TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идризи: ФФМ не требаше да го осуди палењето на македонското знаме во Качаник

Канал5 - 27.11.2011

Раскол во Фудбалската федерација на Македонија за палењето на македонското знаме во Качаник. Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи,е против реакцијата на ФФМ кое го осуди палењето на македонското ...

“Коха“: Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, го оправдува палењето на македонското знаме

Нетпрес - 27.11.2011

Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, не се сложува со реакцијата на раководството на ФФМ кое го осуди палењето на македонското знаме во Косово, пишува дневниот весник “Коха“, пренесува порталот ...

„Коха“: Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, го оправдува палењето на македонското знаме

Екипа - 27.11.2011

Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, не се сложува со реакцијата на раководството на ФФМ кое го осуди палењето на македонското знаме во Косово.

Вториот човек на ФФМ го оправдува палењето на македонското знаме!?

Курир - 27.11.2011

Според пишувањето на дневниот весник „Коха“, а пренесено од спортскиот портал „Екипа“, потпретседателот на ФФМ Кенан Идризи не го осудува палењето на македонското знаме во Косово.

Потпретседателот на ФФМ Кенан Идризи не го осудува палењето на македонското знаме

+инфо - 27.11.2011

Потпретседателот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Кенан Идризи, не се сложува со реакцијата на раководството на ФФМ кое го осуди палењето на македонското знаме во Косово, известува ...

Потпретседателот на ФФМ Кенан Идризи го одобрува палењето на Македонското знаме?

Sky - 27.11.2011

Кенан Идризи потпретседател на Фудбаслската федерација на Македонија не се сложува со раководството на ФФМ кое го осуди палењето на Македонското знаме на фудбаслкиот натпревар во Косово.

“Коха“: Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, го оправдува палењето на македонското знаме

Точка - 27.11.2011

Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, не се сложува со реакцијата на раководството на ФФМ кое го осуди палењето на македонското знаме во Косово, пишува дневниот весник “Коха“, пренесува порталот ...

Вториот човек на ФФМ не го осудува палењето на македонското знаме!

Вечер Прес - 27.11.2011

Македонското знаме гореше во Качаник затоа што претходно истото се случи со албанското знаме во Прилеп, на пријателскиот натпревар меѓу Македонија и Албанија.

Вокри му се извини на Хаџи-Ристески

Утрински - 26.11.2011

Осуда за инцидентот во Качаник каде беше запалено македонско знаме на првенствен меч стигна и од Фудбалскиот сојуз на Косово (ФСК).

На натпревари во Тетово и Сарај како да сте во Албанија

Утрински - 26.11.2011

Вандализмот со палењето на македонското знаме во Качаник вчера остро го осудија институциите на Косово Вандализмот со палењето на македонското знаме во Качаник за време на фудбалскиот меч меѓу ...

Косовската фудбалска федерација со осуда за палењето на македонското знаме

Макфакс - 26.11.2011

Косовската фудбалска федерација го осуди инцидентот на натпреварот Лепенци-Дрита во Косово на кој навивачи го запалија македонското знаме.

Приштина се извини за палењето на македонското знаме

Inpress - 26.11.2011

Приштина, 25. ноември 2011 (ИНПРЕС) Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на ...

Приштина се извини за палењето на македонското знаме

Кирилица - 26.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот - „2012 не е крај на светот, ...

Косовскиот амбасадор повикан во МНР по палењето на македонското знаме

Макфакс - 26.11.2011

Косовскиот амбасадор Скендер Дурмиши денеска се сретна се Државниот советник за Југоисточна Европа и Регионални иницијативи Дејан Костадинов Петров, два дена по палењето на македонското знаме на ...

Палењето на македонското знаме осудено од косовското МВР

Макфакс - 26.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на знамето на Македонија и истакнувањето на спорниот транспарент на натпреварот Лепенци - Дрита.

ФФМ: Палењето на македонското знаме е чин без преседан

Н.Македонија - 26.11.2011

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реагираше со соопштение во кое го осуди инцидентот по повод палењето на македонското знаме на фудбалскиот меч помеѓу Лепенец и Дрита одигран во средата и ...

Косовскиот амбасадор избегна пред новинарите да каже зошто косовски навивачи го палеа македонското знаме

Канал5 - 25.11.2011

Засрамен од скандалот или поради недостаток на аргументи како да се оправда в.д. амбасадорот на Косово избегна јавно да го објасни инцидентот со палењето на македонското знаме.

Приштина се извини за палењето на македонското знаме

Телма - 25.11.2011

По скандалот со палењето на македонското државно знаме на фудбалскиот стадион во косовскиот град Гњилане, во Министерството за надворешни работи денеска бе ше повикан косовскиот амбасадор Скендер ...

Приштина го осуди палењето македонско знаме

Deutsche Welle - 25.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот: „2012 не е крај на светот, туку ...

Фудбалската федерација го осуди палењето на македонското знаме

Дневник - 25.11.2011

Апел со кој го осуди палењето на македонското знаме на натпревар на косовски клубови денеска испрати Фудбалската федерација на Македонија.

Приштина го осуди палењето македонското знаме на фудбалски натпревар

Вест - 25.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот - „2012 не е крај на светот, ...

Претседателот на ФС на Косово Фадил Вокри се извини за инцидентот

Телма - 25.11.2011

По вчерашната реакција на ФФМ за инцидентот во Качаник , на првенствениот натпревар Лепенец- Дрита кога беше запалено македонското знаме, денеска писмо со извинување испрати ФС на Косово во кое остро ...

Пламна македонско знаме на фудбалски меч во Косово

Утрински - 25.11.2011

Двете најголеми партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бараат од косовските власти јавно да го осудат радикализмот Шокантни фотографии пристигнаа од Косово, поточно од завчерашниот фудбалскиот меч меѓу Лепенци и ...

МНР го повика на разговор амбасадорот на Косово за запаленото македонско знаме

Канал5 - 25.11.2011

Официјална Приштина се уште не се огласи за инцидентот на фудбалскиот стадион во Качаник кога непозната група запали македонско знаме, а на трибините се појави и транспарент со натпис- 2012 не бил ...

ФС на Косово го осуди инцидентот со македонското знаме

Утрински - 25.11.2011

Првиот човек на косовската фудбалска организација, Фадиљ Вокри денеска во телефонски разговор му се извинил на претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Хари Хаџи Ристески .

Приштина го осуди палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар

24 Вести - 25.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот - „2012 не е крај на светот, ...

Косово го осуди палењето на македонското знаме

Дневник - 25.11.2011

Од косовското министерство за надворешни работи, како и од Фудбалскиот сојуз на Косово пристигнаа реакции во кои се осудува палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар во Качаник.

Приштина се извини за палењето на македонското знаме

МРТ - 25.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот - „2012 не е крај на светот, ...

Косовскиот амбасадор засрамен од скандалот со знамето избегал од новинарите

+инфо - 25.11.2011

Засрамен од скандалот или недостаток на аргументи како да се оправда, в.д. амбасадорот на Косово избегна јавно да го објасни инцидентот со палењето на македонското знаме, јави Канал 5.

Косовската фудбалска федерација го осуди палењето на македонското знаме

Нетпрес - 25.11.2011

Косовската фудбалска федерација го осуди инцидентот на натпреварот во Косово на кој навивачи го запалија македонското знаме.

СПМ го осуди палењето на македонското знаме во Косово

МРТ - 25.11.2011

Социјалистичката партија на Македонија преку соопштение го осуди палењето на македонското знаме на фудбалскиот натпревар во Косово и го оцени како фашизоиден чин, непримерен и крајно вознемирувачки ...

Во Косово осудено палењето на македонското знаме

Р.С.Европа - 25.11.2011

Косовската фудбалска федерација го осуди палањето на македонското знаме. Инцидентот беше опишан како реваншизам на претходен натпревар одржан во Македонија на кој се извекувале антиалбански слогани.

Приштина “се јави” за македонското знаме

Сител - 25.11.2011

Косовскиот амбасадор преку спореден влез им избега на новинарите. Министерството за надворешни, утрово го повика Скендер Дурмиши да му пренесе усмен протест за инцидентот во Качаник.

Косовскиот амбасадор повикан во МНР

Алфа - 25.11.2011

Косовскиот амбасадор во земјава Скендер Дурмиши беше повикан во министерството за надворешни работи поради случајот на палење на македонското знаме на фудбалски натпревар одржан пред два дена на ...

ФС Косово се извини и го осуди инцидентот

Оn.net - 25.11.2011

Фудбалскиот сојуз на Косово денеска испрати писмо со извинување до Фудбалската федерација на Македонија и остро го осуди палењето на македонското знаме на првенствениот натпревар меѓу Лепенец и ...

И од Косово осуден инцидентот со палењето на македонското знаме

Екипа - 25.11.2011

По инцидентот на натпревар от од косовското првенство во Качаник меѓу Лепенец и Дрита кога беше запалено македонското знаме, денеска извинување и осуда на немилиот настан имаше од официјална ...

Косовското МВР со мерки против оние кои го запалија макеоднското знаме

Р.С.Европа - 25.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот - „2012 не е крај на светот, ...

СПМ: Палењето на македонското знаме е фашизоиден чин

Курир - 25.11.2011

Палењето на македонското знаме на фудбалскиот натпревар во Косово е фашизоиден чин, непримерен и крајно вознемирувачки за стабилноста на Македонија и Косово како две соседни земји, се наведува во ...

Запаленото знаме ,,заврши,, кај дипломатите

Алфа - 25.11.2011

Случајот со палењето македонско знаме заврши пред дипломатите. Денеска во министерството за надворешни работи беше повикан косовскиот амбасадор во земјава Скендер Дурмиши за да му се изрази протест ...

ФС на Косово го осуди и се извини за инцидентот со македонското знаме

МРТ - 25.11.2011

Фудбалскиот сојуз на Косово го осуди палењето на македонското знаме на првенствен натпревар во Качаник. Првиот човек на косовската фудбалска организација, Фадиљ Вокри денеска во телефонски разговор ...

Косово се извини за инцидентот во кој беше запалено македонското знаме

Нетпрес - 25.11.2011

По вчерашната реакција на ФФМ за инцидентот во Качаник , на првенствениот натпревар Лепенец- Дрита кога беше запалено македонското знаме, денеска писмо со извинување испрати ФС на Косово во кое остро ...

ФС на Косово го осуди и се извини за инцидентот со македонското знаме

Сител - 25.11.2011

Фудбалскиот сојуз на Косово го осуди палењето на македонското знаме на првенствен натпревар во Качаник. Првиот човек на косовската фудбалска организација, Фадиљ Вокри денеска во телефонски разговор ...

Косовското МВР се извини за палењето на македонското знаме

+инфо - 25.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот - „2012 не е крај на светот, ...

Официјална Приштина се извини за палењето на македонското знаме

Press24 - 25.11.2011

Косовското МВР информира дека во тек е истрага и ќе бидат преземени мерки за да се казнат одговорните за инцидентот. Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското ...

Косовскиот амбасадор избега од македонските новинари

Курир - 25.11.2011

Два дена по скандалозниот инцидент кога во Косово за време на фудбалски натпревар беше запалено македонското знаме, сеуште молк од официјална Приштина.

СПМ го осуди палењето на македонското знаме во Косово

Сител - 25.11.2011

Социјалистичката партија на Македонија преку соопштение го осуди палењето на македонското знаме на фудбалскиот натпревар во Косово и го оцени како фашизоиден чин, непримерен и крајно вознемирувачки ...

Косово се извини за инцидентот

Курир - 25.11.2011

По вчерашната реакција на ФФМ за инцидентот во Качаник на натпреварот Лепенец- Дрита кога беше запалено македонското знаме, денеска писмо со извинување испрати Фудбалскиот Сојуз на Косово во кое ...

Косовскиот амбасадор повикан во МНР по палењето на македонското знаме

Кајгана - 25.11.2011

Косовскиот амбасадор Скендер Дурмиши денеска се сретна сo Државниот советник за Југоисточна Европа и Регионални иницијативи, Дејан Костадинов Петров, два дена по палењето на македонското знаме на ...

Косовската фудбалска федерација го осуди палењето на македонското знаме

Точка - 25.11.2011

Косовската фудбалска федерација го осуди инцидентот на натпреварот во Косово на кој навивачи го запалија македонското знаме.

Омраза и смртни закани на фејсбук помеѓу Македонците и Албанците по вчерашното палење на знамето во Косово (ФОТО)

Sky - 25.11.2011

Фејсбук пламна со закани, навреди и омраза помеѓу Македонците и Албанците откако вчера беше запалено македонското знаме на фудбалски натпревар во Косово.

Косово се извини за инцидентот во кој беше запалено македонското знаме

Точка - 25.11.2011

По вчерашната реакција на ФФМ за инцидентот во Качаник, на првенствениот натпревар Лепенец - Дрита кога беше запалено македонското знаме, денеска писмо со извинување испрати ФС на Косово во кое остро ...

Амбасадорот на Косово повикан во МНР

Sky - 25.11.2011

Амбасадорот на Косово во земјава Скендер Дурмиши, поради инцидентот со палење на македонското знаме во Косово, беше повикан во министерството за надворешни работи.

Министерствата за надворешни работи на Македонија и Косово ќе играат фудбал?

Sky - 25.11.2011

Додека од официјална Приштина не пристигна никаква реакција на осуда за палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар во Косово во Министерството за надворешни работи е повикан амбасадорот на ...

Официјална Приштина го осуди палењето на македонското знаме

Вечер Прес - 25.11.2011

Министерството за внатрешни работи на Косово го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар во Качаник, како и истакнувањето на транспарентот - "2012 не е крај на светот, ...

Косовската федерација го осуди палењето на македонското знаме

Sky - 25.11.2011

Косовската фудбалска федерација го осуди палењето на македонското знаме во Качаник и најави спортски санкции против клубот-домаќин на натпреварот - Ние ќе спроведеме спортски санкции, а во надлежност ...

Запалено македонското знаме на фудбалски натпревар во Косово

Канал 77 - 25.11.2011

Македонското државно знаме по втор пат во последните две години беше запалено од страна на навивачи на фудбалски натпревар во Косово.

Наместо „фала“, знамето ни го палат

Н.Македонија - 25.11.2011

Меѓудржавните контакти се повеќе од интензивни и не станува збор само за протоколарни средби, туку за искрена комуникација.

Нашето запалено знаме подгрева стари огнови

Н.Македонија - 25.11.2011

Вознемирувачки фотографии и видеоснимки вчера објави косовски интернет-портал од мечот меѓу фудбалските клубови Лепенци и Дрита во Качаник, на кои навивачи го палат македонското знаме и истакнуваат ...

По палењето на знамето во Косово спортски санкции и полициска истрага

Н.Македонија - 26.11.2011

Инцидентот на стадионот во Качаник го осудија и фудбалската федерација и министерството за внатрешни работи на Косово Косовската фудбалска федерација го осуди палењето на македонското знаме на ...

Навивачи во Гњилане го запалија македонското знаме

Телма - 24.11.2011

Навивачи на косовски фудбалски клуб го запалија македонското државмо знаме на стадион во Гњилане за време на натпреварот меѓу екипите на Лепенец од Качаник и Дрита од Гњилане.

МНР го оцени палењето на македонското знаме како нецивилизиран чин, Приштина молчи

Канал5 - 24.11.2011

Македонското МНР денеска до Косовските власти испрати остра реакција. Палењето на Македонското знаме на фудбалски натпревар го оцени како нецивилизиран чин, што би можел да и наштети на ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го осудија палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар во Косово

Вест - 24.11.2011

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ денеска остро го осудија палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар на Косово, каде исто така имало и транспаренти за делба на Македонија.

Видео: На фудбалски натпревар во Косово запалено македонското знаме

Канал5 - 24.11.2011

На натпрвар во Качаник навивачите го запалиле македонското знаме и истакнале транспарент со заканувачка содржина. На натпреварот кој се одржал меѓу екипите Лепенци и Дрита во Качаник домашните ...

Македонското знаме запалено на косовски натпревар

24 Вести - 24.11.2011

2012 година не е крајот на светот туку крајот на Македонија. Со ваквиот транспарент на синоќешниот натпревар од косовската лига излегоа навивачи и хулигани, на мечот меѓу Лепенци и Дрита.

Навивачи во Гњилане го запалија македонското знаме (видео)

Телма - 24.11.2011

Навивачите на фудбалскиот клуб Лепенец од косовскиот град Качаник го запалија знамето на Република Македонија, за време на последниот меч на стадионот во овој град против клубот Дрита од Гњилане,.

Палењето на македонското знаме – нецивилизиран чин!

24 Вести - 24.11.2011

Нецивилизиран чин за најостра осуда е палењето на македонското знаме на Косово, на стадионот во Качаник, на фудбалскиот натпревар меѓу Лепенци и Дрита, оценуваат од македонското Министерство за ...

ВМРО–ДПМНЕ и СДСМ го осудија палењето на македонското знаме на Косово

+инфо - 24.11.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ и опозициската СДСМ конечно се сложија за нешто. Претставници од двете партии денеска најостро го осудија палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар на Косово, каде ...

МНР: Палењето на знамето е лошо за добрососедските односи

Курир - 24.11.2011

-Палењето на било кое државно знаме е многу лоша порака. Ова претставува нецивилизиран чин кој треба најостро да се осуди.

Осуда за палењето на македонското знаме

Курир - 24.11.2011

Палењето на македонското знаме на фудбалскиот натпревар во Косово, каде имало и транспаренти за делба на Македонија, наиде на остра осуда од страна на двете најголеми политички партии, ВМРО-ДПМНЕ и ...

ФФМ остро го осуди палењето на македонското знаме

Курир - 24.11.2011

Фудбалската федерација на Македонија остро го осуди палењето на македонското знаме, инцидент што се случи за време на фудбалски натпревар во Косово.

ФФМ го осуди палењето на македонското знаме

Оn.net - 24.11.2011

Фудбалската федерација на Македонија излезе со соопштение во јавноста во кое најостро го осудува примитивниот чин на палење на македонското знаме на фудбалскиот натпревар одигран во Косово.

Запалено македонското знаме, реакција од официјална Приштина нема

МРТ - 24.11.2011

Запалено македонско знаме, огромен транспарент „2012 не е крај на светот, тоа е крај на Македонија“, скандирања „етничка Албанија“...

Нов скандал: Погледнете како гори македонското знаме во Косово!

Спортски - 24.11.2011

Косовските навивачи повторно го запалија македонското знаме на фудбалски натпревар на нивното првенство, а покрај тоа изнесоа и транспарент на кој пишуваше „2012 не е крај на светот, туку на ...

ФФМ го осуди палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар во Косово

Сител - 24.11.2011

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска преку соопштение го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар одигран на Косово меѓу домашната екипа на Лепенец од ...

ФФМ најостро реагира на палењето на македонското знаме на Косово

Press24 - 24.11.2011

ФФМ ги повикува фановите од Македонија да ги заборават реваншизмите за ваквите провокации и да остават надлежните институции во нашата држава да побараат казна за лицата кои го направија овој ...

ФФМ го осуди палењето на мекедонското знаме

Спортски - 24.11.2011

Фудбалската федерација на Македонија излезе со соопштение во јавноста во кое најостро го осудува примитивниот чин на палење на македонското знаме на фудбалскиот натпревар одигран во Косово.

ФФМ го осуди палењето на мекедонското знаме

Таратур - 24.11.2011

Фудбалската федерација на Македонија излезе со соопштение во јавноста во кое најостро го осудува примитивниот чин на палење на македонското знаме на фудбалскиот натпревар одигран во Косово.

ФФМ го осуди палењето на знамето

Екипа - 24.11.2011

Фудбалската Федерација на Македонија денеска објави соопштение преку кое што јавно го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалскиот меч одигран на Косово.

Косовски навивачи го запалија македонското знаме

Оn.net - 24.11.2011

Македонското државно знаме по втор пат во последните две години беше запалено од страна на навивачи на фудбалски натпревар во ...

СКАНДАЛОЗНО: На фудбалски меч во Косово се пали македонското знаме и се заговара „крајот на Македонија“ (Видео/Фото)

Екипа - 24.11.2011

Скандалозни фотографии доаѓаат од Косово, од мечот меѓу Лепенци и Дрита, на кој косовски фанови го палат македонското знаме и истакнуваат транспарент „за крајот на Македонија“.

Нов скандал: Погледнете како гори македонското знаме во Косово!

Таратур - 24.11.2011

Косовските навивачи повторно го запалија македонското знаме на фудбалски натпревар на нивното првенство, а покрај тоа изнесоа и транспарент на кој пишуваше „2012 не е крај на светот, туку на ...

ФФМ го осуди палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар во Косово

МРТ - 24.11.2011

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска преку соопштение го осуди палењето на македонското знаме за време на фудбалски натпревар одигран на Косово меѓу домашната екипа на Лепенец од ...

Косовски навивачи го запалија македонското знаме

Алфа - 24.11.2011

Македонското државно знаме по втор пат во последните две години беше запалено од страна на навивачи на фудбалски натпревар во Косово.

Запалено македонското знаме во Косово

Кајгана - 24.11.2011

„2012 не е крај на светот, туку е крајот на МАКЕДОНИЈА", гласи транспарентот што вчера беше истакнат на фудбалскиот натпревар меѓу косовските клубови Лепенци и Дрита.

Запалено македонското знаме на Косово

Кирилица - 24.11.2011

„2012 не е крај на светот, туку е крајот на МАКЕДОНИЈА", гласи транспарентот што вчера беше истакнат на фудбалскиот натпревар меѓу косовските клубови Лепенци и Дрита Покрај овој транспарент, за време ...

Косовски навивачи го запалија македонското знаме

Inpress - 24.11.2011

Приштина, 24. ноември 2011 (ИНПРЕС) Македонското државно знаме по втор пат во последните две години беше запалено од страна на навивачи на фудбалски натпревар во Косово.

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: Македонското знаме повторно гореше на Косово

Press24 - 24.11.2011

Косовски навивачи го запалија макеоднското знаме и извадија парола на која пишуваше дека „2012 не е крај на светот, туку крај на ...

На фудбалски меч во Косово се пали македонското знаме и се заговара "крајот на Македонија"

Вечер Прес - 24.11.2011

Скандалозни фотографии доаѓаат од Косово, од мечот меѓу Лепенци и Дрита, на кој косовски фанови го палат македонското знаме и истакнуваат транспарент "за крајот на Македонија".

ФФМ остро го осуди палењето на нашето знаме во Косово

Sky - 24.11.2011

ФФМ остро реагираше до скандалозното палење на македонското знаме на фудбалскиот натрпевар одигран во Косово и апелира да не доаѓа до злоупотреба на фудбалот за праќање на политички пораки.

Остра реакција на СДСМ и ВМРО за скандалозното палење на македонското знаме на Косово

Sky - 24.11.2011

Двете најголеми политички партии во Македонија, владеачката ВМРО ДПМНЕ и опозициската СДСМ го осудија палењето на македонското знаме на фудбалскиот натпревар кој што беше одигран во Косово како и ...

Скандал: Македонското знаме запалено на фудбалски натпревар во Косово

Sky - 24.11.2011

Македонското знаме се гледа како гори на фотографиите објавени од еден фудбалски натпревар кој што се одржал на Косово. На натпреварот помеѓу Лепенци и Дрита навивачите го запалиле македонското знаме ...

Запалено македонското знаме на фудбалски натпревар во Косово

Н.Македонија - 24.11.2011

Навивачи го запалија макеоднското знаме, на фудбалски кој се одиграл неделава во Косово меѓу екипите Лепенци и Дрита Фудбалските хулигани од Качаник на трибините од локалниот стадион на клубот ...

Запалено македонското знаме во Косово

Идивиди - 24.11.2011

Скопје, 24 ноември 2011 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ денеска остро го осудија палењето на македонското знаме на фудбалски натпревар на Косово, каде исто така имало и транспаренти за делба на Македонија.