TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како да направите Кока Кола дома?

Гурман - 18.02.2011

Деновиве сме сведоци на откривање на тајниот рецепт на Кока Кола. Продуцентите на радио програмaта This American Life, наишле на статија од локален весник од Џорџија од 1979 година, каде приказната е ...

„Кока-кола“ демантира дека е откриена тајната формула на познатиот пијалак

Утрински - 17.02.2011

Американската компанија „Кока-кола“ ги демантира тврдењата дека е откриена тајната формула на познатиот газиран пијалак „кока-кола“, изјави портпаролот на компанијата, Кери Треслер.

„Кока-кола“ демантира дека е откриена тајната формула на познатиот пијалок

Алфа - 16.02.2011

Американската компанија „Кока-кола“ ги демантира тврдењата дека е откриена тајната формула на познатиот газиран пијалок кока-кола, изјави портпаролот на компанијата Кери Треслер.

„Кока-кола“ демантира дека е откриена тајната формула на познатиот пијалок

Сител - 16.02.2011

Американската компанија „Кока-кола“ ги демантира тврдењата дека е откриена тајната формула на познатиот газиран пијалок кока-кола, изјави портпаролот на компанијата Кери Треслер.

Кока - кола негираше дека е откриен нејзиниот таен рецепт

Точка - 16.02.2011

Компанијата Кока-кола, најголемиот и најпознат производител на безалкохолни пијалоци на светот, ја негираше информацијата дека е откриен тајниот рецепт за производство на нејзиниот најпродаван ...

Откривањето на рецептот на Кока кола – најголем удар за брендот?

Точка - 16.02.2011

Откривањето на рецептот на “Кока-Kола“ несомнено е најсилниот удар за најскапата светска марка. Дали сепак тоа ќе доведе до пад на продажбата на најпопуларниот газиран пијалок во светот се уште не се ...

Кока - кола негираше дека е откриен нејзиниот таен рецепт

Нетпрес - 16.02.2011

Компанијата Кока-кола, најголемиот и најпознат производител на безалкохолни пијалоци на светот, ја негираше информацијата дека е откриен тајниот рецепт за производство на нејзиниот најпродаван ...

„Кока-кола“ демантира дека тајниот рецепт е откриен

Курир - 16.02.2011

Американската компанија „Кока-кола“ ги демантира тврдењата дека е откриена тајната формула на познатиот газиран пијалок кока-кола, изјави портпаролот на компанијата Кери Треслер.

Кока - Кола демантира дека е откриен тајниот рецепт на пијалокот

Press24 - 16.02.2011

Портпаролот на американската компанија изјави дека многумина досега се обиделе да ја откријат тајната формула, но рецептот останува мистерија околу 125 години Американската компанија „Кока-кола“ ги ...

Кока Кола демантира - никој не ја знае тајната!

Таратур - 16.02.2011

Најголемиот и најпознат производител на безалкохолни пијалоци на светот, ја негираше информацијата дека е откриен тајниот рецепт за производство на нејзиниот најпродаван пијалок Кока-кола.

„Кока Кола„ остана без своите најчувани тајни

МК-Фондови - 16.02.2011

Строго чуваниот рецепт за најпопуларниот освежителен пијалак во светот, кој го знаеја само двајца работници во компанијата, а чиј што оригинален запис се чува во банкарски запис во сеф е откриен, ...

Откривањето на рецептот на Кока кола – најголем удар за брендот?

Нетпрес - 16.02.2011

Откривањето на рецептот на “Кока-Kола“ несомнено е најсилниот удар за најскапата светска марка. Дали сепак тоа ќе доведе до пад на продажбата на најпопуларниот газиран пијалок во светот се уште не се ...

Откриен тајниот рецепт на Кока Кола?!

VOX - 15.02.2011

Една Интернет страница тврди дека ја открила строго чуваната тајна за рецптот за поготовка на Кока Колата. Состојките на пијалокот, создаден од фармацефтот John Pemberton во 1886 година, отсекогаш ...

Кодот на Кока-кола

Оn.net - 15.02.2011

Американска радио емисија тврди дека го открила сторого чуваниот рецепт за Кока-кола, според кој тајната на вкусот се крие во комбинацијата од алкохол и есенцијални масла. И да, во рецептот има кока.

Откриен рецептот на Coca Cola

365 - 15.02.2011

Состојките на пијалакот, измислен од фармацевтот Џон Пембертон во 1886 година, отсекогаш биле мистерија. Но, Thisamericanlife.org тврди дека открил список на кој се наведени состојките и точните ...

Откриен рецептот за Кока Кола?

ЗаЗабава - 15.02.2011

Од неодамна една веб страна објави дека ја има откриено точната формула за правење Кока Кола, една од најстрого... ... чуваните трговски тајни, која наводно ја знаат само неколкумина директори.

Откриен рецептот за „Кока-кола“

Mnogoo - 15.02.2011

Сите го сакаме препознатливиот вкус на пијалакот наречен „Кока-кола“, но никој не знаеше од што е направен. Првпат направена во 1886 година од фармацевтот Џон Пембертон, „Кока-кола“ на почетокот се ...

Откриен тајниот рецепт на Кока Кола?

Корзо - 15.02.2011

Тајниот рецепт кој е подготвен од Кока Кола и чиј оригинал се чува строго во челичен сеф во Атланта, наводно протекол на интернет, јавуваат американските медиуми.

Направи сам: Кока Кола - оригинал!

Кирилица - 15.02.2011

Тајниот рецепт на најпопуларниот пијалок во светот, Coca Cola, чиј оригинал строго се чува во челичен трезор во Атланта, според американските медиуми, „протече“ на интернет Состојките на популарниот ...

Откриена тајната состојка на Кока Кола

Канал5 - 15.02.2011

По 125 години строго чување на тајната,излегоа на виделина состојките кои го прават вкусот на популарниот безалкохолен пијалак.

Откриена тајната формула на Кока-кола

Точка - 15.02.2011

Рецептот за Кока-кола, еден од најпознатите светски брендови што се продава во повеќе од 200 држави, е чуван како најстрога тајна уште од кога е направен овој пијалак во далечната 1886 година.

Тајниот рецепт на Кока-Кола

Курир - 15.02.2011

Мистериозните состојки на пијалакот, измислен од фармацевтот Џон Пембертон во 1886 година, конечно познати. Thisamericanlife.org тврди дека открил список со наведени состојки и точните мерки во ...

Откриен тајниот рецепт на Кока Кола?

Таратур - 15.02.2011

Тајниот рецепт по кој се прави најпопуларниот пијалок на светот и чиј оригинал строго се чува во челичен трезор во Атланта, наводно се појави на интернет, јавуваат американските медиуми.

Откриена тајната формула на Кока-кола

Нетпрес - 15.02.2011

Рецептот за Кока-кола, еден од најпознатите светски брендови што се продава во повеќе од 200 држави, е чуван како најстрога тајна уште од кога е направен овој пијалак во далечната 1886 година.