TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајановски и Куновска ветија проширување на две улици и кружен тек

Телма - 17.03.2013

Кандидатите за градоначалници на Градот Скопје и Општина Карпош на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија” Коце Трајановски и Јагнула Куновска денеска го промовираа проектот за проширување ...

Трајановски ќе го решава тесното грло кај Александар Палас

Капитал - 17.03.2013

Градот Скопје во соработка со општината Карпош во наредниот период ќе изготви проект со кој треба да се реши проблемот со раскрсницата на улиците „8-ми септември“ и „Скупи“, ова денес го најави ...

Промовиран проектот за проширување на Улица Скупи

Сител - 17.03.2013

Кандидатите за градоначалници на Градот Скопје и Општина Карпош на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија” Коце Трајановски и Јагнула Куновска денеска одржаа прес-конференција на која го ...

Битката за Карпош и на Прочка

Канал5 - 17.03.2013

Кружен тек и проширување на улицата Скупи кај Злокуќани, вети Јагнула Куновска со поддршка од скопскиот градоначалник Коце Трајановски.

По долги години, ВМРО-ДПМНЕ пушти кандидат на тв дуел – Куновска на соочување со Петров

Либертас - 17.03.2013

На изненадување на многумина, еден од кандидатите за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ се појави на тв дуел. Се работи за Јагнула Куновска, кандидат за градоначалник на општина Карпош, која се појави на тв ...

Улицата "Скупи" со нови ленти и кружен тек

Вечер - 17.03.2013

На вчерашната прес-конференција, градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски го промовираше проектот за проширување на улицата "Скупи" до булеварот "8 Септември".

Трајановски најави нова модерна сообраќајница во близина на „Александар Палас“

Курир - 17.03.2013

Градот Скопје во соработка со општината Карпош во наредниот период ќе изготв и проект со кој треба да се реши проблемот со раскрсницата на улиците „8-ми септември“ и „Скупи“, ова денес го најави ...

Трајановски најави нова сообраќајница или кружен тек во близина на А.Палас

Нетпрес - 17.03.2013

Градот Скопје во соработка со општината Карпош во наредниот период ќе изготв и проект со кој треба да се реши проблемот со раскрсницата на улиците „8-ми септември“ и „Скупи“, ова денес го најави ...

Јакимовски со водство за победа во прв круг

За Се - 17.03.2013

Актуелниот градоначалник на Карпош, Стефчо Јакимовски со 44, 6 % го има потребниот број гласови за победа во првиот изборен крук на 24 март за локалните избори, покажува најновата анкета на центарот ...

ВО ЖИВО: Андреј Петров и Јагнула Куновска се „распукаа“ на Канал5

Press24 - 17.03.2013

ТВ дуел на АНдреј Петров и Јагнула Куновска на Канал ...

Проширување на улица „Скупи"

Макфакс - 17.03.2013

Кандидатите за градоначалници на Градот Скопје и Општина Карпош на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија" Коце Трајановски и Јагнула Куновска денеска во недела го промовираа проектот за ...

Нова сообраќајница во близина на хотелот „Александар Палас“

Денешен - 17.03.2013

Во наредниот период Градот Скопје во соработка со општината Карпош ќе изготв и проект со кој треба да се реши проблемот со раскрсницата на улиците „8-ми септември“ и „Скупи“, ова денес го најави ...

Куновска: Ќе работам за сузбивање на криминалот и трговијата со луѓе

24 Вести - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска на денешната трибина за „Трговија со луѓе“ вети дека ќе работи во насока на сузбивање на криминалот и на поголема ...

Тројца министри се вклучија во кампањата на Куновска

Телма - 16.03.2013

Министрите од редовите на ВМРО ДПМНЕ директно се вклучија во кампањата за локалните избори. Денеска тројца министри дојдоа да го поддржат кандидатот на партијата за градоначалник на Карпош, Јагнула ...

Куновска: Ќе работам за сузбивање на криминалот и трговијата со луѓе

А1 On - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска на денешната трибина за „Трговија со луѓе“ вети дека ќе работи во насока на сузбивање на криминалот и на поголема ...

Куновска најави сузбивање на криминалот

+инфо - 16.03.2013

Кандидатот на владеачката партија за градоначалник на Карпош, Јагнула Куновска најави дека доколку победи на локалните избори, ќе работи во насока на сузбивање на криминалот и на поголема едукација ...

Јагнула Куновска тера кампања како за премиер

+инфо - 16.03.2013

Наместо да се посвети на тоа што може да го направи како градоначалник ако ја добие довербата на мнозинството на изборите на 24 март, Јагнула Куновска, кандидат за првата фотелја во Карпош денеска ...

Куновска: Ќе работам за сузбивање на криминалот и трговијата со луѓе

Либертас - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска на денешната трибина за „Трговија со луѓе“ вети дека ќе работи во насока на сузбивање на криминалот и на поголема ...

Куновска: Ќе работам за сузбивање на криминалот и трговијата со луѓе

Сител - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска на денешната трибина за „Трговија со луѓе“ вети дека ќе работи во насока на сузбивање на криминалот и на поголема ...

Со Куновска пензионерите во Карпош ќе добијат топол оброк и лекови во своите домови

Сител - 16.03.2013

Топол оброк и достава на лекови до домовите за старите и изнемоштени лица во општина Карпош, најави кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ Јагнула Куновска на денешната трибина организирана од ...

Интервју: Сашо Лазаровски - носител на советничката листа на ВМРО ДПМНЕ во општина Карпош

Скопје инфо - 16.03.2013

Сашо Лазаровски е пред се татко и сопруг, човек на кој семејството му е најважното нешто во животот! Сашо Лазаровски е човек кој во животот напредувал скала по скала, чекор по чекор, човек кој со ...

Куновска: Ќе работам за сузбивање на трговијата со луѓе

Курир - 16.03.2013

Ќе работам во насока на сузбивање на криминалот и на поголема едукација на граѓаните на општината за намалување на трговијата со луѓе, изјави кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ...

Куновска вети дека ќе се бори против трговијата со луѓе

Нетпрес - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Јагнула Куновска денеска се обрати на трибината “Трговијата со луѓе - ЗАШТИТИ СЕ, ПРЕПОЗНАЈ, ПРИЈАВИ!“, која се одржа во библиотеката Другарче.

Куновска ќе се бори за намалување на трговијата со луѓе

Република - 16.03.2013

Јагнула Куновска, кандидатката на владеачката партија за градоначалник на Карпош, најави дека ако победи на локалните избори, ќе се бори за намалување на криминалот и на поголема едукација на ...

Куновска: Ќе работам на сузбивање на трговијата со луѓе

Press24 - 16.03.2013

Темата на оваа денешна трибина „Трговијата со луѓе - ЗАШТИТИ СЕ, ПРЕПОЗНАЈ, ПРИЈАВИ!“ ни дава можност да дискутираме за еден горлив проблем, за едно зло, кое може да се решава само ако му се придаде ...

Куновска: Народна кујна и топол оброк за пензионерите во Карпош

Нетпрес - 16.03.2013

Кандидатот од редот на владејачката партија за општина Карпош, Јагнула Куновска денеска се обрати на трибината во спортскиот центар Борис Трајковски на која присуствуваа и членовите на Здружението на ...

Куновска: Карпош е во анемичност, ќе го приклучиме кон развој

Курир - 16.03.2013

Проекти и ветувања кои ќе станат реализирани дела во Карпош се составен дел од програмата на кандидатот за Карпош на владејачката партија, Јагнула Куновска.

Куновска им нуди бесплатен топол оброк на пензионерите

Курир - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска рече дека ќе се труди да им обезбеди подобар живот на пензионерите и економски подем на општината.

Куновска: Народна кујна и топол оброк за пензионерите во Карпош

Press24 - 16.03.2013

Ако во 2003 година Ви беа скусени 8 отсто од пензиите, без никакво образложение, откако ВМРО-ДПМНЕ е на власт, од 2006 до денес пензиите се зголемија за 54 проценти, додека најниските пензии за дури ...

Куновска им нуди бесплатен топол оброк на пензионерите

еВести - 16.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска рече дека ќе се труди да им обезбеди подобар живот на пензионерите и економски подем на општината.

Куновска ќе го сузбива криминалот

Sky - 16.03.2013

На денешната трибина „Трговија со луѓе“, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Карпош, Јагнула Куновска рече дека ќе работи во насока на сузбивање на криминалот.

Куновска одржа трибина против трговијата со луѓе

Макфакс - 16.03.2013

Трговијата со луѓе е горлив проблем, зло кое може да се решава само со посветување на големо внимание и подигнување на совеста на населението за него, рече на трибина посветена на оваа тема Јагнула ...

Куновска: Ќе работам за сузбивање на криминалот и трговијата со луѓе

Денешен - 16.03.2013

Ќе работам во насока на сузбивање на криминалот и на поголема едукација на граѓаните на општината за намалување на трговијата со луѓе, изјави кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ...

Куновска: Ќе се трудам да им обезбедам подобар живот на пензионерите

Денешен - 16.03.2013

На денешната трибина со пензионерите, кандидатот а градоначаник на општина Карпош, Јагнула Куновска рече дека ќе се труди да им обезбеди подобар живот на пензионерите и економски подем на општината.

Куновска: Пензионерите во Карпош ќе добиваат топол оброк и лекови во домовите

Економски - 16.03.2013

Топол оброк и достава на лекови до домовите за старите и изнемоштени лица во општина Карпош, најави кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ Јагнула Куновска на денешната трибина организирана од ...

Куновска: Народна кујна и топол оброк за пензионерите во Карпош

Maxim - 16.03.2013

Ако во 2003 година Ви беа скусени 8 отсто од пензиите, без никакво образложение, откако ВМРО-ДПМНЕ е на власт, од 2006 до денес пензиите се зголемија за 54 проценти, додека најниските пензии за дури ...

Куновска:Во Карпош родителите плаќаат највисоки ужинки

А1 On - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за општина Карпош Јагнула Куновска на денешната прес-конференција рече дека во оваа општина родителите плаќаат ...

Јагнула Куновска: Во Карпош се плаќаат најскапи ужинки

+инфо - 15.03.2013

„Поранешните градоначалници на Карпош, Андреј Петров и Стевче Јакимовски, навечер на телевизија се караат кој наместил тендери за Карпош да има највисоки цени за ужинки во основните училишта, а преку ...

Куновска: Во Карпош родителите плаќаат највисоки ужинки

Сител - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за општина Карпош Јагнула Куновска на денешната прес-конференција рече дека во оваа општина родителите плаќаат ...

Катни гаражи, нови улици и сали ветувања на владеачката коалиција

Сител - 15.03.2013

Безмалку 500 возила дневно се паркираат во катната гаража кај судската палата. Полека но сигурно во центарот на градот се решава недостатокот на слободни паркинг места.

Ќе го извадам Карпош од летаргијата

Вечер - 15.03.2013

Јагнула Куновска кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Сите ја познаваат како енергична и вредна, без влакна на јазикот.

Анкета:Јакимовски води во Карпош - Петров зад Куновска

Press24 - 15.03.2013

Најпопуларна според партиската анкета на ВМРО-ДПМНЕ е советничката листа на коалицијата За подобра Македонија. За неа е листата на Српската напредна партија, составена од Јакимовски, а трета листата ...

Анкета: Стевче Јакимовски води во Карпош

БезПардон - 15.03.2013

Најпопуларна според партиската анкета на ВМРО-ДПМНЕ е советничката листа на коалицијата За подобра Македонија. За неа е листата на Српската напредна партија, составена од Јакимовски, а трета листата ...

Куновска: Јас и Коце Трајановски сме истрајни и неуморни луѓе

Курир - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Јагнула Куновска, вчерашниот мини митинг го одржа пред граѓаните во населбата Влае.

Куновска: Стевчо и Петров можеа да ја намалат цената на ужинките, но вршеа нетранспарентни набавки

Курир - 15.03.2013

Јакимовски и Петров меѓусебно се обвинуваат за скапата цена на ужинка во градинките, а тие како екс-градоначалници на Карпош не направија ништо во таа насока.

Куновска: Во Карпош родителите плаќаат највисоки ужинки

Press24 - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за општина Карпош Јагнула Куновска на денешната прес-конференција рече дека во оваа општина родителите плаќаат ...

Куновска:Во Карпош родителите плаќаат највисоки ужинки

Макфакс - 15.03.2013

Поранешните градоначалници на Карпош, Андреј Петров и Стевче Јакимовски, навечер на телевизија се караат кој наместил тендери за Карпош да има највисоки цени за ужинки во основните училишта, а преку ...

Куновска: Јас и Коце Трајановски сме истрајни луѓе

Денешен - 15.03.2013

Јагнула Куновска, кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа мини митинг пред граѓаните во населбата Влае.

Куновска: Во Карпош децата плаќаат највисоки ужинки

Денешен - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за општина Карпош Јагнула Куновска на денешната прес-конференција рече дека во оваа општина родителите плаќаат ...

Анкета:Јакимовски води во Карпош - Петров зад Куновска

Maxim - 15.03.2013

Јакимовски има најголема поддршка меѓу жителитен а Карпош, покажуваат неофицијалните резултати на партиските анкети на ВМРО-ДПМНЕ, објавува Дневник.

Куновска: Во Карпош родителите плаќаат највисоки ужинки

Maxim - 15.03.2013

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за општина Карпош Јагнула Куновска на денешната прес-конференција рече дека во оваа општина родителите плаќаат ...

Јагнула Куновска му ја возврати посетата на Петров - тој не беше во штабот

+инфо - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска денеска го посети изборниот штаб на Андреј Петров, за, како што рече, првин да му ја врати посетата, а потоа и да укаже ...

Јакимовски, Петров, Куновска: Ситни закачки и силна кампања за Карпош

Фактор - 14.03.2013

Тројцата најсилни противници кои претендираат за иден градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, Андреј Петров и Јагнула Куновска и денеска ја продолжија својата интензивна кампања.

Јагнула Куновска: Јас и Коце Трајановски сме истрајни и неуморни луѓе

+инфо - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска, на вечерашниот мини-митинг во Влае ги презентираше проектите што планира да ги реализира во наредните четири години, доколку ја ...

Куновска се заложи за изградба на православен храм во Карпош 4

Канал5 - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Јагнула Куновска на вечерашниот мини митинг во населбата Карпош 4 истакна дека ќе се заложи за економски развој и изградба на православен ...

Скопските кандидати за градоначалници во акција

Канал5 - 14.03.2013

Куновска не му ја бендиса програмата на Петров. Денеска во возвратна му достави еден куп забелешки и обвини дека програмата му била плагијат, без конкретни рокови за проектите и пари колку ќе чинат.

Куновска ќе гради црква во Карпош

Press24 - 14.03.2013

На вчерашниот мини митинг во населбата КАрпош 4, кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Јагнула Куновска истакна дека ќе се заложи за економски развој и изградба на православен ...

Ветена изградба на православен храм во Карпош 4

Скопје инфо - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Јагнула Куновска на вчерашниот мини митинг во населбата Карпош 4 истакна дека ќе се заложи за економски развој и изградба на православен ...

Изградба на црква во Карпош, проект на Куновска

Курир - 14.03.2013

На Карпош му е потребен православен верски објект, на Карпош му е потребна црква, истакна кандидатот за градоначалник на општина Карпош Јагнула Куновска на вчерашниот мини-митинг во населбата Карпош ...

Куновска го посети изборниот штаб на Петров

Курир - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска денеска го посети изборниот штаб на Андреј Петров.

Куновска го посети изборниот штаб на Петров

БезПардон - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска денеска го посети изборниот штаб на Андреј Петров.

Куновска му однесе долга листа забелешки на Петров

еВести - 14.03.2013

Откако се сретнаа во нејзиниот изборен штаб, Јагнула Куновска, кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, денеска го посети изборниот штаб на противкандидатот од СДСМ, Андреј Петров.

Куновска одржа мини митинг во Влае

Sky - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска одржа мини митинг пред граѓаните во населбата Влае, во општина Карпош.

Куновска се заложи за изградба на православен храм во Карпош 4

Денешен - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Јагнула Куновска на вечерашниот мини митинг во населбата Карпош 4 истакна дека ќе се заложи за економски развој и изградба на православен ...

Куновска го посети изборниот штаб на Петров

Денешен - 14.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска денеска го посети изборниот штаб на Андреј Петров.

Куновска вети изградба на православен храм во општина Карпош

Maxim - 14.03.2013

На вчерашниот мини митинг во населбата КАрпош 4, кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Јагнула Куновска истакна дека ќе се заложи за економски развој и изградба на православен ...

Груевски: Народот е единствениот ѕид меѓу опозицијата и нејзината желба за власт

Дневник - 13.03.2013

Опозицијата не знае дека единствениот ѕид помеѓу нив и освојувањето на власта е народот, кој не може да го освојат со тупаница и со крешење бидејќи тој сака дела, конкретни проекти, реформи, успеси, ...

Куновска ќе гради црква во Карпош 4

А1 On - 13.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Јагнула Куновска на вечерашниот мини митинг во населбата Карпош 4 истакна дека ќе се заложи за економски развој и изградба на православен ...

Јагнула Куновска вети дека ќе се гради црква во Карпош 4

+инфо - 13.03.2013

Вечерва кандидатот за градоначалник на Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска, на мини-митинг се обрати пред граѓаните и вети дека доколку ја добие нивната доверба, ќе се заложи за изградба на црква.

Што ќе прават во Скопје кандидатите за градоначалници

Сител - 13.03.2013

Во Бутел ќе се решаваат инфраструктурните проблеми. Градоначалникот Трајановски најави проширување на улицата Босна и Херцеговина и поврзување на булеварот Христијан Тодоровски Карпош со скопската ...

Јагнула Куновска вети црква во Карпош 4

Либертас - 13.03.2013

Вечерва кандидатката за градоначалник на Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска, на мини-митинг се обрати пред граѓаните и вети дека доколку ја добие нивната доверба, ќе се заложи за изградба на ...

Куновска: Редно време е Карпош да доживее економски подем

Курир - 13.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Јагнула Куновска, на вчерашниот мини-митинг во населбата Карпош 2, ја претстави својата програма.

Анкета: Кој ќе ја добие градоначалничката трка во скопската општина Карпош?

БезПардон - 13.03.2013

Денеска Комуникација.мк ви ја подготви можеби најинтересната и воедно највоздубливата анкета за избор на градоначалник во скопската општина Карпош.

Куновска: Во Карпош 3, најмногу се сконцентриравме на спортот и здравството

Нетпрес - 13.03.2013

Реализација на низа проекти во областа на здравството и спорт на територијата на населбата Карпош 3 најави кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО ДПМНЕ Јагнула Куновска.

Куновска: Низа проекти од здравството и спортот за Карпош 3

Курир - 13.03.2013

Реализација на низа проекти во областа на здравството и спортот на територијата на населбата Карпош 3, најави кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ Јагнула Куновска.

Анкета: Јагнула Куновска е новиот градоначалник на општина Карпош!

БезПардон - 13.03.2013

Денешната анкета на Комуникација.мк разбуди голем интерес кај читателите, па од 11 до 19 часот на неа својот глас го дадоа вкупно 1.473 гласови.

Куновска најави изградба на црква во Карпош 4

Република - 13.03.2013

Кандидатот за градоначалник на коалицијата За подобра Македонија Јагнула Куновска, денеска на средба со жителите на Карпош 4 најави економски развој на општината, а прв проект ќе биде изградба на ...

Куновска вети изградба на православен храм во општина Карпош

Нетпрес - 13.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош Јагнула Куновска на вечерашниот мини митинг во населбата Карпош 4 истакна дека ќе се заложи за економски развој и изградба на православен ...

Куновска ќе ја реновира Градската општа болница „8-ми Септември"

Макфакс - 13.03.2013

Реновирање и приспособување на повеќе функционалности на Градската општа болница „8 Септември" најави кандидатот за градоначалник на Општина Карпош, од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска.

Куновска: Редно време е Карпош да доживее економски подем

Денешен - 13.03.2013

На вчерашниот мини-митинг во населбата Карпош 2, кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Јагнула Куновска, на ја претстави својата програма.

Куновска: Ќе ја реновираме болницата 8 септември

Економски - 13.03.2013

Меѓу поголемите проекти кои ќе ги работиме заедно со Владата на Република Македонија, преку Министерството за здравство се проектот за целосно реновирање на Градската општа болница 8-ми Септември, ...

Петров го посети штабот на Куновска - и ја достави својата програма

24 Вести - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Карпош Андреј Петров денеска го посети штабот на ВМРО- ДПМНЕ и им ја достави неговата програма за работа за следниот мандатен период, со цел, како што ...

(ФОТО) Петров и ја подари изборната програма на Куновска

Утрински - 12.03.2013

Кандидатот на здружената опозиција за општина Карпош, Андреј Петров денеска ја изненади својата противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска, која ја посети во нејзиниот изборен штаб, подарувајќи ...

Груевски од Карпош: „ѕидот пред СДСМ е народот“

Телма - 12.03.2013

Опозицијата не знае дека единствениот ѕид помеѓу нив и освојувањето на власта е народот, кој не може да го освојат со тупаница и со крешење бидејќи тој сака дела, конкретни проекти, реформи, успеси, ...

Петров и Куновска разменија програми,jaкимовски даде нови ветувања

Телма - 12.03.2013

Градоначалничкиот кандидат на СДСМ за Карпош, Андреј Петров утринава лично и` ја достави својата изборна програма на Јагнула Куновска, неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Андреј Петров влезе во штабот на Јагнула Куновска

А1 On - 12.03.2013

Андреј Петров на посета во штабот на против кандидатот за општина Карпош, Јагнула Куновска. И ја даде изборната програма, за да види, како што рече, што ќе реализира како нов градоначалник на Карпош.

Куновска до Петров: Програма не се пишува за три дена

А1 On - 12.03.2013

Јагнула Куновска кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Карпош во реакција на изјавата на противкандидатот Андреј Петров му порача оти програма не се пишувала за три дена и оти потребен е ...

Петров ја посети Куновска во нејзиниот штаб

Н.Македонија - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ Андреј Петров денеска го посети изборниот штаб на ВМРО- ДПМНЕ на неговиот противкандидат Јагнула Куновска, каде ја достави својата изборна ...

Заострена битката во општина Карпош

Алфа - 12.03.2013

Се заострува битката за градоначалник на Карпош, општината, во која се очекува најнеизвесна и најжестока битка на претстојните локални избори.

Куновска гледаше фудбал со жителите на Карпош

А1 On - 12.03.2013

Јагнула Куновска, на денешниот мини митинг во населбата Карпош 2, ја претстави својата програма. Таа им се извини на сите љубители на фудбалот кои поради овој митинг ќе пропуштат дел од натпреварот ...

Петров ѝ ја подари својата изборна програма на Куновска

+инфо - 12.03.2013

Кандидатот на здружената опозиција за општина Карпош, Андреј Петров денеска ја изненади својата противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска, која ја посети во нејзиниот изборен штаб, па ѝ ја ...

Куновска: Петров ги послуша моите сугестии

+инфо - 12.03.2013

Добро што Андреј Петров конечно се одважи, ги послуша моите сугестии и направи програма, арно му текна, изјави Јагнула Куновска, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Карпош по посетата на ...

Јагнула Куновска гледаше фудбал со Карпошани

+инфо - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Карпош Јагнула Куновска, на денешниот мини митинг во населбата Карпош 2, ја претстави својата програма.

Груевски: Народот е единствениот ѕид меѓу опозицијата и нејзината желба да ја освои власт

Сител - 12.03.2013

Опозицијата не знае дека единствениот ѕид помеѓу нив и освојувањето на власта е народот, кој не може да го освојат со тупаница и со крешење бидејќи тој сака дела, конкретни проекти, реформи, успеси, ...

ВИДЕО: Андреј Петров и ја достави својата програма на Јагнула Куновска во нејзиниот штаб

Либертас - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на СДСМ и Сојузот за иднината, Андреј Петров, денес беше во посета на штабот на ВМРО-ДПМНЕ за да ја достави својата програма програма на ...

Петров го посети штабот на противкандидатката Куновска

Сител - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Карпош Андреј Петров денеска го посети штабот на ВМРО- ДПМНЕ и им ја достави неговата програма за работа за следниот мандатен период, со цел, како што ...

Куновска до Петров: Програма не се пишува за три дена

Сител - 12.03.2013

Јагнула Куновска кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Карпош во реакција на изјавата на противкандидатот Андреј Петров му порача оти програма не се пишувала за три дена и оти потребен е ...

Куновска до Петров: Програма не се пишува за три дена

Либертас - 12.03.2013

Јагнула Куновска кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Карпош во реакција на изјавата на противкандидатот Андреј Петров му порача оти програма не се пишувала за три дена и оти потребен е ...

(ВИДЕО) Андреј Петров и однесе програма на Јагнула Куновска за да ја запознае со Карпош

Бриф - 12.03.2013

Денес го посетивме штабот на ВМРО ДПМНЕ за да им ја доставиме нашата програма за работа за следниот мандатен период за Општина Карпош и да ги запознаеме со нашите проекти и идеи за развојот на нашата ...

Груевски: Црвенковски си го лаже членството дека ќе има предвремени парламентарни избори

Press24 - 12.03.2013

Опозицијата не знае дека единствениот ѕид помеѓу нив и освојувањето на власта е народот, кој не може да го освојат со тупаница и со крешење бидејќи тој сака дела, конкретни проекти, реформи, успеси, ...

Јагнула: Со економски развој ќе го извлечеме Карпош од летаргијата

Курир - 12.03.2013

Презентирајќи ја изборната програма, кандидатот за градоначалник Јагнула Куновска, рече дека таа е изработена во соработка со жителите на Карпош, врз основа на нивните потреби и желби.

Груевски: Народот не можат да го освојат со тупаница

Република - 12.03.2013

Ѕидот меѓу СДСМ и освојувањето доверба е народот, кој не се руши, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вечерашниот митинг во Карпош, каде што беше промовирана кандидатката за ...

Петров ја запозна Куновска со неговите проекти

Нетпрес - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ Андреј Петров денеска го посети штабот на ВМРО ДПМНЕ за да им ја достават нивната програма за работа за следниот мандатен период за Општина ...

Петров и Куновска си разменија пропаганден материјал

БезПардон - 12.03.2013

Кандидатот на здружената опозиција за општина Карпош, Андреј Петров денеска ја изненади својата противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска, која ја посети во нејзиниот изборен штаб, па ѝ ја ...

Куновска до Петров: 12 дена пред избори не се прави програма

Курир - 12.03.2013

Дванаесет дена пред избори не се печати и дава програма, му порача кандидатот за градоначалник на општина Карпош Јагнула Куновска на својот противкандидат Андреј Петров, кој денеска и ја достави ...

Петров и' ја достави својата изборна програма на Куновска

Sky - 12.03.2013

Денес кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на Сојузот за иднината, Андреј Петров, го посети штабот на ВМРО ДПМНЕ за да им ја достави неговата програма за работа за следниот ...

Андреј Петров ја достави изборната програма во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Хајд Парк - 12.03.2013

Прочитано: 84 пати Кандидатот за градоначалник за општина Карпош од СДСМ, Андреј Петров ја достави изборната програма до штабот на ВМРО-ДПМНЕ.

Куновска до Петров: Програма не се прави преку ноќ

Нетпрес - 12.03.2013

Откако кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Карпош го посети изборниот штаб на својот ривал од ВМРО ДПМНЕ Јагнула Куновска за да и’ ја претстави својата прогрмаа таа му одговори дека ...

ВМРО ДПМНЕ: Програмата на Петров е само неиздржани реченици

Нетпрес - 12.03.2013

Го поздравуваме тоа што Петров конечно седнал да напише нешто, но сепак сето тоа се само неиздржани реченици зад кои нема никаква планска и финансиска документација, се вели во соопштението од ВМРО ...

Куновска до Петров: 12 дена пред избори не се прави програма

еВести - 12.03.2013

Дванаесет дена пред избори не се печати и дава програма, му порача кандидатот за градоначалник на општина Карпош Јагнула Куновска на својот противкандидат Андреј Петров, кој денеска и ја достави ...

Петров го посети штабот на противкандидатката Куновска

Press24 - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Карпош Андреј Петров денеска го посети штабот на ВМРО- ДПМНЕ и им ја достави неговата програма за работа за следниот мандатен период, со цел, како што ...

Куновска до Петров: Програма не се пишува за три дена

Press24 - 12.03.2013

Јагнула Куновска кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Карпош во реакција на изјавата на противкандидатот Андреј Петров му порача оти програма не се пишувала за три дена и оти потребен е ...

Куновска до Петров: Програма не се прави преку ноќ

Хајд Парк - 12.03.2013

Прочитано: 108 пати Програма не се прави преку ноќ, му порача кандидатот за општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска на Андреј Петров, кандидат за оваа општина од СДСМ кој утрово во штабот на ...

Куновска: Арно му текна на Петров

Sky - 12.03.2013

- Утринава во 10.30 часот на точно 12 дена пред одржувањето на локалните избори во мојот изборен штаб, дојде кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ , Господинот Андреј Петров.

Куновска: Не ветувам градежен бум, но проект по проект ќе ги решаваме

Нетпрес - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Јагнула Куновска, на денешниот мини митинг во населбата Карпош 2, ја претстави својата програма.

Андреј Петров ја достави изборната програма во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.03.2013

Кандидатот за градоначалник за општина Карпош од СДСМ, Андреј Петров ја достави изборната програма до штабот на ВМРО-ДПМНЕ.

Куновска до Петров: Програми не се прави преку ноќ

Макфакс - 12.03.2013

Програма не се прави преку ноќ, му порача кандидатот за општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска на Андреј Петров, кандидат за оваа општина од СДСМ кој утрово во штабот на ВМРО-ДПМНЕ ја достави ...

Груевски: Никој не може да го сруши народот

Денешен - 12.03.2013

На вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Карпош, лидерот Груевски рече дека народот е ѕид кој не може да биде срушен.

Куновска: Најважна цел ни е отварање на нови работни места

Денешен - 12.03.2013

Во презентацијата на својата предизборна програма, кандидатот за градоначалник за Карпош на ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска подвлече дека нејзините приоритети се градени заедно со жителите на Карпош и ...

Куновска: Програма се прави за повеќе од 12 дена

Денешен - 12.03.2013

На само 12 дена пред избори не се печати програма. Вака реагираше Куновска на доставувањето на програмата на противкандидатот на Андреј Петров за претстојните локални избори.

Груевски: Црвенковски си го лаже членството дека ќе има предвремени парламентарни избори

Maxim - 12.03.2013

Опозицијата не знае дека единствениот ѕид помеѓу нив и освојувањето на власта е народот, кој не може да го освојат со тупаница и со крешење бидејќи тој сака дела, конкретни проекти, реформи, успеси, ...

Куновска до Петров: Програма не се пишува за три дена

Maxim - 12.03.2013

Јагнула Куновска кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Општина Карпош во реакција на изјавата на противкандидатот Андреј Петров му порача оти програма не се пишувала за три дена и оти потребен е ...

Груевски: Народот е единствениот ѕид меѓу опозицијата и нејзината желба да ја освои власт

А1 On - 11.03.2013

Опозицијата не знае дека единствениот ѕид помеѓу нив и освојувањето на власта е народот, кој не може да го освојат со тупаница и со крешење бидејќи тој сака дела, конкретни проекти, реформи, успеси, ...

Куновска се сретна со жителите од урбаната заедница „Владо Тасевски“

Сител - 11.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Јагнула Куновска вечерва се сретна со жителите од урбаната заедница „Владо Тасевски“.

Куновска: Програмите на Јакимовски и Петров се голема фарса

Press24 - 11.03.2013

Jaгнула Куновска, кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ се сретна со жителите од урбаната заедница „Владо Тасевски“.

Груевски: Народот е ѕид кој неможат да го срушат

Курир - 11.03.2013

Ѕидот помеѓу СДСМ и освојување на довербата, на власта, е народот кој не се руши, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Карпош, каде беше промовиран кандидатот ...

Груевски: Народот е ѕид кој неможат да го срушат

еВести - 11.03.2013

Ѕидот помеѓу СДСМ и освојување на довербата, на власта, е народот кој не се руши, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Карпош, каде беше промовиран кандидатот ...

Куновска: Програмите на Јакимовски и Петров се голема фарса

Maxim - 11.03.2013

Jaгнула Куновска, кандидатот за градоначалник на општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ се сретна со жителите од урбаната заедница „Владо Тасевски“.