, во експлозијата се повредени 25 лица, од кои 15 цивили.

Најмалку 15 загинати во напад на пазар во Пакистан

Макфакс - 08.12.2010

Најмалку 15 лица се убиени денеска во експлозија на бомба на пазар во градот-гарнизон во северозападен Пакистан. Нападо..

Свет - Бомбаши самоубијци разнесоа 50 луѓе во Пакистан

Вест - 07.12.2010

ПАКИСТАН, 7 декември (АП) - Двајца бомбаши самоубијци, маскирани како полицајци, вчера убија 50 луѓе во напад, наменет за племенскиот собир кој беше свикан за да се разговара за формирање на ...

Најмалку 40 загинати во самоубиствен напад

Утрински - 07.12.2010

Пешавар- Најмалку 40 лица загинаа во два самоубиствени напади во северозападниот дел на Пакистан. Нападите се извршени врз канцеларии на локалните власти во градот Галалнај, центар на племенскиот ...

Бомбаши разнесоа 40 лица во Пакистан

Н.Македонија - 07.12.2010

Најмалку 40 лица се убиени, а 60 други се ранети вчера во двоен самоубиствен бомбашки напад врз владин објект во северозападен Пакистан Пакистанската полиција соопшти дека првиот бомбаш-самоубиец го ...

Најмалку 40 загинати во двоен самоубиствен напад во северозападниот дел на Пакистан

МРТ - 07.12.2010

Најмалку 40 лица загинаа во два самоубиствени напади во северозападниот дел на Пакистан. Нападите се извршени врз канцеларии на локалните власти во градот Галалнај, центар на племенскиот округ ...

40 загинати во самоубиствен напад во Пакистан

А1 - 06.12.2010

Најмалку 40 лица загинаа, а 70 се ранети во напад на двајца бомбаши самоубијци, на состанокот на племенски челници на северозападот на Пакистан, во близина на границата со Авганистан.

40 загинати во напади во Пакистан

Deutsche Welle - 06.12.2010

Најмалку 40 лица загинаа во два самоубиствени напади во северозападниот дел на Пакистан. Нападите се извршени врз канцеларии на локалните власти во градот Галалнај, центар на округот Мохманд.

Самубиствени напади во Пакистан, 40-мина загинати

Р.С.Европа - 06.12.2010

Двајца бомбаши самоубијци извршиле напад за време на состанок на про-владини верски лидери во северо-западен Пакистан, при што најмалку 40 лица загинале, а околу 50 биле повредени.

Најмалку 5 луѓе загинале во Пакистан

Р.С.Европа - 06.12.2010

Петмина луѓе загинаа во напад со американско беспиотно летало во провинцијата Северен Вазиристан, во северозападен Пакистан, близу до границата со Авганистан.

Пакистан - во бомбашки напади убиени над 50 лица

Телма - 06.12.2010

Најмалку 50 лица загинаа, над 100 се повредени во два самоубиствени напади во северозападниот дел на Пакистан. Нападите се извршени врз канцеларии на локалните власти во градот Галалнај, центар на ...

Седум загинати во две експлозии во владина зграда во Пакистан

Форум - 06.12.2010

Најмалку седум лица денеска загинаа во две експлозии што ја потресоа една владина зграда во северозападен Пакистан, изјави претставник на локалните власти Според него, во експлозијата која се случила ...

Најмалку 40 загинати во двоен самоубиствен напад во северозападниот дел на Пакистан

Алфа - 06.12.2010

Најмалку 40 лица загинаа во два самоубиствени напади во северозападниот дел на Пакистан. Нападите се извршени врз канцеларии на локалните власти во градот Галалнај, центар на племенскиот округ ...

40 мртви во бомбашки напад во Пакистан

Канал5 - 06.12.2010

Бројот на жртвите во двата напади на бомбаши самоубијци на зградат во Галанија –Пакистан,се искачи на 40.Повеќе до 60 луѓе се ранети.

Најмалку 55 загинати во двоен самоубиствен напад во северозападен Пакистан

Сител - 06.12.2010

Според најновите податоци, во денешните два самоубиствени напади врз канцелариите на локалните власти во градот Галалнај, административен центар на племенскиот округ Мохманд во северозападниот дел на ...

Две експлозии во владина зграда во Пакистан, седум мртви

Нетпрес - 06.12.2010

Најмалку седум лица денеска загинаа во две експлозии кои се случија во една од владините згради во северозападен Пакистан, известуваат локалните службеници.

Десетици загинати во самоубиствен напад

Курир - 06.12.2010

Во самоубиствен бомбашки напад во северо-западен Пакистан загинаа најмалку 40 лица а десетици се повредени. Нападот се случил во владиниот комплекс во Мохманд за време на средбата на ...

Седум загинати во две експлозии во владина зграда во Пакистан

Макфакс - 06.12.2010

Најмалку седум лица денеска загинаа во две експлозии што ја потресоа една владина зграда во северозападен Пакистан, изјави претставник на локалните..

Најмалку 40 загинати во самоубиствен напад во Пакистан

Макфакс - 06.12.2010

Најмалку 40 лица загинаа, а 70 се ранети во напад на двајца бомбаши самоубици, на состанокот на племенски челници на северозападот на Пакистан, во..

Петмина загинати во Пакистан во напад на беспилотно летало

Макфакс - 06.12.2010

Пет лица загинаа во ракетен напад на американско беспилотно летало на границата помеѓу Пакистан и Авганистан, соопштија пакистански разузнавачки из..