TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Засилени контроли во „Идризово“ по експлозијата

Утрински - 09.10.2007

Инцидентот го предизвикал затвореник кој ги запалил завесите во ќелијата По експлозијата на плинска боца во затворот „Идризово“, при што се повредени тројца осуденици, се преземаат засилени безбедносни мерки. Во текот на вчерашниот ден бил извршен претрес во ќелиите, притоа се одземени дел од ...

Затвореници сакале да се самоубијат со плинска боца

Вест - 08.10.2007

ПОВРЕДЕНИ ТРОЈЦА ЗАТВОРЕНИЦИ ОД ЕКСПЛОЗИЈА НА ПЛИНСКА БОЦА ВО ЗАТВОРОТ "ИДРИЗОВО" Тројца затвореници, од кои еден потешко, се повредени завчера од експлозија на плинска боца, а заменик-директорот на затворот "Идризово" Митасим Бекири вели дека ништо возбудливо не се случило.

Екслозија на плинска боца во Идризово

Канал5 - 08.10.2007

Тројца затвореници се повредени во вчерашната експлозија на плинска боца во затворот Идризово. Експлозијата се случила пред 19 часот. Затвореникот Сабедин И. се обидел да ја активира малата плинска боца во ќелијата. Тројца затвореници се повредени во вчерашната експлозија на плинска боца во ...

Три лица повредени во „Идризово“ од експлозија на плинска боца

Утрински - 08.10.2007

Тројца затвореници се повредени во инцидент што се случил во најголемиот затвор „Идризово“. Според првичните информации, затвореник која сакал да се самозапали, предизвикал експлозија на плинска боца, при што не е повреден, но во болница завршиле тројца други осуденици. Според МВР, Сабедин И.

Затвореници повредени во експлозија на уред на гас

Дневник - 08.10.2007

Тројца затвореници во затворот во Идризово биле повредени во експлозија на од уред во ќелијата во која се наоѓале, завчера околу 18.45 часот. Затворениците се надвор од животна опасност, а полицијата ги истражува причините поради кои дошло до експлозијата.

Повредени затвореници од експлозија на плинска боца

Вечер Прес - 08.10.2007

Во затворот Идризово, во ќелија со четворица затвореници, завчера околу 18,45 часот експлодирала плинска боца. При експлозијата со лесни повреди минале двајца затвореници Двајца затвореници од Казнено-поправната установа Идризово, викендов се повредени од експлозија на плинска боца.