TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доста Димовска не го поддржува Трифун Костовски

Дневник - 18.02.2005

ДРУМ Нема да поддржиме ниту еден од кандидатите за градоначалник на Скопје бидејќи и двајцата не припаѓаат на десноцентристичката опозиција, а до неодамна ги застапуваа позициите на левицата, порача Доста Димовска, претседателка на Демократско-републиканската унија на Македонија.

Мотото на ДРУМ е "Со љубов и верба"

Утрински - 18.02.2005

Избори "Со љубов и вербааа” е изборното мото со кое партијата на Доста Димовска, ДРУМ ќе настапи на претстојните локални избори во земјава. Партијата ќе ја започне кампањата на 21 февруари во Општина Чаир, каде што ќе биде промовирана советничката листа и единствениот фаворит на ДРУМ за локалните ...

ДРУМ се обидува да ја обедини опозицијата

А1 - 17.02.2005

Под мотото со љубов и верба партијата на Димовска ќе настапи на претстојните локални избори. Димовска предупреди дека последните случувања во ВМРО-ДПМНЕ меѓу претседателот Груевски и потпретседателката Самоиловска - Цветановска ќе доведат до нови делби во партијата и сигурен пораз на локалните ...

ДРУМ НА ДОСТА ДИМОВСКА НЕМА ДА ИМ КАЖУВА НА ЧЛЕНОВИТЕ И НА СИМПАТИЗЕРИТЕ ЗА КОГО ДА ГЛАСААТ ОД КАНДИДАТИТЕ ВО СКОПЈЕ

Канал5 - 17.02.2005

Претседателката на Демократско републиканската унија на Македонија,Доста Димовска на членовите и симпатизерите на партијата не им дава препорака за кој кандидат за градоначалник на Скопје да гласаат. Доста Димовска вели дека и Ристо Пенов и Трифун Костов Претседателката на Демократско ...

Напади врз седиштата на СДСМ и ДРУМ во Бутел

Утрински - 14.02.2005

ИНЦИДЕНТИ За време на викендот, втор пат за една недела, светлечките реклами пред седиштето на ОО на СДСМ во скопската населба Бутел се искршени. Штетата не е голема, но гестот е непријатен, велат во СДСМ. Цел на вандалски напад, ноќта меѓу саботата и неделата биле и просториите на месниот комитет ...