TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува топлото и сончево време

Канал5 - 27.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. По одделни котлини ќе има појавана слаба утринска магла.

Време: Сончево и топло со температури до 28 степени

А1 On - 27.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. По одделни котлини ќе има појавана слаба утринска магла.

Топло и мирно време, слаба магла по котлините

Курир - 27.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаба утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и со температура до 25 ...

Ни претстои уште еден убав есенски ден, температурите до 27 степени

Нетпрес - 27.10.2013

Вториот ден од овој викенд исто така ќе биде топол есенски ден со многу сонце и пријатни температури до максимални 27 степени. Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека времето денеска ќе ...

Пролетно и сончево време денеска

+инфо - 27.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло, претежно тивко и со слаба утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и со температура до 25 ...

Денеска во Скопје 25 степени, а максималната температура ќе биде до 27

МКД - 27.10.2013

Топол и тивок ден не очекува и денеска со температура до 27 степени. Во Скопје метеоролозите очекуваат 25 степени и сончево време до крајот на денот. Низ земјава исто така се очекува да грее сонце ...

Сончево и топло време со температура до 28 степени

Сител - 27.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

Пријатна и сончева недела

Press24 - 27.10.2013

Времето ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаб утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и температурата до 25 степени.

Времето утре ќе биде сончево и топло

Вечер Прес - 27.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. По одделни котлини ќе има појавана слаба утринска магла.

Времето денес топло и мирно

Денешен - 27.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаба утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и со температура до 25 ...

Сончево и топло

Република - 27.10.2013

Денеска цел ден ќе биде сонлчево и топло со температура од 21 до 27 степени. Изутрина имаше појава на утринска магла по котлините. Во Скопје температурата ќе достигне 25 степени.

Сонце и во последниот понеделник од месецов

Република - 27.10.2013

Сончево и топло во последниот понеделник од овој месец. Според најавата на Метеопро сончевиот ден ќе донесе температурата со максимална вредност помеѓу 22°С и 27°С.

Топло време и на последниот ден од викендот

Канал5 - 26.10.2013

Времето утре ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаба утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и температурата до 25 ...

Времето утре сончево и топло, температури до 27 степени

Сител - 26.10.2013

Времето утре ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаб утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и температурата до 25 ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и релативно топло

Телеграф - 26.10.2013

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени Целзиусови Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло , со слаб ветер претежно од јужен правец.

Викендов сончево и топло време

OhridNews - 26.10.2013

Викендов во земјава ќе преовладува сончево и топло време, со слаба утринска магла по одделни котлини. Максималната дневна температурата во Охрид ќе достигне до 22-тиот степен.

Време: Сончево и релативно топло, со слаб јужен ветер

А1 On - 26.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Забрането е копирање и преобјавување на содржини објавени на А1он, делумно или во целост, без писмено ...

Сончево и топло, температурата до пријатни 26 степени

Нетпрес - 26.10.2013

Првиот ден од викендов ќе имаме сончево и топло време со слаб ветер од променлив правец, според метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончев почеток за сончев и топол викенд

+инфо - 26.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 2 до 8 Целзиусови степени, додека дневната ќе изнесува ...

Метео - Сончево и топло време со температура до 27-миот степен

Inpress - 26.10.2013

Скопје, 26. октомври 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаб утринска магла по одделни котлини. Со почетокот на следната недела продолжува периодот на сончево и ...

Топол и сончев викенд, температура до 27 степени

Курир - 26.10.2013

Времето во Македонија викендов ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Сончево и топло време викендов

Денешен - 26.10.2013

Времето во Македонија викендов ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Сончево и топло, температурата до пријатни 26 степени

Точка - 26.10.2013

Првиот ден од викендов ќе имаме сончево и топло време со слаб ветер од променлив правец, според метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево време со температура до 27 степени

Бриф - 26.10.2013

Времето ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаб утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и т емпературата до 25 ...

Времето утре ќе биде сончево и топло

Бриф - 26.10.2013

Времето утре ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаб утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и температурата до 25 ...

Топлото време продолжува и викендов!

Скопје инфо - 26.10.2013

Времето во Македонија викендов ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Сончево време и наредната седмица

Либертас - 26.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Денеска во Македонија сончево и топло со температура до 27 степени

Канал5 - 25.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Сонце и температура до 27 степени

Бизнис Инфо - 25.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

И денес сончев и топол есенски ден

Кирилица - 25.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Сонце и 27 степени на крајот од октомври - уживајте!

Press24 - 25.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Уживајте во убавиот и топол ден

Сител - 25.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Топло време, температури до 27 степени

Курир - 25.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со слаб ветер

Телеграф - 25.10.2013

Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени, во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Временска прогноза - Сончево и топло со слаб ветер

Р.С.Европа - 25.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Сончево и топло со утринска магла

Макфакс - 25.10.2013

Сончево, топло и претежно тивко со слаб утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се движат од 20 до 27 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 ...

Пролетни температури среде февруари

Макфакс - 25.10.2013

Времето во понеделник ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 15 до 21 Целзиусов степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 18 степени.

Времето утре – сончево со температура до 27 степени

А1 On - 25.10.2013

Времето утре ќе биде сончево, топло и претежно тивко со слаб утринска магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 21 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и температурата до 25 степени.

Сончев и поприлично топол ден

+инфо - 25.10.2013

Со температури кои ќе достигнат до 27 Целзиусови степени, како што прогнозира УХМР, денешниот ден ќе биде поприлично топол. Времето ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец.

Уживајте во топлиот есенски викенд

Нетпрес - 25.10.2013

Метеоролозите и за претстојниот викенд најавуваат сончево и топло време. По котлините, според најавите, во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Продолжуваат високите температури - имајте убав сончев викенд!

Press24 - 25.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Сончево и топло во последниот викенд од октомври - уживајте!

Press24 - 25.10.2013

Времето утре ќе биде сончево- и топло, со слаб ветер. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и претежно тивко, со ...

Сончево и топло време за викендот

Кирилица - 25.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло, со слаб ветер. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и претежно тивко, со утринска ...

Сончево со максимални 27 степени

Кирилица - 25.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Топол и сончев викенд

Република - 25.10.2013

Нѐ очекува топол и сончев викенд. Времето утре ќе биде сончево- и топло, со слаб ветер. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Денеска и викендот сончево време

Либертас - 25.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Продолжува топлото време

Канал 77 - 25.10.2013

Времето во вторник ќе биде претежно сончево со локална умерена облачност. Ќе дува слаб југозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 16 до 22 Целзиусови степени.

Уживајте во топлиот есенски викенд

Точка - 25.10.2013

Метеоролозите и за претстојниот викенд најавуваат сончево и топло време. По котлините, според најавите, во утринските часови ќе има појава на слаба магла.

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло

Бриф - 25.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 21 до 27 степени.

Денеска топло со слаб ветер

Република - 25.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Наутро ќе има локална појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Сончево и тивко време

Sky - 25.10.2013

Времето во Македонија денес ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Ќе има појава на слаба утринска магла по одделни котлини. Дневната температура ќе се движи од 20 до 27 степени Целзиусови.

Денес сончево и топло, за викендот сончево со температури до 28°С

Скопје инфо - 25.10.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде сончево со локална облачност и топло. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб ...

Времето денеска: сончево и топло со температура до 26 степени

24 Вести - 24.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Топло и сончево време, слаба магла по котлините

Курир - 24.10.2013

Сончево и топло време не очекува денеска, со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Есенско сонце и пријатно време во следните денови

Нетпрес - 24.10.2013

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време, најавуваат метеоролозите. По котлините во утринските часови ќе има појава на слаба утринска магла.

И денес сончево и топло

Кирилица - 24.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Уште еден топол и сончев есенски ден

Нетпрес - 24.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 20 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со ...

Сончев и топол ден, температурата до 27 степени

Нетпрес - 24.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Температурите ќе се движат од 20 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со утринска температура до осум, а дневната до ...

Есенско сонце и пријатно време во следните денови

Тера - 24.10.2013

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време, најавуваат метеоролозите. По котлините во утринските часови ќе има појава на слаба утринска магла.

Какво ќе биде времето во наредниве денови?

Sky - 24.10.2013

Времето во Македонија во наредниве денови ќе биде стабилно, суво и релативно топло. По котлините во утринските часови ќе има појава на слаба утринска магла.

Есенско сонце и пријатно време во следните денови

Точка - 24.10.2013

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време, најавуваат метеоролозите. По котлините во утринските часови ќе има појава на слаба утринска магла.

и денеска пријатно и сончево време

Либертас - 24.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Уште еден топол и сончев есенски ден

Точка - 24.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 20 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со ...

Сончев и топол ден, температурата до 27 степени

Точка - 24.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Температурите ќе се движат од 20 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со утринска температура до осум, а дневната до ...

Сончево со дневна температура од 21 до 26 степени

Канал5 - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла.

Топлото време продолжува, утре сончево со температура до 26 степени

Канал5 - 23.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Времето денеска: Сончево со слаб јужен ветер и температура до 26 степени

24 Вести - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла. Температура ќе се движи од 21 до 26 степени.

Надвор ќе биде пролет - уживајте!

Press24 - 23.10.2013

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Македонијо радувај се - и утре ќе уживаме во пролетна атмосфера

Press24 - 23.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Сончев празничен ден

+инфо - 23.10.2013

Времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од два до девет, а ...

Сончево време со умерен ветер

Телеграф - 23.10.2013

Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 21 до 26 степени Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Уживајте во топлото сонце

Press24 - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла.

Времето утре – сончево и топло со умерен југоисточен ветер

А1 On - 23.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Време: Претежно сончево со слаб до умерен ветер

А1 On - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла.

И утре уживајте во сончев ден

+инфо - 23.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Претежно сончево време со температура до 26 степени

Сител - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла.

Време за уживање

Sky - 23.10.2013

Времето во Македонија денес ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

И утре температури за уживање

Sky - 23.10.2013

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Сончево време со температура до 26 степени

Вечер Прес - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла.

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер

Бриф - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла.

И утре нè очекува сончево време

Република - 23.10.2013

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините.

Сончево и пријатно време – како за празник

Република - 23.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. По котлините во утринските часови ќе има и појава на слаба магла.

Сончев и топол викенд. Сончевото и топло време ќе продолжи и во наредната седмица

Факултети - 22.10.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде сончево и топло. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер.

Временска прогноза: Какво време не очекува до крајот на оваа работна недела

Факултети - 22.10.2013

Во Македонија во среда во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува слаб ...

Уште еден топол есенски ден, температури до 27 степени

Курир - 22.10.2013

Во Македонија времето денеска, а и во наредните денови, ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 ...

Сонце и 27 степени - уживајте

Press24 - 22.10.2013

Времето денеска и во наредните неколку денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а ...

Сончево и топло и за празникот, но и до крајот на неделата

Нетпрес - 22.10.2013

Сончево и релативно топло време не’ очекува и за празникот, но и во деновите потоа, најавуваат метеоролозите. За утрешниот празничен ден, метеоролозите најавуваат температури од 20 степени во Маврово ...

Метеоролозите најавуваат неверојатно топла недела

Press24 - 22.10.2013

Во Македонија во среда во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува слаб ...

Времето сончево и толо, температурата до 27 степени

Сител - 22.10.2013

Времето денеска и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 до 27 ...

Денес сончево и топло со температура до 27 степени

Кирилица - 22.10.2013

Времето денеска и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 до 27 ...

Сончев есенски ден

+инфо - 22.10.2013

Времето денеска и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 до 27 ...

Времето денес сончево и топло

Таратур - 22.10.2013

Времето утре и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 9, а дневната од 21 до 27 степени.

Сончевото и топло време продолжува до крајот на месецот

МКД - 22.10.2013

Денеска времето ќе биде сончево и претежно ведро со слаб ветер од јужен правец. Денеска во целата земја ќе биде потопло за најмалку еден степен во однос на вчерашните температури.

Неработна сончева среда

Република - 22.10.2013

Неработен сончев и топол ден – вква е прогнозата за неработната среда, кога Македонија го празнува 23 Октомври, денот на ВМРО. Според прогнозата на Метеопро продолжува трендот на топло, сончево и ...

Продолжува сончевото време

Република - 22.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од минус еден до девет, а дневната ќе биде од 21 до 27 степени.

Денеска и наредните денови сончево време

Либертас - 22.10.2013

Времето денеска и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 до 27 ...

Времето денес сончево и топло

Денешен - 22.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Температурите ќе се движат од 19 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 25 ...

Сонце и топло и за празникот – и до крајот на месецот

МК News - 22.10.2013

Во Македонија во среда во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува слаб ...

Сонце и топло – Денес до 27 степени

МК News - 22.10.2013

Во Македонија во вторник во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб ветер. Утринските температури од 0°С до 10°С, а максималните дневни ...

Сончево и топло

Sky - 22.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до 9, а дневната од 21 до 27 степени.

Сончево и топло и за празникот, но и до крајот на неделата

Точка - 22.10.2013

Сончево и релативно топло време не’ очекува и за празникот, но и во деновите потоа, најавуваат метеоролозите. За утрешниот празничен ден, метеоролозите најавуваат температури од 20 степени во Маврово ...

Денеска сончево и топло со температура до 27 степени

Канал5 - 21.10.2013

Времето денеска и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 до 27 ...

Сончево со температури до 26 степени

Бизнис Инфо - 21.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 17 до 26 степени.

Времето утре – сончево и релативно топло

А1 On - 21.10.2013

Времето утре и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 о 27 ...

И денеска топло и сончево

МКД - 21.10.2013

Утрово имаме ведро и сончево време, наместа со мала облачност и повисоки утрински температури од вчера. Во текот на денот ќе имаме сончево време со слаб ветер од променлив правец со температури и до ...

Топол есенски ден, температури до 26 степени

Курир - 21.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11, а дневната од 17 до 26 степени.

Сончево и претежно тивко време до крајот на денот

Нетпрес - 21.10.2013

Времето до крајот на денот ќе се задржи сончево и претежно тивко.Максималната температура ќе се движи од 20 до 26 степени. Во наредните денови, продолжува период на стабилно, суво и релативно топло ...

Сончево и потопло време

Канал 77 - 21.10.2013

Времето во Македонија во понеделник ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 17 до 26 степени.

Цела недела сончево

Република - 21.10.2013

Времето во Македонија во денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 17 до 26 степени.

Сончево со мала облачност

Sky - 21.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Утринската температурата ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 26 степени.

И утре не очекува сончево време со температура до 27 степени

Република - 21.10.2013

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и претежно тивко. Дневните температури ќе се движат од 19 до 27 степени Целзиусови. Republika ...

Времето сончево со мала облачност

Денешен - 21.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температурата ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 26 степени.

Сончево и топло време со температура до 26 степени

Вечер Прес - 21.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температурата ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 26 степени.

Сончево и претежно тивко време до крајот на денот

Точка - 21.10.2013

Времето до крајот на денот ќе се задржи сончево и претежно тивко. Максималната температура ќе се движи од 20 до 26 степени. Во наредните денови, продолжува период на стабилно, суво и релативно топло ...

Сончево и пријатно време денеска, максималната дневна до 26 степени

Точка - 21.10.2013

Времето денеска во Македонија во ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурите ќе се движат од 17 до 26 степени. Во Скопје и околината ќе преоволадува слично време со температура до 23 ...

Неделава, пролетни температури

Н.Македонија - 21.10.2013

Времето утре и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец, пренесува МИА Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната ...

Денеска и утре со температури до 27 степени

Н.Македонија - 21.10.2013

Времето денеска и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 21 до 27 ...