TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Водно моли, престанете, боли!

МКД - 10.12.2017

На Водно навистина не му треба сега и жичарница нова да се гради. Навистина е чудесна земја оваа наша Македонија. Еве пред некој ден бев на лекар во Клиничкиот ни центар и таму, на влезот на една од клиниките, гледам една шарена табла со димензии 30 ...

Со автомобил на Водно – Казнети се 13 лица

ТВ21 - 09.12.2017

Иако од пред три седмици почна да важи забраната за одење со автомобил на Водно за време на викенди и на државни празници, сепак скопјани не можат да се помират со забраната. Па така и денеска поради непочитување на забраната за движење на возила до ...

Потсетување за сите кои планираат да одат на Водно: Казните се високи

Скопје24 - 09.12.2017

И овој викенд важи забраната за автомобили на Водно, како мерка за загадениот воздух. Граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух.

Потсетување за сите кои планираат да одат на Водно: Казните се високи

МК News - 09.12.2017

И овој викенд важи забраната за автомобили на Водно, како мерка за загадениот воздух. Граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух.

Потсетување за сите кои планираат да одат на Водно: Казните се високи

Press24 - 09.12.2017

И овој викенд важи забраната за автомобили на Водно, како мерка за загадениот воздух. Граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух.

Седумина казнети по 45 евра бидејќи со возило се упатиле кон Средно Водно

еМагазин - 09.12.2017

Седум граѓани се казнети денеска поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно, објави Град Скопје на својот фејсбук профил. „Сообраќајната полиција и денеска ги казнуваше граѓаните кои со возила се упатуваа кон Средно Водно.

МВР: 13 граѓани казнети бидејќи со возила дошле на Средно Водно

Нова ТВ - 08.12.2017

Тринаесет граѓани денеска се казнети од сообраќајната полиција бидејќи не ја почитувале забраната за движење со возила до Средно Водно, соопштиле за сдк.мк од МВР. -До 13 часот казнети се 13 граѓани кои не ја почитуваат мерката за забрана на движење ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

24 Вести - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

МКД - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Популарно - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Канал5 - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

13 граѓани утрово казнети по 45 евра оти со кола тргнале на Водно

Либертас - 08.12.2017

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги казнуваше граѓаните кои со возила се упатуваа кон Средно Водно.

13 граѓани утрово казнети По 45 евра оти со кола тргнале на Водно

Сакам да кажам - 08.12.2017

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги казнуваше граѓаните кои со возила се упатуваа кон Средно Водно.

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов...

Н.Македонија - 08.12.2017

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух.

Догодина изградба на жичарница од Козле до Средно Водно

Build - 08.12.2017

Министерството за транспорт и врски догодина ќе ја започне изградбата на втората фаза од жичарницата на Водно. Станува збор за сегментот од Средно Водно до Институтот за белодробни заболувања во населбата Козле, со вкупна должина од 1.600 метри.

„Летаа" казни на Водно: Тргнале со автомобил, полицијата не им прости

Press24 - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Алфа - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Слободен Печат - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

За продолжениот викенд со автобус на Водно - ако ве фатат со автомобил казните се големи

Press24 - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Нетпрес - 08.12.2017

Скопските градски власти потсетуваат дека во петокот, како и во текот на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Курир - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

Прв петок со забрана за возила на Водно, како до таму?

Фактор - 08.12.2017

Ова ќе биде прв петок со забрана за движење на возила на Водно поради тоа што денеска е празник и неработен ден, па така важи истиот сообраќајен режим како и за време на викендот. Забраната за движење возила на патот до Средно Водно важи во еден ...

За продолжениот викенд забрана за сообраќај и бесплатни автобуси на Водно – ова е возниот ред

Локално - 08.12.2017

И во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември 2017 година) граѓаните ќе ја имаат можноста со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух.

13 граѓани утрово казнети по 45 евра зошто со кола тргнале на Водно

Скопје24 - 08.12.2017

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги казнуваше граѓаните кои со возила се упатуваа кон Средно Водно.

13 граѓани утрово казнети по 45 евра оти со кола тргнале на Водно

МК News - 08.12.2017

13 граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги казнуваше граѓаните кои со возила се упатуваа кон Средно Водно.

Казнети 13 граѓани утрово оти тргнале со автомобил на Водно

Локално - 08.12.2017

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги казнуваше граѓаните кои со возила се упатуваа кон Средно Водно.

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Канал 77 - 08.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

Кумановски м. - 08.12.2017

loading... Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како ...

За продолжениот викенд забрана за сообраќај и бесплатни автобуси на Водно – ова е возниот ред

Либертас - 07.12.2017

И во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември 2017 година) граѓаните ќе ја имаат можноста со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух.

И за продолжениот викенд автобусите на ЈСП ќе возат бесплатно до Средно Водно

Макфакс - 07.12.2017

Во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември) граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На рекреативците на располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

+инфо - 07.12.2017

Град Скопје воведе две нови пробни автобуски линии што сообраќаат по принципот на шатл-линии. радските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на ...

Забраната за возила на Водно продолжува и викендов

А1 On - 07.12.2017

Градските власти потсетуваат дека денеска и за време на викендот граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и 25Б, како и ...

И во деновите од продолжениот викенд со автобус до средно Водно

Скопје24 - 07.12.2017

И во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември 2017 година) граѓаните ќе ја имаат можноста со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух.

И за продолжениот викенд автобусите на ЈСП ќе возат бесплатно до Средно Водно

Орбис - 07.12.2017

Во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември) граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На рекреативците на располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и ...

Aвтобусите на ЈСП ќе возат бесплатно до Средно Водно и за продолжениот викенд

Денар - 07.12.2017

Во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември) граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На рекреативците на располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и ...

И за продолжениот викенд автобусите на ЈСП ќе возат бесплатно до Средно Водно

Вечер - 07.12.2017

Во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември) граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На рекреативците на располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и ...

И за продолжениот викенд автобусите на ЈСП ќе возат бесплатно до Средно Водно

Sky - 07.12.2017

Во деновите од претстојниот продолжен викенд (08, 09 и 10 декември) граѓаните ќе имаат можност со автобус да се искачат до Средно Водно и да се рекреираат на чист воздух. На рекреативците на располагање им се двете нови пробни автобуски линии 25А и ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи и тоа ќе се види уште в петок

Сител - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи

А1 On - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи и тоа ќе се види уште в петок

Либертас - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи и тоа ќе се види уште в петок

Канал5 - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов вети цврста забрана за возила на Водно

+инфо - 06.12.2017

Во неделата несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја прекршиле забраната за возила на Водно. Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно уште важи...

Н.Македонија - 06.12.2017

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно уште важи Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни ...

Забраната за автомобили на Водно се уште важи и тоа ќе се докаже во петок, вели Шилегов

Скопје инфо - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи и тоа ќе се види уште в петок

Слободен Печат - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи

Стандард - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи и тоа ќе се докаже во петок

Press24 - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

Шилегов: Забраната за автомобили на Водно се уште важи и тоа ќе се види уште в петок

Локално - 06.12.2017

Градоначалникот на Град Скопје денеска изјави дека забраната за движење на моторни возила до Средно Водно важи и натаму, дека таа се почитува, освен во неделата кога, како што рече, несовесни граѓани го злоупотребиле отсуството на полицијата и ја ...

„Семафори“ на Водно!...

Н.Македонија - 05.12.2017

За да се заштити природата од загадување, треба сите да ги почитуваат воспоставените норми и препораки за забрана за автомобили и тоа да биде пред сѐ на база на свесност на граѓаните и посетителите наместо на некои други форми на контроли Забраната ...

ВМРО-ДПМНЕ со протестот ја „укина“ забраната за возила на Водно

+инфо - 04.12.2017

Градоначалникот Шилегов очекува дека барем по две полициски патроли ќе бидат на терен да го контролираат почитувањето на забраната за возила. Сообраќајната полиција вчера во Скопје била ангажирана околу протестот што го организираше ВМРО-ДПМНЕ, па ...

Шилегов и МВР со различни информации за контролата на Водно

Сител - 04.12.2017

До Средно Водно вчера повторно се одвиваше сообраќај.. Изостана спроведувањето на забраната за движење на возилата воведена од Градот Скопје.. Според информацијата објавена од градските власти ова се случило поради недостиг на сообраќајни полицајци ...

На Водно без автомобили, но граѓаните прашуваат дали тоа важи за сите?

Скопје инфо - 04.12.2017

Водно без автомобили, или за кого како. Новиот градоначалник Петре Шилегов од 15-ти минатиот месец ја воведе новата мерка, планината Водно без автомобили, која ја превзема градот Скопје за намалување на загадувањето во главниот град и зачувување на ...