TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вкупно 377 мртви во поплавите во Африка

Макфакс - 24.10.2010

Вкупно 377 луѓе загинаа во поплавите што во изминатите неколку дена го погодија западниот и централниот дел на Африка, јавува ...

Најмалку 377 лица го загубија животот во поплави во Западна Африка

Алсат-М - 23.10.2010

Повеќе од 377 лица го загубија животот во поплавите што ја зафатија Западна Африка во последните неколку недели, а над милион ипол се погодени од природната катастрофа, соопштија Обединетите нации.

Во поплавите во Африка загинаа најмалку 377 лица

Курир - 23.10.2010

Според Обединетите нации во поплавите во Западна Африка, досега загинаа најмалку 337 лица. Од природната катастрофа најмалку еден ипол милион лица се раселени.

Најмалку 377 лица го загубија животот во поплави во Западна Африка

Сител - 23.10.2010

Повеќе од 377 лица го загубија животот во поплавите што ја зафатија Западна Африка во последните неколку недели, а над милион ипол се погодени од природната катастрофа, соопштија Обединетите нации.

Поплави во Португалија

Алсат-М - 22.10.2010

Пороен дожд поплави делови од Португалија. Според тамошните медиуми, најпогоден е островот Мадеира каде денеска поради невремето беа предизвикани и лизгања на земјиштето.

Во поплавите во Африка загинаа 377 луѓе

Утрински - 21.10.2010

ЊуJорк - Во надојдените води во централниот и западниот дел на Африка животот го загубија 377 луѓе, а околу 1,5 милион се загрозени од поплавите од почетокот на сезоната на дождови, соопштија ...

Поплавите во Африка убија стотици луѓе

Дневник - 21.10.2010

Најмалку 377 луѓе од десетина африкански држави загинаа во поплавите во централниот и во западниот дел на континентот. Сезонските дождови им го загрозија нормалното живеење на 1,5 милион луѓе.

Бројот на жртвите во поплавите во Виетнам се искачи на 112

А1 - 20.10.2010

Најмалку 46 луѓе загинаа и 21 се исчезнати во поплавите предизвикани од поројни дождови во централните делови од Виетнам. Со тоа, бројот на жртвите во октомври е веќе 112 луѓе.

Убиствени поплави во Виетнам

Канал5 - 20.10.2010

Најмалку 46 луѓе загинаа и 20-мина исчезнаа во поплавите предизвикани од поројни дождови во централните делови од Виетнам. Со тоа, бројот на жртвите во октомври се искачи на 112 луѓе.

Бројот на жртви од поплавите во Виетнам се искачи на 112

Курир - 20.10.2010

Во поплавите предизвикани од поројните дождови во централните делови на Виетнам загинаа најмалку 46 луѓе а 21 се исчезнати. Со тоа, бројот на жртвите во октомври е веќе 112 луѓе.

Смртоносни поплави направија хаос на грчките острови

Inpress - 20.10.2010

Атина, 20. октомври 2010 (ИНПРЕС) Властите во Грција прогласија вонредна состојба на островите Икариа и Киос на истокот на Егејското море, по силните дождови и поплави кои предизвикаа вистински хаос ...

Жртвите од поплавите во Виетнам се веќе 112

Алфа - 20.10.2010

Најмалку 46 луѓе загинаа и 21 се исчезнати во поплавите предизвикани од поројни дождови во централните делови од Витнам. Со тоа, бројот на жртвите во октомври е веќе 112 луѓе.

Во поплавите во Африка загинаа 377 луѓе

Алфа - 20.10.2010

Во надојдените води во централниот и западниот дел на Африка животот го загубија 377 луѓе, а околу 1,5 милиони лица се загрозени од поплавите од почетокот на сезоната на дождови, соопштија ...

Жртвите од поплавите во Виетнам се веќе 112

МРТ - 20.10.2010

Најмалку 46 луѓе загинаа и 21 се исчезнати во поплавите предизвикани од поројни дождови во централните делови од Витнам. Со тоа, бројот на жртвите во октомври е веќе 112 луѓе.

377 животи однесени од поплавите во Африка

Курир - 20.10.2010

377 лица ги загубија животите во надојдените води во централниот и западниот дел на Африка, а уште 1,5 милион се загрозени од поплавите.

Во поплавите во Африка загинаа 377 луѓе

МРТ - 20.10.2010

Во надојдените води во централниот и западниот дел на Африка животот го загубија 377 луѓе, а околу 1,5 милиони лица се загрозени од поплавите од почетокот на сезоната на дождови, соопштија ...

Жртвите од поплавите во Виетнам се веќе 112

Сител - 20.10.2010

Најмалку 46 луѓе загинаа и 21 се исчезнати во поплавите предизвикани од поројни дождови во централните делови од Витнам. Со тоа, бројот на жртвите во октомври е веќе 112 луѓе.

Поплавите во Виетнам веќе земаа 112 животи

Кирилица - 20.10.2010

Најмалку 46 луѓе загинаа и 21 се исчезнати во поплавите предизвикани од поројни дождови во централните делови од Витнам.

Прогласена вонредна состојба во источниот дел на Грција

Канал 77 - 20.10.2010

Поради поплавите предизвикани од обилните дождови кој однесоа и еден човечки живот на островот Иос во источниот дел на Грција вчера е прогласена вонредна состојба.

Двајца мртви во поплави во Грција

А1 - 19.10.2010

Грчките власти прогласија вонредна состојба на островите Икариа и Киос во источното Егејско море, откако од силни поплави загинаа двајца луѓе, јавува Асошиејтед прес.

Поплави во Атина

Дневник - 19.10.2010

Поројни дождови проследени со силни ветрови, поплавија голем број куќи, магацини и продавници во Атина и предизвикаа сообраќаен хаос на улиците во главниот град на Грција.

Невреме во Грција, две лица загинале

Алсат-М - 19.10.2010

Две лица загинаа во Грција, а спасувачките служби евакуираа десетици лица, откако поројните дождови предизвикаа поплави на неколку острови во Егејското Море.

Торнадо и поројни дождови во Грција, едно лице загина

Inpress - 19.10.2010

Атина, 19. октомври 2010 (ИНПРЕС) Повеќе квартови во Атина се поплавени поради обилните врнежи кои ја зафатија Грција. Поплавени се куќи, патишта и продавници, а еден локален пат пропадна.

Најмалку 30 лица загинаа во поплави во Виетнам

Алфа - 19.10.2010

Најмалку 30 лица загинаа, а 23 се уште се водат за исчезнати во најголемите поплави кои го зафатија централниот дел на Виетнам во последните 30 години, соопшти виетнамскиот Национален координационен ...

Поради поплавите вонредна состојба на островот Иос

Нетпрес - 19.10.2010

Поради поплавите предизвикани од обилните дождови кој однесоа и еден човечки живот на островот Иос во источниот дел на Грција денеска е прогласена вонредна состојба.

Двајца мртви во поплави во Грција

Макфакс - 19.10.2010

Грчките власти прогласија вонредна состојба на островите Икариа и Киос во источното Егејско море, откако од силни поплави загинаа двајца луѓе, јавува Асошиејтед прес Веста е ...

Две жртви од поплавите во Грција, десетици евакуирани

Кирилица - 19.10.2010

Две лица загинаа во Грција, а спасувачките служби евакуираа десетици лица, откако поројните дождови предизвикаа поплави на неколку острови во Егејското Море На островите Хиос, Милитини, Икарија, ...

Двајца мртви во поплави во Грција

Форум - 19.10.2010

Грчките власти прогласија вонредна состојба на островите Икариа и Киос во источното Егејско море, откако од силни поплави загинаа двајца луѓе На островот Икариа било пронајдено телото на еден ...

Најмалку 30 лица загинаа во поплави во Виетнам

Кирилица - 19.10.2010

Најмалку 30 лица загинаа, а 23 се уште се водат за исчезнати во најголемите поплави кои го зафатија централниот дел на Виетнам во последните 30 години, соопшти виетнамскиот Национален координационен ...

Поројни дождови во Грција, вонредна состојба на островите во Егејското Море

МРТ - 19.10.2010

Поради поројните дождови што од неделата ја зафатија цела Грција, во повеќе квартови на грчката престолнина се поплавени патишта, куќи, продавници, локален пат пропаднал поради одрон, а десетици ...

Поројни дождови во цела Грција, вонредна состојба на островите во Егејското море

Алфа - 19.10.2010

Поради поројните дождови што од неделата ја зафатија цела Грција, во повеќе квартови на грчката престолнина поплавени се патишта, куќи, продавници, локален пат пропаднал поради одрон, а десетици ...

Две лица загинаа во невремето во Грција, десетици се евакуирани

Курир - 19.10.2010

Две лица загинаа во Грција, а спасувачките служби евакуираа десетици лица, откако поројните дождови предизвикаа поплави на неколку острови во Егејското Море.

Две лица загинаа во невремето во Грција, десетици лица се евакуирани

Сител - 19.10.2010

Две лица загинаа во Грција, а спасувачките служби евакуираа десетици лица, откако поројните дождови предизвикаа поплави на неколку острови во Егејското Море.

Поројни дождови во цела Грција, вонредна состојба на островите

Кирилица - 19.10.2010

Поради поројните дождови што од неделата ја зафатија цела Грција, во повеќе квартови на грчката престолнина се поплавени патишта, куќи, продавници, локален пат пропаднал поради одрон, а десетици ...

Најмалку 30 лица загинаа во поплави во Виетнам

Сител - 19.10.2010

Најмалку 30 лица загинаа, а 23 се уште се водат за исчезнати во најголемите поплави кои го зафатија централниот дел на Виетнам во последните 30 години, соопшти виетнамскиот Национален координационен ...

Виетнам: Најмалку 30 лица загинаа во поплави

Курир - 19.10.2010

Најмалку 30 лица загинаа, а 23 се водат како исчезнати во најголемите поплави во последните 30 години кои го зафатија централниот дел на Виетнам.

Поројни дождови во Грција, вонредна состојба на островите во Егејското Море

Сител - 19.10.2010

Поради поројните дождови што од неделата ја зафатија цела Грција, во повеќе квартови на грчката престолнина се поплавени патишта, куќи, продавници, локален пат пропаднал поради одрон, а десетици ...

На островите алармантно

Вечер Прес - 19.10.2010

Поројните дождови што изминативе денови ја зафатија цела Грција, ја поплавија престолината Атина со нејзината околина, но на островите во Егејското Море состојбата се уште е алармантна.

Поплави во Атина

Н.Македонија - 19.10.2010

Поројни дождови проследени со силни ветрови предизвикаа сообраќаен хаос на улиците во главниот град на Грција, а поплавени се и голем број куќи, магацини и продавници Евакуирана е административната ...

Во поплави во Краснодарскиот крај загинаа 14 луѓе

Алсат-М - 18.10.2010

Четиринаесет луѓе ги загубија животите во поплавите во рускиот Краснодарски регион и деветмина се исчезнати. Според соопштение од регионалниот центар на Министерството за вонредни ситуации зголемено ...

Русија - поплави во краснодарскиот регион

Телма - 18.10.2010

Четиринаесет луѓе ги загубија животите во поплавите во рускиот Краснодарски регион и деветмина се исчезнати. Според соопштение од регионалниот центар на Министерството за вонредни ситуации зголемено ...

Пороен дожд предизвикаа сообраќаен хаос во атина

Телма - 18.10.2010

Поројни дождови проследени со силни ветрови, предизвикаа сообраќаен хаос на улиците во главниот град на Грција, а поплавени се и голем број куќи, магацини и продавници.

Во поплави во Краснодарскиот крај загинаа 14 луѓе

Сител - 18.10.2010

Четиринаесет луѓе ги загубија животите во поплавите во рускиот Краснодарски регион и деветмина се исчезнати. Според соопштение од регионалниот центар на Министерството за вонредни ситуации зголемено ...

Во поплави во Краснодарскиот крај загинаа 14 луѓе

Алфа - 18.10.2010

Четиринаесет луѓе ги загубија животите во поплавите во рускиот Краснодарски регион и деветмина се исчезнати. Според соопштение од регионалниот центар на Министерството за вонредни ситуации зголемено ...

Сообраќаен хаос и поплави во Атина

Кирилица - 18.10.2010

Поројни дождови проследени со силни ветрови, предизвикаа сообраќаен хаос на улиците во главниот град на Грција, а поплавени се и голем број куќи, магацини и продавници Евакуирана е административаната ...

Поплавите во Русија однесоа уште 14 нови жртви

Курир - 18.10.2010

Во поплави во Краснодарскиот регион загинаа 14 луѓе а 9 се водат како исчезнати. Четиринаесет луѓе ги загубија животите во поплавите во рускиот Краснодарски регион и деветмина се исчезнати.

Сообраќаен хаос и поплави во Атина

Алфа - 18.10.2010

Поројни дождови проследени со силни ветрови, предизвикаа сообраќаен хаос на улиците во главниот град на Грција, а поплавени се и голем број куќи, магацини и продавници.

Поплави во Атина, торнадо во Закинтос и Китнос

Курир - 18.10.2010

Главниот град на Грција е поплавен како резултат на поројните дождови и силните ветрови при што е настанат сообраќаен хаос. Во Атина поплавени се и голем број куќи, магацини и продавници.

Најмалку 20 луѓе загинале од поплава во Виетнам

Макфакс - 18.10.2010

Најмалку 20 луѓе кои се наоѓале во патнички автобус се однесени од силните струи на надојдена река во Виетнам, додека 17 успеале да се спасат со пливање, соопштија локалните власти, пренесува ...

Над 43 лица загинаа а 100.000 останаа без домови во поплавите во Бенин

Макфакс - 18.10.2010

Катастрофалните поплави во западноафриканската земја Бенин убија најмалку 43-лица и оставија без домови приближно 100.000 лица, соопшти официјален претставник на ОН.

Над 43 лица загинаа, сто илјади без домови во поплавите во Бенин

Форум - 18.10.2010

Катастрофалните поплави во западноафриканската земја Бенин убија најмалку 43-лица и оставија без домови околу сто илјади лица, соопшти официјален претставник на ОН.