TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомеханичар што знае да забива голови

Вест - 22.11.2003

ДАДО ПРШО - НОВИОТ ДАВОР ШУКЕР НА ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛ Победнички трк на голгетерот. - Дадо Пршо Опозицијата во хрватскиот фудбал, која сега води отворена кампања за смена на актуелниот селектор Ото Бариќ, меѓу другото, му приговара на искусниот стратег што откако дојде на оваа функција во хрватската ...

Фудбалска трагедија во Турција, празник во Летонија

Вест - 21.11.2003

БАРАЖИ ЗА ЕП 2004 Во воздух по вистинската сензација.- Александерс Старковс Турската репрезентација го продолжи проклетството на третопласираните екипи од СП, кои од 1974 година не успеваат да се пласираат на следното ЕП, овозможувајќи им на Летонците евродеби во Португалија.

Малата Летонија ја расплака Турција

Утрински - 21.11.2003

"Бронзената" репрезентација од последното СП доживеа дебакл во баражот за пласман на ЕП во Португалија Летонија, Хрватска, Шпанија, Холандија и Русија ја заокружија листата од 16 репрезентации кои во Португалија наредната година ќе се борат за европската круна.

Ѓунеш и се извини на нацијата за киксот

Дневник - 21.11.2003

ФУДБАЛ - ПОЗНАТИ СИТЕ УЧЕСНИЦИ НА ЕВРО 2004 Проклетството - третиот од СП да не се пласира на ЕП продолжи откако Турција испадна од Летонија Триесетгодишното проклетство продолжи - "бронзата од СП" нема да го види Европското првенство! Од 1974 година, секоја "бронзена селекција" две години подоцна ...

Хрватска ја мина Словенија во баражот за пласман на ЕП

А1 - 19.11.2003

Фудбалската репрезентација на Хрватска со победа на гости ја мина Словенија во баражот и избори пласман на Европското првенство во Португалија 2004 година. Јавноста на стариот континент ги очекува последните селекции кои вечерва низ последниот филтер- додатните квалификации треба да го заокружат ...

Летонија ја шокираше Турција

А1 - 19.11.2003

Хрватска, Летонија, Шпанија, Холандија и Русија се последните пет селекции кои изборија пласман на ЕП в година во Португалија, откако излегоа како победници од реванш-бараж натпреварите. Соседското дерби помеѓу Словенија и Хрватска го добија Хрватите кои победија со 1:0 со голот на Дадо Пршо и со ...

За Бариќ визата за Португалија е во хрватски раце

Утрински - 19.11.2003

И покрај нерешените 1:1 на првиот бараж дуел против Словенија во Загреб Селекторот на хрватската репрезентација, Ото Бариќ, е уверен дека во денешниот реванш бараж дуелот против Словенија, неговите фудбалери ќе одиграат далеку подобро за разлика од оние 1:1 во Загреб, и дека ќе обезбедат виза за ЕП ...

Хрватите без компас против упорните Словенци

Утрински - 17.11.2003

Прашникар го надитри Бариќ во првиот бараж дуел на "Максимир" (1:1) По првото полувреме од битката за Португалија, хрватскиот навивач е очаен и шокиран. Дури еден час им требаше и на фудбалерите на Хрватска да се помират во соблекувалната со епилогот од 1:1 против соседот Словенија, и конечно да ...

Словенците ја шокираа Хрватска, Холандија падна во Шкотска

Вест - 17.11.2003

ФУДБАЛ - БАРАЖ НАТПРЕВАРИ ЗА ЕП 2004 ВО ПОРТУГАЛИЈА Најдобрата фудбалска репрезентација на Словенија ја задржа Хрватска во Загреб на 1:1 и си обезбеди добар резултат пред реванш мечот од баражот за ЕП 2004 во Португалија. Најдобриот хрватски напаѓач, Дадо Пршо у Најдобрата фудбалска репрезентација ...