TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумуцакос: Во Преспа се потпиша политичкиот крај на политичарот што даде сѐ, ама баш сѐ, за фотелјата

Фокус - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

Канал5 - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

„Независни Грци“ остана без уште еден член поради договорот со Македонија

Канал5 - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

ТВ21 - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Ципрас прв грчки премиер што ја посетил Р. Македонија

Канал5 - 17.06.2018

Потпишувањето на договорот за името помеѓу Грција и Македонија предизвика нови потреси на политичката сцена во Грција. Коалицискиот партнер на Ципрас „Незавсини Грци“ остана без уште еден член поради договорот со Македонија.

„Независни Грци“ остана без уште еден член поради договорот со Македонија

А1 On - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

„Независни Грци” остана без уште еден член поради договорот со Македонија

Слободен Печат - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

Курир - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

„Независни Грци“ остана без уште еден член поради договорот со Македонија

Сител - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

„Независни Грци“ остана без уште еден член поради договорот со Македонија

+инфо - 17.06.2018

Како што јави дописничката на МИА од Атина, Магдалена Пападопулу, која од позицијата портпарол на Независни Грци пред пет дена беше поставена за одговорна за координација во партијата во пресрет на изборите, преку нејзиниот „Фејсбук“ профил пред ...

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

Сител - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

МКД - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

„Независни Грци“ останаа без уште еден член поради договорот со Македонија

Р.С.Европа - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

„Независни Грци“ губат членови поради договорот: „Одвратниот договор не треба да се потпише"

Press24 - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

А1 On - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

„Независни Грци“ остана без уште еден член поради договорот со Македонија

Стандард - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

Противниците на договорот во Грција се судрија со полицијата

Сител - 17.06.2018

На 40 тина километри од Псарадес каде се потпишуваше догворот се водеше вистинска војна, Грчката полиција која од сите страни ја обезбедуваше локацијата, со солзавец и шок бомби одвај успеа да ги спречи демонстрантите да не ја расипаат церемонијата.

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

Слободен Печат - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

Либертас - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Кумуцакос до Каменос: Преспа се потпиша политичкиот крај на политичарот што даде сѐ за фотелјата

Република - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Каменос избркан од Независни Грци, Пападопулу самата си заминува поради договорот со Македонија

Република - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

Надвладеа разумот во грчкиот парламент

CivilMedia - 17.06.2018

Во грчкиот парламент надвладеа разумот, по барањето на грчката опозициска Неа демократија за интерпелација на владата предводена од Алексис Ципрас. Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли оваа иницијатива, со што се отфрли уште ...

Грчкиот парламент не изгласа недоверба на владата на Ципрас

Мета - 17.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, парламентот на Грција вчеравечер ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од ...

„Независни Грци“ за неполни 12 часа остана без уште еден член поради договорот со Македонија

еМагазин - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

Владата на Ципрас преживеа, владин пратеник од Независни Грци гласаше за нејзино паѓање

еМагазин - 17.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент синоќа ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци ...

„Независни Грци“ остана без уште еден член поради договорот со Македонија

Либертас - 17.06.2018

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на Нова демократија за недоверба на Владата и беше избришан од партијата, денеска и ...

Кумуцакос со критики до Каменос за потпишаниот договор

Локално - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Кумуцакос: Каменос даде сѐ, ама баш сѐ, за фотелјата

Н.Македонија - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Кумуцакос: Се потпиша крај на политичарот што даде се за фотелјата

1tv - 17.06.2018

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот договор за името.

Владата на Ципрас ја доби довербата од пратениците пред потпишувањето на договорот со Македонија

Сакам да кажам - 16.06.2018

Владата на премиерот Алексис Ципрас ја доби довербата на грчкиот парламент. Парламентот со 153 гласа против и 127 гласа за, ја одби иницијативата на опозиционата партија Нова Демократија за гласање недоверба на Владата поради договорот за спорот со ...

Владата на Ципрас доби доверба, не помина интерпелацијата на опозицијата

Фокус - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

24 Вести - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Канал5 - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

24 Вести - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот твитер профил.

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Канал5 - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Во Грција гласање недоверба на Владата на Ципрас

24 Вести - 16.06.2018

Продолжуваат меѓусебните обвинувања на релација власт-опозиција во грчкиот парламент. Опозициските партии обвинуваа дека договорот меѓу двете земји е лош. Пратениците од владејачката сириза пак велат дека договорот е во рамки на грчката национална ...

Каменос ќе ја поддржи Владата, но не и ратификацијата на договорот за името

Слободен Печат - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Press24 - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Кајгана - 16.06.2018

Атина, 16 јуни 2018 (МИА) - Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Курир - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Стандард - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Димитрос Каменос од Независни Грци гласаше за недоверба на владата

А1 On - 16.06.2018

Пратеникот од Независни Грци, Димитрис Каменос, спротивно на ставот на партијата, ја поддржа иницијативата на Нова демократија и гласаше за недоверба на владата на Алексис Ципрас. Кажаното „да“ од Димитрис Каменос беше дочекано со аплаузи од Нова ...

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Стандард - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Преживеа владата на Ципрас

А1 On - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

А1 On - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос против ратификација на договорот за името во грчкиот Парламент

Р.С.Европа - 16.06.2018

Лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос на Твитер најави поддршка за грчката Влада во пресрет на гласањето недоверба, но и порака против договорот со Македонија за името. „За да ставиме крај на пропагандата за Македонија.

Каменос твитна за договорот: Независни Грци, се обврзуваме да не се ратификува

+инфо - 16.06.2018

Коалициониот партнер во владата порача дека Независни Грци се обврзуваат договорот да не се ратификува во грчкиот Парламент и објасни дека денешното гласање не е поврзано со прашањето за името.

Каменос гласаше против Владата на Ципрас

+инфо - 16.06.2018

Кажаното „да“ од Димитрис Каменос беше дочекано со аплаузи од Нова демократија, но и беше избришан од Независни Грци. Пратеникот од Независни Грци, Димитрис Каменос, спротивно на ставот на партијата, ја поддржа иницијативата на Нова демократија и ...

Владата на Ципрас ја преживеа интерпелацијата

+инфо - 16.06.2018

Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше спротивна линија од партијата и не ја поддржа владата. Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија ...

Владата во Атина го преживеа тестот на доверба

Независен - 16.06.2018

Атина - Со 127 гласа „за“ и 153 „против“, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни ...

Ципрас го „преживеа“ гласањето за недоверба на Владата

Нова ТВ - 16.06.2018

Со 153 „против“ и 127 “да” пратениците во грчкиот парламент го одбија предлогот на Нова демократија да се изгласа недоверба на Владата на Ципрас. За да се изгласа недоверба на Владата на Ципрас гласаше и пратеникот Димитрос Каменос од Независни Грци ...

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Сител - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Курир - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Грчкиот парламент не ѝ изгласа недоверба на владата на Ципрас

МКД - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нeа демократиа за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Сител - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос од Независни Грци гласаше за недоверба на Ципрас

Независен - 16.06.2018

Атина - Пратеникот од Независни Грци Димитрис Каменос, спротивно на ставот на партијата, ја поддржа иницијативата на Нова демократија и гласаше за недоверба на владата на Алексис Ципрас. Потегот на Каменос беше дочекан со аплаузи од Нова ...

Димитрос Каменос од Независни Грци гласаше за недоверба на владата

Слободен Печат - 16.06.2018

Пратеникот од Независни Грци, Димитрис Каменос, спротивно на ставот на партијата, ја поддржа иницијативата на Нова демократија и гласаше за недоверба на владата на Алексис Ципрас. Кажаното „да“ од Димитрис Каменос беше дочекано со аплаузи од Нова ...

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Слободен Печат - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Владата во Атина го преживеа тестот на доверба

iPortal - 16.06.2018

Со 127 гласа „за“ и 153 „против“, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци ...

Ципрас помина- Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Локално - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Владата на Ципрас ја преживеа интерпелацијата

МК News - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Каменос контра својата партија гласаше за недоверба на Ципрас, веднаш беше избришан од Независни Грци

Република - 16.06.2018

Пратеникот од партијата Независни Грци, Димитрис Каменос, спротивно на ставот на партијата, ја поддржа иницијативата на Нова демократија и гласаше за недоверба на владата на Алексис Ципрас.

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Република - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нeа демократиа за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Република - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Локално - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Владата на Ципрас преживеа – 127 гласаа за недоверба, а 153 ја поддржаа

Либертас - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Димитрос Каменос од Независни Грци гласаше за недоверба на владата, па беше избришан од партијата

Либертас - 16.06.2018

Пратеникот од Независни Грци, Димитрис Каменос, спротивно на ставот на партијата, ја поддржа иницијативата на Нова демократија и гласаше за недоверба на владата на Алексис Ципрас. Кажаното „да“ од Димитрис Каменос беше дочекано со аплаузи од Нова ...

Коалицискиот партнер на Ципрас, Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Либертас - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Партнерот на Ципрас, Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

еМагазин - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

CivilMedia - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Вечер Прес - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот твитер профил.

Владата на Ципрас се спаси во последен момент

Фактор - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Грчкиот парламент не и изгласа недоверба на владата на Ципрас

Н.Македонија - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

Н.Македонија - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Каменос: Се обврзуваме дека договорот нема да се ратификува во Парламентот

1tv - 16.06.2018

Јасна поддршка за Владата во пресрет на гласањето недоверба, но и јасна порака против договорот со Македонија испрати лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос преку неговиот Твитер профил.

Владата на Ципрас ја доби довербата од пратениците

AKO - 16.06.2018

127 пратеници гласаа за иницијативата на Нова Демократија за недоверба на Владата на премиерот Алексис Ципрас, а мнозинството од 153 пратеници ја отфрлија и гласаа против. Со ова , Ципрас обезбеди доверба и ќе продолжи да ја предводи грчката Влада.

Владата на Ципрас ја преживеа интерпелацијата

1tv - 16.06.2018

Со 127 гласа за и 153 против, грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Гласаа вкупно 280 од 300 пратеници, а единствено Димитрос Каменос од Независни Грци имаше ...

Коалициониот партнер на Ципрас нема да гласа за договорот, ама нема да дозволи и да падне владата

еМагазин - 15.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

„Независни Грци“ нема да го поддржат договорот, но и натаму ќе го поддржуваат Ципрас

Фокус - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

Канал5 - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија. Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

Press24 - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

+инфо - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Партијата на Каменос нема да го поддржи Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

Независен - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци на Панос Каменос, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

Слободен Печат - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

Стандард - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

А1 On - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

Сител - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Независни Грци нема да го поддржат Договорот, ниту иницијативата за недоверба на Владата на Ципрас

Либертас - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Независни Грци нема да ги поддржат ни договорот ни интерпелацијата

1tv - 14.06.2018

Помалиот коалициски партнер во грчката Влада, десничарската партија Независни Грци, најави дека нема да го поддржи ниту Договорот со Македонија, ниту предлогот на опозициската Нова Демократија за недоверба на владиниот Кабинет, иако иницијативата ...

Каменос ја напушта коалицијата со Ципрас?

Тера - 13.06.2018

Актуелниот министер за одбрана на Грција Панос Каменос, утре, како што пренесуваат дел од медиумите од регионот , ќе ја напушти коалицијата со партијата на премиерот Алексис Ципрас поради незадоволството постигнато со договорот со Македонија и така ...

ЌЕ ПАДНЕ ЛИ ГРЧКАТА ВЛАДА ПОРАДИ ДОГОВОРОТ СО СКОПЈЕ: Кој ќе го руши Ципрас?

Фактор - 13.06.2018

Актуелниот министер за одбрана на Грција Панос Каменос, утре, како што пренесуваат дел од медиумите од регионот , ќе ја напушти коалицијата со партијата на премиерот Алексис Ципрас поради незадоволството постигнато со договорот со Скопје, и така ќе ...

Грчката влада ќе падне поради Македонија: Незадоволните десничари ќе го срушат Ципрас

Точка - 13.06.2018

Како што пренесуваат грчките медиуми, голема е веројатноста во текот на денешниот ден, грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, да ја напушти владата на Ципрас. Актуелниот министер за одбрана на нашиот јужен сосед, Панос Каменос според гласините ...

Грчката влада ќе падне поради Македонија: Незадоволните десничари ќе го срушат Ципрас

24Инфо - 13.06.2018

Како што пренесуваат грчките медиуми, голема е веројатноста во текот на денешниот ден, грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, да ја напушти владата на ...

Грчката влада ќе падне поради Македонија?

iPortal - 13.06.2018

Како што пренесуваат грчките медиуми, голема е веројатноста во текот на денешниот ден, грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, да ја напушти владата на Ципрас. Актуелниот министер за одбрана на нашиот јужен сосед, Панос Каменос според гласините ...

Договорот за името предизвика бројни реакции во Грција

Алсат-М - 12.06.2018

Во исчекување на финализирање на договорот за решавање на прашањето за името, во Атина врие. Лидерот на партијата „Независни Грци“ во владината коалиција, Панос Каменос, изјави дека освен терминот „Македонија“, ништо друго од евентуалниот договор не ...

Коалициониот партнер на Ципрас не поддржува име со терминот Македонија

Фокус - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Канал5 - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија.

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

24 Вести - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Кој е адутот на Ципрас во собранието за амин на договорот за спорот?

Канал5 - 12.06.2018

Распоредот на силите во грчкиот парламент кога договорот за името би влегол на гласање, на прв поглед навестува неизвесен исход. Грчкото собрание има 300 пратеници, а за ратификација на спогодбата се неопходни 151.

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Стандард - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

+инфо - 12.06.2018

Оној што размислува да промени став, сега да си замине од партијата, им порача Каменос на сопартијците. Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос, останува на ставот дека нема ...

Каменос нема да гласа за договорот, Заев може да остане со празни раце и покрај прифаќањето на сите грчки барања

Курир - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Ако прифатиме, ова ќе биде историски пораз за Грција

Press24 - 12.06.2018

Пратеникот на Независни Грци, Димитрис Каменос изјави дека неговата партија не прифаќа решение за името во кое ќе биде содржан терминот Македонија. „Ако на Скопје му го дадеме терминот Македонија и македонски јазик тоа ќе биде историски и ...

Каменос останува против „Македонија“ во името, вели коалицијата со Ципрас не е под ризик

МКД - 12.06.2018

Лидерот на помалата партија во грчката владина коалиција, Независни Грци, на денешната прес-конференција повтори дека нема да поддржи каков било договор меѓу Атина и Скопје за името, ако во него се содржи терминот Македонија, но додаде дека лабавата ...

Каменос: Секој кој ќе гласа за „Македонија“ ќе го исклучам од партија

Нова ТВ - 12.06.2018

Претседателот на Независни Грци, Панос Каменос рече дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија, но нема да ја доведе во ризик владината коалиција. Зборувајќи на прес конференција, Каменос кој е и министер за одбрана кажа ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

А1 On - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Сител - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Слободен Печат - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос, останува на ставот дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека е потребна лидерска средба под ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

CivilMedia - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Кој е адутот на Ципрас во Собранието за да му помине договорот со Заев?

Република - 12.06.2018

Грчкото собрание има 300 пратеници, а за ратификација на спогодбата се неопходни 151. Владејачката коалцијата, составена од Сириза и Независни Грци веќе го имаат потребното мнозинство. Но, работите, на прв поглед, не одат во прилог на Ципрас, откако ...

Партнерот на Ципрас, Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

еМагазин - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Камeнос нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија

Фактор - 12.06.2018

Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос вели дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија, но нема да ја доведе во ризик владината коалиција. Каменос кој е и министер за одбрана кажа дека и покрај ваквиот став, тој и ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Локално - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Либертас - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Вечер Прес - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос: Ако прифатиме Mакедонија во името, ова ќе биде историски пораз за Грција

24Инфо - 12.06.2018

Каменос: Ако прифатиме Mакедонија во името, ова ќе биде историски пораз за Грција Димитрис Каменос, пратеник на Независни Грци, помалиот партнер во владата на Ципрас, го повтори ставот дека неговата партија нема да прифати решение за името во кое ќе ...

Коалициониот партнер на Ципрас не поддржува име со терминот Македонија

Република - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос останува на неговиот став дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија и смета дека потребна е лидерска ...

Каменос категоричен: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи терминот Македонија

Н.Македонија - 12.06.2018

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос изјави дека нема да поддржи договор што ќе содржи име со терминот Македонија.