TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот - Восочната Леди Гага низ цел свет

Вест - 11.12.2010

ЛОНДОН (АП) - Осум восочни фигури на Леди Гага беа откриени во музејот Мадам Тисо и тие ќе бидат распределени во сите познати музеи низ светот: Лондон, Њујорк, Лас Вегас, Калифорнија, Амстердам, ...

Лејди Гага и пркоси на гравитацијата

БркајРабота - 11.12.2010

После парчињата месо и облеката од коса, сега на ред дојдоа чевли кои не можат да се наречат потпетици, зашто многу едноставно, потпетици немаат.

Лејди Гага прогласена за изведувач на годината

Фемина - 10.12.2010

Списанието Billboard, кое е најрелевантен извор кога станува збор за информации од музичката сцена, ја прогласи Лејди Гага за Изведувач на годината .

Лејди Гага - уметник на годината според магазинот Billboard

VOX - 10.12.2010

Благодарение на албумите "The Fame" и "The Fame monster" и многуте синглови кои се најдоа на првото место на топ листата на Билборд, признанието заслужено го добива Лејди Гага.

Гага доби дури осум восочни двојници

Интересно - 10.12.2010

Billboard.com Лејди Гага ja прогласи за уметник на годината, а "чудовиштето" како што често медиумите ја нарекуваат во меѓувреме доби осум восочни двојници...

Најдоброто од полуларната музика, верзија 2010.

Кајгана - 10.12.2010

Со крајот на годината, покрај Дедо Мраз, ни доаѓаат и бројните “топ 10,100,1.000...“ листи на луѓе и нешта кои ја обележале 2010. година.

„Lady Gaga“ операција од 2,5 милиони долари

Backstage - 10.12.2010

На најголемата поп-ѕвезда на денешницата, 24 годишната Lady Gaga, во само еден ден и се откриени дури 8 восочни фигури во музеите на Мадам Тисо ширум светот.

„Мадам Тисо“ потроши 2,5 милиони долари на осум восочни копии на Лејди Гага

Канал5 - 10.12.2010

Во еден ден откриени се 8 восочни фигури на 24 годишната Лејди Гага во музеите Мадам Тисо ширум светот. Музејот на копиите на Лејди Гага потроши цели 2,5 милиони долари.Секоја фигура е облечен во ...

Лејди Гага со осум восочни двојнички

Вечер - 10.12.2010

По само две години на музичката сцена, мегапопуларната Лејди Гага си го доби своето место во музејот Мадам Тисо и тоа не со една туку, со ни повеќе ни помалку - осум восочни фигури.

ФОТО: 'Чудовиштето' доби 8 восочни фигури

Точка - 10.12.2010

Билборд ја прогласил Лејди Гага за уметник на годината, а 'чудовиштето' како што ја нарекуваат медиумите, доби осум восочни фигури - двојнички.

Изведувач на годината за 2010

ЗаЗабава - 09.12.2010

Поп пејачката Лејди Гага во четвртокот беше проглесена за изведувач на годината според изборот на магазинот... ... "Билборд".

Лејди Гага доби 8 восочни фигури

Курир - 09.12.2010

Лејди Гага доби дури осум восочни фигури кои ќе бидат изложени во познатите музеји на „Мадам Tисо“ ширум светот. Изработката на восочните фигури популарната пејачка ја чинеа околу 2,4 милиони долари.

Пејачи и песни кои ја одбележаа 2010 година (прв дел)

Mnogoo - 08.12.2010

По обичај, кон крајот на тековната година се прават статистики за сѐ она што било ново, добро, интересно, забавно во неа.

Новиот хит сингл на Другарка Гага можеби ќе биде на руски?

VOX - 07.12.2010

Фановите на Леди Гага од Русија со нетрпение очекуваат да ја слушнат одлуката на нивната миленичка, која сеуште размислува дали следната песна да ја сними на руски јазик.

Лејди Гага се огласи на Фејсбук и на Твитер

Сител - 07.12.2010

Малку повеќе се забавуваме на турнејата. Отсвиривме албум за издавачката куќа, другото е историја. Амин курво, напиша Лејди Гага под фотографиите објавени пред неколку часа на профилот на Фејсбук и ...

Лејди Гага е жива, се појави на „Твитер“

Курир - 07.12.2010

Малку повеќе се забавуваме на турнејата. Отсвиривме албум за издавачката куќа, другото е историја. Амин кучко, напиша Лејди Гага под фотографиите објавени пред неколку часа на профилот на „Фејсбук“ и ...

Македонец го дизајнираше новото пијано на Лејди Гага

Mnogoo - 06.12.2010

Апостол Тноковски е млад дизајнер од Македонија. Ни го привлече внимението неговиот концепт на пијано инспириран од Лејди Гага.