TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како изгледа Политехничкиот универзитет во Хонг Конг откако го напуштија демонстрантите?

Факултети - 23.11.2019

Минатата недела илјадници студенти-демонстранти влегоа во Политехничкиот универзитет во Хонг Конг и го окупираа кампусот, додека насилните политички немири во градот достигнаа високо ниво.

Зошто демонстрантите во Хонг Конг се борат со средновековно оружје (ВИДЕО)

МКД - 21.11.2019

Драматичната полициска опсада на кампусот на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг, во кој истанаа забарикадирани уште неколку десетици демонстранти, сѐ уште трае. Ова е само најновата хаотична епизода во шесте месеци од масовните протести.

Хаосот во хонгконшкиот универзитет по протестите (ВИДЕО)

МКД - 21.11.2019

Минатата недела стотици студенти демонстранти влегоа во објектите на хонгконшкиот универзитет и го окупираа кампусот. Набрзо беа соочени со две тешки опции: да останат внатре додека не завршат залихите храна или да го напуштат универзитетот и во тој ...

Се ближи ли крајот на драмата во Хонг Конг? (ВИДЕО)

Кумановски м. - 21.11.2019

Училиштата во Хонг Конг по шест дена повторно се отворија денес. Мал број демонстранти останаа на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното функционирање на градот, како и наставата е во основните и ...

Група демонстранти и натаму под полициска опсада во Хонгконг: Стравуваат од апсење...

Точка - 21.11.2019

Мала, но прилично одлучна група на демонстранти и денес се наоѓа во кампусот на Политехничкиот универзитет во Хонгконг. Најмалку десетина демонстранти кои веќе со денови се под опсада на полицијата и натаму не се предаваат, стравувајќи дека веднаш ...

Училиштата во Хонг Конг се повторно отворени

Слободен Печат - 20.11.2019

Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното функционирање на градот, а настава се одржува во основните и средните училишта. Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот ...

Училиштата во Хонг Конг повторно отворени, демонстранти се уште има во кампусот на универзитетот

А1 On - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

Училиштата во Хонг Конг повторно отворени, демонстранти се уште има во кампусот на универзитетот

Нетпрес - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

Наставата во Хонг Конг продолжува, демонстранти остануваат на кампусот

+инфо - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

(ФОТО) По опсадата, универзитетот во Хонг Конг делува непрепознатливо

Независен - 20.11.2019

По четири дена опсада на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг, кампусот изгледа како после „луда забава“. Четиридневната опсада на хонгконшкиот Политехнички универзитет се ближи кон крајот, иако десетина демонстранти и понатаму се внатре.

Училиштата во Хонг Конг повторно отворени, демонстранти се уште има во кампусот на универзитетот

24Инфо - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

Училиштата во Хонг Конг повторно отворени, демонстранти се уште има во кампусот на универзитетот

Опсервер - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

Училиштата во Хонг Конг повторно отворени, демонстранти се уште има во кампусот на универзитетот

Либертас - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

Училиштата во Хонг Конг повторно отворени, демонстранти се уште има во кампусот на универзитетот

Денешен - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

Училиштата во Хонг Конг повторно отворени, демонстранти се уште има во кампусот на универзитетот

MakPress - 20.11.2019

Училиштата во Хонг Конг денеска повторно се отворени по шест дена, но се уште има проблеми со сообраќајот во градот, додека мал број демонстранти остануваат на кампусот на универзитетот. Градските власти се обидуваат да го вратат редот и нормалното ...

Стотина студенти се уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

24 Вести - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

Телма - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. Тоа беше нејзина прва прес-конференција откако демонстрантите во ...

Продолжува драмата во Хонг Конг, стотина демонстранти забарикадирани на политехничкиот универзитет

Канал5 - 19.11.2019

Стотина демонстранти веќе трет ден во низа се забарикадирани на политехничкиот универзитет во Хонг Конг. Полицијата го има целосно опколено универзитетот, приодите се блокирани и се апси секој кој ќе ја напушти зградата.

Стотина студенти се уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

Курир - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Стотина студенти останаа забарикадирани на универзитет во Хонг Конг

+инфо - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Лам: Ако демонстрантите се мирни, нема да има судири

Макфакс - 19.11.2019

Премиерката на Хонгконг, Кери Лам, денеска порача дека се надева оти судирот меѓу полицијата и демонстрантите кои се забарикадирани на кампусот на Политехничкиот универзитет, може да се реши мирно, и им порача на полицајците да постапуваат хумано.

Расте ризикот од крвопролевање во Хонг Конг (ВИДЕО)

МКД - 19.11.2019

Во драматична ескалација на судирите во Хонг Конг, десетици демонстранти против владата вчера избегаа од универзитетскиот комплекс кој полицијата го држи под опсада, а Пекинг обвини странски држави, особено САД и Британија, дека со реакциите на ...

ЕДИНСТВЕНА МОЖНОСТ ЗА МИРНО РЕШЕНИЕ: Властите во Хонг Конг бараат демонстрантите да се предадат

Слободен Печат - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Стотина студенти се уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

А1 On - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

Нова ТВ - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

ДРАМАТА ВО ХОНГ КОНГ ПРОДОЛЖУВА: Сто демонстранти останаа забарикадирани во Универзитетот

Слободен Печат - 19.11.2019

Според локалните медиуми, повеќе од 200 млади демонстранти го напуштиле Политехничкиот универзитет, придружувани од медијатори на кои полицијата им дозволи да влезат. Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот ...

Драма во Хонг Конг: Стотина студенти останаа забарикадирани во универзитет

Press24 - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

А1 On - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

Стотина студенти сѐ уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

Факултети - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Стотина студенти се уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

Вечер Прес - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Лам: Ако демонстрантите се мирни, нема да има судири

Centar - 19.11.2019

Премиерката на Хонгконг, Кери Лам, денеска порача дека се надева оти судирот меѓу полицијата и демонстрантите кои се забарикадирани на кампусот на Политехничкиот универзитет може да се реши мирно и им порача на полицајците да постапуваат хумано.

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

Локално - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

Драмата во Хонгконг и натаму трае: 100 демонстранти веќе трет ден се забарикадирани на Универзитетот

Точка - 19.11.2019

Стотина демонстранти веќе трет ден во низа се забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонгконг. Полицијата го има целосно опколено Универзитетот, приодите се блокирани и се апси секој кој што ќе ја напушти зградата.

Лам: Ако демонстрантите се мирни, нема да има судири

Точка - 19.11.2019

Премиерката на Хонгконг, Кери Лам, денеска порача дека се надева оти судирот меѓу полицијата и демонстрантите кои се забарикадирани на кампусот на Политехничкиот универзитет може да се реши мирно и им порача на полицајците да постапуваат хумано.

Кери Лам: Демонстрантите мора да го прекинат насилството, да се предадат и да си заминат мирно

iPortal - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

24Инфо - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

Стотина студенти уапсени, двеста се уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

24Инфо - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Стотина студенти се уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

Опсервер - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните“ немири во Хонг Конг

Либертас - 19.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

Опсервер - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

Лам: Ако демонстрантите се мирни, нема да има судири

24Инфо - 19.11.2019

Премиерката на Хонгконг, Кери Лам, денеска порача дека се надева оти судирот меѓу полицијата и демонстрантите кои се забарикадирани на кампусот на Политехничкиот универзитет, може да се реши мирно, и им порача на полицајците да постапуваат хумано.

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

Вечер Прес - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

Кери Лам се надева на мирна разврска на опсадата

Н.Македонија - 19.11.2019

Премиерката на Хонгконг, Кери Лам, денеска порача дека се надева оти судирот меѓу полицијата и демонстрантите кои се забарикадирани на кампусот на Политехничкиот универзитет, може да се реши мирно, и им порача на полицајците да постапуваат хумано.

Стотемина тврдокорни одолеваат на бегството кон непријателот

Н.Македонија - 19.11.2019

На стотемината демонстранти забарикадирани во Политехничкиот универзитет во Хонгконг им се нуди само еден излез од кампусот под полициска опсада – бегство низ солзавец и гумени куршуми што води кон неизбежно апсење, пренесуваат светските медиуми.

Стотина студенти се уште забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

MakPress - 19.11.2019

Стотина антивладини демонстранти останаа забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг денеска, опколени од полицијата додека опсадата врз кампусот на универзитетот влегува во третиот ден.

Властите во Хонг Конг ги повикаа демонстрантите да се предадат

MakPress - 19.11.2019

Шефицата на Владата Хонг Конг, Кери Лам, изјави денеска дека демонстрантите под полициска опсада на универзитетски кампус имаат само можност да се предадат ако сакаат мирно решение. -Ова може да се постигне само со целосна соработка со ...

Во Хонг Конг станува се поопасно

Р.С.Европа - 18.11.2019

Полицијата со употреба на солзавец и водени топови почнала да влегува во универитетот во Хонг Конг кој од пред неколку денови е запоседнат од антивладини демонстранти. Демонстрантите возвратиле со молотови коктели и стрели, при што еден полицаец бил ...

Демонстранти го запалија универзитетот во Хонг Конг, фрлаа молотови коктели на полицијата која го блокираше кампусот ...

МКД - 18.11.2019

Масивни пожари беснееја во кампусот на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг, каде антивладините демонстранти беа повлечени додека ја напаѓаа полицијата со бензински бомби и го повикуваа „демократскиот свет" да ги спаси.

Стотици демонстранти заробени од полицијата во универзитетски кампус во Хонг Конг

Радио МОФ - 18.11.2019

Стотина демонстранти во Хонг Конг се заробени во универзитетски кампус додека полицијата врз нив употребува солзавци за да ги спречи да го пробијат кордонот и да излезат од локацијата, јавува АП .

Уапсени студенти во немирите во Хонг Конг

Слободен Печат - 18.11.2019

Неколку студенти уапсени во Хонг Конг, се обиделе да излезат од универзитетскиот кампу Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат ...

ПОЛИЦИЈАТА НЕМОЌНА: Ќе користи борбена муниција врз демонстрантите во Хонконг (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.11.2019

Полицијата во Хонгконг претходно во соопштение се закани дека ќе одговори со борбена муниција ако демонстрантите употребат смртоносно оружје и прават други насилни дела. Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонгконг се ...

Спектакуларно бегство на демонстрантите во Хонг Конг кои беа под опсада на полицијата во кампус (ВИДЕО)

МКД - 18.11.2019

Десетици хонгконгшки демонстранти кои полицијата ги опколи во кампусот на универзитетот успеаја да избегаат откако падна мрак. Пекинг се закани дека ќе ја „реши политичката криза“ во својата автономна територија на југот.

Ескалација во Хонг Конг: Студентите забарикадирани во кампусот-полицијата се закани дека ќе пука

Нова ТВ - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

Сител - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

На демонстрантите во Хонг Конг им се закануваат до 10 години затвор по палење на влезот на Универзитетот

Слободен Печат - 18.11.2019

Полицијата го прогласи кампусот за „место на нереди", што значи дека на насилниците им се заканува казна затвор до 10 години. Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со ...

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

А1 On - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Опколени демонстрантите во Хонг Конг, тие го запалија влезот во универзитетот

+инфо - 18.11.2019

Полицијата го прогласи кампусот за „место на нереди“, што значи дека на насилниците им се заканува казна затвор до 10 години. Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со ...

Полицијата во Хонг Конг ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

Нетпрес - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Ноќ полн со насилства: Хаос на улиците во Хонг Конг, судир со демонстрантите и полицијата (ВИДЕО)

Press24 - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец и гумени куршуми за да приведе стотици антивладини демонстранти кои се обидоа да излезат од универзитетскиот кампус. Десетици демонстранти се обидоа да избегаат од кампусот по ноќта полна со насилство во ...

Жестоко во Хонг Конг: Протестирачите го запалија универзитетот и фрлаа молотови коктели врз полицијата

Таратур - 18.11.2019

Антивладините демонстранти кои беа повлечени во кампусот на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг, го запалија истиот предизвикувајќи големи пожари во универзитетскиот простор и фрлаа молотови коктели врз полицијата која го блокираше кампусот.

Неколку студенти уапсени- се обиделе да излезат од универзитетскиот кампус опколен од полициски сили

Курир - 18.11.2019

Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат локалните медиуми. Група од околу 100 лица три пати од утринава се обидела да го напушти ...

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните“ немири во Хонгконг

А1 On - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонгконг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните“ немири во Хонг Конг

Нова ТВ - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

Курир - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Ноќ на насилство во Хонг Конг: големи судири меѓу демонстрантите и полицијата

Макфакс - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец и гумени куршуми за да приведе стотици антивладини демонстранти кои се обидоа да излезат од универзитетскиот кампус. Десетици демонстранти се обидоа да избегаат од кампусот по ноќта полна со насилство во ...

Ноќ на насилство во Хонгконг: Големи судири меѓу демонстрантите и полицијата

Точка - 18.11.2019

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец и гумени куршуми за да приведе стотици антивладини демонстранти кои се обидоа да излезат од универзитетскиот кампус. Десетици демонстранти се обидоа да избегаат од кампусот по ноќта полна со насилство во ...

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

Опсервер - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Ноќ на насилство во Хонг Конг: големи судири меѓу демонстрантите и полицијата

Centar - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец и гумени куршуми за да приведе стотици антивладини демонстранти кои се обидоа да излезат од универзитетскиот кампус. Десетици демонстранти се обидоа да избегаат од кампусот по ноќта полна со насилство во ...

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

CivilMedia - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

24Инфо - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Неколку студенти уапсени во Хонг Конг, се обиделе да излезат од универзитетскиот кампус

24Инфо - 18.11.2019

Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат локалните медиуми. Група од околу 100 лица три пати од утринава се обидела да го напушти ...

Неколку студенти уапсени во Хонг Конг, се обиделе да излезат од универзитетскиот кампус

Опсервер - 18.11.2019

Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат локалните медиуми. Група од околу 100 лица три пати од утринава се обидела да го напушти ...

Неколку студенти уапсени во Хонг Конг, се обиделе да излезат од универзитетскиот кампус

Локално - 18.11.2019

Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат локалните медиуми. Група од околу 100 лица три пати од утринава се обидела да го напушти ...

Неколку демонстранти се уапсени додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет

iPortal - 18.11.2019

Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат локалните медиуми. Група од околу 100 лица три пати од утринава се обидела да го напушти ...

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

Вечер Прес - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните” немири во Хонг Конг

24Инфо - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира”, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

Неколку студенти уапсени во Хонг Конг, се обиделе да излезат од универзитетскиот кампус

Либертас - 18.11.2019

Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат локалните медиуми. Група од околу 100 лица три пати од утринава се обидела да го напушти ...

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните” немири во Хонг Конг

Вечер Прес - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира”, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

ИЗГУБИ ТРПЕНИЕ: Кина предупреди дека нема мирно да ги гледа хонконгшките протести!

Денешен - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

Либертас - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните“ немири во Хонг Конг

Опсервер - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните“ немири во Хонг Конг

Локално - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти избегаа од полицијата во зградата на универзитетот.

Десетици демонстранти избегаа од полицијата од зградата на универзитетот

iPortal - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти избегаа од полицијата во зградата на универзитетот.

Последниот бастион на Хонгконг под опсада

Н.Македонија - 18.11.2019

Стотици активисти остануваат под опсада во Политехничкиот универзитет во Хонгконг каде што се случија жестоки судири помеѓу демонстрантите и полицијата. Многумина се обидуваа да избегаат од универзитетот по една недела помината под опсада, додека ...

Ако не се бориме, тоа ќе биде крајот за Хонгконг

Н.Македонија - 18.11.2019

Ал џезира Полицијата на Хонгконг денес ги проби барикадите на опколениот универзитетски кампус за да ги уапси оние што се наоѓаа внатре во објектот, откако во текот на ноќта се случија хаотични сцени, а веќе рано наутро безбедносните сили веќе ...

Завршната битка за Хонгконг се води на Политехничкиот универзитет

Н.Македонија - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец и гумени куршуми за да приведе стотици антивладини демонстранти кои се обидоа да излезат од универзитетскиот кампус. Десетици демонстранти се обидоа да избегаат од кампусот по ноќта полна со насилство во ...

Хонг Конг: Полицијата ги опколи демонстрантите во универзитетот, а тие го запалија влезот

MakPress - 18.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска ги опколи демонстрантите кои се забарикадираа на кампусот на Политехничкиот универзитет, со што речиси шестмесечната криза влезе во нова опасна фаза. Денеска пред зора одекнаа неколку гласни експлозии, а потоа на ...

Демонстранти го запалија универзитетот во Хонг Конг

Скопје1 - 18.11.2019

Масивни пожари беснееја во кампусот на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг, каде антивладините демонстранти беа повлечени додека ја напаѓаа полицијата со бензински бомби и го повикуваа „демократскиот свет” да ги спаси.

Кина предупреди дека ќе одговори на „неконтролираните“ немири во Хонг Конг

MakPress - 18.11.2019

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти кои избегаа од полицијата во зградата на универзитетот, успеаја да избегаат.

Неколку студенти уапсени во Хонг Конг, се обиделе да излезат од универзитетскиот кампус

MakPress - 18.11.2019

Неколкумина демонстранти се уапсени денеска додека се обидувале да излезат од хонгконшкиот Универзитет, што е опколен од силни полициски сили, пренесуваат локалните медиуми. Група од околу 100 лица три пати од утринава се обидела да го напушти ...